F NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Subsidie voor jeugdverenigingen REDERIK WOENSDAG 27 APRIL >949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Mevr. N. C. v. d. VeerSnel is te Amsterdam ge slaagd voor het examen leer-arbeid. 40-Jarig jubileum „Alphen". Een drukbezochte receptie, verras send grote deelname aan de reünie van oud-leden en een niet te ver smaden diner vormden de inzet van een -driedaags herdenkingsfeest van het veertigjarig bestaan van Alphens oudste voetbalvereniging „Alphen". Behalve een aantal pioniers kwamen nog hun gelukwensen aanbieden de heren J. v. d. Leek, thans bondstrai- ner, die in „Alphen" zijn eerste schreden op het pad van de voetbal sport heeft gezet, de burgemeester mr. F. M. A. Schokking, de heer W. Burgwall, die nemens het bestuur van. de K.N.V.B. een vlag overhan digde, de heren Caro, Velthuijzen en Hogervorst, namens de Leidse afde ling van de K.N.V.B., van wie eerst genoemde zijn woorden vergezeld liet gaan van de aanbieding van een bloemstuk en een keurige plaquette, de heer v. d. Klugt die namens de Leidse scheidsrechters het woord voerde, alsmede tal van vertegen woordigers van plaatselijke sport- en andere verenigingen. Er volgden nog een tweetal feest avonden met een non-stopprogram- raa van Kees Manders met mede werking van Fientje Meester, Pan der, de Corita's en Eddy Canzoni, die elk wat wils brachten in conference, accordeon, zang, schets e.a. De feest avond werd ingeleid door de voorz. van „Alphen", de heer Joh. van Zwieten, die de overleden leden en in het bijzonder aan de drie leden, die door de oorlog de vereniging zijn ontvallen, herdacht. ALPHEN AAN DEN RIJN V.V.D. De candidatenlijst van de V.V.D. is: 1. W. S. v. d. Meent, 2. N. Bruynjé, 3. J. W. den Hertog Az., 4. C. J. KromhoutNagtegaal, 5. A. Vuyk, 6. C. P. Mulder, 7. G. E. Her big—Hofstee, 8. W. Braber, 9. L. D. Schouten. Het „Nut". De secr. van het Nutsdepartement, de heer H. v. d. Linde, heeft zijn herbenoeming tot secretaris van het Nutsbestuur en van de exploitatiecommissie niet aan vaard. Het conflict is dus nog niet opgelost. BOSKOOP Groslijststemming K.V.P. Deze Zondag gehouden stemming had tot gevolg, dat een kleine wijziging in de volgorde plaats had. De officiële lijst luidt nu: 1. H. G. Mathot (1); 2. J. L. Verbey (3); 3. J. G. Komijn (2); 4. J. Westgeest (6): 5. Th. M. de Jong (4); 6. Hv Redegeld (5); 7. P. J. Kortmann (7); 8. G. Nederhof (8). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de nummering volgens de adviescom missie. Gidsen-uitvoering'. Wanneer bij de Gidsen van de Marietje Filipello- groep voor toneelspel een ster-eis was, zouden die leden, welke „De Sultana van Matarobiobaba"ten to nele hebben gevoerd zeker hun ster hebben verdiend. Het toneelspel dei- jeugdige gidsen, welke voor het eerst op de planken stonden, overtrof verre de vanzelfsprekend niet te hoog ge stelde verwachtingen. Het gegeven was, dat in een Hollands pension te Parijs een Sultana wordt verwacht, waardoor de eigenaresse van het pen sion zo geïmponeerd wordt, dat zij een Hollandse marktkoopvrouw, die toevallig naar Parijs komt, in ver band met haar eigenaardig plat Am sterdams voor de Sultana houdt, het geen natuurlijk de dolste situaties doet ontstaan. Een leuk niemendalle tje, waarin de komische scenes goed werden uitgebuit, vooral door Sultana I - marktkoopvrouw. De opvoering had ten do-I versterking van de kas voor een eigen home- HAZERSWOUDE (Dorp) Geboren Johan Jacob z. v. A. v. Aalst en G. Hassefras, Gijsberta d. v. C. J. Dompeling en P. M. Verbeek, Anna C. M. d. v. C. P. Heijker en A. K. v. Vliet, Theodorus L. J. z. v. H. J. v. d. Laan en Th. A. v. d. Ven Gijsbert z. v. J. v. Dorp en W. G. Huisman; Wilhelmus M. C. z. v. Fr. Pannebakker en A. N. Verbakei, Theodora M. d. v. H. Loomans en W. M. v. d. Voort; Elisabeth d. v. S. Slappendeel en G. Laros, Marinus Adrianus z. v. A. M. de Groot en M. Th. Schrama, Elisabeth J. P. d. v. C. P. Wijsman en J. C. Spruit, Charles Th. z. v. Th. P. C. Pont en J. C. v. Veen. Overleden: Dirkje v. Aalst 3 mnd. Neeltje Verboom 77 jr wed. v. C. Hoogendoorn. HOOGMADE Autotocht Ouden van Dagen. In derdaad autotocht. Enkele jaren reeds hebben de gezamenlijke be sturen van het feestcomité „Wilhel- mina" te Hoogmade en de feestcom missie 1928 te Woubrugge gezorgd, dat de ouden van dagen uit de ge meente Woubrugge een gezellige boottocht hebben. Enkele stemmen zijn echter opgegaan om eens wat verder weg te gaan en dan moet de boot worden verwisseld met de auto. Dank zij de medewerking van de heren Keessen en Langhout zal dit voornemen verwezenlijkt kunnen worden. In een drietal mooie tou ringcars en zo nodig in enkele par ticuliere auto's gaan we op Donder dag 9 Juni a.s. op reis. Een dezer dagen zullen de gebruikelijke for mulieren worden rondbezorgd, wel ke graag op tijd weer worden inge wacht. Zo nodig kunt u ze ook me degeven met de gebruikelijke com missieleden, die hun bedeltocht voor dit mooie doel een dezer dagen langs de huizen zullen aanvangen. Als alles medewerkt zal ook dit jaar aan de ouden weer een daverende feestdag kunnen worden bezorgd. KOUDEKERK Geboren: Gerrit Jacobus, z. v. G. van Jarskamp en van W. J. Kloosterriel. MINISTER-PRESIDENT VAN ZUID-AFRIKA NAAR NEDERLAND Zo als heden gemeld is zal de mi nister-president van Zuid-Afrika, dr. D. F. Malan, een bezoek aan Neder land brengen. Donderdagmorgen 28 April wordt dr. Malan op Schiphol verwacht, waar hij begroet zal wor den door mr. J. Visser, chef protocol van het ministrie van buitenlandse zaken. Na een bezoek aan de Zuid- Afrikaanse legatie te 's-Gravenhage wordt het dejeuner gebruikt in Ho tel des Indes. 's Middags wordt dr. Malan op het paleis Soestdijk door H. M. de koningin ontvangen, Vervol gens gaat hij. naar Utrecht voor een informeel bezoek aan de stad en de universiteit. Via de bollenvelden keert ae minister-president terug naar den Haag waar hij bij minister Stikker zal dineren in des ministers ambts woning. De volgende dag reeds ver trekt dr. Malan met zijn eigen vlieg tuig naar Berlijn. BOLBLOEMENHULDE AAN DE KONINGIN. Gistermiddag om half vijf hebben de heren P. Boschman, secretaris van de vereniging „Neversie", en A. J. Herwig uit Bussum die voor de sa menstelling zorgde, een bloemstuk aangeboden op Paleis Soestdijk, be stemd voor H.M. de Koningin. Het is een grote mand, gevuld met honder den tulpen, die de namen dragen van ae leden van de koninklijke familie, zoals „Koningin Juliana", „Koningin Wilhelmina", „Prinses Beatrix", „Ko ning Willem III", enz. Langs de rand is een garnering van rode, witte en blauwe hyacinthen. Deze bloemenhulde is bestemd voor de verjaardag van H.M. de Ko ningin, maar werd reeds gisteren gebracht, omdat de bloemen nu het mooist zijn. De vereniging „Never sie", een instituut, gesticht door bol- lenkwekers, heeft in Limmen (N.-H.) een „Hortus Bulborum". Hier behar tigt men de verzorging en instand houding van alle soorten bollen, ook van de bollen, die al honderden ja ren oud zijn en beschouwd kunnen worden als de moederbollen van alle latere soorten. De conferentie van ministers der Benelux-landen, welke van 10 tot 13 Maart 1949 te Den Haag werd ge houden, is besloten, dat de door bui tenlandse reizigers of vervoerders van eenzelfde triptiek of „carnet de passage en douane" binnen het grondgebied van België, van Neder- 'and en van het groothertogdom Luxemburg mogen rijden. Motorrijtuigen over een van de drie landen binnengekomen in dit grondgebied, mogen het langs het zelfde land, of via een van de twee andere verlaten. De toespassing van dit stelsel zal de formaliteiten in verband met het overschrijden van de Belgisch-Nederlandse grens door motorrijtuigen, toebehorend aan in het buitenland gevestigde personen, vereenvoudigen en zal het tourisme en het internationaal goederenver keer vergemkkelijken. De betrokken diensten van de douane hebben de nodige maatrege len getroffen, om het nieuwe stelsel met ingang van 16 Mei 1949 in wer king te doen treden. GEPANTSERDE AUTO TOT STAAN GEBRACHT. Wederom hebben gepantserde smokkelauto's geopereerd, thans1 in de grensstreek onder Goirle. Uit de Patersdreef bij Nieuwkerk kwam Maandagmiddag een smokkelauto de Poppelseweg oprijden. Enige com miezen, die de auto zagen, wierpen een spijkerband voor de wielen, waardoor enige banden vernield wer den. Toch reed de auto nog door en eerst een schot, dat een der com miezen op de wagen loste en de mo torkap trof, vermocht de wagen te doen stoppen. Een der inzittenden poogde te vluchten, doch een schot in de knie deed deze poging mislukken. Een vrouw, die in de wagen zat, werd gearresteerd. Volgens haar verklarin gen was zij met de auto gelift. De gewonde man, de 20-jarige Jos. R. uit Turnhout, werd naar het zie kenhuis te Tilburg vervoerd. De smokkelauto bevatte tapijten, wand doeken, tafel- en divankleden en meer -van dergelijke smokkelwaar Des avonds om ongeveer tien uur dook nog een gepantserde auto uit dezelfde richting op. Deze kon echter niettegenstaande de genomen maat regelen in het duister ontkomen. DE PRODUCTIEKOSTEN VAN EIEREN Volgens berekeningen van het landbouw-economisch instituut zal de kostprijs van een consumptie-ei over 1949 op vermeerderingsbedrij- ven 11,3 cent en op gewone pluim- veebedrijven 10,2 cent bedragen. De productie van een broedei zal in 1949 gemiddeld 5,9 cent hoger liggen. Bij de berekening is het exportzegel voor eieren niet in aanmerking genomen. Tot levenslang is door het B. H. te Den Haag veroordeeld de vroegere Haagse agent van politie H. J. Ver laan; eenzelfde eis is gesteld tegen een andere Haagse politieagent, H. Westdijk. Door beiden zijn vele Jo den gearresteerd en ménsen, die Jo den hielpen. Op het station te Groningen viel de 33-j. vrouw V. uit Den Andel. toen zij op een rijdende trein wilde sprin gen. Haar beide benen en haar linker arm werden afgereden. LEIDERDORP Gemeenteraad. De gemeente-1 raad vergadert op Maandag' 2 Mei" a.s. Agenda o.m.: verlening van een schadevergoeding aan de N.V. Haar-j lemse Machinefabriek v.h. Gebrs. Figee, wegens annulering opdracht werk Leiderdorpsebrug; onderhand-i se aanbesteding van het bouwen van 4 duplex-woningen; aanvulling varï de tabel huurprijzen Dorpshuis; ver™ hoging van het crediet voor inriah-? ting van het Dorpshuis; aanbrengen van een alarminrichting voor de vrij willige brandweer ingeval van brand;, voorstel om Ged. Staten te verzog-: ken de Leiderdorpsebrug op Zondag gedeeltelijk te sluiten. OUD-ADE Voetbal Zondagmiddag hebben we de voetbalwedstrijd Katholiek ThuisfrontZangkoor gezien. De op brengst van de match kwam ten goe de aan onze jongens in Indië. De K.T.-ers zetten ook nu hun beste beentje voor maar konden ondanks die beentjes voorzetterij slechts een gelijk spel forceren. Met de rust was de stand 2-0 voor de K.T.-ers. Ove rigens twee heel goedkope puntjes. Het le ontstond door 'n dissonant bij de bas-keepers. Bij de 2e goal ston den zij keurig opgesteld ieder in z'n eigen hoek. Laat die bal er nu net tussen doorlopen! De rust werd met gesloten deuren gehouden. Wat er gebeurd is weten we niet, maar bei de ploegen zagen er weer echt flink uit toen ze 't veld opkwamen. We denken dat ze geslappetheed heb benIn de tweede helft is er ontzettend veel gebeurd. Teveel om te vertellen. De eindstand, 6-6, ge tuigt van een verwoede strijd maar er vielen geen doden. De laatste schietkans van de K.T.-midvoor werd op het nippertje om zeep gebracht door de grensrechter die hem. zijn vlag tussen de benen smeet. De scheidsrechter floot 't einde. Het comité Katholiek Thuisfront dankt alle bezoekers van deze emo tionele wedstrijd hartelijk voor hun belangstelling. Dit is natuurlijk niet de laatste wedstrijd. Er volgen 'er nog meer. Maar dan ook nog meer publiek. U weet waarvoor de baten zijn. OUDE-WETERING Ronde van Oude Wetering. Zo als onze lezers waarschijnlijk wel be grepen zullen hebben, betreft de „Ronde van Oude Wetering niet wiel rennen, zoals het hoofd waaronder dit geplaatst aangaf, maar wedstrijden voor lopers. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Dinsdagavond kwam de raad van Alkemade bijeen. De ingekomen stukken vermeldden het Kon. Besl. van 18 Febr. 1949, waarbij in hoger beroep is beslist, dat bij de bepaling van het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1946 en 1947 ten onrechte geen rekening is gehouden met de voor de R.K. Jongens- en Meisjesschool te Roelof arendsveen in rekening ge brachte vergoeding voor administra tiekosten ad 1.per leerling. De raad verklaarde zich met het voor stel van B. en W. dienaangaande ac- coord om met intrekking van het raadsbesluit van 15 Juli 1948, de ver goeding ingevolge art. 101 der L. O - wet, met 5 jaarlijkse afrekening van 1943 t;'m 1947 opnieuw vast te stel len overeenkomstig het 'besluit. Eveneens ging de raad accoord met voorstel *B. en W. om aan de Chr. school te Nieuwe-Wetering, overeen komstig art. 101 bis, 5e lid, der L.O.- wet, een voorschot groot 700.toe te kennen, op de vergoeding voor de kosten van een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het bestuur der R.K. Jongens- en Meisjesschool te Nieuwe-Wetering om medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen voor het onderwijs in de licha melijke oefening, dit op grond, dat hierdoor de eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen op abnor male wijze worden overschreden. Voor de VEBO te Leiden werd f 40 beschikbaar gesteld voor de aankoop van prijzen voor de te houden ten toonstelling. Afwijzend, beschikt werd op het verzoek van het Oranje-comi- te te Roelofarendsveen om beschik baarstelling van een bedrag van 0.50 per kind Voor tractatie van de schoolkinderen der beide R.K. scho len te Roelofarendsveen bij de vie ring van de verjaardag van H. M. de Koningin, waarbij dc heer De Jong opmerkte het te moeten be treuren dat dit verzoek zonder meer in zijn geheel wordt afgewezen, daar in andere gemeenten wel subsidie is gegeven. De gemeerTte-rekening 1947 werd goedgekeurd met in gew. dienst aan uitgaven 727.911,60 en aan in komsten 715.230,99 en als nadelig saldo 12.680,61. De kapitaaldienst vermeldde aan inkomsten 136.972,45 aan uitgaven 122.582,20 en als ba tig saldo 14.390,25. Het voorstel tot herziening salarisverordening voor de ambtenaren in dienst dezer gemeen te, omvattende dat nu over de gehe le linie een verbetering voor de saga rissen van de ambtenaren kan wor den bereikt, werd z. h. s. aangeno men. Voorts werd besloten over +e gaan tot verbetering en verbouwing van de woning Westeinde 65, ver huurd aan Ja A. M. Dalhuizen. Verbetering Plantage en Voorweg Vervolgens was aan de orde het voorstel om over te gaan tot recon-1 structie van de Plantage te Oude- I Wetering en de Voorweg te Nieuwp- Wetering, niet wijziging gemeente- 1 begroting 1948 en 1949. Uit de toe- lichting bleek dat de kosten resp. waren begroot op 6000 en f 5700. De heer M. Spring in 't Veld slaak- te de zucht: eindelijk, en kon zich ten volle accoord verklaren met het voorstel.De heer v. d. Bijl besprak de reconstructie van de Plantage na bij de heer Cozijn. en meende, dat de daar gegraven greppel steeds oor zaak zal zijn, dat de weg zal verzak ken. De gemeente-architect, de heer Deen, bracht dienaangaande advies uit. De afschrijving voor deze .verbe tering is gesteld op de korte termijn van 10 jaar en zolang zal dit gedeel te wel goed blijven, maar ook hij acht een langere garantie inderdaad niet verantwoord. Daar voor 1949 geen woningtoewijzing is te ver wachten. werd het betreffende per ceel tuinland verhuurd aan C. M. Loos, Voorweg 73 te Nieuwe-Wets- ring, waarbij bevestigend werd ge antwoord op de vraag van de heer v. d. Bijl of onmiddellijke opzegging mogelijk was. Gezien het belang van het tourisme e.a. werd overeenkom stig voorstel B. en W. besloten een bijdrage te geven van 250.— voor het maken van twee halteplaatsen nabij Viaduct en brug Ringvaart Haarlem m erm eerpolder, wa a r voor de gem. Haarlemmermeer eveneens f 250.en de fa. Maarse en Kroöu 500.zullen bijdragen. In verband met mogelijke wonirfg- bouw werd vastgesteld het plan van uitbreiding voor de buurtschap Z&- vènhuizen. 3 Een Koning-brug De voorz. deelde dienaahgaande nog mede, dat de nieuwe brug aan de Boekhorsterweg Zaterdag a.s. of ficieel geopend zal worden. Ter na gedachtenis aan wethouder De' Ko ning, die zo veel tot de totstandko ming van deze brug heeft bijgedra gen, is besloten om deze brug de De Koning-brug te noemen. Ingevolge een ingekomen verzoek is B. en W. met een voorstel tot sub sidiëring jeugdverenigingen geko men. Deze subsidie zal een bedrag van 1000.vergen. De verenigin gen, die subsidie verlangen, dienen naast het verzoek vóór 1 Sept. 1949 een begroting over te leggen, welke aan de raad ter beoordeling zal wor den gegeven. Dc heer v. d. Bijl zegt onaange naam te zijn getroffen met dit voor stel, daar de padvinders als een van de belangrijkste beginselen hebben, dat niet om inkomsten gebedeld mag worden, en stelt voor om deze sub sidie af te wijzen, te meer daar be doelde verenigingen niet zijn aange sloten bij de intern, organisatie. De heer v. d. Geest bestrijdt deze me ning, daar b.v. op een kleine plaats cl/Oud-Ade de mogelijkheid om zelf inkomsten bijeen te krijgen zeer ge ring is en derhalve subsidie noodza kelijk is om het jeugdwerk in stand te houden. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, werd met 6 tegen 4 aangenomen. Tegen stem den de heren v. d. Bijl, P. v. d. Vel den, v. d. Veld en De Jong. Aangenomen werd het voorstel om over te gaan tot het aanbrengen van een inlaatduiker ten behoeve van de riolering bouwplan Gogenpolder, hetgeen een bedrag zal vorderen, groot 2100.dit naar aanleiding van ingekomen klachten, dat door de verontreiniging van het slootwater, zelfs het vee dit niet meer wilde drinken. Bij de rondvraag had de heer C. de Jong vragen over het hinderlijke prikkeldraad langs het wandelpad te Roelofarendsveen, de afzetting met witte palen van Vostersstraat te Gude-Wetering, het spoedig graven van de sloot achter het perceel van de heer J. Klein, als toegangsweg naar de veiling. De heer Hogenboom beaamt, dat het voor de tuinders daar een onhoudbare toestand is. Ook verzocht de heer De Jong een spoedige beslissing aangaande de overpadkwestie bij het genoemde perceel, maar dit werd door de voorz. verwezen naar de geheime zitting. De heer Zandvliet informeert naar het Vredesmonument. De voorz. ant woordt, dat hij de datum van ont hulling nog niet kan bepalen; er wordt hard gewerkt. De heer v. d. Bijl bespreekt de slechte toestand van de straat in het Zuideinde te Roelofarendsveen en acht verbete ring dringend noodzakelijk. Hierna geheime zitting. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK BLOEMENFEESTEN. Geheel Noord wijk maakt zich thans op voor de komende bloemenfeesten. Allerwege ziet men de voorbereidin gen in het aanleggen van mozaiken en versieringen. De opening der fees ten zal plaats hebben morgen (Don derdag) te ongeveer 10 uur. waarbij de Amsterdamse Politiekapel een muzikale rondtocht door het dorp zal maken. Des avonds zal een fakkel optocht worden gehouden. Voorjaarsrevue. De gewoonte ge trouw hebben de Verenigde Noord wij kse speler., ook deze keer weer een voorjaarsrevue samengesteld waarvan gisteravond de première werd gegeven. Kostelijk is het in de ze zeer vlotte revue het spel van de „Korte" en „de Lange" te bezien en te beluisteren en hierdoor krijgt men volop gelegenheid, want hun grollen en zetten zijn op voortreffelijke wij ze door de gehele revue heen gewe ven. Doch ook de andere medewer kenden geven aan deze revue een frisse en vrolijke tint, waarbij wij vooral moeten prijzen de zang van de vier gebroeders Steenvoorden en de dameszang, welke uitstekend ver zorgd was. Het was een recht genoeg lijke avond P.V. „Steeds Sneller". Uitslag van de wedvlucht oude duiven van af Tilburg. Afstand plm. 88 km. Ge lost te 8 uur. Heldere lucht en Z-W.- wind. De eerste duif bereikte haar hok om 9.03.3- en bereikte een snel heid van 1387.36 m. per minuut; de laatste duif bereikte haar hok om 9.12.41 en had een snelheid van 1206,09 m. per minuut. De uitslag is als volgt: J. v. d. Wiel; J. W. v. d. Niet Gz.; Th. Mooyekind; J. Marijt; H. Smit; W. Haasnoot; A. Cramer; M. Hoek; L. Steenvoorde; Th. Steen voorden; J. Rakhorst; L. A. Glasber gen; A. v. d. Poel; Gebr. Passchier; J. v. d. Putten; R v. d. Haak; A. Ha- zenoot; Gebr. v. d. Poel; J. v- d. Niet Wz; C v. d. Berg; J. Exter; A Boot; W. Hoek; A. van Duin; G. van Voorts; Jac. Cramer; J. Passchier; Th. Hoger vorst; L. Hoek; J. Hoek. VOORSCHOTEN Koninginnefeest. Het feestpro gramma is als volgt samengesteld: Poppententoonstelling Vrijdag 29 April van 1418 uur voor school kinderen in klasseverband en van 1922 uur voor iedereen. Ook op Zaterdag 30 April. 30 April 's morgens om 8 uur Re veille. 9.30 uur zanghulde. 10.00 uur kindertractatie. 10.30 Kinderspelen en ringrijden met tilbury's. 13.40 u. Estafetteloop. 14.00 u. Gymnastiek- demonstraties en handbalwedstrijd. 14.30 uur Demonstratie Handboog schutters en demonstratie rr/et afge richte politiehonden. Bovenstaande demonstraties vinden plaats op het WLV-terrein. 16.00 uur voetbal wedstrijd op het Rouwkoopterrein. 19.3021.30 uur Concert op de Voor straat door het muziekgezelschap St. Laurentius. Tevens wordt een gevarieerd programma gegeven door het gezelschap Cakie uit Alkmaar in drie voorstellingen in het gebouw van Chr. Belangen van 1517.30 u., van 18.3021 uur en van 21.30 24.00 uur. E.H.B.O.-wedslrijden. In het R. K. Ver.gebouw vonden gisteravond E.H.B.O.-wedstrijden plaats. De da mesafdeling van Voorschoten be haalde 137 punten, met 47 leiders- punten (mevr. St'ikvoortv. Veen). Tweede was Lisse met 102 p. en 39 leiderspunten (de heer Tanis). Oegst- geest behaalde 100 punten en 40 lei derspunten (de heer Hooymans). Buitenmededinging gaf de heren-af deling van Voorschoten een demon stratie, waarbij 130 punten behaald werden en 54 leiderspunten (de heer M. Bau). NOORD WIJKERHOUT Personalia. Op 10 Mei a.s. hoopt de eerw. zuster M. Adelberta (in de wereld C. W. van der Klugthaar eeuwige gelofte af te leggen in het klooster van de Liefdezusters v. d. H. Juliana van Falconieri te Heilo. ZOETERMEER Geboren; Jacoba Petronella Ge- rarda, dochter van N. F. van der Burg en W. Th. Hoogervorst; Ber- nardina Maria, d. van P. Hermus en A. M. de Wit. Ondertrouwd: C. W. Versteeg. 28 j. te Delft en J. Hoogendam, 26 j.: H. Scheper, 37 j. te Waddinxveen en M. Verhoeff. 27 jaar. Gehuwd: J. H. Reeuwijk, 29 j. en Th. A. Hermus, 21 j.; C. Th. Vonk, 41 j. en J. Oranje. 30 j.; J. Noordam 23 j. te Benthuizen en M. C. Bos, 20 jaar. Overleden: G. W. Scholten, 13 j„ zoon van D. P. Söholten en H. J. M. van Swieten; H. Pelle, oud 43 j„ d. van J. Pelle en G. H. Grandia; M. D. de Bruin, 74 j„ wed. van W. Jon genotter. (Bovenstaande reeds geplaatst in onze vorige oplage). MAN IN EI GESTIKT. Toen een 56-jarige boomkweker gisteravond in een café op de Wees- perzijde te Amsterdam een ei wilde eten schoot dit in zijn luchtpijp, waardoor hij stikte. LEVENSLANG VOOR VOORMALEGE HAAGSE POLITIE-AGENT. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeelde heden morgen de voormalige Haagse agent van politie H. J. V. tot levenslange gevangenisstraf. Hem was onder meer ten laste gelegd dat hij in dienst van het „Juden-refrat" van de Sipo en SD, Joodse landgenoten had gear resteerd en mishandeld. De procureur-fiscaal bij genoemd Hof had 14 dagen geleden de dood straf tegen V. geëist. POGING TOT DOODSLAG OP HAAR ECHTGENOOT. Conform dc eis is de 48-jarige mevr. A. C. H.M. door de Rotter damse Rechtbank tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk ver oordeeld met een proeftijd van drie jaar, wegens een poging tot doodslag op haar man, die zij van ontrouw verdacht. Met een mes bracht zij hem een steek in de nek toe, maar tijdens 't mans verblijf in het ziekenhuis werd de vrede weer getekend. EN DE ZEVE Verteld door Huibert Vet N DIRECTEUREN 67. Toen de Zwarte Tove naar echter de eerste toverwoorden uitsprak, teneinde van Notaris Zwingelhout weer een echte notaris te maken ontwaakte deze en begor met luide stbm te protes teren. „Halt. Stop!" riep Notaris Zwingelhout. ..Ik wil nog' geen mens wor den. Ik voel me best al: schildpad en ik wil graag nog een 'poosje zo blijven. Bovendien is hiermee tegelijk het woningvraagstuk opgelost." ..Wat bedoelt u daarmee?" wilde Frederik weten en hierop legde No taris Zwingelhout er nog eens de na druk op, dat hij een beter mens ge worden was en dat hij, nu hij als schildpad toch steeds zijn eigen wo ning met zich meedroeg, het stadhuis af wilde staan en jonge mensen, die graag -vilden trouwen, maar geen huis konden vinden. Dit vond Frederik een prachtig idee, en, na enig overleg met dc Zwarte Tovenaar werd een manier gevonden om aan het verlangen van Notaris Zwingelhout te voldoen. Voorlopig bleef Notaris Zwingelhout dus nog een schildpad, en tevreden over het door hem bereikte resul taat trok deze, zich terug in zijn schild om nog wat te slapen. Hierna zette de Zwarte Tovenaar zijn werk voort en sprak een hele serie' vreemde toverspreuken ovn ae, goor hem in het stadhuis betoverde mensen, weer in hun oude staal te rug te brengen. Spoedig was hij met z'n werk klaar en na nogmaals aan Frederik zijn dank betuigd te hea .nr over het gebeurde, nam hij hartelijk afscheid en verdween doo- net raam naar buiten. ..Gelukkig, wéér een avontuur goed afgelopen", dacht Frederk met ten opgelucht gevoel en samen met öe tandarts maakte hij van de Zeven Di recteuren een stijf simengesnerde bundel en leidde het heie gzval naar het politiebureau., Toen de commis saris het hele verhaal gehoord had van Frederik werd hij paars van woe de en veroordeelde hij ze alc zeven direct tot levenslange gevangenis:-Ircf met water en brood. En zo gebeurde het. Frederik re's- de weer terug naar zijn baas; dc tand arts boorde weer gaatjes en ais de Ze' en Directeuren rfog n:et gestorven zijn zitten ze nu nog in hun cel om over hun zonden na te denken. EINDE. LAATSTE BERICHTEN Nieuwe devaluatie van de Franse franc In verband met een scherpe stij ging van de notering van dc Ameri kaanse dollar op de vrije valuta markt te Parijs is vandaag de Franse- Frans opnieuw gedevalueerd. Hiertoe is overgegaan op grond van een in October van het vorige jaar uitgevaardigde valutavoor- schrift, dat bepaalt, dat bij daling of stijging van de dollarnotering op dc vrije valutamarkt met meer dan 5 j pet. de officiële koersen voor de an- I dere valuta's in overeenkomstige ma te zullen worden gewijzigd. I De vrije koers voor de Amerikaan se dollar steeg gisteren tot 329.80 j francs (dc officoële koers van 214.39 francs blijft ongewijzigd). De nieuwe officiële aankoop voor het Engelse pond bedraagt 1.0.96 frs (oude i koers: 1.061 frs), voor de Belgische francs 619.90 voor ICO Belgische francs (600,60) en voor de Neder- j landse gulden 10.240 frs. voor 100 gulden. (9.920). De verkoopkoers voor de Nederlandse gulden is 10.270. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 27 April. Kaas. Aanvoer 44 partijen; 1ste soort 175 —180.—, 2de soort 172—174. Handel matig. ROTTERDAM, 26 April. Vee. Aan gevoerd 4054 stuks: 250 vette koeien en ossen; 153-1 gebruiksvee; 131 gras kalveren; 817 nuchtere kalveren; 558 biggen: 16 veulens; 304 paarden; 245 schapen en lammeren 181 bokken en geiten: 21 varkens. Prijzen per stuk: kalfkoeien 900775650: melk koeien 900775650. varekoeien 550450375; vaarzen 660530 430; pinken 525450350; gras kalveren 325—225—125; biggen 65 5545; hitten f 650—^550400; werk paarden 850650—503: Prijzen per kg. slachtpaarden 1.40, 1.20, 1.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3