India en Pakistan geven landingsverbod voor K.L.M. Israël valt opnieuw aan Tentoonstelling tekeningen in Zuiveringsactie verloopt vlot Oud-Hollandse de Lakenhal VRIJDAG 24 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Stagnatie voor luchtverbinding met Indonesië De regeringen van India en Pakis tan hebben gisteravond medegedeeld, dat de K.L.M.-vliegtuigen niet meer op haar grondgebied mogen landen. Gisteravond om half negen (Ned. tijd) zijn de vliegvelden Karachi en Calcutta reeds voor de Nederlandse vliegtuigen gesloten. Naar wij bij informatie bij de K.L.M. vernamen, is nog geen offic'eel bericht hieromtrent van de onderscheiden regeringen binnengekomen. Men heeft het evenwel verstandig geoor deeld het Indië-vliegtuig van gisteren nog niet te laten vertrekken. CEYLON WEIGERT ALLEEN WAPENTRANSPORT. Eerder op de dag had de regering van Ceylon medegedeeld, dat het zo wel aan Nederlandse schepen als aan Nederlandse vliegtuigen, die wapens naar Indonesië vervoeren, verboden is Ceylon aan te doen. De hoge com missaris van Coylon verklaarde gis teren, dat Ceylon nog steeds ,.op vol maakt vriendschappelijke voet" staat met Nederland, ondanks dit verbod. De regering van Ceylon kan echter niet aannemen, dat een vreedzame regeling tussen de Nederlandse rege ring en de republiek onmogelijk was of „dat het g:bruik van geweld ge rechtvaardigd was." India heeft de stap gedaan krach tens artikel 89 van de internationale conventie voor de burgerluchtvaart, dat tot een dergelijke actie het recht geeft in geval van een oorlogstoe stand. Van gezaghebbende zijde werd te New Delhi meegedeeld, dat de rege ring van. Jnó'a de Nederlandese actie beschouwt als een oorlogstoestand tussen Nederland en de Republiek. De Nedeilandse ambassadeur te New Delhi, de heer Lamping, iz van het besluit van India op de hoogte ge steld. De minister van Buitenlandse Za ken van Pakistan heeft nog bekend gemaakt, dat zijn regering waar schijnlijk ook de Nederlandse sche pen zal verbieden de havens van Pa kistan aan te doen. AUSTRALISCHE BOYCOT. De Australische vakbonden van ha venarbeiders en zeelieden hebben be sloten de export van goederen naar Indonesië te boycotten. De havenar beiders kregen instructie zich afzij dig te houden bij het laden en lossen van Nederlandse schepen, die naar Indonesië varen. De zeelieden zullen weigeren arbeid te verrichten op sleepboten en loodsboten ten behoe ve van de Nederlanders. Het verbod is onmiddellijk in werking getreden. EGYPTISCHE KLACHT' BIJ DE VEILIGHEIDSRAAD. De Egyptische regering heeft de Veiligheidsraad verzocht onmiddel lijk stappen te nemen tegen beweer de Joodse schendingen van de wa penstilstand in de Negeb. NIEUW OFFENSIEF INGEZET. Israëlitische strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht hebbep een of fensief ingezet tegen de Egyptische stellinen in de Negeb-woestijn in Zuid-Palestina. Een woordvoerder van de Israëliti sche regering heeft verklaard, dat deze actie is ondernomen om de Egyptenaren te beletten nog meer sabolage uit te voeren aan de water pijpleidingen naar .de Joodse neder zettingen. De ^Israëlitische regering heeft het op 16 November door de Veiligheidsraad afgekondigde be stand opgezed. Zij eisten, dat de 4000 Egyptische soldate, die in Faluja zijn oms'ngeld, zich zouden mogen terug trekken De regelingen, die voor de Kerst diensten in de kerken zijn getroffen, gaan aoor ondanks de nieuwe moei lijkheden. De Joodse radio zal de nachtmis uit de kerk der paters Fran ciscanen in Nazareth uitzenden. De voorbereidingen voor het Kerstfeest in Nazareth zijn klaar. Overal in de straten ziet men Kerstbomen en ver sieringen. Arabieren uit geheel Gali- lea komen in schilderachtige kleder dracht voor hun traditionele Kerst- bedevaart naar de stad. WINTER IN BERLIJN In ver schillende wijken van de zwaar dooi de oorlog geteisterde stad Berlijn heeft men, na de winterkoude zich doet gelden, maatregelen genomen om de ergse nood te lenigen. In daar voor geschikte ruimten als bunkers, schuilkelders, vluchtelingenkampen i restauraties wordt de Berlijners •-•eenheid goboden zich bij de Ko.t-.cis te warmen. DE HEKKENSLUITER? Een Dakota van Aero-Holland, die missionarissen naar Bombay had vervoerd, is gisteren, nog juist voor dat India het start- en landingsver bod afkondigde, weer uit die plaats vertrokken. Het toestel is op weg naar Genua, waar het morgen, teza men met een andere Dakota van Aero-Holland een 35 man sterke Ne derlandse scheepsbemanning naar het vaderland zal terugbrengen. Het betreft hier de bemanning van de „Johan de Witt", die het schip, dat, zoals bekend, aan een Griekse re derij is verkocht, tot Genua heeft weggebracht. De strijd in China De gemeentelijke autoriteiten van Tientsjin mobiliseerden gisteren 50.000 arbeiders, die moesten mee helpen aan de verdediging van de stad, hetgeen noodzakelijk werd toen er berichten binnen kwamen, aan duidende dat communistische' troe pen, die in de Noord-Westelijke voor steden van Tientsjin waren doorge drongen, zich thans in Noord-Ooste- Ijjke richting bewogen. Volgens Chinese persberichten werden gisteren zware gevechten geleverd ten Noorden van Tientsjin's haven Tangkoe. MASSA UITKOCHT VAN JODEN UIT CHINA. De eerste massa-uittocht van Jo den uit Ctvna vond gisteren plaats, toen de onder ausn'ciën van de in ternationale vluchtelin^enor«anisa tie varende „Wooster Victorv", met 856 Joden aan boord, uit Sianchai naar Italië vertrok. Een Joo^s woord voerder verklaarde, dit de geëva- cueerden vanuit Italië op andere wijze naar Palestina zouden doorrei zen. Men verwacht, dat begin 1949 een tweede schip, de „Catebanca" met 800 Joodse emigranten aan boord, uit Sjanghai zal vertrekken. Ongeveer 6000 Joden, hetgeen neer komt op 60 pet. van de in het Verre Oosten wonende Jo^en, hebben zich voor vertrek naar Palestint ven. NIEUWE HAVEN IN WERKEN DAM In Werkendam wordt hard gewerkt aan de aanleg van een nieuwe haven en het bouwen van een sluisput. De haven is nodig met het oog op de nieuwe industriële be drijven, die in dit gebied gevestigd zullen worden. De nieuwe sluis dient voor de verbinding met de in gepolderde Biesbos. In „De Lakenhal" werd hedenmid dag een tentoonstelling opengesteld van oud-Hollandse tekeningen, een door dr. Pelinck samengestelde bloemlezing uit de particuliere ver zameling van dr. A. W'elcker uit Amsterdam. Nu bij de jacht op schilderijen een goede vondst steeds zeldzamer wordt, gaan verzamelaars zich meer en meer toeleggen op het verzame len van tekeningen en voorstudies van bekende meesters. Dr. Welcker bra-ht het tot een verzameling van 3000 stuks, speciaal van oud-Hol landse meesters, waaruit dr. Pelinck de 100 mooisten zocht, welke thans in het stedelijk museum tentoonge steld zijn. Direct opvallend en zeer begrijpelijk is het sterke .Leidse accent dat uit deze excuise verzameling spreekt. De grote Leidse meester Rem brandt is er vertegenwoordigd met een nrachti^e voorstudie van „Adam en Eva". Zijn leerling Pieter Last man is ook aanwezig, naast bakende Leidensars als Jan van Goyen, Frans en Willem van Mieris. Andere bekende meesters als Jan Steen, met een zeldzaam aardige te kening vrn ..Simson en Dslila", Constantijn Huygens, Jacob van PROOST VAN BELGISCHE BOERENJEUGDBOND OVERLEDEN Naar men ons mededeelt, is dezer dagen kanunnik L. Engelen, alge meen roost van de Belgische Boeren jeugdbond, ten gevolge van een auto- ongelitk om het leven gekomen. Deze maand nog voerde kanunnik Enge len het woord op de grote Bondsdag van de L. T. J- te Haarlem. De be grafenis heeft hedenmorgen p'aats Serang en Djasinga bereikt VAN OFFICIëLE ZIJDE wordt te Batavia medegedeeld, dat de Neder landse troepen, in Bantam oprukkend, Serang en Djasinga (35 km Westelijk van Buitenzorg) hebben bezet In Midden-Java werd Blora bezet en werden zuiveringsacties Oostelijk van Solo voortgezet. Rond Magelang werden eveneens zuiveringsacties gehouden. Op Sumatra werd Pa^akoemboeh bezet. Volgens tot dusverre ontvangen gegevens sneu velden sinds de .aanvang van de acties in totaal 19 Nederlandse mili tairen en werden 43 militairen gewond. EEN REPUBLIKEINSE VOORLOPIGE REGERING Het Indonesische republikeinse bureau te Singapore deelt mede, dat „ergens op Sumatra" een republi keinse voorlopige regering is ge vormd, met als premier de minister van economie in de regering Hatta, Sjafroedin Prawirangara, die een be zoek aan Sumatra bracht toen de Nederlandse actie begon. SOEKIMAN NAAR OOST-JA VA. GEVLUCHT? Een speciale medewerker van het Chinese blad „Sin Po" meldt, dat Soekiman, de voorzitter van de Mas- joemi en minister van binnenlandse zaken, naar Solo is gevlucht, toen de Nederlanders Djogja bezet had den. In Solo heeft Soekiman bespre kingen gehouden met bestuursamb tenaren uit het gehele republikeinse gebied, voorzover zij naar Solo had den kunnen komen. Hij besprak met hen de verdere te genstand en de evacuatie van het bestuur naar de bergen. Toen ook Solo bezet was, is Soekiman vermoe delijk naar Oost-Jnva gevlucht, waar hij zich verenigd heeft met Tan Malakka. Aangenomen wordt, dat ook Sotomo zich met hen verenigd heeft. WAAROM GEEN GEVANGENEN? Reuter's correspondent te Bata via merkt op, dat merkwaardiger wijze tot nog toe in alle Nederlandse communiqué's vermelding van ge vangenneming of overgave van re- publikemse manschappen ontbreekt. Sommige als betrouwbaar bekend staande onpartijdige waarnemers, die nauw contact onderhielden met de republikeinse regering vóór de aan vang der Nederlandse actie, menen, dat de republikeinen een plan heb ben om hun troepen zoveel mogelijk in takt te houden en dat zij zelfs hun politiek van de verschroeide aarde, waaraan zoveel publiciteit ge schonken is, te deze behoeve hebben laten varen. Volgens waarnemers te Batavia is de Nederlandse strategie op Java er in hoofdzaak op gericht de soldaten van de T.N.I. terug e dringen in de bergen in midden Java. C. v. G.D. VERWERPT VERZOEK TOT TERUGROEPING MILITAIRE WAARNEMERS Naar vernomen wordt heeft de Commissie van Goede Diensten het verzoek der Nederlandse overheid om de terugroeping van de militaire waarnemers, die tot taak hebben te waken voor de toeoass'ng van het Bestand in Indonesië, te bevelen, verworcen. Volgens de Commissie moest de kwestie naar de Veilig heidsraad worden verwezen alvorens een beslissing kon worden genomen. Kerstboodschap van de Paus De Paus heeft hedenmorgen een Kerstboodschap aan de gehele ka tholieke wereld" uitgesproken, wel ke via radio-Vaticaan werd uitge zonden. „Ik verhef mijn vaderlijke stem", zo verklaarde hij, „aan het eind van dit jaar 1948, dat vol moeilijkheden voor Europa en de were'd was, om te zeggen, dat God's hulp vooral in deze tijd nodig is. Wij behoeven mo rele kracht moed, een helder hoofd en open ogen", zo zei de Paus. „Wij hebben behoefte aan het heersen van de waarheid op aarde, aan recht vaardigheid en een sociale orde, wel ke in overeenstemming is met God's opvatting van vrede." „De grote beproevingen van de Kerk sedert de oorlog en de grote moeilijkheden van het afgelopen jaar hebben voorbeelden van grote moed binnen de Kerk tengevolge ge had. De Kerk weigert een opvat ting goed te keuren, volgens welke de slee1 absoluut autonoom is. De genen. clle beweren, dat de voorbe- reidin oor een oor'og noodzakelijk is om ue v.ede te bewaren, brengen de vrede in gevaar. De Christelijke wil tot vrede wordt overal erkend. De Christenen moeten er zich voor hoeden, dat prestige-kwesties tot een oorlog of oorlogsdreiging lel den." Ruysdael en Joris van der Hagen, allemaal met vlot opgezette teke ningen die, zoals niet bij gecompo neerde schilderijen, de schilder z'n ware aard laten zien. Van Roghman is er een fraaie kasteeltekening, van Joris van der Hage een riviergezicht op blauw papier, waardoor een schitterend ef fect van een lichte maan-nacht ver kregen werd. Leonard Bramer is vertegenwoordigd met een allegori sche voorstelling van „Het goede en kwade fortuin". De Haarlemse school is eveneens aanwezig, verte genwoordigd door Adriaan Brouwer en van Heemskerk de Jon te, de laatste met een meesterlijk boeren- interieur. Ook van de Utrechtse school zijn prenten aanwezig. Overwegend zijn het landschao- pen, die de hier geëxposeerde schil ders geïnspireerd hebben. Voorts za^en we enkele ontwernen voor ge- idealiseerde Italiaanse landschaopen voor behangsel, met een tvpische architectuur, van .Isaac de Mouche- ron. Als we tenslotte de namen noe men van Isaac en Adriaan van Sta de, weten we niet volledig geweest te zijn. Maar dat is ook niet nod'g. Deze tentoonsteB'ne", waarMi de na druk gelegd wordt oo de 17e eeuw, met enkele 16e en 18e eeuwse teke ningen er bij, is niet direct bedoeld om bepaalde meesters te bewonderen of te bestuderen, maar om een over zicht te geven van de oud-Hol'-md^e tekeningen, een t>o"in», waarin dr Pelinck uistekend geslaagd is. De tentoonstelling zal tot 30 Jan- ge opend zijn. MARMEREN SCULPTUUR AAN RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN AANGEBODEN. Prof. F. M. Th. Böhl, voorzitter van de vereniging van vrienden van het Rijksmuseum van Oudheden „Het Reuvensfonds", heeft gistermiddag aan de directie van het museum een door genoemd fonds uit een particu liere verzameling aangekocht marme ren sculptuur, voorstellende een of feraar met offerdier, officieel ten ge schenke aangeboden. Het importante stuk, dat hoewel niet geheel volledig, toch meer dan een torso alleen is, dateert vermoe delijk uit de tweede eeuw voor Chris tus en is een Romeins werk in de Hellenistische traditie. De vindplaats is onbekend. Prof. dr. A. W. Bijvanck, die een deskundige beschouwing over het kunstvoorwerp gaf, noemde het een gelukkige aanwinst voor het mu seum. Het beeldhouwwerk, i.n het bij zonder het offerdier een geit is uitstekend weergege/en en gezien de weinig beschaafde trekken en spits toelopende oren van de offerbrengen- de jongeman mag men aannemen, i dat de schepper een satyr heeft wil-1 len voorstellen. De directeur van het museum, dr. W. D. van Wijngaarden, sprak ten slotte zijn warme dank uit voor dit grote blijk van belangstel ling van het Reuvensfonds voor het museum, dat de laatste jaren niet be paald verwend is met aanwinsten voor de klassieke verzameling. Tijdens een hierop volgende rond gang door het museum viel het ons op, dat de zalen van een uitsteken de daglichtinstallatie voorzien zijn, waardoor de kunstschatten ook in de avonduren volledig tot hun recht ko- KERSTMIDDAG VAN HET COMITé OUDEN VAN DAGEN Donderdag heeft het Comité Ouden ven Dagen, onderafdeling van de U.V.V. Leiden een Kemtmiddag ge houden in de Burcht. 400 Oudjes ge noten hier een genoeglijke middag, de kerstboom en de tractaties vielen beide zeer in de smaak, dat kon men duidelijk zien. En wat konden ze nog best meezingen. Het mooie Kerstver haal, verteld door mevrouw Hage- manVerhagen, werd ademloos aan gehoord en het aardH kinderkoortje gaf een blijde noot. Met het uitdelen aan ieder van een klein pakje om thuis uit te pakken werd deze mid dag beslolen. die ook dank zij de royale hulp van enkelen, die de trac taties beschikbaar stelden en de grote ijver van het damescomité, naar wij hopen, voor allen die er waren, een aardige middag is geweest. Door welwillend beschikbaar gestelde auto's werden de hulpbehoevenden van en naar huis gehaald en gebracht. R.K. Dames- en Meisjesgymnastiek vereniging „Sportief". In het lijst je van de lestijden, dat Dinsdag jL in deze krant stond, zijn 2 vergissingen geslopen. De lessen van Maandag 27 Dec. en Woensdag 29 Dec. zijn niet in de zaal van het Pieterskerkhof maar gewoon in de zaal aan de Ur- sulasteeg. Zegt het voort! Het Bestuur. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een onvergetelijke melo die", alle leeftijden. Luxor: „Something in the wind", 14 jaar. Rex: „Het lied van de jeugd", 14 jaar. Trianon: „Kismet", 14 jaar. Lido: „Bambi", alle leeftijden. „BAMBI" IN GERESTAUREERD LIDO. Na enige weken gesloten te zijn geweest, heeft Lido gisteravond zijn deuren wederom geopend en een groot aantal genodigden getoond, hoe het theater geheel is gerestaureerd en gemoderniseerd. Nieuwe wandbe- kledingen, nieuwe lichtpunten, indi recte verlichting, alles nieuw in de verf enz., enz., in één woord een keu rig, -imaakvol en stemmig geheel. Een voor de bezoekers zeer wel- .kome verbetering is ongetwijfeld de nieuwe klok, die ook in het donker gelegenheid geeft om de juiste tijd af te lezen. De klok werd onthuld tij dens een toespraak van de directeur, de heer A. Coppens, die hartelijk dank bracht aan allen die hun ar beid aan deze restauratie hadden ge geven, en van de gelegenheid, dat de burgemeester, de gemeente-secreta ris en wethouder Jongeleen bij de openingsplechtigheid aanwezig wa ren, gebruik maakte om een verla ging van de vermakelijkheidsbelas ting te oepleiten. Voorts kondigde, hij aan, dat de nieuwe Nederlandse film „Geef ons een huis" in Lido zou worden vertoond. Ter ge'egenheid van de feestelij ke heropening had men beslag we ten te leggen op de nieuwste teken film van Walt Disney „Bambi", wel ke thans in de grote steden van ons land wordt gedraaid. In tegenstelling tot „Fantasia", die aherminst een onverdeeld gunstige pers had en tot een „teken van te genspraak" is geworden, heeft „Bam bi" een enthousiast onthaal gevon den. Inderdaad, hier is Walt Disney op zijn best; hier toont hij een mees terschap over kleur en tekening als nimmer te voren. En zijn fantasie en vindingrijkheid zijn onuitputtelijk. „Bambi" is een klein hertje, de zoon van de majestueuze koning van het woud, en heel de dierenwereld van het bos komt het jonge prinsje be kijken. Dan doet het zijn eerste won derlijke ontdekkingen in deze we re'd, bijgestaan door Stampertje, het olijke konijnenjong. Het groeit op, het wordt winter en weer lente, en zo ontrolt z'ch voor onze ogen het le ven van een jong hertje, dat erageert op de wonderlijke buitenwereld om zich heen als een mensenkind. In Bambi, in Stampertje, in de oude uil, in al d;e zo menseliike dieren herkennen wij onze eigen reacties. Helaas herkennen wij de mens ook in het fluiten der kogels, die de vrede in het woud verstoren. Groots van vi sie en expressie is de bosbrand, op merkelijk majestueus de verschijning van het oude hert, geestig en grap pig de canrio'en van Stamoertje op het ijs. Walt Disney weet door zijn kleurencombinaties en begeleidende muziek elke gewenste stemming op te roepen, elke situatie verbluffende raak te schilderen. Men vergeet, dat dit „slechts" een tekenfilm is. Lido had voor zijn heropening be zwaarlijk een betere film kunnen kiezen. Wie enig belang stelt in de ontwikkeling van de tekenfilm kunst, kan deze firn niet ongezien voorbij laten gaan. Iedereen kan haar zien en iedereen zal er plezier aan beleven. Snuif en wrijf Uw verkoudheid van keel of bo ST. ADELBERT-VERENIGING In de vergadering van de vereni ging „St. Adelbert", afd. Leiden, werd een definitief bestuur gekozen, waarvan de samenstelling als volgt luidt: dr W. J. J. Dijsseibloem, voorzitter; dr A. C. de Jong, plv. voorz.; M. A. van Dongen, chirurg, le secretaris; ir H. A. B. Bühne- meijer, penningmeester; mr. C. W. M. Gründemann 2e secretaris. Het secretariaat van de afd. Leiden is gevestigd: Rijsburgerweg 88, Leiden. Voor de eerstvolgende maanden zullen de volgende bijeenkomsten worden gehouden: Op 5 Januari zal evenals vorig jaar een Drie-Koningen-viering plaats hebben in restaurant „Beu kenhof" te Oegstgeest. Voorts zul len inleidingen worden gehouden op 2 Februari door de heer dr A. C. de Jong over „Onderwijsvernieuwing"; op 2 Maart door de heer mr Jan Derks over „Vernieuwing in de jour nalistiek"; op 6 April door de heer J. A. M. Moikenboer over „De eco nomische situatie van Nederland in het kader van de Marshall hulp"; op 4 Mei door prof. dr J. C. Groot over „Existentialisme". Dit seizoen zal worden besloten met een boot tocht naa; De Kaag, op 4 Juni, al waar een gezamelijke lunch zal wor den gehouden. Bij deze gelegenheid zal een inleiding worden gehouden door dr C. R. Zijerveld over „Maat schappelijke gezondheidszorg". St. Leonardusparochie. De volks- en reidansenclub van de St. Leonar dusparochie komt niet a.s. Maandag, maar a.s. Donderdag bijeen van 7.30 tot 9 uur. Voor het candidaatsexamen voor civiel ingenieur slaagden aan de Technische Hogeschool te Delft de heren J. M. J. Bots en J. Kamminga, beiden alhier. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond). WEER MEER VORST Nog enkele overdrijvende wol kenvelden maar droog weer met hier en daar nevel of mist. Zwak ke tot matige wind uit Oostelij ke richtingen. Vannacht lichte en plaatselijk matige vorst. Mor genmiddag tijdelijk om het vries punt. GEM. AANKONDIGING B. en W. van Leiden zijn Woens dag 29 Dec. a.s, verhinderd spreek uur te houden. 10161 Oe KOK Oü>cc onze bekende grote PANNEKOEKEN in tal win «/nr'at'es ETALAGE-VERLICHTING. Zoals reeds gemeld, mag vanavond de etalage-verlichting tussen 4 en 10 uur branden; eveneens op 31 Dec., omdat verwacht wordt een vermin dering van de industriële belasting bij de electrische centra'es. Vertoning Ned. Tuberculosefilm. Voor de eerste filmavond van de E.H.B.O.-Raad. aangeboden door de Vereniging tot behartiging der belan gen van T.B.C.-patiënten in Neder land, bestond gisteravond in de aula van het Academisch Ziekenhuis over- weldige belangstelling! Vertoond werd de derde Ned. Tu- berculose-film „Wit Wint", vervaar digd in opdracht van de Ned. Centr. Verg. tot bestrijding der Tuberculose, welke het verhaal weergeeft van een jongeman op zijn bed in het Ned. Sa natorium te Davos. Een prachtige speelfilm, nader toe gelicht door het hoofdbestuurslid, de heer C. Berg, die speciaal wees od de voorzorg- en nazorg van de T.B C.- patiënt, waarna voorzitter P. Agema namens de E.H.B.O.-Raad nog een korte uiteenzetting gaf over „Hoe werkt onze E.H.B.O.-Raad voor de aangesloten verenigingen". Een bijzondere avond, zeker in 't belang van de vele tienduizenden T. B C.-patiënten in Nederland Moge deze film en vooral deze avond medewerken nog vele vrienden te vinden, dit prachtige werk te wil len steunen door het aanvaarden van een lidmaatschap. De kosten zijn voor u en uw gezin zeer gering. Secr. Afd. Leiden. Heerenstraat 97. Hij geeft u alle gewenste inlichtingen. DISTRIBUTIEKRING LEIDEN. Maandag 27 en Dinsdag 28 De cember uitreiking van bonkaarten 903 te Zoeterwoude (Dorp). Medenemen: stamkaarten, datum kaartje, inwisselingsbon 901, de bon „Tabak 07" respectievelijk „Diver sen 10". Maandag 27 en Dinsdag 28 De cember uitreiking van bonkaarten 903 te Oegstgeest (uitsluitend niet-zelf- verzorgers). Medenemen: stamkaarten, datum kaartje, inwisselingsbon 901, de bon „Tabak 07" respectievelijk JDiver- sen 10". Dienst der auotheken De avond- nach-, en Zondagsdienst der aoothe- ken te Leiden wordt van Vrijdag 24 December 18 uur tot Zondag 26 De cember 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 3, te1. 24807 en deApotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21960. Te Oegstgeest door: de Oewstgees- ter Apotheek, Raadhuispark 8, tel. 2€?74. Van Zondag 26 December 8 uur tot Vrijdag 31 December 8 uur door: de Arotbeek Boekwiit, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel 20085. Te OeCTstdeest. door: de Oe^stgees- ter Apotheek, Raadhuispark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus Anthony Ferdi nand, z. van J. F. Ramak en H. J. Verstraaten; Antonius Theodorus Ma ria, z. van J. van Eijk en S. Verlaan; Henk, z. van A. Swagers en J. P. van Rossum; Hendrik Martinus, z. van A. Hollebeek en E. van Veen; Ingrid Leonarda, d. van G. Tesink en M. Bruins; Jacobus, z. van H. J. Breu- ker en N. Jasperse; Johannes, z. van J. Steenbergen en P. H. Righart van Gelder; Jan, z. van G. Verlind en H. Cerdijn; Christina Cornelia, d. van D. Leugering en S. A, Pracht; Petrus Hubertus Antonius Maria Jozef, z. van A. S. H. N. M. de Bekker en C. G. M. Vis. Ondertrouwd: W. F. Benning wednr. 37 j. en C. B. Tollenaar jd. 34 j.; M. Blok jm. 22 j. en G Sieders jd. 24 j.; A. Haasbroek jm. 23 j. en M. S. Goutier jd. 21 j.; J. W. Lestraden jm. 24 j. en P. J. Ramaker jd. 25 j.; C. van der Wilk jm. 22 j. en J. M. Veilbrief jd. 20 j.; C. C. van de Ruit im. 25 j. en K. Dreef jd. 23 j.; H. Bakker jm. 35 j. en A. G. Harting jd. 30 j.; G. H. M. Gauger jm 20 j. en J. Lancel jd. 20 j.; L. Siardin jm. 28 j en M. J. Robbers jd. 27 j. Overleden: L. van de Berg man 77 j. VOOR VEILIG VERKEER. Breng nimmer door lawaai, of bravour-gebaar, Het leven van U-zelf of and'ren in gevaar!

Leidse Courant | 1948 | | pagina 2