DOCOS bestaat 121/2 jaar ONZE WEEK-P HijstVSVde kampioensvlag? De sterrit naar Monte Carlo Weinig sneeuw op de Franse Alpenwegen Verrassingen in de Tour de France ZATERDAG 22 JANUARI 1949 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 „Katholiek Thuisfront" Grote Bridge-drive in „Zomerzorg" Woensdag 26 Jan. a.s. wordt 's avonds om 8 uur in café-rest. „Zo merzorg" een grote bridge-drive ge organiseerd door het Katholieke Thuisfront van de Hartebrug-paro- chie, ten bate van de militairen in Indonesië. Deelname is mogelijk voor ieder een. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen uitgeloofd. Inschrijving bij de heer W. J. Thoolen, Lange Mare 114, Leiden. Inschrijfgeld 2.per per soon.. Verschillende prominenten uit de Leidse Bridge-wereld hebben hun deelname reeds toegezegd. Deze drive is aangevraagd by de Ned. Bridgebond, die hiervoor spontaan zijn toestemming verleende. OP DE VOETBAL P*R ZIJN MENSEN die dol zijn op gevulde chocolade; anderen hebben er een byna ziekelijke afkeer van. De een prefereert hoge schoe nen, terwijl z"n buurman zal zweren bij open sandalen. We hebben op één avond Jeanne Durbin enerzijds een verrukkelijke vrouw en ander zijds een intrigant schepsel horen noemen. En zo zouden we verder kun nen gaan. „De gustibus non est dispu tandum", lazen we eens in een ge leerd boek, hetgeen zoveel wil zeggen als „Over smaak valt niet te re detwisten". Aan deze uitspraak zullen we ons maar houden, in plaats van hier te gaan proberen iedereen^ te overtuigen van het mooie in de voetbalsport. We hebben een vriend, die van de voetbal bijna een halfgod maakt, en we hebben een goede kennis, die overigens een zeer wel denkend en scherpzinnig man slechts enigszins houtain schouder ophalen over heeft voor onze Maandagse sport-pagina's. Beide uitersten hebben hun aanhangers; beide groepen zullen blijven bestaan. We zullen ons in- dit psychologisch I probleem niet verder verdiepen en volstaan met een woord van God fried Bomans: „Men heeft het of men heeft het niet. Maat als men het niét heeft, dan hééft men het ook niet." Daarom lieve lezeressen en geachte lezers, de volgende raad: Als u Zon dags liever in de Leidse Hout wan delt of bij de kachel zit, sla dan dit babbeltje gerust over. Dan is het niet voor u bestemd. Maar behoort u tot de mensen, die 's Zondags de bruisende jonge kracht van hun lichaam willen uitvieren op het groe ne veld, of bent u hoewel styf en stram van leden in uw hart nog jeugdig genoeg om mee te leven met het magische spel dat voetbal heet, ga dan in gedachten met ons mee op visite bij de heer A. van Schie, voor zitter van de Leidse R.K. Voetbal vereniging „Docos", die zo vriende lijk was ons een dezer dagen te ont vangen. Moeilijkheden met de jeugd. Het trof toevallig goed dat wij de jeugd-voetbal aansneden. „Het is moeilijk, antwoordde de heer Van Schie, want de massa der voetballen de jeugd is niet aangesloten bij de jeugdbeweging. Allebei gaat vaak niet, vanwege de financiën en de tijd. We moesten daarom zelf voor iets kunnen zorgen, b.v. een maan delijkse H. Mis, waarna ontbijt en zo nu en dan eens een avondje, waarop een priester een woordje zegt en anderen de jongens iets op voet- balgebied leren, een soort mental training dus. Overigens hebben wij een tekort aan'junioren-leiders voor de ruim 120 leden onder de 17 jaar. Dat is een prachtige taak, waarvoor helaas weinigen zich geroepen voe len, al hebben wij enkele zeer goede krachten." „Hoe gaat het met de training bij Docos?" „Over de junioren hebben we niet te klagen; bij de senioren zou het veel beter kunnen. Van de 60 ver schijnen er gewoonlijk niet meer dan 12 a 15 en dit is volgens mijn opvat ting een der voornaamste oorzaken van ruw spel. Dat is immers meestal een gevolg van een gemis aan tech niek. Voetballen is minstens even zeer een zaak van hersens als van benen en dat wordt op de training geleerd." We waren inmiddels aan onze der de pijp tabak bezig en belandden, via de training, bij het terrein. „Dat is een wensdroom van mij, zei onze gastheer, lichtmasten te hebben op het veld. Dan kunnen we buiten trai nen en eventuele avondjes in het clubhuis houden, dat ook niet van stroom voorzien is. Het zal echter wel een wensdroom blijven, want ons ter rein ligt in het uitbreidingsplan en zal dus eerlang verdwijnen". In dit verband merkte de heer Van Schie nog op, dat Docos een groot gebrek heeft aan speelruimte, waarvoor waarschijnlijk een oplossing gevon den is, als zij het volgend seizoen ge bruik mag maken van een der vel den achter het Docos-terrein. Het koperen feest. Het was een complete verrassing voor ons te horen, dat Docos binnen kort 12jaar zal bestaan, welk feit herdacht zal worden op Zondag 30 Januari met een H. Mis en ontbijt in de R.K. H.B.S. en een feestavond in „De Burcht". De balans opmakend, kon de heer Van Schie eerlijk zeg gen, dat Docos thans ondanks de genoemde tekortkomingen hoger staat dan ooit, wat betreft het aan tal leden en de geest in de vereniging. „Het aantal donateurs kon echter veel hoger zijn en dat moet, omdat wij weinig inkomsten genieten als entrée-geld. Vele katholieke toeschou wers bevolken 's Zondags de andere sportvelden!" Van hieraf was het maar een klein stapje naar de stabiliteit van de le den en .weer kon de voorzitter een gunstig antwoord geven. „Het komt niet veel voor, maar een enkele keer loopt er nog wel eens een speler over naar een neutrale club. Dat zijn van die lui, die vergeten, dat zij als ka tholieken in een katholieke sportver eniging thuishoren, omdat sport geen DE HEER A. VAN SCHIE, Voorzitter van „Docos". doel, maar een middel is. Zij. menen te goed te zijn voor een 4e klasser! Maar wat de jeugd betreft, hebben we de indruk, dat de kath. voetbal verenigingen haar practisch geheel opvangt." Bij ieder feest behoort een wens, en die op ons verzoek uitsprekend, vertelde onze gastheer het als een ideaal te zien, dat een kern van trou we leden, die uitgevoetbald zijn, zich verdienstelijk blijven maken voor de vereniging, speciaal voor de jeugd". Want, dit hadden wij reeds begrepen, de heer Van Schie wijdt zijn bijzondere aandacht aan de op voeding der jeugd in katholiek sport- verband. Wij kunnen daarom niet beter doen dan deze wens krachtig te onderstrepen en daarmede dit voet bal-praatje te besluiten. ITALIë SMIJT MET VOETBAL- MILLIOENEN. In Italië speelt de voetbal-toto een grote rol Jl. Zondag werd een gezamenlijke inzet van 177.480.600 lire geboekt, hetgeen een nieuw seizoenrecord betekende. De club managers zijn steeds op zoek naar nieuwe krachten. In het tijdschrift „La Demonica del Corriere" werd een interessant lijstje geplaatst van de best betaal de spelers, dat er als volgt uitziet: doel verdedigers: Bacigalup (To rino) 25.000.000 lire, Sentimenti (Juventus) en Frantosi ieder 25.000.000 lire. Achterspelers: Maroso (Torino) 30.000.000 lire Ballarin (Torino) 28.000.000 lire en Bertucelli (Luc- chese) 25.000.000 lire. Middenspelers: Parola (Juventus) en Achili (internazionale) 30.000.000 lire, Tognon en Annovazzi (beiden Milaan) 28.000.000 lire. Voorspellers: Mazzola (Torino) 80.000.000 lire en Amadei (interna tionale) 50.000.000 lire. Voor deze hoge bedragen komen alleen zij in aanmerking, die aan 6 eisen voldoen n.l. behendigheid, jon ge leeftijd, aantal gespeelde interna tionale wedstrijden, robuustheid, het belang van de plaats in het elftal, en zijn karakter. ATHLETIEK SLIJKHUIS TWEEDE In zijn eerste wedstrijd op over dekte banen in Amerika, over één mijl te Philadelphia, werd Wim Slijkhuis tweede achter de Zweed Igvar Bangtsson, die een tijd no teerde van 4 min. 21,4 sec. Slijkhuis heeft de Zweed goed partij gegeven al was het een handicap voor hem, dat hij pas een paar dagen in de Verenigde Staten was, terwijl Bengtsson reeds geacclimatiseerd bleek te zijn. Bengtsson nam de lei ding, maar na twee van de 12 ron den werd deze overgenomen door Gerry Karver (V. S.). Tot aan de achtste ronde bleef de positie zo, met Slijkhuis op de derde plaats. Ver volgens nam de Zweed de leiding over met onze landgenoot dicht op de hielen. Karver viel terug en ein digde tenslotte als laatste. Derde werd de Amerikaan Browing Ross. DE AUSTRALISCHE KAMPIOENSCHAPPEN Bij de Ausralische kampioenschap pen, te Sydney gehouden, heeft Her- bert Mc Kenley uit Jamaica de fi nale van de 220 yards gewonnen in 21 sec., een uitnemende tijd die waarschijnlijk als Australisch record zal worden erkend. Tweede werd Bartram (Victoria) en derde Lloyd la Beach (Jamaica). La Beach verklaarde later, dat zijn startblik wegslipte en dat dit een te grote handicap voor hem was ge weest. Hij had zijn serie getvonnen in 21.2 sec., waarmee hij het Austra lisch record had geëvenaard. T"\E WEDSTRIJDDAG, welke de voetballers morgen wacht, zal ver- U schillende tot heden onopgeloste vragen kunnen beantwoorden. Het programma loopt thans ten einde en het zal al 'heel raar moeten lopen, indien morgen geen kampioenen in de eerste klas bekend worden. Limburgia en BW, de matadoren van Zuid Dat geldt voornamelijk voor S.V.V. en V.S.V. .De Velsenaren hebben het kampioenschap nog meer in eigen hand dan S.V.V. Immers VSV behoeft daarvoor slechts van KFC te winnen of tegen deze club gelijk te spelen, maar S.V.V. krijgt een der mede-gegadigden voor het kam pioenschap, Ajax, op bezoek. Weten de Schiedammers deze wedstrijd te winnen, dan zijn ze een hele stap verder, maar dan blijft Blauw Wit nog steeds een gegadigde. Jammer genoeg spelen de Zebra's morgen niet. Xerxes heeft eveneens nog een kans, zodat de spanning hier nog wel enkele weken zal duren. In afd. ni doet zich tiet wonder lijke feit voor, dat de laagst ge plaatste club thans theoretisch nog een kans op de eerste plaats heeft... Over de vele mogelijkheden, die hier bestaan, zullen we maar niet spreken. In afd. IV staan Limburgia en BW, de twee kampioensgegadigden, morgen tegenover elkaar. Dat zal er inderdaad spannen. U.V.S. weer een plaatsje hoger? Nu UVS haar kansen op het kam pioenschap wel kan afschrijven vraagt men zich alleen af welke plaats in de kopgroep uiteindelijk zal worden bezet. Daarom heeft U.V.S. morgen weer een kansje om een plaats hoger te komen, aange zien van DCV gewonnen kan wor den en Emma zeer waarschijnlijk wel van RCH zal verliezen. De laatste kansen voor SJ.C. en A.V.V.? SJC gaat morgen op bezoek bij Alphen en AVV krijgt Tonegido in Leidschendam. We zijn zeer be nieuwd of beide eerstgenoemde clubs het nog zullen halen. De kans degradatiewedstrijden is zeef groot voor beide. LFC ontvangt HBC, Roodenburg gaat op bezoek bij Hillinen. Willen de Leidse clubs winnen, dan zullen zij zeker moeten aanpakken. Wassenaar heeft morgen een goe de kans op beide punten tegen de hekkesluiter Leonidas, terwijl BI. Zwart vrij heeft. Hillegom of Lugdunum? De vraag wie uiteindelijk de kam pioenstitel in de 4e klasse A zal be halen is nog steeds niet opgelost en is ook morgen nog niet te verwach ten. Hillegom zal zeker wel van Lisse winnen en Lugdunum heeft een goede kans tegen Alp'hense Boys. Is dit zo, dan zijn ook de Al- phense Boys, tezamen met Lisse, gedoemd tot degradatiewedstrijden. Of Docos van Teylingen zal win nen, hangt grotendeels af van de vraag, of de Leidenaars volledig zullen uitkomen, En van BSM Rouwkoop is ook niet veel te voor spellen. Zal A.S.C. het halen? Morgen gaat in Leiden de grote strijd tussen LDWS en ASC, waar bij voor ASC de kampioenstitel op •het spel 'staat. Winnen de rood zwarten, dan zijn ze kampioen indien Alphia van Te Werve ver liest. De strijd is dus ook hier nog niet ten einde. In de 4e klasse C heeft DOSR vrij. EEN VOLLEDIG ELFTAL TE KOOP AANGEBODEN New Castle United, die als tweede staat op de ranglijst van de Engelse eerste divisie, heeft laten weten, dat het bereid is elf spelers te verkopen. Iets waarover men zich niet behoeft te verwonderen als men weet, dat deze club over 43 beroepsspelers be schikt, meer dan enige andere club in Engeland. Met uitzondering van de keeper, zou men uit deze elf spe lers een compleet elftal kunnen sa menstellen. De namen zijn nog niet bekend gemaakt, maar er zullen geen spelers bij zijn, die regelmatig voor het eerste elftal uitkomen. AFKEURING VAN TEREINEN IN HET ZUIDEN. Het bestuur van de Kon. Ned. Hockey Bond heeft besloten de ter reinen van de verenigingen Maas tricht, M.O.P. (Den Bosch), Hopbel (Schijndel) Nuenen, Venray en Con cordia (Roermond) voor het spelen van wedstrijden af te keuren. Nadat genoemde verenigingen van de zijde van het bestuur op de hoog te waren gesteld van deze maatrege len is bij de meeste verenigingen een ernstige drang ontstaan, om alsnog op korte termijn voor een behoor lijk speelveld te zorgen. Daarop heeft het bestuur van de K.N.H.B. beslo ten de werking van zijn besluit in zake afkeuring op te schorten tot 15 September van dit jaar, omstreeks welke datum een nieuwe keuring zal plaats vinden. Intussen mogen geen promotie- en degradatiewedstrijden op deze velden worden gespeeld. SCHAATSENRIJDEN. DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN De mogelijkheid bestaaL dat Rus sische rijders zullen deelnemen aan de Europese kampioenschappen in het hardrijden, welke 5 en 6 Febr. a.s. te Davos worden gehouden en waarin, naar men weet, onze land genoten Broekman, Langedijk, van •der Voort en Huiskes zullen uitko men. Men verwacht verder inschrij vingen uit Noorwegen, Zweden, Tsjecho-Slovakije, België, Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Italië, Zwitserland en Oostenrijk. JOHNNY CRONSHEY. De bekende Engelse hardrijder, Johnny Cronshey, die door moeilijk heden, welke hij met zijn bond had, dit seizoen geen startvergunning had gekregen, heeft bericht ontvangen van de Engelse schaatsenrijders- rij dersbond, dat hij van heden af weer vrij was aan de internationale wedstrijden deel te nemen. Cronshey zelf verklaarde echter, dat hij niet meer voor de Engelse bond wenste te rijden. Als ik weer in een wedstrijd uitkom, zo zeide hij, dan zal dat voor de Internationale Skating Union of voor Noorwegen zijn. Hij heeft hier voor reeds toestemming gevaagd bij de I.S.U., doch of hem dat kan wor den toegestaan zal in de vergadering van de I.S.U. de volgende maand besproken moeten worden. DAMMEN Leidse damvereniging. De re sultaten van de onderlinge borden- wedstrijden waren als volgt: J. H. v. GentE. Klinkenberg 02, J. DyeefL. C. Gerritsen 11, B. de KierA. Sladek 02, W. Heems kerkP. v. Leeuwen 02, J. W. Huisman Jr.J. A. Bernsen 0—2, P. v. d. StelI. Teleng 20, M. v. LeeuwenJ. Molenaar 1—1, H. Mar tij nJ. v. d. Mey 02, D. Aanen W. Kleyn 0—2, J. W. Freeke—B. Slegtenhorst 02, J. DreefE. Klin kenberg 02, J. W. Huisman Jr. P. v. d. Stel 02, I. TelengH. de Water 2—0, S. v. d. WijngaardB. Slegtenhorst 11, C. B Janssens J. W. Freeke 20, J. ZaalbergJ. Klinkenberg 0—2, W. HarlandW. de Roode 11, C. B. JanssensD. Aanen 20, W. KleynH. Martyn 20, J. v. d. Mey—J. W. Freeke 20, J. MolenaarH. W. Zeilstra 1-1, B. SlegtenhorstTh. Uytten- boeaard 11. Horizontaal: 3. sneeuwschaats, 7. gebaar, 9. dorp in Drente bij Coe- vorden, 10. stad in N. Holl., 11. soort van cement, 13. leesteken, 15. bier soort, 16. tussenzetsel, 18. landtong, 20. versterkte stad, 23. ophef maken, 24. telwoord, 25. inwendig lichaams deel, 27. snavel van een vogel, 29. troefkaart, 30. staafje, om een rad vast te zetten, 32. kweken, 34. spijs- bak (scheepsterm), 35. drukte, 36. gil, 27. aansporen, 38. lichaamsdeel. Verticaal: 1. vernuft, 2. gehard ijzer, 4. magneetnaald, 5. adellijke titel, 6. fijne haren zeef, 8. schoen makerswerktuig, 9. bedekking van een gebouw, 12. kaarsen bank (R.K.), 14. in de regel, 16. ter leen ontvan gen, 17. stengel, 19. plaats in België, 20. blad papier, 21. achting, 22. blau we boerenkiel, 26. marskramer, 27. dorpje in N.-Brab. ten Z.O. van Grave, 28. tor, 30. eiland der Cycla- den, 31. inhoudsmaat, 33. keurig, 34. mandje. Oplossingen worden tot en met OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1. dronk, 3. Onega, 7. dreinen, 9. idem, 10. rede, 11. ski, 13. snit, 14. Eder, 16. aap, 19. Neer, 21. Piet, 22. navraag, 23. klamp, 24. kreet Verticaal: 1. druil, 2. norm, 4. nier, 5. adres, 6. riek, 7. deinzen, 8. nederig, 11. sta, 12. ièp, 15. Sneek, 17. aard, 18. staat, 20. raam, 21. paar. Het aantal oplossingen was deze week wel groot, maar ontstellend groot ook het aantal foutieve inzen dingen. Nu was de opgave eerlijk gezegd niet zo heel eenvoudig, om dat weinig woorden elkaar kruisten. Dit moge dus als excuus gelden. Desalniettemin bleven vele goede oplossingen over. Onder hen besliste het lot als volgt: le prijs, een verzilverde asbak: J. C. van Seggelen, Boekhorsterweg 16, Oud-Ade. 2e prijs, een verzilverde sigaret- Woensdag 26 Jan. a.s. op ons bureau tendover: A. J. Martijn, Seringen- verwacht. Op de enveloppe vermei- straat 45 A, Leiden, den „Puzzle". Onder de goede in- 3e prijs, een portemonnaie: A. P. zenders zullen worden verloot: een Heuzen, Resedastraat 23, Leiden, verzilverde kandelaar, een sigaret- De prijzen zullen worden toege- ten-etui en een vulpotlood. 1 zonden. was hier de nederlaag van W. Heemskerk tegen P. v. Leeuwen. Om de „v. d. Vlist"-beker. Door remise te spelen tegen J. Zaalberg, komt H. de Water voor een jaar in het bezit van de „v. d. Vlist"-beker, een mooi resultaat in dit sterk be zet bekertournooi. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND 3e KL. KLEIN BILJART. Te Helmond is Donderdag het tour- nooi om het kampioenschap van Ne derland derde klasse klein biljart be gonnen. De stand na de tweede dag luidt: g-P car. brt. gem. h.s. van Lingen 3 892 80 11.15 91 Bakker 3 785 81 9.69 58 van Beek 2 847 91 9.30 38 Dekker 2 671 82 8.18 56 E rummer 2 673 90 7.47 67 v. Leeuwarden 2 776 105 7.39 3S van Tilburg 1 755 92 8.20 41 van Ommeren 1 778 117 6.64 42 Vrijdagavond waren reeds ver scheidene deelnemers aan de sterrit Monte Carlo, die deze stad ook als vertrekpunt hebben gekozen, aan de Cóte d'Azur aangekomen. Onder hen bevonden zich enkele Nederlandse equipes, zoals het Ford-team, „be mand" met mevr. van Limburg Sti- rumvan Vredenburgh, mevr. Stahl Wijtema en mevr. van Puyen- broekVroeg. De ervaren rallye rijder van Beeck Calkoen eveneens met Ford en vergezeld van de heren van der Spek en Bedford en de Hill- f^E RONDE VAN FRANKRIJK, die dit jaar gehouden wordt van 30 Juni tot 24 Juni, is verdeeld in 21 etappes, waarbij de renners over een afstand van 4800 km in totaal 16 cols moeten nemen, terwijl hun in die 25 dagen 4 rustdagen worden toegestaan. Twee etappes, de 7e, Les SablesLa Rochelle, en de 20e, ColmarNancy, worden tegen het uurwerk gereden, waarbij in deze laatste de Col de Bonhomme (949 meter) bestegen moet worden. Tocht voert ook door België, Frankrijk, Zwitserland en Italië Behalve Frankrijk zijn in de Tour de France 1949 ook nog België, Span je, Italië en Zwitserland betrokken. De tweede en derde etappe over Brussel voeren door België. Spanje komt, voor de eerste maal in de his torie, in de 9e etappe aan de beurt, welke naar St. Sebastian voert. Van daar uit gaat de tocht in de 10e etap pe naar Pau, waar de renners één dag rust krijgen voor zy aan de etap pe PauLuchon beginnen, waar mede de zware Pyreneeëntocht met de Cols Aubisque, Tournalet, Aspin en Peyresourde op één dag gereden moet worden. Langs de Middellandse Zeekust gaat het dan naar Brianpon, vanwaar de 17e etappe door Italië zal leiden. Met dit traject Brianpon Aoste zijn de beruchte Galibier en de Chartreuse ontweken doch hier voor in de plaats komen dan de Mont Genève, de Mont Cenis, de Iseran en de kleine St. Bernard. De volgende dag gaat het over de Ita liaansZwitserse grens via de grote St. Bernard en de Col des Mosses naar Lausanne om dan in de 19e etappe weer naar Frankrijk (Col- mar) terug e gaan over de Rue des Alpes. Na de bergtrajecten, waar de ge routineerde klimmers hun kansen hebben gekregen, volgt dan nog de etappe ColmarNancy met de Col de Bonhomme, tegen het uurwerk, waarna de laatste etappe van Nancy naar Parijs zal leiden. man-equipe Mutsaerts, Caspanni en Kouwenberg. Wij hebben met de heer van Beeck Calkoen, die een belangrijk deel van de af te leggen Alpenetappe op zijn reis naar Monte Carlo had ver kend, naar zijn indrukken gevraagd. Onze landgenoot zette uiteen, dat het weer voor de tijd van het jaar uit stekend is en dat er weinig sneeuw op de Alpenwegen ligt. Alleen op die wegen, welke op de noordelijke hellingen zijn aangelegd, moet men voorzichtig zijn in verband met de gladheid van sommige stukken. De Col de la Croix Haute, een pas van 1200 meter, gelegen tussen Greno ble en Digne, gaf geen moeilijkhe den. Maar voor één ding waarschuwt cnze landgenoot wel en dat was de puzzle om het gemiddelde van 50 km te kunnen halen, een moyenne, hetwelk vrij hoog is voor deze boch tige wegen, berg op, berg af. Vooral indien men bedenkt, dat de etappe Monte CarlciGrasseDigneGre nobleGenève, een afstand van 450 km, in de nacht wordt gereden is het duidelijk, dat in het eerste gedeelte van de strijd de meeste strafpunten zullen vallen. Maandagavond laat is de start in Monte Carlo en, zo besloot de heer van Beeck Calkoen ons ge sprek, in de 3 maal 24 uur, welke nog voor ons liggen, kan ook het weer omslaan en dan zullen verschillende deelnemers voor zeer verrassende moeilijkheden komen te staan. HANDBAL R.K.A.V. De Bataven. De heren spelen a.s. Zondag met twee elftal len tegen Wings uit den Haag. De wedstrijden' worden gespeeld op het terrein aan de Da Costastraat. Aan vang der wedstrijden: Bataven 1 Wings 4, 13.30 uur; Bataven 2 Wings 5, 14.45 uur. De dames zullen Zondag spelen tegen Rooda 1 en Rooda II te Voor schoten. Vertrek met de tram van 12.45 vanaf de Korevaerstrat. Aan vang der wedstrijden: Bataven 1 Rooda 1, 13.30 uur; Bataven II Rooda II, 14.30 uur. VERZEKERINGSZAKEN VERTROUWENSZAKEN Assurantiekantoor SLEGTENHORST NIEUWE RIJN 46, LEIDEN, TEL. 23010 KAMPIOENSCHAPPEN N.B.B. DISTRICT LEIDEN Daar er dit jaar ook gewestelijke persoonlijke kampioenschappen zul len worden verspeeld, is het bestuur verplicht de moyennegrenzen van de N.B.B. aan te houcten. Na loting werden de kampioen schappen als volgt verdeeld: le kl. cadre (boven 7 libre) Poort v. Cleef; le kl. libre (4.51—7) O.S.L.; 2e kl. libre (3.01—4.50) D.O.S.; 3e kl. libre (2.013) W.D.O.B.; 4e kl. libre tot 2) D.O.S.; le kl. driebanden, boven 3.00 P. v. Cleef; 2e kl. driebanden tot 3.00 O.S.L. LEIDEN—GOUDA. Door het bestuur van het District Leiden van de Ned. Biljartbond is een steden-ontmoeting georganiseerd tussen Gouda en Leiden. Uit elk der ingesloten clubs zal een viertal spe lls aan deze strijd deelnemen. De eerste wedstrijd zal gespeeld worden op Zondag 23 Januari a.s. te Gouda en wel om de „Regina"-beker (Leiden komt uit met 32 deelnerpers). Tot slot B. TeegelaarH. Metz. Ned. Biljartbond, district Leiden. Zoals bekend is, waren er na de gespeelde competitie, vier kampioe nen voor de strijd om het gewestelijk kampioenschap. Daar er in de gewes telijke competitie slechts 3 klassen zijn, moesten Kroon (A) 3 en 't Noor den 2, resp. kampioen van de derde en vierde «klasse van het district Leiden een uit- en thuiswedstrijd spelen, om uit te maken wie de 3e kl. zou vertegenwoordigen. Door een maal te Winnen en eenmaal gelijk te spelen, wist 't Noorden 2 zich te plaatsen. Naast DOS 1 (Leiden) en Poort van Cleef (Leiden) zal dus 't Noorden 2 (R'veen) de Leidse kleu ren verdedigen op de gewestelijke landdagen, welke op 7 en 8 Mei te 's-Gravenhage georganiseerd zullen worden. Biljartbond Bloembollenstreek De Comp.-uitslagen lu:den: 2e kl.: Excelsior 2Flora 2 N. 44; Excel sior 2Noordw.hout 2 62. 4e klasse: Excelsior 4P. Gijs 3 4—4. 5de klasse: Uutö 6Vios 5 80: DKV 2—Excelsior 4 0—8; VIOS 5 —De Kaag 3 6—2; VIOS 5—DKV 2 2—6. „Exccelsir" (Lisse). Op de ver gadering van „Excelsior" werd besloten een nederiaagtournooi te houden, te verdelen in 5 klassen, waaraan alle verenigingen kunnen deelnemen, die dan nader ingedeeld zullen worden. In de bestuursverkie zing kwam een verandering, daar nu Jac. v. Diest als secretaris werd gekozen. Bij het bestuur van de Bil jart Bond Bloembollenstreek zal worden aangedrongen om aanslui ting bij de Nederlandse Biljart Bond. De eerste viertallen van „Excelsior" zijn thans door toetreding van ver schillende nieuwe spelers aanzien lijk versterkt. WIELRENNEN DE EQUIPE VAN BARTALI. De Italiaanse wielrenner Gino Bar- tali, die reeds geruime tijd het plan had een eigen ploeg samen te stel len, is hiermede geslaagd. Behalve Bartali zelf, bestaat de ploeg verder uit Kubler, Camellini, Jomaux, Cor- rieri, Brignole, Bellini en Zucotti.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8