'Uevjacvtt DONDERDAG 24 MAART 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Kerkvervolging in Tsjechoslowakije Communistische dictatuur (Speciale K. N. P.-correspondentie). Al heeft het Politburo aan de com munistische pers van Tsjechoslowa kije bevolen om op tactische gron den haar onberedeneerde aanvallen op de Katholieke Kerk en het Vati- caan een wijle op te schorten, dit betekent voorzeker niet, dat er tus sen Kerk en Staat in Tsjechoslowa kije vrede zou zijn gesloten. De strijd wordt slechts met andere mid delen voortgezet. De nieuwe tactiek van de communisten bestaat hierin, dat zij iedere poging van kerkelijke zijde om het binnendringen van de communistische anti-christelijke leer stellingen onder het gelovige volk tegen te gaan, beschouwen als hoog verraad en als een aanval op de in stellingen van de „volksdemocra- tische staat" en als zodanig gerech telijk vervolgen. In Nedasov in Mahren hield ka pelaan Frantisek Pucek een preek tegen het plan van de communis ten van Praag om een volksuitgave samen te stellen van de gezamen lijke werken van de Tsjechische auteur Jirasek. Nu worden deze boe ken, zoals reeds uit enkele voorbeel den is gebleken, niet alleen in Marxistische geest bewerkt en ver valst men daarmede dus ook de be doeling van de schrijver, maar zij waren oorspronkelijk reeds zeer an ti-katholiek, zodat het zeer begrijpe lijk'is, dat de Katholieken zich 1 zetten tegen massa-propaganda voor Jirasek. De publicatie van deze werken kan er slechts toe leiden, dat de ver houding tussen de verschillende godsdiensten in Tsjechoslowakije on gunstig wordt beinvloed. Kaoelaan Pucek wees in zijn pre dikatie verder op de eenzijdige com munistische en atheïstische tendenz van de uitzendingen van radio Praag en zeide tot slot van zijn critische opmerkingen, die zoals hij zeide, werden ingegeven door zijn bezorgd heid voor het godsdienstige welzijn van het volk, dat hij er zich van be wust was, dat zijn woorden de arres tatie tengevolge zouden kunnen hebben. Inderdaad gaven de com munistische politiespionnen deze preek door aan de Tsjechische Gesta po, die direct een beambte van de geheime politie stuurde. Deze be ambte kwam in het dorp aan en ging naar de pastorie om de kapelaan te arresteren. De Kaholieke bevolking had ech ter wegens de waarschuwing van de kapelaan overal aan de rand van het dorp wachten geplaatst, die de komst van de geheime Dolitie biitijds meld den. Er werd alarm geslagen en een AetherH*xsken VRIJDAG. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Reveille; 8.00 Nieuws; 8-15 Te Deum laudamus; 9.45 Muziek bij het werk; 9.15 Ochtendbezoek bij onze zieken; 9.30 Familie-competitie voor zieken, kussengevecht; 1100 Zangre cital; 11.30 Midsummernightsdream Mendelssohn; 12.33 Nederlands Ka merkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Vrij en Blij; 13.45 Celesta, Ensemble; 14.40 Onder dak en dan... 15.00 Het Oud- Nederlandse Geestelijke volkslied; 16.00 Bekende operamelodieën; 17.30 NCRV-koor; 18.30 Regeringsuitzen ding; 19 00 Nieuws; 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Het actueel geluid; 20.00 Nieuws in het kort; 21.15 Busch' Strijkkwartet; 21.45 Muziekforum; 22.25 NCRV-kwartet: 23.00 Nieuws; 23.15 Avondconcert. 24.00 Sluiting. HILVERSUM II, 415 M. 700 Nieuws; 7.15 Muziek bij het ontbijt; 8.00 Nieuws; 8.19 Operette muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Arturo Toscanini dirigeert; 10.30 Voor de vrouw; 11.10 Een kind groeit op 11.30 Accordeola; 12.00 Rusland in het lied; 12.33 Sport en prognose; 12.45 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13-50 Jean Sablon gr.pl.; 14.00 Kookkunst; 14.20 Kamerorkest; 15.00 Boeken schouw; 15.20 Kamerorkest; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17.20 Wij en de muziek; 18.00 Nieuws; 19-00 Denk om de bocht; 19.15 Regerings uitzending; 19.30 Nederland en zijn gewesten; 20.00 Nieuws; 20.05 Gro- rings Strijkkwartet; 21.00 Men waagt en wjj draaien; 21.30 Het mysterie van de Prinsengracht: 23.00 Nieuws; 23.30 Arturo Toscanini dirigeert Ro meo et Juliette; 24.00. Sluiting. DE RIJKDOM VAN HET KATHOLIEK GELOOF. Nieuwe rubriek bij de KJt.O. Met ingang van Zaterdag 2 April zal, naar wij vernemen, de K.R.O. een nieuwe rubriek beginnen in zijn wekelijkse uitzendingen. ..Wij luiden de Zondag in", zal er de titel van zijn en zij wordt verzorgd door de zeer- eerw. pater S. Jelsma M.S.C. Iedere Zaterdagavond om half elf zal, na het uitzenden van klokgelui en religieuse muziek, pater Jelsma gedurende 15 a 20 minuten een uit eenzetting geven van inhoud en rijk dom van het Katholieke geloof. Hef ligt in de bedoeling, dat jonge ren en ouderen, Katholieken en niet- Katholieken, die iets meer over rijk dom en inhoud van het Katholieke geloof wensen te weten, door deze Zaterdagavond-uitzending nader zul len worden ingelicht. De voordrach ten van pater Jelsma, die verbonden is aan de „Una Sancta" te Den Haag, zullen geen polemisch of apologe tisch, doch uitsluitend een informatief karakter dragen. Eventuele vragen naar aanleiding van de voordrachten zullen buiten de uitzending om worden beant woord. Na de voordracht van pater Jelsma volgt in het program het gewone avondgebed. groep van boeren verhinderde de po- litie-ambtenaar de pastorie binnen te gaan, zodat deze onverrichterzake weer kon terugkeren. Enige tijd daarna kwam de beambte vergezeld van een grote groep gewapende po litie het dorp weer in, doorzocht al le huizen en arresteerde verschillen de mensen. De kapelaan evenwel was met enige boeren, die het mees te gevaar liepen, de bergen inge vlucht, zodat de politie hem niet kon gevangennemen. Een zelfde geval heeft zich voor gedaan in de buurt van dit dorp, in Brumov, waar de politie kapelaan Palcanek wilde arresteren om een zelfde reden. Driehonderd boeren verzamelden zich op het marktplein van het dom en lieten het niet toe dat de kapelaan gevangen werd ge nomen. In Igiau is een proces gevoerd te gen de Pater Salesiaan Oldrich-Mea, kaoelaan Viaciimil Kofron en zes andere beschuldigden, die allen eer functie haddc-n bekleed of lid waren peweest van de '-roegere KathoTeke Volkspartij. De aandacht had be trekking op ce brochure ..Katholie ken weest op uw hoede", die de aan geklaagden zouden hebben verspreid Volgens de aanklacht was deze brochure ophitsend, maar door het geen gezegd werd door de hoofd schuldigen en vooral door pater Old rich Med, wiens verdediging buiten gewoon zakeüik was. we^d beves+'-'d dat deze brochure geheel overeen komstig de bedoeling van het Her derlijk Schrijven en de memoranda van het Episcopaat zich slechts richt te tegen de anti-clericale hetze van de communistische partii. maar ner gens een opstand teren de staat wil de uitlokken. Pater Med zeide o.a. letterlijk: „Ik zie in deze brochure niets belastends; integendeel, ik be schouwde het als mijn plicht van Rooms-Katholiek priester de be volking op de hoogte te brengen van deze gedachten en aansporin gen. Het is een onbestreden feit, dat na de revolutie van 1948 atheïs tische groenen zich schuldig heb ben gemaakt aan aanvallen op de Kerk en dat het episcopaat daar onmiddellijk tegen heeft geprotes teerd. Later ging men zelfs zo ver, dat men persoonlijke aanval len richtte op de voorzitter van de bisschoppelijke conferentie, mgr. Beran, de aartsbisschop van Praag. Talrijke politieke persoonlijkheden hebben deelgenomen aan de anti kerkelijke camoaene, zoals b.v. de minister van Onderwijs Nejedly, die tijdens een radiolezing het Va- ticaan er van beschuldigde, dat het het optreden bevolen had van de bisschoppen tegen minister Ploihar (De beruchte afvallige priester, die door het Eo'sconaat is ge- susoendeerd Red. KNP). De minister van Voorlichting verklaarde, dat hef Vaticaan de Tsjechische bisschoppen had ge dwongen tot dit tendentieuze en zich oo onrechtmatige wijze had den gemengd in de binnenlandse aangelegenheden van Tsjechoslo wakije. De plaa+svervangende mi- nister-pi-esident Fierlineer dreigde, dat de staat niet kon toestaan, dat de Kerk zich mengde in oolitrêVe vraagstukken en dat dit onmiddel lijk een krachtig optreden van de staat tengevolge zou hebben. Het is vanzelfsprekend, dat ik als Katholiek priester de vrijheid van de Kerk altijd en overal ver dedigen zal en verdedigen moet. Het is voor ons priesters een ver nedering, dat onze oreken gecon troleerd worden. Wanneer ik op kom voor de godsdienst, strijd ik reeds tegen het Marxisme. De vpi-vroiriino- van de brochures was volkomen gerechtvaardigd, wart de rehele ners staat, zoals ik reeds zeide, in dienst van de anti-kerke lijke, staat, tprwiil de relf geen mogelijkheden heeft Haar standpunt te verbreiden." Het requisitoir, dat daarop de pro cureur-generaal hield, is daarom vooral interessant, omdat daarin dui delijk de commumstische dictatuur wordt toegegeven, zulks geheel in tegenstelling met de schijn die men oveiigens in Tsjechoslowakije nog steeds wil ophouden als zouden in regéring en parlement inderdaad nog verschillende partijen zijn, die sa menwerken in het z.g. „Nationale front". De procureur-generaal zeide o.m. het volgende: „Er bestaat geen twij fel over, dat de beschuldigde er zich van bewust moet zijn, dat deze oro- chure tegen de Communistische Par tij is gericht, de partij die alleen de richting van onze buitenlandse en binnenlandse politiek bepaalt!" Pater Med en kapelaan Kofron werden tot 10 en 8 maanden eenza me opsluiting veroordeeld. K.V.P. EN MATERIëLE OORLOGS SCHADE. Het bestuur der K.V.P. heeft be sloten het vraagstuk van de vergoe ding der materiële oorlogsschade te doen bespreken in het College van Beraad. De bespreking zal plaats vinden op 3 en 4 Mei a.s. te Utrechtè Prof. dr. Groene veld en drs. ten Doeschate zullen prae-advies uit brengen, respectievelijk over het fi- nancieel-budgetaire en het sociaal- economische aspect. Hierdoor zal na zijn instelling op 26 Februari jl. door de Partijraad.het College van Beraad voor de eerste maal in functie treden. TROEPENSCHIP VOLENDAM. Het troepenschip „Volendam" zal Vrijdag 25 Maart 1949 met detache menten van het K. N. I. L.f de Kon. Marine en d Kon. Landmacht uit de Rotterdamse haven naar Indonesië vertrekken. WILLEM VAN OTTERLOO. Willem van Otteroo ls benoemd tot dirigent van het Residentie-Or kest, als opvolger van Frits Schuur man, die een benoeming naar Jo hannesburg heeft aanvaard. HET KONINKLIJK GEZIN HERENIGD. Z.K.H. Prins Bernhard is gister middag met de prinsessen Beatrix en Irene op het vliegveld Soesterberg geland. De Prins begaf zich onmid dellijk per auto naar het peleis Soest- dijk. Koningin Juliana was ter begroe ting op het vliegveld aanwezig. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren de begroting voor de Staatmijnen aanvaard en is daarna begonnen met „Sociale Zaken", DE BROODPRIJS NAAR HET EINDE DER SUBSIDIE, Hoewel er nog geen officiële beves tiging bij de bevoegde Ned. autoritei ten is ontvangen, mag aangenomen worden, dat er overeenstemming te Washington is bereikt over een tar- weprijs van maximaal 1,80 dc bushel. Zulk een prijs konit neer op een siloprijs in de Ver. Staten van 17.65 en door vracht, assurantie en andere kosten vloeit hieruit voort een tarwe- prijs aan de meelfabrieken van 23, De binnenlandse „richtprijs" is thans 22.50. Bij de hierboven genoemde prijs van Amerikaanse tarwe ad 23 per 100 kg. is er nog een verschil met de thans voor het brood vastgestelde prijs van 0.48_cent per brood van 800 gram. Hiermede is dus de subsidie, welke eertijds zelfs 6 cent per brood heeft bedragen, terug te brengen tot 0.48 cent en het is geenszins uitge sloten te achten, dat bij een ietwat verdere daling van de tarweprijs de subsidie geheel zal kunnen vervallen, Zal het brood goedkoper worden? De vraag, of het brood nu ook goed koper zal worden, hangt voor een deel af van de binnenlandse prijzen. Deze is thans ƒ22.50 en in de Ver. Staten is die prijs zonder de bijko mende kosten 17.65 Nu zijn deze cijfers niet geheel vergelijkbaar, maar deze marge dunkt ons toch wel zó groot, dat mag worden verwacht, dat de neiging tot prijsdaling, welke zich in de Ver. Staten zo positief heeft afgetekend, zich ook hier te lan de zal doen gelden. Van betekenis is hierbij de hou ding van Argentinië, waar op het ogenblik een chaotische toestand op economisch gebied heerst, maar waar toch ook wel eens de neiging tot prijsdaling zou kunnen doorbreken. In ieder geval kan het einde van de subsidie op het brood thans als nabij worden beschouwd; een mee valler voor minister Lieftinck! Wat verder met de maisprijzen zal gebeuren, welke van betekenis zijn voor de veeteelt, mag worden opge merkt, dat ook de maisprijs zich niet aan de neiging tot dalen zal kunnen onttrekken en dat aldus voor de Ned. veeteelt de exportmogelijkheden gunstiger worden. Zelfs al zou de tarwe-conferentie ten slotte ergens stranden, het staat wel vast, dat de Europese landen geen -tarwe zullen kopen voor een prjjs, welke hoger ligt dan 1.80 „Nieuwe Courant". BIJ AARDAPPELMOEHEID GééN SCHADEVERGOEDING. Een schadevergoeding wegens het invoeren van wisselbouw of het ver bieden van aardappelcultuur voor langere tijd op met aurdapp-ilmoe- heid besmette terreinen komt minis ter Mansholt niet gemotiveerd voor, omdat de wisselbouw eigenlijk als een eis van normale bedrijfsvoering mtet worden beschouwd, aldus deelt de minister in de M. v. A. op het des betreffende wetsontwerp mede. Het is de bedoeling om bedrij ven. die door het verbod van aardap- relbouw in moeilijkheden kon-en, een uitbreiding te geven van de ver bouw van tuinbouwgewassen. Als gewassen, welke mogen wor den verbouwd op grond, waarop geen aardappelen mogen worden ge teeld. komen o.a. in aanmreking op kleine bedrijven: suikerbieten, peul- bruebten, vlas, groenvoedergewassan en uien, en op grote bedrijven- sui kerbieten, kunstv/eiden, grassen voor zaadteelt en granen. SLAPTE IN SCHOENINDUSTRIE? In de schoenindustrie „De Kaats heuvel" zijn de laatste weken ver schillende ontslagen gevallen. Dit heeft nogal wat beroering verwekt De directeur van het bijkantoor Waalwijk van het Gewestelijk Ar- beidsburerau te Tilburg, de heer v: Hest, heeft verklaard, dat er geen sprake is van crisisverschijnselen in de schoenindustrie, doch eer van een teruggang naar meer normale toe standen. De Nederlandse schoenindustrie heeft het productiecijfer van vóór de oorlog weer bereikt en bij sommi ge soorten schoenen is dat zelfs ho ger dan vóór de oorlog. Het publiek schijnt het schoenentekort al ingelo pen te hebben, aldus de heer Van Hest, hetgeen ook te constateren valt uit de grote voorraden bij de winke liers. De winkeliers wachten met het plaatsen van orders, omdat zij eerst de kat eens uit de boom wil len kijken, waardoor bij sommige schoenfabrieken „voor de zolder" wordt gewerkt. Minder kapitaal krachtige bedrijven ondervinden hiervan de moeilijkheden en moesten tot ontslag van een gedeelte van het personeel overgaan. Overigens valt het met die ontsla gen tot dusver nog wel mee. In het rayon van het Gewestelijk Arbeids bureau te Tilburg waren op 1 Maart jl. 105 mannen werkloos en 13 vrou wen tegen 60 resp. 21 eind 1948 en 31 resp. 9 eind 1947. Van deze werk lozen is slechts een klein percentage werkzaam geweest in de schoenin dustrie. De auto s op de Bollen-Zondag In kringen van bollenkwekers en andere deskundigen te Hillegom heeft men met gemengde gevoelens kennis genomen van de mededeling, verstrekt door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, waarin enige data werden genoemd, waarop vrij stelling van het z.g. „Zondagsrijver- bod" werd verleend. Zoals bekend vallen deze Zondagen op 17 April, 1 Mei en 8 Mei. Met enige verwon dering vraagt men zich nu in Hille gom af, waarom de 24ste April er buiten viel, te meer daar aan het ministerie van Verkeer en Water staat door deskundigen desgevraagd was medegedeeld, dat alhoewel ..Bol- len-Zondagen" van te voren altijd zeer moeilijk zijn aan te geven, toch zeker de 24ste April hiervoor in aan merking moest komen. Juist^ omdat in Hillegom met stel- ligheid'wordt verwacht, dat deze da tum de velden het mooist zijn heeft men op 23 April een groot bloemen corso georganiseerd. Een woordvoerder van het minis terie deelde ons naar aanleiding van het bovenstaande mede, dat ondanks het advies uit Hillegom de minister in verband met de benzinepositie geen termen heeft kunnen vinden een vierde Zondag in te lassen of an dere data vast te stellen. Er moest een keus worden gedaan uit drie da- gen. Bij de bepaling van de Zondagen, vaarop het rijverbod niet van toe pasing zou zijn, is de minister er voorts van uitgegaan, dat ook andere bezienswaardigheden in de natuur als bloeiende bongerds e.d. niet ach tergesteld mogen worden bij de bol lenvelden. Daarom, aldus de woord voerder, is tot 8 Mei gegaan, omdat can ook de bongerds reeds hun pracht en toon beginnen te spreiden. Taminiau» Eist- Over-betuwe GEEN BUTLINKAMP, MAAR WONINGEN. De heer Stsinmetz (K.V.P.) heeft in de Tweede Kamer aan de minis ter In 't Veld gevraagd of hij zijn medewerking tot de bouw van een Butlinkamp in Zandvcort heeft toe gezegd. Dit zou betrkenen, dat een inrichting tot stand komt „met ver scheidene loeeerpaviljoens met een totale capaciteit van 1500 bedden aan de duinzijde gebouwd benevens centrale gebouwen voor recreatie, een eetzaal, een theater e.d. aan de Zandvoortse boulevard". Indien de minister daartoe zijn medewerking toegezegd heeft of als nog bereid is die te verlenen, is de minister dan niet van oordeel, dat de totstandkoming van een derge lijke inrichting in strijd is met de mededelingen, dat het zwaartepunt in de eerstkomende jaren moet wor den gelegd op een zo ruim moge lijke bevordering van de volkshuis vesting? Wil de minister alle maatregelen nemen, welke nodig zijn om te voorkomen, dat in deze tijd, waarin de woningsahaarste nog ontstellend is, een dergelijke inrichting, in wel ke omvang dan ook, tot stand komt, daar zulks niet geregend mag wor den onder noodzakelijke, noch onder nuttige bouw? ZWOLLE KRIJGT AUTOBUS STATION MET 12 PERRONS. Op een gedeelte van het spoor wegemplacement te Zwolle zal een groot autobus-station met twaalf per- ïons worden gebouwd, welke eind 1&50 gereed zal zijn. De Raad heeft er reeds een crediet van ƒ329.000 voor verleend. KIND BIJ BUSSUM UIT DE TREIN GEVALLEN. Uit de trein van Enschede naar Amsterdam is voor het station bij Bussum een zesjarig jongetje geval len. Het slachtoffer, een zoontje van de familie Vloot uit Amsterdam, moest met zware inwendige kneuzin gen in de Majella-Stichting worden opgenomen. De toestand van het kind is zorgwekkend. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Aange nomen wordt, dat het knaapje, dat in gezelschap van zijn vader reisde, in een onbewaakt ogenblik tegen de deurknop heeft geleund, waardoor het portier is opengesprongen. IN IND1E: C. KRUMPELMAN, Raadhuisstraat 257, Alphen aan den Rijn. viert 25 Maart zijn 2e verjaardag te Batsoeradja, Sumatra. NICO LENTING, Nieuwveen, geboren 25 Maart 1925, viert zijn 3e Indische verjaardag te Batavia. WIM NULKES, Paralleweg 11, Noordwijkerhout, viert 25 Maart zijn 2c verjaardag in de tropen. JONGEN IN TEIL VERDRONKEN. Het tweejarig zoontje van de heer C. te Lottum is in een onbewaakt ogenblik in een achter het huis staande en met water gevulde teil gevallen en verdronken. WAT MEN IN PIJNACKER CONSTATEERDE. Bij het in Januari te Pijnacker ge houden bevolkingsonderzoek op t.b.c. kwamen enkele merkwaardige af wijkingen aan het licht. Zo was er iemand, die het hart niet links had, doch rechts en de lever links in plaats van rechts.... Er werden 53 vergrotingen of vormafwijkingen van het hart geconstateerd. Twintig personen waren 13 ribben rijk in plaats van 12, zeven inwoners heb ben 3 en één zelfs 4 longkwabben. Zeven anderen bezitten z.g. vork- ribben. Iemand bleek een breuk in het middenrif te hebben. Twee long ziekten, niet van tuberculeuze aard, en elf lichte longonstekingen ver den vastgesteld. Bij de ca. 8000 door- gelichten werden 14 nieuwe gevallen van t.b.c. ontdekt. Dit is bijna 2 per mille, hetgeen niet afwijkt van het gemiddelde. Het onderzoek bevestig de, dat mannen meer aangetast worden dan vrouwen doch eerder, genezen. Dat geen enkel schoolkind aangetast bleek, schrijft men toe aan de activiteit van de schoolartsen- dienst. BEURSOVERZICHT. Zonder dat de handel op de Am- ste damse Effectenbeurs van enige betekenis werd, was men gisteren in het algemeen toch wel van mening, dat er een iets vriendelijker stem ming heerste en dat er wat grond in de markt was gekomen. Politiek nieuws van enige betekenis was niet bekend geworden en men helde er toe over de gunstiger tendenz toe te schrijven aan professionele dekkin gen en de indirecte invloed van ge realiseerde Amerikaanse dividenden. Verkooporders van het publiek wa ren, voor zover waarneembaar, niet aanwezig, doch de kooporders ont braken eveneens. Op de beleggings- markt bleek een eind te zijn geko men aan de stijging die zich deze week voor vrijwel alle fondsen in deze hoek heeft voltrokken. De stemming was voor de voornaamste soorteq iets gemakkelijker en de om zetten waren, voor zover te contro leren, niet groot. Bij auto-besturen is stilte een dure plicht. Geheel Uw leven zij op zelf beheersing gericht, WIM VAN BEEK, Hoofdstraat 206, Sassenheim. geboren 25 Maart 1928, viert zijn le verjaardag te Cheribon (Java). P. v. d. BERG, 's-Gravendamseweg 25, Voorhout, soldaat le kl. viert op 25 Maart zijn 3e Indische verjaardag als kok te Sukeratie. BERT VAN DER HULST, Voorhout, viert 25 Maart zijn 3e verjaardag in Indië, omgeving Batavia. J. L. VAN DER GEEST, Leidseweg 403, Voorschoten, viert op 25 Maart zijn 2e verjaar dag te Kediri. (Java). DISTRIBUTIENIEUWS Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: VOEDINGSMIDDELENKAARTEN 903. 061 vlees (a, 100 gram vlees b, d) 062 vlees (a, 300 gram vlees b) 063 vlees (d)100 gram vlees 064 alg. (a, b. 250 gram rijst d) 065 alg. (a, t, 250 gram boter, mar- d) garine of vet 066 alg. (a, b) 500 gram boter, mar garine of vet 067 alg. (a, b) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 068 alg. (a, b) 125 gram koffie 072 alg. (b) 200 gram kaas of 250 gr. kostloze kaas 074 alg. (d) 250 gram boter, mar garine of vet 075 alg. (d) 100 gram kaas of 125 gram kostloze kaas TABAKSKAARTEN 903. 70 tabak (qa) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 72 tabak (qc) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH 903. (Biiz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de 'bonnen, gemerkt met de letter J. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Eovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 Maart worden ge bruikt. De bonnen 044, 048, 049, 050, 051, 053, 057, 058 en 059 algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen, kunnen vernietigd worden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5