NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING DONDERDAG 27 JANUARI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN TYPOGRAFEN VIERDEN 30-JARIG BESTAAN. Hoofdbestuur onderscheidde voor zitter v. d. Kant. Ter gelegenheid van de viering van het 30-jarig bestaan van de afd. van de Ned. Kath. Grafische Bond, werd de voorz., de heer G. Th. A. v. d. Kant, voor het forum der bijna voltallig aanwezige leden met hun echtgenote of verloofde, door de secretaris van het hoofd bestuur, de heer W. de Zwager te Haarlem met de Tegel van Verdien ste en het diploma van de K.A.B. wegens zijn grote verdiensten en zijn 30-jarig voorzitterschap. Het diploma werd ook beschikbaar ge steld voor de heer A. F. Ruijsse- naars, die helaas wegens ongesteld heid niet tegenwoordig kon zijn, voor zijn 35-jarig lidmaatschap der K.A.B De heer de Zwager werkte enkele gedachten nader uit betreffende de K.A.B. en wees daarbij op de nood zakelijkheid van sociaal-economi sche vorming der leden. De g.a., kapelaan J. W. Poel, noemde de grafische bond een ac tieve afdeling van de K.A.B., het geen zeker te danken is aan de -competente leiding. De afdelingen zijn kleine cellen, die een geheel vormen in de K.A.B. en gezamen lijk datgene m'oeten verwezenlijken, wat de K.A.B. in haar geheel tracht te bereiken. Het K.A.B -ideaal wil tot steun zijn van de gezinnen, die de grootste kracht vormen der maatschappij en de christelijke geest moeten bewaren. De secr. der afd., de heer A. W. G. van Leeuwen Bzn. feliciteerde de voorz., mede namens de leden en dankte voor diens prettige leiding. Spr. vroeg aller belangstelling, even als de bondssecretaris, voor het 14- daags vakblad, dat leidraad wil zijn voor de typografen, maar dat doel alleen dan bereikt, wanneer de le den het ook trouw lezen. De heer P. A. van Engelen pro pageerde het mooie doel van „Her wonnen Levenskracht'' en bood ge legenheid tot opgave als contribuant voor minimaal J 0,25 per maand. In zijn inleiding gaf de voorz. een kort historisch overzicht der afde ling. Daaruit bleek hoe reeds ir 1915 de organisatie-gedachte bij de typografen rijpte. In 1917 in meen, later in christelijk verband, opgericht, werd de afdeling in 1918 in katholiek verband bevestigd..Wij len de heer W. W. van Leeuwen Sr was de grondlegger. Ter nagedach tenis van deze en diens zoon, wijlen de heer W. W. van Leeuwen Jr., die hem opvolgde als secr., werd ge beden. Na een gezellig samenzijn, waar toe muziek en conférence van heer Gor van Wijk, alsmede liedjes en voordrachten van enkele leden, en tractatie, het nodige hadden bij gedragen, kwam het einde van deze welgeslaagde herdenking, in het prettige vooruitzicht van een zomer reis je paar het sanatorium „Berg en Bosch". „St. Odilia" op tournée. Bood de propaganda-avond ten bate van de R.K. Blindenzorg het vorig jaar te Alphen a.d. Rijn min of meer reden tot teleurstelling, deze keer mocht de heer Jac. Meijer te Lisse tevreden zijn. Niet minder dan 33 donateurs bezorgden hem een suc cesvolle propaganda-SLVOnd, terwijl bovendien een aantal milde gevers hem materiele hulp boden ten bate van de plm. 4000 blinden in den lande, waaronder velen, die in zeer moeilijkeomstandigheden verkeren. Was het sedert 25 jaren noodza kelijk om zekere waarborgen te stellen om op de werkinrichting te worden geplaatst voor 4,50 per v/eek,thans zijn blinden in Den Haag gélijkgeschaard met 5e klasse gemeentewerklieden, hetgeen de heer Meijer met genoegen als een goede verbetering in de maatschap pelijke positie der blinden noemde. Spr. sprak het vertrouwen uit, dat dit voorbeeld spoedig door vele an dere gemeenten, zal worden gevolgd. Het gezelschap Geraldini,Bas Leon en Johny Boulee bracht voor de aanwezigen een avond van ernst, pleizier en vrolijkheid met de revue „De hoogste tijd". Een aaneenscha keling van liedjes, schetsjes, voor drachten, goochelen, telepathie, mu ziek en dwaze dingen, vormden een feest van klank en kleur met vro lijke humor totëen werkelijk Koste lijke avond, waarvan allen naar Oiartelust genoten. Des middags was in de St. Josephzaal een eveneens goed geslaagde kindernjatinée ge houden. Personalia. De dames J. M. B. van Huik en M. A. A. van Huik zijn geslaagd voor het examen R.K. Ge zinszorg. Kampioenschap schaken. In de strijd om de titel kampioen van Al phen is de heer Verburg kampioen 1948 in een uiterst spannende wed strijd door de heef Brunt geslagen. Posthuma boekte zijn eerste over winning door van Hooijer te winnen. Kantebeen wist van Zeers te winnen, zodat ook Kantebeen nog een be hoorlijke kans op de titel heeft ook al omdat de spelers elkander in deze kamp tweemaal, ontmoeten. BOSKOOP Personalia. Voor het candidaats- examen tropische landbouw is ge slaagd de heer J. B. C. van der Vis. HAZERSWOUDE Geboren: Theodorus» Jacobus Jozef, z. van Th. A. N. van Beels en Th. P. Akerboom; Maria Johanna, d. van G. C. de Groot en A. M Keizer. Ondertrouwd: P. A. Kersseboom 21 j, en M. E. van den Berg 22 j. Getrouwd: J. Harkes en J. Varke- visser. Overleden: Teunis Hoogenboom 32 j. won. te Alphen a. d. Rijn. LANGERAAR Kring „De Venen" L.T.B. Af gevaardigden van bijna ölle afdelin gen, tot de kring „de Venen" beho rend kwamen in het parochiehuis bijeen in vergadering ,o.l.v. de voorz. de heer C. Huigslobt, die in zijn openingswoord zeide, dat men over de bedrijfsuitkomsten in de Veen- streek niet al te optimistisch moet zijn. De veilingomzetten zijn wel ho ger dan vorig jaar, maar over het algemeen nog niet voldoende. De mechanisatie is voor onze tuinbouw bedrijven nog niet van dien aard, dat men er grote verwachtingen van kan koesteren. Mededeling werd gedaan, dat kap. A. Buis is benoemd tot g. van de kring. De nieuwbenoemde g. a. en ir. v. d. Helm zonden bericht, ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. In zijn jaarverslag wees de secr., de heer F. Sassen, er op, dat in de bedrijven de sporen welke de oorlog naliet nog niet zijn uitge wist, Dank werd gebracht aan het Tweede Kamerlid van der Weijden voor diens werkzaamheden voor land- en tuinbouw, speciaal op be lastinggebied. Het aantal leden der kring is 600. Uit de nu volgende be spreking bleek, dat men er voor ge voelt om door de heffingen op de producten, waarmede dit jaar is be gonnen een sterk fonds te vormen, en het overschot in reserve te hou den. De heer Tel gaf een toelichting ter zake van de kinderbijslag voor zelfstandigen. Uit de rekening en verantwoording v. d- penn. bleek een klein batig saldo aanwezig te zijn. Bij monde van de heer Aker boom wordt medegedeeld, dat de bescheiden in orde zijn bevonden. De per. aftr. bestuursleden F. Lek te de Kwakel en van Veen te Aar- landerveen werden bij acclamatie herkozen'. Voor de verkiezing van een bestuurslid voor de kwekersvak groep stelt de heer C. Huigsloot zich niet meer beschikbaar. Men werd het er over eens, de heer A. H. Ver del uit R.A.Veen te ca'ndideren De heer Straathof, eveneens uit R.A.- Veen, is aangewezen als plaatsver vanger. De voorlichting over de z.g. bedrijfssteun scheen niet overal even duidelijk te zijn geweest. Voor velen bleek het terugvorderen van ver leende steun bij het vrijkomen van geblokkeerde saldo nu een tegenval ler te zijn. Over dit punt wil men komen tot een gezamenlijke bespre king tussen de plaatselijke commis sies. De heer Tel bespreekt nog het punt vestigingsmogelijkheden voor de jongens. Volgens ruwe schatting worden jaarlijks 1750 kinderen ge boren van L.T.B. leden. Hiervan plm. 800 jongens. Wederom volgens ruwe schatting komen per jaar 375 bedrijven vrij. Rekening houdend met het feit dat het overgrote deel dezer kinderen te werk gesteld wordt in de agrarische bedrijven is het duidelijk, dat er voor velen geen plaats is. Dit vraagstuk heeft naast de sociaal-economische zijde ook een morele kant. Spr. beveelt dit ern stige vraagstuk aan in de studie en de aandacht van de afdelingsbestu ren. Het vaststellen van een bedrag ter zake van de activering der veM- inventaris kon wegens afwezigheid van de Rijks Tuinbouwconsulent of diens assistent nu niet behandeld worden. Het bestuur zal zich met het consulentschap in verbinding stel len ter behandeling van deze aange legenheid. LEIMUIDEN K.A.B. De jaarvergadering werd deze keer gehouden in het ca fé van mej de wed Sneeboer. Het be zoek was niet best, ongeveer een zes de van het ledental was present, de heer P. v. d. Hoorn, deelde mede, De secr. de heer J. Vork kreeg een pluim voor zijn jaarverslag. De penn. dat ontvangen was ongeveer f 1700 waarvan een batig saldo was over gebleven groot f 106. De heren K. de Graaf, B. Bartel en A. v. Velzen kregen de opdracht dit jaar 4 maal de kasmiddelen te controleren. De aftr. bestuursleden J. Vork en P. v. d. Hoorn werden met bijna alg. st. herkozen. Hierna kwam het geeste lijk kwartiertje door kap. Bakkum Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt. P. Zeldenthuis dank te het bestuur namens de arbeiders gezinnen voor het prachtige St. Ni- colaas feest. De leden drongen aan op een spretekcursus. Het bestuur dergelijke cursus te doen houden, waarbij de afd. zo moge1 ijk bij zal dragen in de kosten. Ten slotte kwam uit de leden het voorstel de contributie met 2 cent per week te verhogen, ten bate van Herwonnen Levenskracht OUDE-WETERING 12 y, - JARIG PRIESTERFEEST. zou trachten het volgend Zondag 30 Januari a.s. viert pater H. van der Salm M.S.F. zijn 12}^- jarig priesterfeest. Einige maanden geleden is de pa ter met verlof naar zijn vaderland teruggekeerd, na twaalf jaren van zware en gestadige pioniersarbeid in het missiegebied van Midden- Borneo. Mogen a.s. Zondag alle parochia nen van Oudewetering zijn werk steunen door hungebed. In de parochiekerk van de H. Ja cobus de Meerdere draagt de jubi lerende priester om tien uur een solemnele hoogmis op uit dankbaar heid. 's Middags is er gelegenheid tot gelukwensen vón twse uur tot kwart vóór vier in hotel Klein. Om vier uur is er plechtig lof. Moge het een dag worden, waar aan de missionaris, als hij in zijn missiestatie is weergekeerd, met grote vreugde terug denkt. Filmavond Ouden van dagen. Door het comité voor de Ouden van dagen was een filmavond georgani seerd. Na een kort openingswoord door dr. v. d. Bijl, werden enkele leuke filmpjes, door dr. v. d. Bijl zelf opgenomen, vertoond, o.a. ook de van de ouden van dagen, vorige zo mer. Een verloting en collecte hadden tot doel de nodige gelden voor de reis van a.s. zomer bijeen te brengen, Het was een mooie avond, die Vrij dag 28 Jan. herhaald zal worden, en natuurlijk is ook daar weer een goede belangstelling aanwezig. OUD-ADE Toneelavond D. V. S. 'Voor een volle zaal heeft de toneelclub „Door Vriendschap Saamgebracht". opge voerd de klucht in drie bedrijven, getiteld ,.De Onuitstaanbare" van Gerard Nielen. De hoofdfiguur Klap- stra was geknipt voor zijn rol, de op vliegende rentenier, die om een erfe nis machtig te worden, zich een maand lang niet op mocht winden. Dit gegeven -gaf aanleiding tot veel komisches scènes. De verdere rollen werden uitstekend vervuld, bijzonder viel op de notaris in zijn gedaante verwisseling ais professor. Tijdens de pauze maakte een geanimeerde loting ten bate van Kath. Thuisfront vele gelukkige prijswinnaars. Een knal-slot van de avond werd gebracht in de vorm van een muzikale pantomime, getiteld. „De Ton". Pracht staaltjes van clownerie en acrobatiek werden hierin vertoond. Het geheel heeft de zaal doen schudden van het lachen. Velen gingen huiswaarts met kramp in hun kaakspieren. D. V. S. heeft gezorgd voor een jolig vasten avondfeest. Door de medewerking van U t muzikale duo v. d. Poel werd het geheel een. prachtavond, die ook Donderdagavond veel belangstellen den zal trekken. ZOETERWOUDE Personalia. Voor net ingenieurs- exaxmen tuinbouw een heer J. G. Faase (met lof). HILLEGOM Middenstand De agenda was zo samengesteld, dat ook de dames zich hebben geamuseerd. De verg, stond onder leiding van de nieuwe voorz. de heer Lamers.- Na opening werden eerst de vol gende films vertoond: Het Jasper Nationale Park, Star spangled Ban ner, Romantische songs en de Troons-afstand en de tocht met de Gouden Koets. Drs Vlek behandelde de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie. Uitvoering „Crescendo" Deze R.K. Harmonie gaf een uitvoering. De belangstelling was enorm. Ook het tamboercorps onder dir. W. van der Peyl verleende medewerking. Het toneelgezelschap van „Concor dia voerde na de pauze onder regie van de heer Heemskerk het blijspel op „Over 12 dagen tegen midder nacht" -van Gerard Nielen. KATWIJK Geboren: Jan, z. van D. Barn- hoorn en S. Haasnoot, Hermanus, z. van M. F. Verdoes en D. Ouwehand1, Anne Geert, z. van W. Kloos en A. H. Vooys, Maria, d. v. L. .van Duyn ei\ A. Remmelswaal, Lotte Elisabeth d. van D. Lugthart en M. van Al- tena, Maria Cornelia, d. van M. van Beelen en M. C. Ouwehand, Lena, d. van A. Kuyt en N. den Haas, Ja cob, z. van J. Ruwaard en J. Olie mans, Neeltje, d. van C. Barnhoorn en F. Ouwehand, Adrianus Matthijs, z. van M. A. Suzijn en E. Boezaard, Gerrit, z. van A. Haasnoot en G. Troost, Taeke, z. van E. Westra en H. Brussee, Arie Cornelis, z. van C. Kuyt en C. M. Peeman. Ondertrouwd: G. v. Soelen en L. H. v. d. Does, N. de Vreugd en A. Hoogerdijk, D. de Boer en H. Schaap J. Dijkhuizen en I. Vooys. Getrouwd: C. A. Corijn en J. v. d. Bent. Overleden: J. Vlieland, 65 j„ C. v. Duyn 70 j., J. Ouwehand 62 jaar. LISSE GRONDAANKOPEN AANLEG LAAN VAN RIJCKEVORSEL EN HOBAHOSTRAAT In verband met de de aanleg van de Laan v^n Rijckevorsel en de aan leg van een verbindingsweg van het parkeerterrein en hef veilingsge- gebouw van Hobaho, naar de laan van Rijckevorsel, is het noodzakelijk dat de gemeente de beschikking ver- kfijgt over enige percelen gelegen aan de Kerks^ot en de Haven, toe behorende aan het R.K. Armbestuur van de St. Agatha-parochie alhier. Het R.K. Armbestuur is bereid om aan de gemeente de benodigde grond te verkopen en wel ongeveer 8990 m2 voor een totaal bedrag van f 16.062, 50 met een verrekenprijs van f 1.7!8 per m2. Als bijzondere voorwaarde is door 'het R.K. Armbe stuur der parochie St. Agatha ge steld, dat Hobaho, alhier, van het R.K. Armbestuur tegen bouwgrond prijs zal kopen een terrein, gelegen langs de Hobahostraat, ter lengte van 125 m en ter diepte van 20 m. bestemd voor parkeerterrein. B 'en W hebben hiertegenover de gemeentelijk uitbreidingsp1 an het medewerking toegezegd, dat op het huidige parkeerterrein tot bouwter rein zal worden bestemd. Veryolgens wil de heer Teeuwen aan de de gemeente de voor de aan leg van de Laan van Rijckevorsel be nodigde grond ter grootte van 1440 m2 tegen de prijs van f 1.50 per m2 verkopen mits in verband met een betere verkaveling twee perceeltjes resp. ter grootte van ongeveer 112 en 533 m2 voor dezelfde prijs per m2 door de gemeente aan 'hem worden verkocht. Bovendien is de heer Teeuwen bereid om van de gemeen te Lisse een perceel bouwgrond te kopen ter grootte van f 3872 m2 voor de rijs van 3.50 per m2. Dit per ceel heeft de gemeente in het ver fden aangekocht van de heer Zijp voor dezelfde prijs. Voor hetzelfde doel heeft de ge meente nog de beschikking nodig over een perceel grond, tej- grootte van ongeveer 1750 m2, toebehoren de aan de heêr W. J. Schrama, al hier. Hij is bereid deze grond aan de gemeente te verkooen voor de prijs van f 1.50 per M2 mits de ge meente van hem tegelijkertijd een perceel grond, ter grootte van 570' m2 bestemd voor bouwterrein, aan koopt voor de prijs van f 4.50 per m2. De gevraagde prijs voor de grond, welke niet voor wegaanleg is bestemd, is weliswaar vrij hoog, doch dient gezien te worden als een compensatie voor het onevenredig grote stuk grond, het we1 k de ge meente van de heer Schrama voor wegaanleg nodig heeft en waarvoor een prijs van f 1.50 is vastgesteld. In de verschillende prae-adviezen hieromtrent uitgebracht adviseren B en W de gemeenteraad tot de di verse transactie over te gaan. Geboren: Johanna Maria d. v. Th. H. v. Kampen en G. J. v. d. Ploeg; Margaretha Maria Wilhelmi- na d. v. W. Th. v. d. Linden en M. P. Ruien; Josephus Albertus z. v. J J. v. Zeist en XVI. A. A. Bakker; An- thonia Maria Lamberta d. v. G. C Degger en C. Zandvliet; Adrianus Petrus Johannes z. v. J. P. v. Dijk en A. Th. G. Grimsbergen; Anna Ca- tharina Maria d. v. H. L. Verheijen en G. Th. Verheijen. Ondertrouwd: Theodorus Hendri- kus van Kampen, 25 jr en Cornelia Elisabeth v. Amsterdam 21 jr; Ger rit Hopman 29 's-Gravenhage Maaje Mittertreiner 26- jr. Getrouwd: J. B. Groenendijk en M. G. S. Franchet te La Loupe Sprengers en C. W. M. v. Stijn. Over1 eden: Maria Reuvers 7 we ken: Karst de Groot 77 jr. echg. M. J. Cats. NOORDWIJK Gemeenteraad. Door verhinde ring van de voorzitter en enige le den van de raad is de aangeknodigde openbare raadsvergadering van 2 Febr. a.s. uitgesteld tot Woensdwag 9 Febr. a.s. te 2 uur nam. NOORD WIJKERHOUT Middenstandsveren. Filmavond Voor de leden van de Middenstands- vereniging „St. Jozef" werd een in teressante filmavond gehouden. De heer Beets van de Ver. „Ned Fabri kaat" vertoonde met toelichting een aantal films over Ned. Fabrieken. Het doel van de avond was belang- steTing trekken voor de eigen Ned. industrieën, die met het oog op de verdere industralisatie. De belang stelling was gering. Geboren: Petrus Johannes An- tonius z. v. L. Duivenvoorden en de Groot; Petrus Cornelis Jozef Maria z. v. J. A. Broekhof en Geerlings; Gerardina Anna Elisabeth d. v. M. C. II. Duivenvoorden en van der Veek, Anna Cornelia d. v. A. M. An- tbonissen en Caspers; Quirina Maria Theresia d. v. B. M. Bon en Zonne veld; Maria Johanna d. v. W. H. v. Munsteren en v. Gijlswijk; Johanna Theodora Clasina d. v. J. G. van Gijlswijk en Huiskamp; Johanna He lena Maria d. v. M. v. d. Klauw en de Groot; Cecilia Alida Cornelia Maria d. v. W. J. Warmenhoven en v. d. Slot; Ewalda Maria Theresia d. v. P. Neelen en v. d. Berg; Maria Hendrika d. v. J. Duivenvoorden eh Spierings; Wilhelmus Adrianus Jo hannes z. v. C. H. v. Haaster en Heemskerk; Jacobus Jozef Francis- cus z. v. J. v. Bohemen en de Win ter; Hendrika Maria d. v. S. L. Berg man en Kaptein. Ondertrouwd: G. v. d. Zwet 30 jr en C. C. v. d. Klugt 22 jr; S. G. Nul- kes 24 jr en M. C. v. d. Klugt 25 jr; P. H. Wijnands 28 jr en C. M. van Dam 22 jr. Getrouwd: G. v. Rooden en P. A. den. Hertog; Th. W. Warmerdam en A. H. v. d. Slot; H. C. v. d. Berg en A. M. v. d. Voet; Th. A. v. d. Berg en C. P. M. v. d. Voet. Overleden: W. B. HePeman 53 jr eohtgen. v. M. W. Weijers; A. Ver- sluys 81 jr wedn. v. M. v. d. Nieu- wendijk; J. J. Heeman 65 jr; G. Meeuwenoord 83 jr; echtg v. A. de Rij'k; A. J. Horik 76 jr wedn. v. M. J. Lemmers; J. M, J. v. d. Heijden 69 jr wedn. v. C. J. Kames; N. F. Heesemans 67; G. v. d. Berg 74 jr echgen v. C. v. d. Berg; A. Verbate 90 jr wed. v. A. v. d. Raadt; J. Schra- der 88 jr. wedn. v. E. G. Otto. achterwielen toch nog zover, dat hij een 25 meter doorschoot, een hoek uit het buis van de wed. Schrijvers meenam en tenslotte tot rust kwam met zijn neus in de richting waarvan hij gekomen was. Wonder boven won der vielen bij deze manoeuvre geen persoonlijke ongevallen voor. Het beschadigde woonhuis moest worden gestut, het verkeer worden omgelegd en het tramverkeer ondervond stag natie. De beschadiging van het huis is van dien aard dat het waarschijn lijk wel gesloopt zal moeten worden. SASSENHEIM Personalia. Naar wij vernemen heeft het lid van de gemeenteraad, de heer G. Verschoor, het voorne men zich in Canada te vestigen. Zijn vertrek zal nog dit jaar plaats vin den. v Geboren: Henrikus Johannes M M. z. van J. P. v. Steijn en M. C. J. Ritzen; Martha Huberta M. d. van J. Bakker en B. A. v. Ruiten; Ca- tharina Adriana M. <1. van H. Th. v. I. Geest en J. v. Dijk; Anton Jan z. .an A J. J. Arentshorst en H. M. v. Zonneveld; Adrianus Jacobus Fr. van H. Weijers en A. Th. Elst- :est. Ondertrouwd: Bernardus J. Lam- boo 34 j. en Johanna B. Egberts 29 j. Getrouwd: J. H. Wassenaar 26 j. en Fr Rewijk 25 j. STOMP WIJK Feestavond Stompwijkse Boys. De voorz. de heer A. J. Luite, opende de feestavond. De heer A. Westgeest uit Noordwijkerhout kwam daarna op het toneel en verzorgde de ver dere avond met accordeonspel, lied jes en spelletjes. Vóórdat de jongere ieden naar huis moesten, werden nog enige voetbal-attributen en dozen bonbons verloot, wat zeer in de smaak viel. Er heerste een buitenge woon gezellige stemming in de zaal, wat grotendeels te danken is .aan de kleinkunst van A. Westgeest, op be- beschaafde wijze uitgevoerd. Vooral de wijze waarop deze humorist voor de vuist weg op verschillende spelers en medewerkers een liedje dichtte, was in een woord af. VOORHOUT Herw. Levenskracht. De grote zaal van het parochiehuis was geheel gevuld met belangstellenden voor de toneelavond van „Herwonnen Le venskracht". .O.m. waren aanwezig de burgemeester en de dag. besturen van K.A.B., L.T.B. en Middenstand. Na een welkomstwoord van de voor zitter, sprak de burgemeester, die de ondersteuning van H. L. warm aan beval. De toneelver. ,St. Pancratius" uit Sassenheim voerde op een spel in 3 bedrijven „Waarvoor leven wij?" Een stormachtig applaus viel de spelers ten deel. De voorzitter kon een hartelijk dankwoord spreken voor de belangeloze medewerking der tonelisten en van de band „The Black Stars". Een verloting waarvoor alle prijzen door de middenstand wa ren geschonken had veel succes. No. 190 van de verloting kan afgehaald worden bij het bestuur. VOORSCHOTEN Ondertrouwd: Th. J. van Gog 40 j. te Ilpendam en Th. C. Rijsdijk 32 j.; J. J. Trippe 27 j. te 's-Gravenhage en C. M. van der Peet 24 j.; H. Jon- gejan 23 j. te Boskoop en H. M. Hein- sius 21 j.; J. Blok 30 j. en H. M. Westerbeek 31 j. Gehuwd: L. J. van der Bijl 31 j. en A. M. Stikvoort 22 j.; G. P. Sluiter 29 j en K. Smits 23 j. Overleden: J. van Leeuwen 8 weduwe van L. van der Werf; M. J. van der Wallen 83 j., weduwe van A. de Graaf f. Alida Bak 63 j. WASSENAAR EEN HONDERDJARIGE. Op 5 Februari hoopt mevrouw Hil- ien, Burchtweg 14, haar honderdste verjaardag te vieren. Vdor deze ge legenheid zal zij die dag in hotel Bianca recep/tie houden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond). WEINIG VERANDERING. Nevelig of licht bewolkt, droog weer. Zwakke tot matige Zui delijke wind. In de nacht en vroege ochtend op vele plaat sen lichte vorst, overdag onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. BIOSCOPEN. De films Van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „II Poverello", 14 jaar. Lido.: „Een perfect alibi" onbe kend. Luxor: Afgekeurd. Rex: „De belevenissen van dr. Wassell", 18 jaar. Trianon: „Een kind klaagt aan" Volwassenen. OEGSTGEEST Verkeersongeval. Dat het smalle gedeelte van de Geversstraat het huidige verkeer met kan verwerken en deze toestand dringend verbete ring behoeft, is hedenmorgen weer eens duidelijk gebleken. Een lege vrachtwagen van de firma Theunis uit Den Haag, kwam met een voor deze „pijpenla" onverantwoorde snelheid uit" de richting Leiden en wilde nog juist tussen een bakfiets en de hem tegemoetkomende tram doorschieten. Dit gelukte niet hele maal, zodat de neus van de tram het achtereind van de wagen te pakken kreeg. De wagen maakte een schui ver, verloor door de schok zijn ach ter-onderstel, maar bracht het zonder Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. R.K. VROUWENGILDE AFD. LEIDEN. Eerste ledenvergadering. Gisteravond had in „De Doelen" de eerste ledenvergadering plaats het R.K. Vrouwengilde afd. Leiden. Mevr. Manders sprak haar vreugde uit zowel over de talrijke öpkomst als over het feit, dat het Gilde reeds over de 100 leden telt. Zij somde en kele redenen op, waardoor de bij eenkomsten zoveel jaren gestagneerd waren, maar hoopte nu op een blij vende groei. Zij herdacht in enkele piëteitvolle woorden alle leden, die in de laatste jaren waren overleden en nodigde de vergadering uit om staande een Onze Vader voor haar zielerust te bidden. Daarna heette zij de nieuwe geestelijke adviseur, pa ter dr. Calasanctius, welkom en gaf vervolgens uiting aan het verlangen van het bestuur, dat er in de volgen de ledenvergadering bestuursverkie zingen zouden plaats hebben. Mevr. Manders en mevr. Simonis stellen zich niet herkiesbaar. Het bestuur hoopt, dat de leden gebruik zulllen "maken van de gelegenheid om can didaatlijsten in te dienen en aldus te zorgen, dat ook het jongere ge slacht achter de bestuurstafel zal plaats nemen. Daarna was het woord aan dr. W. Theunissen voor zijn lezing met lichtbeelden over het christelijk Oos ten, bizonder over Russische Ikonen. Spr. behandelde op enthousiase wijze het historisch verloop van de span ningen tussen Oosten en Westen en gaf de grote lijnen aan der gebeur tenissen, die nu leiden tot het derde Rome, Moskou. De typerende opvat tingen over verhouding Kerk en Staat werden door tal van merkwaar dige bijzonderheden toegelicht. De gehele lezing, omlijst door enkele prachtige Griekse en Russische ge zangen op gralnofoonplaten, viel zeer in de smaak en was leerzaam en boeiend. In de pauze werd kofie en gebak geserveerd, dank zij de goede gave van een enthousiast lid van 't Gilde. Tot slot sprak pater Calasanctius nog een opwekkend woord. Hij ver trouwde, dat deze eerste avond een start zou betekenen voor een hoge vlucht; alles zal worden gedaan, dat onze R.K. Vrouwenbeweging in Lei den in haar twee grote groeperingen van Vrouwengilde en K.A.V. werke lijk „voorbeeldig" zal worden èn door aantal èn vooral door gehalte zo te kunnen beantwoorden aan de idealen van Paus en Bisschop. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Johannes Arnoldus, zn. van J. A. de Haas en J. J. Nieuwen- bürg; Helenev dr. van L. Sillevis en J. Baronesse van Ittersum; Susan na Clasina Catharina, dr. van H. S. Dam en J. Niehot; Johannes Ju- docus Martinus Maria, zn. van J. C. J. M. van den Assem en M. H. van der Valk; Maatje, dr. van P. A. Schouls en W. Raëser. Overleden: C. H. P. Wagemans, vr. 61 jr.; J. J. H. Schotel, man, 77 jr.; E. C. de Feij, huisvr. van P. v. d. Blom 44 jaar. BINNENLAND. DE MOORDAANSLAG OP DE y OUDE VROUW. Woensdagochtend heeft de politie de 63-jarige mevrouw B„ die gistermid dag in de Grote Wittenburgerstraat Amsterdam door een 16-jarige jongen werd aangevallene verhoord. Ondanks het feit, dat zij zwaar verwond is, kon zij de politie te woord staan. Voor haar leven be staat geen gevaar. Zij deelde de politie mede, dat zij gisteren in genoemde straat voorbij de kerk liep op weg naar een fami lielid." De jongeman, J. P. stond voor de deur van zijn woning en vroeg haar toen zij voorbij liep even naar binnen te willen komen en hem te helpen bij het bereiden van een pudding. Niets vermoedend ging de oude dame de woning bin nen. Toen zij goed en wel binnen was begon de jongen plotseling met al lerlei voorwerpen, die hij maar te pakken kon krijgen, als stoelen, een hamer, haar op het hoofd en de schouders te slaan. De vrouw vertel de voorts, dat zij sterk de indruk had met een volkomen krankzinnige te doen te hebben. Omtrent de motie ven die de jongeman tot zijn daad geleid zouden hebben, kan zij niets zeggen. In dit opzicht tast ook de po litie nog in het duister. De jongen is nog steeds spoorloos. De jongeman moet. in het bezit zijn van een blauwe overall en een acte- tas. BUITENLAND. PATER GAU NIET NAAR BOEDAPEST. Zoals eerder gemeld was de Fran se pater Gau, volksvertegenwoordi ger van de MRP, door de Hongaarse regering uitgenodigd naar Boeda pest te komen om het geval van kar dinaal Mindszenty te onderzoeken. Pater Gau had deze uitnodiging aanvaard, op voorwaarde, dat hij kar dinaal Mindszenty alleen zou kunnen spreken. De regering te Boedapest heeft hem thans echter doen weten, dat hij de primaat noch in privé noch in ge zelschap zal kunnen spreken, waarop pater Gau besloten heeft niet naar Boedapest te gaan. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 26 Jan. Kaas. Aan gevoerd 25 partijen eefste soort 1Q0 164, tweede soort 157160. Handel matig. TER AAR, 26 Jan. Groente. Wit lof 1, f 0.22—0.35; idem 2 f0.13—0.19, idem stek f 0.010.12; Spruiten f 0.50 0.61; Uien f 0.060.10 alles per kg. Boerenkool f 0.951.35 per kist; An dijvie f 0.58—0.'86j Prei f 0.07—0.11; Groene kool f 0.10; Waspeen 1 f 0.14 0.17; idem 2. f 0.06 alles per kg. Knolselderij f 0.06 per stuk. R'VEEN, 26 Jan. Bloemen. Albe- no f 0,36—0,41; Brightling f 0,27 0,34; Zenober f 0,220,33; Copland f 0,36—0,59; v. d. Eerden f 0,33—0.42; Krelage f 0,250,36; Crown Imperial f 0,26—0,37; White Sail 0,44—0,60. Harvest f 0,520,68; King of the Red f 0,24—0,32; E. Eddy 0,55—0,66; Scar let Wonder f 0,30—0,38; Pink Gem f 0,34—0,41; Hillegarda f 0,35—0,39; Sonja f 0,300,36; Amisonette f 0,46 0,59; Early Glory f 0,400,50; Agnes f 0,32—0,40; Magnificense f 0,36—0,44 Crocussen f 0,060,14; Mimosa f 8,00 —9.50. GOUDA, 27 Jan. Kaas. Aanvoer 57 partijen. Prijzen: le soort 1.61 1.64, 2e soort 1.58—1.60. Handel flauw.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3