Teo -jam! Weet fa 3iMand de fauüd Bollenseizoen belooft een groots touristisch evenement te worden Bloemencorso hoogtepunt van gecoördineerd programma /-/ Begin de dag met Grenscorrecties aanvaard met 52 tegen 24 stemmen 'U Utjaaxt IN IN DIE: ittg^meeuwde DONDERDAG 7 APRIL 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 IEDER JAAR OPNIEUW tooit Hollands bollenstreek, tussen Leiden en Haarlem, zich in een wonderlijk kleed. Nauwelijks zijn de laatste stuiptrekkingen van Koning Winter verdwenen of aan het dorre land schap van met riet bedekte bollenvelden en krom gegroeide hagen, vol trekt zich een langzame metamorpho se. Eerst zijn het de crocusjes, die him oranje en paarse kopjes omhoog steken. De gele en witte narcissen volgen dan spoedig en worden verm engd met het rood, wit en blauw van geurende hyacinthen. De grootste m assa, de tulpen, besluiten de rij friet ontelbare kleurenvariaties. Dan ligt er achter de duinenrij een feestelijk tapijt gespreid, geweven in keurig nette hokjes, met een kleuren-nuan- cering van weergeloze schoonheid. En gedragen door de koele zeewind, die over de duinen strijkt, verspreidt zich een exquis parfum van bloe mengeur over de nijvere dorpen, die, in hun kleurigst kleed gestoken, met feestelijke blijheid de grote dagen afwachten. Ieder jaar opnieuw trekken drom men mensen, uit binnen- en buiten land, naar de bollenstreek om zich te verlustigen aan deze kleurenpracht. Wat dit economisch betekent voor de bollendorpen is voor iedereen duide lijk. Het tourisme is in de bollen streek een belangrijke bron van in komsten geworden en op allerlei ma nieren tracht men zoveel mogelijk mensen te trekken. Om de overvloed van attracties te coördineren, hebben de diverse ge meenten de koppen bij elkaar gesto ken en gezamenlijk een plan opge steld, waardoor een goede verde ling van feestelijkheden verkregen is. Een kleine greep uit een groot programma. Het hoogtepunt zal dit jaar weer zijn het grote bloemencorso, dat in de middag van Zaterdag 23 April door Hillegom, Lisse en Sassenheim zal trekken. Om half twee vertrekt het corso uit het Lisser Sportpark, via de Rijksweg, naar de grens van Hillegom en Bennebroek. Daar wqrdt gekeerd en via Hillegom en Lisse wordt Sassenheim bereikt, waar we derom gekeerd zal worwden ,bij café De Uiver), om naar het Lisser Sport park terug te keren. Hier wordt de stoet ontbonden en vindt de prijs uitreiking plaats. De voetbalwedstrijd NederlandFrankrijk zal in het sportpark worden uitgezonden. Ook deze keer zal de rijkspolitie het ver keer in goede banen leiden. Een vooruitgang bij,het vorig jaar is het verdwijnen van de tram. De bussen kunnen gemakkelijker door de druk te heengeloosd worden. Een week daarvoor beginnen de feestelijkheden eigenlijk al. Men verwacht n.l. met de Paasdagen reeds vele touristen, die, als het weer mee werkt, behalve van de hyacinthen, ook van de vroege tulpen kunnen genieten. Op 9 April opent Hillegom reeds het ontvangstcentrum aan de van Waverenstraat, vanwaar boten, die langs de bollenvelden varen, zullen vertrekken. Op tweede Paasdag wor den in Hillegom wandeltochten ge organiseerd. Behalve door talrijke bloemmo- zaieken. zal deze plaats aan het corso luister bijzetten, met een concert van het Symphonie-orkest van Nancy (Fr.), terwijl er van 18 t,m. 24 April aan de Hoofdstraat kermis-attracties zyn opgesteld. Reeds nu is er in Lisse een enorme belangstelling voor de mozaiek-wed- strijd. Ook vanuit deze plaats zullen rondvaarten georganiseerd worden. Noordwijk staat dit jaar in het te ken van de grote tulpenrallye op 28 April. Verenigingen en schoolkinde ren zullen mozaïeken leggen en de „bloemenkoningin" opent de feesten. Op 29 April vindt de prijsuitreiking plaats van de rallye en de dag daarop is bestemd voor -de grote volks-fees- ten. Noordwijkerhout beperkt zich tot mozaiekwedstrijden en een bloe- men-bridgedrive. Sassenheim zal zich op de dag van het corso weer in een fleurig bloe- menkleed steken. Zelfs de trampalen en -draden zullen versierd worden! Van 23 April t.m. 7 Mei zal een openlucht middenstands-show worden gehouden. Voorhout heeft iets origineels be dacht. In de kom van de gemeente wordt van bloemen een huisje van Hans en Grietje gemaakt waarin kin deren pannekoeken zullen verkopen. Ook in dit dorp worden mozaieken gelegd. Warmond tenslotte, dat ook nog tot de bollenstreek gerekend mag wor den, zal met mozaieken luister bij zetten aan de feestelijkheden. Medewerking van alle zijden. Vanzelfsprekend is dit alles geen particulier initiatief. De gemeente besturen hebben zich intensief in de ze materie gemoeid, evenals de di verse organisaties op bloembollenge- bied ,het V.V.V., de verschillende tou- ristenverenigingen en de Spoorwegen met de N.Z.H.V.M. Voor fietsers, wan delaars en automobilisten zijn aardi ge routes uitgezet, welke met spe ciale bordjes worden aangegeven. Op de Zon- en Paasdagen hebben de Ned. Spoorwegen extra stoptreinen ingelegd. De N.Z.H.V.M. gaf handige buslijn-kaartjes uit en in vele open bare gelegenheden strooien de tou- risten-verenigingen smakelijke fol ders in verschillende talen. Zoals be kend is tijdens de bollen-Zondagen het rijverbod voor auto's en motor rijwielen opgeheven. Niet minder dan een millioen gul den is bijeengebracht, om een inten sieve propaganda te voeren; 200.000 dollar daarvan is bestemd voor re- clame"ïn de Ver. Staten en Canada. Reeds nu begint het kleuren tapijt te leven. De narcissen staan in volle bloei en op enkele plaatsen steken reeds de hyacinthen hun koppen al uit het groen. Nog enkele dagen en achter de blonde duinen zal een bont mozaiek, doorsneden met water Taminiau- Elst- Over-betuwe wegen, weer en wondei lijk kleuren- schouwspel ontplooien Duizenden vreemdelingen zullen van dit alles komen genieten en de lof van Hol land uitdragen over heel Europa. Le vende bloemstukken, een weelde van kleur, geur en vorm, zullen weer rij den van dorp tot dorp en duizenden in verrukking brengen Trein, bus en tram zullen hun levende last tussen Leiden en Haarlem spuien, touring cars, auto's en drommen fietsers zul len weer stofwolken doen opwaaien op alle grote en kleine wegen. En als de zon zo vriendelijk wil zijn dit al les met goud te besprenkelen, zal dit feest van kleur, geur en bloemen, weer een reeks zijn van hoogtijdagen in de bollenstreek, die Nederland en kele weken in het centrum zal plaat sen van touristisch Europa. Weer is Holland de bruid en gereed de brui loftsgasten te ontvangen. Mogen het er vele duizenden zijn! DE NARCISSEN STAAN AL IN VOLLE BLOEI. Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gisteren middag met 61 tegen 3 stemmen, die der C.P.N., verworpen het voorstel van orde van de heer Gortzak (C. P.N.) tot uitnodiging van de rege ring om onverwijld in een regerings verklaring de nodige inlichtingen te verschaffen betreffende haar beleid inzake het Atlantisch pact. Het verzoek van de heer Roosjen (A.R.), om verlof tot het richten van vragen aan de regering in verband met het verbreken van het overleg met de onderwijzersorganisaties met betrekking tot de herziening der on derwijzerssalarissen werd toegestaan. De interpellatie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. Nadat de kamer zich had verenigd met een aantal begrotingswijzigingen werd o.m. nog goedgekeurd het wets ontwerp tot instelling van een ge meente „Wieringermeer". Daarna is de beraadslaging over het wetsontwerp, houdende bevoegd heid tot het treffen van voorzienin gen in verband met de verwezenlij king van bepaalde correcties in de Nederlands-Duitse grens hervat. De heer Weiter vond, dat men over te weinig gegevens beschikte en hij vreesde, dat door aanvaarding van deze grenscorrecties geacht zal worden, dat onze rechten op schade loosstelling zijn verwezenlijkt. Hij gaf te kennen, dat hij zijn stem niet aan het ontwerp kan geven. De heer Maenen (K.V.P.) betoog de, dat de uiterst minimale grens correcties het vraagstuk der schade vergoeding in het geheel niet raken. Ze zijn bovendien onvolledig. Te leurstellend achtte hij het, dat de corrècties aan de Eemsmond niet in het ontwerp zijn opgenomen. Z.i. hebben de leidérs van het Duitse volk de gelegenheid laten voorbij gaan, zich te bezinnen op wat er is gebeurd en het volk voor te berei den op herstel van het leven op de mocratische basis. Na verklaard te hebben, dat hij zich bij de voorstellen zal nederleggen, merkte spr. nog op, dat er een probleem Duitsland is, een probleem West-Europa, maar ook een probleem Nederland: het vraag stuk hoe wij in de toekomst ons volk op eigen gebied een menswaardig bestaan kunnen verschaffen. De heer Stokvis (C.P.N.) verklaar de, dat zijn fractie van oordeel is, dat elke annexatie categorisch dient te worden afgewezen. De heer Bruins Slot (A.R.) opmer kend, dat Duitsland gehouden is tot schadevergoeding op grond van de inval van ons land en de schade daar door en door de roofzuchtige bezet ting veroorzaakt, gaf te kennen, dat er in principe rechtens geen bezwaar tegen is, deze schadevergoeding voor een deel door overdracht van grond gebied tot stand te brengen. Uit de Duitse agitatie blijkt, dat de Duit sers geen flauw benul hebben van hun misdaden. Deze onbeschaamde agxatie toont aan, dat bij de Duitsers geen sprake is van schuldbesef. Zij glijdt ons overigens bij de koude kleren af. Bij deze technische correc ties is geen sprake van annexatie. De heer Bruins Slot achtte het ech ter niet gelukkig, dat een deel der aanspraken uit het geheel gelicht wordt. Er komen nu 10.000 Duitsers bij ons land. Dat mogen nu grens- duitsers zijn, het blijven Duitsers en hij voelt er niet veel voor Duitsers tot Nederlanders te maken. Spr. ver klaarde bezwaar te hebben tegen de geallieerde politiek en zeide zijn stem niet aan het ontwerp te kun nen geven. Ook de heer Oud (V.V.D.) stelde in het licht, dat er geen sprake is van annexatie. Het gaat slechts om practische wijziging van de grens. Het standpunt van de heer_ Bruins Slot kan hij niet delen. Hij zeide geen voorstander van eigenlijke an nexatie te zijn, maar het Duitse volk moet de schade vergoeden. De 10.000 Duitsers, die bij ons land komen te behoren, scheppen z.i. nog geen min derheidsprobleem. De practische be langen der correcties zullen hem doen heenstappen over de bezwaren om 10.000 Duitsers op te nemen. De heer Zandt (S.G.) vond de na delen der correcties groter dan de voordelen en kondigde aan, dat hij tegen zou stemmen. De minister-president, de heer Drees, de pprekers beantwoordend, zeide, dat men de betekenis van deze machtigingswet niet moet overdrij ven. Hij betoogde, dat een gezond Europa niet mogelijk is, als in Duits land chaos en verwarring blijven be staan. In het beleid, dat de regering voert en bepleit, wordt voor ogen gehouden, dat een redelijke samen werking met Duitsland nodig is. Over haar standpunt ten aanzien van het Duitse vraagstuk zal de regering zich binnenkort nader kunnen uit spreken en dan zal er gelegenheid zijn tot een brede gedachtenwisse- ling. De verlangens, welke de regering indertijd in een memorandum aan de geallieerden heeft uiteengezet, blij ven gehandhaafd. Thans geldt het een zeer beperkt vraagstuk. Er is niets aanvaard, wat maar enige eco nomische schade aan Duitsland zou brengen. Het getij voor verwezen lijking van wat aanvankelijk ver langd is, wordt, naar sprekers in zicht, gunstiger. Er zijn nog andere grenscorercties, waarop ons land zal moeten blijven aandringen. Dat geen resultaat bereikt is ten aanzien van de Dollart betreurde de minister president, maar hij merkte op, dat deze kwestie open blijft. De minister van binnenlandse za ken, de heer Van Maarseveen, be sprak nog een paar formeel juridi sche kwesties. De heer Vondeling (Arb.) deed nog tij. De grenscorrecties achtte zij mededeling van een afwijkend in zicht van enige leden van zijn par- in strijd met het „Atlantic charter". Voorts betreft het hier z.i. eenzijdige wilsoplegging. De grenscorrecties overtreffen 't wezen ener technische herziening en voorts wordt er geen rekening mee gehouden, dat het be trokken gebied behoort tot het West- Atlantisch gebied. Tenslotte werd het onwerp mét 54 tegen 24 stemmen goedgekeurd. Te gen stemden de A.R., de S.G., de C. P.N.. de heer Welter en van de Par tij van de Arbeid de heren Scheps, Goedhart. Vermeer, Tuin, Vondeling en De Loor. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat het niet in zijn voornemen ligt de kamer voor 3 Mei bijeen te roepen. Na de openbare vergadering werd nog in comité-generaal behandeld een voorstel tot uitbreiding van het aantal commiezen-griffier. Op vragen van het Tweede Kamer lid de, heer Borst (C.P.N.) in ver band met het vrijgeven van koffie- en slagroom, heeft de heer Mans- holt, minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvorziening het vol gende geantwoord: Het is juist, dat het vrijgeven van koffie- eri slagroom mogelijk is ge worden als gevolg van de betere melkpositie. De mogelijkheid van verhoging van het vetgehalte van de consump- tiemelk is ernstig overwogen. In financiën zou 'n toestand van 's lands inanciën zou een zodanige verhoging evenwel niet mogelijk zijn zonder een aanzienlijke verhoging van de consumptiemelkprijs. Het is te ver wachten, dat een zodanige prijsver hoging zal leiden tot een verminde ring van de melkconsumptie. Uit een oogpunt van volksgezondheid acht de minister handhaving van de melk consumptie op ten minste het huidi ge peil, mede gezien de betekenis van het eiwit en de minerale be standdelen van de melk, ten zeerste gewenst weshalve hij meent ophef fing van de melkstandaardisatie vooralsnog niet te moeten bevorde ren. In memoriam Aaltje Noorderwier ZANGERES VAN WERELDFAAM Nadat haar gezondheidstoestand sterk was achteruit gegaan, is Woens dag Aaltje NoordewierReddingius, tachtig jaar oud, in haar woning te Hilversum overleden. Mevrouw Noordewier was een zeld zaam begaafde kunstenaresse, die bekendheid genoot tot ver buiten onze landsgrenzen en zich als concertzan geres een wereldfaam verwierf. Met haar edele eri wonderschone sopraan- stem bereikte zij de hoogste succes sen in beroemde muziekcentra van Europa. Reeds twintig jaar geleden, toen zij zestig jaar was geworden, sloot zij een concertloopbaan af, die pre cies veertig jaar had geduurd. Wij len de Koningin-moeder was bij dat afscheid tegenwoordig. Nochtans bleef mevrouw Noordewier belang stellen in de zang; velen kwamen haar hulp en advies inroepen. Op de eerste September van het vorige jaar trad de grote kunstena resse nog eenmaal in de openbaar heid. Dat was, toen zij op haar tach tigste verjaardag in de burgerzaal van het Hilversumse raadhuis spon taan werd gehuldigd en haar de ere- legpenning van de gemeené Hilver sum werd toegekend. Haar toegewijde vriend en bege leider, dr. Anthon van der Horst, heeft ons iets meegedeeld over de persoonlijkheid van wijlen mevrouw Noordewier. Zij was een vrouw van plichtsbetrachting en beheersing, van opoffering en ontzegging. Halfheid bestond niet voor haar; aan alles werd de meeste aandacht geschon ken. Men heeft zich er over verbaasd, dat haar stem door de vele jaren heen haar glans heeft behouden. Haar leermeester, Johan Messchaert, had dan ook een streng regiem toe gepast; en zij zelf wist zich te ont zien. Vandaar ook, dat zij jaarlijks in Spa ging kuren. Het is wel opmerkelijk, dat een groot Zwitsers dagblad nog geen maand geleden met de grootste lof heeft herinnerd aan een optreden van Aaltje Noordewier, meer dan vijf en twintig jaar geleden. A.s. Zaterdag zal zij worden be graven, bij welke gelegenheid An thon van der Horst, Dora Lindeboom, Nie Klosen en Carel van Leeuwen Boomkamp passende muziek zullen vertolken. v. O. F. M. ULJEE, Hoge Rijndijk 36, Zoeterwoude, soldaat le klasse, viert zijn 3e tro pische ver; aardag' op 8 April. P. C. VAN STEYN, Noordwijkerhout, soldaat le klasse viert op 8 April zijn 2e Indische verjaardag te Padang (Sumatra). LAMBERTUS J. DE JONG, B 53 Noorden, viert op 8 April zijn le verjaardag in de tropen te Surabaia. ONDER-DIRECTEUR K.L.M. OVERLEDEN. Hedennacht is in de Boerhaave-kli- niek te Amsterdam aan de gevolgen van een galblaas-operatie overleden de heer H. Fuchs, onderdirecteur ge neral operations van de K.L.M. De heer Henri Fuchs bereikte de leeftijd van 41 jaar. Hij werd op 7 Mei 1907 te Enschede geboren. Na zijn opleiding tot reserve 1ste luite nant-vlieger bij de luchtvaartafde- ling te Soesterberg te hebben vol tooid, trad hij op 1 Juli 1933 in dienst van de K.L.M. als vlieger. Sinds 1 Januari 1938 was hij tevens gezag- voeder op de Indië-lijn. Na de oorlog keerde hij terug in K.LM.-dienst en werd berioemd tot hoofd van het vlieg-bedrijf; daarna tot hoofd general opex-ations group en per 1 Januari 1949 werd hij be noemd tot onderdii-ecteur general operations. De heer Fuchs was ge huwd en had 1 zoon. Hij woonde in Amsterdam. r SLAAPWAGEN DOOR AGATHA CHRISTIE 47) „Uw opmerking, mijnheer, is vol komen juist," zei de gravin. „Ik ben Helena Golden-berg, de jongere zuster van mrs. Armstrong." „U hebt me dat van morgen niet medegedeeld, mevrouw de gravin." „Neen." „Inderdaad was alles wat uw man en u mij vertelden een samenweef sel van leugens." „Mijnheer!" riep de graaf driftig. „Wees niet boos, Rudolph. Mijn heer Poirot zegt het nogal cru, maar wat hij zegt valt niet te onkennen." „Ik ben blij, dat u het feit zo open lijk toegeeft. Wilt u me nu uw re denen vertellen, waarom u dat ge daan hebt en ook waarom u uw naam hebt veranderd op uw pas?" „Dat heb ik gedaan," zei de graaf. Helena zei rustig: „U kunt zeker mijn reden onze reden raden, mijnheer Poirot. Die man, die gedood is, is de man die mijn nichtje vermoordde, die mijn zuster doodde, die mijn zwager's hart gebroken heeft. Drie van de mensen, die ik het meest liefhad en die mijn tehuis waren mijn wex*eld!" Haar stem zwol hartstochtelijk. Ze was een ware dochter van die moe der, wier emotionele acteertalent een gx*oot publiek tot tranen had be wogen. Ze vervolgde kalmer: „Van alle mensen in de trein had ik waarschijnlijk het beste motief om hem te doden." „En hebt u hem niet gedood, me vrouw?" „I'k zweer u, mijnheer Poirot, en mijn man weet het en wil het ook bezweren dat, hoe sterk ik in de verzoeking geweest ben het te doen, ik nooit een hand tegen die man heb opgeheven." ..Ook ik heren," zei de graaf, „geef u mijn erewoord dat Helena gistex-- nacht haar coupé niet verlaten heeft. Zij nam een slaapdrank, juist zoals ik zei. Ze is totaal en volkomen on schuldig." Poirot keek van de een naar de an der. „Op mijn erewoord," herhaalde de graaf. „Poix-ol schudde licht zijn hoofd. „En toch nam u het op zich, de naam op de pas te veranderen?"' „Mijnheer Poirot," de graaf sprak ernstig en hartstochtelijk. „Denk aan mijn positie. Denkt u, dat ik de ge dachte kon vei-dragen, dat mijn vrouw in een vuile strafzaak zou ge mengd worden? Ze was onschuldig ik wist het maar wat ze zei was waar door haar verwantschap met de familie Armstrong zou ze onmid dellijk verdacht zijn. Ze zou onder vraagd zijn gearresteerd mis schien. Daar een ellendig toeval ons in dezelfde trein had gebracht als die Ratchett, zat er, daar was ik zeker van, maar één ding op. Ik geef toe, mijnheer, dat ik u heb voorgelogen in alles behalve in één ding. Mijn vrouw heeft niet haar coupé verla ten deze nacht." Hij sprak met een ernst, die aan de waai-heid van zijn woorden geen twijfel liet. „Ik zeg niet, dat ik u niet geloof, mijnheer," zei Poirot lang zaam. „U stamt uit een fier en oud geslacht. Het zou waarlijk bitter voor u zijn, uw vrouw gemengd te zien in een obscure zaak. Daarmee kan ik sympathiseren. Maar hoe verklaart u dan de aanwezigheid van uw vrouw's zakdoek, juist in de coupé van de vermoordde?" „Die zakdoek is niet van mij, mijn heer," zei de gravin. „Ondanks de letter H?" „Ondanks de letter. Ik neb zak doeken, die er wel op lijken, maar niet een, die precies dezelfde is. Ik weet natuurlijk, dat ik te veel vraag om mij ditmaal te geloven, maar ik verzeker u, dat het zo is. Die zakdoek is niet van mij." „Hij kan er door iemand gelegd zijn om de schuld op u te werpen?" Ze glimlachte flauwtjes. „U verlokt me om toe te geven, dat het en slotte wèl de mijne is? Maar werkelijk, mijnheer Poix-ot het is niet zo." Ze sprak met grote ernst. „Waarom hebt u dan, als de zak doek niet van u is, de naam op de pas veranderd?" De graaf antwoordde hierop: „Omdat we hoorden, dat er een zakdoek was gevonden met de letter H. We bespraken het samen, voor dat we verhoord werden Ik wees er Helena op, dat als het gezien werd dat haar voornaam begon met een H, ze onmiddellijk onderworpen zou worden aan een veel strenger on derzoek. En de zaak was zo eenvou dig; Helena te veranderen in Elena was makkelijk gedaan." „U hebt, mijnheer de graaf, de han digheid van een beroepsmisdadiger", merkte Poirot droog op. ..Een grote natuurlijke vindingrijkfieid en een blijkbaar meedogenloze vastbesloten heid om de justitie te misleiden." „O neen, neen." Het vrouwtje boog zich naar voren. „Mijnheer Poirot, hij heeft u uit gelegd hoe het zat." Ze ging van het Frans over in het En gels: „Ik was bang absoluut doods bang begrijpt u. Het was zo'n tra gedie geweest indertijd en om dat alles weer opgerakeld te krijgen. En verdacht te worden en misschien in de gevangenis gezet! Ik was vreselijk bang, mijnheer Poirot. Kunt u het niet begrijpen?" Haar stem was mooi diep. warm pleitend de stem van de dochter van Lida Arden, de grote tragedien ne. Poirot zag haar ernstig aan. „Als ik u geloven zal, mevrouw, en ik zeg niet, dat ik u niet wil ge loven dan moet u me helpen". „U helpen?" „Ja. De reden voor de moord ligt in het verleden in de tragedie, die uw huiselijk leven verwoestte en uw jeugd verduisterde. Neem me mee terug in het verleden, mevrouw, dat ik daar de sleutel moge vinden, die de hele zaak verklaart." „Wat zou ik u kunnen vertellen? Ze zijn allemaal dood." Ze herhaal de droevig: „Allemaal allemaal dood Tobby, Sonja, die schattige Daisy. Ze was zo lief, zo zonnig." „Er was nog een slachtoffer, me vrouw. Een indirect slachtoffer, om zo te zeggen." „De arme Süzanna? Ja daar had ik niet aan gedacht. De politie on- dervx'oeg haax\ Ze waren overtuigd, dat zij er iets mee te maken had. Misschien was dat zo, maar zo ja, alleen buiten haar schuld. Ze had, geloof ik, een beetje gebabbeld met iemand, had inlichtingen gegeven over de tijd dat Daisy uitging. De stakker raakte vreselijk overspannen; ze dacht dat men haar'verantwoor delijk zou stellen." Ze begroef haar gezicht in haar handen. „Van welke nationaliteit was zij, mevrouw?" „Ze was een Franse." „Wat was haar achternaam?" „Het is gek, maar ik kan het me niet herineren we "noemden haar Suzanne. Een knap vrolijk ding. Ze was dol op Daisy." „Zij was de kindermeid, niet?" „Ja." „Wie was de kinderjuffrouw?" „Een gediplomeerd verpleegster. Stengelberg heette ze. Zij ook was zeer gehecht aan Daisy en aan mijn zuster." „Nu, mevrouw, moet u goed na denken voor u mijn vraag beant woord: hebt u sinds u in deze trein bent iemand gezien, die u herken de?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5