UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Gemeenteraad Noordwijkerhout Frederik Verteld door Huibert Vet^ O STADSNIEUWS 'U DE STORM Wilt U iets weten? DONDERDAG 3 MAART 1949 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN SPORTWEEK TIJDENS LAURA-RIT Het initiatief van de heer C. v. d. Bijl, besuurslid van de Alphense Zwemclub, om in de week van 2 tot 9 Juli, waarin de bekende Al phense Rijwielvierdaagse „De Laura- rit" wordt gehouden, een sportde- monstratie te organiseren, is Woens dagavond in de bijeenkomst van ver tegenwoordigers der sportvereni gingen in de trouwzaal van het raadhuis gehouden met bemoedigend enthousiasme ontvangen. Na - een korte inleiding door de h^er C. Mul der, voorzitter van de sportcontact- commissie, bleken weldra in principe tot medewerking bereid de voetbal verenigingen „Alphen", „Alphia", „ARC", „NSA", „Alph. Boys", „MSV",- de zwemclub „AZC", de wandelsportver. „ASWV", de tafel- tennisclub „ATTC". de korfbalclub „NSA", de athletiekver. „AAV '36" de gymnastiek Ver. „Wilskracht", „DOS", „Kou-Vast' en dc tennis verenigingen „TEAN", „RAP", en „RKTC". Enkele sportverenigingen ontbraken op het appel, doch met welhaast zekerheid kan woeden aan genomen, dat ook die wel actief zul len deelnemen, zodat men van eefi algemene deelname verzekerd is. Het ligt in de bedoeling om de diverse sportdemonstraties plaats te doen vinden Op het terrein van de voetbalvereniging „Alphen", tegen betaling van een gering entrée en dan het batig saldo van de gehele week, af te dragen aan het Laura- comité. De demonstraties worden gehou den in de avonduren', nadat de deel nemers van de Laura in Alphen zijn gearriveerd, tussen 7 en 9 uur te doen plaatsvinden. Te 8 a9 uur des avonds van de 4e Juli worden de deelnemers aan de Laura-rit bij het raadhuis door de burgemeester officieel ontvangen. Een en ander eventueel voorafge gaan of gevolgd door 'een défilé der deelnemende sportverenigingen. Uiteraard is het programma, dat hierna door de heer Mulder werd ont vouwd voor wijzingen vatbaar, zullen, vooral op het gebied van de meer uitgebreide sport, zdals voet bal, trouwens enkele commissies, speciaal ter uitwerking van het pro gramma, dat deze tak betreft in het leven worden geroepen. Maar in grote lijnen zal het met aller mede werking, ten uitvoer worden ge bracht. Na enige bespreking werd in over weging genomen, om de voetbalwed strijden, op een der avonden te r'oe'n plaats vinden, waarop ook de deel nemers van de Laura-rit, die nas des Maandagsavonds d.o.v. in de ge meente zijn, aanwezig zijn. De betreffende ondercomissie voor de voetbal zal deze plannen nader uitwerken. Op Maandag 4 Juli kor bal wedstrij den te organiseren door „N.S.A." Dinsdag 5 Juli tenniswedstrijden der drie plaatselijke tennisclubs, alsme de tafeltennis in gebouw „Hou-Vast" Woeensdag 6 Juli zwemwedstrijden van AZC en demonstraties van de Alphense reddingsbrigade. Donder dag 7 Juli atletiekwedstrijden, zo als estafette, sorintnummers en gym- nastiekwedstriiden. Op Vrijdag 8 Juli, de officiële afscheidsavond- der Loura-deelnemers, zal in de feest hal een cabaret-avond worden aan geboden. Op Zaterdag 9 Juli wordt ■de sporweek besloten met wandel- marsen en behendigheidsdemonstra ties van de motorclub en de Aloh'en- se Ruit-srvereniging. De wandelmar sen zullen meer geleid worden door oe mooiste delen der gemeente, dan door de streek van Rijn en Gouwe, omdat men van oordeel is. dat de eigen plaats nog te weinig door inge zetenen wordt gekend, en ook ten deze nu meer gelet moet worden op de ideële zijde van de sport, zoals zulks aan de Laura ten grondslag ligt, dan op de prestatie-ziide. Tevens zal getracht worden gedu rende die week, zo mogelijk elke avond het een en ander op té luis teren met muziek van de plaatse lijke verenigingen, waarbij nog ter uitwerking ligt het plan om in dit Tegen de voormalige N.S.B.-pro pagandaleider Ernst Voorhoeve is 12 jaar geëist. De verdachte zeide: „Ik deed alles voor mijn volk en vader land". Uitspr. 11 Maart. Bij een gedenkteken op de Woe- stehoeve zal burgemeester A. L. de Tombe van Apeldoorn, op 8 Maart een toespraak houden ter herdenking van de 117 Nedei-landers, die 4 jaar geleden op deze plaats werden gefu silleerd uit wraak over de aanslag op Rauter. Een monument ter ering van gefusilleerde illegale werkers zal Maandag op de Dryecf te Haarlem worden onthuld door de commissaris der Koningin in Noord-Holland. De beeldhouwer Mari Andriessen heeft het monument gemaakt. Het communistisch raadslid Peeters te den Haag heeft ook als zodanig bedankt als lid van Prov. Sta ten en van de comm. partij. Aan het Vlissingse strand is door de storm grote schade toegebracht. Erger is evenwel dat de zandlaag, die tijdens de-oorlog ernstig in dikte was verminderd, dcch die zich sedert- dien herstelde, vrijwel is verdwenen, zodat de ondergrond van klei is bloot- blootgekomen. Het is aan twijfel on derhevig of in deze toestand nog voor het a.s. strandseizoen verandering zal kunnen komen. De publieke tribune van de ver gaderzaal van de gemeenteraad van 's Gravenhage is gisteren op last van de burgemeester ontruimd. Reeds eerder had mr. Visser het publiek, waaronder zich vele communisten be vonden, "gewaarschuwd. Toen echter na de rede van de heer Geelhoed zijn geestverwanten meenden te moeten applaudiseren voegde de voorzitter de daad bij het woord. kader ook de zangverenigingen in te schakelen. Herlevend bedrijf. Gedurende vele jaren stond het fabriekscomplex in wijk Hoorn, even voorbij de Hout- loodsen van de firma Spreij, tei hoogte van de kromming der Rijks straatweg nabij de boerderij van de heer Kempen, stil en verlaten. Er was geen trdrijf daarin, dat enig teken van leven vertoonde. Naar wij thans vernemen, ligt het in de bedoeling van de fa. D. van Oordt en Co. N.V. alhier, de fabriek weer dienstbaar te maken voor de productie van holle bakstenen voor het leggen van vloe ren en maken van plafonds. Vermoe delijk zal het werk daar spoedig wor den begonnen met ongeveer 20 man. De directie hoopt met deze nieuwe fabrikage binnen niet al te lange tijd voor een aanzienlijk tal werknemers emplooi te kunnen creëren. In vroe ger dagen werd de fabriek gebruikt voor het vervaardigen van dakpan nen. ALKEMADE Gemeenteraad. Dinsdag 8 Maart a.s. komt de Raad van Alkemade te 7 30 in vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.a.: verbetering toe gangsweg naar de Kaag. Geboren: Laurentius Cornelis Jozef, z van P. H. van Haastregt en P. En gels; Nicolaas Johannes, z. van S. A, v. Ruiten en H. M. Koek; Maria Ali- da Johanna, d. van W. J. v. d. Breg- gen en M. A. de Bruijn; Louise Ermi- na, d. van H. Rotteveel en C. M. v. d. Meer; Cathairina Johanna Cornelia Maria, d. van K. H. Böcke- en C. J. v. d. Meer; Hendrik, z. van J. Vis- scher en P. G. v .d. Meij; Josephina Maria, d. van P. J Huigsloot en A. M. Zoet. Christina Apolonia Maria, d. van G. B. Dobbe en E. J, M. Pouw; Johan na Cornelia, d. van A. E. Zoetendaal en J# C. de Jong; Jacob, z. van P. Glasbergen en I. Bras; Franciscus, z. van L. v. Hameren en S. M. A. Turk; Jacobus Everardus Lambertus Maria, z. van C. M. Warmerdam en A. M. A. Rodewijk; Nicolaas Cornelis Petrus", z. van J. P. Straathof en M. A. E. v Beijeren Johannes Gerardus, z. van Th. J. van. der Geest en K C. v. d. Hulst; Johannes Hubertus Maria, z. van C. J. v. d. Meer en M. A. Turk; Antoinette Johanna Maria, d. van J. J. Hoogenboom en A. G. v. d. Meer; Margaretha Gerarda, d. van'G. Meijer en K. Vreeken'; Huibert Jan, z. van P. Roelof fs en M. v. d. Heuvel; Mar garetha Catharina, d. van C. Corts en C. J. Schot Ohdertrouwd: Th. Veerdel en E. M. van der Meer. Gehuwd: J. A. van Klink en C. J. M. van der Meer; S. van Wieringen en H. A, van der Hust; S. P. Vink en M. G.'van Ruiten; C. G. Strijk en C. A. Disseldorp; Th. Veredel en E. M. van der Meer; Th. van Zanten en M. Klijn; C. Loomans en H. van Zanten Overleden: H. F. Schouten 66 j.; A. M. Schoonderwoerd 45 j.C. Straathof 86 j.; Coi'nelia Hogenels 71 j.; Matje Veenswijk 76 j. ZOETER W OUDE IN INDONESIë GESNEUVELD Gisteren is bij de familie bericht binnengekomen dat Albert P. v. d. Vliet in de omgeving van Buitenzorg is" gesneuveld. De gesneuvelde trad op 7 Mei '46 in dienst bij het korps Grenadiers en behoorde tot de 7 Dccember-di- O DIE MANUS! Enkele dagen geleden jonden wij meedelen, dat er enige klaarheid be gon te komen opzichtens de verschil lende hier gepleegde inbraken. Manus Oly, 'n bekende uit donker - Amsterdam heeft thans bekend, dat door hem de inbraken zijn gepleegd bij Langelaan-Hulsebosch, gebrs. van der Jagt, de Hobaho en W. Warmen- hoven, resp. wonende Leidsestraat, Haven, Van Tatsstraat en Molenlaan. Het is komen vast te staan, dat Ma nus niet naar een vooropgesteld plan te werk ging, doch slechts „luk-raak" arbeidde. Zo liep hij bij louter toeval tegen 't rookhok der slagers v. d. Jagt. Hij nam daar een zij spek weg en ook 'n rijwiel, dat voor 'n snelle verplaat sing goede diensten kon bewijzen. De Brouwerslaan uitrijdend kwam hij op 'n pad, dat glad was. Hij viel, de trap per van het rijwiel werd verbogen en 't gestolen vehikel weigerde dienst. Manus liet 't ding liggen. Dit gebeur de in de nacht van 2930 Dec. Nim mer is daarover enige inlichting bij de politie verstrekt. Met de inbraken bij de Hobaho en bij Warmenhoven is evenmin stelsel matig te werk gegaan. Manus en z'n kornuiten gingen wandelend door de Mariastraat naar het distributiekantoor. Er brandde daar licht, zodat het veiliger geacht werd. door te lopen. Het Hobaho- gebo.uw, dat daar slechts een paar honcferd meters vandaan ligt werd voor 'n garage gehouden. Om tijdig weg te kunnen komen, als er „on raad" verschijnt, hadden de heren 'n auto nodig, die ze bij of in 't Distri butiebureau meenden te kunnen buit maken. Men vond echter alleen lege manden! Bij Warmenhoven niet ver van de Hobaho was 't eerste werk de auto uit de garage te halen. Daar Manus een handig monteur is, vernielde hij het dasboard, zodat rij den weer mogelijk werd. Manus heeft enorm veel op z'n kerfstok; vaak kan hij zich de toe dracht niet meer herinneren. De politie hier ter plaatse had een kaart getekend, waarop alle wegge deelten voorkomen, waar Manus is geweest Aan de hand van deze kaart vertelde Manus tot in de kleinste bi- zonderheden en eigener beweging de toedracht der inbraken. Zelfs vertelde hij bizonderheden, waarvan de bena deelden tegen de politie niet hadden gesproken. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubilé. Maandag a.s. 7 Maart zal het 25 jaar gèleden zijn, dat de heer P. de Vries Pz. tot embalagemeester werd aangesteld aan de Groentenvei- ling „Katwijk en Omstreken." LISSE K.V.P. Bij de a.s. gemeenteraads verkiezing zullen deze afdelingen sa menwerken onder een centrale. Op 9 Maart a.s. zal zowel in de afdeling Lisse par. St. Agatha als Jin de paro chie H.H. Engelbewaarders een le denvergadering worden gehouden, waarbij de candidaatstelling voor le den van de gemeenteraad zal plaats hebben. Het bestuur van de centrale is voor nemens om op Zondag 10 April de groslijststemming te houden, terwijl op 24 April eventueel een groslijst stemming gehouden zal worden voor de reserve-leden. Geboren: Hendrik, z. van J. den Butter en S. Kingma: Ada, d. van J. Hulsbos en J. C. Ziermans; Theo dora Joanna Anna, d. van G. F. van Kesteren en E. van Dijk; Johannes Petrus Josephus, z. van H. M. L. van Stijn en M. M. J. Verdegaal; Johan na Elisabeth, d. van J. P. de Rooij er J. E. Vermeulen; Anna Johanna Cor nelia, d. van P. A. van der Vlugt en C. J. G Persoon; Johannes Jacobus Cornelis. z. van J. C. van Dijk en M. W. Philippo; Jozepha Maria Antoi- netta, d. van J. P. van' Zeist en J. C. A. van Haaster. Helena Martina Maria, d .van A. A. van der Geest en J. C. van Berkel; Adriaan Jan Ja cob. z. van J. J. Bos en J. Kamper; Petrus Wilhelmus Hendricus, z. van P. van der Voort en E. J. van der Reep; Antonetta Jacoba, d. van J. Feas en J. M. Hoogervorst; Johanna Aletta, d. van J. Kroon en A. van den Berg. Ondertrouwd: G. M. Loogman 32 j. te Haarlemmermeer en A. H. J. Wou ters 26 j. Getrouwd: P: Star en J. van Duyn te Katwijk; J. DiRirsma te Staveren en J. C. van Tol; A. van Rijswijk te Rheden en W. M. Prins; H. van der Kwaak te Rijnsburg en W. van den Dam; Th. M. de Klerk en A. M. van der Klauw. G. Hopman te 's-Graven- hage en M. Mittertreiner; C. in 't Veld en A. P. de Graaf te «Haarlem mermeer. Overleden: C. Kortekaas 69 j., echt genote van Th, H. Nigten. NOORDWIJK Stille Omgang. In de vergade ring van de £tille Omgang werd in de plaats van de heer P. J. Caspers die zich niet meer beschikbaar stelde, in het bestuur gekozen de heer J. Was senaar G.zn. Het financieel jaarver slag wees aan een kassaldo van f 697. De Stille Omgang zal plaats hebben in de nacht van 12 Maart a.s. Des avonds te 9.30 uur een plechtig Lof met preek in de parochiekerk, te 10.30 uur vertrekken de bussen voor de deelnemers, die vanuit Haarlem gaan lopen; te 1 uur vertrekken de bus sen voor de deelnemers die recht streeks naar Amsterdam rijden, bei den vanaf het Lindenplcin. f)m 3 uur begint de Stille Omgang, waarna te 4.30 uur de H. Mis in de kerk van de H. Thomes v. Aquino aan de Run straat te Amsterdam. Onmiddellijk na afloop van deze H. Mis vertrok ken de deelnemers wederom naar Noordwij k. De reiskosten zijn vastgesteld op f 2.75; voor de verkoop van buskaar- ten en betaling lidmaatschap houdt het bestuur zitting in de bestuurska mer van het Juvenaat op Zaterdag 5 Maart van 68 uur n.m. Zondag 6 Maart 10.301 uur en Maandag 7 Maart van 7.30—9.30 uur n.m. Gp de ze zittingsdagen worden desgewenst alle nadere inlichtingen verstro.it. SASSENHEIM Geboren: Arie Albert, z. van A. Haven aar en B. v. Schie; Adrianus Marcellus J., z. van A. Hoogervorst en S. Groenewoud. Overleden: W. K. Blijleven geb. Se- pers 70 j.. W. F. Itjeshorst 88 j. De 'Raad kwam Woensdagavond om 8 uur bijeen. De voorz. gaf een overzicht van hetgeen in 1948 tot stand was gebracht, o.a. de verbre ding van de Dorpsstraat, Haven straat. Dorpsringweg rondom de Ned. Herv. kerk. Jammer, aldus de voórz., zal er thans niet veel- van komen dat het. plantsoen rond de kerk wordt verfraaid, momenteel weet de gemeente geen weg met de grond die afgegraven moet worden om het plansoen te verbeteren. Dit zal tot het najaai' moeten wachten. Het oudste raadslid, de heer van der Klauw, beantwoordde deze rede. Op voorstel van B. en W. besloot de raad aan het tentoonstellingsbe- stuur van „Winterflora" te Haarlem een gouden medaille beschikbaar te stellen. Hierna kwam punt aan de orde, n.l. aankoop van de Gebr. Tu- renhout van 5 woningen met bouw grond en woeste grond, gelegen langs de Zeestraat het z.g. „Glazen Pa'eis". Vier van deze woningen zijn onbe woonbaar verklaard. Besloten wordt het gehele gevalletje voor 9000. te kopen. Drie R-K. Lagere scholen n.l. die van de Zilk, van St. Jozef en „de Voorzienigheid" hadden gevraagd om hogere uitkering van de vergoe ding per leerling. De raad besloot deze vergoeding te brengen voor dc lagere scholen od f 19.50 en VGLO- scholen op 22,75 Deze laatste had den zelfs gevraagd om 40,— De voorz. zeide zo tussendoor, dat deze laatste scholen zeer duur zijn,> een beetje leerlingdn voor 2 'eerkrachten. Gemeente koopt een con sumptietent. Hierna besloot de raad van J. de Wit te Noord wijk te kopen een con sumptietent, welke inderijd door de burgemeester gevorderd werd voor het inrichten van een'woning, koop som 2000.en nog een vergoe ding voor huur van €00.Deze tent staat op het terrein van de St. Bavo Stichting en wordt bewoond door een verpleger van die inrich ting. De St. Bavo Stiching heeft de tent al reeds een keer laten repare ren. wat veel geld kostte. Voor 1500 koopt de inrichting de tent nu van de gemeente en vergoed de huur ad 600 eveneens, zodat de gemeen te een strop heeft van f 500. VOORHOUT Thuiskomst pater L. Prins. Na een verblijf van rüim 10 jaren zal pater L. Prins uit zijn missiegebied in Brazilië voor enige maanden naar Nederland terugkeren. Hij zal Vrij dag 4 Maart a.s, in de namiddag in het ouderlijk huis Herenstraat 41 te Voorhout arriveren. Alle parochia nen van de parochie van de H. Bar- tholomeus worden verzocht ter ver welkoming in de middag de vlag uit te steken. VOORSCHOTEN Inzegening Finse School. Mor genochtend om 10.45 uur zal de Fin se school v/orden ingezegend door de pastoor. Maandag de officiële inge bruikneming. Zondag gelegenheid voor het publiek de school te be zichtigen. Glas-lawine. Woensdagmiddag viel door onbekende oorzaak in de Treubstraat een lading glas van dc auto van een Leidse glahandel. Het v/aren 27 ruiten van 2C060 c.m., die op straat een ware g'as-lawine veroorzaakte. WARMOND Geboren: Gerrit Jan, z. van G. H Quelhorst en W. More; Krijn, z. van Cr v. d. Heijden en A. v. Hulst; Hen drik Johan, z. van M. M. B. Pieterse en J. C. M. Baten; Christina Johanna Maria, d. van J. A. Kerkvliet en Th. M. Honsbeek; Cornelis Gerrit, z. van C. G. van Es en M. Visbeen. Overleden: B. Landman 72 j.; Jo hanna Beijersbergen, wed. van G. van Seggelen 87 j.; A. Rijnaarts weduw naar van M. E. H. Schouten 83 j. Bij de begrotingswijziging 1948 wordt accoord gegaan met een post van 1400 voor verbreding van de Herenweg ter plaatse van de St. Jo zefkerk. Met Jhr. Gevers zal grond geruild worden voor verbreding en verbeteringvan de Langelaan. Besloten werd op het verzoek van het R.K. Schoolbestuur van St. Jozef om ingevolge artikel 72 der L.O.- wet gelden uit de gemeentekas be schikbaar te ste'len voor dc stichting van een nieuwe R.K. jongensschool, gunstig te beschikken. Wanneer zal de school er komen? Besloten wordt aan de heer Ver- steege uit Hillegom een subsidie te verlenen voor dc verbetering van 8 woningen. Ook besloot dc raad aan de heer Jac. Bakker, Zeestraat al hier, een subsidie te geven, voor splitsing van zijn woning in 2 wo ningen. Bij de rondvraag klaagde het lid Janssen er over dat nog steeds 2 te lefoonbunkers in de gemeente staan en vroeg of de gemeente er niets aan kon doen om die weg te krijgen. De voorz. antwoordde hierop dat de ene van de P.T.T. is en de andere van de provincie. De gemeente kan er niets aan doen. Het lid van der Ploeg zeide vernomen te hebben, dat de Leidse Lichtfabrieken grote winsten maken. Kan door. een geza menlijke actie van de buitengemeen ten, die energie betrekken van Lei den, niet bereikt worden, dat de ta rieven verlaagd worden? De voorz. antwoordde hierop, dat bereikt is, dat voor Noordwijkerhout hetzelfde tarief ge'dt als voor de inwoners van Leiden. Verder hebben wij niets te vertellen. Hierna sluiting. CM h C 7 c c M nmrrTriiDru EN DE ZEVEN DIRECTEUREN natuurlijk", ant woordde Frederik, terwijl hij om zich 'heen keek. „Ik zal het voor U halen. Wilt U intussen even plaats nemen?'' De kruidenier gromde wat en liet zijn driehon derd pond in een stoel zakken. „Zaken zijn zaken" lichtte hij Frederik in, voor het geval deze van die mooie spreuk nog geen kennis mocht hebben. Frederik ging het vertrek uit en liet zijn gast allen. „Waar haal ik die tweehonderd daalders vandaan?" vroeg hij zich af met iets van wanhoop in zijn stem. Toen helderde zijn gezicht weer op, en vlak daarna nam hij opnieuw plaats achter het bureau van de burgemeester. ..Laat zien!" verzocht de kruide nier. terwijl hij metzijn potloodje op het tafelblad tikte. Frederik opende een lade naast zien en zei: „Kunt U mij ook zeggen, waar ik twee honderd daalders vinden kan?" ,,In het keukenkastje 'naast het zout", antwoordde de stem van No taris Zwingelhout uit de lade en toen. „Kan je mij nog niet een vers sla blaadje bezorgen? Ik heb alweer«'hon- ger. En wat is dat voor een rare snuiter, die je bij je hebt? Weet hij iets af van de zeven directeuren?" De kruidenier was bleek overeind gekomen uit zijn stoel. „Wat zijn dat voor grapjes?" vroeg hij met trillen de stem aan Frederik. „U maakt grapjes, hè?" Een korte poos bestudeerde hij het gezicht van Frederik, toen ging hy met een zucht weer zitten. „U bent een leuke grapjas, stelde nij vast. „Buikspreken! Ha! ha!" Frederik vond het beter hem in die waan te laten en haastte zich raar de keuken om de tweehonderd daalders te halen. Bij zijn terugkomst scheen de kruidenier zich van zijn schrik weer geheel hersteld te heb ben: in rustige zekerheid had hij zich door zijn potloodstompje beurte lings in beide oren te stoppen. „Ha! Daar zijn de centjes!" be groette hij Frederik opgewekt. .Laat maar eens zien, jongeman of het klopt Hij legde een vettig papiertje naast zich op tafel, plaatste zijn pot'oodje er boven op,-en begon van de daal ders hoopjes van tien te maken. „Dat zijn dus twintig hoopjes van tien daalders elk", prevelde hij, ter wijl hij ijverig het papiertje becijfer de, „en dat is samen tweehonderd daalders. Dat klopt. Juist", en toen viste hij zijn hoed van onder zijn stoel vandaan en maakte aanstalten om weer te vertrekken. OUD-POLITIEINSPECTEUR L. DUVAL OVERLEDEN. Gistermiddag is in het Diaconessen- huis hier ter stede overleden de heer L. Duval, oud-inspecteur van politie le klasse. De heer Duval, 27 Januari 1874 te Amsterdam geboren, kwam op de 29ste April 1890, op 16-jarige leeftijd dus, in militaire dienst bij de in structiebatterij in Arnhem, ter op leiding bij de veldartillerie. Na 2 jaar volgde zijn bevordering tot'korporaal, waarna hij bij het 2e Reg. Veld te Leiden werd geplaatst. Enkele jaren later werd hij bevorderd tot onder officier en na twee jaar werd hij naar de rijschool te Bergen op Zoom gezonden ter opleiding voor pikeur voor de africhting van jonge paar den, Iri 1897 ging hij naar Den Haag, waar het depot voor de africhting van paarden zich bevond. Vier jaar later werd hij als fourier bij de administra tie geplaatst. In 1908 ging de heer Duval over naar de politie en werd 23 Februari van dat jaar onder burgemeester de Ridder en commissaris Groebe be noemd tot adjunct-inspecteur. Op 1 Jan. 1913 volgde zijn benoeming tot inspecteur en op 1 Aug. 1917 tot in specteur le klas. Op 1 Oct. 1935 ging de heer Duval met pensioen en ves tig 'e zich in Baarn. Zijn hart trok evenwel toch weer naar Leiden en na de .oorlog ging hij in Oegstgeest De heer Duval was in zijn jaren een zeer bekende figuur in het politie corps hier ter stede. Belast met „de straatdienst" en dus veel aan de weg timmerend, was hij o.m. de leider bij optochten en demonstraties, waarbij het vooral aankwam op tact. Te voet of per paard kon men inspecteur Du val altijd op zijn plaats vinden. Op 30 September 1935 nam de heer Duval onder grote belangstelling,af scheid van de politiedienst en gedu rende ruim 12 jaar hééft hij nog van een welverdiende pensioentijd kun nen genieten. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Maandagmiddag te 2 uur plaats hebben op de begraaf plaats aan het Groene Kerkje te Oegstgeest. Vs»~ BOEKENWEEK-AVOND. De boekenweek is niet zèals vo rig jaar met een gala-avond Inge zet, maar de erkende boekverkopers hebben toch een gezellig avondje ge organiseerd. A.s. Zaterdag 5 Maart 's avonds om 8 uur komt het jburna- listen gezelschap „De Inktvis" in de Foyer van de Stadsgehoorzaal met een cabaretprogramma, dat bijzon der aardig is. Elders had dit gezel schap reeds geweldig succes. Zie voor nadere gegevens de advertentie in" ons blad van gisteren. VERGEET GEDURENDE DE BOEKENWEEK DE MILITAIREN OVERZEE NIET! Ook onder hen, die ver van huis in militaire dienst zijn, bevinden zich boekenliefhebbers. Ongetwijfe.d zulen ju,st nu, in de Boekenweek hun gedachten uitgaan naar het cul turele leven in Nederland. Laten wij hen dan ook niet verge ten en dat tonen door een boek, uit eigen bibliotheek of speciaal voor dit doel aangeschaft, af te staan ten behoeve van de lectuurvoorziening van „Onze Jongens Overzee". Wanneer Zaterdagavond 5 Maart m de foyer van de Stadsgehoorzaal op initiatief van de Leidse Boekver kopers de „Inktvis"-avond gehou den wordt, vindt u bij de ingang iemand van de NIWIN, die gaarne een of meer boeken van u in ont vangst zal nemen als uw bijdrage in het NIWIN-werk op het gebied van lectuur. Namens de militairen Overzee dar.kt 4e NIWIN u bij voorbaat. Leidse Brandweer in actie. Ook gisteren is de Leidse brandweer da ne'.e dag in actie geweest. Wel 56 maal moest worden uitgerukt voor kleine ongevallen, waarbij gelukkig weer geen slachtoffers te betreuren v/aren. Behalve voor deze serie om gewaaide schoorstenen, losgerukte dakgoten, enz., werd er tweemaal een schoorsteenbrandje, gemeld, ter wijl ook assistentie verleend werd bij de brand in Sassenheim. 'sVijaait IN IN DIE: j THEO VAN DER BIEZEN Oostdwarsgracht 13A, Leiden; viert 4 Maart zijn 3e Indische ver jaardag op Java. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, -welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). BIOSCOPEN De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt getfeurd: Casino: „Morgen is voor eeuwig", 14 jaar. Lido: „Tycoon", 14 jaar. Luxor; „Anchors Aweigh", 14 jaar. Rex: „Oliver Twist", 18 jaar. Trianon; „Go West", alle leeftijden. EEN DEEL VAN ROTTERDAM WERD OVERSTROOMD. Bij springvloed heeft een gedeelte van Rotterdam, dat tussen de rivier en de zeedijken ligt, nog altijd last van overstroming. Dit was ook gis teravond het geval. Kelders liepen onder en het verkeer over de Maas- tiuggen was enige tijd niet mogelijk, zoda; alleen van de tunnel gebruik kon worden gemaakt. De aangerichte schade aan walgoederen is groot. De drooggelegde Scheepmakershaven liep weer geheel vol, waardoor de bouw van de Rederij brug stagnatie onder vindt. Ook in de buurt van de Wijn haven. de Oostmaaslaan en de Admi raliteitskade is schade aangericht, niet alleen in de kelders maar ook aan de bestrating, die diepe kuilen vertoont. Reizigers uit Utrecht en Gouda wa ren gedwongen reeds voor het berei ken van het Maasstation de trein te verlaten, omdat de omgeving van het Maasstation door het water over spoeld werd. Ook het gehele Noor- dereiiand heeft blank gestaan. OPLICHTER GEARRESTEERD. De centrale recherche te Amster dam heeft gisteren de 26-jarige Am sterdamse kok W. J. Z. gearresteerd. De man gaf zich uit voor vertegen woordiger van een scheepvaart-maat schappij met als opdracht het zoeken van emigranten voor Zuid-Afrika en bezocht talrijke families in Amster dam, wien hij dan vooorspiegelde, dat zij naar Z.-Aafrika konden emigreren mits zij bedragen van ƒ500 tot 1000 als voorschot op de passageprijs stortten. Hij heeft op deze manier ruim 4000 „geïncasseerd". Boven dien gaf hij zich uit voor fabrikant van koek en banket en had hij als zo danig een compagnon. Deze heeft hij onder het voorwendsel machines te moeten kopen 1000 afgenomen. De man is gearresteerd en voorgeleid. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Holl. Rading. Hoe veel km.? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Ka- merik, Loosdrecht, Hollandse Rading. Afstand 55 km. MARKTBERICHTEN GOUDA, 3 Maart. Kaas. Aanvoeh 13 wagens. Prijzen: le soort 1.74 1.78, 2e soort 1.701.73 per kg. Handel vlug. WOERDEN. 2 Maart. Kaas. Aan voer: 3 partijen kaas. Prijzen: 1ste soort 1.74—1.75, 2e 1.081.70 per kg. Handel matig. TER AAR, 2 Maa-;t. Groente. Wit lof I 44—52 cent, idem II 2839 cent. idem stek 2126, waspeen I 12—13 cent. idem IIE 4 cent, Prei 914 cent. v/itte kool 5 eet. alles per kg., knol selderij 6 cent per stuk. spruiten I 3152 cent. idem los 3 cent. aardap pelen 4 cent. uien 02. alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 2 Maart. Bloemen. Conlad 3855 cent, v. d. Eerden 341—50 cent. Harvest 4255 cent. White Sail 3961 cent, Albino 7078 cent, Olympiade 3854 cent. Zenober 24—37 cent, Crown Impe rial 2638 cent, Sonja 2239 cent. Weber 2941 cent, Eandoeng 33—47 cent, E. Eddv 354S cent. Sultane SO40 cent Nansen 3645 cent, Ca- rara 4655 cent. Gen. de Wet 2844 cent, Dubb Tulpen 3Qr—51 cent. King Alfred 2536 cent, Whrestler 2025 cent, Koster 15—r21 cent,' Freesia's 41 •90 cent, Mimosa 8.253.75.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3