TL ONZE WEE K-PU ZZLE Leijaatt NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING ZATERDAG 11 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 IN INDIE: I P. C. VAN DER WERFF Hazerswoude (Gr.) geboren 10 December 1925, soldaat le klasse, te Paritjak (Bandoeng). MARCELIS PHILIPSE Lisse geboi-en 12 December 1926, sinds Mei 1947 te Soerabaja. B. J. VAN VLIET i Sassenheim geboren 13 December 1925, soldaat le klasse, thans te Bandjor (Midden- Java). Viert voor de derde maal zijn verjaardag in de rimboe. CORNELIS J. J. JANSEN Nieuwe Wetering geboren 13 December 1925, korpo raal 2e klasse, thans te Tjandjoer (West-Java). ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Aan de Landbouw hogeschool te Wageningen is belast met het geven van een cursus in het studiejaar 19481949 de heer B. Lemkes. (cursus in bloemen teelt). Geboren: Rinke, zoon van Chr. J. Duiker en van W. Groenendijk; Jo zef Franciscus Henricus Maria, z. van N. F. de Heij en J. Janmaat; Jacobus Johannes, z. van J. J. van Gemeren en S, C. Langeveld; Gerritje, dr. van P. van Veen en W van Oeveren; Jo hannes, zn. van G. de Jong er Cl. Wansinck; Cornelis Dirk, z. van M. A. de Heij en A. Streefland. Getrouwd: Aart van de Slunt en Maria Breeveld; Willem Tuinenburg en Anna Johanna Domburg; Gerrit Vergeer en Pieternella Roos; Anto- nie van Brum men en Clazina Janna ter Wal. Overleden: Josephus Twaalf hoven i j.; Jan Blok. 86 j.; Ariaantje van Vliet, 73 j. weduwe van G. Oskamp. BOSKOOP Geboren: Martha Cornelia Eli sabeth Maria, d. van C. J. van Tol en M. E. Steenland; Gerrigje, d. van Edelman en C. H. Ravensberg. Ondertrouwd: Jan Verburg, 25 j. Wilhelmina Burggraeve 22 jaar. HAZERSWOUDE (Dorp) Plotselinge dood. De 57-jarige caféhouder A. de Jong, afkomstig uit Gouda, bleef, terwijl hij zich op de Hoogeveenseweg alhier bevond, plotseling dood. Het lijk is naar de algemene begraafplaats alhier over gebracht. KOUDEKERK Oude-plaatsgenoot aangereden. De heer A. Langeveld, belasting-amb tenaar, werd op de Soesterberger Straatweg aangereden door een vrachtauto van de fa. Van der Mey- den, alhier. De heer Langeveld werd met een hersenschudding ter verple ging in een ziekenhuis opgenomen. NIEUWVEEN Geboren: Joannes Cornelis Ma ria, z. van C. H. Kuipers en J. Or- Petronella Cornelia Johanna, d. van W. J. Klein en J. W. Lenting; Jacoba Margaretha Anna, d. van C. A. Lek en M. M. C. van Rijn; Leen- dert Jan, z. van L. J. den Bleker en C. M- van der Bijl. Overleden: Klaas Rauwerda 87 j.; Korstiaan Gerrit de Regt, 87 jaar, echtgen. van A- Eindhoven; Elisa beth Westerlakén, 25 jaar; Gerritje Monster, 62 j.; Albertha Maria Pronk, 14 j-, dochter van W. Pronk en G. Steenwelle; Antje Geertje Bulk, 74 j., wed. van A. A. van Leeuwen. RIJP WETERING Jubilea. De viering van het reeds gemelde diamanten jubileum van de heer C. S. Borst als koorzan ger van Rijp wetering op 9 December begon met een plechtige gezongen H. Mis. Uitgevoérd werd de Mis van Perosi, en daarna „Laudem Nomen". Na de H. Mis trok het hele koor naar Concordia, voor een gezellige bijeen komst. Was jammer, dat de heer Borst om gezondheidsreden daar niet aanwezig kon zijn. Zijn feest is ech ter in de huiselijke kring in niet min der prettige stemming gevierd. Vele gelukwensen ook van vroegere leden, mocht hij ontvangen. Ook de heer Oudshoorn ontbrak, ondanks huis arrest op voorschrift van de dokter, niet op het appèl, zij het onder toe zicht van de zeereerw. heer pastoor, die hem prompt op tijd weer aflever de, Wij wensen de heer Borst nog vele jaren toé en dat zijn thans practisch teruggekeerde gezondheid van meer blijvende aard mag zijn. En de volgende week de 13e De cember, hebben we een andere jubi laris, al het nog geen diamanten. De heer Sieringh is dan namelijk 25 jaar onderwijzer op de Rip. Hij heeft daar natuurlijk niet van gekikt en gedacht, dat niemand het wist, maar de papieren wijzen het uit en hij zal ons deze publicatie moeten verge ven want gedane zaken nemen geen keer. Wij zullen zijn bescheidenheid niet al te erg op proef stellen uit vrees een geduchte schobbering te krijgen, maar kunnen niet nalaten, nog even op te merken, al mogen we niet uit de school te klappen, dat de her Sieringh naast schoolman ook een knap regisseur was en nog is. De vele, onder zjjn regie opgevoerde to neelstukken zijn daar het bewijs van En nog onlangs is gebleken, hoe smeuig hij als secretaris zijn notulen weet op te dissen. Genoeg! Genoeg! Wij vertrouwen dan ook, dat de jublaris, wanneer hij straks gepen- sionneerd zal zijn, iets wat hem thans nog als een pak op het hart ligt, maar wat nog best mee kon vallen niet bij dat pak zal neerzitten, maar nog jaren zijn krachten zal wij den aan de gemeenschap. Er valt nog veel te doen. Aanstaande Maandag gezongen H. Mis, waaronder Algemene H. Com munie van de schoolkindeern om kwart vóór 8 uur. TER AAR Geboren: Jan, z. van C. Kwaker- naak en A, Boer. Ondetrouwd: W. A. Kommeraat 26 j. en M. v. Vliet 25 j.; E. Kalshoven 26 j. en H. de Graaf 19 j. te Leiden. Overleden: J. Hogenes 2 j. ZOETERWOUDE Geboren: Catharina Anna Maria, d. van N. M. van der Salm en C. M. v. Teijlingen; Gijsbertus Elizabeth Gerardus, z. van J. G. v. d. Helm en J. M. v. d. Lubbe; Maria Marga retha, d. van J. A. van der Krogt en F. M. Pieterse; Theodorus, z. van W. de Vogel en M. Siera; Johanna Wilhelmina, d. van C Geers_ en C. W. Helder; Johannes Cornelis Ma ria, z. van Th. H. Lubbe en Ch. M. Dobbe; Hubertus Adrianus, z. van J. G. van der Krogt en H. M. van Velsen; Catharina Petronella Elisa beth Maria, d. van H. J. van Teij lingen en J. M. Dobbe; Anna Catha rina Maria. d. van G. P. van der Krogt en C. M. Zandvliet; Johan nes Pieter, z. van Ch. Verra en J. de-Jong; Wouter Nicolaas Kasper, z. v. W. van Gerven en A. Th. Kwant. Ondertrouwd: J. G. Overdevest 24 j. en J. A. van Leeuwen 26 j.; H. van Teijlingen 36 j. en A. M. de Jong 28 j.; G. van Teijlingen 35 j. en M. C. D- Schouten 28 j. Gehuwd: H. P. A. Tetteroo 35 j. en J. M. Berg 30 j.; J. A. van Mar wijk 28 j. en M. J. Ammerlaan 22 j. Overleden: M. v. d. Ruit 80 jaar, wed. van C. van Tol; G. Koek, 74 j. echtgenoot van H. Veenswijk. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. Onder de mededelingen was een der voornaamste, dat het be stuur de te houden feestavond had vastgesteld op Zondag 2 Januari. Het bekende koor- en muziekgezelschap uit Loosduinen zal de avond opluis teren. Dan behandeling van de lange beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering te Haarlem op 13 Dec. a.s. Besloten werd de candidatuur Kamp- schoer, voorzitter, te steunen. Met het voorstel Hillegom tot verlaging der contributie voor de groep bloembol lenkwekers ging de vergadering ac- coord. Besproken werd uitvoerig het bekende T.B.C.fonds waarvan de ver gadering de wenselijkheid beoogde. Van verschillende afdelingen waren voorstellen ingekomen over belas tingaangelegenheden, ook wat het sy steem van diverse belastingen betreft. Hiermede zal de afgevaardigde reke ning houden, door hiervoor te stem men. Tot afgev. werden gekozen de heren F. C. Meyer en Hub. N. v. Pa ridon. Vervolgens werd nog besloten aan het hoofdbestuur een spreker te vragen,, bij voorkeur de secr. v. d. Bond, die zal spreken en uitleg geven over de komende publiekrechterlijke bedrijfsorganisatie. Bij de rondvraag kwam ter sprake het niet zenden van een schrijven aan K. en O. betreffen de ongewenste toestanden aan de vei ling. De voorz. legde uit, dat na be spreking met de keurmeester, be doeld schrijven niet gezonden was. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM Distributiekantoor open. Er is een nieuwe regeling getroffen voor de openstelling van het distributie kantoor aan de Delftschekade 28. Voortaan zal het kantoor alleen voor 'bet publiek geopend zijn op iedere Vrijdag tussen 9.30 en 5 uur. In dringende gevallen kan men zich vei*voegen op het kantoor Voor schoten Molenlaan, dat alleen ge opend is op Maandagen eveneens tussen 9.30 en 15 uur. De inleveringstijden voor de de taillisten enz. alsmede de data voor het afhalen van de periodieke bon kaarten blijven ongewijzigd. Het waterbedrijf. Uit het dezer dagen ontvangen verslag 1947 van de waterleiding „De Vlietstreek" blijkt. dat Leidschendam 1130 dienstaansluitingen heeft waardoor 120.904 M3 water is afgenomen ver deeld als volgt: huishoudelijk ver bruik 104.274 M3 (88.541) openbare diensten 3.376 M3 (1.612), indu strieel verbruik 12.889 M3 (9.197) en Voor tijdelijke doeleinden 365 M3 (481) totaal 120.904 M3 (99.831). Voor het water is betaald 18.012,40 plus 7.947,24, voor meer-verbruik totaal 25.959,64, voor m'eterhuur 2.938,57 en voor huur van dienst leidingen 1.505,48. Het bedrijf heeft per aansluiting eeh netto winst gemaakt van 3.36, zodat Leidschendam met 1130 aansluitin gen een bedrag van 3.796,80 ont vangt. Per gezin gerekend op 4 personen is "het gemiddeld waterverbruik 21.429 liter per persoon per jaar. Het. jaar gerekend Op 365 dagen geeft een gemiddeld verbruik van 59 liter per hoofd per dag. De kosten per M3 water hebben bedragen 19.870 cent, de opbrengst per M3 27.630 cent en de netto winst per M3 4.018 cent. In ver band met dit netto winstcijfer vra gen wij ons af, of het geen tijd wordt om de tarieven te herzien, speciaal voor de grote gezinnen die uit de aard der zaak veel water nodig hebben. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Beter onvoldoende water-voorziening dan slechte Franse buizen N. J. POUW Nieuwkoop geboren 6 December, thans soldaat le klasse te Tjiminda. De foto's moeten een week vóór de verjaardag aan de redactie of aan de plaatselijke correspondenten worden bezorgd. Foto's, welke later dan de ze termijn worden ingezonden, kun nen niet meer worden opgenomen. Gisteravond kwamen de vroede vaderen van Leiderdorp in spoed eisende vergadering bijeen ter be spreking van de aanleg van een tweede transportleiding voor het wa ter. Teneinde de technische zijde van deze zaak toe te lichten waren ter vergadering aanwezig een tweetal heren van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening, de heren ir. Noppen en Hulzenberg. Afwezig wa ren de heren Moraal- en Boon. Reeds herhaalde malen was er bij het Rijksinstituut voor de Drinkwa tervoorziening op aangedrongen om de nodige materialen beschikbaar te willen stellen om een einde te kun nen maken aan moeilijkheden in de watervoorziening, speciaal ten gun ste van de in Leiderdorp gevestigde en te vestigen industrieën, waarbij vooral de watervoorziening van het Zijlkwartier met de Ver. Touwfabrie- ken zorgen baarde. Thans werd de gemeente in de mo gelijkheid gesteld door toewijzing van een contingent Franse buizen de noodzakelijke verbeteringen aan te brengen. Om verschillende techni sche redenen stelde meergenoemd Rijksinstituut voor de tweede trans portleiding langs de Hoge Rijndijk, dus buiten Leiderdorp om, te pro jecteren. De aanlegkosten werden ge raamd op 87.000 wanneer deze zou worden uitgevoerd met buitenlandse gietijzeren buizen. Indien de leiding in „Hoogoven"-buizen zou kunnen worden uitgevoerd zou dit een be sparing betekenen van 13.000. In dien het plan zou worden uitgevoerd tot de Geref. Kerk zouden de kosten kunnen worden teruggebracht tot 66.800. Door uitvoering langs de Hoge Rijndijk zou de beschikking worden verkregen over twee zin kers door de Oude Rijn waaraan een grotere bedrijfszekerheid zou worden ontleend. Is het Zijlkwartier er mee gebaat? In een uitvoerige gedachtenwisse- ling werden de verschillende aspec ten van het plan onder de loupe ge nomen. Een drietal vragen bleken steeds weer naar voren te komen, te weten de kwaliteit der Franse bui zen, de zekerheid dat het Zijlkwar tier met de Touwfabriek er baat bij zouden hebben en de prijs der bui zen. Algemeen was men van oordeel, dat er een oplossing moest worden gevonden. Voorts rees de vraag of men wanneer gewacht zou worden met de uitvoering totdat beter ma teriaal beschikbaar was en ook een nieuwe transportleiding in de Van der Valk Boumanweg zou kunnen worden gelegd, of men dan niet on deraan op de urgentielijst zóu wor den geplaatst. De deskundigen konden niet de ze kerheid geven, dat het Zijlkwartier bij de uitvoering van' het voorgeno men plan afdoende zou zijn gehol pen. Wat de kwaliteit der buizen be trof waren zij van oordeel dat deze op grond van de zuiver wetenschap pelijke keuring voldoende moest wor den geacht. De veiligheidscoëfficiënt bedroeg 30 atmosferen bij een 10- voudige werkdruk. Nadat de des kundigen waren vertrokken releveer de de voorzitter hetgeen naar voren was gebracht en stelde voor een be slissing te nemen aangezien deze be slissing bekend moest zijn in ver band met de toewijzing der buizen. De heer van der Stoel merkte op, dat de snelheid van een geforceerde beslissing hem als zakenman onaan genaam aandeed. Hij had geen be zwaren tegen het nodige bedrag doch wel tegen het feit, dat door de uit voering van dit plan geen afdoende oplossing werd verkregen voor het Zijlkwartier en de Touwfabriek. In verband daarmede achtte hij het be ter, 'nu de zaken er zo voor staan, dat nog even werd gewacht totdat goed materiaal kon worden verkre gen en ook in de Van der Valk Bou manweg een nieuwe transportleiding zou kunnen worden gelegd. De heer Splinter had de indruk gekregen dat men begon met 30 pet. te veel te betalen voor de buizen en dat men van deze voorraad af wilde. Horizontaal: 1. verbasteren, 8. vol gens andere (afk.), 9. giftslangetje onzer veenstreken, 10 voorvoegsel, 12 groente, 13 bedekking van een ge bouw, 15. vlug, 17. vermoeid, 19. wiel, 21. vervoermiddel, 23 stand, 24. strijdperk, 25. oningewijde, 27. streek op de grens van N.Brab. en Limburg, 29. onderricht, 30. halsdoek, 32. meis jesnaam, 33. door, met (Lat.), 35. deel van een boorh, 37. afkorting voor nikkel, 39. vertrouwelijk, 40 land bouwwerktuig, 41. land in Europa. Verticaal: 1. onder andere (afk.), 2 200 stuks haringen, 3 eerste mens 4 in het jaar onzes Heren (afk. Lat.) 5. verstand, 6. spoedig, 7. ontkenning (Eng.), 8. verhalen, 11. het verlies in een gevecht, 12 graafwerktuig, 14 afkorting van aen Radio Omroep, 16. leger (Fr.), 18. muzikaal toneelspel, 20. stad in Drente, 22. tam, 23. vloei bare spijs, 26. boom, 28. boom, 30 tel woord, 31. bij elkander behorende voorwerpen, 34. plechtige gelofte, 36. van elk evenveel (Op recepten), 38. voorzetsel, 40. en dergelijke (afk.). Oplossingen tot en met Woensdag 15 Dec. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermelden „Puzzle". Onder de goede inzenders zullen worden verloot: 'n stel zilveren man chetknopen, een foto-etui en een vul potlood. OPLOSSINGEN VORIGE WEEK Horizontaal: 1 tree, 5 park, 9 reep, 11 adel, 12 eik, 13 dom, 15 Ida, 16 steen, 20 bal, 22 enkel, 26 lors, 27 dra, 29 Aar, 31 kali, 32 ega, 33 aan melden, 35 pil, 36 e.a. 37 sago, 33 edel, 39 Aa, 40 berg, 41 eg, 43 Pan, 44 alm, 45 e1, 46 Edam, 48 R.K., 50 Nede, 52 krom, 53 Tl., 55 Ier, 57 me rendeel, 60 lui, 61 grap, 63 rit, 64 een, 65 kers, 66 aster, 68 eer, 70 drift 71 dik, 73 nop, 74 are, 75 Eton, 77 bron, 78 Deen, 79 Eems. Verticaal: 1 Trees, 2 rein, 3 eek, 4 e.p., 5 pa, 6 adi, 7 rede, 8 klank, 10 rob, 14 maa1, 16 slee, 17 toga, 18 era 19 Arno, 21 lade, 23 kap, 24 Elia, 25 'lPa, 27 daggelder, 28 A.M., 30 rede neren, 33 Aar, 34 neg, 37 sen, 40 bas, 42 olm, 444 aam, 45 Eem, 47 dol, 48 Riga, 49 kers, 51 Erie, 52 keel, 53 turf, 54 list, 56 rat, 58 eten, 59 de, 60 lei, 62 pedel, 65 krans. 67 rite, 69 rok, 70 drom, 72 koe, 74 are, 76 n.n., 77 Be. Het aantal inzendingen was deze week weer groot, ondanks dat er velen waren, die moeilijkheden met het oplossen gehad hebben. Toege geven zij dat er in de opgave een foutje schoo1. Daarom hebben wij bij hor. 78 zowel het woord „Deen" als het woord „Leen" voor goed ge rekend. Onder de goede inzenders besliste het lot als volgt: le prijs, een verzilverde kande laar; mej. Veen-Franken, Vrouwen- weg 16, Zoeterwoude (Dorp); 2e prijs, een portemonnaie, mej. S. Ca- tijn, Lage Morsweg 19, Leiden; 3e prijs, een verzilverde sigarettendo- ver, J. G. P. Bruschke, Regentesse- laan 31, Oegstgeest. De prijzen zullen worden toege zonden. Toehappen! De heer Kuilenberg achtte de wa tervoorziening in de gemeente der mate abnormaal, dat er z.i. slechts één keus mogelijk was n.l. toehappen. Hij wist maar al te goed met hoeveel moeilijkheden een bedrijf als de Touwfabrieken op dit gebied te kam pen hebben. De heer van Stralen was het met de heer Kuilenberg eens. Hij had zelf ook in verschillende keuringscom missies gezeten en was na de des kundige uiteenzetting tot de overtui ging gekomen, dat de Franse buizen goed bruikbaar waren. Het was voor hem een axioma, dat ze goed zijn. De heer Snel was het met deze he ren niet eens. Hij was van mening, dat de regering de buizen kwijt wilde, terwijl het Zijlkwartier met deze oplossing niet gebaar zou zijn. Het was niet zijn bedoeling deze zaak op de lange baan te schuiven. Zelfs al zouden betere buizen duurder zijn en indien een afdoende oplossing zou kunnen worden verkregen, dan toch zou hij er voor zijn, hetgeen nu niet het geval was. De heer Los was van mening, dat de gemeente niet in haar geheel met dit plan gebaat zou zijn. Ook hij zag niet zozeer tegen de kosten op maar tegen de inhoud van het plan. Er moet een afdoende oplossing worden gevonden voor dat deel der gemeen te (het Zijlkwartier) dat het het meest nodig heeft. Ook de heer De Graaf wilde in zo kortst mogelijke tijd, met zo best mo gelijke materialen een radicale op lossing. De heer Vermeulen was ook hui verig tegen het gebruik van Franse buizen. Al zouden in de naaste toe komst betere buizen nog duurder zijn dan toch nog zou hij liever even wachten. De heer van Winkel noemde en kele voorbeelden uit de practijk van het gebruik van Franse buizen en betwistte de kwaliteit. Nadat de voorzitter de heren nog eens uitvoerig had beantwoord en het belang van een betere watervoor ziening voor de in de gemeente ge vestigde en te vestigen industrieën ter tafel had gebracht werd het voor stel in stemming gebracht en verwor pen met 7 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heren Kuilenberg en v. Stralen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. NOORDWIJK Geboren: Jasper J., z. van M. P. de Wilde7Mom; Adrianus H. L. J., z. van P. J. v. d. Berg-v. d. List; Rob bert, z. van J. J. Ravenstijn-Wilde- rink; Paulina, d. van J. Barnhoorn- Kioos; Maria, d. van P. C. Bedijn- Klinkenberg; Gerardina M. M„ d. van J A. Verhoeven-de Haas. Ondertrouwd: A. C. Heemskerk en A. de Ridder; E. v. d. Linden en A. J. Marcus; F. C. v. Oort en M. Mes- semaker. Getrouwd: J. G. v. Stijn en S. Noppe. Overleden. Johanna de Ridder 82 j. wed. van L. Does. SASSENHEIM GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is ter vergade ring bijeengeroepen op Dinsdag 14 December a.s. des avonds 7.30 uur, ter behandeling van o,a. de volgen de agenda: Bouwplan 50 Nydex wo ningen WesterstraatHortuslaan. Onteigening gronden P. Freriks te Vogelenzang. Medewerking woning verbetering en -splitsing. Uitbrei ding haventerrein in verband met omleidingsweg. Tapvergunning „Het Oude Koningshuijs" als buitenge wone inrichting voor maatschappe lijk verkeer. Aanbieding begrotin gen 1949. RIJNSBURG Bloemen Een voor de tijd van het jaar ongekende drukte heerste gisteren aan de veiling Flora. Dank zij het zeer gunstige najaar- en win terweer was de aanvoer voor deze tijd abnormaal hoog, van Narcissen, tulpen hyacinthen en ook nog chry santen. Maar de prijzen bekoorden niet; die waren in het algemeen van dien aard, dat men alleen door aan voer van 1ste kwaliteit maar netaan uitkomt. Wat afwijkend is, brengt lang geen lonende prijs op. In het algemeen is men, voor wat de naaste toekomst betreft, nogal pessimistisch gestemd over de uitkomsten. Er zijn veel bollen opgezet, en wat de uit voer betreft staat het er ongunstig voor. De massa zal dus in het binnen land moeten blijven. En de koop kracht vermindert zienderogen! VOORHOUT Eerste steen. Gistermorgen, vond de eerste steenlegging plaats voor de nieuwe ambtswoning van de burge meester van Voorhout. Tegenwoor dig waren, behalve de burgemeester en zijn echtgenote, de gemeente-se cretaris van den Aardweg, de wet houders van der Hulst en Lindeboom, architect Maliën, aannemer Vester en gemeente-opzichter Stikkelbroeck. Tot slot sprak de oudste wethouder, de heer van der Hulst de wens uit dat de burgemeester en zijn vrouw, als eerste burgers van Voorhout, in deze woning een lang en gelukkig le ven mogen genieten, en dat de cri- tiek, die om de bouw van deze ambts woning naar voren kwam, als zijnde ongegrond, moge verdwijnen. De ar. beiders kregen de toezegging,dat zij ieder een gratificatie van ƒ5.zou den ontvangen. Aan hen werd na af loop van de plechtigheid een verver sing aangeboden. Bankbiljetten in de kachel. Een dezer dagen wierp de echtgenote van de heer v. V. alhier een prop papier in de kachel. Groot was haar schrik toen zij bemerkte, dat met het papier enkele bankbil jetten in het vuur terecht waren ge komen. De in elkaar gedraaide en geheel verbrande prop papier werd verkoold uit de kachel gehaald. Van het geld was niets meer te herken nen. Het verkoold papier waartussen zich nog het verbrande geld moet be vinden, is overgebracht naar het bij kantoor van de Ned. Bank te Lei den, vanwaar het naar het Hoofdkan toor te Amsterdam zal worden overgebracht voor nader onderzoek. VOORSCHOTEN N.K.J.B. Gisteravond hadden de gezamenlijke jeugdstandsorgani- saties een spreker uitgenodigd om over een belangrijk onderwerp te spreken,- n.l. de beroepskeuze en beroepsvoorlichting. Een terzake deskundige, n.l. de dir. van het R.K. Bureau voor Beroepskeuze te Rot terdam, drs. W. E. H. Beyers, be sprak dit onderwerp. Helaas waren de oproepen tot de ouders, om deze spreker te komen beluisteren, te vergeefs verzonden. De voorzitter van de Voorschotense afd. der N.R. K.M., de heer G. Schram'a, was aan wezig. De heer Beyers besprak uit voerig het nut en de practijk van deze instelling. Hoeveel jongens en meisjes weten niet welk beroep of vak te kiezen? Ook de ouders we ten vaak niet wat zij hun kinderen moeten laten worden. Een advies naar aanleiding van een psycho technische test, kan vaak de rich ting aangeven, in welke beroepen men bevrediging en arbeidsvreugde kan vinden. Na beëindiging van de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. ZOETERMEER Terug uit Indië. Met de „Tabin- ta" zijn Donderdagavond terugge keerd uit Indië onze plaatsgenoten H. en R. Bolleboom en serg.-maj. M. Stoutjesdijk. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat Stoutjesdijk reeds in 1936 als vrijwillig Rode Kruis-soldaat naar Indië is vertrok ken en eerst nu, na een 12-jarige af wezigheid weer in het vaderland is teruggekeerd. Lichtbeelden-avond. Voor 'n gro te zaal met een handjevol mensen werd Woensdagavond door een pater van de Derde Orde een lichtbeelden avond gegeven over het leven van Franciscus. Daarna volgden enkele plaatjes van het hoofdbureau („De Rees") te Brummen van de Derde Orde, hetwelk naast een degelijke godsdienstige vorming, meisjes voor gezinszorg opleidt. Tot slot nog en kele beelden van het Derde Orde- Huis te Alverna, waar tertiarissen, die rust behoeven, gratis 6 waken mogen verblijven. De weinige aanwe zigen hebben ongetwijfeld genoten van de prachtige lichtbeelden en de zeer mooie voordracht der lezing. Demonstreer niet Uw slecht humeur door onnodig te toeteren.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8