3)e£eidóeGou/fco/nt Bespreking van dr. Drees met Sjahrir Vijftien jaar geëist tegen Scheieder Licht in de Palestijnse duisternis Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD, Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" WOENSDAG 19 JANUARI 1949 40ste JAARGANG No. 11596 Veiligheidsraad moet er nog even over denken Bur. Papengracht 32. Telef". 20015, Adm. en Advert. 20S26, Abonn 20935 - Abonnementsprijs f 0.32 p. w., f 1.40 p. mnd., 14.15 p kwart. Franco p. p. 14.90 - Advert.: 15 ct. p. m-m. Teleloontjes 11.50 Licht en schaduw heeft in zijn in Decëmber ge houden grote rede over toestand, pro blemen en perspectieven van de Ne derlandse economie op een paar lichtpunten gewezen, die wij nog wel eens speciaal onder de aandacht mo gen brengen. Omdat wij er dankbaar voor moeten zijn. En, omdat wij daar uit kunnen verklaren, waarom men van communistische zijde zo ontevre den is over de gevoerde economische politiek en speciaal over de aanvaar ding van de Marshall-hulp. Want ongetwijfeld ■zouden zonder het Marshall-plan bedoelde lichtpunten niet kunnen worden geconstateerd! En welke die lichtpunten zijn? Eerstens: de sociale rust. Er heerst sociale rust in Nederland. De "betekenis hiervan voor de ontwik keling van de productie en in het al gemeen voor het verder uitbouwen van het Nederlandse economische herstel kan nauwelijks worden over schat. In het jaar 1947 gingen door sta kingen slechts 203.000 arbeidsdagen verloren, terwijl in het jaar 1924, toen de eerste wereldoorlog dus reeds 6 jaar achter de rug was, in totaal 3.156.000 arbeidsdagen door stakin gen verloren gingen. In de eerste 9 maanden van 1948 verloor Nederland slechts 115.000 arbeidsdagen, hetgeen wijst op een gunstige ontwikkeling in vergelijking met het vorige jaar. Vervolgens: het feit, dat er geen werkloosheid is. De geringe werkloosheid is, gezien de noodzaak van productiestijging, uitermate belangrijk. In September 1948 bezat Nederland 26.000 werklo zen, qgn minimale fractie werkloos heid, die nimmer zal zijn te vermij den. In de overeenkomstige maand van het jaar 1938 waren er 257.000 werklozen. Deze lichtzijden in de economische toestand kunnen echter alléén ten slotte ons land redden, alser minder door ons volk wordt ver bruikt, als er soberder door oils volk wordt geleefd. Wij laten hier minister v. d. Brink zelf aan het woord: „Het zorgelijke karakter van de Nederlandse economie blijkt het dui delijkst uit de omvang van het beta- lingsbalanstekcrt, De Regering ziet zich nog steeds genoodzaakt er met kracht naar te Streven, dat ook in de toekomst de consumptie beperkt blijft. Zolang het Nederlandse volk van het netto productieresultaat nog een zo groot deel als heden ten dage con sumeert, blijft de grondslag van de Nederlandse volkshuishouding een zeer wankele en houdt de economi sche situatie grote gevaren in zich. De noodzakelijke consumptiebeperking zal echter op den duur, indien enigs zins mogelijk, geen gedwongen beper king dienen te zijn. Immers, wanneer de productie wederom een behoorlij ke omvang en verscheidenheid ver toont, zou een van boven opgelegde distributie steeds meer verstarrend werken, zowel in de productieve als in de consumptieve sfeer. De vereiste consumptiebeperking zal, wil zij voor de huidige en toekomstige welvaarts ontwikkeling het meest heilzaam zijn, vooral door zelfbeperking moeten worden gevonden. Het is daarom, dat de Overheid er bij de leiding yan Ne derlandse ondernemingen op aan dringt, reeds thans, mede met het oog op toenemende risico's, een zeer voorzichtige politiek van winstuitke ring te volgen, terwijl er voorts naar moet worden gestreefd particuliere inkomenstrekkers, wier inkomen daartoe ruimte laat, "op te wekken wederom er in versterkte mate toe over te gaan op oud-vaderlandse wij ze een deel van het inkomen te bespa ren. De geleidelijke stabiliteit in de economische en monetaire situatie maakt dit mogelijk". Wij willen hieraan alleen toevoe gen, dat zelfbeperking in vrijheid niet alleen economisch en sociaal ge wenst is, maar ook kan zijn: een ze delijke deugd van de allerhoogste waarde voor de vorming van een ka rakter, een persoonlijkheid. Helaas leven velen onzer nog steeds zo, dat niemand uit hun levenswijze zou concluderen, dat ze wonen in een arm land, deel uitmaken van een arm volk! Oriënterend informeel onderhoud 1"\E ONTMOETING ten paleize tussen de minister-president, dr.. Drees en Sjahrir, waarbij ook j'hr. Michiels van Verduynen tegenwoordig was, duurde gisteren anderhalf uur. Van bevoegde Nederlandse zijde deelde men aan Aneta mede, dat het een oriënterend, informeel onderhoud was, dat in aangename sfeer gevoerd werd en handelde over alle aspec ten van de huidige situatie. Sjahrir zeide aan Aneta, dat „deze uitwisse ling van gedachten over de situatie en de vraagstukken nuttig en ver helderend was". Sjahrir zeide voorts, dat hij volledige bewegingsvrij heid had. Min. Drees vertrekt morgenochtend Het vertrek van minister Drees per vliegtuig naar Nederland is thans definitief vastgesteld op Donderdag ochtend. Naar verluidt, zal hij vóór zijn vertrek een verklaring aan de pers afleggen. In politieke kringen te Batavia verwacht men niet, dat nog vóór het vertrek van dr. Drees een ontmoeting met Moh. Hatta tol stand zal kunnen worden gebracht, zoals volgens de geruchten mogelijk zou geschieden. Dr. Drees heeft ge durende zün verblijf te Batavia veel vuldig contact gehad met regerings personen, federale voormannen, ver tegenwoordigers der verschillende groeperingen en enkele vooraan staande republikeinen, zoals de he ren $upomo en Sjahrir. Intussen zijn uit Banka de heren Gieben en Thomson terugekeerd, waar zij een onderzoek hebben in gesteld naar de redenen, waarom de duidelijke en uitvoerige orders der regering van Indonesië inzake de bewegingsvrijheid van Moh. Hatta c.s. niet waren uitgevoerd en waar zij deze orders thans hebben geëffec tueerd. Het verluidt, dat hun rap port hedenmorgen is besproken in een vergadering van de voorlopige federale regering. Nadere medede lingen omtrent hun bezoek kunnen op kcrte termijn worden verwacht. Van gezaghebbende zijde werd aan Aneta verklaard, dat de taak van dr. Drees in Indonesië vrijwel is geëin digd. Eon ongesteldheid, die zich de laatste tijd heeft ontwikkeld, was mede van invloed bij het bepalen van de datum van vertrek. NEDERLANDS VLIEGTUIG DENEMARKEN VERONGELUKT Het Cosena-vliegtuig dat in Dene marken is veronge'ukt, met de bei de omgekomenen. Links de heer de Jong, rechts de heer Protiva. LUCHTBRUG VLIEGTUIG IN DUITSLAND NEERGESTORT Een Amerikaanse Skymaster van die luchtbrug is 15 km ten Oosten van Fassberg in de Britse zóne neer gestort en in brandgevlogen. De pi- 1oot liep ernstige brandwonden op. De twee andere leden van de beman ning werden licht gewond. Het vlieg tuig keerde ledig uit Berlijn terug. De volgende vergadering van de Veiligheidsraad over de Indonesische kwestie, die vandaag zou worden ge houden, is 24 uur uitgesteld en zaï Dondexciag om 21 uur Nederlandse tijd beginnen. De voorzitter van de Raad, de Ca nadees McNaughton, heeft hiertoe be sloten teneinde de afgevaardigden gelegenheid te geven zich definitief uit te sprpken over de complete tekst van een resolutie die thans nog slechts gedeeltelijk is opgesteld. ACCOORD INZAKE ZUIDPOOLGEBIED Te Londen is meegedeeld, dat En geland, Argentinië en Ohili een over eenkomst hebben bereikt om inciden ten of wrijving in het Zuidpoolge bied te voorkomen gedurende de aanstaande Poolzomer. AMBASSADES UIT NANKING NAAR KANTON De Chinese regering heeft de am bassades verzocht Nanking te ont ruimen en zich naar Kanton te bege ven. GRIEP IN PARIJS NEEMT AF Het Franse ministerie van gezond heid heeft gisteren medegedeeld, dat de influenza-epidemie in Frankrijk, althans in 'het Parijse gebied, aan het afnemen is. In de eerste elf dagen van Janua ri zijn in de Parijse ziekenhuizen 3.296 influenza-patiënten opgenomen en 124 gevallen met dodelijke af loop geregistreerd. STRAATSBURG HOOFDSTAD W.-EUROPESE UNIE? Hugh Dalton, de leider van de Engelse delegatie bij de commissie voor Europese eenheid van de West- europese Unie te Parijs, heeft op de vergadering van gisteren voorge steld, Straatsburg te kiezen tot hoofdstad van de Westeuropese Unie. De delegaties van Frankrijk, Ne derland, België en Luxemburg heb ben nog niet op het voorstel geant woord, omdat zij haar regeringen willen raadplegen. NEDERLANDS VERZOEK OM VIA MAURITIUS TE MOGEN VLIEGEN Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat Nederland aan Groot Brittannië officieel toestemming heeft gevraagd, om voor de luoht- verbinding met Indonesië voor wat de burgerluchtvaart betreft, gebruik te mogen maken van de luchthaven op het eiland Mauritius, aldus wordt van gezaghebbende -Engélse zijde verrpmen. Het Foreign Office heeft thans het verzoek in behandehng. Het ongeluk op Falster ONDERZOEK NAAR DE OORZAAK Gistermiddag arriveerden enige Nederlandse deskundigen te Hesnaes, waar zij tezamen met Deense des kundigen het wrak der daar veron gelukte Cessna-machine der Aero Holland N.V. onderzochten. Het schijnt, aldus het Deense pers bureau Ritzau, dat het toestel een verkeerde koers heeft gevlogen, het geen vermoedelijk aan de krachtige wind te wijten is geweest, Het is niet onmogelijk, dat de radioinstal latie ook niet gefunctioneerd heeft. Hel toestel is, naar men vermoedt, tame1 ijk ver over de Oostzee gevlo gen, van het land af gaande. Op ze ker ogenblik is het toestel 180 gra de/. van richting veranderd, waar door het dus weer op land aanvloog. Waarschijnlijk is het toestel vlak bo ven water teruggevlogen. De be stuurder heeft er geen rekening mee gehouden, dat de kust met acht me- JOSEPH SCHREIEDER STAAT TERECHT Voorafgegaan door de deurwaarder, komt Schreieder, de regisseur van het Engeland Spiel, de rechtszaal binnen. ter hoge glooing oploopt en dat daar op bos voorkomt van vijftien tot twintig meter hoogte. De sporen in het bos aangetrof fen wijze er op, dat de bestuurder het bos heeft opgemerkt en dat hjj heeft getracht er boven uit te komen. Het vMegtuig-heeft zelfs zeer sterke beukebomen ontworteld en de top pen van vijf of zes afgeschoren. Daarna is het als een steen geval len. Voor zover bekend zijn de motoren in orde geweest. Men heeft de heer Vorrink nog geen vragen kunnen stellen, maar afgaande op enige me dedelingen ,die hij aan dokters heéfl gedaan, is hij zich niet van gevaar of richtingverandering bewust ge weest. Tezamen met de Nederlandse des kundige kwamen gistermiddag ook verscheidene familieleden van de heer Vorrink in Kopenhagen aan. Zij vertrokken per autobus naar het eiland Fa1 ster. DE TOESTAND VAN KOOS VORRINK. De toestand van de heer Koos Vorrink was vandaag vrij goed, doch het levensgevaar is nog niet geweken. Naast zijn verwondingen •heeft hij een zware schok en lijdt aan een blaasverlapimirig eh een ingewandsaandoening. Hij moet dan ook nog volkomen rust houden. Na afloop, van het onderzoek zie len de stoffelijke overschotten vap de beide verongelukte vliegers per vliegtuig naar Nedèrland wofdén overgebracht. Ned. verliezen in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen zijn geleden: KONINKLIJKE MARINE Gesneuveld 13 Januari mari nier 1 z.m. G. H. Pietenbroek, uit Aalstwaalre (N.-Br.). Gesneuveld 15 Januari mari nier 2 C. van Nieuwerk, uit 's-Gravenhage. Gesneuveld 15 Januari tijd. "korp. marinier z.m, L. Molenaar, uit Maassluis. Gesneuveld 15 Januari mari nier 2 z.m. P. M. Poelen uit Nij megen. Gesneuveld 15 Januari mari nier 3 z.m. C .de Voogd uit 's-Gravenzande. Gesneuveld 15 Januari mari nier 2 zun. A. van der Velden uit Vlaardingen. Overleden t.g.v, oorlogsver wonding op 17 Januari marinier 2 J. Beima, uit Bovenkarspel (N.H.) KONINKLIJKE LANDMACHT. Gesneuveld 2 Januari soldaat M. Baks, uit Nederhemert. Gesneuveld 10 Januari 2e lui tenant W. R. G. Henneman, uit Alkmaar. Gesneuveld 12 Januari le. lui tenant B. M. van de Mortel, uit Tilburg. Gesneuveld 6 Januari wacht meester L. P. W. A. v. Veenen- daal, uit Rotterdam. Gesneuveld 6 Januari huzaar le kl J. Vreeken, %uit Rijswijk (Z.-H.). Gesneuveld 10 Januari korpo raal F. J. P. Walschot, uit 's-Gra- venhage. Gesneuveld 6 Januari soldaat le kl. J. M. v. Weerdenburg uit Amsterdam-Oost. Gesneuveld 2 Januari soldaat C. A van Zwieten, uit Ter Aar (Z.-H.). De kleine rechtszaal van het paleis van justitie te Leeuwarden was vol belangstellenden, toen de 44-jarige Schreieder in zijn bruin geverfde battledress zelfbewust de zaal bin nenstapte. Een tolk had hij niet no dig, hij verstond Nederlands. Aan de hand van de getuigenverhoren wefd het gebeurde rond de lje Aoril 1945 gereconstrueerd. Eer. Belgische SS- man. Marcel Perkens, vertelde, dat de gevangen Nederlanders wel ver hoord, doch niet veroordeeld warén. De Duitse officier, die het executie peloton commandeerde, verklaarde van Albrech-t gehoord te hebben, dat het executie-bevel van de bevelheb ber der Sicherheitsdienst (Ueber Gro ningen) gekomen was. De gesprek ken, die Duitsers over het P.T.T.-net voerden, werden door luisterposten van, de illegaliteit afgeluisterd. Getui ge Koopmars, die het telefoongesprek gehoord had, dat na de aanslag op de spoorlijn HarlingenLeeuwarden was gevoerd, verklaarde, dat Al brecht zelf Groningen had aange vraagd. Albrech-t zou toen volgens die getuige voorgesteld hebben een aantal mensen als repressaille neer te schieten, met welk voorstel de man in Groningen wie het was wist hij niet accoord ging. De rapporten over dit afgeluisterd gesprek zijn thans verdwenen, doch de rapporten van de andere afgeluisterde gesprek ken rijn alle aanwezig. Een heel andere lezing werd door „Krimmal-gjommissar" Albrecht ge geven- Déze wilde niet onder eede ge tuigen, omdat hij zich zelf zou kun nen bezwaren door onwaarheid te spreken. Het Hof trok zich toen een ogen blik in de raadskamer terug om zich over de houding van deze getuige te beraden. Toen het hof wéér had plaats genomen, deelde de president mede, dat Albrecht de eed moest af leggen, doch het recht had te wei geren om te antwoorden, wanneer hij vreesde zichzelf te belasten. Albrecht legde daarop de eed af en verklaarde, dat hij 10 April opgebeld was door Groningen. Hij moest een aantal „zware gevallen" gereed houden om gefusilleerd te worden. De namen van deze personen waren volgens hem in Groningen bekend. In de morgen van de 11e April kreeg hij toen van Thomsen, S.D.-chef te Groningen, het bevel de executie van 14 Nederlan ders uit te voeren. Tegenover de ver balisant heeft Albrecht echter ver klaard, dat Schreieder het bevel tot de executie gegeven zou hebben. De ze wonderlijke tegenstrijdigheid Vond het hof zonderling voor een man, die beweerde het zo nauw met de waar heid te nemen. Albrecht had echter zijn antwoord gereed. Dat hij de naam Schreieder genoemd had kwam door de slechte behandeling, die hij tijdens zijn detentie had ondervonden. Het uitvoerige verhaal, dat hij aan een P.R.A.-rechercheur heeft gedaan en waarin Schreieder de hoofdrol speel de, werd thans geheel door hem her roepen. Thomsen had het bevel tot de executie gegeven, zeide hij, in op dracht van de bevelhebber van de S.D. Even later verklaarde hij zich ac coord met een verklaring van een andere Duitse officier, Haase, dat het landverraad was, wanneer de erfe Duitser tegen de andere Duitser ge tuigde. Hij weigerde dan ook om op Nieuw plan tot oplossing der crisis \70LGENS een correspondent van het „Alg. Dagblad" zou men een nieuw plan bedacht hebben om de crisis in Israël en in het Midden- Oosten op te lossen. Het plan zou een Anglo-Amerikaanse garantie moé ten krijgen en om die te bereiken, zijn er gisteren te Washington be sprekingen begonnen tussen de Britse ambassadeur Franks en de dienst doende minister van buitenlandse, zaken Lovett. Omdat Bevin wist, dat die besprekingen aan de gang waren heeft hij gistermiddag het Lager huis in Londen verzocht, het debat over Palestina tot de volgende week uit te stel1 en. Want als alles goed gaat te Was hington en op Rhodes, dan zal mi nister Bevin de volgende week het Britse parlement triomfantelijk kun nen vertellen, dat de crisis voorbij is, dat er een oplossing is gevonden en dat er verder niet veel meer te argumenteren valt. Hier zijn de punten die Franks en Lovett bespreken: 1. De grenzen van Israël en van de aangrenzende Arabische landen moeten door Engeland en Ameri ka worden gegarandeerd; 2. Een non-agressie pact, tussen Is raël en zijn buren; 3. Engeland erkent Israë1 onmiddel lijk en gaat accoord met Israëls toelating tot de Uno, mits het Joodse land het met de eerste twee puntèn eens is; 4. Vrijlating van de Joden op Cy prus door Engeland. 5. Een Amerikaanse lening van 500 millioen gulden aan Israël; 6. Jeruzalehi wordt internationaal gebied onder het 'beheer van de Uno. Jaffa, een havenplaats zou ookgeïnternationaliseerd móeten wordéh.. Verdér staat er een „ip- térnatiohale roüté" tussen Jaffè en Jeruzalem op> het programma. Drie grote religies zullen geljjke rechten hebben in de Heilige stad. Hoewel deze punten in bepaalde op zichten betekenen, dat Bevin toe geeft, zou het toch een overwinning verzoek van de verdediger, mr. Kla- zinga, nogmaals te verklaren, dat niet Schreieder, doch Thomsen het bevel tot de exècutie had gegeven. Na dit verhoor, dat in de zaal veel beroe ring verwekte, schorste de president de zitting. Het requisitoir. Nadat Scheieder langdurig wal verhoord, heeft de procureur-fiscaa| mr. Lasonder, een uitvoerig requis* toir gehouden, waarin hij eerst d* voorgeschiedenis van deze zaak b<j handelde. In het begin van Juni 1945, aldus spr., wérd Schreieder door het Bijzonder Geréchtshof in Den Haag in vrijheid gesteld en enige weken daarna óp niyn verzoek opnieuw ge arresteerd. De invrijheidstelling had vele Nederlanders doch vooral de jl- legalitèit ten zeerste bevreémd; toch lokte ook de arrestatie door mij ge last veel critek uit, aldus de proc.- fiscaal. Men heeft gekleagd over ge brek aan samenwerking tussen de verschillende procureurs-fiscaal, doch fiscaal. Men heeft geklaagd over gé- wel vooraf overleg gepleegd met Den Haag, al werd geen overeenstemming bereikt. De bewering, dat politieke overwe gingen zowel bij de vrijlating als bij de arrestatie een rol speelden, mist allen grond. Hierna kwam spr. tot de tenlaste legging, welke twee punten bevatte. Ten eerste: het deel uitmaken van een misdadige organisatie, de „Sipo", en ten tweede; het opdracht geven voor de fusillade te Dronrijp. Mr. Lasonder zeide qvertuigd te zijn, dat Schreieder schuldig is aan de moord op de slachtoffers van Dronrijp en vele andere. Spr. nam de eerste verklaring van Albrecht, die van 1946, als de juiste aan; bo vendien is het telefonisch onderhoud over deze zaak tussen Leeuwarden en Groningen door de illegaliteit af geluisterd. Hijt achtte het bewijs voor de tenlastelegging dan ook afdoende geleverd. Rekening houdende met de ernstige gevolgen van het executie-besluit doch ook met het feit, dat Scheieder in andere gevallen Nederlanders van de dood gered heeft, vroeg mr. La sonder tenslotte Schreierer te veroor delen tot een gevangenisstraf van vijftien Jaren. Na het pleidooi en een repliek van procureur-fiscaal, werd aan Schreieder het laatste woord gegeven. Nogmaals verklaarde hij volkomen onschuldig te zijn aan het gebeurde in Dronrijp en hij sprak de verwach ting uit, dat het hof rekening zou houden met zijn antecedenten. De uitspraak werd bepaald op 31 Januari a.s. NOG EENS: DE HUREN. Minister In 't Veld verzoekt aan het „Vrije Volk", naar aanleiding van het bericht over zijn rede in de geweste lijke vergadering van de Partij van de Arbeid in Zuid-Holland te Leiden gehouden het volgende mede te de- len. In zo positieve beweringen heb ik mij niet uitgedrukt. Ik heb er op ge wezen dat er op den duur weer even wicht zal moeten komen tussen bouwkosten en huren. Waar die even- wichtgfens zal komen te liggen, is moeilijk te voorspellen. De bouwkos ten zijn thans drie en een half maal zo hoog als voor de oorlog. Zouden zij binnen afzienbare tijd zakken tot een peil dat twee maal zo hoog ligt dan zou toch nog een huurverhoging met ongeveer zestig procent nodig zijn om een rendabeler exploitatie mogelijk te maken. De regering denkt er echter niet over thans zo ver te gaan. De gedach ten bewegen zich rond een huurver hoging van dertig procent. Vast staat echter nog niets. Eerst in de loop vón het jaar zfcl de regering haar stand punt bepalen. Wij zien wérkelijk niet veel ver schil tussen het (door ons geciteerde) verslag in het „Vrije Volk" en de door de Minister gegeven „rectificatie." Maar laten toch ministers als zij mededelingen willen doen dat niet doen wij herhalen het op een partij bijeenkomst. Daar is het niet de plaats voor een minister, die iets wil mededelen aan het Nederlandse volk. AMSTERDAMSE BEURS. effectenbeurs te Amsterdam voor hem zijn, omdat hij Amerika in lijdt eert kwijnend bestaan, want van het Engelse va vvater heeft weten 1 de ene,dag op dé andere is de affaire te loodsen. Ook Trüiman zal dan wel- licht de naam krijgen, zijn ambts periode te zijn begonnen als vrede stichter! HET TOEKOMST-ADVIES BIJ HET VERLATEN DER SCHOOL. Het bestuur van de gereformeerde school voor l.o. aan de Vaartweg te Hilversum heeft besloten alle leer lingen bij het verlaten der school een beroeps- of schoolkeiize-advies mee te geven. Dit advies zal worden sa mengesteld door de onderwijskrach- tèn in samenwerking met de- on langs opgerichte schoolpsychologische dienst van het Laboratorium voer Toegepaste Psychologie (het vroege re psychotechnische laboratorium van de Vrije Universiteit te Amsterdam)- Hét test-ondèrzoëk zal per kirid.on- gëveèr f 17,50 bedrfigën». dat döór._de oudérs in de drie laatste sphoöljaren met ƒ3.per half jéar zal w'oTden bijeengebracht. van geringe betekénis. Nu en dah zijn er wel enkele specialiteiten, die enige actiyiteit te zien geven, maar gebrek aan orders is het meest voorkomen de verschijnsel. Gisteren was het niet anders gesteld. De handel was van zeer geringe afmetingen, maar de stemming was prijshoudend. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandse staatspapieren werdén op ongeveer de vorige prijzen afge daan bij zeer kleine omzetter.. Aan de Amerikaans^ maj-kt werd hoege naamd geen aandacht geschonken. Prolongatie 2 1/4 procent. internationale Bidweek INTENTIE VOOR 20 JANUAJU: Mógen de Angtfkanen hét gëèste- lijk oppergezag vin den Paus van Rónie erkennen en aanvaarden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1