UIT DE OMGEVING DONDERDAG 7 APRIL 19-19 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 SINT ELISABETH-ZIEKENHU1S Wijziging bezoekuren Om zoveel mogelijk aan dringen de verzoeken om opname in het zie kenhuis te kunnen voldoen, wordt het verblijf in het ziekenhuis zo kort mogelijk gesteld. Meer nog dan vroeger zal alles in het werk gesteld moeten worden om te zorgen, dat de patiënt zoveel mo gelijk van die dagen profiteert. Lang durig en druk bezoek is voor een ernstige patiënt zeer vermoeiend, maar ook kan een bezoek aan min der ernstige patiënten zeer nadelig zijn voor in de buurt liggende ern stige patiënten. Doctoren en verpleegsters zijn het erover eens, dat het bezoek moet be ller kt worden. De verandering in de bezoek uren vindt u in een advertentie in dit blad- Het bestuur van het zieken huis is overtuigd van uw aller mede werking terwille van de patiënten. Een ieder houde zich aan de aan wijzingen van de Zusters. KALM BERAAD VAN DE LEIDSE MARKTKOOPLIEDEN. Na een vrij rumoerige vergadering van de vorige week - bijeengeroe pen door enige Leidse marktkooplie den vergaderde gisteravond in „Den Burcht" de Leidse afd. van de Centr. Ver. voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel", om te protesteren tegen de verhoging van staangelden, Een adres zenden aan de Gemeen- teraad, waarin uitgebreid op grond van economische motieven wordt bewezen, dat de nieuwe tarie- cen nooit zijn vol te houden, onder steund met een petitionnement van alle betrokkenen en adhaesie-betui- gingen van diverse organisaties, was de conclusie, waartoe de spreker, het hoofdbestuurslid G. v. d. Hoven, na een uitvoerige uiteenzetting kwam. Daarvoor had spr. betoogd, dat er in Nederland nog steeds geen behoor lijke regeling was voor de markt-, straat- en rivierhandel, dat de nieu we wet op de winkelsluiting niet on voordelig schijnt voor deze categorie van kooplieden hoewel van be paalde zijden getracht zou worden ongunstige bepalingen op te nemen en dat de verhoging van de staan gelden een directe aanslag was op het bestaansrecht van een belangrijk deel van de kleine zelfstandigen. ,,Het gaat om het zijn of niet zijn'', riep de spreker pathetisch uit, „en ons past niet anders dan onze eenheid te zoeken en te trachten gezamen lijk het onheil te keren". Tenslotte betoogde de heer v. d. Hoven, dat Leiden voorheen een plaats met zeer redelijke tarieven zich thans de twijfelachtige eer verworven heeft aan de spits te staan, zeker wat be treft de staangelden voor vaste standplaatsen, zoals koffietenten, e.d. Toen de vergadering het woord kreeg, merkte men op, dat in Leiden de betreffende organisaties niet eerst geraadpleegd zijn en dat alleen *een beroep op de Kroon redding kan brengen. De heer Lefcber. vertegen- woordiger van de Bedrijfsh'oreca. liet een gematigd geluid horen en deel de mede, dat uit de besprekingen was gebleken, dat de gemeente niet on willig was. Tenslotte werd besloten de conclusie van de heer v. d. Ho ven aan te houden en uit te voeren. SPORT INTERACADEMIAAL SPORT - TO URNOOI. Delft wint de zwemwedstijden. Onder flinke belangstelling van de zijde der studenten werd hedenmor gen het tweedaags interacademiaal sporttournooi begonnen met de zwemwedstrijden in de Leidse Over dekte, waaraan werd deelgenomen door de universiteitszwemverenigin gen van Leiden, Delft, Groningen en Wageningen. De strijd om de hegemonie ging hier voornamelijk tussen de ploegen van Delft en Leiden. Voor deze wed strijden golden de tijden van de twee beste zwemmers van elke universi teit. Vanaf het eerste nummer nam Delft de leiding en geleidelijk ver grootten de Delftenaren hun voor sprong, maar Leiden bleef het best volgen. De uitslagen zijn (de tijden van de twee eerstgeplaatsen samengeteld): 50 M. schoolslag: 1. Delft 70.7, 2. Groningen 75.2, 3. Leiden 80.6, 4. Wa geningen 94.2. 50 M. borstcrawl: 1. Leiden 58.1, 2. Delft 60.1, 3. Groningen 70.7, 4. Wa geningen 80.3. 50 M. rugslag: 1. Delft 74.1, 2. Lei den 77.2, 3. Groningen 81.4, 4. Wage ningen 97.4. Totaalstand na deze drie nummers: 1. Delft 204.9, 2. Leiden 215.9, 3. Gro ningen 228.3, 4. Wageningen 271.9. 100 M. schoolslag: 1. Delft 182.6 2. Leiden 182.8, 3. Groningen 211.5, 4. Wageningen. 242.4. 100 M. borstcrawl: 1. Delft 139.8, 2. Groningen 144.2, 3. Leiden 152.7, 4. Wageningen 166.4. 100 M. rugslag: 1. Delft, 82, 2 Lei den 88.6, 3. Groningen 995, 4. Wa geningen 109. Na deze zes nummers was de stand: 1. Delft 609.3, 2. Leiden 640, 3. Gro ningen 683.5, 4. Wageningen 789.7. Estafette 5 x 50 M. borstcrawl: 1. Delft 2.33.7, 2. Leiden 2.38, 3. Gro ningen 2.59.3, 4. Wageningen 3.16.7. Estafette 3 x 50 M. wisselslag: 1. Delft 100.8, 2. Leiden 109.8, 3 Gro ningen 1117, 4. Wageningen 124.3. Estafette 3 x 100 M. wisselslag: 1. Delft 248, 2. Leiden 255.1, 3. Gronin gen 273.1, 4. Wageningen 273.1. De eindstand van de zwemnum- mers werd aldus: 1. Delft 1111.8 p., 2. Leiden 1161.9 p., 3. Groningen 1247.6 p., 4. Wageningen 1383.8 pnt. Na de zwemnummers vonden de polowedstrijden plaats, waarvan de uitslagen als volgt luiden: GroningenLeiden 00. Leiden wint met strafworpen. DelftWageningen 30. Winnaarsronde: DelftLeiden 4-2. Voor de rust nam Delft een 20 voorsprong. Na de rust wist Leiden op te halen tot 22. Delft scoorde daarna nog tweemaal (32), zodat Delft ook het polotournooi won. De verliezersronden Wageningen Groningen werd gewonnen door Wa geningen met 21. De eindstand werd dus: 1. Delft 1113.8 p., 2. Leiden 1175.9 p., 3. Gro ningen 1269.6 p., 4. Wageningen 1397.8 p. KORFBAL BELGIë—NEDERLAND WAAR SCHIJNLIJK OP 12 JUNI. Het bestuur van de Belgische Korflbalbond heeft aan de K.N.K.B. voorgesteld de intérlandwedstrijd BelgiëNederland op 12 Juni te Antwerpen te doen spelen. Zoals be kend, wordt de ontmoeting Neder landBelgië op 15 Mei a.s. in het hockey-stadion te Amstelveen ge spééld. LAWNTENNIS HET INTERNATIONALE TOUR- NOOI TE MONTE CARLO. Tijdens het internationaal tennis- tournooi te Monte Carlo werden door de Nederlandse deelnemers de volgende resultaten geboekt: Dames enkelspel: Nel Hermsen sl. mej. Rigollet (Frankr.) 86, 62. Heren enkelspel, 3e ronde: Tho mas (Frankr.) slaat van Meegeren 79, 64, 64; Mitic (Z.-Slavië) slaat Hughan 6—3, 61. Coupe Macomber: Bergamo (It.) •slaat F. Beernink 64, 64. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. VLIEGTUIG ZAL VERKEERS PROBLEMEN OPLOSSEN. Bij wedstrijd NederlandFrankrijk. De voetbalwedstrijd Nederland Frankrijk, die 23 April a.s. in liet Stadion Feyenoord gespeeld zal wor den, zal voor de eerste maal in Ne derland een vliegtuig worden ge bruikt voor de regeling van het ver keer. Dit vliegtuig zal gedurende een aantal uren rondcirkelen over de parkeerterreinen en toevoerwegen en %-adio-grafisch inlichtingen over de situatie aan de centrale post van de verkeerspolitie doorgeven. De ver keersregeling geschiedt dan verder van de centrale post uit, die op haar beurt weer radiografisch met diverse posten in verbinding staat. VOORZITTER VOORLICHTINGS RAAD. Tot voorzitter van de Voorlich tingsraad is benoemd rar. J. M. Lan- dré, directeur van de regeringsvoor lichtingsdienst. In voorkomende ge vallen zal mr. Landré tevens optre den als woordvoerder van de minis ter-president. Hongarije. NEDERLANDSE KUIKENS NAAR HONGARIJE. Op 14 April a.s. zal op Schiphol een speciaarvliegtuig van de Maszo- vlet (Hongaarse Sowjet Luchtvaart Maatschappij) uit Budapest aanko men. Op 15 April zal dit weer terug vliegen met 13000 eieren en een-dags kuikens voor de pluimveeteelt in UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Radio Anno Santo Opbrengst collecte f 850. Geboren: Adrianus z. v. J. J. Kemp en A. Schapowalowa, Rigtje Jetske d. v. K. G. A. Enghardt en P. Prinse; Adrianus Martinus. Maria z. v. A. M. de Heij en C. W. H. Krum- pelman; Theresia Maria d. v. H. Schellingerhout en H. A. Splinter. BOSKOOP Koninginnefeest. Het Boskoop- se Oranje Comité heeft in zijn ver gadering van gisteravond besloten de feestviering op de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op 30 April a.s: zeer sober te houden in verband met de toestand in Indone sië en het feit dat er nog steeds zo veel Nederlanders sneuvelen en ook- Boskoop daarbij zijn droeve tol be taalt. Na de vaste agendapunten, waarbij de nieuwe bestuursleden werden geïnstalleerd en werd me degedeeld, dat de jubileumfeesten ongeveer 5000,hadden gekost, volgde de vaststelling van het voor lopig programma voor 30 April. De dag zal geopend worden met zang door het mannenkoor „Die Gouwe Shangers" voor het Raadhuis. In de loop van de ochtend krijgen wij dan weer de massazang van de school kinderen, welke met muziek van de plaatselijke muziekgezelschappen van de' scholen zullen worden afge haald. 's Middags wordt voor de schoolkinderen een gratis bioscoop voorstelling gegeven in het R.K. Vei1, gebouw, alwaar een leuke kin derfilm zal worden vertoond. Deze voorstelling zal driemaal worden ge geven aangezien onze 1800 school kinderen niet in een zaal voor 500 personen kunnen worden gestopt. Voor de ouderen zal een gecostu- meerde voetbalwedstrijd worden ge organiseerd, terwijl 's avonds Excel sior zal concerteren in den Ham, waarbij voor enige attractieve af wisseling zal worden gezorgd. Ten einde de onkosten te bestrijden zal door de leden van het B.O. worden gecollecteerd langs de woningen der inwoners, waarbij de nadruk wordt gelegd op het feit, dat dit hoofdza kelijk ten goede zal komen aan de kinderen. Geeft dus spontaan en gul. HAZERSWOUDE Geboren: Nicolaas Antonius, z. van N. A. van Schaik en G. Prins; Geertrui, d. van J. den Haan en A. Staal; Wouter Arie, z. van A. Brem- mer en A Marchand. Overieden: Petrus de Jong, 82 j.; Engelbertha Vollebregt, 49 -jaar. LEIDERDORP Geboren: Hendrik, z. van W. Spek en H. G. Rasser; Gerrit J., z. van G. v. biggele en D. H. Hakker; Dick, z. van W. Boer en T. v. Hove; Gerrit A., z. van A. Lagerwerf en A. Butter; Diikje, d. van L. Noor- dervliet en M. v. Tilburg; Leent je, d. van D. v. d. Zwan en J. de Her tog: Johan R. M., z. van J. H. A. Wessels en C. Ph. Plasman. Ondertrouwd: J. J. de Regt, 26 j. te 's-Gravenhage met M. W. de Ko ning, 25 j.; J. D. Beij. 26 j. té Lei den met A. M. Hollebrandse, 25 j. Overleden: A. Anker, wed. van J. v. Leeuwen, 83 j.; B. Zwezerijn, e. van G. de Ruiter, 85 j.; C. H. v. 't Riet, e. van A. v. Leeuwen, 68 j. NIEUWKOOP Radio Anno Santo. Opbrengst collecte ruim 335. TER AAR Bekroning. Nico van der Pijl behaalde op de internationale sla gers vakschool te Utrecht een eerste en tweede prijs benevens een eer volle vermelding voor ingezonden worstsoorten. Geboren: Bern ar dus C., z. van C. J. Valentijn en Ghr. M. Hooger- vorst; Theodorus C. J., z. van C. P. Hoogendijk en H. E. Valentijn. Ondertrouwd: G. H. v. d. Zwaan 42 j. en P. C. M. Turk 25 jaar. Overleden: C. de Wagenaar, 79 j., wed. van J. Droog; J. berkhoven, 3 jaren. HILLEGOM Herwonnen Levenskracht. Voor de afgevaardigden van de afdelings besturen der K.A.B. hield de heer C. Seijsener, voorz. van het plaatse lijk Comité, een causerie over H. L- Hicrbij gaf spr. een uitvoerig his torisch overzicht van het comité van H. L. te Hillegom, dat op 5 De cember a.s. 30 jaar zijn zegenrijke arbeid zal hebben verricht. Zo werd van hier uit tot 1945 13.000,aan het hoofdbestuur afgedragen en be zitten wij hier 800 leden, die iedere maand minstens een kwartje of feren. Uit onze gelederen zijn thans 2 patiënten in „Berg en Bos" en aan 9 patiënten worden versterkende middelen gegeven voor maximaal 5,aan elk. Personalia Voor het lingerie; examen slaagden: Gré v. d. Aart, Gré Bakker, Ria v. d. Geert, Joop Hoo- gerwerf, Ria Langeveld, Jeanne Uitendaal, Lcny Vink, Tiny Zwaa- neveld en Joop Prins. Geboren:z. v. J. P. Verbrugge en G. M. Trigt z. v. F. Boelé en F. Löffl; d. v. P. N. Alleman en W. M. Topper; d. v. G. v. d. Post en A. J. Heeres; z. v. W. P. de Greef en F. G. Breuze; z. v. L. J. v. d. Zon en G. Muller. KATWIJK Geboren: Jacob E. z. v. J. Guyt en A. Varkevisser, Leendert, d. v. P. Krijgsman en D. Haasnoot. Maar- tje d. v. J. Kromhout en T. Zwanen burg. Gerrit z. v. W. Remmelszwaal en C. de Jager. Jacob z. v. A. Kulk en J. Sn ij er. Cornelis Hendr. z. v. H. W. B. Koelewijn en L. Imthorn. Cornelis P. z. v. J. Meijvogel en C. van Duyvenbode. Willem B. z. v. B. Vooys en M. Vis. Cornelis z. v. P. van der Bent en M. van der Plas. Arie z. v. A. Ouwehand en G. C. Vooys. Leent je d. v. J. de Mol en J. Koekebakker. Adriana d. v. J. van Duyn en A. Kruyt. Johannes z. v. M. Imthorn en J. Haasnoot. Ondertrouwd: F. J. Buys en J. Houwaard. T. Kuyt en J. C. Dekker. J. van Rijn en E. van Duyn; N. C. den Duik en H. E. Lammens. Getrouwd: P. van den Oever en A. Guyt. M. J. Helders en A. Souve- rijn. C. van Egmond en M. van den Bosch. LEIDSCHENDAM De T.B.C.-bestrijding. De wet houder van sociale zaken, de heer K. Copraij, deelt mede dat het be volkingsonderzoek voor de t.b.c.-be- strijding door middel van een klein- beeld-röntgenfotografie-apparaat zal aanvangen omstreeks half Juni a.s. LISSE Pluim veevereniging Het finan cieel verslag van de feestavond werd gegeven, waaruit bleek, dat het tekort slechts f 46 bedroeg. Hierna werd een bespreking gehouden om trent de Kerst-tentoonstelling. Voor de hoenders zijn 3 keurmeesters be schikbaar, terwijl de konijnen door 6 keurmeesters zullen worden be oordeeld. Aan deze tentoonstelling zal een verloting worden verbonden. De heer N. J. Dol hield hierna een causerie over „Een ei in een ei". Bestuur gemeentelijk sportpark B en W stellen de Raad voor ter ex ploitatie van het sportpark een raad van beheer te benoemen van 10 le den, waarvan 3 leden van de ge meenteraad en 7 afgev. van pl. sportverenigingen of personen, die voor deze exploitatie e^i bijzondere belangstelling hebben. Geboren: Hendricus Jozef z. v. P. J. Randsdorp en P. H. Ammerlaan Pieter Cornelis z. v. P. Nieuwenhuis en H. Abbink; Leonardus Johannes z. v. J. A. Kops en J. C. van Nobelen Jacoba Maria d. v. A. J. Wassenaar en J. M. A. v. Vliet, Marianne Maria d. v. P. Korsuize en E. Halfschepel, Joannes Pieter Maria z. v. J. S. Lan geveld en A. G. C. Onderwater; Ni colaas Johannes z. v. H. J. v. Rooijen dn J. M. Hoogkamer. Ondertrouwd: Antonius Jacobus Snaar 26 jr en Elisabeth Agatha Schoone 27 jr; Willem v. Gerven 42 jr en Sophia Bremmers 43 jr Haar lem; Lulif Cornelis Beumer 30 jr en Sietske Eigenbrood 29 jaar. Overleden Simone Geertruida Jo- zeph Bijvoet 3 jr; Willem Koele wijn 69 jaar. NOORD WIJK K.V.P. -r- Woensdaga%'ona verga derde de K.V.P. in Hotel Het Hof van Holland. De belangstelling was slechts matig, ondanks de candiflaat- stelling voor de gemeenteraad. Door de heer Nelissen werd een kort ver slag uitgebracht over dc besprekin gen om de eenheid bij de gemeente raadsverkiezingen te behouden, wel ke besprekingen echter geen resul taat hebben opgeleverd. Door de heer H. G. de Boer werd een interes sante bespreking gehouden over de gemeentepolitiek en de houding, welke' de K.V.P.-fractie hierin had gehad. De vele vragen bewezen, dat de heer de Boer hiermede een leer zaam onderwerp had aangesneden. Na vaststelling der regelen bij de groslijststemming werden als. oandi- caten genoemd; H. de Boer faftr.), Th. Warmerdam (aitr.), F. Urlus, H. v. Rhijn, J. de Groot Jaczn.. dr. C. c\e Ruijtcr, W. v. d. Weijden, J. Roe- leveld, H. v. Bourgondiën, G. van Rhijn, M. Sedelaar en W. Neelissen. De stemming 'voor de groslijst werd bepaald op Zondag 24 April a.s. NOORD WIJKERHOUT Candidaatstelling A.R. gemeente raadsleden. In een vergadering van de A.R. Kiesvereniging alhier werd de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. P. v. d. Sleet (tegen woordig raadslid), 2. D. Algera, 3. B. Nieuwstraten, 4. J. Plug, 5. J. van Marsbergen. Evenals bij de vorige •raadsverkiezing zal met de C.H. kiesvereniging contact worden opge nomen om met een gezamenlijke lijst uit e komen. Autotocht ouden van dagen. Het comité autotocht ouden van da gen heeft in een vergadering beslo ten dit jaar wederom met de ouden van dagen op stap te gaan. Waarheen zal nader bekend worden gemaakt. Geboren: Petrus Antonius Cor nelis Maria z. v. H. F. J. Marijnen en Duivenvoorde. Petronella Maria Cor nelia d. v. F. Hulsebosch en Geer- lings. Johannes Servandus Jozef z. v. C. J. Bicrhoff en Conijn. Johannes Jozef z. v. J. W. Duivenvoorde en Nederstigt. Mechelina Jacoba d. v. J. Wijts en Hoogkamer. Antonius Hen- ricus z. v. A. G. van Hensbergen en Akerboom. Francina Gerrit je d. v. J. C. Meeldijk en Vellekoop. Cornelia Hendrica Theresia d. v. H. v. d. Berg en Broekhof. Maria Martina Alida d. v. Q. J. Disseldorp en Berg man. Petronella Catharina Maria Hendrica d. v. C. van Amersfoort en Seijsener. Franciscus Wilhelmus Maria z. v. J. J. Aartman en Röve- kamp. Overleden: J. P. van Bohemen 60 j., echtgenoot van C. van Leeuwen; II. J. Molitoor 64 j.; J. H. van Geel 73 p.; P. G. W. Lindeman 80 j., echt genoot van C. H. Vreeswijk. Ondertrouwd: M. van Denzen 31 j. en J. F. v. d. Burg 25 j. Gehuwd: J. Passchie en A. van Dijk. OEGSTGEEST UITVAART Zr. v. MEEL. Gistermorgen had te Oegstgeest de uitvaart en begrafenis plaats van Zr. L. M. v. Meel, in leven hoofd verpleegster van Endegeest, die de zer dagen na een langdurige ziekte op 57-jarige leeftijd is overleden. Om 8.10 uur werd in de kapel van het gesticht Endegeest een stille H. Mis opgedragen door kap. W. B. J. Winst van de St. Willibrordparochie, welke H. Mis werd bijgewoond door en'kele professoren, verscheidene doctoren, de directeur van Ende geest. Rhijngeest en Voorgeest, de burgemeester van Oegstgeest en vele leden van het personeel. De plechtige gezongen Requiem werd om 9.30 uur opgedragen in de St. Willibrorduskerk door kap. P. v. d. Bos, met assistentie van kap. J. Loerakker en pater v. Berkel als diaken en subdiaken. Het stoffelijk overschot werd door een aantal ver pleegsters de kerk ingedragen. Het kerkgebouw was gevuld met vele leden van het verplegend personeel, patiënten en kennissen van de over ledene. Toen het stoffelijk overschot graf waarts werd gedragen, voegden zich de directeur der gestichten, dr. Sto- tijn, dr. Jelgersma, verschillende hoofdverpleegsters enz. zich bij de stoet. De beaarding werd verricht door kap. v. d. Bos met dezelfde as sistentie als van de H. Mis. Vele bloemstukken en kransen van directie, personeel. R.K. Bond van Ziekenverpleegsters en patiën ten dekten de kist. Zr. v. Meel was vanaf 1927 hoofd verpleegster in Endegeest. Hoezeer haar arbeid door allen gewaardeerd werd,- is tijdens deze uitvaart duide lijk tot uiting gekomen. SASSENHEIM Geboren. Cornelis z. van A. van der Niet en J. de Vries; Petronella Maria d. van H. J. J. Langeveld en C. J. M. Belt; Ohristianus Antonius z. van C. van der Voort en A. M. Vermcij; Anneke Christine d. van P. Barnhoorn en G. Stelma; Teunis Wouterina d. van L. P. Oudshoorn on F. W van Nassau; Jacoba d. van N. Breedijk en J. J. van der Bent; Theresia Jacoba d. van Th. J. Wes- seling en M. J. van der Meer; Jacoba Neeltiè d. van A. Koppier en L. van der Niet. Ondertrouwd: M. A. Koppenaal 24 j. en W. van Esmond 22 j. Overleden: P. Hoekse 66 j. VOORHOUT KATH. LANDBOUW WINTERSCHOOL Bij de gisteren gehouden eindles aan de R.K. Landbouwwinterschool te Voorhout slaagden voor het eind examen en mochten het einddiploma ontvangen de volgende leerlingen: J. Wijsman te Berkel Z.H.. J. Zwet sloot te Hoogmade, A. Reekers te Noordwijk, J. Harding te Abbenes, F v. Niekerk te Zwammcrdam, G. v. d. Schot' te Diemen, B. v. Oosterwijk te Nieuweramstcl. P. Jacobs te Os- sendreefct, J. Verbeij te Oegstgeest, G. Wols te Schiedam. C. v. Wieringen te Groenendijk, C. de Groot te Zoe- termeer, W. v. d. Bijl te IJpolder, A. Spruijt te Weespercarspel, Th. Mou- rits te Noorden, C. Ran te Nieuw» veen, A. v. Leeuwen te Zoeterwou- de. A. Bus te Nieuw-Vennep, A. v. Mil te Vlaardingen, J. Helsloot te Amsterdam, H. Heemskerk te Voor hout, A. Suidgeest te Nieuw-Vennep, A. v. d. Salm te Oegstgeest, J. Boon man te Ovezandc. Een leerling,- A. Spruijt te Reeu- wijk, kon wegens ziekte niet aan het eindexamen deelnemen; hem zal la ter gelegenheid worden gegeven exa men te doen. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: N. Heinsbroek te Pijnacker, A. v. Leeuwen te Oud- Ade, Jac. Jacobs tc Achthuizen. G. Hoogeveen te Reeuwijk, G. v. d. Zwaan te Aalsmeer. Br. Marcellinus e Voorhout, Jac. Beukeboom te Weespercarspel, A. Bröcker te Am sterdam. M. v. d. Zon te Spaarndam, G. Pronk te Weespercarspel, J. v. Lakwijk te Woensdrecht, L. v. Es te Stompwijk, N. Verdonk te Nieuw- dorp. Ant. Jacobs te Hazerswoude, J. Vis te Ter Aar, Th. Mourits te Reeuwijk, L. de Jong te Groenendijk. J. Stokman te IJpolder, J. Verkleij te Alphen aan de Rijn, J. Hoogeveen te Hazerswoude, P. v. Vue te Acht huizen, P. Boonman te Ovezande, M. Hoogervorst te Pijnacker, A. Pleins- boek te Pijnacker, C. Hooymans te Voorburg, G. Langelaan te Pijnac ker, W. v. Koppen te Delft, W. Heemskerk te Lisse. L. Droogh te Zwammerdam, Jac. Goense te Woens orecht, P. Oerlemans te Woensdrecht, I-. v. Staveren te Nieuw-Vennep, Th. v. Noort te Lisse, J. v. d. Poel te <?ud- Ade, J. v. Woerkom te Vijfhuizen, Til. Omtzigt te De Kwakel, P. Ver kleij te Leiderdorp. Bloembollencultuur. Op de eer ste vergadering van dit jaar hield de voorz., de heer P. A. v. Reisen, een korte beschouwing over de toe komst. Hij constateerde dat de han del aan de verwachtingen voldoet. De verkoop is bevredigend. Hij hoopt op een klein surplus en spreekt de hoop uit, dat vraag en aanbod dich- tot elkaar komen. De muziekvereni ging „St. Caecilia krijgt uit de kas 25.als cadeautje voor haar jubi- leumkas, vanwege haar 30-jarig be staan. Dit als hoge uitzondering. De penningm. had een batig saldo van ƒ38.86, doordat de ontvangsten f215.41 en de uitgaven 176.55 had den bedragen. Het jaarverslag van de secretaris was zo uitvoerig en in- teresant, dat het meer weg had van een spreekbeurt over actuele onder werpen. Als afgev. naar de algem. vergadering werden gekozen de he ren P. A. v. Reisen en P. v. d. Nou- land, secundi C. L. M. Prins en J. L. Niissen. Bij de behandeling der begroting kwam nogmaals de post voor het orgaan ter sprake. Deze werd te hoog gevonden. De heer P. v. d. Nou- land deed mededeling van een on derhoud, dat hij had met de voorz. en de heer Voors aangaaande deze kwestie. Het resultaat hiervan was, dat de heer Voors het op prijs zou stellen, indien iemand een drukker voor het blad aan kon wijzen, die hot goedkoper doet, doch net zo goed. Hierover koirit nog wel nader be richt. Ook de post pensioenen en so ciale lasten was hoog. Tot slot vroeg de voorz. de aanwezigen, om in de bloemenweken wederom mee te doen, aan het legen van mozaieken. WARMOND Uitvaart van pastoor A, J. Oudejans „Albertus wijdde zich geheel en al aan het verzorgen zijner kudde". Deze woorden, gelicht uit een karak terschets van de patroonheilige, zijn eveneens van toepassing op de le vensloop van de zeereerw. heer Al bertus Joannes Oudejans, gedurende 28 jaren pastoor van Warmond. Het zou tegen het verlangen van de ont slapen priestei indruisen, indien we, bij wijze van clandestiene li.ikrede, op dit citaat uitweidden om in veler lei toonaarden óe lof van de overlede ne te verkondigen. Pastoor Oudejans heeft uitdrukkelijke bij testamentaire beschikking de wens te kennen gege ven, dat er geen lijkrede zou worden uigesproken, en pastoor Oudejans, in leven, zou he. ons zeker kwalijk ge nomen hebben, als hij vermoeden kon, dat we zijn wens niet zouden eerbiedigen bij zijn dood. De aangehaalde zin is echter, God dank, op zo m> nige priester toepasse lijk, dat pastoor Oudejans daartegen geen bezwaar kon maken ofschoon hem in die weinige woorden de aller hoogste lof wordt nagegeven. Nu van deze hei-der, om met de hymme in de Lauden van hedenmorgen te spre- ken, „de herderstent is opgerold" en hij is opgenomen in een tent, „die nooit wordt verplaatst, wier pinnen niet worden uitgerukt, wier kooi-den niet springen", nu betaamt het zeker dankbaar te hei-denken, zij 't onuitge sproken, hoe hij zijn Warmondse kud de ten zegen is geweest. Aan die dankbaarheid hebben de parochianen uiting gegeven, door hun ongeveinsde deelneming bij dit plot seling sterven, door in drommen een laatste blik te komen slaan naar het stoffelijk omhulsel van hem, die zo vele, vele jaren hun leidsman is ge weest op het nauwe pad en door in overgroot getal de plechtigheden van de uitvaart biddend 'bij te wonen. Zowel bij de Metten, gisteravond, als hedenmorgen bij de Lauden en de Uitvaart-mL, was de St. Mattheus- kerk zwart van rouw en zwart van biddenden. Bij de Metten was agens mgr. H. J. van Deursen, praeses van het Theolo- gicum. geassisteerd door kapelaan J. ten Hengel, Rotterdam, en prof. P. Stammeyer als diaken en sub-diaken. Cantores waren de kapelaan A. W. de Graaf en kapelaan J. C. Loerak ker. Ceremoniarius was kapelaan Groen. Bijna alle professoren van Theologicum en Philosophicum wa ren aanwezig, alsmede vele oud-ka pelaans en uit Warmond geboortige priesters. De psalmen werden beur telings door de Schola cantorum van het Theologicum en de gezamenlijke geestelijke gezongen Bij de Lauden en de Uitvaartmis WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TAMELIJK KOUDE NACHT. Wisselende bewolking met en kele buien. Aanvankelijk vooral langs de Hollandse en Zeeuwse kust nog stormachtig, maar iatêr geleidelijk afnemende wind tus sen West en Noord-West. Tame lijk koude nacsht. Overdag on geveer dezelfde temperatuur. was agens deken J. P. A. Brinkman van Noordwijk, geassisteerd door pa ter Hoogerhof O.S.M., neef van de overledene, en kapelaan H. van Dru- nen als diaken en sub-diaken. Can tores waren kapelaan W. Bende uit Noordwijk en kapelaan Loerakker uit Bennebroek. In het priesterkoor hadden plaats genomen mgr. H. J. van Deursen, praeses van het Theologicum en mgr. dr. C. J. Henning, directeur van „Ha- geveld", oud-deken van Noordwijk J. H. W. Borsboom, deken D. Bont van Zoeterwoude, vele pastoors en kapelaans uit dekenaat en omgeving, oud-kapelaans der parochie. Voorts waren aanwezig het voltallig colle ge van burgemeester en wethouders van Warmond met de gemeente-se cretaris, vele gemeenteraadsleden, ds. Sandee, notaris Romeyn, drs. H. Wa lenkamp, kerk- en armbestuur en vele andere notabelen en vertegen woordigers van plaatselijke vereni gingen en van de politiebond „St. Michaël", waarvan pastoor Oudejany adviseur was. Het parochiale zangkoor voerde on der leiding van de heer De Hey de gezangen uit. Na de Uitvaartmis werd de kist, gedekt met bonnet en stool, naar het graf gedragen. Langs de tuinpaden stond in het stormende lenteweer de lente van Warmond, de schooljeugd, aangetre den. De beaarding werd eveneens ver richt door deken Brinkman met de zelfde assistentie als bij de Uitvaart. Gemeenteraad. De Raad verga dert Maandag a.s. Agenda o.m.: vast stelling van de definitieve bijdrage in de kosten van een nieuw aan te leggen brug over het Oegstgeester- kanaal; vaststelling gemotivceerd ontwerp besluit tot intrekking van het raadsbesluit hpudende aanwij zing van de woning „Klein Leerust" als ambtswoning voor de burge meester; voorlopige goedkeuring voor een plan tot onteigening van gronden in het belang der volkshuis vesting. WASSENAAR De bewoning der grote villa's. In het voorlopig verslag wordt aan B. en W. de vraag gesteld of het juist is, dat grote villa's verschoond blij ven van medebewoning op grond van de hoge huurprijzen. Enkele leden achten het zeer gewenst, dat volledi ge bewoning van grote huizen finan cieel wordt mogelijk gemaakt door bijpassing van het huurverschil dooi de overheid. Reeds in 1946 aldus het antwoord van B. en W. is een en ander on der de aandacht gebracht van de Minister 'van Binnenlandse zaken, evenwel zonder het gewenste resul taat. Van een hernieuwde .poging in deze richting, nl. om financiële steun van de overheid te verkrijgen ver wachten B. en W. evenmin succes. Ontevredenheid over de tramver binding. B. en W. hebben zich on langs schriftelijk gewend tot de di rectie van de H.T.M. en „in zeer dui delijke bewoordingen" uiting gegeven aan hun verontwaardiging over de onvoldoende tramverbinding (half uurdienst) tussen Wassenaar en Den Haag. Daarbij werd medegedeeld, dat wanneer de H.T.M. geen afdoende voorzieningen zóu treffen, de gemeen te zélf maatregelen zou nemen om in de vervoersbehoefte tc voorzien. De Directie der H.T.M. heeft daar- iop toegezegd, dat binnen afzienbare tijd wanneer het materiaal daar voor beschikbaar is zoveel moge lijk een kwartierdienst tussen Was senaar en Den Haag zal worden on derhouden. ZOETERMEER Personalia. Voor het ingenieurs examen scheikundig ingenieur, is ge slaagd de heer G. G. Baylé (met lof). MARKTBERICHTEN GOUDA, 7 Maart. Kaas. Aanvoer 32 partijen, le soort 1.731.76, 2de soort 1.70—1.72 per kg.. Extra kwa liteit 1.80 per kg. incl. opzet. Han del matig. R'VEEN, 6 April 1949, Bloemen Golden Harvest 2048 ct, Copland 2145 ct, Moederdag 2039 ct. Gol den day 2741 ct, Bartigon 1234, W. Pitt 1038 ct, Crown Imperial 11 27 ct, E. Eddy 1838, Piccadilly 2029 ct, White Sail 2036, Thein- land 1637 ct, Olympiade 1828 ct, Couleur Cardinal 230 ct, v. d. Eer den 1427 ct, Finaal 2937 ct, Dubb Tulpen 822, ct, Granduc 22—40 ct, Elisabeth 1840 ct, Cheerfulness 10 —16 ct, Buxton 1115 ct, Alfred 7 13 ct, Early Glory 612, Magnificen- se 510 ct, Koster 1013 ct, Ane monen 1024 ct, Freesia's 1754 ct, Irissen 80j85 ct, Calla 715 ct, Tuin planten 3070 ct per bak. Groenten Aardbeien 411 ct per stuk, Kropsla 5.0013.00, Spina zie 12.00—30.00, Witlof 1^.00—34.00 per 100 kg. TER AAR, 6 April Groente. Wit lof I 0.32—0.42; idem II 0.20—0.25; idem stek 0.030.14; Spinazie I 0.23 0.31; idem afw. 0.15—0.20; Slavel- ler> 0.180 22; alles per kg. Radijs 0.06 0.08 per bos; Sla I 0.120.17; idem II 0.05—0.09 per stuk; Aardappelen 0.03; Waspecn I 0.10—0.15; idem B 0.06 alles per kg. Breekpeen 2.50 per 100 kg. peen stek 0.010.02; Poste lein 0.62—0.63; Prei I 0.13; idem afw. 0.020.08; Andijvie 0.28—0.47 alles per kg. Bloemkool 0.49 per stuk. Sja lotten 0.12; Uien 0.01—0.02; Kroten stek 0 01; Afpelen Goudreinetten 0.88 0.89; Franse Zure 0.58 alles per kg.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3