LISSE dacht te vaak: SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL ONZE WEEK-P 'Dvqaait het lukt tóch niet Ria v. d. Horst versloeg Olympisch kampioene ZATERDAG 26 MAART 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA F^E OORZAAK? Lisse is onderaan gekomen omdat de jongens er te gemakkelijk over denken! Dat was in onze tijd anders. Wij spron gen 's morgens om 8 uur op de fiets, om ergens ver weg te gaan voetbal len. Maar voordat het zover was, moesten we eerst de bal oppompen, goalpalen in de grond zetten, netten ophangen en met een schop het ter rein van „plakkaten" zuiveren. Het gaat nu allemaal te gemakkelijk. Ze vinden alles kant en klaar. Ik heb hen zelfs eens moeten vragen „wil len jullie soms nog een dienstmeisje hebben om je sdhoenen aan te trek ken?" Iets, waar je veel moeite voor moet doen, waardeer je veel meer dan iets, wat je op een presenteerblaadje wordt aangeboden". Deze kernachtig uitspraak noteer den wij bij een bezoek om de heer C. Strik, voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging „Lisse", die uit eenzette dat de spelers, omdat het hen zo gemakkelijk wordt gemaakt in het luxe sportpark, te gauw de moed laten zakken en denken „Het gaat toch niet", in plaats v^n de tan den op elkaar te zetten en door te bijten. Een kerngezonde vereniging „Het ging overigens de laatste ja ren uitstekend", vervolgde de voor zitter, „sedert het bestuur de touw tjes wat strakker aanhaalde. Maar ze zitten nu een beetje in de put, omdat het eerste degradatiewedstrij den moet spelen. Naast de genoem de oorzaak moet gezegd worden dat het elftal veel pech gehad heeft en vaak op het nippertje verloor. Bo vendien had evengoed een andere club onderaan kunnen staan, want in onze afdeling werd over het al gemeen slecht gevoetbald, uitgezon derd de kampioen Lugdunum, en met deze stand mag nog niet gezegd worden dat „Lisse" per sé de slecht ste was". We vernamen verder dat de ver eniging over een zeer goede trainer beschikUen dat de leden trouw de training bezoeken. Alleen de indoor- training in de winter wil er niet in, omdat het verenigingsleven in Lisse de mensen te veel opeist. Wel wordt voor iedere wedstrijd een half uur mental-training gegeven, maar, zo als de heer Strik het zei „ze luiste ren wel en nemen het wel aan, doch vergeten het weer op het veld en brengen het vaak niet in practijk". Verder hoorden we dat de geest in óe vereniging prima is, dat de spelers als het slecht gaat zich van hun eigen schuld bewust zijn, op het veld niet kankeren, elkaar niet de schuld geven bij een verloren wedstrijd en de vergaderingen goed bezoeken. Deze discipline is overigens goed te De heer C. STRIK Voorzitter van „Lisse". verklaren, want de voorzitter is al vele jaren hoofd van de R.K. Jon gensschool en kent dus de meeste jongens van haver tot 'gort, omdat ze zeven jaar bij hem in de school bank gezeten hebben. Eigenaardige dorpsmentaliteit Via het gesprek over de andere elftallen (5 senioren, 3 junioren, 3 aspiranten, in totaal 150 leden), die over het algemeen, vooral de jun. en asp., goede plaatsen op de com petitieladders innemen, belandden we bij een zeer eigenaardig pro bleem. Devereniging bestaat n.l. op een hoogst enkele uitzondering na, geheel uit leden van de arbeidende stand. „Het standsverschil" speelt in ons dorp een zeer grote rol", expli ceerde onze gastheer, „en voor de gymnastiek, athktiek en muziekver eniging geldt hetzelfde. Het schijnt bjj ons onmogelijk dat zoons van een bollenhandelaar en van een arbeider samen voetballen". „Hoe staat 'het met de belangstel ling?", informeerden we. „Daar heb ben we gelukkig geen klagen over, al is het aantal toeschouwers iets teruggelopen toen het eerste elftal vaak ging verliezen. Maar dat is een gewoon verschijnsel. Toch hadden we bij de wedstrijd tegen Hillegom ruim 1500 bezoekers". We vernamen nog dat „Lisse" ruim 100 donateurs heeft en er fi nancieel goed voor staat, zodat er op dit punt geen zorgen zijn. En wat nu? „Denkt u dat „Lisse" 4e klasser blijft?" „U vraagt meer dan ik ver tellen kan", was het gevatte ant woord. „Onze waarschijnlijke tegen standers ken ik niet zo goed, maar ze lijken me zeer gevaarlijk. Boven dien moeten we met 3 of 4 clubs om één plaats spelen, zodat de kans uiteraard niet groot is". „Dus u verwacht „Lisse" het vol gend seizoen in de L.V.B. te zien?" „Als het zo zal lopen, vind ik het helemaal niet vreselijk erg. In de L.V.B. slaat „Lisse" ongetwijfeld een goed figuur. De jongens gaan dan weer winnen, krijgen weer meer be langstelling van het publiek en zul len hun timide houding verwisselen voor de overtuiging „We kunnen het wel". Ik ben er zeker van dat, moch ten we ons vierde klasserschap ver liezen, binnen 5 a 7 jaar zeker weer in de K.N.V.B. terug komen. Want als de jongens werkeiijk willen, dan kunnen ze het ook. Zij hebben zelfs Lugdunum in eigen home verslagen! Neen, we laten het hoofd niet han gen. Zo'n kerngezonde vereniging móét een tijdelijke depressie, voort gekomen uit een mentaliteit van er te gemakkelijk over denken, weer te boven komen. Ik ben en blijf op timist!" Zó mogen we het horen. En wie de foto van deze voorzitter eens aan dachtig bekijkt, moet dit onver woestbare optimisme van het gezicht af kunnen lezen. Een optimisme dat, mocht „Lisse" er niet in slagen zich te handhaven, ongetwijfeld zóveel enthousiasme onder de spelers kan brengen, dat het eerste elftal het de vies der stoere Zeeuwen „Luctor et Emergo" „Ik worstel en kom bo ven" tot het zijne maakt en worste lend de L.V.B. weer te boven zal komen! SCHOTS PLAN TOT WIJZIGING BUITENSPELREGEL WEER EEN STAPJE VERDER De Spelregel- en Scheidsrechters- commissie van de FIFA, die gisteren te Parijs is bijeengekomen, besloot, het Schotse voorstel, om aan het strafschopgebied de vorm van een halve cirkel te geven in plaats van de bestaande rechthoek, te doen be handelen op de vergadering van de International Board, die zich dan ook zal beraden over een Schots voorstel tot wijziging van de buitenspelregel. De commissie besliste voorts, dat scheidsrechters bevoegd zijn om spe lers, die buiten de lijnen slaags ra ken terwijl de bal in het veld is, naar de kleedkamer te sturen. Ook zal een opgooi voortaan verricht moeten worden op de plaats, waar de bal tot rust is gekomen. Dan werd o.a. ook nog het volgende be paald. een speler, die na de aftrap op het veld komt of naar het veld terugkeer, moet zich bij de scheids rechter melden, zodra deze dbor een fluitsignaal het spel heeft onderbro ken. Er zal alleen sprake zijn van strafbare obstructie wanneer een speler aangevallen wordt, die de bal speelt of voornemens is, de bal te spelen. Voor alle wedstrijden is een minimum van zeven spelers vereist. Docos. Morgen staat er voor Docos 1 een nuttige en leerzame wed strijd op het programma. U.V.S. 1 komt n.l. op Haagweg 'n bezoek brengen. Aanvang 2.30 uur. De op stelling luidt: Doel: G. Rooyakkers; achter: C. v. Lith, W. Varkevisser; midden: J. Ba velaar, P. Dubbelde- man, C. Vriesekoop; vóór: Th. van Daalen, Th. Guldemond, Th. Lud- lage, P. Pollmann, G. van Dam. Docos 2 gaat op bezoek bij A.S.C. 4 a. d. Kempenaerstraat. Aanvang 21 uur. Deze laatste competitiewedstrijd moet weer eens 'n overwinning bren gen! Docos 3 vertrekt om 10.30 uur v. het station naar Alphia 3. Junioren: C en D spelen beide thuis, resp. om 12 uur en om 1.15 uur tegen VVSB c en WOA a# LugdunumSJC Morgen komt Lugd. tegen SJC als volgt uit: Doel: Van Oudshoorn; achter: Bronsgeest en J. v. Berkel; midden: Van Pijlen, Van Es, Van Egmond Sr; voor: Quist, Volkers, Verhoeven, P. v. Berkel en Redel. Foreholte. Voor heden en Zon dag een geheel uitspelend program ma. Zaterdag om 4.15 uur Docos (d) Foreholte (b). Zondag in Leiden eveneens om 12 uur L.D.W.S. 6Foreholte 4. Tenslotte om 2 uur aan het Zwar te Pad, voor beiden belangrijke wed strijd Leidse BoysFodeholte. Hier gaat het om de versterkte de gradatie te ontlopen, want wie wint is le klas L.V.B.! Laten we hopen op een faire strijd en dat de vele Fo- 'reholte-supporters hierbij niet ont breken! G.D.S. In het programma voor a.s. Zondag werd als vertrekuur voor G.D.S. 3 opgegeven 11 uur. Dit moet zijn één uur. RIA VAN DER HORST, die deze zomer 17 jaar wordt, is in enkele maanden met enorme sprongen op de rugslag vooruitgegaan. Legde zij de 100 meter rugslag in December 1948 nog af in 1 min 16,6 sec. en wist zij in Februari en Maart deze tijd successievelijk terug te brengen tot 1 min 15.1 sec., gisteravond bezorgde zij de enkele Nederlanders, die in het fraaie zwembad van Kopenhagen aanwezig waren, vele vreugde momen ten, toen zij niet alleen de olympische kampioene in dit nummer, Karen Harup overwon, maar daar bij een noteerde, welke de Rotterdamse zwem ster op de 7e plaats van de wereldranglijst bracht. Uitstekende* prestaties te Kopenhagen SCHAKEN. Dr. EUWE SPEELT TE LEIDEN. De „Noteboom" wedstrijden van het Leids Schaakgenootschap. Voor het eerst in 1936 en sindsdien, met slechts een onderbreking in de oorlogsjaren, organiseerde hel L.S.G. ieder voorjaar een „Noteboom-Her- denkings" wedstrijd. In de hoofdgroep wordt gestreden om de zilveren Noteboom-Wisselbe- ker. Deze beker, waarop de namen van de winnaars prijken, Dr- Euwe, wijlen van Hoorn, Mübring, van Scheltinga, ir. van Steenis, werd ver leden jaar voor 't eerst door een L. S.G. lid gewonnen, nl. door van den Berg. Van den Berg zal dit kleinood ver dedigen, maar het zal hem niet ge makkelijk gemaakt worden. Het be stuur van 't L.S.G. heeft nl. profijt getrokken van de vervroegde terug keer van de oud-wereldkampioen dr. Euwe van zijn Amerikaanse tourr, wegens zijn niet deelnemen aan het tournooi te Ucar del Plata en nodig de onze grootmeester uit naar Leiden te komen. Euwe heeft deze uitnodi ging volgaarne aanvaard. De Leidse schaakliefhebbers krij gen dus nu gelegenheid om Euwe te zien spelen en wel op Zaterdag 9 April van 48 en Zondag 10 April van 102 en 48 in „De Doelen", Rapenburg 2. Behalve de bekerhouder van den Berg en dr. Euwe spelen iii deze groep dr. L. Stumpers de Brabantse voorvechter c.i J. T. Barendrecht uit Amsterdam. De schakers, die zich niet tevreden willen stellen met „kijken alleen", kunnen zich zelf ook een paar goede en prettige schaakdagen bezorgen door deel te nemen aan de vierkam pen in hoofd, eerste, tweede en derde klasse welke op dezelfde tijden ook in de Doelen worden gehouden- Zij moeten zich daartoe, zo spoe dig mogelijk aanmelden bij de be stuursleden van het L.S.G. KAMPIOENCHAP L. S. B. Rotteveel opnieuw geslagen. Geheel tegen de verwachting in verloor Rotteveel in de 6e, voorlaat ste ronde van Van Galen. Na aan vankelijk met 4 uit 4 rechtstreeks op de le plaats af te stevenen, verloor Rotteveel dus met zijn nederlagen in de 5e en 6e ronde de leiding en is de uitslag van deze wedstrijd plotse ling weer open. Demmendal speelde een sterke partij tegen Van Gelder en bracht zijn totaal nu op 4 punten. Idema en Bey braken hun partij na de 40ste zet af. Deze zal volgende week worden hervat. Idema staat iets beter, maar het is moeilijk te zeggen of het voldoende is voor de winst. Leenheer, die er steeds beter in komt én in de vorige ronde in ge wonnen stelling de tijd overschreed, maakte nu een verdiend winstpunt tegen Barkema. In de laatste ronde, op 6 Aoril, speelt Rotteveel tegen Demmendal en Idema tegen Leenheer. De uitslagen in de andere groepen zijn: 2e klasse: PreenenVolders Y*Y, GeyerZwaan 1/21/2, Poot Optendrees xx. 3e klasseVavierSlegtenhorst Yy, De. RooGalj aard 01, v. d. Kaay—Galjaard 01. In een felle stijd tussen Ria en Ka ren Margrethe de laatste was spe ciaal uit Parijs, waar zij tegenwoor dig woont voor deze wedstrijden overgekomen tikte de Rotterdam se zwemster als eerste aan in de prachtige tijd van 1 min. 14,6 sec. waarmede zij haar persoonlijk record met een halv^ seconde verbeterde. Op de wereldranglijst is de volg orde nu geworden: Cor Kint (Neder land) 1.10.9; Iet van Feggelen (Ne derland) 1-12.9, Nida Senff, (Neder land) 1.10.9, Karen Margretha Ha rup (Denemarken) 1.14.0, Joergen- sen (Denemarken) 1.14.1, Birthe Ove Petersen (Denemarken) 1.14.3, Ria van der Horst (Nederland) en Gerda Westhalle (Duitsland) beider* 1.15-0. Karen Harup noteerde in haar strijd tegen Ria van der Horst 1.14.1 LEIDSE ZWEMCLUB Gisteravond vergaderde LZC voor zijn 63e jaarvergadering in Royal aan de Douzastraat, waarbij voorzit ter R. Hilbrands in zijn openings woord een kort overzicht gaf over het jaar 1948. Waren de vooruitzich ten na de fusie met de sportafdeling Poelmeer aan de hoge kant, ara bleek dit niet het geval te zijn en kon per 1949 sjechts een ledental van 129 bereikt worden, wel een uitbrei ding van 17 leden, maar toch niet zo als verwacht werd. Ook het aantal donateuro(tri\.es) kan veel aoger en zal door eendrachtig samenwerken zeker met sprongen omhoog moeten gaan. Beter waren de verrichtingen op zWem- en pologebied en voorna melijk werden hier geroemd de ver richtingen van de dames Hennie Caspers en Lisel Mens. De jaarverslagen van de secretaris en technische commissie, waren zeer optimistisch, terwijl het jaarverslag van de penningmeester minder guns tig „uit de bus" kwam. Toch brachten ook hier de diverse besprekingen gunstige perspectieven voor onze aloude LZC. Bij de bestuursverkiezing werden na gehouden stemmingen de aftre dende heren H. L. F. v. d. Reyden en J. Elsinga met grote meerderheid herkozen terwijl in de vacature voor het 9e bestuurslid werd voorzien door benoeming van de heer J. v. d. fleyden Sr. Na de gebruikelijke rondvraag, be sloot de heer R. Hilbrands deze meer dan nuttige algemene jaarvergade ring met een gunstig 1949. Ook de 200 meter schoolslag voor da mes leverde een Nederlandse zege op. Nel Garritsen tikte als eerste aan in 3 min. 0.5 sec. voor Jytte Hansen met 3.01.6. Op de 100 meter borstcrawl werd Greta Andersen, het sprak wel haast van zelf, eerste met een tijd van 1 min 6,9 sec. Het duel tussen Gun- vor Kreft en Irma Schuhmachter was buitengewoon fel en met handslag tikte de Deense als tweede aan in 1 min. 7,5 sec.- met de Rotterdamse zwemster op 0,1 sec. verschil. De 3 x 100 meter wisselslag lever de een overwinning op voor de ploeg van de Rotterdamse Dames Zwemclub in 3 min- 49 sec. De Deense dames de den er 4 volle seconden langer over. Tenslotte won Bob Bonte de 200 meter schoolslag voor heren in 2 min. 46.1 sec. ATHLETIEK. AMERIKAANSE PLOEG NAAR EUROPA. Niet minder dan 55 Amerikaanse athleten zullen in de loop van deze zomer een trip door diverse Europese landen maken, de grootste ploeg, welke, met uitzondering van de olym pische spelen ooit naar het oude we relddeel is gezonden. De ploeg zal op de eerste plaats uitkomen tegen een team van Scandinavische athleten. en wel op 27, 28 en 29 Juli te Oslo. De Scandinavische ploeg zal worden ge vormd uit athleten van Noorwegen, Zweden, Finland, Denemarken en IJsland. Vervolgens zal de Amerikaanse ploeg gesplitst worden in een aantal groepen met de bedoeling, dat men aan wedstrijden deelneemt in Zwe den, Zwitserland, Tsjechoslovakije, Griekenland, Portugal, Finland, Ier land, België en... Nederland. Het spreekt van zelf, dat het be stuur van de K.N.A.U. zeer sympa thiek staat tegen de gedachte, dat Amerikaanse athleten in Nederland zullen starten, maar bij de besprekin gen met de autoriteiten is gebleken, aangezien de Amerikanen hun kosten in dollars betaald willen zien, dat deviezentechnische moeilijkheden zijn gerezen, welke niet zo eenvoudig uit de weg kunnen worden geruimd. Onderhandelingen zijn intussen nog gaande. De Amerikaanse ploeg zal worden gekozen naar aanleiding van de kam pioenschappen, welke op 24 en 25 Juni te Fresno Californië) zullen plaats vinden. Het ligt in de bedoe ling. dat men op 19 Juli per vliegtuig naar Oslo vertrekt. Vijf officials, te weten twe«- coaches, twee leiders en een trainer zullen de ploeg begelei den. Onrustig, gejaagd? Mijnhard' Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw Onderstaande woorden zodanig in vullen, dat er een opgelost kruiswoord puzzle onstaat. 2 letters: eb, es, ik, in, ka, mk, na, nt, nu, or, ra, ro. 3 letters ark, dak, das, eer, els, ent, erf, esp, hem, hoe, lel, Leo, les, map, ore pek, ree, rei, rel, reu, sla, tel. 4 letters: eest, feit, heel, hert, leed, leer, most, reep, Riel, roer, spek, tana. 5 letters: aleer, alias, aroma, Dan te, darre, Eerde, eikel, emier, etsen, kreet, Kreta, leges, parel, rival, roede, senor, Sneek, stier. 7 letters: bekoren, kandeel, klap pen, kletsen. 9 letters: karmeliet, nationaal, per kament, spinmolen, tertraëder. 11 letters: kartonneren, natuurbo ter. 15 letters: kardinaalsvogel. Oplossingen worden tot en met Woensdag 30 Maart a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den .„Puzzle". Onder de goede inzen ders worden verloot: een verzilverd wapenlepeltje, een verzilverde siga- rettendover en een vulpotlood. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1, maat, 3. immer, 6. ober, 9. oven, 11. kapel, 13. park, 14. ramen, 15. laven, 17. aster, 19 veter, 22. kast, 23. raken, 24. reet, 25. even, 27. Ceres, 29. egel, 30. nacht, 31. roe de, 33. Leens, 35. meent, 38. akal, 39. anker, 40. soms, 41. doel, 42. stiel, 13. aker. Verticaal: 1. moot, 2. ader, 4. maan, 5. edel, 7. baan, 8. Riks, 10 naast, 11. kever, 12. laken, 13, Peter, 16. akker, 17. Assen, 18. raket, 19. veger, 20. Regge, 21. stelt, 26. nagel, 27. China, 28. sober, 29. Edens, 32. pand, 33. '.ade, 34. snot, 35. mede, 36. tolk, 37. Isar. Deze opgave was lang niet eenvou dig. Toch was het aantal inzenders zeer -groot en het aantal foutieve op lossingen vrij gering. Het lot besliste tussen de goede inzenders als volgt: le prijs: een stel zilveren manchet knopen: Jac. Kroone, Hoge Rijndijk 240, Leiden. 2e prijs: een verzilverd asbakje: M. A. M. van Tongeren, Molenweg 1 A, Wassenaar. 3e prijs: een portemonnaie: mej. A. v. d. Bosch, Meerlaan 1, Stompwijk. De prijzen zullen worden toegezon den. P. J. VAN DER ZALM, Noordwijk, soldaat le klasse, viert op 28 Maart zijn le verjaardag te Probolingo (Java). DAMMEN Vier Dorpen Tournooi. Het 1ste tiental van de Damvereniging „Lis se Vooruit" speelde haar laatste wed strijd voor het Vier Dorpen Tour' nooi tegen S.D.V. I (Sassenheim). De Lissenaren wisten hun ongeslagen record te handhaven, hoewel zij reeds winnaars van dit tournooi geworden zijn. De uitslagen waren: W. Krom, S.D.V.N.N., Lisse Vooruit, regl. Y. de Jong—J. N. v. Hal 2—0; P. HavenaarJ. Langbroek 11; A. J. v. DuinJ. G. Snel 11; C de Jong G. 't Hort 11; Th. BoodeA. Wijnhout 02; A. J. LangelaanJ. v. d. Poel 02; C. RoosC. Baartman 11; J. CouvéA. Balkenende 11; H. BekerodeA. v. Rossen 02. Lis se Vooruit I wint met 911 Het tweede tiental van „Lisse Voor uit" speelde voor hetzelfde fcrumooi tegen E.M.S. II (Bennebroek). Ook nu weer wisten de Lissereserves te zegevieren. Uitslag 128. „D.E S." (Voorschoten). -Voor de onderlinge bordencompetitie werden de volgende partijen gespeeld: Eerste klasse: F. BakkerJ. v. Leeuwen 20. Tweede klasse: F. C. Bakker C. Reparon 20; M. L. VooysA. C. Bins. De borden wedstrijden raken ten einde en er is thans een begin ge maakt met de promotie-degradatie competitie. Hiervan luiden de uit slagen: J. ZonneveldM. Storm 20. G. H. OostergoW. H Oudshoorn 1—1. Woensdag 30 Maart zal er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden tussen het eerste tiental van „D.E.S." en het tweede tiental van „D.C.L." uit Leiden. Deze wedstrijd wordt gespeeld te Voorschoten, Leid- seweg 41. LAWNTENNIS ZUIDSLAVISCHE TENNISBOND NODIGT NEDERL. PLOEG UIT De Zuidslavische tennisbond heeft ons land uitgenodigd met een sterk team, dat zou bestaan uit 6 heren en 2 dames, aan een internationaal tour nooi in de badplaats Opatovac deel te nemen. De uitnodiging werd Beaulieu gericht aan de heren Van Meegeren sr. en Wetselaar, die met de tennisbond zullen overleggen om te onderzoeken of deze invitatie kan worden geaccepteerd. De moeilijk heid is n.l., dat het tournooi in de tweede helft van Augustus wordt ge houden, vrijwel gelijktijdig dus met de nationale kampioenschappen en de wedstrijd NederlandBelgië. WIM DE WIT, Laag-Boskoop 17, Boskoop. viert 29 Maart zijn 2e verjaardag in Indonesië. A. VINK, Noordwijk, soldaat le klasse, viert op 29 Maart zijn 2e verjaardag in Indonesië te Semarang (bij Batavia). WIELRENNEN. RONDE VAN NEDERLAND. De B.-ploeg aangewezen. Naar wij vernemen, heeft de tech nische leiding van de Ronde van Ne derland thans ook de Nederlandse B.-ploeg samengesteld. Deze ploeg zal bestaan uit de volgende renners l Henk Lakeman, Cor de Best, Gerri Loos, Gerrit Peters, Harm Smits, Louis Motké, Buuron en Snellen.^ RONDE VAN ALGIERS Er zijn nog maar 38 renners over gebleven in de ronde van Algiers, nadat er elf etappes zijn gereden. Benoit Faure heeft de strijd gestaakt en Maillot en Zelasce verschenen bij de start van de etappe SetifBas- kra niet op het appèl. De etappe had weinig om het lijf en 27 renners, o.w. Lambrichts maakten zich ge- Brinkman te Haarlem, luiden, reed voor de sprint te Baskra, welke door Van Dijck (België) werd ge wonnen, Tijd over 233 km 6 uur 51 min. 52 sec. Lambrichts werd op de negende plaats geklasseerd ex aquo met 18 andere renners. In het algemeen klassement heeft Couvreur (België) de leiding met een totaal tijd van 57 uur 17 min. 22 sec. Lambrichts staat elfde op 41 min. 58 sec. THEO DE JONG, Vrijhoef D 1, Aarlanderveen, viert 29 Maart zijn derde verjaardag op Java. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tót uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP GROOT-BILJART CADRE 47/2. De deelnemers aan het wereld kampioenschap groot-biljart, cadre 47/2, dat van Donderdag 31 Maart as, tot en met Zondag 3 April in Krasna- polsky te Amsterdam zal worden ge houden, zijn: Calmiche en Chassa- reau (Frankrijk), Gabriëls en van Hassel (België), Isleseas (Chili) en van de Pol, Metz en de Ruyter (Ne derland). De Chileen Jose Isleseas is verle den jaar kampioen geworden van Zuid-Amerika met een moyenne van 50 (35/2). NATIONAAL KAMPIOENSCHAP 1| KLASSE 35/2. De uitslagen van de derde ronde om het Nederlands kampioenschap eprste klasse klein-biliart, cadre 35/2, gistermiddag gespeeld in restaurant DE ZESDAAGSE TE PARIJS De stand, Vrijdagavond 11 uur, van de Parijse Zesdaagsè was: 1. BruneelLapebie 90 p., 2. Pouse Giorgetti 41 p. Op 1 ronde: 3. Strom —Arnold 60 p., 4. Goujon—Lenizer- hy 46 p., 5. Schulte—Boeyen 20 p. Op de tiende plaats lagen Seres Pellenaars met 42 p. en drie ronden achterstand. 400 10 195 Beekman de Blank Steffers Berkelmans 21.06 17.94 274 400 13 132 van Oosterhout 400 23 158 17.39 van Dijk 386 23 81 16.78 De uitslagen van gisteravond lui den. de Blank 362 20 60 18.10 Steffers 400 20 91 20.00 Beekman 400 Berkelmans 213 van Oosterhout 400 Brik 195 van Reijen 400 van Dijk 332 13 201 13 41 30.76 16.38 20 111 20.00

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8