Ned. Katholieke Vrouwen beweging Het jubileum der Alphense K.A.B. NIEUWE BOEKEN DINSDAG 1 FEBRUARI 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 35-JARIG BESTAAN. Op Woensdag 9 Februari a.s. her denkt de Ned. Kath. Vrouwenbeswe- ging (NK.V.B.) op feestelijke wijze het feit. dat op de 11e Febr. 1914 de R.K. Vrouwenbond te Leiden offi cieel werd opgericht. Vijf en dertig jaar lang heeft deze unie van R.K. vrouwen pal gestaan, haar arbeid on verdroten verricht, en thajas, na een gedwongen stilstand in haar activiteit gedurende de oorlogsjaren en de eer ste tijd na de bevrijding, ontplooit op aanwijzing van Z.H.Ex<^ de Bisschop van Haarlem opnieuw haar vanen onder de naam Ned. ETath. Vrouwen beweging in haar groeperingen van Gilde en K.A.V. Hoewel een 35-jaxig bestaan mees tentijds geen grooAs opgezette festi viteiten met zich brengt, wil de N.K. V.B. (Ned. Kath. Vrouwenbeweging) deze dag toch vi«ren, en wel op 9 Fe bruari a.s., des ochtends om 9.15 uur, met een H. My» van dankbaarheid in de kapel van het St. Elisabeth Zie kenhuis, en, des avonds om 8 uur, in de Leidse ^Schouwburg. Hier zal de befaamde kunstenares, mevrouw Nel Oosthout, de schone Chinees legende „De Krijtlcring" ten tonele brengen, welk spel (in 5 bedrijven), waarbij zij 18 verschillende personen uit- beeldt^ verleden jaar met enorm suc ces grote waardering door haar Voor H.M. de Koningin werd opge voerd. Nel Oosterhout, pas terugge keerd van een triomphale tournée door Engeland, zal zo spoedig moge lijk naar Indonesië vertrekken, om daar velen te vermeijen met haar kunstvolle voordracht. Het is onnodig te zeggen, dat de le den der N.K.V.B. een genotvolle avond in de schouwburg tegemoet zullen gaan, waartoe zij ditmaal ook de heren echtgenoten, zonen, broers, of verloofden, voor zover plaats beschikbaar, zullen kunnen intro duceren. Nadere mededelingen vol gen nog in deze rubrieken en per advertentie. EEN 12-JARIG PRIESTERFEEST De zeereerw. heer G. Brandenburg, Norbertijn, viert a.s. Vrijdag 4 Fe bruari zijn 12 V»-jarig, priesterfeest in de abdij Berne te Heeswij k. De jubilaris is leraar aan het gymna sium aldaar en geestelijk leidsman van de studenten. De zeereerw. heer Brandenburg is geboortig uit Leiden en vooral bekend in de dekenale parochie waar hij vaak tijdens zijn vacantie assistentie verleent. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 8 Februari zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Nijssen, Gasstraat 16, elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toedien den. Uit dit huwelijk werden 7 kin deren geboren en het gouden bruids paar telt thans 12 kleinkinderen. Bruid en bruidegom genieten beide nog een goede gezondheid. De laatste maakt nog dagelijks zijn wandelin getje door de Sleutelstad en zijn echt genote zorgt nog zelf voor haar huis houden, a'hoewel zij niet zo vlug ter been meer is. Temidden van hu.n kin deren en kleinkinderen, zal 't dit gou den bruidspaar op de a.s. feestdag niet aan belangstelling ontbreken. Op Dinsdag 8 Febr. a.s. viert het echtpaar L. J. HensingFerron, Jan Lievensstraat 35, zijn gouden huwe lijksfeest. Uit dit huwelijk werden 6 kinderen geboren, waarvan er thans nog 4 in leven zijn. Drie daarvan zijn gehuwd en hebben samen 7 kin deren. De gouden bruidegom, die vele ja ren in Den Haag als behanger en ma- trassenmaker werkzaam was, geniet thans in goede gezondheid van zijn pensioentje. De bruid was, toen wij haar een dezer dagen bezochten, pas hersteld van een ziekte en voelt zich weer helemaal fit. Bij het ingaan der bruidsdagen zorgden de gezamenlijke buren voor een verrassing: twee grote lampen kappen en een schemerlampje wer den het gouden bruidspaar aangebo den, terwijl ook van andere zijden geschenken en veel bloemen werden ontvangen. Alhoewel het bij een be-, scheiden feestviering zal blijven, zul len er toch nog zeer prettige dagen voor de bruid en bruidegom aanbre ken. LEIDSE UNIVERSITEIT. Donderdag 3 Februai a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat aan de ze Universiteit promoveerde tot doc tor in de Rechtswetenchappen, de heer mr. F. J. H. Corwan, oud-direc teur van Justitie, wonende te 's-Gra- venhage. Donderdag 10 Februari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat aan deze Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde, de heer dr. A. v. Voorthuijzen, oud-raadadviseur bij het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenscshappen, wo nende te Utrecht. Woensdag 16 Februari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat aan deze Universiteit promoveerde tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, de heer dr. L.T.C. Scheij, wonende te Warns- veld. „DE HUISTYRAN". De veelvuldige verzoeken hebben de K. A. J. van de Dekenale Paro chie er toe gebracht nog eenmaal voor het voetlicht te laten brengen het blijspel „De Huistyran" van God fried Bomans. De herinneringen aan zijn Pa Pinkelman, Sprookjes, Kop stukken, Buite'ingen enz., garanderen U een avond van ontspanning, waar aan U met vreugde zult terugdenken. Het spel zal opgevoerd worden op Zaterdag 5 Februari a.s. in het SU Antonius Clubhuis. Toegangsprijs slechts 60 cent, bel. inbegrepen. Na dere bijzonderheden kunt u verne men op de advertentie-pagina. DE TWEEDE AVOND. Was de eerste uitstekend geslaag de feestdag van de Alphense katho lieke arbeiders met de even goed geslaagde opvoering van Jan Mul- lers historisch spel „Het begon zó" beëindigd, op de tweede avond oogstte de onderafdeling der K. A. B. Kunst na Arbeid" zo mogelijk nog meer suces. Deze opvoering werd, behalve door tal van besturen, die we reeds in ons verslag met betrekking tot de eerste dag hebben vermeld als bezoekers ter receptie o.m. bijge woond door burgemeester mr. F. M. Schokking, wethouder C. M. Deerenberg, het bestuur van de Christelijke Besturenbond, van de Alphense Besturenbond en van de Goudse K.A.B. De heer A. Groeneveld van de Chr. Besturenbond sprak hartelijke felicitatiewoorden en bood 'n bloem stuk aan. Na een vluchtige blik te hebben geworpen in het verleden, dat zo treffend volgens spr. in het ten tonele gebrachte stuk werd verle vendigd, wees spr. op de grote ge nade van God, dat de arbeiders zich hebben mogen organiseren. Met ge noegen zag spr. de vele overeenkom sten in dit opzicht in katholieke krin gen met de opvatting, die men ten deze in spr.'s kringen huldigt. Na dat spr. verklaard had zich deze avond thuis te hebben gevoed bij zijn katholieke collega's, sprak hij de wens uit, dat ook in de toekomst ge zamenlijk die krachten zuHen kun nen worden ontwikkeld, die nodig zullen zi.in om staande te blijven in de branding. Toespraak burgemeester. Waarderende woorden uitte de bur gemeester met betrekking tot de hem gezonden uitnodiging, waardoor hij voor de eerste maal in de gelegen heid is gesteld, te verwylen in de kring van zijn katholieke gemeente naren, waarover spr. zeer verheugd was. Het spel, dat werd opgevoerd, had spr. aangenaam getroffen en spr. was vol lof over de wijze, waarop le ken er in geslaagd zijn het verleden levendig voor <Je geest te halen. Als .buitengewoon goed", kwalificeerde de burgemeester het speL Uit de his torie weten we, dat de arbeid s-toe- standen inderdaad zo waren. Zó be gon het, het einde was gelukkig be ter. Het was goed gezien van Paus Leo de XIII, om in de toen heersen de wantoestanden op sociaal-econo misch en maatschappelijk terrein, de juiste weg te banen voor de katholie ke arbeiders. Het deed weldadig aan, zei spr., getuige de gesprekken, die op het toneel en daar buiten konden worden opgevangen deze avond, dat aan alles de Goddelijke wet ten grondslag ligt. Spr. sprak het ver trouwen uit, dat ook in de toekomst vee1 zegen moge rusten op de arbeid en hopenlijk geen strijd gevoerd be hoefde te worden, zoals die in de eerste tijden niet te voorkomen wa ren door de vele scherpe tegenstel lingen in de maatschappij Fr zal weliswaar nog veel verbet" 1 moe ten worden en ook misschien hier en daar nog wat conflicten uit de weg moeten, worden geruund, maar de positie van de arbeider wordt thans niet meer bedreigd. En dat is een goede vrucht van de organisatie. Als die actie voor het behoud van het recht van de arbeider, ook in de toe komst steeds zó wordt gevoerd, dat die belangen ondergeschikt gesteld worden aan de goddelijke wet, dan zal dat streven zeker tot succes lei den. De voorz. van de pl. afd., de heer J. J. van Capel, sprak aan het einde van de avond, aan het begin waar van, op voorstel van de g. a., kap. J. W. Poel, het eerste couplet van het Wilhelmus was gezongen, ter ere van Prinses Beatrix, allea die tot het wel slagen hadden medegewerkt, in het bijzonder de sprekers, de oprichter, de heer H. G. Veldman, en de milde gever (die onbekend wenst te blij ven) die ter versterking van de kas 100.schonk. Spr. verzocht de bur gemeester aller trouw- en aanhanke lijkheidsbetuiging aan 't Koninklijk Huis over te willen brengen. AFSCHEID VAN IR. WAARDENBURG. „U gaf de beste jaren van uw le ven aan de gemeente Aiphen", sprak de burgemeester gistermiddag tot de scheiaende directeiu van Openba e Werken der gemeente in de trouw zaal van het raadhuis. Op deze bij eenkomst waren de gemeenteraad, hoofden van diensten en tal van ge nodigden uit de gemeente aanwezig. En zo is het ook inderdaad. 24 jaar heeft de heer Waardenburg zijn beste krachten gegeven in dienst der gemeente en wat veel meer zegt in dienst van de gemeenschap. Zijn ver-rek wu.dt in o.ede lagen der be volking ten zeerste betreurd. Tal van sprekers staken het niet onder stoe len of Danken, dat het vertrek van een zo'n werkzame figuur als de heer Waardenburg is, voor de gemeente nooit een voordeel kan zijn. De burgemeester merkte op, dat de heer Waardenburg door zijn werk zijn hart verpand heeft aan Alphen en, dat het hem grote moeite zal kos ten zich geheel los te maken van Al phen, temeer daar nu achteraf ge bleken is, dat de heer Waardenburg wo cat ook wei iets andors gewilu zou hebben. Wellicht vroeg de heer waar^ens. rg wal iets te veel van zichzelf en van de gemeente, aldus de burgemeester. „Teleurstelingen zijn u niet bespaard gebleven", aldus mr. Schokking, „en deze hebben er toe bijgedragen, dat u bent gaan uit zien naar een andere gemeente. Met dankbaarheid denken wij gaarne aan de vele grote en nuttige werken, die onde.- uw eid.ng tot stand zjn geko men. Spr. memoreerde in 't bijzonder het vele werk, dat door de heer Waar denburg ten behoeve van het uitbrei dingsplan is verricht. „Wij zien u", aldus de burgemeester ,met lede ogen vertrekken, maar het stemt ons toch tot grote vreugde dat uw naam voor goed aan de gemeente Alphen verbonden is. Ook mevr. Waarden- burg werd door de burgemeester in de hulde betrokken. De gemeente-secretaris, de heer Veenhuizen, sprak namens het ge hele gemeentepersoneel van groot tot klein en van jong tot oud. Hy schet ste de heer Waardenburg als een ambtenaar, die zijn taak op de juiste wijze opvatte n.l. de gemeenschap dienen. Als blijk van waardering bood spr. namens het gehele gemeen te-personeel niet één uitgezonderd een prachtige vi'lnsn en vulpotlood aan in étui, terwijl mevr. Waarden burg bloemen ontving. De voormalige wethouder van Openbare Werken, de heer A. Oude nes, sprak eveneens zeer waarderen de waarden en gewaagde van de al lerbeste verstandhouding, die er vroe ger in het tijdvak 19251942 tus sen hem en de heer Waardenburg bestaan heeft. Namens Rijnland sprak de heer De Gruiter, die eveneens dank zeg de voor de prettige samenwerking steeds ondervonden. Ir. Gouwetor sprak namens het architectenbureau en zei, dat hoe wel het aanvankelijk niet zo vlot ging met de samenwerking tussen genoemd bureau en de heer Waar denburg, de laatste tijd deze samen werking toch gevonden was en, dat ten aanzien van het hernieuwde uitbreidingsplan deze samenwer king zal duren totdat dit gereed is. ~)e gemeenteontvanger de heer d. Lee en dr. M. Karsemeijer spraken beiden nog woorden van afscheid. Als oud-collega sprak de heer H. Meinders, oud-opzichter van de ge bouwen, die met genoegen terug dacht aan de tijd van samenwer king in de gemeente. Nadat verversingen rondgediend waren kreeg de heer Waardenburg gelegenheid alle sprekers te dan ken voor de tot hem gesproken woorden. .Ambtenaar zijn wil zeg gen", aldus spr., .steeds klaar staan voor de gemeenschap steeds willen dienen". Spr. bracht dank aan de burgemeester voor de wyze waar op deze hem in de laatste tijd te gemoet getreden is en voor het feit, dat een belangrijk deel van het werk door hem werd overgelaten de dienst van Openbare Wer ken. „Ik heb misschien de gerezen moeilijkheden niet op de juiste wij ze behandeld", aldus spr., maar wij zijn allen slechts mensen.'' De herziening van het uitbreidings plan heeft inderdaad aldus spr. nog al wat voeten in de aarde gehad Cxi aan vankelijk bleek spr. daarover ten i zeerste verontwaardigd geweest te I zijn, maar ook dit bleek weer van voorbijgaande aard te zijn geweest. Als dank voor de ondervonden steun en als blijvend aandenken bood spr. namens zijn vrouw het gemeente bestuur een schilderstuk aan, met het verzoek dit een plaats te willen ge ven in de werkkamer van de nieuwe dir. van O. W. De burgemeester dankte namens het gemeentebestuur voor dit bewijs van dank en herinnering en zegde toe, dat dit schilderstuk zeer zeker een goede plaats gegeven zal worden, daar waar de heer Waardenburg dit verzocht heeft. BOSKOOP Verkenners-toneelspel. Het de- tectivespel'„De gouden pijl" van en door verkenners werd Zondagavond voor de geheel gevulde zaal van het R.K. Verenigingsgebouw door de verkenners van de St. Jan de Doper- groep voor het voetlicht gebracht. Bij de opening verzocht de aalmoezenier enige clementie omdat geen toneel spelers optraden doch verkenners. Dit was echter geheel overbodig, want er werd goed en vlot gespeeld. De jongens konden zich dan ook ge heel geven, want het stuk speelde zich als het ware in hun eigen zo merkamp af. Het gegeven was n.l. hoe door een zestal verkenner „op kamp" met behulp van twee detec tive's een smokkelaars-complot werd ontmaskerd. De hopman, die al meer op de planken had gestaan, was voor de anderen een goede steun en dit hielp hen al vlug over de eerste plan kenkoorts heen. De rollen waren goed ingestudeerd en er werd vol toewij ding gespeeld. Jammer, dat zo weinig ouders hun belangstelling toonden. Het slotwoord werd gesproken door pastoor Ouwendijk met een hartelijk dankwoord aan alle spelers en hun regisseur. Uit de grote belangstelling van de zijde der katholieke jeugd bleek weer een ste meer, dat een goede ontspan ningsgelegenheid op Zondagavond ze ker op zijn plaats zou zijn. Personalia. Het diploma „ge zinsverzorgster" is uitgereikt aan mej. P. Rosbergen. OUD ADE Kerkdiensten. Morgenochtend te 8 uur kaarsenwijding, processie en H. Mis. Te 9 uur Engelenmis, waarna begrafenis. HOOGMADE K-A.B. De voorz., de heer H. Elsgeest, deelde mede, dat deze ver gadering de laatste zou zijn, welke onder zijn leiding zou staan, omdat hij zich vanwege zijn gevorderde leeftijd riet meer herkiesbaar kon stellen. Aan het financieel verslag van de penn. ontlenen we S 507.aan in komsten en 456.aan uitgaven, Herw, Levenskracht 370.55 en Ka nunnik van Schaikfonds ƒ31.05. Bij de ingekomen stukken vernamen we, dat bij de Centrale Volksband werd ingelegd f 5619.25, terwijl de terug betalingen bedroegen f 1045. De pre- mies-ontv. van de Lev.verz.mij Con cordia bedroegen f 762.60. Bij de be stuursverkiezing werden de heren J. v. d. Ploeg en J. v. d. Pouw-Kraan met een grote meerderheid van stem men herkozen. In de vacature voorzitter werd de heer C. v. Zaal gekozen. De secr., de heer J. T. v. Goozen.' dankte de oud-voorzitter voor het vele werk, dat hij gedurende lange tijd heeft verricht en vertrouw de, dat hij nog steeds zijn steun zou ondervinden. LEIMUIDEN Telefoondienst Van het hoofd van het telefoondistrict vernamen wij dat het de bedoe'ing is om het telefoonnet nog dit jaar te automa tiseren. Het gebouw voor de centra le wat men reeds aan het plaatsen is tegenover de R.K. Kerk zal bin nen korte tijd gereed komen. Ook is er sprake van uitbreiding van het net aan de Nw Z-zijde der Drecht en Bilderdam. Dit zal echter afhan gen van het aantal gegadigden deze omgeving, zodat het van belang is dat de aanvragen nu reeds gedaan word.en. „St. Eloy" opgeheven De me taalbewerkers kwamen in vergade- bij een. De afd. Leimuiden en Riinzaterwoude te't slechts 12 leden, waarvan 2 in militaire dienst. Aan gezien enkele leden wegens veran dering van werkzaamheden weer on der de bouwvakarbeiders behoorden had de afdeling geen reden van be staan meer en werd besloten tot op heffing van de afdeling. De over bid venden zullen ingedeeld worden bij de afd. Roe'ofarendsveen. Tot slot werd besloten het lid A. Strob- be, die in Indië het Vaderland dient, een pakket te zenden. TER AAR Getrouwd: Jee. v. d. Hoorn 30 en G. v. Dam 29 j.; J. v. Golen van den Berg, L J. M., Dr. Logica. Inleiding Begripsleer, Nijmegen; Utrecht, Dekker Van de Vegt, IV. Inleiding op de Logica en een Begripsleer; ge degen uiteenzetting op Aristote- lisch-Thomistische grondslag, geschikt voor ieder die wijsgeri ge vorming genoot. Boer, Dick. Het Fotoboek. Leerboek voor amateur-fotogra fen. GeilL met foto's en fig. Bloemendaal, Focus. Een haast klassiek geworden foto-leerboek met voortreffelijke kwaliteiten en prachtige illustraties. Klimsch, Robert, Mgr. Dr. De Doden Leven. Vert. uit h. Duits dr. Gerhard Steffens. Geill. met frontispice Den Haag, Pax. Positieve ervaringsbewijzen voor een leven na de dood. Knipping, John. B., Dr. O.F. M., en Dr. M. Gerrits. Het Kind in Neerlands Beeldende Kunst. Ie deel: 19e en 20e eeuw. GeilL met 99 reprod. t.d.t.. Wage- ningen, Gebrs. Zomer Keu- ning. IV-V. De rol van het kind in de beeldende kunst en tevens zijn plaats in de literatuur. Faardevol werk het rijke collec tie reproducties. van Liefland, W. A., Jr. De School voor het afwijkende kind. GeilL met foto's en fig. Den Haag, Haga, (afwijkende kin deren nr. 7). IV. De verschillen de onderwijsinrichtingen voor het geestelijk en lichamelijk af wijkende kind worden bespro ken. Ook wordt aandacht ge schonken aan nazorg en aan de eisen voor leerkrachten. Möller, J. B. W. M., pr., Sint Liduina van Schiedam. In de mystiek en in haar tijd. GeilL m. 7 platen naar tekening van F. Hamer. Den Haag. IV. Een oor spronkelijk standaardwerk, onze grote boetelingen en geliefde heilige volkomen waardig. Van harte aanbevolen. Morgan, A. P., en J. W. Sims. Jongens en Electriciteit. Interes sante proeven; zelf bouwen van allerlei toestellen. Vert. uit h. Engels ds. J. van Asperen. V. Populaire beschrijving over het bouwen van allerhande electri- sche apparaten. Een begerens waardig boek voor jongens. De Munter, Longinus, O.F.M.. en O. A. Waegeman. Bloemen uit Gods tuin. GeilL met 34 blz. fo to's. Wateringen; Tielt J. Lan- noo. IV-V. Prachtige kinderfo to's met verhalen en versjes over het kind. Vele goede wensen voor ouders en opvoeders. Warm aanbevolen. Pauwels, Francois. Dag van Leugen. Een mensenleven in verzen A'dam, A. J. Streng- holt. II. Cyclus van 225 sonnet ten, grotendeels autobiografisch. Men moet te veel deprimerend maatwèrk doorworstelen om enke le poëtische parels te vinden. Raymond, J. J., Jr. Dr. Plane taria. Beschrijving van het Zeiss planetarium en van enkele mo dellen van het zonnestelsel. Geill. met fig. A'dam, Dili- gentia. V. Populair wetenschap pelijke verhandeling voor graag zelf experimenterende sterren liefhebbers. Rinderknecht, Karl. Jongens zien het Schip. Vert. dr. J. C. Alders, GeilL met teken. A'dam, Bigot en Van Rossum, (Jongens zien). V. De ontwikke ling van holle boomstam tot het moderne schip. Populair, maar zeer wetenswaardig. Van harte aanbevolen. Roth, Walter. Jongens zien de auto. Een reis door het wonder land der autotechniek, gevolgd door een kleine practische hand leiding voor het rijden. Vert. dr. J. C. Alders. Geill. met fig. en 4 blz. foto's. A'dam, Bigot v. Rossum. (Jongens zien). V. Po pulair leerboek over de auto, dui delijk en vlot geschreven en door vele tekeningen verhelderd. Verhoeven, Bernard. Over kunst en leven. Baarn. De Boe kerij. IV-V. Letterkundige essays in populaire trant over volk en dichterschap, politiek lied, straat lied e.d. Aan 't slot een geestige literatuurles op rijm. Visser Ab. Paarden op trans port. Geill. met teken. dr. Rein Stuurman Meppel, A. Roe- lofs Van Goor. VI. Een paarden- transport naar Rusland. Wim c.s. beleeft veel avonturen. Een spannend jongensboek, in gods dienstige geest en van opvoed kundige waarde. Vlekke, Bernard H. M. Ame rika en wij. GeilL met 12 blz. foto's en krtn. en 3 uitsl.krt. Roermond; Maaseik, J. J. Ro men en Zonen. IV-V. Gedegen werk over Amerika's ideologie, natie, onderwijs, godsdienstig le ven, staatsbestel, historische ont wikkeling, politiek en economie. Een zeer goed boek. van Wassem, W. Bloedsporen over de sneeuw. Een verhaal uit de eeuwige ijsvelden. Geill. met teken. dr. Frans Bank Tilburg R.K. Jongensweeshuis. (Engel bewaarder-reeks 6). V. Positie ve bestrijding van het verderfe lijke sterk verhaal" waarover zoveel te doen is. Dit tegengif vormt geschikte ontspanning voor alle leeftijden. Zbinden, Charles. Jongens zien door de lens. Een practische handleiding voor hen, die niet maar raak willen fotograferen. Vert dr. J. C. Alders, met fig. en 8 bl.z. foto's A'dam, Bigot en Van Rossum, (Jongens zien). V. Handleiding ter verbetering van de foto-vakkennis van ama teurs. Voor deze categorie een onmisbaar boekje. I verboden: II is streng voorbehouden; III voorbe houd; IV volwassenen; IVV rijpere jeugd; VI voor allen 28 j. en E. Lok 27 j. UIT DE OMGEVING DE KAAG E.H.B.O. Het was de afgelopen week de examenweek der plaatse lijke E.H.B.O.-vereniging. Voor het instructeurs-diploma slaagden dames R. Biemond Cd. en C. van Egmond, benevens de heer J. Bui tenhuis. De navolgenden behaalden voor de eerste maal hun diploma: de dames J. Bookelmann, G. Hoog kamer, J. Vrijhof en D. Schutte en de heren S. Aardema en H. Schutte. Afgwezen één persoon. Het her examen, dat elke twee jaar plaats vindt werd met succes afgelegd door de dames R. Biemond Cd., C. van Egmond, C. Zwetsloot, J. de Man, C. P. B. Loogman, G. Zwetsloot (hoogste aantal punten) en de heren Th. Vermeij en W. Bookelman. Twee personen afgewezen. HILLEGOM Geboren: z. van G. A. Moöyekind en A. M. Spreeuw; d. van W. Elstgeest en C. J. E- A. Bos; d. van B. Winke laar en M. C. Boelé; cL van H. Boer H. Visser; z. van A. F. van Maris en M. G. Verbeek. Ondertrouwd. N. Vrijenhoek en C. Ran; L. A. Fransen en M. Roodzand. Getrouwd* Lr. van Schie en M. C. van der Hulst. Overleden: H. Schniedewind, m. 77 jaar. LEIDSCHENDAM Geboren: Al bert us Leonardus, van W. J. van Heijningen en A. de Jong; Jacobus Theodorus Maria, z van J. J. Scholtes en C. W. M. Over. vliet; Cornelia Catharina, d van J. Veldwisch en CL P. Rijling; Johanna Maria Andrea Arnolda, d. van J. Vij verberg en J. M Meester; Cornelia Maria Adriana, d. van W. A. J. de Groot en C. M. Heijdra. Pieter Ma ria Gerardus, z. van Q. C. Heijne en J B. M. de Groot; Johanna Bernar- dina dementia, d. van J. F. P. Goe man en J. van der Lubbe; Johanna, d. van M. Pagrach en L. Karpe; Leon ar dus Johannes Maria, z. van L. P. Belt en M. H. van Marwijk; Geertruida Esther Maria, d. van W. J. Peschier en A. Meester; Aloysius Gerardus Cornelis, z. van C. H. Soonius en C. M. E. Onderwater; Maria Beri^arda Hendrika, d. van M. J. Droog en H M. Wens veen. Ondertrouwd: G. Bergenhenegou- wen en M. J. Th. Bolleboom; J. M. Kerklaan en G. G. van den Nouwe- land; W, Hovy en M. Uijterlinde; C. J. Halverhout en J. J. Blokland; J. C. Stikvoort en M. A. G. Jerphanion. Getrouwd: N. van Gorcum en M. A. v. d. Kolk. Overleden: Maria Wilhelmina 80 j., weduwe van H. Rosbergen; W, Rof- felsen 83 j., echtgenote van L. C. Hoo- gendorp. OEGSTGEEST Personalia. Het diploma „ge zinsverzorgster" is uitgereikt aan mej. M. E. Peeters. STOMPWIJK Stompw. Boys. Het le elftal moest uit tegen AZL met 52 het onderspit delven. Het 2e versloeg Oranje Groen II met 20. Het 3e elf lal verloor met 30. VOORHOUT Geboren: Maria M. J. d. v. G. C. Prins en J. S. Hoogeveen; Huber- tus J. M. z. v. H. A. v. d. Voort en J. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond LICHTE MATIGE VORST DES NACHTS. Slechts enkele overdrijvende wolkenvelden. Droog weer. Ma tige wind tussen Noord en Oost. In de nacht en vroege ochtend lichte en vooral in het Oosten en Zuiden van het land op vele plaatsen matige vorst. Overdag temperatuur om het vriespunt. H. v. d. Horst; Theodorus J. M. z. v. H. C. J. Bakker en F. C. v. d. Togt Jacobus M. z. v.J. A. v. Dam en C. v Burg; Leonardus P. M. z. v. P. G. v. d. Lans en A. M. v. Diemen. Ondertrouwd: Jacobus Hogenes 26 jr en Petronella W. H. Hermans 24 jr; Petrus J. Augustinus 25 jr en C. Bierman 26 jr. M. v. Dam 26 jr. Over'eden: Adrianus van Schoo- n 91 jr. VOORSCHOTEN De melksiyters-saneriitg. Vanaf Maandag 31 Januari is de melkhan delaren-sanering een feit Voorscho ten is verdeeld in - bezorgwyken en nu wordt de medewerking van het publiek gevraagd om gedurende een maand genoegen te nemen met de toegewezen bezorger. Met ingang van 28 Februari zullen de dan be staande wijken twee aan twee wor den samengevoegd tot sectoren, zo dat de consument de keus heeft uit twee leveranciers. WARMOND Gemeenteraad De raad komt Donderdag 8.30 uur in vergadering bijeen. Agenda o.a.: Bespreking aan koopt Klein Leerust. Personalia. Het diploma „ge zinsverzorgster" is uitgereikt aan mej. M C. v. d. Vooren. Geboren: Gerardus Maria z. v. G. A. v. Leeuwen en C. v. d. Voort. Albertus Jacobus z. v. Chr F. v. d. Berg en M. C. v. Seggelen. Eleonora Alida L. M. d. v. W. G. Broxterman en G. C. Kortekaas; Martin us Pe trus Maria z. v. M. Kraan en J. C. v. d. Meij- Getrouwd: D. J. Zwanenburg 29 jr en A. M. Breedijk 20 jr. Overleden: Johanna He7ena de Vroom en 73 jr; Arie Versluys 81 jr; F. J. v. cL Ploeg 78 jr ech'gen. v. J. v. Leeuwen: Th. Zwetsloot 75 jr wedn. v*ar J. Wesselman. LAATSTE BERICHTEN PRINS BERNHARD NAAR ENGELAND. Met zijn particuliere Dakota is Prins Bernhard hedenochtend van Soester- berg naar Enge and vliegveld Northolt gevlogen. De prins zal de gast zyn van de hertog de Beaufort opperstalmeester van de Engelse ko ning, die een der hoge gasten was bij de inhuldigingspiechtigheden van koningin Juliana. Hertog de Beaufort is een der weinige Engelsen, die nog een grote renstal houdt. Het doel van het prinselijk bezoek is kennis te nemen van de speciale voorbereidin gen. die getroffen worden voor en de training van de Enge se Olympi sche equipe voor de hippische sport. Morgen staat een speciale jachtrit ter ere van de prins op het program. De Prins, die het vliegtuig zelf be stuurt, is vergezeld door ritmeester J. J. L. baron van Lynden, bekend Nederlands olympisch ruiter. Donder dag keert Prins Bernhard naar Ne derland terug. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. SCHREIEDER GAAT DE GRENS OVER. Het Bijzonder Gerechtshof te Leeu warden wees heden sententie in de zaak tegen Schreieder. Schreieider werd, wat betreft het eerste punt der tenlastelegging: het lidmaatschap van een misdadige vereniging de S.D. buiten vervolging gesteld. Het Gerechtshof achtte niet bewe zen, het tweede punt van de tenlas- teleggin, n.l. dat verdachte opdracht heeft gegeven tot het fusilleren van een aantal personen bij Dronrijp. Zoals bekend werd tegen Schreie der vijftien jaar gevangenistraf ge- eist. De procureur-generaal bij het Bij zondere Gerechtshof te Leeuwarden liet Schreieder onmiddellijk na de uitspraak w,eer arrestern, teninde hem ter beschikking te laten stellen van het hoofd der plaatselijke politie in de stad, waar Schreieder geacht wordt domicilie te hebben gehad: 's-Gravenhage, opdat dit hoofd der plaatselijke politic Schreider als on gewenste vreemdeling over de grens kan doen geleiden. Naar wij bij informatie te 's-Gra venhage vernamen is uitwijzing als ongewenste vreemdeling een admini stratieve maatregel, die wordt ge nomen ten aanzien van elke vreemde ling, ongeacht zijn of haar eventuele daden in Nederland. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 1 Febr. Kaas. Aan gevoerd 46 partijen. Eerste soort f 1.63-^-1.65, tweede soort 1.591.62 en extra 1,70 per kg. Handel vlug. ROELORENDSVEEN, 31 Januari. Bloemenveiling. Copland f 0.36— 0.52, Crown Imperial f 0.26—0.39, Son- ja f 0.240.36, Golden Harvest f 0.52 —0.68, White Sail f 0.48—0.70, Kre- lage f 0.27—0.36, v. d. Eerden f 0.35— 0.48, E. Eddy f 0.49—0.70. Zenober f 0.23—0.38, King of the Red f0.25— 0.33, Albenia f 0.31—0.44, Piquante f 0.50—0.59, Delice f 0.36—0.41, Deli cate f 0.39—0.51, Nansen f 0.38—0.45, Amionette f 0.47—0.56, Moore f 0.26— 0.39, Pink Gem f 0.34—0.47, Dubb. Tulpen f 0.380.65, Early Glory f 0.28 0.47, Helios 0.18—0.31, Magnificen ce f 0.27—0.43, Am. Glory f 0.26—0.41, King. Alfred f 0.45—0.49, Mimosa f 7.75—9

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3