7da GEN NIEUWS UIT DE RUNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING N,r HUIBERS EEN WEEK HEEFT ZATERDAG 12 FEBRUARI 1949 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN DISTRIBUTIE KRING. In het tijdvak van 15 Februari tot en met 25 Maart a.s. zal worden, over gegaan tot uitreiking van bovenge noemde kaarten. Medegebracht dienen te worden:. Alle tweede distribute stamkaarten, de inwisselingsbonnen 903 en de con- trolekaarten a.s. en jonge moeders CA80E of C-B 303 Voor de juiste datum, waarom de bonkaa_ten SO? dienen te worden af gehaald, raadp'ege men het, in de stamkaart van het hoofd van het ge zin of in die van alleenstaande, bij gevoegde kaartje. Na-uitreilcmg. Zij. die om wel ke reden dan ook niet op de voor geschreven dag verschijnen, kunnen de bovenstaande kaarten uitfluitend afhalen te Alphen aan den Rijn op 11 April 1949. Medegedeeld wordt, dat de uitrei king van eventueel hierna nog uit te reiken bonkaarten zal worden be kend gemaakt do^r middel van raam biljetten. Personalia. De heer G. P. Hees terman slaagde voor het praktijk- examen boekhouden. BOSKOOP IN INDONESIë GE SNEUVELD. Gisteren werd officieel bericht ont vangen, dat onze plaatsgenoot Dirk de Bruijn. «eb. 1 Jan. 19E5, op 7 Fe bruari 1949" te Djombang, bij de ver vulling van zijn dienstplicht voor liet Vaderland is gevallen. Tevens werd bericht ontvangen, dat Rien van Tol, zeer ernstig is ge wond. De geruchten, als zou Bas Roo- zeboom eveneens gesneuveld zijn, werden officiéél tegengesproken. Burgerlijke Seand. Gedurende de week 4 tot en met 1-0 Febr. 1949. werd geen enkele aangifte, gedaan voor de ambtenaar van de Burger lijke Stand. Er was geen enke'e ge boorte-, huwelijks- of overlijdens aangifte. Het is de laatste 10 jaren in deze gemeente niet voorgekomen, dat in een week geen enkele aangifte werd gedaan. LANGERAAR Alg. Ziekenfonds. Als vertegen woordiger der verzekerden werd aan gewezen de heer A. C. Hoogervorst, pl.verv. de heer P. Otto. LEIDERDORP Geboren: Marretje. d. van C. v. d. Groep en D. Ph. Rijsdam; Jo hanna M.. d. van A. M. Kluijtmans en A- v. d. Groep; Petrus C. M., z. van J. Th. v. Bemmelen en M. W. v. Schie; Arie, z. van A. Vons en C. Nieuwstraten; Jan A., z. van J. v. d. Luit en M. A. de Mooij; Cor nelia H., d. van M. J. v. Iterson en A. v. Offeren; Elisabeth M., d. van J. Nievaart en W. E. Blok. Getrouwd: Arie Hoogsboom, 63 j. met Geertje Nieuwenweg, 50 jaar. Overleden: Cornelia H. v. Egmond Wed. v. Rodenburg. LEIMUIDEN Kath. Thuisfront Vier jaswed- strijden werden gehouden ter ere van Thuisfront. Prijswinnaars:: 1. mej. A. v. d. Drift, P. Zeldenrust en J. M. Straathof, 2. J. C. v. Velzen, J. M Straathof en P Broekhuizen. 3. C. v. Egmond, L. de Rijk en G. Wol vers, 4. J. Brugman. Na afloop werd er druk gebruik gemaakt van een knikkerspel en sjoelbak. Hierbij wer den de gelukkigen: J. H. Straathof, C. v. Egmond en L. H. v. Velzen en H. Vastenhout. Op verzoek van en kele deelnemers uit Rijnzaterwoude zal Volgende week een soortgelijke avond gehouden worden in café De Boer. Geboren: Jeremias W„ z. van L Wesselius en A. D. de Vos; Hendrik J., z. van C. Moens en J. E Naber; Petronella W. ML, d. van W. P. van Tol en E. G. Koek; Jacob, z. van J. Ver me ij en Ml W. van Ewijk: Fran cois P., z. van G. Schalk en A. Ho ge veen; Frederik J., z, van J. Brus en M. S. Oostermann; Adrian us X., z. van A. van Tol en A. P. Brozius. Ondertrouwd: H. H. Rotteveel 29 en X. M. Bosman 31 jaar. Huwelijk: X. van Egmond 32 jaar en X. M. Vermeulen 27 jaar: Th. Vroonhof, 28 jaar en X. M. Hooger vorst 27 jaar. Overleden: K. Roskam 55 jaar echt genoot van A. van Zanten. NIEUWVEEN Nic. Boys. Het is een uitstekend geslaagde keus geweest van het be stuur van de R.K. Sportvereniging „Nic. Boys" om voor de feestavond voor haar leden en donateurs het ge zelschap Kees Manders te engageren, waardoor het ook inderdaad, wat je noemen kan een „knaT'-avond ge worden is: De heer Leen van Vliet, voorz. van „Nic. Boys" sprak een dankwoord en bood bloemen aan. TER AAR Geboren: Xoanna M. A_, d. van B. B. Splinter en E. C. M. Stouten: Teu- nis G, z. van C. Hegeman en M. W. Jansen; Theodora M., d. van J. Th. Leliveld en C. Th. Vink; Johannes L. M., z. v. P. J. Uijttewaal en M. Blom; Adrianus C. M., z. van A. G Röling en M. C. de Boer. Ondetrouwd. W. A. van Tol 31 j. en M. G Vermeulen 27 j.; C. J Mank 33 j. en J. W. v. d. Pijl 29 j.; A. van Gils 28 j. en P. A. v. d. Lee 24 j. uit Amsterdam; P. J. Kempers 26 j. en J. M. Moor 22 j, te Rijswijk ZH. Getrouwd: G. J. v. Kints 29 j en M. G v. dl Hoorn 24 j.; J. C. Wassen- burg 43 j. en W. M. A. Koeleman 40 j. A. C. Servaas 28 j. en A. G. Sander 26 jaar. Overleden: L. N. Heemskerk 74 j., wed. van G. E. Bruines. ZOETER WO IIDE LEIDERDORP Vastenavondviering Kath. Vrouwen beweging. Het is zeer zeker een goede gedachte geweest van het be stuur van de Kath. Vrouwenbewe ging om het zang- en toneelclubje '-an, de St. Jozef-parochie uit Leiden hun vastenavondviering te laten ver zorgen. Het eerste deel, de zangnum mers, waren zeer fijn gekozen, ter wijl het tweede deel, door de toneel club verzorgd, veel vreugde verwek te. De komische verwikkelingen,, waarin drie luchthartige en onbezon nen meisjes geraken en waar ze zich op even komische wijze uit weten te redden, was dan ook aanleiding tot echt gezond' plezier. Het vlotte natuurlijke spel, vooral van het kla verblaadje hield aller aandacht ge spannen. De verloting die m de pauze gehouden werd maakte nog vele ge lukkigen. WOUBRUGGE. Geboren: Adrianus Hermanns, z. van H. C. Wolvers en A. Nederhoff; Neeltje Cornelia, d. van L. Koetsier en C. van der Endt. Ondertrouwd: C. Lamens 48 j. te Waddinxveen en C. van der Bijl 42 j.; L. Brussee 20 j. te Oegstgeest en H. Wijsman 23 j.; E. Zoetendaai 28 j. te Alkemade en M. A. Hoogenboom 27 j.; J. P. van der Star 24 j. en M. H. Turk 26 j. te Leiden. Getrouwd. L. Turken en H. Wind- horst; C. Lamens ers C. van der Bjjl; L. Brussee en H. Wijsman; C. Ter horst en A. Kroon. DE ZILK Herw. Levenskracht. De be langstelling was overweldigend. Voorz. Markman opende. De heer Verzuu, lid van het hoofdbestuur der K.A.B. hield een toespraak. Pas toor Hansen bedankte de inleider en wekte krachtig op tot verzorging van t.b.c.-patiënten. Hierop volgde een cabaret-programma van „de Geza menlijke Spelers". Een geanimeerde verloting en de band van „Amicitia" bracht een mooi douceurtje, zodat de avond een succes werd. HAAGSE SCHOUW Fancy-fair. Dat er aan de Haag se Schouw een nieuwe kerk komt is zeker. Maar of er in die nieuwe kerk ook een nieuw altaar komt en liefst een van marmer, in plaats van het tegenwoordige triplex-geval, zal af hangen van de milddadigheid van de parochianen en vooral' van hen, bui ten de parochie, die deze nieuwe kerk een warm hart toe dragen. Om deze milddadigheid te uiten is er juw-'V -n een prachtige gelegenheid. Dan wordt in de boerderij van de heer Jac. Meijer, Rijndijk 154, een gezellige fancy-fair gehouden, met vele attracties en schitterende prij zen. Om 12 uur vindt de opening plaats; van 2 tot 15 uur zijn er spe ciale attracties voor kinderen (on der geleide). Verdere aansporingen lijken ons overbodig. LEIDSCHENDAM Geboren: Maria Bernardina d. van N. L. van der Salm en J. A. Janson; Maria Johanna d. van J. Lelieveld en C. A. M. Müller; Johannes z. van M. Alberts en P. bij de Vaate; Catharina Francisca Maria d. van G. C. M. Smits en A. W. Meijer. Overleden. Niesje Vletter 63 j. echt genote van W. in 't Veld; Ludovicus Jacobs 43 j. echtgenoot van G. A. Bergman; Gerrit Draaijer 66 j. we duwnaar van J. A. Wijgrnan; Maria Rosa Felicitê van Velsen 79 j. ongeh.; Mattheijs van Rijn 63 echtgenoot van J. van der Zijden. Ondertrouwd: Petrus J. v. Wissen te Zoetermeer en Josina A. M. van der Burg. Getrouwd: Willem Hovij te Drie- bergen-Rijsenburg en Maartje Uijter- linde; Daniël H. L. van der Berg en Theodora H. Borsboom; Gerardus X. Bergenhenegouwen te Den Haag en Margaretha J. Th. Bolleboom; Jaco bus J. Heijne en Maria J. Rotteveel. LISSE Kon. Militaire Kapel. De Kon. Militaire Kapel zal op 26 Februari een concert geven in de Habaho. Om 19.15 uur zal de kapelmeester L. van Yperen met z'n kapel officieel ten raadhuize worden ontvangen. Geboren; Cornells Robertus Jo hannes z. van D. Schaap en C. van Blïtterswijk; Antonius Josephus z. van P. Th. van der Putten en J. Cap- Haarlemmerstraat 123, Leiden Dc school der dapperen. Volgens de nieuwste vi sie heeft het weinig met dapperheid uit te staan, wanneer iemand achteloos een handgranaat voor een aanstormende tank gooit of in zijn eentje een bun ker met vijf zwaar gewa pende soldaten buiten ge vecht stelt. Mensen. die zoiets doen. beseffen het gevaar niet. Deze wijsheid putten wij uit een week blad. En als je er goed over nadenkt, is het gewone dagelijkse ieven eigenlijk de school de dapperen. Op zekere dag maakt U bij voorbeeld de afspraak, dat de tandarts U vier tan den zal uitrukken. Om een uur 's middags zal het gebeuren. Over de ruste.oze nachten, die aan deze dag voorafgaan, zul len we het maar niet heb ben. Ook niet over de laat ste ochtend op kantoor, wanneer U om de vijf mi nuten Uw horloge raad pleegt tot vermaak van de collega's, die bji ieder sprongetje van de grote wijzer meer bloed uit Uw blozende wangen zien ver dwijnen. Neen, we kunnen beginnen om kwart voor een. als U met een schor „goede middag" het kan toorgebouw uitstrompelt. Ongeveer 12 keer loort U de huisdeur van de tand arts in beide richtingen voorbij en de 13e keer belt U aan. In de wacht kamer treft U oewoon ijk een gezellig stelletje men sen, die on dat moment - evenals U - zeer nederig van hart zijn. Erg mono toon vertellen ze van hun neefje, dat na het trekken van een oogtand blind is geworden. Minstens tien verhalen van drt soort moet U verwerken en dan komt een charmante (waarvoor U toch geen oog hebt) assistente om de volgende verzoeken. Dat bent U. Op de gang gekomen, bemerkt U twee deuren. De een staat open en laat een aantal lugube re insta!" aties zien. De andere is de buitendeur, die U in tijd van een wip kunt openen. „Deze rich ting", zegt de assistente. Maar plotseling herinnert U zich, dat de mens een vrije wil heeft. U rent naar dc buitendeur, rukt deze open en U bent op straat. Leve de vrijheid op de as- per ine 1 Tegen uw collega's zegt U 's middags, dat voor het raam van de sigarenwinkel beneden de tandarts een bord hing met: „Heden geen trekking." Alleen dan sluimert er een held in U. Maar zou hij ooit wakker wor den? Uit de school geklapt. De kinderen op school hadden een opstel moeten maken, maar met dat van Jantje scheen het geen zuivere koffie te zijn. Onderwijzer: Wie heeft dit opstel gemaakt, Jan tje? Jantje: Mijn vader, meester. Onderwijzer: Helemaal? Jantje: Nee meester, ik heb hem er bij geholpen. De dirigent. Een dezer dagen viel Gns de eer te beurt, een repetitie te mogen bijwo nen van een gemengd zang koor. Zoiets is erg gezel lig. vooral zolang er niet gezongen wordt. Er wordt een kopje koffie gedronken en een praatje gemaakt. Maar uiteindelijk moet er ook eens gezongen worden, want daarvoor is de ver- eniging tenslotte opgericht De dirigent verhief zich derhalve op een kistje en de zanglustigen stelden zich op. Met een wijds ge baar richtte dc dirigent zijn stokje hemelwaarts, maa- in plaats van gezang klonk plotseling een onbe daarlijk gelach. Het vest van de muzikale leider was namelijk door het armgezwaai wat verscho ven en hierdoor kwam vast te staan, dat hij op de gebral kei ij ke plaats van de riem een dun ka beltouwtje droeg. Nog sterker. Op de hoek van de Bree- straat en het Rapenburg werden wij aangehouden door een soort zeeman, die ons onder de invloed van sterke drank iets te ver telen scheen te hebben. „Mijnheel", zei hij. „ik ben overal od de weteld ge weest. Zelfs bij de woeste stam van de Taratigers. Zo fanatiek als die kerels zijn, daar kunt U geen no tie van hebben. Toen ik eens door het oerwoud liep sprong er plotseling een kerel te voorschijn, die me wilde wurgen. Met een klap van mijn klewang onthoofde ik hem. maar toen zijn hoofd over de grond rolde, probeerde hij nog in mijn benen te bij ten. Onze professor. Er woont hier in huurt een professor, die van tijd tot tijd met de baby uit rijden gaat. Vori ge week was dit ook ge beurd en hij had een tijdje in het v. d. Werf park ver toefd. waar nog meer kin derwagens in het zonne tje stonden. Om vier uur belde hij weer thuis aan en toen ziin vrouw opendeed vroeg hij: „Ik ben toch met de baby uitgeweest?" ..Er is toch geen onge luk gebeu~d?'\ vroeg zijn vrouw, die de verstrooid heid van haar echtgenoot maar al te goed kende. .Heen. dat niet", ant woordde hij, „maar ik vind het zo eigenaardig dat er twee kinderen in de wagen zitten." In de val. Een zenuwachtige juf frouw rende het politie bureau binnen en riep Vot de eerste de beste agent, die ze zag: „Kom gauw mijnheer, er zit een dief in mijn eetkamer". .Xaat hem maar rustig af eten. juffrouw'. ant woordde de agent terzake kundig. Zoveel te gemak kelijker kunnen we hem pakken, als hij probeert weg te lopen." Een klacht. Een abonné schreef ons dat hij de wereldberoem de Nederlandse hygiëne in gevaar acht wegens het feit. dat men hier te" ste de de jjewoonte iheeft. om fles'es melk aan de stoep rand te zetten. Er schij nen honden te zijn, die van deze toestand misbruik ma ken en in het donker van de morgen oo drie poot jes in de nabijheid van derge'ijke matineuze fles jes vertoeven. Nu kunnen we wel tegen de honden zeggen: „Weest realist en staSt met beide achte~be- nen oo de grond!" Maar zou dit helpen? Niet? Mis schien kunnen de mensen er dan verbetering in bren gen! tijn; Jacobs d. van G. van der Voet en M. M. van Es:en; Evert z. van G. J. Westerfpk en S. J. Eveleens; Elly d. van D." van Turennout en T. Hensen. Ondertrouwd: Antonius van Rijs wijk 32 j., te Velp, en Wilhebnina Maria Prins 36 j.; Gerardus Jacobus van Dorp 25 j., te Mui-den en Hele na Johanna van der Zon 24 j.; Theo doras Martinus de Klerk 28 j. en Alida Martina van der Klauw 30 j. Overleden: Jeroen Koelewijn 65 echtg. van A. Warmenhoven. NOORDWIJKERHOUT K.A.B. De retraite werd in het afgelopen jaar door een flink aan tal Noordwijkerhoutse leden mede gemaakt. Het hoofdbestuur zond een circulaire, waarin wordt aangedron gen op het vormen van studieclubs. Er kcmt groot gebrek aan enigszins ontwikkelde arbeiders. Godsdienst leer, Ned. taal, sociaal-economische wetgeving moeten onderricht wor den. De cursussen zullen worden ge geven $oor een priester en een leek. Kosten slechts 0.20 per persoon. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat 1948 een nadelig saldo opleverde van f 474.96. Dit kan ge dekt worden door hot batig saldo van 1947. Nadat de g. a. kap. Vrok- lage, ter vergadering was versche nen en door de voorzitter was ver welkomd, voerde een groepje uit de K.A.J. het geestige toneelstukje „Hoe Peerke Kustermans toch nog in de hemel kwam" op. Dit stukje werd een groot succes. De aftr. bestuurs leden werden vervolgens, omdat er geen tegencandïdaten waren, her kozen verklaard. SASSENHEIM Geboren: Trijntjie Geertje d. v. M. Strik en H. Hof; Petronella Ma ria d. v. J. H. Juffenmans en M. T. Hoogenstraten; Dirk z. v. M. P. de Bruijn en A Kralt; Alexander An dreas P. z. v. P. G. Nobelen eii A. Warmerdam; Floris z. v. R. Duiker en N. Barahoorn Getrouwd: A. H. Homan 43 jr en M. M. Bader 43 jr. Overleden: J. v. d. Ploeg 74 jr-, A. J. Heemskerk ggb. Ravenbergcn 77 jaar. STOMPWIJK St. Deus Dedit. De cijfers van het financieel verslag van de penn. waren als volgt: inkomsten 1489.82, uitgaven 1406,85; batig saldo 82,97. Bij monde van de heer G Knijnen- burg bracht de kascontrolecommis sie gunstig verslag uit Wegens het ontbreken van candidaten werden de per. aftr. bestuursleden, de Groot, Schrader en v. Leeuwen herkozen geacht. In een mooie toespraak schetste de g. a. het leven op het land en onze verhouding tot God. Spr. wees ook op het grote gevaar dat ons heden ten dage bedreigt, en spoorde allen aan niet alleen lid te zijn, maar ook actief lid. om te trachten door door de vorming van één hecht blok om het communisme het hoofd te bieden. De beer Mees ter, afgev. van de afd. Leidschen- dam en tevens afgev. voor onze om geving ter looncouf eren tie, gaf er een duidelijke uiteenzetting van. Spr. brak ook een lans voor de KAB school in Voorburg. Hij mocht dan ook het genoegen smaken, dat 3 le den toezegden mede te gaan. Wie volgt? De rondvraag gaf veel stof tot discussie. Na sluiting volgde nog verloting van sigaren en een pakje shag. Onnodig te zeggen, dat ver schillenden met een opgewekt ge zicht huiswaarts keerden. VOORHOUT St. Deus Dedit. Hoewel de op komst beter was dan gewoolijk, had de grote zaal van het Parochiehuis toch geheel gevuld moeten zijn, voor al door de jongeren, om te komen luisteren naar de leerzame, duidelij ke causerie van de bondsvoorzitter van St. Deus Dedit, de heer G J. v. d. Ploeg. Spr. bracht een eresaluut aan de Voorhoutse propagandaclub, die in korte tijd reeds 26 nieuwe le den heeft aangeworven. Juist in de ze tijd hebben wij een belangrijke taak te vervullen om te komen tot betere verhoudingen. Het „Overleg" is niet gepropageerd door de libera len of marxisten, maar door de ka tholieke arb&iders naar aanleiding van de PauseUjke encyclieken. Ook de katholieke werkgevers hebben hieraan spontaan medegewerkt. Hoe wel de lonen met 8ö pet. omhoog zijn gegaan, zijn deze nog niet toerei kend. Wij moeten «chter ter dege rekening houden met de omstandig heden waaronder wij levfcn, aldus spr. Tan slotte behandelde spr. in 't kort de Stichting van de Arbeid en de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. De cultureele dienst der K.A.B. voerde op een dramatische éériacter „Plicht Gebiedt". Dit ontroerende stuk, wat tot strekking had, dat een dokter werd weggeroepen bij h^ sterfbed van zijn eigen 6-jarig kind, om twee mensenlevens te redden, had een diepe betekenis en was een leerzame les over plicht. Het werd voortreffelijk gespeeld. Vooral de jonge bedroefde moeder, speelde haar rol buitengewoon.' APe lof! Het was een leerzame avond met een aandachtig gehoor. VOORSCHOTEN DE DICHTE MIST VEROORZAAKTE ONGELUKKEN De dichte mist, die het gehele dorp en omgeving insloot heeft gisteren verschillende ongelukken veroor zaakt, die ten dele ernstige gevolgen hadden. Eerst reed op de Leidseweg, ter hoogte van de garage van Cuilenburg een trailer met aanhangwagen tegen een tram van de N.Z.H.VLM. De tfai- Ier, die moest uitwijken voor een bakfiets had de tram uit de School straat niet zien aankomen. De auto werd zwaar beschadigd, maar per soonlijke ongelukken deden zich ge lukkig niet voor. Ernstiger gevolgen had de aanrij ding, die op de Rijksweg ter hoogte van het Haa°se S"houw olaats vond (waarover wij gisteren in een deel onzer editie reeds berichtten). De bestuurder van de personen auto, de heer H. Oldenbroek Uit Hui zen, werd zeer ernstig gewond. In de loop van de middag is hij in het Academisch ziekenhuis aan de heko men verwondingen overleden. De vorige nacht had reeds bij de Vink een autobotsing plaats gehad. Een „Volkswagen" van de fa. Lint horst uit Wilp bij Deventer was vrü ernstig beschadigd, maar toen de po litie ten tonele verscheen was de be stuurder verdwenen. Die is echter de volgende dag opgespoord. Over de oorzaak van dit ongeluk kon nog niets naders worden medegedeeld. Tenslotte had gisterenmiddag in de Schoolstraat nog een ongeval plaats, waarvan een meisje het slachtoffer werd. Zij stak zonder uitkijken en geheel onverwachts de weg over. Het gebeurde in de smal le Schoolstraat, waardoor zij aange reden werd door een auto. Dr. v. d. Stoel verleende de eerste hulp. Het bleek toen, dat het meisje er nog al goed was afgekomen. .„Veilig Verkeer". Besloten is op 2 Mei een verkeersexamen te hou den, waaraan alleen de leerlingen van de 6e en 7e klassen van de scho len zullen deelnemen. Ook werd een voorlopig bestuur „Veilig Verkeer" geformeerd, waarin o.m. zitting heb ben mr. Drossaert Bentfort, de heer J. Aten (secr.), de heren baron Schimmelpenninck van der Oye, Jansen en Joziasse; de beide laatsten als onderwijzers van de plaatselijke scholen. Ouderavond V.VJL.V- De ju nioren en aspiranten van V.VX.V. organiseerden een ouderavond, wel ke werd gehouden in de grote zaal van het Eondsgebouw. De zaal was geheel gevuld door de grote schare jonge voetballers, vele ouders, net bestuur der vereniging etc. Nadat de heer P. J. Karremans de avond had geopend, begon men met de afwer king van het programma, dat ge heel verzorgd werd door de junioren en aspiranten en voor de pauze be stond uit liedjes, voordrachten en schetsjes, terwijl na de pauze het to neelstukje werd opgevoerd „Hoe Peerke Kustermans toch nog in de hemel kwam". Vooral dit laatste stukje viel bijzonder in de smaak, waarbij Herman Lindeman als JPeer- ke" zich ontpopte als iemand met loneelbloed in zijn aderen. Het zang nummer „Vadertje" voor de pauze mocht ook zeer veel succes oogsten. In de pauze werd een verloting ge houden. Kap. J. van Duyvenvoorde richtte zich in een toespraak tot de jongens en de ouders, er op wijzen de, dat de ontspanning en de licha melijke oefening, welke men bij de voetbal zoekt, gepaard behoort te gaan aan geestelijke oefening in de vorm van het aankweken van karak tereigenschappen als onderlinge vriendschap, saamhorigheid en zelf beheersing. Vermelden we tenslotte nog, dat Piet Grundeken, ook een van de jonge rood-groenen, als pia nist op zeer verdienstelijke wijze voor de muzikale omlijsting zorgde. Geboren: Maria Anna Cathari na d. v. G J. v. Veen en J. A. M. Verbij; Theresia Cornelia Johanna d. v. C. J. v. Veen en J. A. M. Ver- b*j; Ondertreuwd: Hendrik v. d. Luit 24 jr Oegstgeest en Trijntje v. d. Ster 28 jr. Johannes C. Oudshoorn 25 jr en Magdalena v. Veen 23 jr. Getrouwd: Tomas J. v. Gog 40 jr en Theodora C. Rijsdijk 32 jr. Overleden: Harmen v. d. Meulen 74 jr wedn. v. S. Dijkstra; Suzanna Sophia v. d. Waard 81 jr. echtg. v. P. J. Bakker; Hanna v. Mulligen 26 jr; Leent je v. d. Pol 68 jr wed. v. A. Blijleven; Petronella Catharina Maria Nicola 57 jr echg. v. G. E. Verstegen. WARMOND DE WINKEL-SLUITING IN HET SPORTSEIZOEN. Verlangens van Kath. Middenstand. Op de vergadering van de Kath. Middenst. veren, werden de aftr. bestuursleden W. Versluys en P. L A. v. Wissen herkozen. Eén belangrijk punt van de agen- VERZEKERINGSZAKEN VERTROUWENSZAKEN Assurantiekantoor SLEGTEN HORST NIEUWE RIJN 46, LEIDEN, TEL. 23010 da was wel de toelichting op de nieuwe winkelsluitingswet, de be spreking hiervan en het eventueel uitbrengen van een advies. De vergadering zou het op prijs stellen, indien de winkelsluitings wet voor Warmond, vooral tijdens het seizoen, zo gewijzigd werd, dat op Zondag de winkels gedurende enkele uren des mörgens een of twee uur, van bv. van 5 tot 7 uur geopend mochten zijn. Ook zou het op prijs worden gesteld, indien ont heffing zou worden verleend op de winkelsluitingswetbepaling dat Dins dagmiddags gesloten moet zijn. Vooral met het oog op de komende drukte in de zomermaanden, zullen menig winkelier door te sluiten, extra verdiensten ontgaan. Vanzelfsprekend werd dit agenda punt niet zonder meer aangenomen en vele sprekers hébben hierover hun mening gezegd. Ten slotte werd besloten het volgende voorstel bij het gemeentebestuur in te dienen: „Des Zondags in de morgenuren en kele uren geopend te mogen zijn, eveneens in de namiddag, geduren de 2 uren. Ontheffing van de ver plichting om Dinsdagsmiddags ge sloten te ziin. Dit voorstel zou dan gelden speciaal met het oog op de seizoensdrukte. L.T.B. VIERT 10-JARIG BESTAAN De L.T.B. heeft zijn tienjarig be staan gevierd. Als eerste spreker nam de voorz., de heer Vergeer, het woord en ging op zakelijke wijze de groei en bloei van de L.T.B. in de afgelopen 10 jaar na. In 't bijzonder herdacht hij het pionierswerk van prof. Cleo- ohas, door wiens ijveren de afd. Warmond tot stand kwam als zelf standige afdeling. De g. a. kap. de Greef, sprak enkele woorden van felicitatie en deed een beroep op de jonge mannen uit de gezinnen van de L.T.B.'ers om af en toe contact te zoeken met de andere jonge mensen, omdat het in deze tijden zo nodig is, dat de verschillende barricades, die om de stands-organisaties waren op gebouwd, te slechten en zodoende te trachten elkander wat meer te ver staan en te helpen. Hierna sloot de heer Baars, als afgev. van het H.B. zich aan bij de felicitaties en zette in een glashelder betoog het doel en de betekenis van de LTB uiteen, voor al wat betreft de taak van de plaat selijke afdelingen. Ook de heer burgemeester meng de zijn stem in het koor der felici- terenden en zeide, dat het gemeente bestuur van Warmond het op zeer hoge prijs stelde, dat er in onze ge meente bloeiende standsorganisaties De afgevaardigden van de K. A. F. en de RK. Middenstandsver eniging sloten zich bij de felicitaties am. De voorz. dankte de sprekers voor hun goede wensen, doch wilde niet nalaten de heer J- Hulst, die als or ganisator van de bedevaarten naar Heiloo, zoveel werk verzette, de heer L. Heemskerk, die op zo waardige wijze als penningm. de eindjes aan elkaar weet te knopen en de heer L. J. van Noort, die als secretaris op vaarlijk voorbeeldige wijze de boe ken behoudt en diens echtgenote, die steeds weer bereid gevonden werd om tijdens de bestuursvergaderin gen, die in haar huis gehouden wor den, de dorstige kelen te laven, van harte dank te zeggen voor hun veel en moeizaam werk. Deze officiële speeches werden af gewisseld door de vrolijke klanken van de Hofenks Melody Makers, die er prima in slaagden, de stemming er in te houden en er zorg voor droegen, dat de dansvloer geregeld bezet bleef. Nadat er een verloting was ge houden, waaraan prijzen waren ver bonden die de tongen wel vermoch ten te strelen, bleven de feestende L.T.B.'ers met hun genodigden nog geruime tijd gezellig bijeen. Op deze avond werd bewaarheid, wat in het laatste couplet van het v/elkomstlied werd gezongen: „Wij kunnen veel bereiken, ook al is dit een kleine bond, 't zal door samen werking blijken, wat de kracht is van Warmond". WASSENAAR Geboren: Antonius Gjjs-bertus Raymondus, z. van T. A. Hakkeling en M. C. Westgeest: Cornelia, d. v. P. Verboon en P. Ravenek; Angela Elmira Maria, d. van L. C. van Schie en E. M. W. Snoelder; Hen drik Karei, z. van F. C. van Tem men en G. Versteeg; Joanne, d. van E. M. Schade en J. Westendorp: Petrus Anthonius Wilhelmus Maria, z. van W. B. Alkemade en C. A- Zonneveld: Elisabeth Adriana Lu cie, d. van A. P. Poldervaart en W. H. H. G. van Dusschoten; Johannes Gerardus, z. van J. H. Vermeulen en M. T. van Veen. Overleden: Johann Gottlieb Grüschke, 76 J., c. v. A. Bos; Peter Hulshof f, 1 jaar: Theodoras Jacobus Helenus Steur. 70 j.; Johannes Jo sephus van der Meij, 69 j., e.v. Ag nes Brama; Johanna Huberdina van Vugt, 97 j., wed. van A. W. Wiege- rinck; Anna Catharina Cirk, 74 j.: Pieter Johannes Prüten, 83 j., wdnr van E. G- Monné; Walhelmina Alei- la Gerharda Berendina Moorrees. 75 j., wed. van G. van Breda Kolff. Ondertrouwd: J. J. Abbenhuis en A. P. Overgauw; G. J. Westgeést en* M. P. Onderwater: F. P. van der Meulen en H. J. Rietveld. Getrouwd: A. Hart en A. F. dc Geus; R. J. Welschen en M. T. J. WiddershovenJ. H. Dekker en L. V. van Lindonk. -4- Resultaat: risico's verminderen. Anderen door lawaai niet hinderen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6