De beleving van het Christendom in het katholieke huisgezin fREDERIK MAANDAG 18 APRIL 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA Tentoonstelling de Sint Leonardus-parochie PIR GELEGENHEID van het zilveren jubileum; dat de St. Leonardus- parochie dit jaar hoopt te vieren, opende pastoor M. v. d. Schoot, O.F. M., op-le Paasdag, in het gymnastieklokaal aan de Potgieterslaan, een ten toonstelling getiteld „De beleving van het Christendom in het katho lieke huisgezin". Deze eenvoudige, maar fijnzinnige expositie heeft tot doel aan te tonen, dat onze maatschappij mank gaat aan een grote kwaal, welke men vervlakking noemt en al leen te verhelpen is. wanneer het Christendom weer teruggevoerd wordt in het gezin, de grondslag van dc maatschappij. Het is eigenlijk geen tentoonstel ling in de gebruikelijke zin van het woord. Er zyn practisch geen voor werpen uitgestald, die de bezoeker in bijzondere mate boeien, noch is de expositie van die aard, dat men ge troffen wordt door een aparte schoon heid. Het is meer een schema, aan de hand waarvan een deskundige rondleider een boeiend verhaal ver tellen kan over het katholieke ge zinsleven, met zijn vele zinrijke ge bruiken, z'n. eigen sfeer, z'n taak, z'n invloed en z'n heilzame werking die er van uitgaat, welke de kinderen als een kostbare schat meekrijgen op hun tocht over de levenszee. Als men deze tentoonstelling zó beziet is er inderdaad veel nieuws te zien en nog meer tc horen, want helaas zijn veel van deze oude dingen nieuw voor vele mensen. Het eerste deel geeft in zes stands een overzicht van verschillende be langrijke ogenblikken in het gezin, zoals het heilig huwelijk, waarbij er op gewezen wordt, dat voor ka tholieken geen huwelijk geldig is, dan gesloten voor een priester en twee getuigen. Vooraf is nodig een reine verkering en een waarlijk hei lig huwelijk kan slechts beleefd wor den naar Gods wetten. De tweede stand is het heiligdom van God: het gezin. Daarin moet het kruis de ere plaats innemen; het huiselijk gebed moet een gewoonte worden; beelden van Maria en het H. Hart dienen aanwezig te zijn. Als het kindje komt, de derde stand, moet het een Christelijke naam hebben, dus geen „Uivertje" o.i.d.! De kerkgang van moeder moet in ere gehouden wor den. Peter en meter hebben nog een andere taak, behalve het schenken van zilveren rammelaars. Het feest der Eerste Communie wordt in de vierde stand uitgebeeld, waarbij er op gewezen wordt, dat de taak der voorbereiding aok bij de ouders be rust, dat het een intiem huiselijk feest moet zijn en dat een goed kerk bezoek een passender geschenk is dan een polshorloge. Het goede ge zinsleven komt in de 5e stand tot uiting, wanneer de kinderen groot worden. Geen opvoeding is mogelijk zonder het goede voorbeeld. Kinde ren moeten aan een gezellig thuis gebonden worden. De zesde stand is vooral nuttig voor hen. die zieken in huis hebben. Duidelijk wordt aange geven hoe gehandeld moet worden, wanneer de H. Communie thuis ge bracht wordt en als er een bediening plaats heeft. Rond het kerkelijk jaar. Het tweede deel van de tentoon stelling heeft in vijf stands uitge beeld de hoogtepunten uit het ker kelijk jaar, zoals Advent, Kersttijd, Vastentijd, Paastijd. Pinksteren. Al deze kerkelijke data vragen een aparte sfeer in het gezin; feest wan neer de Kerk juicht, ingetogenheid wanneer het kerkelijk jaar dat vraagt bij Advent en Vastentijd. Mooie oude gebruiken, als Advents krans, Kerstkribbe, Palmpafis en Driekoningenbrood zijn onbelfend in vele gezinnen. Zij kunnen er weer stichting brengen en meer medeleven met het kerkelijk gebeuren. Met een apotheose besluit deze afdeling, waarbij tenslotte gewezen wordt op het vieren van bijzondere heiligen feesten en maanden, die aan heiligen zijn toegewijd. Zeer interessant is als aanvulling een expositie van talrijke Mariabeel den in alle mogelijke vormen, kleu ren, materialen en afmetingen uit Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM II (415 m). 7.00 Nieuws, 7.15 Tc Deum Lau- damus, 8.00 Nieuws, 9.00 Jonge zie ken, 9.35 New Yorks Symphonie- orkest, 11.00 Handel (gr.pl.), 11.15 Luisterspel. 12.00 Brahms, 12.30 land- en tuinbouw, 12.33 Dolf v. d. Linden, 13.00 Nieuws, 13.15 Mando- linata, 13.45 kamerorkest, Mozart Haydn, 14.40 spiegeltje, spiegeltje.. 15.00 concertgebouw, 15,30 licht middagconcert, 16.00 arbeid in vrije tijd, 16.15 voor onze meisjes en jon gens, 17.30 Wiener Imprcssionen, 17.45 medische nood uit Oost en West, 18.00 Ned. zangkoren, 18.30 radio volksuniversiteit. 19.00 Nieuws 19.15 Nieuws uit Indonesië. 19.30 Actueel geluid, 19.45 Engelse les, 20.00 Nieuws, 20.15 geestelijke lie deren. 20.45 de zee bleef vrij. 21.05 orgel. 21.35 galaconcert. 22.25 Beet hoven. 23.00 Nieuws, 23.15 cyclus, 23.50 Tino Rossi. HILVERSUM I (301 m). 7.00 Nieuws, 7.30 Gr.pl. 3.00 Nieuws, 8.50 voor de huisvrouw, Franse kamermuziek, 10.00 Kinde ren, 10.20 onze keuken. 11.00 kinder verzorging. 11.30 gram.pl., 12.00 ac cordeon, 12.33 voor het platteland. 12.38 Kilima's. 13.00 Nieuws, 13.20 tango-rumba, 13.50 dansorkest, 14.15 .ieugdconcert, 15.00 voor de kleuters, 15.30 de regenboog, 16.00 Rood borstjes, 16.45 vragen staat vrij, 17.15 Promcnade-ork., 18.00 Nieuws, 18.20 gr.pl., 18.30 Ned. strijdkracht- tcn, 19-15 piano, 11.30 Wat geeft het? 1 20.00 Nieuws, 20.15 galaconcert, 21.10 brand in de jonge Jan, 22.25 Willem' van Cappellen. 22.45 Gab. Smit. 23.00 Nieuws, 23.15 Bruce Lo we, 23.35 Jan Corduwener. heden en verleden. Het blijkt, dat onze voorouders gelukkig enkele moderne kunstenaars ook toch wel in staat geweest zijn, resp. zijn, iets anders te maken dan crême- beurre-prullaria! In een aangrenzend schoollokaal exposeren boekhandel Zandvliet en de handel in religieuze artikelen Huibers een aantal boeken en ge bruiksvoorwerpen, die betrekking hebben op de tentoonstelling. Boeken over heiligenlevens, opvoeding en voorlichting, afgewisseld met mooie beelden, rozenkransen, e.d. kunnen richting geven aan de goede voorne mens, welke in groot aantal te putten zijn uit genoemde tentoonstelling. Jammer, dat de belangstelling ge durende beide Paasdagen zeer pover was. Natuurlijk is het prachtige weer daar debet aan. Maar wie de voorbije Zondagen de bloembollen of een uitstapje belangrijker vond dan deze leerzame expositie, kan de schade nog inhalen tot en met a.s. Zondag, iedere dag van 3 tot 6 en van 7 tot 8.30 uur. A. L. BOOT OVERLEDEN. In de ouderdom van 79 jaar is ge heel onverwacht 'overleden de heer A. L. Boot, oud-inspecteur der Di recte Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen en oud-hoofd van de in spectie der tweede afdeling te Lei den. De heer Boot werd 1 Novem ber 1869 te Haamstede geboren. In 1891 werd hij benoemd tot surnume rair bij de dienst der belastingen, in welke functie hij ook in Leiden werkzaam was In 1895 volgde zijn benoeming tot adjunct-inspecteur en in 1899 die tot inspecteur. In laatst genoemde kwaliteit was hij achter eenvolgens werkzaam te Hoorn en te Schiedam. Op 1 December 1934 legde hij in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werkkring neer. In datzelfde jaar benoemde de Vereniging van inspec teurs der Directe Belastingen, In voer rechten en Accijnzen, waarvan de heer Boot tal van jaren bestuurs lid was, hem tot erelid. De thans overledene was o.m. ook vele jaren lid. en voorzitter van de Plaatselijke Schoolcommissie en bestuurslid van de Vereniging tot opleiding van Be- waarsohooihouderessen. De heer Boot was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling is bepaald op morgenmiddag ha^f drie op de begraafplaats Rhijnhof te Oegst- geest. ZILVEREN ZAKEN JUBILEUM Zondag herdacht de heer W. Nieu- wenhuis, spekslager in de Gasstraat, zijn zilveren zakenjubileum. Vele cliënten, collega's en vertegenwoor digers van organisaties kwamen hun gelukwensen aanbieden, veelal ver gezeld van bloemstukken, die, vijf tig in getal, een feestelijke sfeer schiepen in de jubilerende zaak. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Jacoba Maria d. van A. J. Groenendijk en W. M. E. Belt: Johanna Bernarda d. van W. ten Kate en M. Nijland; Maria Jo hanna d. van W. F. Lou wrier en J. M. van der Heijden; Pieter z. van W. Rysdam en C. M. Kok: Donatus Johannes Martinus z. van N. A. van der Vaart en A. E. van Stralen; Ma' - garetha d. van A. Kruit en J. Mul der; Cornelia Maria d. van P. van Klaveren en M. Sierag: Pieter Sjaak z. van I. J. Wollaar en W. Kuijt; An nie d. van E. A. H. Dekker en E. K. van Bergen; Catharina Wilhelmi- na d. van P. Zonneveld en H. M. Vossc: Gerardine Sonja d. van R. Klein en J. C. Noé; Maria Cornelia d. van J. C. Droog en T. M. de Ko ning. Overleden: B. van Rijn z. 7 mnd.; W. J. Bouman m. 60 j. HIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM De geslaagde eier-inzameling De eierinzameling van de Kath. Actie, op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van de Goede Week. voor zieken, weduwen en allen, die de eieren goed konden gebruiken, is uitstekend geslaagd. Er werd f 80 en 640 eieren geschonken. Voor het geld werden eieren aangeschaft, zodat het totaal aantal kwam op 1250, welke werden verdeeld over 105 gezinnen. KATWIJK „Gemeentebelang"' Voor de Ge meenteraadsverkiezing heeft ook „Ge meentebelang'' de lijst van candida- ten gereed (Neutraal) In volgorde vermeldt deze lijst: 1. L. Hueting 2. L. Borleffs, 3. J. v. d. Reijdcn 4. D. F. E. Meerburg. NOORDWIJK Goede revanche van ASC op SJC Toen A.S.C. na de rust door haar 20 voorsprong én door de warrrrte het plan opvatte om het nu verder maar wat rustiger aan te gaan doen, was dat prompt voor de energiek sjouwende SJC - voor waartsen het sein tot-een ernstig gemeend offen sief op keeper Kodh's heiligdom. Wij hebben echter fn die twintig minuten meer in angst gezeten voor het vege lijf van menig nietsver moedende „bollenveldganger"' wan neer cr weer eens zo'n hoog over geknalde bal op de weg tereoht kwam, dan dat wij hachelijke mo menten voor het Leidse doel telden. Zuiver schieten was zeker niet de sterkste zijde van de SJC-ploeg en dat verdroot op een gegeven ogen blik keeper Groenewoud dusdanig, dat hij na een te voorzichtige aan val van Abdul Karim zelf de stoute voetbalschoenen maar aantrok en in een formidabele ren met de bal aan de voet gekleefd tot aan de midden lijn optrok, nóg grote plannen koes terde om verder door te zetten, maar toen, even omkijkend, nrret schrik constateerde, dat er geen keeper in het Noordwijkse doel stond, waarop hij zonder meer de bal de bal liet en met grote stappen naar zijn standplaats terugholde. Ook dat doelpunt schoot er dus zij in. Wat voetbal betreft, gaf ASC. qua techniek, in deze wedstrijd weer ruimschoots de toon aan en het was slechts het grote enthou siasme, als steeds de Noordwijkers eigon, dat de wedstrijd in evenwicht hield. Een van de beste Noordwijkse spelers vinden wij naast keeper Groenewoud linksback Koelewijn, die met lange trappen tal van malen gevaarlijke roodzwarte aanvallen onschadelijk maakte, terwijl ook aanvoerder Hogervorst op de spil- plaats van wanten wist. Bij ASC waren het ditmaal keeper Koch en stopperspil Van Nicrop die uitblon ken. eerstgenoemde door z'n uit stekende kijk op het spel. waardoor hij steeds daar stond waar de bal geschoten werd. terwijl bij Van Nierop het zuivere en veelvoudige koppen opvallend goed was. Het eerste doelpunt der gasten ontstond uit een hoge voorzet van Karim, die er na een wat te voor zichtig begin steeds beter in kwam, waaruit de bal op uitstekende wijze werd ingeschoten door Hiya (01). Brard deponeerde daarna een door Harmsen listig genomen vrije schop achter Groenewoud. Het effectvolle harde terrein bracht voor beide doe len nog al eens hachelijke situaties teweeg en enige malen zagen wij de Noordwi.ik backs vanaf de doel lijn redding brengen. Het enige onaangename momentje in deze sportieve wedstrijd was het ogenblik, dat de uitstekend leidende Haagse scheidsrechter De Groot zich genoodzaakt zag rechtsbinnen v. d. Berg wegens herhaaldelijk van ach ter aanvallen van het veld te sturen. Jammer! SJC opereerde deze mid dag met drie, ASC met één invaller. NOORDWIJKERHOUT Pater Van lersel feestelijk ingehaald De parochianen van St. Jozef heb ben Zaterdagmiddag j.l. weer eens laten zien. hoe ze medeleefden en het op prijs stelden, dat weer een neomist in hun midden was. Om 5 uur was hel bij de grens van de parochie druk van de verenigingen welke zich aan het opstellen waren om pater Flo rentine's van lersel. die op Zondag Laetare in het Minderbroederskloos ter te Weert priester was gewijd, feestelijk in te halen. We zagen de Gidsen, welpen, de meisjes van de Gymnastiekvereniging GIOS, een de putatie van VVSB-adspiranten, ver kenners, J.G.. K.A.J., L.T.J., en K.J. M.V. Aan het hoofd van de stoet stond de muziekvereniging „St. Jean ne d'Arc. Even later arriveerde de neomist. Pastoor van der Waarden heette hem welkom en nadat de neomist door zyn .ouders en overige familie leden was verwelkomd, zette de stoet zich in beweging. Langs de gehele route naar de kerk hadden zich ta- ryke belangstellenden geschaard en uit schier alle huizen wapperde de nationale driekleur met de pauselij ke wimpel. Bij het kruispunt Dorpsstraat Langevelderweg verliet de neomist met zijn familie en de geestelijkheid de landauers om, voorafgegaan door een grote stoet van bruidjes, het laat ste stuk naar de pastorie te voet af te leggen. Langs beide kanten van de weg had de jeugd van Noordwyker- hout zich opgesteld. In plechtige pro cessie ging men toen het kerkgebouw binnen. In de kerk, welke bijna ge heel gevuld was, werd de jonge priester met een welkomstlied ont vangen. Nadat het zangkoor gezongen had het „O quam suavis est" besteeg Pastoor v. d. Waarden de preekstoel om de parochiezoon namens de paro chianen te begroeten. De pastoor vees op het grote voorrecht van de St. Jozefparochie om 3 jaar achter-' eenvolgens een neomist te mogen ontvangen. Nadat pater van lersel zyn eerste zegen had gegeven werd de plechtigheid besloten met een feestelijk „Magnificat". Zondagmorgen te 10 uur droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. Hij werd door een stoet van bruidjes, die allen bloemen in de hand droegen, van zijn ouderlijke woning gehaald, vergezeld van de geestelijkheid van de parochie en zyn familie. Toen de neomist de kerk binnenkwam, klonk een machtig ..Veni Creator". Bij de H. Mis werd pater van lersel. geassisteerd door pastoor Van der Waarden als pres byter assistens. prof. A. v. d. Poll als diaken en pater c!e Klerk, zoon van de parochie, als sub-diaken. Cere- moniarius was kapelaan Vroklage. Op 'verdienstelijke wijze zong het zangkoor onder» leiding van de di recteur, de heer J. Pijnenburg, de Missa in honorem Beatae Mariae Vir- ginis, voor drie stemmen van Jan Nieland. In het priesterkoor hadden o.a. plaats genomen mgr. dr. v. Gils uit Roermond en pater van Genuchten O.F.M. Deze laatste hield tijdens de H. Mis de feestpredikatie. Tot tekst had Z.Eerw. genomen: „Door Gods liefde gedreven wilde hij niet voor zich zelf leven, maar alleen* leven om anderen goed te maken". De pre dikant vroeg zich af, uit wiens naam hij hier sprak. Niet als uw medebroe der in St. Frnaciscus, zeide hij, doch ik voel een zwijgende opdracht van die twee mensen, die U van God hebben ontvangen en U weder aan God hebben teruggegeven. Ik spreek tot U, jonge priester, op dit ogenblik dat gij teruggekomen zijt in Uw eigen dorpskerk. Ondanks grote ge beurtenissen zijt gij in gedachten te ruggegaan naar dat ogenblik dat God U riep, dat de gedachte by U op kwam van Uw leven iets goeds te maken. Zeven jaren zijt ge weg ge weest, vervolgde pater van Genuch ten. In die 7 jaren zijt gij opgevoed in het heerlijk ideaal van St. Francis- cus. U bent nu niet ongemerkt terug gekomen. zoals gij waakt henen ge gaan. Met bruidjes, muziek, bloemen en feest zijt gij Noordwijkerhout in getrokken. Nu eerst begint Uw roe ping. God roept U nog en blijft U roepen, niet om een bekend of een geleerd priester te worden, neen om een echte priester te worden die niet voor zichzelf leeft. Denk er om, dat gij zorgt een priester te worden die zich helemaal wegschenkt aan de mensen. Zij verlangen, dat Christus in U leeft*door de liefde te laten zien en de barmhartigheid van Jezus. Tot de vrijgestelden van Christus behoort gij voortaan, het is wel profaan ge zegd, maar de witkiel van O. L. Heer moet ge zijn, dan kunt gij rekenen op de dankbaarheid van de mensheid, Tot de ouders van de neomist sprak de predikant vervolgens woorden van gelukwens. Intieme woorden, welke er zich niet voor lenen om in de cou rant te zetten. Aan het einde van zijn feestpreek richtte pater van Ge nuchten woorden tot de parochianen van wie wederom een zoon priester is geworden. Ten slotte vroeg hij het ge bed der parochianen voor de jonge priester. Na de H. Mis zong het zangkoord de 4-stemmige Priestercantate van Alb. Kuypers. Druk bezochte receptie en danklof. Des middags van twee tot vier uur vond er in de ouderlijke woning een druk bezochte receptie plaats. Om 5 uur celebreerde de neomist een plech. tig danklof. Hij bedankte vanaf de kansel de .parochianen voor hun me deleven. In het bijzonder dankte hij de pastoor, die het feest had georgani seerd, en pater van Genuchten. voor zijn woorden tijdens de H Mis. De jonge priester beloofde ten slotte elke dag de parochianen van St. Jozef in zijn H. iMsofïer te zullen geden ken. Met een plechtig „Te Deum" werd het Lof besloten. DE BLOEMEN BRIDE DRIVE EEN GROOT SUCCES! De drukke Paasdagen zijn weer achter de rug. Het fraaie weer lok te tienduizenden mensen naar de bol lenvelden. Ook Noordwijkerhout kreeg er zijn deel van .Het verkeer is, behoudens een enkele stagnatie 'en een drietal aanrijdingen, welke geen persoonlijke ongelukken veroorzaak ten, vlot gegaan. Bij een telling is ge bleken, dat op de spitsuren zeker wel 1000 auto's per uur passeerden. Hoe veel fietsers en motorrijders wel voorbijreden is niet met cijfers te vertellen. De Rijkspolitie had het zeer druk doch was het verkeer de baas. De verkopers van bloemen langs de weg maakten, op een uitzondering na, allen goede zaken, een welkome aanvulling van de zo hard nodige centen in de huishoudens van velen. De bloemen- bridge-drive, uitge schreven door de plaatselijke bridge club „Het juiste bod", is een groot succes geworden. Ruim 400 personen namen er aan deel in twee zalen, n.I. de bioscoopzaal van cle Gebr. Brama en de grote zaal van Hotel van dei- Geest. Te half zeven werd de uitslag bekend gemaakt. De voorzitter van de V.V.V.. dr. van Praag, sprak vóór de uitreiking een kort woord. Hij bracht dank aan „Het juiste bod" voor al het vele werk, dat vèrricht was voor de organisatie. Hij sprak de hoop uit, dat alle deelnemers een een prettige herinnering zouden mee nemen aan de drive en aan Noord wijkerhout. V.V.V. had een prijs uit geloofd in de vorm van een zilveren lauwertak voor de grootste deelne mende groep. Deze prijs werd uitge reikt aan de Dordtse Bridge Club on der applaus van de aanwezigen. De voorzitter van de Dordtse Club dank te in enige korte woorden de Ver. voor Vreemdelingenverkeer en het bestuur van de Bridgeclub. Aan het enthousiasme van de deelnemers heb ik gemerkt, aldus deze voorzitter, dat de drive in elk opzicht is geslaagd. Vervolgens maakte de heer Schreurs de voorzitter van „Het juiste bod", de uitslag van de wedstrijd per luid spreker bekend en werden de prijzen uitgereikt. OEGSTGEEST SLECHTS EEN.... Evenals vele omliggende gemeen ten heeft ook Oegstgeest ruimschoots zijn aandeel in de „Doortocht der duizenden" gedurende de beide Paasdagen te verwerken gekregen. En het mag een wonder heten dat deze beide dagen in totaal slechts één ernstig verkeersongeval hebben opgeleverd. Dit gebeurde gistermid dag bij de beruchte „Drie Witte Pa len". waar een wielrijdster, komen- cio uit de richting Rijnsburg, de Rijksweg wilde oversteken en daar bij niet voldoende op het naderende verkeer lette. Zij werd dan ook ge grepen door een uit de richting Am sterdam komende motorrijder, waar door beide tegen de grond sloegen. De motorrijder bekwam een schedel- basisfractuur en de wielrijdster een hersenschudding beide slachtoffers werden naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. En er was natuurlijk flin ke materiële schade. SASSENHEIM HOOIBERG IN BRAND. Op 1ste Paasdag omstreeks 12 uiy; loeiae de sirene van de brandweer auto weder door de gemeente, op weg naar een brand, die zich ernstig liet aanzien en zeker grote gevolgen had gekregen als de brandweer niet zo actief was opgetreden. Op tot dus ver nog onverklaarbare wijze was de hooiberg achter de boerderij van de heer Vis in de Oude Post in brand geraakt. Het vee in de stallen werd in veiligheid gebracht en de inmid dels gearriveerde brandweer tastte het vuur flink aan. Hoewel er geluk kig niet veel wind stond, woeien er toch vonken op het rieten dak van de woning, hetwelk dan ook begon te branden. Dit kon echter in de aan vang gestuit worden. Men achtte het evenwel raadzaam de woning te ont ruimen. Gelukkig bleeft de brand beperkt tot de hooiberg en tot laat in de avond was men bezig deze uit te halen. Zoals tc- begrijpen trok deze brand veel bekijks, ook van de bol- lenkijkers. Het bloemen-corso. Naar wij vernemen zal het bloemencorso dit jaar niet tot Postbrug gaan en via de nieuwe weg keren, maar bij „de Uiver" reeds de terugweg aanvangen. Koninginncfcest. Het bestuur der Oranjevereniging heeft beslo ten het Koninginnefeest te doen plaats hebben op 22 en 23 Juni. 30 April zal evenwel niet onopgemerkt voorbijgaan: er zullen kinderspelen en een voetbalwedstrijd plaats vinden alsmede een prestatierit voor auto's en motorrijwielen. De jaarlijkse auto tocht voor ouden van dagen wordt gehouden op 16 Juni. ZOETERMEER DODELIJK ONGELUK Zaterdagmorgen, omstreeks II uur is op dc Stationsstraat ter hoogte van de Citosa-garage de 13-jarige zoon van de melkhandelaar D. P. Scholten door een auto van de Kwatta-fabrie- ken in Breda doodgereden. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is nog niet geheel duidelijk. De chauffeur had van een aanrijding niets gemerkt en was door gereden. De jongen, die op slag dood was, is ook niet onder de auto terecht gekomen, doch heeft van de wagen een klap tegen het hoofd gekregen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN 40-jarig arbeidsjubileum Het was dezer dagen 40 jaar geleden, dat de heer A. Redegeld thans meester knecht, bij het schildersbedrijf der fa. W. van Diest in dienst trad. Tweede Paasdag is dit feit feestelijk herdacht. Des middags werd de ju bilaris ten huize van de heer van Diest ontvangen, waarbij mede aan wezig waren de fam. van de jubila ris alsmede het voltallige personeel der fa. In een hartelijke toespraak felici teerde de heer van Diest en sprak zijn waardering uit voor de trouw en het plichtbesef, door de heer Rede- geld in al die jaren getoond. Als ge- EN DE ZEVE 61. Probeer het nog eens!" poogde Pedro Piere- Dont. met een krampachtig vriendelijke glimlach, „ik Seloof, als je goed na- enkt. zal je het beslist nog v/el herinneren. We motte die schat toch heb- be? Zeg nou zelf Frederik knikte. ..Ja. zeg nou zelf..." herhaalde iiij. en toen: „Wacht! Ik kan me. geloof ik. weer iets herinnerenhet had iets te maken met Dirk .met de Hand jes juist... wacht!" Hij steunde het hoofd in beide han den en deed alsof hij ingespannen nadacht. „Nee, stoor me nou niet!" ver maande hij Pedro, toen deze adem loos dichterbij kwam ..Zie je nou wel, nu ben ik het alweer vergeten!" Een grote argwaan maakte zich van de zes overige directeuren mees ter. AMen blikten ze wantrouwend naar Dirk met de Handjes, die beur telings rood en bleek werd van de schrik. „Wat heeft Dirk met de Handjes hiermee maken?" riepen de zes Verteld door Huibert Vet j N DIRECTEUREN n», HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden ▼oor Commiuiie-Geschenken schenk bood spr. een gouden polshor loge aan, terwijl mevr. Redegeld bloe men ontving. Namens het personeel sprak de heer Z. Naber, die ook wees op de goede verstandhouding tussen het per soneel onderling. Een tweetal fraaie etsen kreeg dc heer Redegeld als blijk van erkentelijkheid van het personeel. Ook mevr. Redegeld werd weer niet vergeten. De heer N. Windhorst sprak als oudste lid van fiet personeel. Burge meester Schokking feliciteerde per •werd gedaan, dat het H.M. de Konin- brief, waarin tevens mededeling gin heeft behaagd aan dc heer Rede geld de bronzen medaille van de Orde van Oranje Nassau toe te ken nen. ZOETERWOUDE (H. R.) 25 jaar koster. Een 38-jarige als zilveren jubilaris komt niet elke dag voor. Dit zou alleen reeds een reden kunnen zijn om hier bijzondere aan dacht aan te schenken, maar wanneer dat betreft een werkkring als koster, die door zijn vlugheid, activiteit en ingegroeide bekendheid met de ker kelijke plechtigheden, de symphatie van de parochie heeft, dan is het be grijpelijk dat dit jubileum niet onge merkt zou voorbijgaan. Het comité voor de Katholieke Ac tie heeft er voor gezorgd dat de Tweede Paasdag was „het feest van de koster." Aan het door de jubilaris zelf voor het Paasfeest zo ryk versierde altaar werd om 10.15 uur de plechtige Hoog mis opgedragen door pastoor Her mans met assistentie van prof. v. d. Poel als diaken en kapelaan Loerak kers als subdiaken. Het zangkoor voerde de 3-stemmige feestmis van Perosi uit. Van 3 tot 4 uur was er een druk bezochte receptie in het paro chiehuis, waarbij namens het kerk bestuur door pastoor Hermans een geschenk in enveloppe werd aange boden. Tot slot van deze dag volgde gisteravond onder grote belangstelling van de par ehianen een huldiging in het parochiehuis. Hierbij waren o m. aanwezig pastoor Hermans, rector Westgeest. prof. van der Poel, pater Bakker, de oud-kapelaans Rohde en Vulsma en het bestuur van de Kos terskring. Door de zorgen van kapelaan Loer akker werd e/ opgevoerd een revue, waarin verschillende mooie en niet mooie dingen van de jubilaris werden uitgebeeld. De bedrijven werden af gewisseld met zang onder leiding van de heer v. d. Velde terwijl enkele sprekers de jubilaris huldigden als de steeds optimistische koster van de Hoge Rijndijk. Het zou ons te vervoeren hierop na der in te gaan. Het was een welge slaagde huldigingsavond Het mooie slot hiervan was de aanbieding van het parochiegeschenk, bestaande uit 200.—. een kistje sigaren en bloe men voor de kosteres. Het hartelijke medeleven van de parochie met dit kostersjubileum is het beste bewijs, hoe men weet te waarderen 't vele omvangrijke werk van een koster voor de parochie. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Poppen tentoonstelling K. A. B. Het organiseren van een tentoonstel ling vraagt steeds veel zorg, doch wanneer dit moet geschieden met eigen werk. dan vraagt 'het een bij zondere voorbereiding. Het was daar om door de K. A. B. goed gezien, toen zij als sluitstuk van het winter- program, een half jaar geleden de poppententoonstelling aankondigde. De opening hiervan geschiedde Zater dagavond door burgemeester Smeets van Zoeterwoude. waarbij o.m. ook tegenwoordig was de burgemeester v. Diepeningen van Leiderdorp. Twee schoollokalen waren gevuld met pro ducten van diverse groepen en van dc huisgenoten der leden. Wij zagen tal van voorstellingen w.o. twee elftal - ook de wandelsport, ja ze'fs het ge- training de nodige vlugheid ontbrak, een groepje meisjes-gymnasten en len. waaraan alleen door gebrek aan hele verenigingsleven in de paro chie was door een groep in beeld ge bracht. Belangstelling Is een behoefte voor een tentoonstel ing. Daar waren hel. ooi: door het mooie zomerweer, nu niet de beste dagen voor. Toch kan de JC. A, B. tevreden zijn. De ten toonstelling is geslaagd. Directeuren in spreekkoor, „is hij eer verraaier?" „Dat zou ik zó maar zonder meer niet durven beweren zei Frede rik voorzichtig, terwijl zyn ogen achter het masker glommen van plezier. Dirk met de Handjes begon wild met zijn armen te zwaaien en luid uit te roepen, dat hij van niets wist en dat hy zo eerlijk was als een di recteur maar kon zijn. liet scheen niet te helpen. De an- deie Directeuren begonnen op te dringen en vormden een kring om de onfortuinlijke Dirk SCHEEPSBERICHTEN AKKRUMDIJK vertrekt 20 April I van Antwerpen. 21 April te Rotter dam verwacht: ALGORAB, 17 April van Santos; ALKA1D. 17 April van Victoria: ALPHACCA, 18 April van Rio de Janeiro te New YorkBue nos Aires; ALPHERAT, 17 April van Buenos Aires te New York; ARENDSDIJK, 18 April van Santos; ARNEDIJK. 19 April van Antwer pen naar Rotterdam; AVERDIJK, 17 April van Norfolk te New York: DALERDIJK. 16 April van Portland naar Seattle: NIEUW AMSTERDAM RotterdamNew York pass. 17 April Scillies; VEENDAM. 16 April van Bermula te New York. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 19 April. Kaas. Aangevoerd 28 partijen kaas le srt. 1.75—1.78. 2c srt. 1.70—1.73. Handel matig. VEUB. 18 April Groente. Sla I 1516 30. idem II 10.50—12, idem III 7.30—3 50, stoofsla 12—18, spi nazie 1017, andijvie 3443, prei 69. komkommers 38—52. bloem kool 1484. De cemste tomaten gin gen 2428 cent per stuk.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3