Pajor wereldkampioen 1949 U.V.S. accepteerde de kans weer niet UVS mist de mooiste kans van dit seizoen MAANDAG 21 FEBRUARI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Scandinavische schaatshegemonie gebroken Kees Broekman werd een kranige tweede Ril EN MOET IN DE HISTORIE niet minder, dan 45 jaar terug gaan om op de lijst der wereldkampioenen een rijder te vinden, die niet uit een der Noordelijke landen stamt. Het was Coen de Koning, die in 1905 het wereldkampioenschap te Groningen won en daarna waren in de strijd om de hoogste titel uitsluitend Noren, Russen en Finnen aan bod. De laatste 35 jaren kwamen de wereldkampioenen uitsluitend uit Noorwe gen en Finland, waaruit wel heel duidelijk een Scandianvische hege monie sprak. En nu werd deze hegemonie gebroken, niet bij toeval, maar omdat er twee rijders waren, die een klasse boven de Noren en twee klassen boven de Zweden en de Finnen uitstaken, Pajor, de Hon gaarse student, en Broekman, de jeugdige Nederlander die resp. wereldkam pioen en tweede in het eindklassement werden. Geen afstand werd door de Noren gewonnen. De 500 meter was voor Ken Henry, de lange magere Ameri kaan met zijn lange, ietwat stijve slag. De 1500 meter werd gewonnen door zijn landgenoot Johnny Wer- ket, het kleine vinnige mannetje met zijn groene hardrijderspakje aan. De 5000 en de 10.000 meter waren voor Korncl Pajor, de rijder met de fraaiste techniek en de meest opval lende stijl van dit wereldkampioen schap. Dat de hegemonie der Scan- dinaviërs in gruzelementen viel, mo ge ook blijken uit het feit, dat slechts Noor zich onder de eerste vijf be vindt van de eindrangschikking, Odd Lunberg, de titelhouder van het vo rige jaar. Pajor en Broekman streef den hem royaal voorbij en als vier de en vijfde eindigden de beide Ame rikanen Ken Henry en Johnny Wer- ket. Pajor en Broekman op de 10.000 M. Vanzelfsprekend ging cle meeste aandacht uit naar de grote kracht meting tusser Broekman en Pajor. Onder grote spanning werd de eer ste ronde gereden. 46 seconden, werd er door de luidspreker aangekondigd. Tweede ronde 44 seconden, derde ronde een zelfde tijd. Een schok ging er door de tienduizenden toeschou wers. Na drie ronden, van de 25, la gen Broekman, die de leiding had, en Pajor reeds zes seconden vóór op de tijd van Lundberg. In de vierde ron de reden beiden een tijd van 43 se conden, acht seconden was het -ver schil nu geworden. En met elke vol gende, ronde klom de voorsprong op de tijd van Lundberg naar boven, 3 seconden, 9 seconden, elf, dertien, veertien, zestien. Het publiek was volkomen stil geworden en de Noor se journalisten, allen deskundigen in de schaatsensport, keken elkaar veelbetekenend aan. Die Nederland se rijder, de opvolger van Jaap Eden en dat jonge studentje van Boeda pest, gingen *de tijd van Luftdberg, hun favoriet voor de wereldtitel, ver morzelen. Prachtig draaiden beiden rond, in elke ronde gingen er niet tienden van seconden af, maar twee soms drie volle seconden tegelijk. Na 12'/ ronde, dus op de helft van de afstand, was de tijd van Pajor 9.21 sec., die van Lundberg had 9.45 be dragen. De voorsprong van Pajor en Broekman, 24 seconden, was vol doende om aan Lundberg alle illusies omtrent een hernieuwd wereldkam- pioenscnap te ontnemen. Helaas werd ons één ding echter duidelijk: Broek man zou deze strijd tegen Pajor ver liezen. Wel bleef hij goed volgen, maar in elke ronde verloor hij ter rein. hetgeen ook niet anders kon, want Pajor gooide er op de tweede helft nog steeds ronden van 44 en 45 seconden uit, een phenomenale pres tatie op dit zeer zware ijs, dat nog moeilijker te berijden was dan het Hollandse* in dooiweer. Pajor nam de bochten zo zuinig mogelijk; Broekman daarentegen zocht in elke ronde zijn weg, teneinde de slechte plekken te vermijden. En zo maakte hij, bij wij ze van spreken, .menigmaal een om weg" met het gevolg, dat zijn ach terstand zienderogen groter werd. In tussen werd het verschil met de tijd van Lundberg 25 seconden, 28, 32, 35, 37, 41 zelfs. Óp dat moment, na de 15e ronde, trachtte Broekman door het tempo te verhogen, zijn achterstand in te halen. Inderdaad gelukte hem die voor een deel, maar de Hongaar rook het gevaar en verhoogde even eens de snelheid, zodat alle energie van de Westlander hem geen succes WERELDKAMPIOENSCHAPPEN SCHAATSENRIJDEN. Ondanks het feit, dat het weer te zacht en regen niet medewerkte, zijn de wereldkampioenschappen schaatsenrijden te Oslo dit week-end doorgegaan. Wij zien hier onze land genoot Broekman in de start voor de 500 meter (rechts), die hij met 2 min. 33,7 sec won van zijn tegenstander Cronshey (I.S.U.) Deze laatste inaakte een tijd van 2 min. 37,3 sec. ONZE LANDGENOOT KEES BROEKMAN, die met een klein puntenverschil ach ter de Hongaar Pajor, tweede werd in de wedstrijden om het wereld kampioenschap schaatrijden te Oslo. opleverde. De toeschouwers, die over hun verbazing heen waren, moe digden Pajor en Broekman aan, geestdritfig als zij waren over de schitterende prestaties van deze bui tenlandse rijders, waarvoor een ken nersvolk respect had. En zo eindigde Pajor deze gedenkwaardige race met een prachtige eindspurt in de tijd van 18 min. 42 sec., practisch één minuut sneller dan Lundberg. Kees Broek man eindigde in de tijd van 18 min. 53.3 sec. deze toen kiometer, dus bij na 50 seconden beter dan de Noor, waarmede hij glansrijk de tweede plaats in dit wereldkampioenschap veroverde. De andere Nederlanders. Tenslotte willen wij nog even de prestaties der andere Nederlanders memoreren. Op de 1500 meter was Broekman ook in het nadeel, want Andersen en hij gingen als zevende paar van start, toen het ijs al stuk was gereden, met voor hem Henry en Werket die vanzelfsprekend de snel ste tijden maakten, cn ook de andere concurrenten Lundberg en Pajor. Dat ook dit nadeel betekende voor Broekman komt ons als zeer waar schijnlijk voor. Van der Voort werd twaafde Huiskes negentiende en Lan- gedijk 21ste. Op de 10.000 meter wilde het bij Van der Voort niet vlotten; hij duw de elke ronde, zakte steeds meer af en eindigde ontmoedigd als laatste in de tijd van 20.47.6, twee minuten langzamer dan Pajor en Broekman. Neen, Van der Voort kan veel beter. Met Broekman op de tweede plaats, Van der Voort als elfde en Huiskes als twaalfde in de eindrangschikking, heeft Nederland met zijn vertegen woordigers weer uitstekend werk verricht. Langendijk gaat vandaag naar Ne derland terug; de andere drie Ne derlanders zullen aan enkele wed strijden in Noorwegen en Zweden, en wellicht Finland, deelnemen. Eindklassementen. Hier volgen de eindklassementen van de verschillende afstanden: 500 M.: 1. Henry 46.3 sec., 2. Werket 47.1 sec., 3. Farstad 47.5 sec., 4. Lund berg 47.7 seconden, 8. Broekman 48.5 sec. 22. Langedijk 50.5 sec., 23. v. d. Voort 50.7 sec., 24. Huiskes 50.9 sec. 1500 M.: 1. Werket 2.30.8, 2. Lund berg 2.31.8, 3. Henry 2.32.2, 4. Far stad 2.33.3, 5. Broekman 2.33.7, 6. Pajor 2.34.6, 12. v. d. Voort 2.38, 19. Huiskes 2.42.8, 21. Langelijk 2.45.4. 5.000 M.: 1. Pajor 9.09.4, 2. Broek man 9.12.2, 3. Lundberg 9.16.1, 4. Liaklev 9.20.9, 5. v. d. Voort 9.21.0, 11. Huiskes 9.35.4, 17. Langedijk 9.52.9. 10.000 M.: 1. Pajor 18 min. 42 sec., 2. Broekman 18.53.3, 3. Cronshey 19.40.2, 4. Lundberg 19.41.00, I. Liak lev 19.41.7, 6. Andersen 19.48.3, 7. Henry 19.55.7. 8. Werket 20.01.5, 9. Hallgvist 20.03. 9, 10. Huiskes 20.18.5, 11. Laitinen 29.19.3, 12. v. d. Voort 20.47.6. Het eindklassement voor het we reldkampioenschap 1949 luidt: 1. Pa- ior (Hong.) 211.073 pnt., 2. Broek man (Ned.) 211.618, 3. Lundberg (Noorwegen) 212.960, 4. Henry (V.S.) 213.598, 5. Werket (V.S.) 213.762, 6. Andersen Ndorw.) 216.562, 7. Cronshey (I.S.U.) 217.193, 8. Liaklev (Noorw.) 217.408, 9. Laitinen (Finï) 217.712, 10. Halgvist (Zweden 220.502. WEER meldde zich een nieuwe kampioen: NOAD behaalde na een fel le strijd het afdelingskampioenschap van het Zuiden VI en daarme de is de vierde kampioen bekend geworden. Het wachten is nu nog op Oost en Zuid IV. In het Oosten is er veel kans op 'n beslissingswedstrijd, want A.G.O.V.V., dat gisteren Be Quick met 3—1 versloeg kan nog ge zelschap krijgen van Enschede, hetgeen wel zeer waarschijnlijk is ook en tenslotte is dan het wachten op Limburgia of B.V.V L.F.C. heelt de derby tegen Roo- denburg weten te winnen met de on evengoal, waardoor de Geel Zwarten op de tweede de Blauw-zwarten op de derde plaats eindigen. In 3C nog enkele restanten, waar bij G.D.A. door de 21 zege op Cromvliet zich veilig wist te stellen van degradatie, waarvoor nu in a merking komen BMT en BEC. In de 4e klassen nog enkele beslis singen voor de laatste plaatsen. Alh. Boys en Lissc spelen degradatiewed strijden in 4A, VVP en VDV in 4B en DOSR met SOA in 4C. Door nederlaag tegen Coal In de 2c klasse A van West II heeft Leids U.V.S. opnieuw bewe zen geen zin te hebben in het afde- lingskampioenschap. Reeds herhaal delijk hebben de Leidenaars een mooie kans gehad om de eerste plaats te bezetten en gisteren ver knoeiden ze de laatste gelegenheid om met RCH gelijk te komen. De Blauwwitten verloren met 20 van Coal, terwijl RCH zich met 21 door CW liet kloppen. Onderaan de ranglijst roert het ook nog danig. Scheveningen speel de niet en kreeg nu gezelschap van DCV, dat met 32 van Quick ver loor, doch nog vier wedstrijden voor de boeg heeft. Emma won met dezelfde cijfers van RFC en Velseri deelde de punten met Fortuna. 19 10 5 4 25 45—24 17 8 5 4 21 39—25 18 9 3 6 21 29—27 18 9 1 8 19 34—37 19 7 5 7 19 31—33 19 5 7 7 17 25—36 19 6 5 8 17 35—38 18 5 6 7 16 2536 18 6 5 7 16 22—29 16 5 5 6 15 32—32 19 5 4 10 14 37—47 Uitslagen. 2e klasse A: VelsenFortuna 11; CVV—RCH 2—1; Coal—UVS 2—0; Quick—DCV 3—2; RFC—Emma 2—3. 2e klasse B: ExcelciorVUC 11, OvermaasEBOH 21; VFCLeer dam 20; HVVGouda 32; ODS Unitas 23. 3e klasse A: LFCRoodenburg 1—0. I 3e klasse B. ConcordiaLaakkwar tier 03. 3e klasse C: BEC—VCS 2—6; CromvlietGDA 12. Derde klasse D: Postduiven Texas 2—3; HPSV—VOC 4—1. 4e klasse A: TeijlingenAlphense Boys 41. 4e klasse B: AlphiaVDV 11; HDVMaasstraat 23. 4e klasse C: WilhelmusDSO 01; DOSRVoorburg 12. Naar wij vernemen zal de com petitie om de K.N.V.B.^bekcr op 20 Maart a.s. beginnen. Eerst zullen de tweede, derde en vierde klassers, in afdelingen ingedeeld, een halve competitie spelen. Daarna zullen de eerste klassers tezamen met de kampioenen van genoemde afdelin gen volgens afval-systeem verder strijden. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. Om het kamp. van Ncd.: Rigters- bleekPSV "1—2. N.-H. Ie klasse: RohdaSwift 84. ArchipelSVK 25; Westerkwartier —Blauw Wit 24; KoogZaandijk DED 4—1. Z.H. le klasse: Ons Eibernest Achilles 7—1; Het Zuiden—OSCR 62; RozenburgVicus Oriëntis 1 Deetos—GKV 5—2. 2e klasse B: SpangenAlgemene 71; Vicus Oriëntis II—Olympiaan 0—3. NOAD KAMPIOEN. Door een' 21 overwinning op Eind- Zondagmiddag in geslaagd afdelings hoven is de Tilburgse club Noad er 1 kampioen te worden. TOEN UVS in Januari j.l. een 41 nederlaag leed tegen RCH, meende men over het algemeen, dat zij hiermede haar latste kans op het kampioenschap om zëep had gebracht. Met vijf punten achterstand op de Haarlemmers bezette zij de vijfde plaats op de ranglijst. In de twee de helft van de competitie zakte de prestatie van RCH echter aanmer kelijk, waardoor het punten-vcrschil gereduceerd werd tot twee. Het wachten was nog slechts op de volgende Haarlemse nederlaag Deze is gisteren geheel onverwacht gekomen. Met 21 verloor RCH tegen CW, diemet het degradatiespook op de hielen voor de overwinning vocht. UVS maakte helaas geen gebruik van deze prachtige kans, want zij verloor met 20 van Coal. verband in de U.V.S.-gelederen werd bij de minuut minder, wat voor de thuisclub aanleiding was om vol te houden. Mid voor de Wolf moest reeds spoedig in de tweede helft uitvallen. Jan v. d. Blom. hoewel nog niet geheel fit, kwam? het elftal completeren, wat een omzetting met zich meebracht. Sloos verhuisde naar de halflinie en Wallaart nam de plaats van de Wolf in. Toch wist U.V.S. nog te doelpunten door van Leer, maar de scheidsrechter had reeds gefloten voor een overtreding van een Coal-speler, hetgeen o.i. on juist was, daar van Leer in het be zit bleef van de bal. Hoewel U.V.S. nog alles op alles zette, niets baatte meer. In de laatste minuut wist de thuisclub nogmaals het net te vin den (02). RCH verliest van CVV In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat RCH een ne derlaag zou lijden. Gesteund door het windvoordeel werd er direct een of- sensief begonnen op het Rotterdam se doel en het was te danken aan de goed spelende achterhoede, met Spar- reboom als uitblinker, dat er niet ge scoord werd. RCH speelde technisch een klasse beter, maar CVV liet zich hierdoor niet overdonderen. Door stug volhouden wist zij af en töe een gevaarlijke uitval te bewerken, die de ver opgedrongen Haarlemse ach terhoede maar nauwelijks onder con trole kon krijgen. Na een kwartier spelen forceerde CW bij zo'n uitval een corner, welke keurig in de cloel- mond werd geplaatst. Er ontstond een scrimmage, waaruit tenslotte de linksachter de bal over de zijlijn trachtte te werken. De Rotterdamse rechtsbuiten stond echter op zijn post. Hij plaatste de bal opnieuw hoog voor het doel en met een schit terende kopbal gaf midvQor v. Bok- kum zijn club de leiding. De vreugde over dit doelpunt was van korte duur, want twee minuten later lag de bal reeds aan de andere kant in het doel. Bij een zachte schui ver bleef de Rotterdamse doelman als een zoutpilaar staan en gaf hiermede .de RCH-midvoor een cadeautje, dat te oordelen naar het gejoel langs de lijn weinig waardering vond (1—1). Van dat ogenblik af was er geen sprake meer van een RCH-overwicht. Twee maal ontsnapte het Haarlemse doel aan een doorboring bij een blun der van de keeper, die evenmin als zijn collega een safe indruk maakte. Voorts kogelde v. Bokkum bij een vrije trap op de rand van het doelge bied de bal tegen de bovenlat en de bezoekers mochten blij zijn met de gelijke stand, waarmede de rust in ging. De tweede helft begon direct met een serie aanvallen op het Haarlem se doel. Telkens opnieuw moest de achterhoede ingrijpen, maar nauwe lijks was de bal weggewerkt, of er werd een nieuwe aanval opgezet. Tij dens dit overwicht wist v. Bokkum wederom met een fraaie kopbal te doelpunten. RCH was hierdoor danig uit het lood geslagen en demonstreerde iets, dat men zou kunnen aanduiden met „zenuw-voetbal". Eerst een kwartier voor het einde toonden de Haarlem mers hun superioriteit weer. Talrijke hachelijke momenten ontstonden voor het Rotterdamse doel, waarbij bijna heel CVV stond te verdedigen. Er was echter geen doorkomen aan en hoe wel de spanning met de minuut steeg, gedoelpunt werd er niet meer. Coal-UVS 2-0 Het niet meespelen van Erades en v. d. Blom werd terdege gevoeld, hoepel de plaatsvervangers van goede wille waren. Jac. Sloos is nu eenmaal geen linksbuiten, terwijl van Duijl vooral na de rast heel zwak speelde. Ook het weer mee spelen van Wallaart was geen ver sterking. De Leidenaren speelden de eerste helft met de wind in de rug en in deze periode had een goed en vlot spelend U.V.S. zeer zeker zijn slag moeten slaan. Steeds was U.V.S. aan het bod, maar de verdediging van de thuisclub had er goed het oog op en in laatste instantie was de keeper in ongenaakbare vorm. Tony had zijn schot thuis gelaten en de rest 'van dè voorhoede wist het evenmin tot een behoorlijk schot te brengen. Kansen hebben zich zeker voorgedaan, maar men wist ze niet te benutten. De uitval len van de thuisclub waren niet van gevaar ontbloot en uit een daarvan wist de thuisclub, na onvoldoende dekking van de U.V.S.-verdediging te doelpunten (01). Na de thee is de thuisclub het meeste in de aanval geweest en vooral hun bewegelijke voorhoede heeft het de U.V.S.-verdediging heel lastig gemaakt. Wanneer U.V.S. eens ten aanval tro'k, vond zij op haar weg een blok van verdedigers, waar geen doorkomen aan was. Het L.F.C.—ROODENBURG 1—0 Geelzwarten wonnen LVB-schild Ten aanschouwe van een vrij tal rijk publiek vond deze wedstrijd plaats. Voor de rust kregen beide partijen enige goede scoringskansen, doch zij werden niet benut. Eenmaal miste Koet, alleen voor de keeper staande, op onverklaarbare wijze. De rust brak aan met 00. Na de rust is» LFC het meest in de aanval, doch de achterhoede van R. weet van geen wijken. Bij een vrije schop door Koet genomen, speelt de Roo- denburg-back gevaarlijk terug doch Onderwater is op zijn post. Link wordt dan vervangen door H. Hen zen, die het op de l.-buitenplaats lang niet slecht deed. Hij schiep zich zelfs zeer mooie kansen doch be nutte deze niet. Een goede voorzet wordt Bijl juist op tijd ontnomen op een moment maakt een R.-speler hands in het beruchte gebied doch de scheidsr. laat doorspelen. Fel wordt het R.-doel bestookt. Met de A.-aan- vallen weet de LFC-achterhoede wel raad. Nog 5 min. zijn te spelen. Ku- kler neemt een vrije schop, plaatst hoog voor het doel, waar Teske met een schitterende kopbal in de uiter ste hoek LFC de leiding geeft (10). Dan begaat de R.-keepcr een fout, door de bal in het gezicht van Bijl te duwen, wat de scheidsr. weer ont gaat. Met onveranderde stand "komt tenslotte het einde. Door deze over winning bezet LFC de tweede plaats op de ranglijst. TeylingenAlph. Boys 41. Al was deze wedstrijd dan niet meer van zo'n belang, we hebben toch nog genoten van verschillende goede momenten, zowel van Teylingen als van Alph. B. Vooral voor de rust was het een opgaande strijd, doch jammer zakte Alph. B. in de 2e helft dusdanig af, dat Teyl. gemak kelijk de overwinning behaalde. In den beginne zette Alph. Boys een flink tempo in, waarbij de Teylingen achterhoede alle zeilen moest bijzet ten. Na tien minuten ondernam Teyl. een mooie aanval van links. De buitenspeler zette keurig voor en Van Elk schoot ineens onhoudbaar in (10). Alph. B. zette verschillen - 'de aanvallen op, uit een daarvan zet te de 1-buiten voor en het was de r.- binncn die keihard inschoot, doch Leo stompte de bal nog juist keurig uit zijn doel. De corner leverde niets op. Dan plotseling enige aanvallen van Teyl.. waarbij de Alph. Boys- keeper door het oog van de naald kroop. Wel schoot de r.-buiten van Teyl. een ver schot in, doch de ar biter floot voor buitenspel. Dan ver plaatste het spel zich weer naar het Teyl.-docl, waar verschillende gc- aarliike aanvallen werden afgesla gen, tweemaal door de achterhoede en tweemaal door de dcklat. Hier had Teylingen wel geluk. Na enige wederzijdse aanvallen was het rust met ongewijzigde stand. Na de rust had Teyl. het beste spel en. spoedig liet het zich aanzien dat Teyl. het gemakkelijker zou krijgen, daar de Boys er niet veel meer aan te pas kwamen. Hierdoor speelde Teyl. veel beter en bij een voorzet van de 1-buitcn kopte Habraken juist over de r.-back voor dc voeten van de toegelopen r.-buiten, die geen fout maakte (20). Kort hierop was het de l.-buiten van Teyl., die de bal cp tamelijke afstand hard inschoot (30). Toen Teyl. het even te ge makkelijk opnam, was het de l.-bui ten van Alph. B., die keurig voor zet en de midvoor ineens onhoud baar inschiet (13). Bij een van de talrijke aanvallen van Teyl. werd de midvdoor door twee man aangevallen in het beruchte gebied. Penalty! Van Elk plaatste zich achter de bal en schoot keihard tegen de keeper; de bal sprong terug voor de voeten van Van Elk en verdween in het doel (4—1). Verdere uitslagen: SJZ 4Teyl. 4 12; DOSR ATeylingen A 43; Teylingen BDocos B 3—3; MMO Teylingen C 53 UDO aTeylingen a 11; Teylingen bSt. Bernardus a 3—0. S.J.C. Jammer genoeg heeft SJC II het gisteren tegen RVC niet tot een overwinning weten te bren gen en moesten zij genoegen nemen met een gelijk spel (22). Hierdoor ontgaat hun het kampioenschap van hun afdeling hetwelk zij practisch reeds bezaten, want door een mis verstand inzake het aanvangsuur van de eerste competitie-wedstrijd tegen Scheveningen, kregen onze reserves 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen. De gevoerde onder handelingen met het KNVB-bestuur over het misverstand leverden geen resultaat op, waardoor onze reserven met het grootst aantal winstpunten het kampioenschap ontgaat. De ver dere uitslagen zijn: Jun.: Stompw. BoysSJC B 22; SJC aLisse a 54; SJC bMeerburg b 150; VVSB c—SJC c 1—2. Alph. Boys. Het eerste elftal heeft bij Teylingen met 41 het on derspit moeten delven. Het tweede wist de plaatselijke ontmoeting te gen Alphen 3 verdiend te winnn met 3—1. UDO 2—A. Boys 4 4—2; UDO A A. Boys A 30; Rijpwetering AA. Boys B 21; A. Boys CDocos C 11; Altior asp.A. Boys adsp. 91. Docos. Het tweede elftal 'bood gisteren kranig tegenstand toen de kampioene V.V.L.V. 2 op bezoek kwam. Zij wisten zelfs geruime tijd de leiding te behouden. Tegen het einde bleek toch, dat de gasten meer uithoudingsvermogen hadden. De uitslag werd 52 voor VVLV. Do cos 4AZL 4 werd 31. Het derde speelde vriendschappelijk tegen VN L 1, en verloor met 43. De jun. deden het niet slecht. B speelde ge lijk tegen Teylingen B met 33. C won met 9—1 van Wet. Boys B, ter wijl ook D gjelijk speelde tegen Al- phense Boys C. De A asp. wisten Warmunda a beide puntjes afhandig te maken. Hier wonnen onze jon gens met 41. Lisse oDocos c werd 41. De e asp. speelden vriendschappelijk tegen VNL. Zij konden niet tegen deze sterkere te genstanders op. (100). De heer Schouten is nog niet her steld. Dus a.s. Dinsdag geën trai ning. Rijpwetering. Ri.ipw. 1 slaagde er in, na een slecht gespeelde weel- strijd tegen AZL 1 de beide pun^es mee naar huis te nemen (21). Oranje Groen 3Rijpw. 3 60, Rijpw. Jun.Alph. Boys jun. 21, Rijpw. adsp.MMO adsp. 06. V. V. L. V. KAMPIOEN. Van links naar rechts: staande: Ton Lam- boo (die tijdens de uitwedstrijd tegen V.N.A. z'n been brak en nu weer herstellende is). Knielend: Wied Kneiber, Herman Stikvoort (aanvoer der) en C. Fortanier. Midden: Roel de Groot, Jan van Bemmelen en Rinus Bareveld. Achter: Frans v. d. Berg, Bart Lamboo, Jaap Lamboo (reserve), Nic. Stikvoort, Piet v. d. Berg en Theo Lamboo.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5