Wee&menu MAANDAG 21 MAART 1949 DE LEIDSE COURANT IE BLAD PAGINA 3 KAPELAAN W. E. M. BENDE BENOEMD TOT BOUWPASTOOR TE NOORDWIJK. Kapelaan W. E- M. Bende, kar# - laan aan de St. Petruskerk te Lei den, is Ibe'noemd tot kapelaan te Noordwijk, belast met de voorberei dende maatregelen voor de oprich ting van een nieuwe parochie te Noordwijk (Zee). Kapelaan E^nde is geboren te Amsterdam 7 Februari 1897 en priester gewijd in 1926. Bijna 10 jaar is hij werkzaam geweest in de St. Petrus-pai ochie te Leiden. Rusteloos werkzaam geweest. Er zullen maar weinig katholieken in Leiden zijn, die kapelaan Bende niet kennen en er zullen maar weinig katholieken in Leiden zijn, die kapelaan Bende niet kent. Dit is een gevolg van de vele adviseurschappen, welke de kapelaan uitoefende. De lijst is mis- 'v schien nog niet volledig, maar reeds van een aanzienlijke lengte: de Bond van hotel- en caféhouders „St. Jan", de Bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden „St. An- tonius", de Houtbewerkersbond, de Typografenbond, Bond voor het Ge zin, het Technisch Overheidsperso neel „St. Paulus", de Groenten- en Fruithandelaren „St. Petrus', de sportvereniging „Groen-Wit", de Bakkerspatroons en Bakkersgezellen hebben hem hogelijk leren waar deren als hun adviseur; de Gidsen en de Dames- en Jongedam'as-con- gregaties van de St. Petrus-païochie als hun volijverige directeur. In zijn 10 Leidse jaren is kape laan Bende Leidenaar met de Lei- denaren -geworden uiterlijk al thans. In zijn hart is hij Amster dammer gebleven, begaafd en be hept met alle goede eigenschappen van de hoofdstedeling: royaal, jo viaal, hartelijk, huiselijk, opgewekt en vriendelijk en dat alles overgo ten met een zekere Franse vlotheid en onstuimigheid. Hij heeft zich geheel aan zijn ambt gegeven en het uitgeoefend overeenkomstig zijn aard. Hij was de geestelijke leidsman van velen, de trooster van taUoze bedrukten. Zij vonden in hem een priester met een warm kloppend hart, die, waar dit passend was, met een kwinkslag het zonnetje weer liet doorbreken. Ben predikant ook was hij, vurig en meeslepend. De benoeming kwam, noch voor de betrokken kapelaan, noch voor de betrokken parochianen onver wacht. Nu het zover is, mogen we kapelaan Bende gelukwensen met zijn benoeming en zijn vele, zeer vele vrienden met de omstandigheid, dat Noordwijk vlakbij ligt. De band tussen kap. Bende en de parochie wnrdt s1e-~'v,f<- ofH°'°el verbroken. Hij zal er altijd welkom blijven. UITVOERING JOHANNES PASSION Donderdagavond 24 Maart a.s. hoopt, het Ned. Madrigaalkoor o.l.v. de heer Willem Mizée in de Remon strantse kerk te Leiden een uitvoe ring te geven van de Johannes-Pas sion van J. S. Bach. Het is ruim 25 jaar geleden, dat deze prachtige Pas sion in Leiden is uitgevoerd. Nu is het uitvoeren van een bepaald werk door een koorver. op zich geen bij zondere verdienste. Men studeert het werk in, bepaalt een datum, enga geert een orkest, alsmede bekende solisten en hoopt dan een artistiek en finantieel succes te kunnen beha len. Ofschoon bovenstaande uiteenzet ting voor een koor het gemakkelijkst is, heeft het Ned. Madrigaalkool- een andere gedachtengang willen volgen. Zij is n.l. van de idee willen uitgaan, dat het mogelijk moest zijn om, met eigen Leidse muziekbeoefenaars, een artistiek verantwoord concert te kunnen geven. Er is van uitgegaan, dat de zelfwerkzaamheid van alle muziekbeoefenaars in Leiden gesti muleerd moet worden, waardoor het muzikale peil in het algemeen op een hoger niveau gebracht zal worden en het publiek ook finantieel in staat zal zijn de allerbeste muziekwerken te komen beluisteren. De grondige beleving van het. concert is helaas nog teveel afhankelijk van de finan- tiële draagkracht van de bezoekers, waardoor een groot deel van het Leidse publiek niet in staat is het concertbezoek tot een vaste gewoon te te maken. Ook het muziekleven door dé beoefenaars zelf moet hier onder lijden. Reeds zijn verschillen de pogingen gedaan om hiervoor een betere oplossing te vinden. Ook het Ned. Madrigaalkoor is slechts ge deeltelijk geslaagd, doordat dit begrip nog niet overal is doorgedrongen en nog vele vooroordelen hierover be staan. Voor een koordirigent b.v. is het veel gemakkelijker zyn koor te leiden, wanneer hij over een uitste kend geschoold orkest beschikt die dan tevens nog op een concert alle podiumfouten kan opvangen. Ook het publiek zal ongetwijfeld van een technisch geschoold orkest kunnen genieten en zijn eisen daarmede ho ger stellen. Het Ned. Madrigaalkoor wilde echter hierover niet meer pra ten, maar een proef nemen en heeft een zeer moeilijk en prachtig werk uitgekozen om te bewijzen, dat er door hard studeren en hechte samen werking iets goeds te bereiken valt Het orkest is samengesteld uit ama teurs, op enkele obligaatpartijen na, wat nog het gevolg is van onvoldoen de samenwerking. Ook de zangso listen zijn zo veel mogelijk samen gesteld uit semi-beroepszangers en zangeressen en toch kunnen we nu reeds constateren, dat de vertolking van de Johannes-Passion van J. S. Bach, een alleszins waardige uitvoe ring zal genieten. Het Madrigaalkoor zelf, onder de bekwame leiding van Willem Mizée, heeft zich reeds ver schillende malen met succes laten horen o.a. voor de radio, waar het een zestal concerten heeft mogen verzorgen en met het laatste optre den in Leiden, zodat men zekei wat de koorgedeelten betreft, verrassend mooie momenten zal kunnen bele ven. Abram Martijn, zal de begelei ding verzorgen op het mooie orgel, terwijl de Johannes-Passion in on verkorte vorm gegeven zal worden. Het publiek uit Leiden en omge ving zal voor een zeer laag entrée van deze prachtige muziek kunnen genieten en Leiden tevens bewijzen, dat zelfwerkzaamheid mogelijk en verantwoord is. Nog meerdere muziek uitvoeringen Het Ned. Madrigaalkoor en de Leidse pianist Iskar Aribo heeft te vens het verzoek ontvangen medio Juni of Juli een concert te verzor gen voor de radio met een speciale compositie voor solo-piano en bege leidend koor van George Migöt. Verder zijn er onderhandelingen gaande over een uitwisselingsconcert te Gent en de radio te Brussel en Parijs met dit speciale werk. PERSONEELSFEEST VAN DE FA. GEBR. VAN HOEKEN. Met een feestavond voor het per soneel zijn Zaterdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal de feestelijk heden rondom het zilveren jubileum van de heer P. J. van Hoeken als houthandelaar besloten. De heer J. Peereboom, die de lei ding van deze avond en van de drie delige revue „Zagen, Zienen zingen" had, verwelkomde de heer en mevr. v. Hoeken met kinderen en familieleden en voorts het gehele personeel, waarvan er velen zich maandelange voorbereidingen ge troost hadden, om een geheel door eigen krachten verzorgd programma aan te bieden. Tussen de verschillende bedrijven van zang en snel, beide vlot en vaak geestig voor het voetlicht gebracht sorak de heer Peereboom de heer v. Hoeken toe, onder aanbieding van twee zilveren kande^ars en een radio, welke geschenken namens het valtallige personeel werden aange boden. De jubilaris dankte aan het e'n^e van het programma hartelijk vo^r deze feestavond, die een overwe1 Ei gende indruk oo hem had gemaakt, omdat het allemaal eigen werk was. Even harteltik dankte spr.. mpJo na mens zijn echtgenote, voor de ca- deaux, welker aanbiedmo hem zn had getroffen, omdat er vele maan den voor pps^aard geworden is. Na dit officiële gedeplte bWen do meesten nog enige uren gezellig bij een. DIPLOMA ZWFMMEN. Zaterdagavond werd bij het diplo- mazwemmen in.de Overdekt, evenals een vorige maal, weer een u'rton- derb'jke prestatie verricht en wel door de heer W. v. d. Knaap, die door kinderverlamming niet de vol ledige beschikking had over rech terarm en beide benen en toch oo voortreffelüke wijze zijn diploma wist te halen. De Leidse Reddingsbrigade onder leiding van de heren Plug en Teege- !aar gaf door middel van de dames R v. d. Hoeven, R. Zandvliet, K. M ug ge en de heren P. Stouten, J. Marijt, J. van Dijk, M. J. Riidijk en J. Zonneveld een demonstratie onder water zwemmen en popduiken. De namen van de geslaagden wa ren. Diploma A. dames en meisjes: C. M. van Weerlee'Hoekstra, M. J. SnellemanRamaekers, J. W. Hoek stra, N. Verhoevende Boer, M. A. Turenhoutv. Schoorl, N. Verwiis den Ouden, Dorothea Copray, Edith Elzeman, N. Dorrepaal, Annetje de Haan, Marijke Lange, Marian de Bruin, Hilde Vliegeveno, Elly de Rijk, Joyce Warren, Tineke B'om, Corry Ruitenbeek, Willy Kluit, Mar- lee van Hasselt, Lia de Lange, Tirus- je Voorkamp. Toos Rijksen, Elly Nriu wenburg, Willy v. d. Meer, Nanneke de Wit, Cobv Konijnenburg, Joke Albers, Lies Wolters. Marijke M'nne- ma, Leny Verwijs, Willy v. d. Wilk, Fransina Warmerdam, Janneke de Haas, Mikc LandaaL, Corry Houwer. Diploma A Heren en Jongens: W. v. d. Knaap, A. Fuchs, Henk de Nie, Jan Vervaart, Diok Tesselaar, John nie Brouwer, Rob Schilperoort, Cxes de Rijk. Gerard v. d. Vos, Joop Blom, Henny Nolens, Johan Eriks- sen, Wim van Groeningen, Bert Jan sen, Jan Datema, Paul v. d. Pluyrn, Dik Spierenburg, Wout Rijksen, Wim v. d. Kamp en Wim Heykoop. Diploma B. Dames en Meisjes: M. Bos, J. Jansen-Eiinhoven, Y. de Ko ning-Huisman, Nel Verstoep, Fia Oudshoorn, Maria Kooien, Anneke Buurman, Ankie van Kamp, Paula Stigter, Sisca v. d. Pluvm', Nellie Verhoorn, Marianne de Bruyne. Diploma B. Heren en jongens: Maarten de Klnwer, Hans Büleveld'. Wim Nolens, Wim Turenhout, Ton Arentsen, D;ck de Bruyne, N'co Mol, Hans v. d. Maas. Frans van Rooden, Piet Lami, Piet Hoogkamer en Henk Kok. Diploma 3 Jeugdzwemvaardig- heid); Ria Hartog en Jan Landaa1. Diploma 4 (C-diploma): mevrouw H. Veldhuyzen-Minnema, Bep v. d. Berg, Janny Dool en Jan Heykoop. PROPAGANDA-MIDDAG VAN „DE ZIJL." De Leidse Polo- en Zwemvereni ging „De Zijl" organiseerde Zaterdag middag in „Den Burcht'" een propa ganda. oiddag voor de jeugd, waarop de K.N.Z.B.-propagandist, de heer J- Smit, wees op de noodzakelijkheid van het zwemmen door kinderen. „Dat zij leren dat twee en twee «vier is en dat de Slag bij Nieuwpoort in het jaar 1600 plaats vond, is belang rijk, maar even noodzakelijk is het, dat zij weten hoe in geval van nood letterlijk het hoofd boven water te houden!" Met veel interesse luister den de ruim 400 kinderen naar deze uiteenzetting, welke met diverse films werd aangevuld. Excursie van de gemeenteraad, waarna brand. Voor de leden van de gemeente raad was Zaterdagmiddag een excur sie georganiseerd. Eerst werd een be zoek gebracht aan de nieuwe woning bouw in de Julianastraat. De eerste woningen van het complex zijn ge reed en kunnen worden betrokken zo gauwin Den Haag de huur prijs is vastgesteld. De woningen zijn heel practisch en prettig ingericht. Daarna werd het gemeentelijk, slacht huis c.a. bezichtigd- Aan de excursie namen deel de burgemeester, de wet houders, d.e gem.-secretaris en ver scheidene Raadsleden met hun dames. Toen de bezichtiging van het slacht huis c a. was geëindigd en de bezoe kers vol waardering voor wat zij had den gezien verenigd waren in de di rectie kamer, .verd er brand gemeld, en werke'Jjk: er stegen uit een der ge bouwen rookwolken op. De brand weer werd gealarmeerd. Enhet gemeenteb^tuur kon constateren, hoe vlug alles in zn werk ging. Dat was ook de bedoeling. Het brandje was gesticht! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Andreas, z. van G. Wage- maker en A. Zirkzee; Agatha, d. van W. de Lange en M. M. van der Lin den; Simon Jozeph, z. van P van den Burg en M. A. Warmenho/en; Hen- drika Adriana, d. van B. F. Smit en L. Hagers. Overleden: D. Scharloo wed. van C. de Vroed 93 j. EEN Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad meldt: overleg is het halve werk: door voor een hele week tegelijk op te maken wat wij zullen eten, kunnen wij ons tijd en moeite besparen en tegelijkertijd de ge wenste afwisseling goed in het oog houden. Daar is in de eerste plaats de kwestie van het vleesrantsoen: we kunnen er langer mee toe. door ge hakt te nemen en die portie tweemaal zo groot maken met geweekt brood en de rest van onze bonnen te besteden aan rolpens (160 gram op 1 bon), die vooral bij rode kool zo goed smaakt. Op de andere dagen kunnen we het vlees vervangen door vis (bijv. wij ting, spiering, haring), een ei, erw ten, of bonen, een kaasgerecht, of een melkgerecht vocTr toe: Al deze voedingsmiddelen immers bevatten dezelfde stof (n.l. eiwit), waardoor vlees zo belangrijk is. In 3/5 liter melk,, karnemelk of yoghurt komt ongeveer evenveel eiwit voor als in één ons vlees of visch. Wat de groente betreft: we kun nen de winterkost weer geregeld af wisselen met frisse voorjaarsgroen ten. Laten we dit zo dikwijls moge lijk doen, omdat we juist in deze tijd van het jaar grote behoefte hebben aan het vitamine C. dat in die verse groenten rijkelijk voorkomt. En er zijn maar heel kleine porties van no dig (ongeveer 125 gram per persoon), wanneer men ze rauw .fijngesneden)" op het laatste ogenblik door stamppot mengt of er sla van maakt. Op die manier behoeft zo'n maal niet duur te worden. Een stoofschotel waarbij groenten en aardappelen, in stukjes gesneden, in fén pan met enig water worden gaargekookt waarna er een klontje boter of vet dioor wordt geroerd kan een sma kelijke variatie vormen op de stamp potten. Hier volgt een weekmenu, waarin met het een en ander is rekening ge houden: Zondag: spinaziesoep, Witlof, ge hakt, aardappelen, griesmeelpudding met vruchtensaus. Maandag: worteltjes, rest gehakt, aardappelen, vruchtengruel. Dinsdag: stamppot, rauwe raapste len, ei, havermoutpap. Woensdag: spruitjes, aardappelen, jus, karnemelkvla. Donderdag: rode kool, rolpens, aardappelen. Vrijdag: veldsla, gebakken schol, botersaus, aardappelen, macaroni met bruine suiker. Zaterdag: stoofschotel van kool raap, erwten, uien en aardappelen, custardvla. Karnemelk vla: (doet denken aar\ yoghurt-vla, doch is veel goedkoper). Recept voor 4 personen. 1 Liter karnemelk, 50 gr. (5 afge streken eetlepels) maïzena of cus- tardpoeder, suiker naar smaak. Het custardpoeder of de maizena namen/gen met wat koude karne melk. Dan de rest van de karnemelk eraan toevoegen en het geheel onder voortdurend roeren aan de kook brengen en even later doorkoken (deze vla brandt licht aan!) tot slot suiker er door roeren en de vla koud laten worden. SCHEEPS3E3IGK7EN ALBIREO, 20 Maart van Las Pal- mas. ALCOR, 19 Maart te Rio de Ja neiro. ALCHIBA, 25 Maart te Phi ladelphia verwacht. ALCYONE, 20 Maart t eAntwerpen. ALHENA, pass 19 Maart St. Vincent kv. ALKAID. 19 Maart van Sao Francisco. AL- PHACCA 21 Maart te Norfolk. BE VERWIJK 21 Maart te Sfax voor- gaats slecht weer; Dordrecht 19 Mrt. van Degema naar Durban. HAGNO, 20 Maart van Haifa naar Rotterdam; KATWIJK 19 Maart van Gdynia naar Rotterdam. UIT DE RIJNSTREEK AARI". ANDER VEEN Hooiberg in brand Zaterdag avond brak door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uit in de hooi berg van de landbouwer de Knijff aan de Aarlanderveenseweg. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer kon niet verhinderen, dat de hooi- berg totaal uitbrandde. De belen dende percelen werden gespaard. KOUDEKERK Gemeenteraad De agenda voor de op Woensdag 20 Maart te hou den Raadsvergadering (aanvangende on- 8 uur) vermeldt o.a. de volgende punten: gunning ophalen van haari- as en huisvuil, wijziging algemene politieverordening vaststelling ver ordening opheffing van de reinigings rechten. LEIMUIDEN Nieuwe brug. Vorige week arri veerde de uitvoerder van de fa. A. Verhagen uit Breda, die inmiddels is begonnen met de bouw van een brug over de Ringvaart. Deze brug zal de schakel /ormen tussen de provincia le wegen van Noord en Zuid Holland. Ongeval. De 14-jarige dochter van veehouder P, Spijker reed nabij de Vriezebrug. Door de wind e»* een hagelbui lette zij niet voldoende op het verkeer, waardoor zij werd aan gereden door een personenauto. In het St Jozefklooster binnengedragen werd zij door de E.H.B.O. behandeld. Deze constateerde een bovenbeen breuk en knieverwonding, zodat zij naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Geboren: Lambertus Bernard, z. van J. P. v. d. Hoek en E- Nab; Jan z. van J. J. Boer en E. van Dam; Ge- radus Wilhelmus z. van W. G- v. d. Jagt en M. Kuipers; Nicolaas z. van Th. de Koning en W. Pieterse; Anto- nie z. van D. Visser en N. de Jong; Petrus Gerardus Jacobus z- van P. C. Turk en M. J. Veenswijk. Gehuwd: Dirk Adriaan van de Ven 29 j. en Egherdina Lambertha Janti- na Remmelts 28 j. NIEUWVEEN De schilderijen en tekeningen ten toonstelling, een volledig succes De op Maandag 14 Maart j.l. ge opende schilderijen en tekeningen tentoonstelling, in de Raadszaal van het Gemeentehuis, welke tentoon stelling Zaterdag 19 Maart d.a.v. ge sloten werd, heeft in totaal circa vijfhonderd bezoekers gelrokken, waaronder ruim een vijftigtal van buiten de gemeente. Moge deze, naai verhouding grote belangstelling voor het gemeente-bestuur aanleiding zijn om meer van deze en soortgelijke tentoonstellingen in de toekomst te organiseren. De door de ineezetencit getoonde belangstelling en medewer king spreekt de verwachting hier van wel zeer duidelijk uit. ZOETER W OUDE Missiefilm Pater Hugo van der Salm, missionaris van de Congrega tie van de H. Familie na langdurig verblijf in de missie teruggekeerd, zal Donderdagavond in het parochie huis een zeer interessante film ver tonen over: Zwerftochten door Da- jakland. UIT DE OMC-RVING HILLEGOM Gouden jubileum. De heer J. Klinkenbei-g is 50 jaar in dienst ge weest van de N.V. M. van Waveren Zn- alhier. Waar de directeuren door verblijf buitenslands en ziekte verhinderd waren aanwezig te zijn, werd de feesteling op het kantoor ont vangen door mevrouw van Waveren, die de grote ijver en de plichtsbe trachting van de jubilaris roemde. Namens het personeelsjubileumfonds overhandigde de heer Seijsener met hartelijke woorden een geschenk on der couvert. Des avonds werd een se renade gebracht. In autobus overleden. De Haar lemse makelaar C. J. V., die 80 jaar telt werd in een autobus tussen Lei den en Haarlem onwel. Bij de halte Sistermans werd de man naar de wo ning van dr. Versluys gebracht, waar bleek, dat de man reeds was overle den. Pe. ziekenauto werd het stoffe lijk overschot naar de woning van de heer C- J. V. gebracht. R.K. Harmonie. Het bestuur van „Crescendo" is thans samengesteld als volgt: L. Seysener, le voorz., C. Bouckaart, 2e voorz., H. Elize. le secr., M- Weijers le penn., J. van Ton geren 2e penn., C. W. van Oorschot, bibliothecaris; Geboren: z. van A. Waasdorp en E. B. M. Upshoff; z. van J. J. Kop- pert en A. J. Koomcn- Overleden: A. Verhoeven m. 84 j. LISSE KONINGINNEDAG VIERING. Komt er een Oranjevereniging. Het comité ter viering van het Re geringsjubileum van H. M. de Ko ningin Wilhelmina, thans Prinses Wilhelmina, heeft haar opdracht ver vuld. en is opgeheven). Over de vraag, wat moet thans ge beuren ter viering van de nationale feestdagen, zoals Koninginneverjaar- dag op 30 April, is een vergadering gehouden met vertegen woordigers van de buurtverenigingen, onder voorz. van de heer P. van Leeuwen. Op deze bijeenkomst werd van ge dachten gewisseld: wat doet Lisse thans. Moet voortgegaan worden met i een Oranje-comité of moet er een Oranjevereniging in het leven geroe pen worden. Deze gedachtenwisseling had tot resultaat, dat de overgrote meerderheid zeer veel gevoelde om tot oprichting van een Oranjevereni- ging over te gaan. die op nationale feestdagen zich zal belasten met het organiseren van gemeuschappelijkz feesten voor alle gerrteentenaren. De buurtverenigingen. waarvan de mees ten zijn opgeheven of een kwijnend bestaan 'hcb!>en, zullen derhalve zich op deze dagen hebben te onthouden van het organiseren van feestelijkhe den. Dit wil niet zeggen, dat zij op geheven moeten worden. Besloten werd, dat voor de viering van 30 Apiil a.s. zich nog een Oranje comité zou vormen (omclat de *tijd van voorbereiding tekort is) dat op bescheiden wijze enige feestelijkhe den, vooral voor de kinderen, zal houden. Bovendien zal dit comité de opdracht krijgen om aan de stichting van een Oranjevereniging te werken, zo moge'ijk op korte termijn. De he ren Van Ricl, Hoogkamer, Marseille, cn de Koker, zullen het contact op nemen met de heren van het afge- txeden Oranje-comité om tot dit doel te geraken. Men was er van overtuigd, dat wanneer de samenwerking werd ga geven in Lisse wederom een goed re- sxfltaat zal worde bereikt en dat de Oranjevereniging zal worden op gelicht. Stille Omgang. Het aantal deel nemers. dat aan de StiTe Omgang heeft deelgenomen in de nacht van 19 op 20 Maart, bedraagt voor Lisse ruim 650. 1 Tentoonstelling Hollands Glorie. De tentoonstelling voor handel en industrie „Hollands Glorie" mag zich in een levende be angstelling verheu gen. Reeds zijn sinds de opening op Vrijdagmiddag ruim 6500 bezoekers de tournikettcn gepasseerd. In het beursgebouw heerst een ge zellige sfeer en iedereen is verbaasd over doge tentoonstelling. Verschil lende bezoekers hebben ons ver klaard, dat deze tentoonstel ing voor velen een openbaring is en dat zij eerst thans tot de conclusie zijn ge- Komen, dat de Lissese Middenstand energie, pit en durf bezit. NOORD WIJKERHOUT Oranjevereniging. Uit het jaar verslag van de penn. b.eek, dat er op 31 Dec. '43 een batig slot was van f 1499.79, Bij monde van de heer G. Musegaas bracht de cont ole-commis- sie verslag uit Op 30 April zal des avonds een concert worden gegeven. Op de avond van 4 Mei vindt weder om de dodenherdenkig plaats en wordt de z.g. „stille tocht" gehouden. Te 8 uur wordt 2 minuten van vol komen stilte in acht genomen. Krans- egging zal wederom plaats vinden bij het oorlogsmonument. De inwo ners worden verzocht aan deze tocht deel te nemen. Ook worden de ver enigingen bfj de stille tocht verwacht. Op 5 Mei worden de grote kinder spelen gehouden op het kermister rein. 's Morgens om half tien is cr een grpte kinderoptocht Een bedrag van 1000.is uitgeriokken voor iractaties en prijzen. Des avonds te half 8 is er een wedstrijd in het hardlopen voor dames en om half 9 voor heren, allen voor een leeftijd boven 16 aar. Voor prijzen wordt 100.uitgetrokken. Op 7 en 8 Sep tember zijn de volksfeesten en ker mis. OEGSTGEEST KAPELAANSBENOEMING. In de plaats van kapelaan J. C. Loerakker, die bijna 5 Jaar in de St. Willibrord-parochie werkzaam was, is benoemd kapelaan W. B. J. Wüst, thans te Noordwijk. Kapelaan Wüst is te Amsterdam geboren in 1918, priester, gewijd in 1942 en sinds 1945 kapelaan te Noordwijk. VOORHOUT JUBILEUM STILLE OMGANG. Ook de heren H. J. Vester, G. M. Prins en P. Vlasveld in het zilver. Op plechtigej en echt feestelijke wijze is het zuveren jubi.eum van de Stille Omgang en drie der bestuurs leden, nl. de heren H. J. Vester, G. M. Prins en P. Vlasveld, gevierd. Om 9 uur werd tot intentie der leden een p.echtige Hoogmis gecelebreerd. Al' zwegen de tonen van het orgel, toch voelde men aan, dat het een feestdag was, wat ook tot uiting kwam in de g oedvoile p. edicatie, van kapelaan Koenekoop. De geestelijk diieeteur der Stille Omgang uit Leiden, pater Sa»vator Booms, had in het priester koor plaats genomen, terwijl ook al e leden van het hoofdbestuur in de ke'.k aanwezig waren. Na de Hoogmis verzamelden allen zich in de feestelijk versierde zaal van het Parochiehuis aan een gemeen schappelijk ontbijt. Ook de dames der bestuursleden waren daarbij aan wezig. Voorzitter Vester heette allen wel kom, speciaal het hoofdbestuur van Leiden. Wij zijn hier 'bijeen in een dankbare en gepaste vreugde voor de vele weldaden die God ons schonk. Met dankbaarheid herdacht spr. de overleden oprichter dezer afdeling, wijlen pastoor Schravenmade. Hij brengt dank aan het hoofdbestuur van Leiden voor zijn steun en goede adviezen, aan de bestuursleden voor hui;i prettige samenwerking, en aan alle leden voor hun grote volgzaam heid. Gebeden werd voor Pastoor Warmerhoven om voor hem sterkte en berusting 'in zijn ziekte te verwer ven en zo God het wil een volledig herstel. Vervolgens richtte kapelaan Netten als waarnemend pastoor zich tot de aanwezigen, de hoop uitsprekend, dat deze feestelijke bijeenkomst ook zal mogen bijdragen tot versteviging van het geestelijk leven. De heer Schrijvers, voorz. van net hoofdbestuur uit Leiden, deelde me de, dat het gehele bestuur gaarne naar Voorhout was gekomen, en ook dankbaar was voor de uitnodiging, cm dit echte Roomse Neder'andse feest te mogen bijwonen. Juist nu nu de wereld wordt gesplitst in Oost en West, in geloof en ongeloof, is onze hulde dubbel nodig. Hij hoopt WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond). IETS ZACHTER. Over het algemeen veel be wolking met tijdelijk enige re gen of motregen. Meest matige wind uit Westelijke richtingen. Iets zachter. dan ook. dat v.ij steeds een dergelij ke openbare hulde kunnen blijven brengen. Om de drie jubilarissen te huld.- gen, schieten spreker woorden te kort. Spr. verzocht de geestelijk di recteur, pater Booms, dit te doen, die zicli dan ook op zeer sympathieke wijze van deze taak kweet. De heren H. J. Vester, voorz., G. M. Prins, vice-voorz. en P. Vlasve'd, commissaris, werden op hartelijke wijze gecomplimenteerd namens het H. B. en de gehele Stille Omang. Als waardering had ieder een fraaie zilveren sigaretten-koker met in scriptie in ontvangst te nemen Vervolgens gaf de secretaris, de heer P. J. v. d. Hult een uitgebreid verslag over de gepasseerde 25 ja ren, waaruit bleek, dat de deelname steeds crescendo gaat en het 'eden- tal is gestegen tot 243, Met nadruk werd het veie werk der drie jubila rissen naar voren gebracht. De heer Bergsma, lid van het H. B. bracht hulde aan de sec., was blij, dat hij zich op de laatste vergade ring na veel aandrang toch weer her kiesbaar had gesteld, en hoopte, dat hij nog vele jaren in functie zal blij ven. Namens de leden comp'imen- teerde de heer J. van Gent de ju bilarissen, en bood ieder van hen een fraaie fruitmand aan. Ook zijn er leden, die 25 jaar lid zijn. Alle namen zijn echter niet be kend. Voor deze leden werd een fraaie bloemenmand aangeboden, die geplaatst zal worden in de kerk voor het beeld van St. Jozef. Nadat namens de L. T. B. de voor zitter de heer C. Prins, de heer A. v. d. Lans namens de K.A.B., de heer C. v. d. Zalm namens de H. Familie woorden van ge'ukwens hadden ge sproken, vergastte de heer G. van Bemmelen de aanwezigen op een toe passelijk gedicht. De drie jubilarissen dankten per soonlijk voor de lof hun toegezwaaid, v/arana op verzoek van de hee- J. P. Vester een collecte werd gehouden voor het Katholiek Thuisfront, welke het mooie bedrag opbracht van 43. Steun Wettig Gezag Alhier is ten gemeentehuize de plaatselijke Commissie „Steun Wettig Gezag" door mr J. v. Mcchelen secr. van dc gewestelijke Commissie voor Zuid- Holland Noord-Oost, geinstalleerd. In zijn rede heeft mr v. Mechelen in duidelijke woorden het doel van het Nationale Instituut „Steun Wet tig Gezag" uiteengezet en daarbij heeft hij in het bijzonder aandacht geschonken aan de taak, welke de plaatselijke commissie heeft te ver vullen. In zijn antwoord wees de voorz. van de pl. commissie, burge meester de Graaff op de belangrijk heid van dit instituut, in het bij zonder voor het platteland en wekt hij de commissie op, om in Voorhout de doelstelling van het tinstituut zo veel mogelijk te prooageren. De commissie is als volgt samen gesteld: drs C. J. M. de Graaff, voorz. pastoor W. Warmenhoven, ds Eg- gink, P. L. v. d. Hulst, P. v. d. Geer ir Bierman en J. W. v. d- Aardweg. Goboren: Geertruida J. M., d. van T. Verhaegen en Th. A. de Groot: Johannes L. P., z. van L. Borst en W. Mens Johannes G. M„ z. van G. A. We'raven en M. Turenhout; Ca- tharina M.. d. van S. van Schooten en C. Does; Josephus Pz. van P. v. Steijn en A. G. de Groot; Johanna G. J., d. v. L. G. van Zanten en J. Hoo- gervorst; Adrianus M„ z. van J. G. Kortekaas en D. Jonker, Gijsbertus J., z. van J. P. A. v. d. Berg en M. M. H. Lakeman; Henrious P. J., z. van J. P. v. d. Hulst en C. M. v. d. Plas; Joannes J. M„ z. van A. P. v. d. Wiel en A. C. Rietveld. Ondertrouwd: K. van Leeuwen 5! jaar en W. Woudenberg, 35 j. Overleden: Johannes Bleekendaal 86 jaar wedn. van M. van Steijn. WASSENAAR Groslijst KVP gemeenteraadsver kiezingen Dezer dagen heeft de adviescommissie van dc KVP in be sloten vergadering het advies samen gesteld van de groslijststemming van dc candidaten van dc gemeenteraads verkiezingen. Dit advies luidt als volgt: 1. mr A. J. M. v. Moorsel, 2. A. J. v. Bemmelen, 3. C. E. v. d. Berg, 4. dr N. R. A. Vroom, 5. A. C. Duyvestijn. 6. Th. J. M. Rees v. d. Ende. 7. mr P. J. M. Aalberse jr, 8. P. M. v. Leusden, 9. J. P. Alkemade. 10 Mevrouw L. H. A. J. M. Timmer- man-Sistermans, 11 Th. Theunissen, 12. H. L. J. v. Dillen 13 mr J. W. M. Peek, 14 G. J. v. d. Starre, 15. G. J. Gordijn. Geboren: Elisabeth Ancille Ga- brielle d. v. J. W. M. v. d. Putten en E. J. H. M. Buiis, Cornelia Johanna d. v. L. U. Schortinghuis en W. Amal- legange, Ignatius Petrus Maria z. v. J. W. J. Leijen en C. E. Leenen, Pau lus Hubert Leonard z. v. P. W. Her mans en A. VH. M. v. Bergen, Antje Johanna d. v. J. Ernst en T. v. Velt- huizen, Maria Janna d. v. C. J. Raap horst en H. Kleinman, Agatha d. v. A. T. Stok en A. den Hollander, Jaap Reitze z. v. R. S. en Cate en E. J. M. Stahlie, Cornelis Peter z. v. F. W. A. Keizer en C. A. v. Kuijen. Ondertrouwd: G. A. M. Coumans, Brussel en M. L. T. Truffino; F. G. Langeveld, en M. J. T. Smit. Getrouwd T. v. d. Bout en N. Lee- pel; A. M. v. d. Vaart en S. v. Ees teren: II. Bunschoten en M. J. F. Gussekloo. Overleden: Ariaantje Pieterne'la den Otter 20 jr. Antje Veenhof 90 jr wed van G. T. Uiterwijk: Si'non v. d. Kloet 53 jr echtgen. v. J. M. M. L Bemelmans: Pieter Polderman 66 jr echtgen. v. W. Hooijer; Pieter Marius 55 jr ongehuwd.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3