GOED UCHT! LEVENSPOSITIE DANSEN „Sursum Corda" Jletefaontjea Bekwaam Darmbewerker Ambachtsschool te Leiden .(deling: TEXTIEL-ONDERWJJS Vastenavond-Uitvoering Modelwasserij „Thijswijk" Noordwijk 2 STRIJKSTERS 2 MANGELSTERS TE KOOP Loonstalen Verzamelloonstaten ZATERDAG 26 FEBRUARI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 B ïoscopen Luxor heelt dit keer Shirley Tem ple op het witte doek in „In het ge heim getrouwd" („Kiss and teil"). Het is een van die luchtige Ameri kaanse geschiedenissen, waarin de ene zotte situatie op de andere volgt. De onzin begint op een liefdadig- heidsbezar, waar twee jongedames, die geen kans zien hun product aan de m^n te brengen, het besluit ne men kussen te verkopen voor het goede doel. De zaak gaat uitstekend tot haai* moeders op de proppen ko men, die er gauw een eind aan ma ken Maar intussen zyn de intriges gelegd voor een hele serie liefdes geschiedenissen, waarvan er één tot het huwelijk reikt. Voor alle betrok ken partijen daar genoegen mee heb ben genomen, slaan, de respectieve lijke schoonvaders elkaar tanden uit de mond en valt er verder nog wel het een en ander te beleven. Over het algemeen een aardige film, die hier gn daar helaas wat ba naal is en derhalve alleen toeganke lijk is voor personen boven 18 jaar. Lido. „Ik herinner mij Moeder"; aldus begint het verhaal van een meisje, dat schrijfster wil worden en met dit eenvoudige, maar levensechte verhaal haar eeste grote succes boekt. Zij leest dit verhaal voor aan de toeschouwers, die het zien gebeu ren. Een heel simpel verhaal van ge wone mensen in San Francisco, die oorspronkelijk uit Noorwegen zijn geïmmigreerd en in het land van be lofte moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. Maar zij ko men er, dank zij het beleid van moe der, die het middelpunt is niet alleen van het gezin Hanson, maar van de hele familie. Haar liefde en zorg doordrenkt de hele sfeer rondom haar; aan haar zijn de kleine en gro te vreugden te danken van hen, tot wie zij haar zorgen uitstrekt. De film is vervaardigd naar het boek van Kathryn Forbes „Moeders bankreke ning" en deze oorsprong verraadt zich in de film. Maar desalniettemin is het, mede dank zij de superieure vertol king van de moederrol door Irene Daune, een uitstekende film gewor den, die ontroert en boeit, met grap pige intermezzo's. Voor 14 jaar. Trianon. De naam van Bob Hope staat er borg voor dat in de film „De prinses en de piraat" de lachspieren heel wat te verwerken krijgen. Ook in deze film is de bekende komiek weer danig op dreef, haalt de dolste sprongen uit en komt zonder dat hij het zelf weet altijd weer op z'n benen terecht. In dit verhaal reist hij met een schip, dat door piraten wordt aangevallen, waarbij hij zich genoodzaakt ziet als beschermer op te treden van een aan boord zijnde prinses. Bob vergat even dat hij een lafaard was en het gelukte hem zijn beschermelinge op een eiland te brengen, waar hun overigens geen hartelijk onthaal wacht, want ook daar is een man, die de prinses niet ongenegen is. Ditmaal is het moei lijker, maar weer gelukt het Bob te redden. Maar wie dan aan het einde verwacht dat die twee elkaar ge vonden hebben, vergist zich, want niemand minder dan Bing Crosby gaat er met de prinses van door! Deze Samuël Goldwyn-film, opge nomen in technicolor, mag niet het minst de pretentie hebben een film werk te zijn, maar wie een uurtje gezond wil lachen en de dolle dwaas heden van Bob Hope, met z'n koste lijke mimiek en expressie, weet te waarderen, zal door deze film niet teleurgesteld worden. Toegang 18 jaar. Casinno geeft deze week een reprise van de bekende film „Odd man out." Het is de geschiedenis van een Ierse verzetsstrijder, die gewond achter volgd wordt door de Engelse politie. Hy vlucht voor zijn achtervolgers, die het net voortdurend nauwer om hem heen trekken. Juist als de vrij heid in zicht is, wordt hij neergescho ten. James Mason speelt in deze film de hoofdrol; het is één van zijn beste creaties. De film verkreeg er het pre- dicaat „film van de maand" mee. Voor volwassenen. Rex is deze keer door de K.F.C. on toelaatbaar verklaard. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankondigingen MEER VREUGDE-AVOND K.A.B. Par. O.L.Vr. Hemelvaart en SU Jozef Donderdagavond heeft de par. contactcommissie haar Meer Vreug de-avonden van dit seizoen gesloten met een vastenavondfeest. De op komst was zo groot, dat reeds een kwartier voor de aanvang de zaal van het Ant. Clubhuis* overvol was en de deur gesloten moest worden. Het was voor de commissie een pijn lijke maatregel,, omdat er zeer veel KAB-leden te'eur-este'd naa'- huis moesten terugkeren. Wij hopen, dat het bestuur vên de KAB het volgend seizoen de contactcommissie ip staat zal stellen om alle leden van de pa rochie te herbergen. Het programma van deze avond was geheel in vastenavondsemming: vrolijk en gevarieérd. De „Gibaba's" hebben hun beste beentje voorgezet en waren goed op dreef, vooral hun laatste optreden „bij het kampvuur" was verbazend leuk. Co van Leeu wen heeft de gehele zaal laten ge nieten van haar zilveren heldere stem. Jammer, dat de contactcom missie haar niet eerder heeft ontdekt. De neuzenclub heeft het publiek la- en schateren en de band van J. Sie- val zorgde er wel voor, dat de stem ming er in bleef. Met een dansje toe o.l.v. de heer I. de Groot was het een gezellig slot van een prettige Meer Vreugde-avond. „ST. CHRISTOFFEL" De leden van St. Christoffel wor den er nog even aan herinnerd, dat wij Zondagavond 27 Februari Vas tenavond vieren in de Harmonie des avonds om 7 uur. Alle leden met hun dames, zoons, doch' rs en hun even tuele introducees zijn van harte wel kom. Leden van buiten Leiden, spe ciaal op uw verzoek is het aanvangs- uur op 7 uur gesteld. Allen dus pre sent. Vergeet u de prijzen niet? Het bestuur. K.A.J. Dekenale parochie. He denavond onze gezellige avond in het zaaltje. Een klein restant kaar ten is nog aanwezig bij Ger. v. Scha- gen, Waldeck Pyrmon'ctraat 72. Het bestuur. CLUBHUIS „MARELITA". Met elkaar hebben ze dat clubnuis gemaakt, de buurtbewoners van het Maredijkkvn, artier. Toen het gister avond dan na maandenlange, voor- bee dige samenwerking officieel ge opend kon worden, waren de vreug de en de trots duidelijk te lezen op de gezichten van de Maredijkers die in het gezellige zaaltje met elkaar deze gebeurtenis vierden. Er waren b oemen voor nodig en heel veel har telijke woerden om al die trots uit te kunnen drukken. Die Maredijkers hebben met elkaar de speeltuinver eniging opge-icht, die een naam draagt a's een gedicht; „Mare'.ita". Behalve dichterlijk kan men daar aan de Maredijk ook practisch zijn. Een plan werd gesmeed voor een speel tuin met een clubhuis. Zonder offi ciële goedkeuringen begon men na wikken en wegen te bouwen aan het clubhuis, met een voortvarendheid een moed en een eensgezindheid, dis nu eens een praentig voorbeeld zijn van een levende wykgedachte. De voorz. de heer" B. D. Visser, had heel wat mensen op zijn lijstje staan, die hij voor hun aandeel in dit werk moest bedanken. Hij liet het maar aan het herhaa'delijke als een vuurwe-k knetterende applaus over om die dank tot uitdrukking te bren gen. De heer D. Vljlbrief, die na mens de N. U. S. O. sprak, juichte het initiatief van Marelita van harte toe. De heren G. de Koning, van de Bond van Speeltuinver., en Sasse, voorzitter van Maredijkkwartier voeg den daar het hunne aan toe. De laat ste spreker bood de speeltuinvereni ging voor het clubnuis een electrische klok aan. Men kan moeilijk zeggen dat er nu nog iets ontbreekt aan het clubhuis, waar straks de kinde ren van de buurt in verschillend chabverband hun vrije tijd nuttig zullen gaan doorbrengen. In begin April hoopt Marelita de speeltuin te kunnen openen, waarvan, het zelf gebouwde clubhuis dan het middel punt zal zijn. JUBILEUM AAN DE AMBACHTS SCHOOL. Dinsdagmiddag om 3 uur wordt in de Ambachtsschool feestelijk her dacht het zilveren' jubileum van de heer G. N. Meurs, leraar algemeen vormend onderwijs, die 25 jaar aan de Leidse Ambachtsschool verbon den is. De heer Meurs is voorzitter van de Ned. Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs en se cretaris van het Ned. Verbond van Directies en Leerkrachten bij het Nij verheidsonderwijs. Uit dien hoofde worden Dinsdagmiddag verschillende onderwijsautoriteiten verwacht. Feestavond Overbrugglngs H. B. S. In de grote Stadszaal kwamen gis teravond de leerlingen en oud-leer- dingen, mitsgaders de leraren en lera ressen met hun echtgenoten, van de Leidse Overbruggings, H B S. bijeen, voor de feestelijke viering van het drie-jarig bestaan. Na een openings woord van de voorzitter der Scholie ren-vereniging. de heer B. Dicks waarin hij bij voorbaat clementie in riep voor het in allerhaast en wel wat eenzijdige programma, sprak namens de leraren de heer F. W Foeken, die er van overtuigd was, dat de O. H.B.S. het volgend jaar nog zou bestaan en dan een nog betere uitvoering zou geven, welke voorspelling met veel bijval onderstreept werd. Hierna ving het door de leerlingen zelf verzorgde programma aan, met het optreden van het Hawaii-ensemble „South- Sea's Rascals ,dat een goede ouver ture bracht, gevolgd door pen stem mig tableau Van het verdere pro gramma noemen we nog hel optre den van een jeugdige violist die, met piano-begeleiding, het Concert in G van Raeding met veel gevoel vertolk te Vermelding verdient ook het1 bij zonder goede optreden van een tap- dancer en de vlotte opvoering van een éénacter. Dit grotendeels in Oosterse sfeer gehouden programma werd af gewisseld met verschillende goede In dische dansen en besloten met een gezellig bal. Excursie „St. Antonius". De Ned. R.K. Bond van Hotel. Café- Res- taurantgeëmpl. „St. Antonius", vak groep Bioscoop- en Theater-persóneel afd. Leiden, organiseert op Woens dagmiddag 9 Maart as. een excur sie naar de Bierb_ouwerij .d'Oranje- boom" te Rotterdam. Verzamelplaats stationsplein uiterlijk half twee, ver trek per trein 1.45 uur; misschien als de mogelijkheid het toelaat, de reis per touringcar. De kosten zijn bere kend per trein en tram 2.50 per per soon. Leden met hun dames worden dringend verzocht aan het secreta riaat Maresingel 48 opgave te doen met betaling van de kosten, uiterlijk l Maart a.s.. R.K. niet-leden, heren patroons en belangstellenden, die in teresse hebben voor deze excursie, kunnen zich opgeven aan het secre tariaat met betaling van de kosten. Haast u allen, daar het bestuur de bierbrouwerij bijtijds de opgave van de groep moet berichten. Verkenners der St. Leonardus- qroep. In het St. Antoniusclub- f.uis zullen a.s. Maandagavond de verkenners hun vastenavondviering houden. We hopen alle ouders, onze donateu's ena lien, die belang stel len in het spel van onze jongens aanwezig te zien. Met het oog op het beperkt aantal plaatsen vestigen wij de aandacht op de gelegenheid ot plaatsbespreken morgen, Zondag van 12 tot 1 uur op Haagweg 26. Het bestuur. Bridgeclub V.O.G. De stand van de 4e ronde voor de paren- bekercompetitie luidt als volgt: le klas: 1. BonteOudshoorn 351 p.; 2. Blom—Brocaar 336 p.; 3. PlanjePI an je 335% p.; 4. Ouds hoornWakka 322 p.; 5. Heer en mevr. Sm'it 320 p. 2e klas: 1. OuwerkerkV. d. Mey 348 p.; 2. Schoutenv.d. Burg 332% p.; 3. Heer en mevr. Raar 330% p.; 4. Heer en mevr. Baarda 328 p.; 5. StaayGa ykema 325 p. 3e klas: 1. Heer en mevr. Wol- ring 255 p.; 2- Heer en mevr. Brou wer 337% p.; 3. Kooien-de Bolster 233 p.; 4 KlarenéoschBelt 232 p.; 5. NieuwlandTilborg 227 p. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Van Alphen, Jaspe~se, Postel en Stoffers. Dienst der Apotheken. De avond racht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag ~:6 Febr. 13 uur tot Zaterdag 5 Maart 8 uur waargenomen door: de' Apo theek Boekwijt, Brcestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20552. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, telefoon 26274. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond). LATER TIJDELIJKE OPKLARINGEN. Gedurende de avond en n&cht zwaar bewolkt met tijdelijk eni ge regen. Morgen overdag wis selende bewo king met enkele verspreide buien, voorname lijk in het Noorden van het land, en iets kouder dan vandaag .Ma tige toe krachtige, in het Noor den var. het land tijdelijk harde wind tussen West en Noord- West. K.L.-DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek Leiden", Jan Lievens- straat 2, Leiden. Telefoon 22761. Zondag 27 Februari: 19 uur: bo venzalen „De Harmonie" (Breestraat 16). Ned. Kath. Ver. v. Handelsver tegenwoordigers, Handelsreizigers en Verzekeringsinspecteurs „St. Chris toffel", afd. Leiden. Vastenavond feest: muziek, voordracht, attractie», dansen. Leden met hun introfiucCT. gratis toegang. Woensdag 2 Maart: 20 uur. Pieters kerkgracht 1. Jongeren Organisatie K.V.P. afd. Leiden. Gedachtenwisse- ling over het te behandelen onder werp in het Jeugdparlement (zie 3 Maart). Donderdag 3 Maart; 19 uur. Stad huis kamer 345. Algemene vergade ring Leids Jeugdparlement Onder werp: „Wat is het fundament van on ze volksvrijheden?". Voor alle jonge ren vrij toegankelijk (publieke tri bune). MARKTBERICHTEN TER AAR, 25 Febr. Groente. Wit lof I 2837 cent, idem n 25 cent, idem stek 712 cent, spruiten 2843 cent, idem afw. 218 cent aardap pels 4 cent, kroten 3 cent, waspeen I 6 cent alles per kg.; boerenkool 1.10 per kist Prei I 8—11 cent,i dem afw. 2 cent, was-peen 'EB 4 cent, Waspeen nB 3 cent alles per kg. ROELOFAI? ENDS VEEN. 25 Febr. Groete. Witlof 1 732, spruiten 40-48, uien 1—2.40. Bloemen. E. Eddy 334ö, v. d. Eerden 3550. Golden Harvest 41 62, Vera 28-*36 cent, Red. Pitt 48 48 cent Gen. de Wet 2835 cent, Al- berio 4452 cent, Zenober 2436 ct.. White Sail 4470 cent. Nansen 38 46 cent, Bandoeng 3246 cent, Crown Imperial 2438 cent, Copland 3059 cent, Utopia 50o7 cent, Sonja 2432 cent, Piccadilly 3848 cent. Carara 5057 cente Albino 4976 cent, Dub bele Tulpen 3466 cent, Wh-estter 1730 cent, Magnificense 1825 cent De kosten zijn gering bij de tegenwoordige prijzen: 25 watt f 0,60 40 watt f 0,65 60 watt 0,70 75 watt I 0,80 100 watt f 0,85 150 watt f 1,20 Vraag Uw bandelaar om onze interessante brochure „Het goed verlichte huls" N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN DE N.V. VLEES W AR EN - CCWfejRVBNFAiHRrEK „SASSFNiHETM'' zoekt een alleszins 1563 Alleen beslist ervaren krachten gelieven zich te melden Hoofdstraat 20, Sassenheim. DE AANGIFTE van leerlingen voor de cursus, aan vangende 1 April 1949, is nog geopend tot uiterlijk 4 Maart a.s. Aangeven aan de Ambachtsschool, Haagweg 4, Leiden. Beperkt voorradig „DOUBLE TEXTURE" DAMES REGENMANTELS met afneembare capuchon in de maten 36—48 Vlot model en waebaar. JAN WE8TEN Breestraat 147 Telefoon 25747 Leiden in de zaal SNEEBOER, op Maandag 28 Febr., half acht door R. K. Toneelver. „ST. GENESIUS", Leimuiden. Opgevoerd wordt: „DE RACE OM DE DUITEN" NA AFLOOP GEZELLIG SAMENZIJN. Er kunnen geplaatst worden: en Dagelijks aanmelden. Telef. K 1719-2203. COED en VLOT SPREKEN in het OPENBAKR Nu is het tijd om goed en angstvrij te leren spreken. Katholieken blijft niet achter, sluit U aan bij de nieuwe cursus. Club- en privélessen, verbetering van alle spraakstoornissen. 1564 AANMELDEN DAGELIJKS. Instituut „REDEVO", Joh. de Wittstr. 34, telef. 20981. aangeboden aan jonge actieve kracht, voor het beheer van een bestaande verzekeringsportefeuille, met lust tot aanpakken en doorzettingsvermogen. Voor flinke kracht goede toekomstmogelijkheden en t. z. t. opname in bestaande pensioensregeling. Sollicitaties met op gaaf van leeftijd, die als strikt persoonlijk zullen wor den beschouwd, te richten onder no. 1566 bureau aan het Bureau van dit blad. DINSDAG I MAART, vanaf 3 uur Medewerking tad ..DB WILLO'S" Café VAN DER GEEST - Roelofarendsveen De Curator in het faillis sement van de Comm. Venn. Bloembollenkiwe- kery. Gebr. F oor te Lisse en de vennoten Joh. C. Floor te Lisse en Ant. M. J. Floor te Ederveen, ge meente Ede. brengt hier mede ter kennis: i dat de schuldvorderin gen moeten worden inge diend vóór 24 Maart 1949 ei). 1559 2. dat de verificatie-ver gadering zal worden ge houden in een der lokaiïn van het Gerechtsgebouw, Jan van Nassaust aat 112' te 's-Gravenhage op Za terdag 9 April 1949 des voormiddags te 10 uur. Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 24 Fe bruari 1049 is uitgespro ken het faillissement van G. VAN BRUGGE, koopman en fabrikant, wonende te Leiden aan de Oude Rijn no. 22. met benoeming van Mr. R. Rinkel. Rechter in de Ar- rondissements-Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van Mr. Hermina Mul ler. advocate en p-ocu- reur te Leiden, Rapen burg po. 55 tot curatrice. De Curatrice. Mr. HBRMBNA MULiLER. Abonneert U op Bureau: Papengracht 32, Leiden Koffietent ZOMERLUST, staande Stationsweg naast Café ..Zomerzorg". Tevens te koop aangebo den. ca. 10.000 gebr. Rijn- k inkertjes, ca. 2000 Holl. pannen. Te bevragen J. STAM, Uitvoe-der werk Spoorha- ven. Directiewagen Sta tionsweg. 1561 DIVERSEN <2? Openlijk dank aan God oo voorspraak van de H. Maagd Maria. H. Antho- nius, H. Clemens en ande re heiligen voor een spoe dig herstel na een ern stig ongeval. 2296 3 Th. J. van der Heijden, rechtskundige en gemeen te deurwaarder. Hoge Rijn dijk 105,105a. Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschil len, opmaken van contrac ten enz. 962 <2* Betere Muzieklessen. Muziekinstituut van Wouw Rapenburg tel. 20458. Leerlingen moeten in be zit van instrument zijn. teneinde thuis te kunnen oefenen. Piano. Accordeon. Guitaar. Mandoline. Ban jo. Uitsluitend privélessen. 3 Prijsjassen Maandag 28 Febr. in Café Van der Geest, te Roelofarends veen. Aanvang 7 uur. 2306 3 Prijsjassen Maandag avond. Aanvang 7 uur L. J Vaneman. Nieuwe We tering. 2398 3 VasfenavondbaJ te Noordwijkerhont. Fietsen stalling bij C. v. Dam. Havenstraat 22. Noordwü- kerhout. 1523 AANBOD 3 Jasz-piano. Speciale halfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systqlem. Te vens aanvang niéuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten' event, in bruik een. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. teL 24358. 954 21 Geld spaart u door uw kinderwagen te 'aten ver nieuwen in moderne kleu ren. Chromen, spuiten, kappen overtrekken; voor Zuid-Holland reiziger^u- zoek vrijblijvend. Kindët- wagenbedrijf ..Speciaal" Uitersteeracht 14. Leiden, Tel. 21248. 2300 3 Perzische kleden. De zen in uw huis. Laat ze daarom tijdig repareren. Wij reinigen zodanig, dat uv* kleed niet slap wordt. Tevens maken wij mot- werend.. Atelier. Marokko. Buitenruststraat 8a. 2282 3 Meerpoei. Alles op r.aaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Breestraat no. 171. Leiden lel 24815 3 Te koop een 125 c.c. motorrijwiel, transportfiets en vliegeroveral met ren- gordel en motorkap. Des avonds na 6 uur. Heeren straat 106. Voorhout. 229S 3 Heren in de kast ligt nog een oude hoed. Laat deze eens van A tot Z op knappen. U draagt hem weer met pleizier. Heren- hoedenrepartie Inrichting „Hetro", Hoogewoerd 109. Korevaarstraat 5. 1960 C2Uit voorraad leverbaar Kunstmeststrooiers en ket tingeggen in verschillende afmetingen. A E. v. d. Voet en Zn.. Leiden, Mors- weg 2-, tel. 21098. 2302 3 Te koop prima vierde lig konijnenhok bij C. J. Kraan, molen Honsdijk te Koudekerk a. d. Rijn. 1565 3 Wenst U meubels vol gens eigen idee? Spreek met Brede veld (firma Was senaar) Janvossensteeg 60, Tel. 20143. Ameublemen ten, combinatiemeubels, radiomeube's, boekenkas ten enz. Prima materiaal. Billijke prijzen. Meubel makerij. Houtdraaierij re paratie. 2298 <2? Piano te koop aangebo den, Duitse. kruissnarig, merk Grand Berlin. Te gen redelijke prijs. Te zien na half acht. de Ge- nestetstraat 25. 2291 <3? Aangeboden: 2 pers. En gels ledikant, kinderledi kant a's nieuw. 2e pers. bout ledikant, alles in goede staat. Frans van Mte risstraat 30. 2293 3 Te koop: flinke partij pootbare bloemkooiplanten bij A. C. Hoogervorst. te Langeraar A 145. tel. 68. 3 Te koop aangeboden: electrische karn met mo tor, as met poeli. geheel compleet bij A. Roden burg. Zijlsingel no. 86. 2? Attentie. Wy repareren al uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt Tevens restau reren van schilderstukken en reparatie lijsten. Inkoop goud en zilver Bremmer Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1. Te.' 22791. 3 Lepel en Vork, samen 29 cent. Roestvrij vertind, extra zware kwaliteit. Buitenlandse Import. Ver krijgbaar met inlevering van deze advertentie. Gel dig tot 5 Maart I. V. A. Haarl.straat no. 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 3 Vloerkleden. Erger U niet langer aan uw vloer kleed. Laat ons net repa reren of rèinigen. Tevens maken wij motwerend. Vriibl. alle inlichtingen. Atelier Marokko, Biten- ruststraat Oa. 2283 Adverteert in dit blad 3 Particulier biedt 10 tot 50 mil aan a 3 pet Huizen 3% pet. Br. onder no. 2279 bureau van dit blad. PERSONEEL 3 Gevraagd met April wegens huwelijk der tegen woordige, hulp in de huis houding, goed kunnende koken en ze'fstandig wer ken en van gg v.. in- of uitwonend. Mevrouw Meijers. Rijndburgerweg 13 3 Gevraagd met 1 Mei of eerder een R. K. Boe renknecht, goed kunnen de meiken bij A. C. v. d. Meer, Leidseweg 2. Oud- Ade. 1531 3 Gevraagd op beurt schuit. Roelofarendsveen AmsterdamZaan een schipper met knechtje. G. van Ruiten, Roelofarends- vene. 2307 3 Boerenarbeider gevr. uit Gem. Alkemade. goed kunnende melken, woning is disponibel. Br. onder no. i 2309 bureau van dit blad. 2309 3 Gevraagd met Maart of 1 Mei een R. K. Boe rendochter of Dienstbode, Link loon. omgeving Al phen a. d. Rijn. Brieven or.der no. 2092a bureau van dit blad. <3* Gevraagd een net R.K. aankomend meisje v. dag of d. en n.. bij J. G. v. d. Krogt, Vlietweg 28, Zoe- terwoude. 2304 3* R. K. Huishoudster b. z a.. 32 jaar, tegen 1 April of eerder in eenvoudig, klein, liefst moederloos §ezin, om geheel zelfstan- ig de huishouding op zich te nemen. Br. onder no. 2284 bur.v an dit blad. *3 Gevraagd hulp in de huishouding of net dag meisje. Aanmelden Maan dagavond 7—8 uur. Mevr. "Kettenis, Breestraat 38. 3 Leerling gevraagd om cpgeleid te worden in het motor- en rywielvak. Wouter Karpes. Terwee- weg ^0. Oegstgeest. 1541 3* Net Meisje gevraagd v. g. g. v.. voor dag en nacht, netjes kunnende werken, huiselijk verkeer. Hoog loon. Mevr. Visser, Plantage 7. Leiden, tele foon 24781. 2301 3 Net meisje gevraagd voor d. of d. en n. A. J. Knijnen-burg. Rnijngeester- straatweg 31. Oegstgeest, tel. 20058. 2258 <3 Gevraagd een R. K. Boerendienstbode voor de dag of dag en nadht bij Wed. J. v. d. Salm. Heren weg 306 Lisse. 2295 GEVRAAGD 3 Opslagruimte gevraagd liefst aan vaarwater, doch niet noodzakelijk. Groot vloeroppervlak, goed droog en met zolder. Br. or.der no. 2292 bureau van dit blad. 3 Bakkersbediendc ge vraagd wegens het in dienst gaan der tegen woordige. G. A Versteege. Bakkerij Kerkstraat 45. tel. 2067 Noordwijk Bin nen. 1570. 3 Terstond gevraagd een Bakkersleerling bij J. C. d. Horst, Hoofdstraat 250. Sassenheim. 2274 3 R- K. Boerenknecht ge vraagd, goed kunnende me:ken. H. Hoogeveen, Langevelderweg no. 29. Noord wij kerhout, 2281 3 Oude mahonie stoelen er. ronde tafel te koop gevraagif. Beschadigd geen bezwaart Br. on de- no. 1929 bureau v. d. blad. (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt. 10.cent 12 ct. per stuk Verkrijgbaar! N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3