NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Rondom de Alphense brug NIEUWS UIT DE OMGEVING Gemeenteraad van Zoeterwoude Kunstgebitten; Radiomonteur ZATERDAG 15 JANUARI 1949 DE LE1DSE gOURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Bouw van nieuwe dringend nodig De principiële goedkeuring van Ged. St. voor het bouwen van een brug over de Rijn op een afstand van ongeveer 700 meter van de bestaande Alphense brug en voor het bebou wen van terreinen, gelegen ten Oos ten van de Provinciale weg Gouw- sluisHerenweg, welke goedkeuring inmiddels door de •gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn is verkregen, is van zeer verstrekkende betekenis voor de ontwikkeling van deze ge meente en voor de ontwikke'ing van het interlocale verkeer in de Rijn streek. Het vraagstuk der tweeede Rijn- overgang, waarbij met uiteenlopende eisen en wensen, zowel van locale als van interlocale aard moesten wor den beoordeeld en overwogen, is in de allereerste en voornaamste plaats een stedebouwkundig vraagstuk van grote sociaal-economische draagwijd te. Het interlocaal verkeer, dat in Al phen a. d. Rijn zijn begin en eind punt heeft, zal zeer belangrijk toe nemen. De provinciale commissie voor de gemeentelijke uitbreidings plannen slaat deze toename hoog aan en ver'angt bijzondere maatregelen op dit punt ten aanzien van de nieu we Oost-West verbinding door Al phen aan den Rijn. De bestaande toestand is genoeg zaam bekend. Interessant is met be trekking tot het veelvuldig openen van de brug enige cijfers te noemen. De te lage doorvaarthoogte der Al phense brug maakt het noodzakelijk, dat zij zeer vaak moet worden ge opend en wel gemiddeld 4 maal oer uur. Bij tijden wordt dit gemiddelde belangrijk overtroffen. Recente verkeerswaarnemingen, gedaan van 818 uur op 6 werkda gen van 29 September tot en met 5 October 1948 wezen uit, dat in 54 uur de brug 220 maa1 werd geopend. Voor het landverkeer was de brug in totaal geopend 10 uur 26 minuten 18 seconden of gemiddeld per keer 2 minuten 50 seconden. Dit betekent een tijdverlies van 19.3 pet. Daar el ke opening van de brug stagnatie •geeft bi'iten de periode van het ge opend zijn is het werkelijke tijdver lies meer dan het genoemd procent. Tijd is geld Voor voertuigen is de situatie be langrijk ongunstiger. In bedoelde 54 uur duurde het nog extra 4 uur 24 minuten 25 seconden eer de laatste voertuigen van wachtende fi'es de bruig passeerden of per opening ge middeld 1 minuut 12 seconden. Voer tuigen wachten gemiddeld ongeveer 45 seconden langer dan voetgangers en fietsers. Het tijdverlies voor deze categorie bedraagt gemiddeld 24.4 procent. Voor de lage zijde is de toe stand belamgriik ongunstiger. Na een serieuse berekening van deze tijdverliezen in geldcijfers ko men instanties tot een economisch verlies van tenminste f 40.000 psr jaar, hetwelk jaarhjks toeneemt in evenredigheid met de toename van het verkeer Uit de aard der zaak komt dit ver lies niet tot uitdrukking in enige be rekening van de kosten, welke aan de instandhouding der Alphense brug zijn verbonden. De hinder, die de gehele burgerij ondervindt van het 4 x per uur .ge opend zijn der brug is algemeen be kend. De misère van de enige Rijn overgang is voor deze gemeente on draaglijk. In verband met plaatsruimte zijn wij genoodzaakt het overige van een serie interessante bijzonderheden tot Maandag te laten overstaan. K.A.B. BESTAAT 30 JAAR. In deze maand is het dertig jaren geleden, dat de heren H- G. Velt- man, A. Kerkvliet e.a. de pl. afd. van de K.A.B., toentertijd, genaamd Volksbond, oprichtten. Dit feit wordt in de parochie op grootse wijze gevierd. Op Zondag 30 Jan. zal er des morgens 8.30 uur een plechtige H- Mis van dankbaar heid worden opgedragen door de tegenwoordige g.a., kap. J. W. Poel, die daarbij geassisteerd zal worden door de Bonös-adviseur, rector J. Kraakman te Haarlem en de oud- g.a. der afd., rector C. M. Klaver te Amsterdam. Rector Kraakman zal de feestpredicatie houden. Na de H. Mis zal er in de St. Josephzaal een gezamenlijk ontbijt zijn, tijdens het welk rector Klaver de feestelingen zal toespreken. Om 12.301.30 reci- pieert het bestuur in de zaal, waar na om 3 uur een grote feestbijeen- komst zal worden gehouden, in wel ke de verbonds-secretaris Dré de Wolf zal spreken. Muzikale omlijs ting wordt verzorgd door een drie dubbel mannenkwartet o.l.v. de heer Jac. v. Leeuwen Szn. Des avonds voert de onderafdeling van de K.A. B. de Toneelvereniging „Kunst na Arbeid" het historisch spel op, in 10 taferelen van J. Muller, getiteld „Het begon zó", in welk stuk de ge schiedenis van de katholieke arbei dersbeweging in Nederland wordt verlevendigd. Deze opvoering wordt Maandag 31 Jan. en Dinsdag 1 Fe bruari herhaald. A.V.V. „Alphen" viert 40-jarig be staan. In een buitengewone le denvergadering gehouden in de bo venzaal van café ,,'t Centrum" uit geschreven door het bestuur van de voetbalvereniging „Alphen" is be sloten het a.s. 40-jarig bestaan, dat op 1 Maart zal plaats vinden met een grootse wijze te herdenken. In de feestcommissie is erevoorz. de heer B. Hoogenboom, burge meester van Ter Aar, voorzitter G. Weijers, secr. W. Dijkman en pen ningmeester A. Burggraaf alsmede de heren J. A. Bronk. P. Koren, Th. Beerepoot, L. v. d. Hoek, H. Noor denbos en G. Hoogeveen. Het ligt in de bedoeling de feest viering te doen plaats vinden in April en wel op Zaterdag 23 April receptie en reünie van oud-leden, die daartoe zullen worden uitgeno digd. Op Maandag 25 en Dinsdag 26 April zullen een tweetal feestavon den gehouden worden voor leden enz., terwijl op Woensdag 27 April een feestavond voor de adspiranten en junioren zal worden gegeven. Blijkens een advertentie in dit nummer demonstreert fotohandel „LUX", van de heer K. v. d. Burg, Maandagavond in hotel „Centraal" hoe men goede foto's kan maken binnenshuis, zelfs met een gewone box-camera, met behulp van kunst licht. Voor amateurfotografen een goede voorlichting! BOSKOOP Geboren: Joannes Josephus z. v. A. v. Rijn en P. J. Slootjes; Neel- tje Alida d. v. J. Slappendel en G. M. Laros; Johannes Arnoldus Maria z. v. A. C. Bontekoe en J. A. v. Rijt Arend Johannes Nicolaas z. v. A. Tamerus en A. van Tol. Adriana Ma ria Petronella, dochter van C. M. Straver en G. Bresser. Pieter Cor ners Jan z. v. J. Stolk en N. L. Ree dijk; Gerardus Theodorus Maria z. v. A. L. v. Vliet en A. C. Nederend. Getrouwd; P. Oosterwijk 31 jr en M. J. Kromhout'25 jr; G. van Har ten 39 jr en D. W. Radder 30 jr. Overleden: Maria Wilhelmina Co- zijn 83 jr. LEIMUIDEN Stille Omgang. De afd. Leimui- den en Rijnzaterwoude zal dit jaar de bedevaart houden op de eerste Zondag, nJ. 6 Maart. De omgang be gint 1.45 uur, waarna de H. Mis in de Krijtberg. E.H.B.O. Mevr. N. Heenk Bergshoeff en mevr. M. Bergshoeff- v. Wieringen slaagden voor het exa men Instructice v. d. Kadercursus der Ned. Ver. van E.H.B.O. NIEUWKOOP Kinderpostzegels. De verkoop van de kinderzegels bracht op f 1.056,88, terwijl voor f 103,75 aan kaarten werd verkocht. (Vorig jaar f 686,— en f 88.—). OUD-ADE TH. v. d. HULST t Door het heengaan van de heer Th. v. d. Hulst lijdt onze dorpsge meenschap een gevoelig verlies. Ja renlang was de ove^edene voorzit ter van de L.T.B. afd. ,Oud-Ada, die tijidens zijn voorzitterschap speciaal na de oorlog een tijdperk van grote opbloei beleefde. Meer dan een kwart eeuw heeft hij zijn beste krachten gegeven als actief bestuurslid van de Oranje-vereniging. Als zodanig heeft hij steeds meegewerkt, na vervul ling van eigen zware dagtaak, aan het organiseren van het jaarlijkse dorpsfeest. Bovendien was de over'e- dene bestuurslid van het gemeente lijk armbestuur en broedermeester van het gezelschap van gedurige aanbidding. OUDE-WETERING „Thuisfront" op toneel. Door enkele actieve jongelui werd een uitvoering gegeven ten bate van het Katholiek Thuisfront, waarbij zij het mooie, indrukwekkende stuk „Thuisfront" van Piet Mossinkoff opvoerden. De heer C. Otto, voorz. van Thuisfront, sprak een kort ope ningswoord, zijn tevredenheid be tuigend over de eivolle zaal. Het was goed gezien voor deze avond bovengenoemd stuk te kiezen, dat zich afspeelde in de jaren 1946 1948. Een realistische kijk werd ons hierin door de schrijver van het huidige soldatenleven gegeven, op de moeilijkheden, die onze jongens soms meemaken, door hun niet be grijpende naaste familie, waardoor zij soms tot de uitgestotenen in de familie gaan behoren. Het Thuis front bleef dan de enige steun, die zij in deze moeilijke jaren hadden, en was de band voor hen, tussen alles wat hen dierbaar was. Natuur lijk ontbrak ook de romantiek niet en werd het een „lovely" slot Dank zij de keurige regie van mevr. N. Kamp-Kruis, die tijdens de pauze declameerde, (een kunst waarin zij vroeger voor de radio geen onbe kende was) is het stuk goed ge slaagd. Met een kort dankwoord en een gezellig samenzijn, waarvoor het muzikale duo Turk-van Zanten weer belangeloos medewerkte werd deze voor Kath. Thuisfront zeer ge slaagde avond besloten. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het associatie diploma boekhouden slaagde de heer J. J. v.,d. Meer Thzn. ZEVENHOVEN Geboren: Jan, z. van J. Fokker en M. van der Lee; Martinus Th. C., zoon van H. T. Hassing en A. M. van den Bosch. Overleden; Adrianus F. Melman in de ouderdom van 71 jaar. ZOETERWOUDE Ondertrouwd: Cornells Terhorst, 31 jr en Agata Kroon 26 jr; Leendert Turken 33 jr Alphen a. cL Rijn en Hendrika Windhorst 24 jr. HILLEGOM Kath. Vrouwenbeweging. De afd. Hillegom gaf een culturele avond. Behalve de leden der vereniging'was er ook toegang voor de afd. K.A.V. De belangstelling was groot. Een gemengd koor luisterde de avond op, een Kerstspel werd opgevoerd, terwijl zeer mooi werd gedeclameerd. Geboren: zoon van C. van Maris en H. A. Metz^ dochter van W. Walkers en T. Jurna; zoon van J. P. var. Kla veren en C. v/. de Boer; zyon van M. C. Hoogkamer en C. J. Does. Ondertrouwd: J. J. Bonzing en A. C. Vledder; L. van Schie en M. C. van der Hulst; A. van Putten en C. Hoogendoorn, Getrouwd: J. W. B. Verzijlbergen en J. S. Verhoeven; H. W. van der Loo en H. W. van der Meij. Overleden: M. M. van Leyden d. 6 mnd; G. J. Groenewegen m. 62 j.; KI. Brouwer 92 j. KATWIJK Personalia Voor practij'k-diplo- ma boekhoudien slaagde de heer J. Schrama alhier. Voor Radio-telegraphist slaag den de heer A. Groen, L. de Jong Lzn; L. de Jong Wz. en J. v. d. Bent. Gisteravond vergaderde de Raad van Zoeterwoude. Aanwezig alle le den. De voorzitter, burgemeester Smeets sprak een nieuwjaarswens uit. Omtrent de toestand van de ge meente gaf deze. rede een duidelijk overzicht: geboren 158, overleden 38, gevestigd 258, vertrokken 327, vermeerdering 41; inwoners zijnde 2642 mannen, 2814 vrotiwen, totaal 5456 personen. Er werden 40 huwe lijken voltrokken. Omtrent de woningtoestand: er is maar 1 woning voltooid. Om enig begrip te krijgen omtrent het wo ningprobleem: de commissie woon ruimte hield 23 vergaderingen waar op 114 aanvragen behandeld wer den, waarna 70 verzoeken ingewil ligd werden, 24afgewezen, 14 wo- ningruil toegestaan en 6 maal tot vordering overgegaan werd. Er zijn nog 69 aanvragen te behandelen. Dit is echter nog geen juisb beeld van de toestand, want veel mensen wo nen in een veel te kleine ruimte en zeer slechte woningen. Het oudste lid, de heer Tijssen, beantwoordt deze rede met weder kerige wensen voor de burgemees ter. Na de lezing van de notulen maakt de heer van der Ploeg de op merking, dat het de bedoeling was Stad en Landschap reeds te voren te verzoeken bij de plannen moge lijkheden te maken voor industrie vestiging en niet zoals de notulen vermelden te wachten tot de sa menstelling van het plan in hoofd zaak. Bij de ingekomen stukken zijn de belangrijkste de circulaires omtrent de woningbouw. Het volume voor het herstel van door oorlogsgeweld verwoeste huizen gaat van het te verdelen bouwvolume af, zodat er dan nog een le kort is. De voorz. noemt hieromtrent zeer slechte cij fers. De heer van der Ploeg houdt er de moed nog in en nreent, dat er voor Z.H. nog wel een reserve is, waaruit wij dan moeten putten. Er is ook een circulaire ingekomen waarbij voor inwoning vergoedingen mogelijk zijn, ter bestrijding van de kosten voor een noodzakelijke verT andering tot een max. bedrag van 300,Hiertoe verleent de Raad een blanco crediet aan B. en W. Op verzoek van B- en W. heeft de administrateur van het Waterlei dingbedrijf een rapport uitgehracht omtrent het waterverlies. De oorza ken worden daarbij breedvoerig ge noemd en de nodige verbeteringen aangegeven. Veel hoofdleidingen vragen vernieuwing en de water meters moeten of vernieuwd of ge reviseerd worden. Het rapport wordt naar de waterleidingcommissie ge zonden, waarna voorstellen van B. en W. te verwachten zijn. Opnieuw de woningbouw. Bij een nu volgende circulair.e van de Wederopbouw opent zich weer een debat over de woningtoestand. De voorlichting is nog niet voldoen de, want in het radiokwartier is reeds meer verteld dan het dossier van de stukken zegt. De heer Kraan bepleit, dat de herbouw urgent moet zyn. De heer van der Ploeg krygt van de voorzitter gelijk als hij vol houdt, dat men niet moet wachten als het volume voor herbouw niet besteed wordt om financiale of an dere reden. De heer Kraan spreekt zijn ver wondering uit, dat de in 1948 reeds ingediende plannen, die toen om de materiaalpositie niet uitgevoerd kon den worden nu j\!et voorgaan bij de toewijzing. De heer van der Ploeg wil deze dan van de reserve zien te krijgen. De heer Schinkel verklaart, in af wijking van vroegere beschouwin gen, dat thans alles gebouwd moet worden wat nraar enigszins moge lijk is. De eigenlijke agendapunten zijn in enkele minuten behandeld. De lokalen van de school H. Rijndijk, die ook al dubbel bewoond zijn, moeten daardoor 's avonds langer gebruikt, dus verlicht worden. De O-L. school zal ter voldoening aan art 22 L.O.-wet, ondanks dat het leerlingtal te laag is, weer drie jaar blijven. Het grasgewas zal weer onderhands verpacht worden en de vereniging Maatsch. werk van zie kenhuizen te Leiden krijgt 100, subsidie. B. en W. stellen voor de presentie gelden van de leden van de Woon ruimte commissie te verhogen van 2,50 op 3,De heer Schinkel, voorzitter van deze commissie, dankt voor de waardering van B. en W. Geld verzoet echter hier de arbeid niet, want er behoort moed toe bij deze taak te blijven. De voorz. hooot, dat het publiek eveneens waardering zal hebben voor dit werk in het algemeen be lang. De heer Kraan heeft vaak grote waardering vernomen, dankbaarheid omdat de commissie soepelheid be tracht. De heer Schinkel reageerde: dat woningzoekenden hieruit zouden kunnen opmaken, dat de soepelheid een nalatigheid zou zijn in het aan wijzen van woonruimte. Spr. zegt, dat in 1949 nu de toestand steeds nijpender wordt, elke soepelheid achterwege zal moeten blijven. De overige agendapunten waren van administratieve aard. Bij de rondvraag deelde de voorz. mede, dat het toegezegde uitdiepen van de haven aan het Dorp niet kan door- eaan. De*ë haven is eigendom van de heer W^thof, die het niet kan toectaan. Wethouder van Leeuwen deelt mede zoeven met de eigenaar "esproken te hebben die nu bereid is de vergunning te geven als B. en W. zulks vragen, echter onder voor waarden. De heer C. v. Leeuwen heeft de straatlantaarns te vroeg Triin-, uuuauci zien branden. De autorr.'atische in- Schrama en Jan Groenewegen, NOORD WIJK Zangersjubilea Het R.K. Pa rochiaal zangkoor „St. Jeroen" telt op het ogenblik 6 zilveren jubilaris sen, de heren H. J. v. d. Berghe, A. Casoers, D. Caspers. Ant v. Kampen, J. Westgeest en P. Zoutenbier. Geboren: Johannes Th. z. v. Th. C. Westgeest en Angevare; Berend G. z. v. G. Heemskerk en Schuiten; Hu- bertus J. B. z. v. D. J. Koers en v. Kampen, Jan z. v. P. Duiindam en v. Duyn, Roelof z. v. W. R. Kooy en Brink. Overdeden: Jan W. L. v. Lentels de Geer 7 jaar; Adam Wijnands 72 jaar. NOORD WIJKERHOUT Nieuwe klokken St. Victor-kerk. De drie nieuwe klokken voor de St. Victor Kerk zullen Zondag 2 April worden gewijd en 16 April zullen re het Paasfeest inluiden. 40-jarig jubileum. De heer L. de Jong viert Dinsdag 18 Januari a.s. zijn 40-jarig jubileum als direc teur van het kerkelijk zangkoor der St. Victor Parochie. Op die dag ,wordt te 9 uur een gezongen H. Mis 'tot intentie van de jubilaris opge dragen. SASSENHEIM Jubileum „St.i Petrus." De afd. Sassenheim en omstreken van de Ned. RJC. Bond van Hotel-Café-Res tauranthouders jubileert, zij viert haar 30-jarig bestaan. Wij ontvingen de feestgids, die niet alleen keurig verzorgd is, maar ook veel belang rijks op organisatiegebied behelst. De ijverige secr., de heer N. G. Turken burg, geeft de geschiedenis 1919 1949, waarin als ae grootste verdien ste van de oprichters mag genoemd worden, dat doze afdeling de baker mat werd van de R.K. Bond. De her denking is begonnen Vrijdagmorgen, toen te 9.30 de g. a. kap. W. B. Wüst, in de St. Pancratiuskerk een plechtige H. Mis opdroeg voor. de afd. Daarna had een gezamenlijk ontbijt plaats in „de Oude Post" te Sassenheim. Het feest zal besloten worden met een feestavond op Dinsdag a.s. in hotel Flora te Hillegom. Wij komen daarop nog nader terug. Kinderpostzegels. De verkoop van de kinderpostzegels heeft alhier 775.44 opgebracht, Boerenleenbank. Aan de heer J. J. Lefeber is met ingang van 1 Fe bruari, wegens gezondsheidsredenen, eervol ontslag verleend als kassier van de Boerenleenbank. In zijn plaats is benoemd de heer W. Beijk, die reeds aan de bank verbonden was.. Personalia. Voor het practijk- diploma boekhouden Ver. van Lera ren is geslaagd de heer G. Schrama, alhier. VOORHOUT Woningbbuwvereniging. Enkele initiatiefnemers tot het oprichten van een woningbouwvereniging te Voor hout zijn zover met hun plannen ge vorderd, dat op zeer korte termijn tot het oprichten van een woning bouwvereniging kan worden overge gaan. Als vorm is gekozen een stich ting. Een vergadering van belangheb benden behoeft in deze omstandig heden niet plaats te hebben. Enkelen van de initiatiefnemers, zijn belast met de verdere uitwerking van de plannen. Nadere berichten hierover zullen zo spoedig mogelijk worden gepubliceerd Geboren: Gerardus J. M. J. z. v. J. W. v. d. Aardweg en M. Tr. Kie- fcert; Bastiaan Johannes z. v. C. H. Koster en A. W. v .d. Lans. .Ondertrouwd: J. J. v. d. Burg 24 j. en A. H. M. Doorn 20 j.; F. A. C. Eg gen 24 j. en C. C. M. van Dam 26 j. VOORSCHOTEN K.J.M.V. De voorz., Kees van der Peet, opende gisteravond in „Het eigen huis" de jaarvergadering van de KJ.M.V. „St. Jan Baptist", waar na de sec. Jan Schrama het jaarver slag uitbracht en de penn. Jan Groe newegen een financieel overzicht gaf, waaruit een batig saldo b'eek van f 9.84. Na het verslag over het maandblad „Contact", volgde de be ste ursverkiezin". Van de aflr be stuursleden Leen van Bohemen, richting was nog niet verzet. Geldermonde kan straatlampen krijgen; de kabel Iaat aansluiting toe. De heer v?n der Ploeg bepleit rijwieltoela®e voor gemeenfeperso- neel mede ter comoensering van het lage loon. De nieuw aangestelde wegwerker krijgt Zaterdags maar 32,in handen. B. en W. zullen in volgende vergadering hierop te rugkomen. werd alleen de laatste herkozen. Nieuw gekozen werden Nic. van Os en Piet Zonneveld. Nadat een com missie was benoemd voor het jaarfeest en het verdere verloop van het winterprogramma was bespro ken, werd nog gewezen op de re traite voor militairen en andere le den. Aanbesteding. Aanbesteding van een transformatorhuisje bij de 44 WEERSVERWACHTING Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond). WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR* Meest zwaar bewolkt met tij delijk regen of motregen. Mhtige tot krachtige en langs de Wad- denkust mogelijk harde wind uit Westelijke richtingen. Vrij zacht We gaan trouwen in Achilet Een vreemd onderwerp: Bij ons in het Budama district worden de huw bare meisjes door hun Vader ver kocht teger. koeien. Dat gaat zo bij de meeste negerstammen in Afrika. Dat is een vervelend struikelblok voor onze goede jongens en meisjes, die het H. Sacrament des Huwelijks willen ontvangen. Die nare gewoonte kunnen we nu eenmaal niet uitroeien. Neem bijvoorbeeld mijn kok Do- minico, die hulp van mijn eigenlijke kok Laurenti, U weet-Avel, die mis lukte prins, die ik wegjagen moest. Als een ventje van twaalf jaar was hij reeds werkzaam in mijn pastorie. Ik zelf heb hem opgeleid tot kok. En ik vertel U, dat ik fijn koken kan, brrrr. En zoals ik het kan, kan Do- minico het nu ook. Eet smakelijk. Nu is hij 20 jaar en wil trouwen met Fi- lomera, wier /ader een heiden is. Bij ons kosten de meisjes 7 koeien. Do- minico's Vader heeft er maar 4. En Dominico wil toch trouwen. Wat nu? Op een goede morgen vinden we geen ontbijt op tafeL Aleksaus, mijn boy, zegt. dat kok Dominico is weg gelopen. Ik informeer en hoor, dat hij er van door is met Filomera. Ruzie tussen zijn vader en de vader var. Fi lomera om de koeien. En ze zullen beslist niet in de Kerk trouwen. Als dat toch gebeurt, dan wordt Filome ra vervloekt door haar vader. Bij geloof: zij zal niets dan ongelukkige en kromme kinderen krijgen. Filome ra is niet te zwegen om te trouwen in de Kerk. Eerst moet Dominico's vader met 7 koeien voor de dag ko men. En in die tussentijd leven die twee ongeoorloofd tezamen. Als pries ter staat men er geheel machteloos tegenover. Ik heb meer dan een jaar zonder kok Dominico gezeten. Aleksaus mijn boy en Norberto, de boy van mijn ka pelaan, hebben gekookt. Eet smake lijk! Tot op een goede dag Dominico voor mij staat met Filomera met haar eerste spruit op de arm. Father, schrijf me maar op, want ik heb de koeien betaald en volgende week willen we in de Kerk trouwen. Prachtig,♦Dominico, ik wist wel, dat je terug zou komen, je bent toch mijn jongen, vindt je niet? Morgenmiddag komen jullie terug en dan zullen we alles weer goed maken met O. L. Heer. Laten we nu eerst maar je kindje dopen. We zullen hem Josefu als doopnaam geven, hè? Dus Josefu Opendi. Laat Aleksaus. mijn boy, maar Peetoom zijn. Gaan jullie alvast maar naar de Kerk, ik kom zo. Volgende Zondag wordt er afge roepen: zijn voornemens een Chris telijk Huwelijk aan te gaan: Domini co Ochieng en Filomera Nyaburu. Hu;welijksbcietselen zijn er niet. En de volgende week op een morgen om zes uur komen Dominico en Fi- lomora naar het altaar en worden ze netjes in de echt verbonden. Hoera, lang zullen ze leven in de gloria. In 1347 zegenden we 99 huwelijken in, waarvan er zeker 90 uitgesteld waren vanwege het koeienvraagstuk. 99 x 7 koeier. 693 koebeesten heb ben dat jaar door mijn Parochie ge tippeld en bijna aan iedere staart hing een lelijk huwelijksduveltjc te bengelen. Ziet u nu maar, dat je die negergewoonte uitroeit. Ik sta mach teloos. O, ja lezer, die Kerk van mij. Denk dan toch een3 ernstig aan mijn adres en myn Gironummer: Fater C. W. VAN GRAVEN, Achterweg 25, Lisse (Z.H.) Giro 521293. nieuwe woningen,. Laagste inschrij ver. W. J. Olsthoorn, Voorschoten, f 5.739. aan wie het werk is gegund. Overleden: Jacob Frederik Reichardt, 83 j. Gehuwd: Jacobus Gerardus Groe- neweg, 30 j. en Aafje Roberti. WARMOND Personalia Mej. Nelly Heems kerk J.<L is geslaagd voor het di ploma 'boekhouden ver. v. Leraren en van -de Associatie. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d.'RIJN 14 Jan. 1949 Groenten Waspeen I 813; idem II 5.906.25; Breekpeen 5.49—5.50; Groene kool 7.5014.30; Rode kool 8.60—12: Gele kool 7.40—9.20; Witte kool 6.406.50; Boerenkoo1 1213; Spruiten 10—37; Witlof 9—26; Kro ten 6.206.75; Knolselderie 88.40. ROELOFARENDSVEEN, 14 Jan. Bloemen. Copland 5895 ct, v. d. Eerden 5269 ct.. Golden Harvest 80100 ct., Piquante 70—80 ct, Al bino 1.10—1.35, White Sail 46—78 ct., Pierson 3848 ct., Krelage 39 52 ct., King of the Red 34—46 ct., King of the Yellow 3143 ct, Nan- sen 6067 ct, Brightling 4451 ct, Pink Gem 4867 ct., Crown Impe- ïial 3649 ct, Scarlet Wonder 42 49 ct, Fred Moore 3845 ct., Early Queen 3950 ct.. Early Glory 38 52 ct., Agnes 37—42 ct., Scarlet Ele- gans 4045 ct., Magnificense 42—53 ct., Victoria 48—52 ct. Groenten. Witlof 1621, spruiten 3034, andijvie 1416, boerenkool f 11—19. TER AAR, 14 Jan. Groenten. Witlof I 17—22 ct., idem II 15—16 ct., idem stek 611 ct, spruiten 24—29 ct., idem afw. 23 ct., kroten 23 ct, per kg; boerenkool 30—70 ct., per kist; waspeen 68 ct., idem afw. 34 ct, per kg; knolseldery 2 ct, per stuk; andijvie 53—66 ct., uien 7 ct., uien afw. 12 ct., per kg. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondig gedul dig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn innig ge- liefdé Vrouw en onze zorgzame Moeder. Be huwd en Grootmoeder' ANNA MARIA VAN LEEUWEN Echtgenote van J. CLEMENS in de ouderdom van 66 jaar. 418 De Kaag 1, 14-1-'49 De Kaag: J. Clemens RÜpwetering: C. Ciemens A. P. Clemens van Diemen ■en, kinderen Lisse: A. J. Clemens C. M. Clemens Langeveld en kinderen Voorburg: P. P. Clemens E. ClemensPauwels en kinderen De Kaag: L. Cilemens J. G. Clemens van der Hulst en kinderen J. Clemens en verloofde Sassenheim: J. J. Clemens G. H. Clemens van der Hulst en kinderen Bennebroek: A. Clemens C. M. ClemensOtto De Kaag: H. M. Clemens en verloofde De gezongen H. Uit vaartdienst zal gehou den worden op Dinsdag 18 Jan. a.s. te 9.30 uur, in de parochiekerk van St Joannes de Evange list te De Kaag en be grafenis daarna op het kerkhof der parochie van de H.H. Engelbe waarders te Lisse. Beek- brug. Rozenkransfcidden des avonds 8 uur aan het sterfhuis. t Hiermede vervullen wij de treurige p.icht, U in kennis te stellen, van het over lijden van de Heer THEODORUS A. v. d. HULST voorzitter van de L.T.B. Afd. Oud-Ade. HET BESTUUR van de afdeling. Oud-Ade, 14 Januari. AMERIKAANS PLASTIC met volledige garantie? Levering eventueel direct. Betaling in overleg Omzetten van met-passend gebit in een dag gereed. Spreekuur van 9 tot 4 uur, tevens Maandag. Woens dag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. 9729 Hogewoerd 88a. Lelden. Telefoon 23970 Gevraagd voor direct een gevorde.d of aankomend met opgaaf van verlangd salaris en tegenwoordige werkkring. Br. onder no. 403 bur. van dit b ad. GEVRAAGD net Dagmeisje v. g. g. v. Char#tte de Bourbonlaan no. 2, Oegst- geest. 404 Aangeboden plm. 2000 M3. 'SPUITZAND aan vaarwater, te bevra gen bij H. v. Leeuwen, Kerkstraat. Npordwijker- houf, tel. 221.411 R.K. Jongeman, 16 j.. Mulo-opleiding, zag zich gaarne geplaatst op kantoor, om in het vak te worden opgeleid. Heeft ïeeds enige kantoorerva ring. Bij voorkeur in R.K. omgeving. Br. onder no. 412 bur. van dit blad. Mevr. Holmer, Burggra- venlaan 11. vraagt tegen 1 of 15 Februari een flink dienstmeisje wegens huwe'ijk van te genwoordige, zelfstandig werken en goed koken vereist. Hoc^j loon. Aan melden 's avonds tussen 79 uur. 392 ZONDAGAVOND Gezellig Dansen van 8—12 uur in ZAAL L EENDERS DE KWAKEL medewerking van de WESOPA BAND Uitsluitend R. K. 398 TELEFOONTJES worden daeelilks geplaatst ter grootje van hoogstens 3( woorden (een woord maximum 12 letters). De prils bedraagt f 1.50. u'tsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3