Portsmouth loopt een punt uit Hoe de Alphense clubs speelden MAANDAG 24 JANUARI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De bedieners van de scorings-borden der eerste divisie-clubs hebben Zaterdag een rustige middag gehad. In de 11 eerste divisie-wedstrijden, die werden gespeeld, werd slechts 16 maal gescoord. Niet minder dan vier wedstrijden eindigden, zoals ze waren begonnen. Veel belangstelling en weinig doelpunten De leiders, Portsmouth, omzeilden een zeer lastige klip door met 10 van het anders op eigen terrein onge naakbare Charlton te winnen. De dag was dubbel goed voor Portsmouth, want noch New Castle United, noch Derby County konden een overwin ning behalen. Met drie punten voor sprong op New Castle nemen de be woners van de Zuidkust thans een stevige positie aan de kop van de ranglijst in. 61.000 toeschouwers waren getuigen van de wedstrijd op het Charlton-ter- rein, maar het aantal, dat de grote derljy te Manchester tussen „Cityen .United" volgde, spande met meer dan 66.000 de kroon. De belangstelling was deze Zaterdag over het algemeen erg groot. 9p Villa Park zagen 65.000 toeschouwers Aston Villa de onderste plaats verlaten door een 10 zege op Arsenal, terwijl de tweede divisie wedstrijd tussen Tottenham, Hotspur cn de leiders West Bromwich Albion door 62.500 kijkers werd bijgewoond. De uitslagen zijn. Aston VillaAr senal 10. Bolton WanderersLiver pool 03; BurnleyMiddlesbrough 00. EvertonChelsea 21; Man chester UniedManchester City 00 Preston North EndBirmingham Ci ty 00; Sheffield UnitedHudders- field Town 00; Stoke CityNew Castele United 11; Sunderland Derby County 21; Wolverhampton WanderersBlackpool 21. Tweede Divisie: BarnsleyQueens Park Rangers 40; BradfordCoven try 21; BrentfordChesterfield 1 1. FulhamPlymouth Argyle 61; Grimsby TownCardiff City 22; Leeds UnitedSheffield Wednesday 11; Leicester CityLincoln City 53; Notting Ham ForestBlack burn Rovers 10; Southampton Luton Town 11; Tottenham Hots purWest Bromwich Albion 20; Westham UnitedBury 21. technische DAG op 27 februari. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten op Zondag 27 Februari een •technische dag te organiseren ten ein de een overzicht te verkrijgen van het beschikbare spelersmateriaal. Op die dag zullen verschillende districts elftallen in een vijftal steden, te we ten Nijmegen, Breda, Haarlem, Leeu warden en Goes, elkaar ontmoeten. Lisse Hillegom 1—1. Deze derby in de bollenstreek tussen nummer een en nummer laatst werd door een zeer talrijk publiek bijgewoond. Hil legom vertoonde een goed technisch spel waartegenover Lisse enthousiast speelde. Over het algemeen was Lisse in het bijzonder in de eerste helft sterker en na een kwartier wist van Rooyen uit een goed aangegeven bal van linksbuiten Doffenhoff voor Lis se de leiding te nemen (10). Hille gom werkte hard voor de gelijkmaker en door goed doorzetten van v. d. Westen werd doelman Bcysev? met een schuin schot gepasseerd. Hoewel v. Rooyen nog enige prachtkansen kreeg, bleven verdere doelpunten uit. In de tweede helft trok Licse zich geleidelijk in de verdediging terug, terwijl Hillegom onstuimig kwain op zetten. Een vrije trap voor het Lisse- doel leverde niets op. Het laatste kwartier werd er vrij fors gespeeld, maar de scheidsrechter hield de teu gels goed strak. Onder grote span ning kwam het einde met een 11 gelijk spel, welk resultaat voor de talrijke Hillegomsupporters wal te leurstellend was. Lisse 3UDO 1, 12; Lisse 5 UVS 10, 20; Lisse cDocos c 13. V.V.L.V.—Wet. Boys 1—1. In een meer spannende dan fraaie wed strijd, zijn de Wet. Boys er in ge slaagd V.V.L.V. een gelijk spel af te dwingen. De Voorschotenaren zullen zelf moeten erkennen, dat het verlies van een punt niet nodig geweest was, maar daar wordt de eer voor de Boys niet minder om. De gasten hebben twee maal drie kwartier gezwoegd en gesjouwd, met alle ijver en energie, die zij konden opbrengen. En deze hoeveelheid was groter dan V.V.L.V. voor de aanvang, en zelfs nog tijdens de rust, had veermoed. Reeds direct na de aftrap zaten de Boys voor het Voorschotense doel. dat tweemaal op wonderbaarlijke wijze aan doorbo ring ontsnapte. V.V.L.V., met wind en zon tegen, geloofde het wel zo'n beetje, in welke houding de Voor schotenaren nog werden gesterkt, toen na een kwartier het offensief van de gaste., iets luwde en Frans v. d. Berg op 25 meter afstand een meesterlijk schot inzond, dat de Wet. Boys-keeper te machtig bleek (10). Alsof ze dc overw'nn ng in d3 r.?.": hadden, speelden de gastheren ver der; de Boys daarentegen gav^n ae moed niet o. en wisten het beste van het spel te behouden, dat na een half uur resulteerde in een doelpunt (1 1). Met de Boys overwegend sterker werd het laatste kwartier voor de rust gespeeld. Na de hervatting was er nog geen V.V.L.V.-er, die niet aan de overwinning geloofde en toen het de eerste tien minuten toch niet van zelf bleek te gaan, zetten de Voor schotenaren een offensief in, waarbij zij talloze malen door de Wet Boys verdediging heenbraken en schot na schot op het doel afvuurden. De kee per der gasten vocht echter als een leeuw, daarbij krachtig gesteund door Vrouwe Fortuna. die steeds voor een been, een paal of de lat zorgde, waarop het beslissende schot afket ste. Nu zat het V.V.L.V. niet erg mee, want zelfs toen de midvoer op twee meter voor het lege doel kwam en slechts een liggende keeper voor zich had, ketste de bal op de rug van de keeper over de lat heen! Met een na derende gelijke uitslag in het zicht, vochten de Boys tot het uiterste, ter wijl V.V.L.V. zich niet geheel gaf en alles over het midden speelde, in plaats van over de vleugels. Corner op corner werd genomen en het ene schot nog harder dan het andere in gezonden, doch niets mocht V.V.L.V. gelukken, ondanks de Voorschotena ren in de tweede helft voortdurend voor het doel der gasten speelden. Zij vonden echter een verdediging van 11 man tegenover zich, die met de 11 uitslag meer kregen, dan zij zelf hadden durven hopen, maar evenwel tenvolle verdiend hebben. UDO (B)-WLV (B) 2—2; VVLV (O—Lisse (B) 0—2. St. Bern.Or. Groen 14. In een zeer onfortuinlijke wedstrüd voor St. Bern. was het voor O.G. een gemakkelijk te winnen spel. De strijd ging in de eerste helft aardig gelijk op en neer; beide doelen wa ren beurtelings in gevaar. Een mooie aanval van O.G. werd St. Bern. nood lottig, toen een der spelers in eigen doel schopte (01). Na 30 minuten spelen maakte O.G. er 02 van. Toen na de rust door de zelfde spe ler de bal verkeerd op zijn schoen kwam, draaide het leer hoog in de uiterste hoek in doel (03). Daarna doelpuntte O.G. nog één maal (0 Toen kwam St. Bern. nog aardig in de aanval, die niet onbenut gela'en werd. H. v. d. Voort loste een on houdbaar schot in de touwen (14). Zo kwam het einde van deze zeer onfortuinlijke wedstrijd, waarvan de stand 12 zeer redelijk was geweest. St. Bern. 3—VNA 4 3—6; Leidse B. 4St. Bern. 4 03; Weter. Eoys A jun.St. Bern. A jun. 2—1. BoskoopUnio 01. Unio heeft de overwinning niet cadeau gekre gen, wat de uitslag al doet vermoe den. Boskoop had er alles op gezet ook Unio een nederlaag te bezorgen, doch Unio voelde hier niets voor en heeft nu een voorsprong op VEP van 2 punten. Beide elftallen zetten di rect een hoog tempo in en beurte lings waren beide doelen in gevaar, doch de doelwachters bleken uit het goede hout gesneden en wisten met fraaie safe's hun doelen voor doorbo ring te vrijwaren._^Na de rust ver kreeg Unio van lieverlede enig over wicht, doch keeper Spaarman gaf geen krimp, totdat hij ongeveer na 25 minuten moet zwichten voor een scherp schot van de midvoor, die na fraai combinatiespel van de Unio- voorhoede, een schietkans kreeg en deze ook benutte (01). Boskoop deed alle moeite om nog een gelijk spel te forceren, doch Unio, dank baar met de verkregen voersprong, verdubbelde haar krachten en wist van geen wijken, zodat, toen de scheidsrechter het einde aankondig de, Unio een kostbare overwinning had behaald. Lisse 3U.D.O. 12. Het heeft UDO dit keer meer moeite gekost dan vorige week, om tegen deze te genstander beide puntjes binnen te krijgen. De UDO-verdediging werk te prima, m'aar de aanval vertoonde weer een gebrek aan schotvaardig- heid, waardoor de veldmeerderheid niet in doelpunten kon worden om gezet. De eerste helft vertoonde een licht UDO-overwicht, .maar men kwam niet aan schieten toe, terwijl in laatste instantie de Lisse-keeper zich volkomen betrouwbaar betoon de. Toch moest deze keeper zich na 10 minuten laten passeren, toen uit een door de linksbuiten genomen corner de rechtsbinnen de bal via een Lisse-back in doel liet carambo leren (01). Lisse gooide er nu een schepje op en ook hun aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Tweemaal wisten ze door te breken; maar beide keren bracht de UDO- keeper redding. Na de rust ging het spel even ge lijk op, maar langzamerhand kwam UDO weer in de meerderheid. Toch kwam uit een aanval van Lisse de gelijkmaker, toen de UDO-keeper prima genomen vrije schop moest laten gaan, waarbij hij verblind werd door de zon (11). UDO zette nu alles op de aanval en 10 minuten voor tijd wist de linksbuiten handig van een misverstand te profiteren de stand op 21 te brengen. Hoewel ook Lisse nog vinnige tegenaanval len deed, bleef de UDO-verdediging meester van het terrein en bracht het eindsignaal UDO een 21 over winning. Verdere uitslagen: UDO 2Docos 4 3—1; UDO (B)r—VVLV (B) 2—2. Rijnsb. BoysQuick Boys 12. De big-match, met enkele duizenden toeschouwers, zowel van Katwijkers als van Rijnsburgers. Honderden fietsers, 'n massa auto's, extra trams zorgden voor een vlotte overkon-'st. En deze wedstrijd is er wel een ge weest in een uitermate prettige sfeer. Het wil er nog al eens anders toegaan. De Katwijkers, toegejuicht door hun duizenden suooorters, zijn met de winst gaan strijken, en. te recht. Want Quick Boys was inder daad de sterkste en technisch beter. Maar de Rïjnsburgse strijders heb ben met hun enthousiasme kans ge zien de score zo klein mogelijk te r'oen blijven. Rijnsbur^se Boys soeel- de voor de ri'st met de zon in de ruCT, en al heel spoedig moest een vrije schop genomen worden tegen Quick Boys en dicht bij de vesting. Prachtig werd het leer in de boven hoek gekaatst en Bouw had het na kijken. Wel was Quick Bovs sterk in de aanval en meermalen kroon Rijnsbur°sp Boys door het oog van de naald, dorti tot de rust bl°ef de sfnd 10. Na de rust w?<? het de Riinsburgse keeper, die in h*t zon netje ston'j te tm*en. Een mooie aan val van Q"ick Bovs resulteerde in een schot van Vetoes, die echter terugstuitte, doch Kuyt de°^ het ter stond over. Wel greep de Rnnsburg- se li°*ende kee^r nra zwaktes n°ar de bal, maar de stand was eelnk (11). De striid pin<* onvermoeid en temneram.entvol verder en kort daar na kwam van de schoen van Ver- does de verlossende score, waardoor ^et evenwicht werd verbroken: Q. Boys stond voor (1In de laatste een offensief doch zonder resultaat, minuten probeerden de R. Boys nog Q. Boys had verdiend gewonnen. S.j.C. Het eerste heeft in een goed gespeelde wedstrijd beide pun tjes in Alphen veroverd, welke club de fout beging om tegen het groot open spel van SJC een kort peuterig spel te plaatsen, waarmede de hechte achterhoede van SJC niet veel last had, terwijl de SJC-voorhoede nu eens niet met pech te kampen had. De 31 overwinning was dan ook volkomen verdiend. Het 2de elftal speelde thuis tegen Lugd. 3 en wist hierbij een 20 zege te behalen. De verdere uitslagen zijn. SJC 3ASC 5 52; Roodenburg 7SJC 4, 20; Jun. SJC A—DOSR A, 4—0; Jun. Teyl. B—SJC c 1—0. V.V.S.B. Het 2e won van War- munda 2, uit, met 21. Het 3e ver loor van UVS 6 met 31. Het 4e leed een smadelijke 40 nederlaag bij VTL 3. De A-jun. zijn kampioen; zij wonnen van Docos A met 20. De B-jun. verloren uit V2n Docos B met 21. De C-jun. wachtten tever geefs op Weteringse Boys B. G.D.S. Het vierde elftal verloor van VEP 4 met maar liefst 110. Het derde elftal wist in een spannen de wedstrijd met 43 van Nic. Boys 3 te winnen. Stompwijkse BoysWarmunda 1 3. Stompw.Boys start me-t wind tegen en laat al direct zien dat met dit elftal Warmunda een zware dob ber zal hebben. Het eerste succes is dan ook voor St. Boys, als de links buiten een goed schot op kniehoogte op doel lost langs de onthutste kee per (10). Dit doelpunt na 6 minuten geeft St. Boys moed en regelmatig weet de voorhoede door te dringen. Dank zij de Warmunda-doeim3n blij ven doelpunten echter uit. Ook War munda zit niet stil en probeert de ta lenten van de Sompw. doeiman. Na 26 minuten komt de gelijkmaker, wanneer met een mooi schot in de bovenhoek de bal in het net ver dwijnt (11). De gevaarlijkste aan vallen komen echter daarna weer van St. Boys en 3 min. voor de rust weet St. Boys de leiding weer te her overen door haar midvoor (21). Het eerste kwartier na de rust is Stompw. Boys zonder twijfel in de meerderheid. Het zag er dan ook naar uit, dat Warmunda een neder laag tegemoet zou gaan. Het spel werd ruwer en Warmunda zette alles op al les. Na 28 minuten kreeg Warmunda een penalty toegewezen, toen een Warmunda-speler bij een botsing met de St. Boys-back ten val kwam (2—2). Even is St. Boys de kluts kwijt en in de 31e minuut maakt Warmuna het 3e doelpunt o.i. in buitenspel-positie, door de scheids rechter niet geconstateerd. De laatste minuten moest St. Boys met 10 man spelen, daar een der spelers, die reeds verscheidene malen door een War munda-speler genomen was, even zijn bezinning verloor en doo- de scheids rechter naar de kleedkamer werd verwezen. Deze wedstrijd zal beide partijen wel geen voldoening geschon ken hebben. Het 2e en junk-elftal wonnen resp. met 30 en 90. Het 3e elftal verloor met 31. SCHAATSENRIJDEN ZWITSERSE KAMPIOEN SCHAPPEN. Op de eerste dag van de Zwitser se kampioenschappen te Davos in het hardrijden reden ook Huiskes, van der Voort en Langerijk, zii het dan buiten mededinging mee. Broekman, die Vrijdag was aangekomen, stond wel op de schaats, maar hield zich nog afzijdig van het wedstrijdwezen. Op de 500 meter bleek V/im van der Voort in goede vorm te zijn, want hij legde deze afstand af in 46,2 sec., een verbetering van niet minder van 2,1 sec. van zijn persoonlijk record, dat hij in Februari v& het vorig jaar te Hamar maakte. Huiskes noteerde 47,1 sec. en Langedijk 47,5 sec. Op de 3000 meter noteerden Huiskes en van der Voort uitnemende tijden, voor de eerste werd 5 min. 2.8 sec. afgedrukt en voor de Westlander 5 min. 6,8 sec. Langedijk deed er 5 min, 10,7 sec. over. De beste tijd bij de kampioenschap pen kwam van Kleiner, met 46,5 sec. voor de korte afstand, gevolgd door Vogt met 48,9 sec. Wilfried Jansen, c-en-Nederlander, die in Zwitserland woont en gerechtigd is in .deze kam- pioenschapepn uit te komen, werd derde met 49,2 sec. Op de 3000 meter werd Kleiner wederom eerste, in 5 min. 25 sec., een belangrijk verschil dus met de tijden van onze drie land genoten. Altenburger noteerde 5 min. 26,8 sec en Wilfried Jansen 5 min. 31 c. Na de eerste dag leidde Kleiner in het klassement met 100 667 punten,. rolgd door Altenburger met 103.867 punten. Zondag werden de wedstrijden voortgezet met de 1500 en de 5000 meter. Ook onze drie landgenoten re den weer mee, zij het natuurlijk bui ten mededinging. Op de 1500 meter noteerde van der Voort de schitte rende tijd van 2 min. 23,5 sec. Zijn beste tijd was tot nu toe 2 min. 28,1 sec., gemaakt tijdens de Europese kampioenschappen te Hamar van het vorig jaar. Wel een bewijs, dat van der Voort duchtig in de afgelopen Prachtige zege van de Boys, doch de andere clubs verliezen ALPHIA VERLIEST MET GROTE CIJFERS. Alphia heeft de wedloop met ASC niet kunnen volhouden en na de gro te nederlaag op het ASC-terrein werd gisteren opnieuw met grote cijfers verloren. Niet minder dan zeven maal moert doelman Kramer de bal uit Wet net halen. Alphia telde enkele inval lers, terwijl spil Ideleriburg in de tweede helft het vertikte om verder te spelen, zodat Alphen de laatste drie kwartier met tien spelers ge speeld heeft. Het danig verzwakte Alphia-elftal had tegen het goed op dreef zijnde Te Werve niet veel in te brengen en reeds bij de rust hadden de Hage naars een 40 voorsprong. Alphia kon er niet inkomen, ook in de twee de helft domineerden de gastheren over alle linies. Het verwonderde dan ook niemand, dat in de tweede helft de voorsprong vergroot werd tot 0 7, met welke uitslag ook het einde kwam. ALPHENSE BOYS KLOPT LUGDUNUM. Dat het Alphense Boys ernst is met de pogingen om alsnog uit het onderste gedaclte van de ranglijst te komen, moest Lugdunum in Al phen ondervinden. Met niet minder dat 40 wisten Bahlmann en zijn mannen van de groen-witten te win nen, waarmede de goede kans van de Leidse ploeg een lelijke knauw heeft gekregen. Het succes der Boys is des te meer opvallend, daar het elftal met een viertal invallers de strijd moest aanbinden. Reeds direct na de aftrap ontwik kelt zich een snelle strijd. De eerste kansen ontstaan voor het Lugdunum- doel, maar goed verdedigen der Leid se achterhoede voorkomt erger. En kele corners op het Leidse doel blij ven onbenut. De eerste drie kwar tier zien geen der partijen kans de roos te treffen, In de tweede helft zetten, de Boys direct een fel offensief in, maar ook Lugdunum weet meerdere malen voor het Boys-doel te komen. Na on- veer twintig minuten spelen weet Sluis na goed werk van Bahlmann het eerste doelpunt te scoren (10), ter wijl even later opnieuw Sluis doel man Oudshoorn het nakijken geeft. Lugdunum komt dan in de aanval maar de Boys-defensie is onpasseer- baar. Beuk scoort dan 30 voor de Alphenaren en Bahlmann ziet kans kort voor het einde er 4—0 van te maken. Opnieuw heeft het eerste elftal van Alphen tegen S.J.C. een nederlaag geleden. Dit is nu reeds de vierde ne derlaag, die Alphen te slikken krijgt van dit steeds stug verdedigende elf tal. Ook nu weer is het gedurende drie kwart van de wedstrijd een strijd geworden van de Alphense voorhoede tegen de Noordwijkse de fensie, waarin doelman Groenewoud niet over geluk te klagen had. Op vaak onbegrijpelijke wijze bleef de bal uit het SJC-doel. Alphen moert het nog steeds zonder Oosterman en IJkema doen, waarvoor G. van Leeu wen II en A. Stigter mee speelden. Reeds in de eerste minuut van de wedstrijd denken wij de Graaf te zien scoren als hij uit een voorzet van v. Leeuwen het leder vrij te pakken krijgt, maar uit zijn schot gaat de bal juist over de lat. Alphen blijft steeds sterker, tot dat uit de eerste SJC-aanval de rechtsbinnen keihard tegen de paal schiet. Van Leeuwen doet het aan de andere kant al niet veel beter, want ook hij beukt het houtwerk. Na 25 minuten spelen loopt een snelle uitval van SJC op een doelworsteling uit, waaraan door de linksbinnen een einde gemaakt wordt door de bal langs Goedhart te schie ten (01). Met welke stand tevens de rust aanbreekt. In de tweede helft is weer Alphen het eerst in de aanval, maar met veel geluk weet de SJC-doelman zijn doel vobr doorboring te vrijwaren. Als bij een snelle aanval over rechts van SJC er een misverstand ontstaat over het nemen van een vrije schop, wordt deze op het doel van Alphen genomen. De verdediging heeft zièh nog niet behoorlijk opgesteld en de middenvoor J. Groenewoud kopt kei hard in (02). Alphen valt nu met snelle aanvallen aan en uit een de zer heeft de Graaf tenslotte succes, als hij bij een doelworsteling de bal met een hard schot inschiet (12). Er komt weer hoop bij Alphen, maar als dan de gasten van een twijfelen in de Alphen-defensie weten te pro fiteren en de stand 13 wordt, speelt Alphen vrijwel een verloren wed strijd. Het einde komt dan ook met een 3—1 overwinning voor de gasten. Alphia II wint van Laakkwartier m. De Alphia-reserven hebben kans gezien .van het bezoekende Laakkwartier II met 30 te winnen. Bij de rust had Alphia een 10 voor sprong. Alphen-reserven verliezen van Roodenburg. De reserves van Al phen die op de bovenste plaats prijk ten van de reserve 3de klasse B heb ben een stevige nederlaag te incas seren gekregen van Roodenburg II. Met 31 wisten de Leidse Hout-be woners van Klaveren c.s. naar Al phen te sturen. week heeft getraind. Huiskes noteer de 2 min.' 26,5 sec. en Langedijk 2 min. 29 sec. Op de 5000 meter werd voor van der Voort en Huiskes de zelfde tijd genoteerd, n.l. 8 min. 41,8 sec., hetgeen voor beide rijders een verbetering van hun persoonlijk re cord betekende. Van der Voorts had namelijk het vorig seizoen te Hamar tot 8 min. 42,5 sec. gebracht Huiskes noteerde op de olympische spelen te St. Moritz 8 min 46,4 sec. Langedijk, van wie men weet, dat hij altijd pas langzaam op dreef komt, legde de 5 K.M. af in 8 min. 49,1 sec. Kleiner won de 1500 meter in min. 32,8 sec. voor Rogger met 2 min. 36,6 sec. De 5000 meter was voor Rog. ger in 9 min. 22,6 sec. Kleiner werd nu tweede in 9 min. 23,8 sec. Rudolf Kleiner behaalde het kampioenschap van Zwitserland met 207.980 punten met Altenburger op de tweede en Rogger op de derde plaats. De Nederlandse rijders te Davos. Omtrent de verrichtingen van de Nederlandse rijders, dit weekeinde te Davos, kan nog nader worden ge meld, dat Zaterdagmiddag het weer zeer slecht was. Er stond een sneeuwstorm over de baan en in dit licht bezien zijn de tijden van de drie Nederlandse rijders zeer fraai te noe men, vooral die van Huiskes op de 3000 meter, waarbij hij juist even bo ven de 5 minuten bleef. Zondag waren de weersomstandig heden beter. Des morgens scheen de zon, maar aan de 5000 meter begon men te laat, zodat, toen onze rijders aan de start verschenen, de zon reeds achter de huizen was schuil gegaan. Huiskes en van der Voort leverden elkaar een scherpe strijd op de 5000 meter en een dead heat was het sultaat, terwijl Langedijk van de Belg Huylebroeck won. Broekman reed niet mee, hij stond te trappelen van ongeduld aan de kant van de baan, maar het was beter, dat hij nog niet in een wedstrijd uitkwam, aan gezien hij pas een vermoeiende reis OsloWestlandDavos achter de rug had. De vier rijders en dr. ir. van der Scheer, de leider, zijn ondergebracht in het clubhuis van de Schlittschuh- club Davos. Zij hebben het daar erg prettig en de maaltijden gebruiken zij in het restaurant van dit gebouw. Allen zijn vol goede moed en zij zul len hun uiterste best doen goede re sultaten te behalen op de Europese kampioenschappen, welke over twee weken worden gehouden." SKISPORT. DE NEDERLANDSE SKI-KAM PIOENSCHAPPEN TE AROSA. In het Zwitserse wintersport-cen trum Arosa werd Zaterdag een aan vang gemaakt met de Nederlandse ski-kampioenschappen. De uitslagen van de eerste dag luiden. Slalom he ren: 1. Dick Pappenheim, 2 min. 19,2 sec.. 2. Arthur Nühtr's. 2.19 8; 3. Arend Hubrecht, 2.22; Slalom dames. 1. Ada Elias van Stabroeck, 2,53.6; 2. Marlies Hulsïnga, 2.58,2; 3. Baby Rambonnet, 2.05,8 Gisteren stond de afdaling van de Nederlandse skikampioens'jhappen op het programma. Óp de tweede dag waren de weers- en sneeuwomstandigh'eden volmaakt. De afdaling werd gehouden over een piste van 3;2 km. De baan was zeer snel, grote moeilijkheden waren er niet te overwinnen, al bleken aan het onderste gedeelte toch nog en kele lastige stukken te zitten. In grootse stijl won Joost de Boer in 3 min. 18,6 sec met Dick Pappen heim op de tweede plaats in 3 min. 20,4 sec. Derde werd Arend Hu brecht met 3.32, vierde Arthur Nij- huis 3 min. 42 sec. en 5e Han Mun- ''""a 3 irin. 47.?. Ook Jan Boon nam' aan de afdaling deel, maar vlak na de start geraakte een van zijn latten onklaar, zodat hij niet alles kon geven. Zijn tijd bedroeg 3 min. 32 2 sec., een nog zeer verdienste lijke prestatie. Bij de dames werd Ada. Elias van Stabroeck wederom eerste met een tiid van 4 min. 2 2 sec., gevold door Marb'es Hulsinga in 4 min. 47 sec. en Baby Rambonnet in 4 min. 58,4 sec. In de combinatie won Dick Papncnheim met 2.18 punten, Joost de Boer was tweede met 2.87 en Arend Hubrecht derde met 8.95 pnt. Voorts eindigde Arthur Nyhuis als yi-r-de met 13J0 nunten. Bii de da mes bezette Ada Elias van Stabroeck da eerste plaats met 0 punten, Mar lies Hulsinga was tweede met 19.53 punten en Baby Rambonnet derde met 26.74 punten. Nederlanders naar Sestrieres. De Nederlandse skilopers Dick Pappenheim, Joost de Boer, Bob van Steen wijk en Herman van Laer zul len deelnemen aan de internationale steden wedstrijd, welke 29 en 30 Jan. a.s. te Sestrières zullen worden ge houden. Elke ploeg van de deelne mende steden bestaat uit vier heren, van wie er drie voor het klassement geDlaatst worden. Er wordt een af daling en een slalom gelopen. SCHAKEN EUWE SPEELDE SIMULTAAN TE SAN FRANCISCO. Een jongen van 15 jaar was hem de baas. De Nederlandse schaakmeester dr. Max Euwe heeft in een simultaan- wedstrijd in het Mechanis Institute te San Francisco 16 van de 22 par tijen gewonnen. Hij verloor er drie en speelde drie remise. Euwe verloor o.a. van de 15-jarige Dasteel, een leerling van een der middelbare scholen van San Francis co. De scheidsrechter maakte er be zwaar tegen, dat Dasteel speelde, om dat hij dan te laat naar bed zou gaan. Maar toen de jongen klaar was en ge wonnen had bood de scheidsrechter zijn verontschudigingen aan. L.S.G.V.V.V. De wedstrijd voor de hoofdklasse van de K.N.S.B. Leids Schaakgenootschap tegen V.V. V. uit Alkmaar is niet doorgegaan, daar V.V.V. niet is opgekomen. Fanny debuteerde met 3 overwinningen HET AUSTRALISCHE DEBUUT vAn fanny. Het debuut van Fanny Blankers- Koen in 't cricketstadion te Melbour ne werd door 25.000 geestdriftige toe schouwers bijgewoond. Ondanks een langzame start won zij de 100 yards in 12.4 sec. onder de bijvalskreten van de menigste die „Hurrah for Fan ny'' schreeuwde. Joyce King, die de laatste tijd snelle tijden heeft ge maakt en die door sommige Austra lische journalisten reeds als winnares was gedoodverfd, kwam er in 't ge heel niet aan te pas en eindigde op de vierde plaats. Toch was Fanny's tijd niet zo goed als men verwacht had, gezien het feit, dat de grasbaan snel leek en zij het windje half in de rug had. Fanny's tijd lag 0.1 sec. boven het record van Vitoria. Als tweede en derde volgden resp. mej. Mc. Conna- chie (Victoria) en mej. Ramsey (Vic toria). Over de 80 meter horden maakte Fanny een tijd van 11.7 en eindigde daarmede met ruim 1 meter voor sprong op Shirley Strickland (Oost Australië) en Wilma Comlans (Vic toria) die ex aequo op de tweede plaats eindigden. Waarschijnlijk zal de tijd van Fanny als Australisch record worden erkend. Een sprong van 1 m 498 was ten slotte voldoende om haar de zege bij het hoogspringen te verzekeren (Aus tralisch record 1 m 609. De Australi sche meisjes Collins en Morrison haalden ieder 1 m 473. De „Melbourne Sporting Globe'' was van mening „dat de Nederlandse kampioene in deze wedstrijden de schoonheid van een balletdanseres paarde aan de snelheid van een ga zelle". de amerikaanse tournee van slijkhuis. Na zijn overwinning in de race over 1 mijl zeide de Zweed Bengtsson dat hij „doodsbenauwd" was voor zijn verdere ontmoetingen met Slijkhuis, die een gevaarlijke finish heeft. „De Nederlander is hier nog pas kort", zei hij in een gesorek met sportjournalisten, „en ik den dat hij later heel wat meer zal presteren. Ik ben er dan ook volkomen op voorbe reid, dat ik wel eens van hem zal ver liezen." Slijkhuis was teleurgesteld, dat hij niet gewonnen had, maar dacht, dat hij Bengtsson later beter partij zou kunnen geven. Hij zei, dat hij in de verhoogde bochten niet goed kon lo pen en dat hij, telkens als hij wou spurten, zichzelf tegen de kuiten schopte tot ze er bont en blauw van waren. de leidse athletiek commis sie vergadert. Zaterdag jl. hield de Leidse Afchle- tiek Commissie haar algemene jaar vergadering in „Het Gulden Vlies". De vergadering werd bezocht door afgevaardigden van bijna alle at letiekverenigingen uit Leiden, ter wijl de heren J. C. F. Coers en K. H. Kaizer namens de Sportstichting Leiden aanwezig waren. Het uitgebreide jaarverslag van de secretaris, de heer Hub. Mentink, werd goedgekeurd. Hieruit bleek, dat hoewel het aantal beoefenaren van de athletiek in Leiden achteruit gaat, doch dat de prestaties steeds stijgende zijn. Er heerst een goede geest en een prettige samenwerking die zeker in het komende jaar de re sultaten zullen afwerpen. Nadat ook het financieel verslag was goedge keurd, werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. De aftredende voorzitter, de heer H. Langerak, en de penningmeester, de heer C. W. Tieleman, werden bij acclamatie herkozen. De Commissaris, de heer J. J. Guldemond, die zich niet her kiesbaar kon stellen, werd vervan gen door de heer J. Stafleu. Uitvoerig werd het werkplan voor het komende seizoen besproken. Tal van wedstrijden staan op het pro gramma en ook op propagandistisch gebied zal de L.A.C. veel gaan doen. De rondvraag leverde niets be langrijks op. Al met al typeerde deze vruchtbare vergadering wel zeer de geest, waarin op athletiekgebied wordt gewerkt. Zolang deze goede geest behouden blijft kunnen wij voor de Leidse athletiek slechts een goede toekomst verwachten. Belanghebbenden wordt er op ge wezen, dat het secretariaat van de L.A.C. is gevestigd bij de heer Hub. Mentink, ZoeterwoudSeweg 2, Leiden Telefoon 26170. TAFELTENNIS „De Sleutels". De uitslagen van de competitie-wedstrijden afgelopen week luiden: Afd. heren: 2e kl. Net- bal 2—Sleutels 2 0—10; 4e kl.: Sleu tels 5ALTC 2 37. Afd. Dames 3e kl.: Sleutels 2Cebusta 1 55; 4e kl.: Sleutels 3Treffers 2 100. Afd. junioren: Sleutels aDTS c 82; Sleutels b—DTS a 3—7; Sleutels c Wibo b 010. Donderdag a.s. zal de zeer belang rijke en ongetwijfeld spannende com petitiewedstrijd heren 2e kl. Sleu tels 2WIBO 1 plaats vinden. Even eens zal die avond de competitiewed strijd dames 3e kl. Sleutels 2Te Werve 1 worden verspeeld. Deze competitiewedstrijden, alsmede de training van deze week Donderdag, zullen plaats vinden in het clublo kaal van de ALTC in het Noordein de alhier. Aanvang half acht. Hedenavond heeft in het lokaal in de Ursulasteeg de competitiewedstrijd Sleutels 4Dolfijn 2 plaats. Heden avond op de overtige tafels gelegen heid om te trainen. Het 3e Sleutei- damésteam heeft vanavond een com petitiewedstrijd tegen ATTC 1 in Al phen. Dinsdag a.s. zal de wedstrijd dames ATTC 3Sleutels 4 in Alphen worden verspeeld. Donderdag a.s. juniorencompetitie wedstrijd in Den Haag DTS aSleu tels a. Zaterdag a.s. heren 3e kl. Wils kracht 1Sleutels 3 (aanvang half vyf).

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6