FREDERIK SPORT mmm Blijdschap u n n f| n n n Voor jonggehuwden geen woning Moeten er fabrieken Warmond komen? in VRIJDAG 24 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT BLAD - PAGINA 3 AUTOMOBILISME STERRIT VAN MONTE CARI.O Grote Nederlandse deelneming: De international Sporting Club, or ganisator van de Ra illy van Monte Carlo, die van 24—30 Januari 1949 gehouden zal worden deeid-; giste ren mede, dat tot nu toe 6J inschrij vingen \ter deze populair» t»; trr- ditionele auto sterrit zijn binnen ge komen. Het A.N.P. verneemt verder, dat hierbij niet minder dan 26 Neder landse wagens zullen zijn, een aantal, voor de oorlog overtreft en dat, ver dat zelfs de grootste deelneming van geleken met het totaal aantal in schrijvingen, dan ook opvallend groot kan worden genoemd. De meeste Nederlandse deelnemers zullen Monte Carlo als startplaats kiezen, doch ook vanuit Glasgow en Stockholm zullen Nederlandse wa gens vertrekken. Onder de Nederlandse deelnemers bevinden zich de teams: Gatsoniües- Barendrecht op Hillman-Minx en Mutsaerts-Kouwenberg eveneens op Hillman-Minx. MOTORSPORT Van de gelegenheid, dat op Zondag 2 Januari 1949 het rijverbod buiten werking is gesteld, zullen de leden van de K.N.M.V. gebruik maken om op grootse wiize de nationale kam pioenen van dit jaar te huldigen. Het zijn: Dick Renooy, Lo Simons, Ben Maltha, Piet Knijnenburg, Jan van^Lent, A. Heida. Bennie Jansema, Jaap Roest, Henk Steman en Sergt. M. Rozenberg. Er wordt in het gebouw ,.De Oude Veilin®" te Aalsmeer om twee uur een reünie gehouden, waar de aan bieding der kamoioensonderscheidin- gen zal plaats hebben. Als een attractie zal daar de pre mière plaats vinden van de K.N.M V.- geluidsfilm Motorrevue 1948", waar in de belangrijkste sportgebeurtenis sen van het afgelopen seizoen zyn op genomen. Het wordt derhalve een ouderwet-' se motor-Zondag, die de motorrijders in drommen naar Aalsmeer zal voe ren. ATHLETIEK DE BRITSE SPELEN 1949 De Ver. Staten, Frankrijk, Neder land en België hebben de Britse uit nodiging aanvaard om deel te nemen san de Britse spelen die op 6 Juni 1949 in het stsdion van White City worden gehouden. Ook van Zweden wordt een gunstig antwoord ver wacht. De Britse spelen omvatten een kamp over tien nummers tussen uit acht man bestaande ploegen van zes landen. De onderdelen zijn 100 en 200 meter. 440 en 880 yards, 1 mijl, 120 en 440 yards horden, versprin gen, hoogspringen en een estafètte- loop. In het Amerikaanse teain zul- j len waarschijnlijk verscheidene olympische kampioenen worden op genomen. De Tsjechische kampioen Zatopek, die de 10 000 meter van de Londense spelen won, is uitgenodigd voor een wedloop over 2 mijl, eveneens op 6 Juni. Hij zal dan een aanval kun nen doen oo het Brits° record voor die afstand dat sinds 1945 op na5m staat van Gundar Haegg met 9 min. 0.6 sec. CRICKET DE TWEEDE TESTMATCH ZUTD-AFRIKA—ENGELAND In het Engelse cricket-team voor de tweede testmatch tegen Zuid-Afri- ka die Maandag 27 December be gint, is een wijziging aangebracht. J. J. F. Crapp, de batsman uit Glou cester Shire" zal R. T. Simpson ver vangen. Simpson is dientengevo^e reserve geworden. Dit is de enige verandering in de ploeg, die onlangs de eerste testmatch heeft gewonnen. HET GOFFERTSTADION TE NIJMEGEN EN DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN In de gemeenteraadsvergadering van Nijmegen deelde wethouder Til- man op een interpellatie mede, dat het gemeentebestuur nog steeds on derhandelingen voert met de betrok ken KNVB-instanties om eventueel nog internationale voetbalwedstrijden in het Goffertstadion te doen spelen. Men zou zelfs geneigd zijn een verlaging van vermakelijkheidsbelas ting toe te staan. Een handicap voor Nijmegen blijft evenwel, dat de ac comodate van het Goffertstadion voor grote internationale wedstrijden te gering is. Naar wij vernemen, maakt Nijmegen wel een uitsteken de kans voor de ontmoeting Oost- HollandNoord-Oost-Frankrijk in het Goffertstadion in April a.s. WIELRENNEN Swift-combinatie. Tweede Kerst dag wordt evenals vorig jaar weder om de bruggenrit gehouden v renners en touristen. Vele begeerlijke prijzen zijn door het bestuur van Swift beschikbaar gesteld. Samen komst Hooglandse Kerkgracht 42 cm 9 uur. ZWEMMEN NEDERLANDSE NEDERLAGEN TE PARIJS Zowel Bob Bonte als Marie Louise Vaessen verloren him nummers tij dens de Donderdagavond te Parijs ging van Rijé Pirolley op de 100 gehouden zwemwedstrijden. Van de aangekondigde record-po- rugslag kon niets komen, aangezien de Fransman door ziekte niet kon starten. De Engelsman Jack Hale boekte nu een vrij gemakkelijke overwinning op de Fransman George Vallerey, in de matige tijd van 5 min. 24.3 sec. De uitslagen luiden: 100 m ru?slag dames: 1. Josette Del- mas (Frankr.) 1 min. 9.4, 2. Marie Louise Vaessen 1 min. 10.4. 100 m schoolslag heren: 1. Lusien (Frankr.) 1 min. 13.8 sec., 2. Bonte 1 min. 16 sec. 400 m rugslag heren: 1- Hale (Gr. Britt.) 5 min. 24.3 sec., 2. Vallerey (Frankr.) 5 min. 31 sec. HAZERSWOUDE (Dorp) GEMEENTERAAD. Begroting goedgekeurd. Donderdagavond kwam de Raad der gemeente in voltallige vergade ring bijeen. De voorzitter deelt mede, dat er rekening moet worden gehou den met stagnatie in komende wo ningbouw. Dit is een tegenvaller voor ons, maar wij hebben ons neer te leggen bij de regeringsbesluiten, al hoewel de voorz. al zijn best zal doen hierin nog wat te bereiken. Een verzoek van C. Erkeiens, een stukje grond te kunnen kopen, wordt goedgekeurd. Hierna ging de raad in geneime zit ting. Het rapport van de commissie van onderzoek van de begroting dei- gemeente en van die van het Water leidingbedrijf voor het dienstjaar 1949 wordt daarna in grote trekken be handeld. De heer W. Slootweg komt met verschillende vragen over de toe stand Prov.weg, de stroken langs het fietspad aan de West- en Oostzijde, verbetering van de hoek Zijdeweg bij Alkamade, de toestand van de Toren straat en de toestand van het West einde ter hoogte van IJ. Bol De heer L. N. de Boer zwaait alle lof toe voor de samenstelling van de begroting. Na enkele opmerkingen wordt de be groting van 1949 goedgekeurd De ge wone dienst, wat de inkomsten en uitgaven betreft, is vastgesteld op 33.276.12; de kapitaaldien si in in komsten en uitgaven op f 88.866.67. Het verzoek van het bestuur der afd. Hazerswoude van de L.T.B. om een vergoeding voor verlichting en ver warming ten behoeve van een land- bouwcursus wordt ingewilli?d. Hier voor wordt uitgetrokken 80. Het voorstel de naam ..School straat" te veranderen- in Ds. Dirk Arie van den Boschstraat wordt met a. ,st. goedgekeurd. Hierna sluiting.' Competitiestanden Leidse Schaakbond Competitiestanden L.S.B. Ie klasse. L.S.G. II Philidor I Alphen I Hazerswoude I Katwijk I Noordwijk I Bodegraven I 4 3 1 0 7 pnt.' 4 3 1 0 7,,' 4 112 3,, 2 1 0 1 2 3 1 0 2 2 3 0 12 1,, 2 0 0 2 0,, Indien de afgebroken partij van de wedstrijd Alphen—L.S.G. remise zou worden, waar kans op is, dan komt L.S.G. II op 8 pnt. De wedstrijd PhilidorNoordwijk als 55 bere kend. Overgangsklasse: Caïssa 4 4 0 0 8 pnt. Philidor II 3 2 0 1 4 Oegstgeest 3 2 0 1 4 Boskoop 4 2 0 2 4 Zoeterwoude 3 1 0 2 2 Vriendenschaar 4 1 0 3 2 Leiderdorp 3 0 0 3 0 2e klasse A. Zwarte Pion 3 3 0 0 6 Voorschoten 3 2 0 1 4 Philidor III 3 2 0 1 4 Schaakgenoegen 2 1 0 0 2 Noordwijk II 2 0 1 1 1 Sassenheim 3 0 1 2 1 N.Z.H. 2 0 0 2 0 2e klasse B. V.T.L. 4 3 0 1 6 L.S.G. III 2 2 0 0 4 Leithen 3 2 0 1 4 Alphen II 3 2 0 1 4 Boskoop II 3 1 0 2 2 Bodegraven H 2 0 0 2 0 S.P.W. 3 0 0 3 0 Katwijk n 3 3 0 0 6 Noordwijk in 3 2 1 0 5 Ons Genoegen 4 1 3 0 5 Zwarte Pion II 3 1 1 1 3 V.T.L. II 3 1 0 2 2 Lisse 3 0 1 2 1 Katwijk III 3 0 0 3 0 3e klasse B. Aarlanderveen 3 2 1 0 5 Vriendenschaar II 2 1 1 0 3 P.T.T. 2 1 0 1 2 Philidor IV 2 1 0 1 2 Alphen III 3 0 2 1 2 Leiderdorp II 3 1 0 2 2 Roelof'veen 2 0 1 1 1 4e klasse A. Philidor V 3 3 0 0 6 Sassenheim II 2 2 0 0 4 Leyts Ancker 4 2 0 2 4 S.P.W. III 2 1 0 1 2 N.Z.H. II 3 1 0 2 2 Schaakgen. III 4 0 1 3 1 Zoeterwoude II 2 0 0 2 0 4e klasse B. Boskoop ni 2 2 0 0 4 Schaakgenoeg. H 3 2 0 1 4 Voorschoten II 3 2 0 1 4 Oude Wetering 3 1 0 2 2 S.P.W. II 2 0 0 2 0 Leither II 1 0 0 1 0 SZABO NIET NAAR HASTINGS. De Hongaarse schaakmeester Sza- zo zal niet aan het internationale tournooi te Hastings, dat Donderdag 30 December a.s. begint, kunnen deelnemen. Szabo is ernstig ziek in een ziekenhuis te Boedapest opge nomen. Zijn plaats te Hastings zal worden ingenomen door de Zuid-Sla- viër Konig. Ja! Daar zijn blijde dagen nog in 't leven, hoe weinig ook, daar zijnd er nog voorwaar, en geren zou ik alles, alles geven om één van die, mijn God, om eenen maar, wanneer ik U gevoel, U heb, U drage, mij onbewust, U zelf ben, mij niet meer, U noemen kan, mijn God, en zonder klagen, herhalen: God! mijn God en lieve Heer! o Blijft bij mij, Gij Zon van alle klaarheid, o blijft bij mij, blaakt deur end deur mij nu, o blijft bij mij, één dingen, één is waarheid, al 't ander al is leugen buiten U! Gij zijt mijn troost, toen alle troost venijn is, Gij zijt mijn hulpe, als niemand helpt, elk vlucht. Gij zijt mijn vreugde, als elke vreugde een pijne is, „Hallelujah"als alles weent en zucht. Gij, God van al dat is of ooit zal wezen, wat komt Gij toch mij arem ding zoo bij, wat ben ik zelf hoog hemelhoog gerezen, hoe diep gegrond ik in ellenden zij! Wat gaat mij om in 't wondere van die stonden, als 't hert mij gloeit en de oog mij berst, en ik, van tranen dronk, onmachtig ril ten gronde en in een storm van liefde en vreugde stik! Ben ik het nog die weene? Kan mijn herte nog de edele taal der liefde, dat zoo lang gesloten ligt, door zonde, en zeer en smerte, aan ketens vast, en naar de dood verlangt? Ben ik het nog die in de stem der winden Uw spreken hoormijn Jesu, Uwe taal in alle taal, hoe kleen ook, wedervinde, en Uw gedaante in iederen blommens taal? Ben ik het nog die minne al die mij haten, ben ik het nog die duizend levens wou voor U, mijn God, en iederen mensche laten, en, zelfvergelen, lachend sterven zou? o! Blijde stonden zijnder nog in 't leven, en, ware, o God, Uw Hemel anders niet als één van die, nog zou ik alles geven voor één van die, gelijk ik nuik nu geniet. GUIDO GEZELLE. Wij wensen elkaar een Zalig Kerstmis. Een Zalig Kerst mis is ook een blij Kerstfeest. Wat ware blijdschap is, in zijn subliemste en verukkelijkste uitstraling, bejubelt de de Vlaamse dichter Guido Gezelle in een der schoonste van zijn schone gedichten, waarin oplaait een „storm van liefde en vreugde". Het is de liefde, die van de aarde een he mel van vreugde kan maken; de liefde, die „duizend levens wou voor U, mijn God, en iedere mense laten en zelf vergeten lachend sterven zou". Men leze en herleze dit gedicht om het te proeven en te smaken en te genieten/. GEMEENTERAAD VAN WARMOND GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT De raad der gemeente Voorhout kwam in spoedeisende vergadering bijeen. Afwezig waren wethouder Lindeboom en de leden Jansze en v. d- Nouland. Een voorstel van B. en W. tot aankoop van 946 M2 grond van de Ned. Herv. Kerk voogdij voor 1.000,en overna me van 693 M2 grond voor ƒ1, werd met algemene stemm'en aan genomen. Bespreking in aanbouw zijnde 34 woningen. Er was een request bij de raad binnengekomen ondertekend door 16 woningzoekenden allen in Voor hout werkzaam en/of woonachtig, die zich beroepen op de huurkoop- regeling, en om handhaving daar van vragen zonder storting. De voorz. vond dit een zeer dank bare aanloop om de besprekingen te openen. Hij deelde mede, dat van deze ondex-tekenaars er 6 zuivere Voorhouters zijn en de anderen niet. Die behoren thuis in een andere gemeente. Inderdaad heeft de raad tot huurkoopregeling besloten, al dus de voorz. Naar aanleiding van dit request is dan ook verbinding met G.S. gezocht. Deze hebben be sloten, dat aan de woningen alleen de bestemming mag gegeven wor den, waarvoor zij gebouwd zijn en dat zijn onvolkomen woningen, dus alleen voor mensen, die blijvend deze bestemming er aan zullen ge ven, dus oudere mensen, man en vrouw. Dus voor jong gehuwden zijn deze woningen niet bestemd en deze mogen er dan ook niet in. Van de vele ondertekenaars van het request zijn er bij, die absoluut geen rechten kunnen doen geld n; zij wonen hier toch al clandestien, al is dit oogluikend toegestaan. Komt de wet op tafel, dan moeten zij er uit. Het lid Spierenburg vindt het ge heel een zeer onverkwikkelijk ge val en erg gecompliceerd. Hij ver wijt B. en W. dat het geheel niet goed is voorbereid. Nu komt men met artikel 28 der bouwverordening op tafel, waar wij vroeger nooit van gehoord hebben. Spr. ziet gaarne de gevallen van clandestien wonen van mensen, die hier hun werk hebben, menselijk bekeken en niet wettelijk. De voorz. zegt, dat ontheffing van art. 28 absoluut uitgesloten is. Toen met de bouw begonnen werd, wist U dat het onvolkomen woningen zouden worden. Het lid v. d. Ploeg ondersteunt het request en kan zich met de gang van zaken in het ge heel niet verenigen. De voorz. be pleit om de handen in elkaar te slaan, om te komen tot een stich ting voor de houw van woningwet woningen. Verkoop der nieuwe wo ningen zou misschien raadzaam zijn. Gezien de rekeningen uit de be zettingstijd waar over 1945 een te kort was van 75.000,en over De raad der gemeente Warmond vergaderde. Afwezig waren met ken nisgeving de heer J. Dekker, wet houder, en de heer C. J. de Vromen. Besloten werd het bedrag per leer ling ingevolge art. 101 der L.O.-wet voor 1949 vast te stellen op 20. Hierna kwam in behandeling de be groting voor het dienstjaar 1949. Al vorens hiertoe werd overgegaan, bracht de heer Heitlager als voorzit ter van de financiële commissie een woord van lof san B. en W. en de secr. Bij de alg. beschouwingen brak de heer van Bladel een lans voor het vestigen van industrie in deze ge meente. Hij wees op de bevolkings aanwas, waardoor in de toekomst ve len hun werk buiten de gemeente zullen moeten zoeken. In de door B. en W. overgelegde memorie wezen deze er op, dat, met de stijging van de uitgaven, ook nieuwe bronnen van inkomsten aangeboord zullen moe ten worden. Als laatste middel zou spr. hiervoor belastingverhoging wil len zien. Het vestigen van nieuwe in dustrie zou echter een belangrijke verhoging van inkomsten geven waar by hij wees op de ondernemingsbe las ing. De heer van Vliet kon het stand punt van de heer Bladel volkomen onderschrijven. De voorz, aldus spr., heeft reeds eerder medegedeeld niet afwijzend te staan tegen het vesti gen van industrie in deze gemeente, maar deze ook niet te willen aan moedigen. Gaarne zou spr. echter zien dat er industrie-terrein wordt aangewezen, opdat, wanneer iemand hier industrie zou willen vestigen hij ook weet, waar hij dit kan doen. De voorz. zeide nog steeds op het standpunt te staan, dat het vestigen van industrie niet aangemoedigd moet worden, al wil hij tegenover een ko mende aanvraag een welwillende houding innemen. Een industrie-bespreking voorgesteld. De heer Weijers zou gaarne zien, dat te dezer zake eens een deskundige voorlichting werd gegeven, waartoe hij zich voorstelde een bijeenkomst te beleggen met personen uit het in- dustriëële leven, het sportleven en uit de land- en tuinbouw. De voorz. wil deze suggestie gaarne in welwil lende overweging nemen. Nadat op enkele onderdelen van de begroting door enige leden nog nadere inlich tingen waren gevraagd, werd de be groting met alg. st. aangenomen. Een punt van langdurige discussie maakt uit de begroting van het wa terleidingbedrijf, meer speciaal de benoeming van een fitter in de per soon van de heer H. Haverkort. De voorz. zette uitvoerig uiteen, waarom B. en W. tot deze voordracht waren gekomen. De heer van Vliet vindt het voorstel van B. en W. niet sym pathiek, daar de raad voor een vol dongen feit wordt gepTaatst. De he ren Elburg, Weijers en Bladel wa ren van dezelfde mening. De heer van Vliet wilde de benoeming niet alleen doen gelden als waterfitter, maar tevens als gemeentewerkman, waartegen geen bezwaren bleken te bestaan. Na een uitvoerige bespre king werd met alg. st. besloten voor de functie van waterfitter een on- roep te plaatsen, om daarna uit de pegadigden een benoeming te doen. De begroting zelf gaf geen aanlei ding tot enige bespreking, waarna deze met alg. st. werd vastgesteld. Vervolgens werd besloten aan de woningstichting „Warmunda" een kasgeldlening te verstrekken, terwij! tevens een crediet van 20.000.— beschikbaar werd gesteld voor het verstrekken van premiën ingevolge de premieregeling woningverbetering en woningsplitsing. Boom-planten op „Klein Leerust" Bij de gebruikelijke rondvraag kwamen verschillende verlangens naar voren waarbij de voorz. indien mogelijk verwezenlijking toezegde. De heer van Bladel informeerde naar de aankoop van de buitenplaats Klein Leerust. Hij had gezien, dat de eige naresse nieuwe beplantingen aan bracht hetgeen hem. gezien de ver kop aan de gemeente van deze bui tenplaats, vreemd voor kwam. De voorz. zeide. dat het mogelijk is, dat zij deze beplanting aan moet brengen om in het bezit te komen van een aangevraagde subsidie voor het tij dens de oorlog gestolen hout, waar op de heer van Bladel antwoordde, dat hem dit nog vreemder voorkwam, omdat zij dit hout in de oorlog zelf gekapt heeft. Nadat de voorz. de le den nog een prettig en zegenrijke Kerstmis had toegewenst werd de bijeenkomst gesloten. LEIDERDORP DE BEGROTING. B. en W. hebben aan de Raad de begroting voor het jaar 1949 aange boden. Ze merken daarbij op dat deze begroting een iets ongunstiger beeld geeft dan in 1948 het geval was. De totale ontvangsten worden geraamd op 262.370,55, de uitga ven op 269.734,73, zbdat het zuiver tekort 7.364,18 bedraagt. Dit te kort woiylt weggewerkt met het nog beschikbaar gedeelte van het batig slot van de dienst 1947, vermoede lijk groot 20.238,72, zodat voor on voorziene uitgaven beschikbaar komt 12.874.54. Niettemin zijn er nog verschillen de werken uit te voeren. De herbe stratingen worden in 1949, in het kader van een driejarig plan, uit de kapitaaldisnst bestreden. De kosten worden geraamd op 10.000,af te schrijven in 10 jaren. Daarnaast zal t.z.t. een tweede transportleiding voor het drinkwater moeten worden gelegd terwijl er een plan klaar is voor de bouw van 21 dubbele mid denstandswoningen, volgens de fi- ingsregeling. Voorts moet 'n 1946 van 100.000,kunnen we geen grote risico's meer op ons ne men. Het lid v. d. Lans was ook ontstemd, dat aan de raad steeds het artikel 28 van de bouwverorde ning is onthouden en dat er onvol doende voorlichting is geweest. De voorz. erkende, dat ook hem alle verordeningen niet bekend waren en dat het artikel 28 henr eerst bij de besprekingen met G.S. duidelijk is geworden. Het lid Spierenburg zegt, dat liij genoeg voor deze débacle heeft ge waarschuwd, en al eerder de bouw stop had willen zetten. Nu zitten we met de brokken. Nooit hebben we gedacht over onvolkomen woningen. De kern van de moeilijkheden zit dan in artikel 28. Wat hebben we toch aan zo'n voorlichting van B. en W. en adviezen van een inge nieur? De voorz. antwoordt, dat er wel steeds gesproken is over onvol komen woningen. Ik zat nu zelf voor een probleem vanwege de vele nieuwe voorschriften. We kunnen helaas dit blok niet dienstbaar ma ken aan de woningnood in Voor hout. Wij zullen er vele moeten ver kopen om de strop zo klein mogelijk te houden. Het lid Spierenburg heeft weinig resnect voor de houding van G.S. De voorz. stelt de raad de vol gende vraag: Zou de raad gaarne zien dat ik met de sterke arm die personen, die bij ouders zijn gaan inwonen en hier geen werk hebben laat verwijderen, of wil de raad nog een samenwerking met deze perso nen Een moeilijke delicate vraag waarop vanzelf geen bevestigend antwoord kwam. Wel vond men. dat deze mensen voorlopig toch niet voor een woning in aanmerking ko men. Over en weer wordt gepraat, maar men kan tot geen oplossing komen. Men ziet gaarne de beslis sing aangehouden tot de volgende vergadering over een week. Er zijn nu 5 Voorhouters wat bonafide ge vallen zijn en 6 dubbele woningen hebben een koper, zodat er nog 17 woningen over zijn. Het lid Prins doet nu het voorstel om die woningen, waar gegadigden voor zijn, van de hand te doen. Dit voorstel werd aangenomen met de stemmen van de leden Prins, Koo- men, v. d. Geer, Nyssen en v. d. Hulst voor en tegen v. d. Lans, Spierenburg en v. d. Ploeg. Een voorstel van het lid Spierenburg om te trachten voor de overblijven de 17 huizen een lagere waarborg som te verkrijgen en een soepeler houding betreffende de onvolkomen heid werd met alg. st. aangenomen. Een voorstel betreffende benaming voor de nieuwe straten werd aange nomen met de stem van het lid Spierenburg tegen. Deze namen worden: Langs de spoorlijn: Churchilllaan: langs de ambtswoning doorlopend tot aan de Herenstraat Prof. Aal- berselaan: langs Warmerdam: Prof. Nolenslaan; lanes voetbalterrein: Dr. Schaennranlaan; in 'het park: Dr. Kuyperlaan. deel van de tertiaire weg nog wor den herbestraat. In 1949 zullen voorstellen worden gedaan betreffende een baatbelas ting voor de Van der Doesstraat terwijl, zodra de nieuwe begraaf plaats gere°d zal zijn, de beerafenis- rechten zullen moeten worden her zien. B. en W. verwachten, bij uitbrei ding van industrie in de gemeente en bij oovoering wn capaciteit der bestaande industrieën, een hogere onbrengst der ondernemingsbelas ting. B. en W. verwachten dat in 1949 met de bouw van een deel der 21 dubbele middenstandswoningen een aanvang kan worden gemaakt. De inkomsten op de kaoitnaldienst worden geraamd oo 690.488,03, de uitgaven op 677.067,71 tegenover in 19*8 resp. 845.904.27 en 832.483.95. Deze verlaging is een gevolg van het feit dat een bedrag van 348.429,56, voor de bouw van de arbeiderswoningen, uit de kaoi- taaldienst is genomen, zodst in 1949 feitelijk een bedrag van f 193.013,32 aan kapitaalsuitgaven meer is ge raamd dan in 1948. Zwemmen ls een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordtl Leidse Reddingsbrigade 51 Ia, dan is het afgelopen met ons!" zei Notaris Zwingelhout nog eens op gewekt. ,,Ik' ga v/eg!" riep Fre- derik buiten zichze'f, „Ik wil niet meer mét U te maken hebben. U bent een bandiet!" Notaris Zwingelhout knipoogde. „Dat is waar zei hy, .maar bedenk wel wat je doet. Als je nu wegloopt ver speel je elkè kans om ooit de ring nog eens terug te krijgen." Daarop wist Frederik niets te zeg gen; kwaad gaf hij een schop tegen een van de mooie goud met witte stoelen. Toen werd er geklopt. Frederik deed de deur open en stond tegenover een gewichtig heer met een dikke buik en een bont kraag. „Goeden middag", zei de heer min zaam, „Ik kom voor de heer Van Houdt tot Zwinge'aer". „Prachtig," antwoordde Frederik, „dat komt mooi uit. De Graaf Van en het avontuur met Notaris Zwingelhout verteld* door Hubert Vet Houdt tot Zwingelaer is eigenlijk helemaal. Achter Frederik verscheen Nota ris Zwingelhout en legde zijn hand op de mond van Frederik. „..geenbubukbubbubub. graag.bübubub.eindigde Frederik. Toen duwde Notaris Zwin gelhout hem met een vaart de gar.g op en voordat Frederik weer tot zich zelf kon komen had de notaris zijn gast al binnen gelaten en de deur stevig gegrendeld. Frederik drukte zijn oor tegen de deur en poogde het gesprek binnen af te luisteren.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 11