Bollenstreek won royaal en verdiend Schotland versloeg Engeland (3-1) Portsmouth en Southampton verloren MAANDAG 11 APRIL 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 j^AT DE VERHOUDING tussen de vertegenwoordigende elftallen van de Bollenstreek en de L.V.B., niet helemaal gelijk zou zfjn, stond bij voorbaat vast. Het was immers een krachtmeting tussen KNVB en LVB, die geen gelijkwaardige krachten zijn. Maar dat de LVB met zulke cij fers zou verliezen in een wedstrijd, waarin de spelers zeker niet hun beste kunnen hebben gedemonstreerd, is wel wat tegengevallen. Bijna gedurende de hele wedstrijd hadden de Bollenmensen het spel in han den en slechts enkele momenten kon men spreken van een LVB-over- wicht, waarvan Stikvoort (VVLV) er een benutte, om het enige tegen- 'punt te scoren, nadat de Bollenstreek er reeds 3 gemaakt had en er ten slotte nog een aan toevoegde (4-1). Het Bollenstreek-elftal was goed op dreef en de combinatie tussen Lis- se en Teylingen gelukte uitstekend. In de voorhoede waren 'het speciaal v. Elk (Teyl.) en v. d. Berg (Lisse) die opvielen door hun uitstekend spel Linksbuiten Faas was vervangen door v. Rooyen (Lisse) die ook een behoorlijke partij speelde. Ook de doelman van Teylingen mocht er zijn en heeft het weinig zware werk, dat hij te verrichten kreeg, uitste kend gedaan. In het LVB-clftal viel allereerst keeper Rijnbeek (Warmunda) op, maar dan in ongunstige zin. Wij za gen hem het vorig jaar verschillende malen in het L.V.B.-elftal heel goed werk doen, doch gisteren had hij blijkbaar een slechte dag en stelde zeer teleur. Minstens twee van de vier doelpunten had hij kunnen cn moeten voorkomen. De Meerburg- achterhoede was niet slecht, maar toch ook niet opgewassen tegen net vlugge spel van de Bollen-voorhoede. De grootste fout echter schuilde in de halflinie, die haar voedende taak t.o.v. de voorhoede vergat en teveel terugtrok, waardoor het verband uit het elftal gerukt werd en de voorhoe de vaak alleen stond. Bij de voor- waartsen klopte de combinatie niet helemaaL Zij waren niet opgewas sen tegen de sluitende Bollen-achter hoede en de schoten die zij losten, waren meestal naast of over. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. De Bollenstreek nam het ForeholteAltior 20. De over winning was volkomen verdiend. Al waren de bezoekers wel eens ge vaarlijk, hun schot was vaak onzui ver. Foreholte daarentegen speelde meer open dan de gasten. De eerste helft hadden de gastheren wind mee en konden na een kwartier doelpun ten, door J. v. Wouw; de l.-binnen. Altior kwam wat opzetten, maar Fo reholte gaf niet thuis. Direct na de rust enige aanvallen van Altior, ook zonder succes. Wederom nam Fore holte het offensief over. Uit een goede pas van Vester, wist de 1.- buiten A. v. Dijk de stand op 2--0 te brengen. Altior zette de buitenspel- val open waar de Voorhouters en kele keren inliepen, doch ook dit kon geen verandering brengen. Altior deed het laaste moment nog enige pogingen, doch niets mocht meer ba ten. Verdere uitslagen- DOSR 5-- Foreholte 4 00; Lisse (cForeholte (b) 3—3. GouderakAlphia 36. Alphia heeft voor het eerst na weken van nederlagen weer eens het genot van een overwinning mogen smaken. Hoewel nog met enkele invallers ge speeld moest worden, whs dit geen beletsel in Gouderak, tegen, het eer- se van die naam. een dergelijk spel letje to spelen, waar de thuisclub zich met moeite tegen staande wist te houden. Door Achthoven werd het kort achtereenvolgens 02, waarna doelman Mulder voor het eerst moest zwichten (12). Met deze sand kwam ock de rus. Direct na de hervatting werd het eerste zelfs gelijk 22, maar Goedhart zorgde voor opluch ting door Alphia opnieuw de leiding te geven (23), waarna Veen endaal 24 scoorde en een der Gouderak- backs er zelf 25 van maakte. Zo wel Gouderak als Alphia scoren bei de daarna nog eenmaal, zodat het ein de komt met een 36 overwinning voor de Oranjehemden. Alph. Boys 2—D.O.S.R. 2 1—2. In deze wedstrijd, die gespeeld werd op het LDWS-terrein in Leiden, heb ben de Boys-reserves het tegen. DOSR 2 af moeten leggen. De Boys waren in het veld sterker dan DOSR, doch wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. De rust ging in met 00 stand. Na de rust wisten de DOSR reseves de leiding te nemen, cn 15 min. voor het einde kregen ze o.i. een doelpunt cadeau (02). De Boys wisten de achterstand te ver kleinen met een fraai doelpunt (12) De laatste 10 min. werden de DOSR- spelers geheel op eigen helft terug gedrongen doch zij wisten de druk te doorstaan en het kampioenschap te behalen. Alph. Boys 4VTL 3 4—2: Alph. Boys A—DOSR A 2—0. G.D.S. De uitslagen zijn: WSE (A)—GDS (B) 2—2; GDS (O— RVC (A) 0—2; ÖNA 7—GDS 4 werd afgelast. Een vriendschappelijke wedstrijd GDS 2 en 3 combinatie te gen een elftal van Haastrecht eindig de in een 52 overwinning voor de GDS-combinatie. De collecte welke in de'kerk voor GDS werd gehouden bracht de mooie som op van ƒ343,27. V.V.S.B. Het le elftal verloor in Alphen van de 3e klasser Alpherj, vodr de bekercompetitie met 5 Het 2e speelde Zaterdag in Noord- wijk tegen de reserve 3e klasser Noordwijk 2 en verloor met 21. Het 4e won voor de competitie van AZL 4 met 51. V.V.L.V. Het tweede elftal, aangevuld met spelers uit het derde en vierde, speelde in Oud Ade te gen- VVOA met 0—0 gelijk, in de eerste ronde van dc bekercompetitie. Verdere uitslagen: WLV (A)Do- cos (A) 0—1, WLV (B)—Altior B 8—0, WLV (O—Docos D 7—1. Zaterdagmiddag: VVLV aSJC a 17, VVLV bStompw. Boys asp. 2—2. initiatief en behield het voorlopig. Reeds na enkele minuten kon v. Elk (Teyl.) doelpunten (1-0) De LVB kwam er daarna iets beter in, maar kon niet verhinderen dat we derom v. Elk het net vond (2-0). Een doelpunt van Hort (Lisse) vond te recht, wegens buitenspel, geen gena dé in de ogen van de goed leidende arbiter v. d. Wilk, maar even later had hij wel succes, door een misver stand in de achterhoede (3-0) Bij een algemene aanval van de LVB was het Nic.- Stikvoort (VVLV), die op 25 me ter afstand met een hard schot een brillant doelpunt maakte, waar de Teylingen-keeper geen schijn van kans bij had (3-1), Tien minuten voor het einde brak van Elk nog maals door en passeerde de ver uit gelopen keeper (4-1) In de stand kwam verder geen verandering meer, zodat de Bollenstreek met een 4-1 overwinning uit deze zeer sportieve strijd door ruim 1000 belangstel lenden bijgewoond naar de kleed kamers terugkeerde. Zaterdagmiddag is te Eindho ven op het P.S.V.-terrein een wed- stijd tussen het Nederlands lucht macht-elftal en een ploeg van de R. A.F. Overseas gespeeld. Deze wedstrijd werd door de Brit ten gewonnen met 43, nadat de rust was ingegaan met 11. HET WONDERMIDDEL HYPNOSE. Het geval van de voetbalploeg van de Hinckley Athletic Club, die zoals bekend gehypnotiseerd zal Worden om de echte „overwinnings- wil" te krijgen, vormt geen novum in de Britse sportwereld. Een jaar of wat geleden is een dergelijk voorstel al eens gedaan aan de ma nager van een club wier kampioens kansen ernstig gecompromitteerd waren door een plotselinge inzin king. Een plaatselijk hypnotiseur bood aan het hele elftal onder zijn heilzame invloed te brengen op het nvoment, dat de scheidsrechter zou fluiten voor de aftrap. De manager voelde er veel voor, maar veran derde opeens van mening, toen hij een visioen kreeg van gehypnoti seerde spelers, die niet meer „bijge bracht" konden worden, en verder in trance door het leven moesten gaan. Verder is bekend, dat Eric Boon, dc gewezen lichtgewidbt kampioen van Engeland, die 's nachts altijd droomde, dat hij uitgeslagen werd, zich heeft laten hypnotiseren voor zijn wedstrijd tegen Roderich om het welterkampioenschap in 1947. Boon verloor op punten, maar de Canadese dokter, die hem onder hypnose had gebracht, had niet ge pretendeerd hem te doen zegevieren. Hij had alleen maar verklaard, dat hij Boon kon verlossen van zijn dwangcomplex en hem zelfvertrou wen kon bijbrengen. Nog een ande re bokser, te weten de Londense zwaargewicht Frank Ronan, besloot kort geleden zich aan een hypnoti sche behandeling te onderwerpen. Hij had last van dwangvoorstellin gen, waardoor hij verscheidene ne derlagen leed, en heeft nu zijn toe vlucht gezocht bij dezelfde dokter, een boks-enthousiast, die twee jaar geleden zijn krachten op Boon be proefd had. Als de behandeling lukt zal Ronan binnenkort onder de zwaargewich ten woeden als Simson onder de Filistijnen, en daar is het wachten nu op! y^QL VAN OPWINDING stormden de Schotten, die de lange reis naar het Londense Wembley hadden ondernomen om hun elftal aan te moedigen in de jaarlijkse ontmoeting tegen Engeland na het eindsignaal het veld op: de spelers werden op de schouders gehesen en er volgde een vreugdedans, als ontlading van de spanning, welke gedurende twee maal drie kwartier hun gemoed had beheerst. En won de Internationale competitie De bijna 99.000 toeschouwers, o.w. zich ooik prinses Elisabeth en de hertog van Edinburgh bevonden, za gen dit toneeltje met gemengde ge voelens aan, want weliswaar was de 31 overwinning van Schotland volkomen verdiend, maar het ver toonde spel had niet aan de ver wachtingen beantwoord. En de waarachtige liefhebber van het voet balspel gaat in Engeland toch altijd nog naar een wedstrijd voor de schoonheid van het spel zelf. Sinds 1938 had Schotland niet meer van Engeland kunnen winnen en wat voor de Schotten van groter belang was, dat het feit. dat dit land nu ook de internationale competitie tussen Wales, Engeland, Ierland en Schotland heeft gewonnen. Een klassieke wedstrijd is het niet geweest. Eigenlijk zouden wij moe ten zeggen, dat de nederlaag van het Engelse team voor vijftig pro cent te wijten was aan het spel van de Schotten en voor de andere helft aan de spelers zelf. Het wilde maar niet lukken in de Engelse ploeg en dat is vaak het geval, als de spelers niet in brillante vorm zijn. Want dan vallen de kleine tekortkomin gen dubbel op en ontbreekt juist dat tikkeltje geluk, welke een neder laag in een zege kan doen verkeren. En niemand was helemaal tevreden, met uitzondering van het naar ver houding geringe aantal Schotten, Sport in 't kort Ajax zal van 215 Juli een toer maken naar IJsland, waar, waarschijnlijk alle in Reikjavik, vier wedstrijden door de Amsterdam mers zullen worden gespeeld. De revanche achtervolgingswed strijd Schulte-Coppi is gewonnen door Coppi met 4 meter voorsprong. De tijd van de Italiaan was 6 min. 20 sec., wat een gemiddelde snel heid van 47.158 km. betekent. Een veertig km. koppelwed strijd te Milaan werd gewonnen door SchulteBoeyen in 51 min. 22 sec. en 31 pnuten voor Ricci-Bergomi (Ita lië) met 28 punten, ZanazziIntroz- zi (Italië) 20 punten, LogliS. Cop pi (Italië) 17 punten en LeoniBe- vilacque (Italië) 13 punten. Een in ternationale omniumwedstrijd tus sen Frankrijk, Zwitserland en Italië was voor Italië met 17 punten ge volgd door Frankrijk en Zwitserland, beiden met 14 punten. Op de 200 meter schoolslag sloeg Maurice Lucien (Frankrijk) de Euro pese kampioen de Engelsman Ray Romain met groot verschil. De tijd van de Fransman bedroeg 2 min. 43.6 sec., die van Romain 3.58.2. Te Dublin werd een internatio nale hockeywedstrijd gespeeld tussen Ierland en Engeland. De gastheren wonnen met 32. De internationale hockey-wed- strijd tussen Wales en Schotland ein digde in een 42 overwinning voor Wales. De Ronde van Vlaanderen is ge wonnen door de Italiaan Magni, die de 265 km van het parcours aflegde in 7 uur 21 minuten voor Ollivier op 1 lengte en Schotte (B.). Van de Ne derlandse deelnemers werd de Ruyter 32e, Boogaerts 34e en de Korver 43e, allen met 4 min 05 sec. achterstand. toen de rust inging met een 1—0 voorsprong van de bezoekers, dank zij een sohot van rechtsbinnen Ma son ruim een kwartier voor het ein de van de eerste speelhelft gescoord. Toen Steel, de Schotse linksbin nen, zes minuten na de hervatting de stand op 20 had gebracht met doelman Swift op de grond had Steel maar voor het inschieten zag het er naar uit, dat het een de bacle zou worden voor de Engelsen. Tien minuten later wist linksbuiten Reilly het derde Schotse doelpunt te maken, van dichtbij en na een fraaie combinatie. Een kwartier voor het einde gelukte het midvoor Milburn met een vliegend sohot, via de binnenkant van de paal, het enige tegenpunt te scoren (31). ATHLETIEK. DE 10c SILVERRUSH VAN DUINDIGT. Gistermiddag is onder auspiciën van „de Trekvogels" de 10e Silver- rush van Duir.digt gelopen, een wed strijd over 3500 meter voor alle klas sen. Eerst startten de D-klasse, niet KNAL-leden en militairen, 10 secon den daarna de C-klasse, 13 seconden daarna de B-klasse en 17 sec. Latei- de A-klasse. Slijkhuis, die eveneens mee zou dingen, was wel aanwèzig, maar is op medisch advies niet ge start. De uitslag luidt: 1. J. Havelaar, AV '25 Amsterdam (D-klasse) 11 min. 37.3; 2. G. v. d. Berg, V en L Den Haag (D-klasse) 11.37.8; 3. J. van Rooyen. Holland Leiden (A-klasse) 11.42.5; 6. J. d. Hoorn AAV '36 Al phen (B-klasse) 11,47.6; 7. Zoetemelk, WIK Wassenaar (mil.) 11.53); 10. Dekker, Donar Leiden (D klasse) 11.58. Juniores a en b veldloop over 1200 meter: 1. Majoor, Tempo Bussum (B klasse) 4.57.2; 2. Wortel, Tempo Bus sum (A klasse) 4 -57.9. Veteranen, veldloop over 3500 M.: 1. J. de Jong, Achilles, Gouda 12.35.8; 2. Van Poelgeest, Blauw-Wit, Am sterdam 12.47.9. De Bataven Zondag waren de Bataven op verschillende terreinen weer actief. Zo won de Herenhand- balploeg in Den Haag een wedstrijd tegen Hermes 4 met 7-4. Dit resul taat werd bereikt ondanks het feit, dat met 10 man werd gespeeld. Deze ploeg neemt nu de 2e plaats in op de ranglijst met 5 gewonnen en 1 ver- loien wedstrijd. Aan de Silverrush namen een groot aantal athleten deel. Bij de-ju nioren kwamen 140 man aan de start De resultaten voor de Bataven waren L'. v. d. Berg 59, H. Bizot 63, F. Over- dyk 91; Th.. Niekerk 112, J. de Keü- ning 113 en H. Verkuylen 120. De af stand was 1500 rr. De senioren liepen een handicap-race. Hier vex-schenen 300 alhleten aan de start. De afstand, die door de senioren werd gelopen, was 3500 m C. Kraan eindigde als 66c als A-lasser had hij natuurlijk de grootste handicap te verwerken, J. Kerkvliet, C-klasser werd 68, G. Gus- senhoven, D-klasser, 69, terwijl P. Oomen als D-klasser 173 werd geno teerd. TURNEN BOOT NEDERLANDS TURN- KAMPIOEN. De Alkmaarder Klaas Boot be haalde bij de nationale turnkam- pioenschappen, die gistermiddag in de Amstei'damse Turnhal werden gehouden, het hoogste puntenaantal van de 32 deelnemers en werd daar mede Nederlands kampioen 1949. Tweede werd de titelhouder van het vorig jaar G. J. C. Linde uit Hen gelo en derde de Amsterdammer M. Vos, eveneens eeix oud-kampioen. In de jeugdgi'oep, waarin slechts twee deelnemers aantraden, behaalde W'. de la Rosette uit Vaals de titel van nationaal jeugdkampioen. De beste prestaties werden in de diverse nummers behaald door Boot met 18.2 voor paard, 8.6 voor sprong en 18.4 voor vrije oefeningen. Door Linde met 19 voor rek en 18.6 voor brug en door Vos met 18.4 voer rin gen. Opmerkelijk was het schitte rende werk van de jeugdkampioen de la Rosette op de brug. Met 18.4 punten leverde hij na Linde op dit toestel de beste prestatie. lawntennis TRAININGSWEDSTRIJDEN VAN ONZE DAV1SCUPSPELERS. Het het oog op de reeds over 3 we ken te houden Daviscupwedstrijd Ne derlandZuid-Afrika voor de eerste ronde van de Davis-beker heeft de keuze-commissie enkele oefenpar- lijen georganiseerd, welke tevens een maatstaf moesten geven voor de samenstelling van de ploeg van 4 spelers, welke 14 dagen voor de wed strijd moet wordgn opgegeven. Het spel van de 4 spelers heeft niet bepaald een grote hoogte vertoond. De controle over de slagen liet over het algemeen nogal 'te wensen over en toonde niet, dat de wintertraining goede resultaten heeft gehad. De meest constante was Krijt, doch diens spel is nog even eenzijdig, ge heel en al uit het achterveld, ais het steeds geweest is. Dank zij echter zijn vastheid wist hij Wilton te slaan, van wie de foi-ehand uitstekend was, doch de andere slagen weinig vast- hed vertoonden. Met 86, 36, 64 won Krijt. In het andere enkelspel speelde van Swol rustig en goed, zij het niet bij zonder sterk, tegen Rinkel die af wisselend brilliant en onzeker was. Met 62 63 won van Swol de eer ste 2 sets, kwam 04 en 15 in de derde, doordat zijn forehand onvast werd. Haofde echter op tot 65, mis te 2 matchpoints en verloor de set met 79. De partij wex'd hierop ge stopt. In het dubbelspel vertoonden van Swil en Rinkel niet die vorm welke zij kunnen geven. Met 64, 64, 4 6. 61 wonnen Wilton en Krijt, voor al dank zij Wilton. De Leidse Sporters in Oxford Na een prima reis, aldusi meldt men ons uit Oxford, zijn de Leidse Spor ters Donderdag in Engeland gearri veerd, waar hun van de zijde van de Anglo-Netherlands Sports Association weer eenzelfde hartelijke ontvangst is ten deel gevallen. Het verblijf in Oxford werd al'da delijk na aankomst aangevangen met een Civil reception, een ontvangst ten stadhuize, waar vanwege het stads bestuur door de loco-burgemeester van Oxford een hartelijk welkomst woord werd gesproken, waarbij op nieuw gewezen werd op de steeds hechter wordende band, welke er tus sen beide universiteitssteden bestaat. Dit welkomstwoord werd beant woord door de heer B. J Moolenaar, die daarop de gemeente Oxford ver blijdde met de aanbieding van een beplanting, van het stadhuisplein te Oxford met tulpen in rode en witte kleur. Na de ontvangst vond in de Town Hall een lunch plaats, waarna te ruim 1 uur de deelnemers naar de resp. gastheren en gastvrouwen wer den gebracht. Des middags reeds traden de hockeyers aan voor de eerste wed strijd tegen de Oxinians en zij verlo ren in een geanimeerde wedstrijd met 5—4. De bridgex-s speelden 's avonds op Bradmore Doad en wonnen hun eer ste partij. Zaterdag brachten de dames van de hockeyploeg een bezoek aan de dekenfabriek in Witney, waarna te- genhet Witney-elftal werd gespeeld. De heren moesten op Somerville te gen een tema van Oxford spelen. Vanzelfsprekend is de stemming opperbest. J^E LEIDER van de eerste divisie, Portsmouth, leed tegen Blackpool een nederlaag, maar ook de kampioenspretendent van de tweede di visie Southampton wist het niet toteen overwinning te brengen. South ampton leed voor de eerste maal dit seizoen op eigen errein een neder laag. Het was over het algemeen een slechte dag voor de thuisclubs, im- niers slechts 18 van de 44 voor de League gespeelde ontmoetingen, ein digden \n een zege voor de thuisclub. HET TOURNOOI TE 1VIONTE CARLO De belangrijkste uitslagen van het tournooi te Monte Carlo der partijen, gespeeld op Zatex-dag. luiden: Butler Trophy finale: Pax'ker en Patty (V.S.) sloegen Mitic en Pal- lada (Zuidslavië) 75, 63, 62. Kampioenschappen heren dubbel spel: Thomas en Remy (Fr.) sloe gen Bote7li en Lesueur (Fr.) 57, 6—3. 6—2. Kampioenschap gemengd dubbel spel: mevr. Dutin en Botelli (Fr.) sloegen Nel Hermsen en Linck U^ect.) 63, 61; mej. Manfredi en Hughan (It.-Ned.) sloegen mevr. de Cazanet en Grande! (Fr.) 63, 2—6, 6—4. De uitsxagen van de gisteren ge speelde finales luiden: Heren elkelspel: Parker (V.S.) sl. Cucelli (It.) 2—6 6—3 6—0 6—4. Dames enkelspel: mevx\ Possi (It.) sl. mevr. Seghers (Fr.) 62 63. Heren dubbelspel: Cochet-Hai-per (Fr.-Oost.) sl. GeelhandUlricht (Belg.-Den.) 6—3 6—3 6—3. Gemengd dubbelspel: mevr. Boutin cn Bolelli (Fr.) sl. mej. Manfredi en Hughan (It-Ned.) 6—2 6—2. Dames dubbe'spel: mej. Max-cellin en Nel Hermsen (Fr.-Ned.) sl. mevr. Bossi en mevr. Boegner (Iit.-Fr.) 4—6 6—1 6—1. ZWEMMEN Laagterecord van toeschouwers tal toeschouwers der League-wed- j L:verpool—Manchester City 0—1, strijden minder groot was dan nor- j Manchester United—Chelsea 1—1, maal, ondanks de uitstekende weers- Sheffield UnitedEverton 1—1, Sun- omstandigheden. Men sohatte het pu- cierland—Burnley 0—0, Wolverhaxnp- bliek, dat de League-ontmoetingen ton WanderersStoke City 3—1. brough 11, Aston VillaPreston j North End 20. Blackpool—Ports-1 Te Antwerpen werden Zondag mouth 10, Bolton Wandererszwemwedstrijden georganiseerd, waar Chax-lton Athletic 22, Derby Coun-1 aan ook door Nederlandse en Franse 'zwemmers en zwemsters werd dee.- genomen. De uitslagen luiden: tyNewcastle United 24. Hudders- Het was opmerkelijk, dat het aan- field Town—Bix-mingham City 00, bijwoonde, op 315.000 en degenen, die aan de radio luisterden naar de ontmoeting t ussen Engeland en Schotland en anders een wedstrijd zelf plegen bij te wonen op 200.000. Een typisch voorbeeld kon men te Manchester waarnemen. Minder dan 30.000 toeschouwers waren getuigen van de wedstrijd tussen Manchester United en Chelsea, een laagterecord in dit seizoen. Maar men dient niet te vergeten, dat drie spelers van Manchester, Cockburn, Pearsen en Aston op dat moment in" Wembley waren. De nedex'laag van Portsmouth, on verwacht overigens, tegen Blackpool, bracht nogal wat vreugde bij Black pool. Adams, de vervanger van Stan- Tweede divisie. BarnsleyTotten- ham Hotspxxr 41, Blackburn Ro versSheffield Wednesday 2—1, BradfordBux-y 41, Cardiff City Lincoln City 31, FulhamLeeds Unied 10, Gx'imsby TownBrent ford 30, Luton TownWestbrom- wich Albion 01, Nottingham Fo restLeicester City 21, Plymouth ArgyleCoventx-y City 23, Quens Park RangersChesterfield 1I, SouthamptonWestham United 01. GYMNASTIEK GROEN WIT NIEUWS. Alle leden worden er op attent gemaakt, dat in verband met slui- ley Matthews op de rechtsbuiten- j ting der scholen tijdens de plaats, scoorde de enige goal en zijn Paasvacantie alleen de 'lessen van spel hield goede beloften voor de hedenavond doorgang kunnen vin toekomst in. New Castle United, nu- den. De meisjes van de Maandag mero twee van de ranglijst, haalde komen dus als gewoonlijk naar de een 21 achterstand te Derby op en Oude Vest. Dinsdag, Woensdag zegevierde tenslotte met 42, een uitslag, welke 52 zóu zijn geweest indien Cowell nist een strafschop had gemist Preston Nordth End kreeg het te kwaad in de strijd om de de gradatie, want deze club verloor van Aston Villa en de' andere verenigin gen die ook in gevaar verkeren, speelden allen gelijk. Wolverhampton speelde schitte rend tegen Stoke, ondanks het gemis Donderdag dus, 12, 13 en 14 April geen les. Volgende week, dus de week van 1723 April, hebben al leen de meisjes van de Woensdag zoals van ouds les. Maandag, Dins dag en Donderdag kan er geen les gegeven worden. Vanaf Maandag 24 April gaat alles weer als van ouds. Zullen de dam'es op Dinsdag 26 April hun knotsen niet vergeten? Het is nog maar 2 maal les en van Wright (Wembley) en Pye, die Mei, de dag van de grote demon' geblesseerd is. tVishaw, die een maand J - geleden in het team van de Wolves debuteerde als linksbuiten en toen de hattrick verrichtte, scoorde nu twee keer op de midvooi*plaats. De resultaten zijn; Eerste divisie: ArsenalMiddels- straties in de Stadsgehoorzaal, staat voor ons. Ook aan meerdere num mers op deze demonstratie zal door ons waarschijnlijk worden deelgeno men. dus allen paraat en zo min mogelijk verzuimen. Het bestuur. Heren: 100 m. schoolslag: 1. van Rouy, België 1 min. 23.9 sec.; 2. Hen- nekam, Surae, Breda 1 min. 27.9 sec 3. Wauters, België 1 min. 28,1 sec. 100 m. borstcrav/1: 1 Sindorf, Het Y, Amsterdam 1.01,8; 2. Laurent. België 1.05,4; 3. Davise, Frankrijk 1.07,6. 200 m. schoolslag: 1. Bonte, Zar, Amsterdam 2.44.1; 2. van Rooy, Aegir Eindhoven 2.53.2; 3. Schoenmaeckers, België 2.55,2. 100 m. rugslag: 1. Kievit, Aegir 1.08,4; 2. Pirol'ey, Frankrijk 1.08.5; 3. de Groot, Het Y 1.16,0. 3 x 100 m. wisselslag estafette: 1. Aegir 3.37.6; 2. Choisy le Roi, Frank rijk 3.40 2; 3. Het Y 3.42,0; 4. R. Z. C. 3.45,8. Dames: 200 in. schoolslag: 1. Nel Gerritsen, R. D. Z. 3,01,2; 2. Nel van Opstal, TRB. Tilburg 3.09 2; 3. Van Eppen, België 3.11,2; 4. Lies Bonnier, Aegir 3.12.0. 100 M. borst-crawil: 1. Irma Schub- macher, RDZ 1.06 4; 2. Ans Massaar RDZ 1.10.3; 3. Mia van den Brande, België 1.15,0. 100 m. rugs'ag: 1. Ria van der Horst R.D.Z. 1.15 3; 3. de Korte, R.D.Z. 1.23.3; 3. van Duyn, R.Z.V. 1.23,6 3 x 50 m. wisselslag estafette: 1. R.D.Z. 142.8; 2 Surae 1.52,1; 3. O. D. Z. 1.53,3. Waterpolo: Gentse Zwemclub R. Z. C. 4—2. ZWEMRECORD ERKEND NA ACHT JAREN. De Sportcommissie van de K.N.Z.B. heeft het op 19 October 1940 door de Zwemvereniging Het Centruxn te Bandoeng gevestigde Nederlandse re cord op de estafette 3 x 50 m. wissel slag heren in de fraaie tijd van 1.31.6 alsnog erkend, ondanks het als gevolg van de oorlogsomstandigheden ont breken van de desbetreffende stuk ken Persverslagen uit Nederlands-In dische couranten van October 1940 en een verklaring van de Zwembond voor Indonesië hebben de Sportcom missie overtuigd van de juistheid van de recordverbetering. Het record werd gevestigd door de zwemmers Jansen (rugslag), Kapitz (schoolslag) en Breukel (boi*stcx*awl). BOKSEN VAN DAM SCHEURDE ACHILLESPEES Bij de Zaterdag te Parijs gehouden bokswedstrijd txxssen Luc van Dam en Robert Charron bevinden beide boksers zich in de zesde ronde in de clinch, toen de scheidsrechter hen scheidde. Direct daarop viel onze landgenoot, waarbij de duizenden toeschouwers zagen, dat hij een van z.ijn voeten nist kon bewegen. Toen de scheidsrechter bsgon te tellen, trachtte Van Dam op de been te komen, maar door de hevige pijn in de voet, ki'eeg hij tx-anen in de ogen. De scheidsrechter telde hem uit en Charron werd winnaar ver klaard door K.O. In de kleedkamer werd Van Dam medisch onderzocht en toen bleek, dat onze landgenoot niet zijn enkel had verstuikt, maar dat zijn Achil lespees was gescheux-d. De strijd was een saaie vertoning geweest tot op het ogenblik, dat het „incident" met onze landgenoot ge beurde. De toeschouwers waren met dit matte schouwspel dan ook zeer ontevx*eden, hetgeen mexi niet onder stoelen of banken stak. En de onte vredenheid liep zo hoog, dat nog tij dens het gevecht enkele toeschou wers haar de loketten gingen om hun geld terug te krijgen. Nu dient te worden toegegeven, dat Charron het meest teleurstelde. Hij, die van Jean Stock met ere verloren had en tot aan het einde van zijn krachten had gestreden, gaf nu een futloos par tijtje boksen weg. Charron was geenszins in vorm en insiders weten dit aan het feit, dat de Fransman onvoldoende getraind had. Geen won der, dat er van stx-ijdlust bij Char ron geen sprake was en hij ontliep de aanvallen van Van Dam met klei ne pasjes, al was er geen sprake van, dat onze landgenoot zijn grote vorm van de laatste maandeft ook maar een ogenblik demonstx-eerde. Zo ver liepen vijf ronden zonder dat zich belangwekkende momenten hadden voorgedaan. In ieder geval lag Van Dain op punten voor. Bij het begin van de zesde ronde wist Charron enkele slagen te plaat sen, maai- het antwoord van Van Dam liet niet lang op zich wachten. Plotseling zag men het gezicht van onze landgenoot vertrekken, hij hing in de touwen en de toeschouwers begrepen er niets van, 'want Van Dam kon onmogelijk door zijn tegenstan der zijn geraakt, want die had op dat moment geen stoot geplaatst. De scheidsrechter kwam er bij, scheidde de boksers en Van Dam toonde de referee zijn rechtervoet. In de plot selinge beweging, welke Van Dam had moéten maken om een aanval van Charron te ontwijken, had hij, naai- later bleek, zijn Achillespees gescheurd. Men moest Van Dam naar zijn hoek brengen en volgens het re glement werd Charron tot winnaar verklaard. Dat het publiek met de afloop van het gevecht weinig ingenomen was bleek duidelijk uit de eelv protesten. Onmiddellijk na afloop van de par tij is Luc van Dam geneeskundig on derzocht. De gescheurde Achillespees heeft tot gevolg, dat hij gedurende vrij lange tijd rust zal moeten xie- men. De blessuur laat zich nogal ernstig aanzien, maar of zij de car rière van Van Dam in gevaar zal brengen, zoals sommigen vrezen, kan siechts de toekomst leren. KORFBAL. UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. Om het kampioenschap v. Nederland. Het ZuidenBlauw Wit 14; Vi tesseRigtersbleek 52. Eerste klasse Z.H.: Rozenburg OSCR 0—1. Om de Zilveren Korf. Fluks Deetos 24.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6