F Districtsdag Kath. jonge arbeiders te Langeraar Weg met de middelmaat NIEUWS UIT DE OMGEVING REDERIK Verteld door Huibert Vet EN DE ZEVEN DIRECTEUREN MAANDAG 11 APRIL 1949 DE LEIDSE COURANT EEkSTE BLAD PAGINA 3 IDEALEN! WIE HEEFT ZE NEET? WIE STREEFT NIET NAAR een of ander ideaal, dat hij zich gesteld heeft? Ook de kath. jonge arbeider is er door bezield. En daarom zijn vele kajotters Zondag gegaan naar Langeraar. Uit alle omliggende Parochies zijn zij gekomen, 't Scheen haast symbolisch, dat deze Zondagmorgen overgoten \verd door een heer lijk stralende zon, na een week van koude gure stormen en buien. Deze dag toch zou een glanspunt worden in het drukke woelige leven, waarin ook de jonge arbeider wordt heen en weer geslingerd op de barre le venszee van de huidige tijd. Het jeugdige enthousiasme van de jonge mens, maakt hem zo ontvankelijk voor velerlei invloeden, goede en kwade. Daarom is hgt goed dat in een rustige bezinning de goede weg die gegaan moet worden, nog eens duidelijk wordt afgebakend en voor ogen gesteld. De grote zaal van het parochie huis was gebracht in de sfeer die past aan deze dag. De muren waren gedra peerd met de banieren der Kath. Jon ge Arbeidersbeweging, -terwijl ook een stand was ingericht waar de lec tuur der beweging te zien en te koop was. De voorz. der Districtslei ding van de K. A. J.. de heer P. 'Vroonhof, begon de dag te openen met gebed en een welkomstwoord tot de districts-aalmoezenier, kap. J. v. Adrichem en de heren v. Houten uit Nieuwkoop en v. d. Berg uit Aar- 1 anderveen. Hierna werd het Strijd lied der K. A. J. gezongen. Het was het eerste van vele liederen, die een afwisseling waren tussen de ver schillende programmapunten. De heer Q. ter Haar trad op als leider van deze massale volkszang. De voorz. zette nu de bedoeling van de dag uiteen. We gaan vandaag, zo zeide hij een paal heien als funda ment waarop wij onze toekomst gaan bouwen. Dit moet zijn een toekomst, waarin de kath. jonge arbeiders een lichtend voorbeeld zijn voor hun omgeving. Vooruit, dat is het wat wij wiLen. Laat het een vooruitgang zijn ten zegen voor ons zelf en voor an deren. Wij moeten ons leven brengen op een hoger plan. Deze vooruitgang zij ons ideaal! NIEMAND BLIJVE ACHTER. De nu volgende toespraak door aal moezenier J. van Adrichem was wel de clou van het eerste deel van de dag. De tite. van deze rede was: Aan Christus Koning trouiw. Veel moeilijker om te hersteilen dan materiële schade is de geestelij ke schade, die de mensheid door dc oorlog heeft geleden. De wereld moet terug naar God, van wie zij ge komen is. De tien geboden heeft God zelf ons gegeven als leidraad in ons leven. Wij weten hieruit hoe wij moeten staan tegenover God,- tegen over onszelf en tegenover anderen. Christus Rijk in de wereld is de kerk door Hem gesticht, om nu Hij is heengegaan naar de Vader, ons houvjast te zijn in de strijd. Tegen standers belagen de Kerk, omdat zij niet willen dat God over hen heerst. De vijanden zijn ondernemend in de bestrijding, wij moeten ondernemend zijn om Christus kerk te schragen. Iedereen moet wat doen, de een veel, de ander, met minder gaven bedeeld minder, maar niemand bli.j- ve werkeloos, 't Woord van de Paus is: Niemand heeft in deze tijd recht om middelmatig te zijn". Spr. wekte tot besluit de jonge mannen op, dat hun ideaal zal zijn Christus' Rijk te brengen onder de mensen. Christus moet zijn het centrum van ons leven. Christus de Koning" gaat voorop en wij vo'gen. Een daverend applaus volgde op deze rede. waarmede de spreker de jonge mannen een hart onder de riem 'heeft gestoken. Na het zingen van een Jied werd de vergadering onder broken om gelegenheid te geven tot eten. KERK EN WERK. Om half twee ving het tweede ge deelte aan. Eerst een bezinning op de pa&sietijd. Det lied „O Jesu zoet' was de inleiding hiervan. De heer Bern. Rombouts declameerde een kort passiespel uit het Maartnum mer van Speleweij door Herm. Pij- fers. Onder doodse stilte leefde men met dit stuk mee. Toen was het op pakkende en eenvoudige wijze behandelde het onderwerp: De jon- arbeider en K. A. J.-idea isten. Had kap. van Adrichem meer in het bijzonder behandeld de K. A. J.'er als lid van de kerk, de heer Simons behandelde speciaal de arbeider in zijn werk. Door samenwerking kan er een grote macht groeien. Culturele vorming vindt wel plaats, maar vraagt spr. vergeten we niet te veel ons te vormen tot mensen die iets voor anderen betekenen. Is de K. A. J.'er de zon voor zijn omgeving? Hoe is de geest van de arbeider op de be drijven, zijn we onze mede-arbeiders tot steun en kweken we een goede geest. De echte goede geest waaron der we behoren te werken, is vaak nog zoek. Een apostolaatsgeest moet er zijn. We moeten ons bewust zijn, dat we elkaar nodig hebben. Ook de toespraak van de heer Simons werd beloond met een dankbaar app'aus. De heer P. Vroonhof sloot deze uit stekend geslaagde dag, waarvan het einde verklonk in het laatste cou plet van het Strijdlied toen uit volle borst gezongen werd: Zo gaan wij langs de levensbaan, Met kruis en Christus op ons vaan; Hoog klinkt ons werkerslied en uid God zendt ons ter verovering uit. Tentoonstelling R.K. Huishond- school. Zoals vorig jaar is in de lokalen dezer school een tentoon stelling van de verschillende voor werpen door de leerlingen vervaar digd. Pastoor J. M. Halkes sprak een openingswoord bij het begin van de ze 3e tentoonstelling. Met groot ge noegen constateert spr. hoe deze school bloeit. Hierna knipte hij het lint door, dat ons nog de toegang versperde tot de toonzalen. We kre gen te zien hoever de leerlingen zich reeds hadden bekwaamd in naaien, breien, haken en andere nuttige handwerken. We zagen hoe men een ontbijttafel behoort aan te 'richten. Het onderwijs in babyverzorging. Ook wefden ons getoond verschil lende lekkernijen door de m'aisjes gebakken als cake, verschillende soorten koekjes, gevulde koeken e.a. het zag er alles behoorlijk uit, maar( proeven konden we het niet, want het was zorgvuldig opgeborgen on der cellophaan. Dat het wel goed was liet voor ons geen twijfel. Ook voor de economische zijde der huis houding worden de meisjes opgeleid. De huishoudboekhouding wordt hun volgens de regelen der kunst bijge bracht. Zo ooit dan is de overtuiging opnieuw versterkt van het grote nut dezer instelling. Dat velen dat be grijpen blijkt wel uit eon medede ling welike de directrice ons deed nl. dat met September de school te klein zal zijn. Op zich een verheu gend- verschijnsel, maar in deze tijd een erg moeilijk probleem. ALPHEN AAN DEN RIIN Eerst baas dan knecht Nadat en kele weken geleden de zuivel-hande- laar v. d. H., vanaf de Rijnbrug aan het Aartkanaal komend, met zijn vol le' bakfiets in een sloot tuimelde, over'-.wam dit Zatercfa,Tin:'Jd','T knecht. Gevolg eveneens hetzelfde: vier bussen melk gingen verloren evenals boter, kaas en eieren. K.V.P. stelt nieuwe candidaten Wegens het zich terugtrekken var enkele candidaten voor de gemeente raadsverkiezing, zal de K.V.P. Woens dagavond opnieuw een candidaten- lijst samenstellen. Geboren: Johanna d. v. J. C. den Hertog en L. Eikelenboom, Ma- Johanna Cornelia d. v. A. v. d. Ondertrouwd: Bastiaan Cuperus 22 jr en Johanna A. van Diggele 18 jr. Jacobus van Klaveren 37 jr en Neei- tje Oudshoorn 33 jaar. BOSKOOP Passiespel Met de opvoering van het passiespel „Judas" heeft de toneelvereniging „St. Willibrord", zich Zondagavond, van haar beste zij de laten zien. Dit diep-ontroerend spel in 4 bedrijven en 3 tussenbedrij- ven door Leo v. Landeren heeft dooi de zeer sterke uitbeelding der figu ren grote indruk op de talrijke aan wezigen gemaakt. Wij zagen Judas wiens voorstelling bij de meesten van ons wel wat al te simpel is, als een jongeling rijk aan idealen en aanleg, met een machtige drang tot de daad, vervuld van een sterk streven naar omhoog, waaraan hij zelfs de Messias dienstbaar wilde ma ken. We zagen hem in zijn strijd te gen de hebzucht, in zijn begeestering toen hij meende, dat de Messias zich tot koning zou laten kronen, waar door 'hij Judas tot eer cn aan zien zou komen, in zijn twijfel toen hij hoorde dat het Rijk van de Mes sias niet van deze aarde was en ten slotte in zijn wanhoop toen hij tot het inzicht kwam dat hij een Godsmoor denaar was. Ook de overige figuren, welke slechts dienden om de uitbeel ding van de langzame zieledood van Judas mogelijk te maken, deden in drukwekkend door hun eenvoud, ons het lijdensverhaal werkelijkheid worden. De drie tussenpelen waarvan het eerste wat zwak was, dienden om on ze geest op dit mysterie te richten. De muzikale omlijsting werd zeer verdienstelijk verzorgd door het zangkoortje onder leiding van mëj. F. Mens. Een slotwoord werd gesproken door pastoor de Moei, wie het prach tige spel zeer had geboeid en die de spelers dank bracht in het bijzonder wel Judas, Petrus en Johannes en te vens het talrijke publiek voor de stichtende aandacht. Dat had hij in zijn veeljarige priester-loopbaan wel eens anders meegemaakt. De grime van fa. van Pijl en Benning Leiden, decors van A. v. Hevelingen, verlich- ing van A.Binken en regie van Th. Klein allen te Boskoqp, waren goed verzorgd en geheel in de stijl van dit boeiende spel. Rest ons nog te ver melden dat het batig saldo van de ze avond is bestemd voor Herwonnen Levenskracht. HAZËRS W OUDE Gemeenteraad. De Raad verga dert op 13 April des avonds om 7 uur in het Raadhuis. Agenda o.a.: voor stel tot onderhandse opdracht aan de N.V. Electrotechnische Aanneming Maatschappij „Nettenbouw" te Amersfoort van aanleg van een elec- trische straatverlichting; voorstel tot onderhandse opdracht aan J. Elder- hoi-st en zonen te Zoeterwoude tot le vering en plaatsing van een torenuur werk,alsmede de cijferingen, wijzers en de electrische verlichting daarvan. Aanvrage van het bestuur van de R. K. Jongensschool in het Zwaantje om gelden voor de inrichting van een noodlokaal voor het geven van on derwijs. Verzoek van diverse bewo ners van de Westzijdeweg om aanleg van een hoofdkabel ten einde daarop aan te sluiten ter verkrijging van electriciteit. Voorstel om te huren van de polder „De Hazerswoudse Droogmakerij" de polderkade van de Rietveldse molen tot het land van Mourits, voor uitpad ten behoeve van de bewoners van het Rietveld. LANGERAAR Begin van brand. In de schuur van de heef Th. Lek ontstond Zon dagmiddag een begin van brand. Wat de oorzaak hiervan geweest is, is nog onbekend. Toch bracht het geval nog al enige drukte in het dorp. te weeg. De brandweer werd gealarmeerd en toen deze zich naar de plaats des on- ZEVENHOVEN EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Een gouden bruiloft wordt op 19 April a.s. gevierd door het echtpaar v. d. Weyden, hier en in de omge ving bij zeer velen bekend en bij al len, die het echtpaar kennen, geacht. De heer v. d. Weyden cn diens echt genote hebben 43 jaar het boerenbe drijf uitgeoefend op de boerderij „De Dageraad" naast de katholieke kerk. En naast zijn drukke werkzaamheden op eigen bedrijf heeft de heer v. d. Weyden zich veel bewogen op maat schappelijk terrein. Hij is geweest 30 jaar raadslid, waarvan 18 jaar wet houder der gemeente Zevenhoven. Als wethouder legde hij in 1928 de eerste steen voor het nieuwe gemeen tehuis en de ambtswoning van de burgemeester, niet vermoedende, dat daar in 1947 zijn zoon burgemeester zou worden'. De burgemeester van Ze venhoven, het Tweede Kamerlid v. d Weyden, is de oudste van de vier kinderen vier zoons van het gouden echtpaar. De drie andere zo nen beoefenen het akkerbouwbedrijf, twee in Zevenhoven en een in Nieuw- veen. Het Bruidspaar heeft 25 klein kinderen. De heer v. d. Weyden is ook meer dan 40 jaar kerkmeester geweest der St. Jansparochie te Ze venhoven, 35 jaar voorzitter van de afd. Zevenhoven der Kath. Staatspar tij, voorzitter van de afd. der Holl. Maatschappij van Landbouw en later van de L.T.B., hoofdingeland en hoofdheemraad van „Amsteiland" en bestuurslid van de Polder Zevenho ven, voorzitter van de Raad van Toe zicht van de Boerenleenbank te Nieuwveen. Nog is hij lid van het polderbestuur van de Zevenliovense polder en van Boerer.leenbankbe- stuur. Zijn mening heeft in al deze kringen gezag en graag werkt ieder met hem samen. De bruidegom, die 77 jaar is, en de bruid van 73 jaar genieten een goede gezondheid. Zij wonen thans in het Rusthuis te Langeraar. Het gouden feest zal gevierd wor den op 19 April in Hotel De Nachte gaal te Lisse, waar de heer en mevr. v, d. Weyden van 2Yz5 uur receptie houden. heils begaf werd hij in groten getale gevolgd door de jeugd. De spuit be hoefde echter niet in werking te ko men, want behulpzame handen had den het gevaar reeds bezworen. Zo liep dit brandgeval letterlijk en fi guurlijk met een sisser af. TER AAR Gemeenteraadsverkiezing. In de vergadering der Ant.-Rev. Kiesver eniging heeft men de lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing samen gesteld. Besloten werd tot samenwer king op een lijst met de V V.D. De lijst ziet er nu als volgt uit: 1. Joh. v. Vliet Wz, A.R., 2. Joh. v. Eijk Dz. A.R., 3. H. Bos V.V.D,, 4. L. Koning A.R., 5. D. C. Schouten V.V D.. 6. L. Verduin A.R., 7. M. Teusen V.V.D. 8. H. Schouten A.R. 9. A. H. Arendsen V.V.D. 10. P. H. v. Heijningen A.R. De aftr. heer M. Heijns komt niet meer voor op deze lijst. woord aan de heer Geert Simons, die Hulst en J. M. Markx. 55. Aan de overzijde van de straat stonden op een lange rij zeven zwarte romvkoetsjes, waarvan de gordijntjes neergelaten wa ren. Toen Frederik nauw keurig toezag ontdekte hij, dat e.k gordijntje een rond gaatje vertoonde en dat achter elk gat een oog al zijn bewegingen be spiedde. „Aha!" dacht Frederik bij zichzelf. Hij liep de straat verder in, de koetsjes voorbij en deed, alsof hem niets vreemds op gevallen was. Bij het voorste koetsje bleef het knaapje een ogenblik staan en probeerde een gesprek aan te knopen met de koetsier, een grauw mannetje met een zwarte hoge hoed op. „Goede middag!"' begon Frederik vriendelijk, maar het mannetje keek recht voor zich heen alsof hij niets gemerkt had. Toen Fi*ederik aanhield wierp de aangesprokene een blik'vol bitterheid op het jongetje en spuw de vanaf de hoge bok over de paar den heen op de grond. ..Bah!" zei hij, na dit opmerkelijk kunststuk, en trok een gezicht waar uit Frederik duidelijk bleek, dat het onderhoud als beëindigd be schouwd moest worden. Hoofdschud dend verwijderde Frederik zich, maar toen hij een paar stappen ge daan had, riep de koetsier hem weer terugv „Hé!"' grauw mannetje. „Hoe oud ben je?'' en voor de eerste maal er iets als belangstelling in zijn ogem „Negen", zei Frederik. De koetsier spuwde nogmaals over zijn paarden heen. ,,Dan moet ik nog minstens tachtig jaar wachten, voor dat ik een klant aan je krijg", be dacht de koetsier luidop. „Wat een misère. De tijden worden hoe langer hoe slechter. Je ziet tegenwoordig niets anders dan opgeschoten kwa jongens. Om je een ongeluk te er geren". Frederik deed geen moeite zijn verbazing te verbergen. „Waar hebt U het over?" vroeg hij met voorbij zien van het feit, dat hij een opge schoten kwajongen was genoemd. De koetsier schudde somber zijn hoofd. „Nee", zei hij, „op jouw 'eef- tijd begrijp je dat nog niet zo. Maar ik ben een begrafenisondernemer en dan heb je aan jpnge mensen niets. Een begrafenisondernemer moet óók leven, en wat doe je zonder klan ten?" sonen zullen hiervoor worden gezocht, terwijl aan de burgemeester verzocht zal worden het voorzitter schap te willen aanvaai-den. LEIDSCHENDAM K. V. P. De heer Blokland, die sinds de vorige verkiezing lid was voor de gemeenteraad voor de K. A. B., heeeft zich voor de a.s. verkie zing niet weer beschikbaar gesteld. STOMPWIJK xx j_, Nieuwe bonnen De distributie- werd bijeen^VrachC waarvan"? 2780 dienst deelt mede, dat^ de uitreiking aan 't hoofdbestuur werd afgedra-van nieuwe bonkaarten en de toe- gen. De R.K- Harmonie Crescendo slagkaarten voor a.s. en jonge moe- heeft 175 leden en speelt in de ere- ders zal plaats hebben op Woensdag afdeling; ze telt 600 donateurs. Da 8 Juni a.s. in het Blesse Paard tus- heer J. Raamsveld, meer dan 25 jaar sen 9.30 en 14.30 uur. HILLEGOM K. A. B. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de finan- tiële toestand gezond is en de exploi tatie van het eigen gebouw goed ge noemd moet worden. Het jaarverslag van de secretaris wees op de oprich ting der afd. Katholieke arbeiders vrouwen. Met vreugde wérd gewaagd van de verpleging en opname van 41 zwakke kinderen in arbeidersgezin nen. De retraite-club telt 180 spaar ders; 124 leden hielden een retraite. H. L. heeft 804 donateurs; 3066,81 Voorhoeve van de Stichting „Natuur en Jeugd." De burgemeester sprak de kinderen toe. Hij zeide, dat het inschakelen van de jeugd een speciale bedoeling had, omdat het planten van zo'n boom een mooie daad is, aan de gemeen schap verricht. Het geheel zal bijdra gen, dat het uiterlijk aanzien van ons dorp in niet geringe mate verfraaid zal worden. Hierna werden de bomen geplant. Iedere boom werd geplant door 3 kin deren. Te zijner tijd komt op iedere boom een plaatje met de namen der planters. Na afloop ontvingen allen een tractatie. K.V.P. De definitieve candida ten lijst voor de gemeenteraad is dooi de K.V.P. heden door stemming als volgt samengesteld: 1. P. v. d. Nou- land; 2. C. L. M. Prins, 3. J. L. Nijs- sen, 4. A. W. Deutekom, 5. H. L. Lin deboom. 6. P. v. d. Geer, A. A. van Emmerik, 8. S. P. Heemskerk. 9- W. v d. Ploeg, 10. Andr. de Groot. WASSENAAR AANDACHT GEVRAAGD VOOR KWEKERSBELANGEN. Met het oog op de hangende plan nen tot onteigening van gronden langs de Oostdorperweg heefi het af delingsbestuur van de Alg. Vereni ging voor Bloembollencultuur zich ir. een schrijven tot de leden van de ge meenteraad gericht. Daarin word de aandacht geves tigd op het tekort aan tuinbouw- grond, die geschikt is voor de bloem bollencultuur, in het bijzonder die van Narcissen. Door dit tekort zal het voor de betrokkenen zeer moeilijk zijn in hun beroep weer een zelf standig bestaan op te bouwen. In dit verband wijst het bestuur er op, dat reeds op enkele andere plaatsen in de gemeente flinke per celen bouwgrond liggen, die prac- niet meer in cultuur zijn, aan ten westen van de Reylerweg en ronci het Dominé'siaantje. Tenslotte bren gen de adressanten naar voren, dat er een groot verschil in grondop- brengst is tusen bloembollengrond en bijvoorbeeld weiland, waardoor ook bij gelijke oppervlakte veel meer arbeidskrachten vereist worden. Dit komt het bestuur van belang voor, aangezien er in de gemeente andere terreinen zijn bestemduvoor woning bouw, die thans als weiland in ge bruik zijn, met name aan het gebied ten Westen en ten- Oosten van de Zijlwetering, Noordelijk van de Ha- De ondertekenaars spreken de hoop uit, dat de raadsleden zoveel t mogelijk met een en ander rekening j zullen houden. Het schrijven is on- aertekend door de heren A. P. Ruyg- rok en C. Kraay, resp. voorzitter en secretaris van de afd. Wassenaar van bovengenoemde vereniging. Voor beter ziekenvervoer. Bij het onderzoek van de gemeente-be grotingen is door verschilende raads leden betreurd, dat in de gemeente nog steeds een goed geoutilleerde ge legenheid tot het vervoeren van zie ken en gewonden ontbreekt. De thans gebruikte Rode Kruis-auto vol- WEERS VE R W ACHTING Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond). VRIJ ZACHT. Enkele overdrijvende wolken velden afgewisseld door perio den van zonneschijn en over wegend droog weer. Meest ma tige Zuid-westeli.jke wind. Voor al in het binnenland vrij zacht voor de tijd van het jaar. De weleerw. father D. J. Simons van de Congregatie van Mill Hi'll, missionaris in Belgisch Congo hoopt volgende week hier ter stede met verlof terug te keren. Father Simons, in 1926 priester ge wijd, vertrok in datzelfde jaar naai de Be'gische Congo, keerde in 1936 met verlof terug, en vertrok het daaropvolgend jaar opnieuw naar zijn missiegebied. Na een tweede ver blijf van bijna 12 jaar is hij thans opnieuw op de terugreis. Op de Tweede Paasdag hoopt father Simons in Antwerpen te arriveren en op Zon dag 24 April zal hij door zijn familie hier ter stede worden verwelkomd. Tijdens zijn verlof zal father Simons verblijven in Huize „Elisabeth" Haag- weg 49. doet niet aan de eisen en de vering van de brancard levert bij het ver voeren van zwaargewonden zelfs le vensgevaar op. In hun antwoord wijzen B. en W. er op, dat het Rode Kruis onderhan delingen voert over de aankoop van een betere auto. In een nagekomen raadsvoorstel wordt aan de Raad inderdaad het voorstel gedaan een bedrag van .f3250 voor dat doel le willen beschikbaar stelen. Het Rode Kruis kan een gebruikte auto kopen, die na enige reparaties 6500 zal kosten. De afdeling beschikt echter niet over de nodige geldmiddelen en verzoekt B. en W. een subsidie ter grootte van 50 pet. der kosten. van het bestuur, die 't bestuur thans verlaat, werd hulde gebracht en dank voor de vele arbeid door hem verricht Op voorstel van de heer W. F. van Dam werd deze veteraan onder applaus tot ere-lid benoemd. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heren J. v. d. Aar, N. J. v. Beelen, L. J. Brouwer, J. H. Len- sen, H. v. d. List, A. v. Rooden en Jac. Walkers. Hierna had de verkie zing plaats van de voorzitter. In de plaats van de heer Walkers kwam de heer A. van Rooden uit de bus. De aftredende voorz. sprak een af- scheidswooord, terwijl de nieuwe voorzitter het een voorrecht achtte, de plaats in te nemen van zijn leer meester en voorbeeld. KATWIJK AAN DEN RIJN Groslijststemming. De gisteren VOORSCHOTEN Distributie De uitreiking van de morgen 12 dezer voor Leidscheweg en Narcissenstraat; op Woensdag a.s. nieuwe bonkaarten zal plaats hebben voor Ve'urscheweg, Treublaan, Donk laan, Stadwijkstraat, Oranjekade, Krimkade, Bij dorpstraat, op Donder dag a.s. voor W. de Zwij Perlaan, Hofweg, Papelaan, Hyacintstraat, Noordheystraat en van Kempenstraat, op Dinsdag 19 Dezer voor School straat, Molenlaan, van Wijngaarden laan, Parkstraat, de Kempenaer- straat, Pauwenstraat, Tolstraat. Voor slaat en Vernedepark, op Woensdag 20 dezer voor de bewoners van de biervoor niet-genoemde straten, we gen en pleinen. VOORHOUT - - Jeugdboomplantdag. Op initia- gehouden stemming voor de volgor- Uef y*n >t gemeentebestuur is Zater- de op de definitieve lijst heeft uitge- j dagmorgen een jeugdboomplantdag zijn G. A Ouwerhng en no. 2, H. J. geh0uden. Jammer dat het weer spel maakt, dat no. 1 op de R.K. lijst zal h,.PkPr was want. toen alle -school- Grimbergen, resp. met 97 en 78 stemmen. breker was, want toen alle school kinderen stonden opgesteld, werden zij tot 2 maal toe door een geweldige Dodenherdenking. Zoals bekend hagelbui overvallen, wordt hier ter plaatse jaarlijks een I Door de Bisschoppelijke Nijver- dodenherdenking gehouden op 4 Mei. I heidsschool was een geluidsinstallatie Dit geschiedde tot heden nog niet in opgesteld, zodat per microfoon ge- g,organiseerd verbana. Het zal thans sproken kon worden. Aanwezig wa anders worden. Opgericht staat de ren het voltallig college van B. en W. worden een „Nationaal herdenkings- de architect van de parkaanleg, de comité". Enkele vooraanstaande per-1 heer N. Voorhoeve en de heer C. H. SCHAKEN PROMOTIE-COMPETITIE G.N.S.B. Voor de promotie-competitie naar de hoofdklasse van de K.N.S.B. is gisteren de wedstrijd lussen de Pion uit Amsterdam en het Hilversums Schaakgenootschap gespeeld. De Am sterdammers verloren met 4x/i5J-2 punt. RES. SCH. C.—PHILIDOR. De eerste wedstrijd van de Leide- naars in de promotie-comipet tie van de hoofdk asse werd een zware ne derlaag. De Haagse club had tot dusverre reeds van Pliilidor gewonnen en liet ook nu geen steek vallen. De uit slag werd: Res. S. CPhilidor. 1 P. H. PruytJ. Koet 1—0; 2. G. van SteenbergenW. F. Scühss Yi-xVi', 3. H. H. KamstraA. Barke- ma; 4. A. A.' GordijnD. v. Gelder 10; 5. B. WtifieffA. Koevoet 10; 6. P. J. B. KreetzA. Geijer 10 7. A. HumearH. J. W. Elemans Y8. J. L. StolkW. F. Wakka A—A. 9. A. van UrkM. A. G. Mul der 10; 19. J. MunnikJ. A. Gal- jaard 1—0. .Totaal 8YiVA. Het CentrumKralingen H werd 64. DE NOTEBOOM-WEDSTRJJDEN VAN HET L>S. G. Euwe en Barendregt komen gelijk uit Zaterdagmiddag verwelkomde voorzitter van het Leids Schaakge nootschap, Mr. A. G. de Blécourt de deelnemers aan de 2-daagse wed strijd in „De Doelen" en in 't bijzon der de heren Euwe. v. d. Berg, Stum pers en Barendregt, die zouden strij den om de Noteboom-wisselbeker. De Blécourt herdacht wijlen de schaakmeester Noteboom, ter v/iens nagedachtenis deze wedstrijden tel- kenjare door het L. S. G. worden ge houden. In de eerste ronde wist de beker houder van den Berg een zeer goede remise te maken tegen de nationale kampioen terwijl ook Barendregt en Strumpers de punten deelden. De tweede ronde bracht een over tuigende overwinning van Dr. Euwe op Strumpers. Van den Berg had het onge.uk in een variant te geraken, die zijn tegenstander, Barendregt kende en hij niet, met als gevolg dat hij verloor. Zondagavond hield Barendregt stand tegen Euwe en v. d. Berg Strumpers werd afgebroken in gun stige stand voor v. d. Berg. De einduitslag werd dus 1 en 2 Euwe en Barendregt 2 p., v. d. Berg Hx en Strumpers YjX. Om de beker zal op 2 Mei te Am- steraam een beslissingspartij tussen Euwe en Barendregt worden ge speeld. De uitslagen in de overige groe pen zijn. Hoofdklasse A.: R. J. Bijkerk 2 A p. I; A. v. d. Heij- de 2 p. IIF. Teleng 1 p. en W. F. Schiiss Ys P- Hoofdklasse B: H. C. J. van Dee- len 2Yi, I; M. J. van Eeden 2 A H (n 1.) J. Berg - p.. P. A. Tonkelaar 0 punten. z Doofdklasse C: A. Nachtegaal 2 p. I; J. M. Volders IA p. H; (n. 1.) C. R. Waltmann 1Y. p„ Brahma" 1 p. le klasse A: Th. v. d. Oord 3 p. I; P. J. Holthaus 1Y P- H; (n.l.) W. J Jungman VA p.; P. Barkema 0 p. le Klasse B.: P. v. d. Bosch 2 A P I; G. v. d. Bergh IA p. n; C. van Renswou 1 p. en M. A. van Raalte 1 punt. le Klasse C: A. den Tonkelaar 2 p. I (nl.) P. Mulder 2 p. II en C. Zandvliet 2 p.; J. Bourgeois 0 punten; 2e Klasse A: A. Blonk 3 p. I; O. M. J. Vinei- 1A P. II; <ni.) J. J. Braggaar 1)4 p.; G. v. d. Oord 0 p. 2e Klasse B.: F. J. Galjaard 3 p. I; A. Poot 2 p. II; H. Slegtenhorst A P- en F. Lancel A punt. 2e klasse C: M. v-an Steenis 3 p. I: W. van Beek IA P- U'. O. Rost van Tonningen VA p.; W. van Wijngaar den 0 p. 3e klasse A: H. H. ten Geuzendam 2 A P- I; M. J. van Heust 2 p. H; P. A. C. D. Verstraaten 1 p.; A. van Often Yi punt. 3e Kiasse B: G. Wirix 2A p. I; H. Th. v. d. Zon 2 p.- II; M. Geers 1 p. en T. v. d. Kaay A P- DAMMEN VOORRONDE KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De uitslagen van de elfde ronde van de voorronde kampioenschap van Nederland dammen luiden als volgt: DrenthBeers 2-0, OnninkMei/. 1-1, DoornbosSuyk 1-1, Baas Gordijn 1-1. De eindstand is nu: 1 Metz 12 pnt., 2 Suyk 11 pnt., 3 en 4 Dukel en Ligt- hart elk 10 pnt., 5 en 6 Doornbos en Onnink elk met 9 pnt., 7 en 8 Gor dijn en Drenth elk met 8 pnt. 9. Baas 7 pnt. 10 Beers 6 pnt. De nummers 1 t. m. 6 hebben het recht deel te nemen aan het eindtour- nooi om het persoonlijk kampioen schap. Leidse damvereniging De resul- taen van de gehouden borden wed strijden luiden als volgt: J. v. d. Meij L. Zitman 0-2, B. Slegtenhorst— W. Kleijn afgebr. J. v. HoutenI. Teleng 1-1, M. v. LeeuwenW. dc Roode 0-2, A. SladekP. v. Leeuwen 2-0, H. MartynL. Zitman 11, M. v. LeeuwenJ. W. Freeke 2-0, J. A. BernsenH. dé) Water 0-2 regl, J. ZaalbergW. ae Roode 1-1, L. C. GerritsenI. Teleng 0-2, A. Klinken bergH. de Water 2-0, J. Klinken bergM. v. Leeuwen 2-0, J. Zaal bergJ. Molenaar 1-1, W. Kleijn C. B. Janssens 0-2, Th. Uyttenbo- gaardJ. Zaalberg 2-0, J. v. d. Meij W. Kleijn 2-0, S. v. d. Wijngaard J. Molenaar 2-0, I. TelengC. Klin kenberg 2-0, L. ZitmanJ. Zaalberg 0-2, A. Klinkenberg—P. v. d. Stel 2-0, Th. UyttenbogaardM. v. Leeu wen 0-2, H. de WaterP. v. Leeu wen 0-2, J. H. v. GentB. de Kier 2-0, L. C. GerritsenJ. A. Bernsen 2-0 regl. L. ZitmanJ. W. Freeke 2-0 regl.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3