n Het einde van een roemruchte vliegerloopbaan IN INDIE: LAATSTE BERICHTEN Sportnieuws WOENSDAG S DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VERZOEK NIETIGVERKLARING BENOEMING SECRETARIS HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Behandeling voor Ged. Staten. Gedeputeerde Staten van de pro vincie Zuid-Holland behandelden gistermiddag in openbare vergade ring het verzoek van J. K. van der Maas, hoofdingeland, om vernietiging van het besluit van de Verenigde Vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland van 6 October 1948, tot benoeming van mr. S. J. Fockema Alidreae tot secretaris van dat Hoogheemraadschap. Mr. S. J. Fockema Andreae werd met toepassing van het zuiverings- besluit-4945 en krachtens het konink lijk bf>sluit F 221 eervol ontslag ver leend, als griffier van de Staten van Groningen. Hij werd later benoemd tot, rijksarchivaris in 's Gravenhage eji daarna tot secretaris van het .Hoogheemraadschap Rijnland. Ver zoeker achftte het in strijd met het algemeen "belang, dat mr. Forckema Andreae, na zijn ontslag als griffier der Staten van Groningen, tot secre taris van het Heemraadschap Rijn land werd benoemd. Hij voerde voorts aan, dat de Verenigde Verga dering onvolledig was ingelicht toen het besluit tot benoeming genomen werd. De heer J. Slagter, dijkgraaf van het Hoqgheemraadschap, bestreed het verzoek van de heer van der Maas. Hij snerkte op, dat het ontslag als griffier eervol verleend is en dat het v?zn geringe betekenis is, hoe groot q£ hoe klein dit eervol moet gezien v/orden. Ten aanzien van de onvol ledige inlichting van de Verenigde Vergadering stelde hij vast, dat alle leden der Verenigde Vergadering recht van inzage der stukken heb ben. Voorts herinnerde hij eraan, dat er overleg geweest was met de mi nister van Binnenlandse Zaken, die in zijn brief van 15 October opgemerkt had, dat er onderscheid moet ge maakt worden tussen benoeming en indienststelling en dat tegen deze be noeming geen bezwaar bestaat. Hij herinnerde'er tenslotte aan, dat in de practijk K.B. f 221 eervol ont slag verleend wordt aan hen, aan wier vaderlandsliefde niet kan twijfeld worden, maar die toch in hun ambt niet kunnen worden gehand haafd. De heer J. C. Rip, hoofdingeland, gemachtigde van de Verenigde Ver gadering, deelde mee, dat het bij dit verzoek te denken had gegeven, -dat de heer van der Maas het optreden van het dagelijks bestuur dictatoriaal genoemd had en dat verzoeker voorts voor de aanvang van de vergadering van 6 October, met alle antecedenten van mr. Fockema Andreae op de hoogte zou geweest zijn.. Gedeputeerde Staten zullen latei- op dit verzoek een beslissing nemen. VIS VAN HONDERD KILO MEEGEBRACHT. De IJmuidensé motortrawler Allan Water heeft een zeer grote vleet aan gevoerd, een familielid van de rog. Deze vis is tegenwoordig in de Noordzee zeer zeldzaam. Het dier woog honderd kilo. De Haagse recherche heeft te Bentheim in Duitsland de 32-jarige boekhouder H. A. v. D. opgespoord, die zich schuldig heeft gemaakt aan fraude. Van September tot Novem ber heeft hij zich door valsheid' in geschrifte en het veranderen van bankgirobi1 jetten een bedrag van f 67.250 toegeëigend. Hij schafte zich een Chevrolet en een radio aan en nam toen de wijk naar Noorwe gen. Enige dagen geleden waagde hij het echter naar ons land terug te keren. Hij verkocht zijn auto en nam er een andere wagen voor in de plaats. Daarna vertrok hij opnieuw, richting Noorwegen, maar ditmaal bracht hij het niet verder dan Bent heim. De Britse bezettingsautori teiten hebben v. D. aan de Neder landse politie uitgeleverd. Dertig duizend gulden kon men teruggeven aan de stichting waar hij had "ge werkt. De beide auto's en het ra diotoestel zijn in beslag genomen. BEURSOVERZICHT. Het zakenverkeer op de effecten beurs te Amsterdam liet gisteren weer te wensen over. De meeste af delingen hadden een zeer stil ver loop en daarbij kwam nog dat de koersen maar bitter weinig afweken bij die van Maandag. De beleggings- markt was stil. Nederlandse Staats papieren waren prijshoudend. wcjawU R. K. SIGARENWINKELIERS. Schrijven over de noodzakelijkheid van een sociale organisatie van siga renwinkeliers, lijkt me overbodig. Hoe zou 't anders mogelijk zijn dat vele R. K. sigarenwinkeliers zelfs lid zijn van een neutrale vakbond. Bij gebrek aan een Katholieke orga nisatie kon het niet anders. Schrijven over de noodzakelijkheid van een Katholieke sociale organi satie lijkt me ook niet noodzakelijk. Hoe zou het anders mogelijk zijn dat onze Katholieken van alle rang en stand georganiseerd zijn in hun eigen stand- en vakorganisaties? Sinds de oorlog zijn onze Kath. Organisaties weer alom herrezen. Iedere Katholiek moet ervan doordrongen zijn, dat hij zijn katholieke beginselen overal moet uitdragen. Dat is dan ook een van de redenen, waarom er al die katholieke stand- en vakorganisaties zijn, want in onze stad en in ons vak ligt onze roeping, welke God ons te vervullen gegeven heeft, in de Maat schappij. Juist daar moeten we dus onze eigen beginselen met kracht uit dragen. Daarom ook zijn in de mees te steden van ons land de R. K. si garenwinkeliers in hun eigen vrije organisatie verenigd. Ook in Leiden zal de R. K. Sigaren winkeliersvereniging weer herrijzen. Morgen, Donderdag 9 December, zal de oprichtingsvergadering plaats JOHAN C. FRANSSEN uit Ter Aar Geboren 8 Dec 1922, gewoon dienstplichtig soldaat, thans te Mc- dan (Opgaven met duidelijke foto's van militairen, die in Indië hun verja ring vieren, gelieve men af te ge ven bij de redactie of bij de plaat selijke correspondenten). hebben in het hotel „Rijnland", Steen straat, te half acht. Met aandrang worden alle R. K. Sigarenwinkeliers verzocht op deze vergadering aan wezig te zullen zijn. Geestelijk Adviseur. KAPPERSDEMONSTRATIE VAN „ST. COSMAS" Gisteravond werd in de bovenzaal van de „Harmonie" een door de af deling Leiden van de Ned. Kath. Bond van Kapperspcrsoneel georga niseerde technische avond gehouden, waar Haagse collega's demonstreer den, wat een vakman, mits hij bij blijft, in zijn vak kan bereiken. Hier werd o.m. het sasou-model geknipt, dat een omwenteling in het herenmodel betekent.. De scheiding ligt op het achterhoofd en de slagen van de zijkanten van het hoofd moe ten kunstig in elkaar vallen. Voor de collega's uit. Leiden en omgeving werd van ieder kapsel een toelich ting gegeven. De heer E. M. Langezaal, voorzit ter van de afdeling Leiden sprak een welkomstwoord, waarin spr. de aan dacht vestigde op het 'leerzame van deze technische avond, die ter ver hoging van de vakbekwaamheid meer geschikt is dan een concours, waar men te veel wordt afgeleid. De tech nische vooruitgang van het"vak juich te spr. zeer toe, maa evenzo moet aan de vooruitgang van de sociale omstandigheden worden gewerkt. Voorts sprak nog de voorzitter van de afdeling Den Haag, die het lid worden van een Leidse technische club warm aanbeval. R. K. HEiRENZWEMVERENIGING. Gisteren vond in de Leidse Over dekte de eerste diploma-zwemavond plaats, waarvoor zich een twaalftal candidaten had aangemeld. De helft ervan s'aagde, hetgeen bewijst, dat het diploma zo maar niet zonder meer gegeven wordt. Geslaagd zijn: J. Dooven, J. Lagerberg en A. J. Rooyakkers Leiden. C. van Velzen, D. v. d. Zalm en K. Lubbe, te Oegst- geest. BODEGRAVEN Verkeerstelling. Door de A. N. W. B. zal op enkele kruispunten een verkeers-telling worden gehou den. Aan de hand daarvan zal wor- den nagegaan, hoe het verkeer ge regeld en de veiligheid bevorderd kan worden. HAZERSWOUDE (Gr.) Verdronken De 18-jarige zoon van de landbouwer J. v. Schie keerde gisteren niet tijdig uit het land waar hij werkzaam was terug. Na enige tijd zoeken werd hij in een polder sloot aangetroffen. Het slachtoffer is op onverklaarbare wijze in de sloot terecht gekomen. Dokter de Bruyn, die terstond ter plaatse arriveerde, kon slechts de dood constateren. KATWIJK Verbouwing Kleuterschool. Ten gemeentehuize had gisteren de aan besteding plaats voor het verbouwen en uitbreiden van de Gemeentelijke Kleuterschool. Hiervoor waren 9 in schrijvers, waarvan de laagste was A. de Best te Katwijk voor 25.618. en de hoogste inschrijver de fa. Vooys en Verdoes voor 29.200. Geboren: Franciscus H. J., z. van A. G. M. Duiwille en A. M. Dek ker; Hendrika H., d. van A. N. van de Berg en G. Riske; Jan, z. van J. van den Oever en J. Groen; Cornelia C., d- van P. H. Meijer en C. C. van Kampen; Anna J. M. d. van J. J. Timmermans en N. van As; Cornelis z. van R. de Mol en C. Haasnoot; Haziena C.( d. van C. Haasnoot en C. van Duy ven voorde; Keetje, d. van D. van Duyn en C. van der Bent; Theodorus P. H., z. van P. G. Volwa- ter en D. Houwer; Neeltje, d. van W. van den Oever en N. van dei- Plas; Willem J., z. van J. de Mooy en W. P. van der Oever; Maria, d. van A. C. Berkheij en M. de Best. Ondei-trouwd: L. Barnhoorn en N. van Velsen; A. van Duy venbode en A. van Duyn; J. van Duyn en M. van der Plas; C. van Duyn en C. Krijgs man. Overleden: C. Ouwehand 68 j., geh. met L. Lodder; M. L. Geerts 52 j.; A. Vos 52 j., geh. met D. Durieux; P. van Duyn 79 j., geh. met J. Ket ting. KOUDEKERK Hun tellen werd beloond! Het Mico-bestuur dat de geslaagde win kelweek heeft georganiseerd, is druk bezig geweest om de resultaten wel ke de kijkers der etalages hebben geboekt bij het tellen van het ge- etaleerde zilvergeld, na te gaan. Daai-bij bleek, dat het juiste bedrag, zijnde 290,50 geteld was door B. A. Schellingerhout (6 fouten) en Pietje Guldemond Adr. H. Hogenes en A. Paling waren een kwartje te hoog en Rie Zuydwijk en C. Zuid- wijk 0.50 te laag". De prijzen be staan uit waardebonnen, waarvoor bij de deelnemende winkeliers kan worden gekocht. LEID SCHEND AM Blauwe tram ramt auto Chauffeur gedood De Blauwe Tram heeft de laatste dagen zeer veel op haar geweten. Zaterdag j.l. is op de overweg Park Leeuwensteijn een luxe auto door midden gereden. De bestuurder kon gered worden. En gistei-en heeft zich nog weer een ernstig ongeluk voor- gedaan op de overweg „Rozerust", Maar hier waren de gevolgen ver schrikkelijk. Als bij deze overweg niet gestopt woi'dt, dan komt de trani uit een flauwe bocht, omgeven door geboomte, met een behoorlijke vaart aanrijden. En dat was gisteren ook het geval. Tegelijk met de tram in cle richtig Leiden kwam ook de zwaar Nachten van lijden - jaren van leed -door Rheumatische pijnen. En dat, terwijl toch voor velen de af doende remedie voor 't grijpen ligt: Kru.schen SaltsI De meeste rheumati sche aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloed zuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kru- schen is samengesteld hebben re gelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. De kleine dagelijkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger wei-king; onzuiverheden in het bloed worden afgevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spie ren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die on dragelijke pijn. Volg het voor beeld van die talloze Rheumatiek- lijdei-s over de hele wereld, voor wie het leven weer kleur kreeg, nu ze vrij zijn van die tergende, slopende pijn. Vraag Ki-uschen bij Uw Apo theker of Drogist. beladen ti-uc, bestuurd door de heer J. L. Remmerswaal uit Leidschen- dam, op deze overweg. De tram kon niet meer stoppen, reed op de auto en sleurde deze nog ongeveer 25 me ter mee. De.auto werd finaal vei-brijzeld. De heer Remmerswaal werd onher kenbaar verminkt, uit de i-esten van de auto te voorschijn gehaald. Geestelijke en medische hulp was spoedig ter plaatse, doch het was te laat daar het slachtofer onmiddellijk gedood moet zijn. Hij laat een vrouw en 5 kinderen achter. Doordat de auto tegen een mast van de boven leiding werd gedrukt, werd deze ook onklaar waardoor het tramverkeer gestagneerd werd. Met autobussen werd de dienst ondei-houden. Toch vragen wij' ons af, of het niet mogelijk is door een belsignaal het verkeer op deze buitengewoon ge vaarlijke overweg „Rozerust" te be veiligen. De herhaalde ernstige on gelukken dwingen o.i. tot afdoende maatregelen. De bestuurder van de tram, de heer Jansen, heeft al het mogelijke gedaan om de tram tot stilstand te brengen. Verbindingsweg van de baan. De aanleg van een vei-bindingsweg met de nieuwe Rijksweg, waarvoor de gemeenteraad f 39.2000 voteerde, is uitgesteld wegens bezuiniging op het departement van Waterstaat. LEIMUIDEN Nieuw gebouw boerenleenbank. De coöp. Boerenleenbank heeft het gemeenteterrein aangekocht, dat voorheen steeds gebruikt werd voor feestterrein. De Boerenleenbank, die de laatste jaren haar werkzaamheden zeer uitgebreid heeft, zal binnenkort aanvangen met plannen voor een nieuw bankgebouw. LISSE Bloembollencultuur. Bij de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de Alg. Ver. werd in de vaca ture-Bakker tot hoofdbestuurslid aangewezen de heer Kommer in de vacatui-e-Bijvoet de heer Th. Hoog. Het voorstel van het hoofdbestuur ten aanzien van de opheffing der sa neringsmaatregelen, had niet de in stemming van het afd. bestuur. Het afdelingsbestuur Lisse stelde voor de navolgende xnotie in te die nen bij het hoofdbestuur: De afdeling Lisse; overwegende, dat de afschaffing van alle maatregelen, zoals door het hoofdbestuur voorgesteld, geenszins inhoudt, dat ook wat export betreft, de bestaande beperkende bepalingen zullen worden opgeheven, en met name de buitenlandse minimum- of anti-dumpingsprijzen zullen blijven bestaan, waardoor dus de export een eenzijdige bescherming zal ge nieten; overwegende, dat afschaffing van alle maatregelen met zekerheid zal leiden tot een, in verhouding tot de beperkte maatregelen, onevenredige vergroting van de producten en dus binnen zeer korte tijd onherroepelijk zal voeren tot dezelfde débacle als in de jaren 1930/1932; Stelt voor: dat de maatregelen worden teruggebracht tot hun oor spronkelijke opzet n.l. a. beheersing van het areaal; b. handhaving van een laag mi- nimum-prijzen-stelsel, waarbij even wel de binnenlandse prijzen moeten staan in redelijke verhouding tot de buitenlandse anti-dumping prijzen; c. handhaving van het surplus- fonds; en alle andere maatregelen, zoals vrijwillige inkrimp en prijsklassen- stelsel worden afgeschaft." Over deze motie werd een leven dige discussie gevoerd. De heer C. J. Segers vroeg hoe het feitelijk komt dat er een eensluidend voorstel van het hoofdbestuur is ge komen, terwijl de algemeen voorzitter 'n half jaar geleden hieromtrent met zijn portefeuille heeft gedreigd. De voorzitter zeide, dat het h.b.- voorstel is opgemaakt tijdens een vergadering, waarbij hij niet aanwe zig was. Andeis zou hij zeker hebben tegengestemd. Uit de stemmen is toen gebleken, dat alle andere hoofdbe stuursleden er voor waren. De motie Lisse werd tenslotte met meerderheid van stemmen aangeno men. Een negental leden stemde te gen. Bij het voorstel-Noordwijk betref fende de omzetbelasting, stelde het hoofdbestuur voor om van alle ko pen 2 pet. reductie te verlenen op de kopen gedaan. Dit werd aanvaard. Bij het voorstel van de afd. Grote broek betreffende wijziging van het handelsreglement ten aanzien van de gladiolen, werd door Lisse besloten om dit voorstel terug te sturen naar een commissie om hieromtrent na der te adviseren. Hieromtrent moet een grondig onderzoek worden inge steld volgens de afdeling. Vervolgens werd in behandeling genomen het voorstel-Haarlem be treffende het eigen gebouw. Het afd. bestuur stelde voor om de afdeling Hillegom te blijven steunen en het beursgebouw in Hillegom te vestigen. Dit voorstel werd aanvaard en het voorstel Haarlem werd hiermede af gewezen. Overgegaan werd tot de verkie zing van een bestuurslid voor de afd. in de vacature-C. Driehuizen. Het bestuur stelde candidaat de heren F. van der Meij en J. Tegelaar. Geko zen werd de heer Fred, van der Meij. Mededelingen werden gedaan over de jubileumtentoonstelling, die zeer zeker zal slagen en die de tentoon stelling te Haarlem zal overtreffen. De afdeling Lisse komt en bloc uit met een keurcollectie hyacinthen. VOORHOUT Personalia. Met ingang van 1 Januari 1949 is benoemd tot adj. com mies 2e kl. ter gemeente-secretarie, alhier de heer F. Baches, wonende te Noord wijkerhout. VOORSCHOTEN Jongeren K.V.P. Op de jongste Vergadering van de KVP kwamen er nog voorstellen uit de leden, n.l. om contact op te nemen met de jonge ren-groep van de P.v.d.A. „De Nieu we Koers", vervolgens om te organi seren een debating-avond onder el kaar met de bedoeling de „tegenstrij digheid" na te gaan van de belan gen der verschillende groepen, als arbeiders, middenstanders, boeren etc. Men bleek hiervoor enthousiast en wil voor de volgende vergadering i?oor elke belangen-gi'oep enige men sen aan het woord laten met de be doeling over en weer van elkaar te leren en om te bewijzen, dat het mo- Wie herinnert zich de Kerstvlucht 1933? De over de gehele wereld bekende K.L.M.-gezag- voerder Iwan Smirnoff, de man, die met Piet Soer, Van Beukering en Grosveld in 1933 in recordtijd de Kerstpost van Nederland naar Indië vloog en even eens in recordtijd de voor Nederland bestemde post naar het Moederland bracht, heeft gisteren besloten op te houden als gezagvoerder van de K.L.M. ie vliegen. „Ik heb nou ruim 33 jaar gevlogen en ik acht nu de tijd gekomen, dat jongeren mijn taak overnemen. Dit is nu eenmaal het lot van ieder werkend mens," zo kondigde Smirnoff zijn besluit aan zijn loopbaan als vlieger te beëindigen. Hij blijft zijn bijzondere capaciteiten in dienst der K.L.M. stellen, zij het nu in een tunctie op de grond, n.l. bij de hoofdinspectie bedrijfsuitvoering. noff op, maai- hij sloeg zich er door. Hij begaf zich tenslotte weer op weg naar Rusland was er één dag en kwam begin 1920 in Parijs. Hij werd door assistent van de militaire attaché, die voor Wrangel de za ken behartigde. Toen Wrangel werd Verslagen, was Smirnoff wederom zonder baan. Door bemid deling van de Engelse luchtvaartpionier Handley Page kwam- Smirnoff op Croyden aan de slag als monteur. In 1921 werd -Smirnoff verkeersvlieger voor de (Belgische lucht vaartmaatschappij Sneta, de latere Sabena. 1929 werd hij Nederlands staatsburger. Bij velen zal de Kerst- vlucht van 1933 met de ..Pelikaan" nog levendig in de herinnering zijn. Bijna geheel Nederland zat die avond van de dertigste De cember aan de luidspre kers, om de spannende lan ding van de ..Pelikaan" op het mistige en donkere Schiphol mee te beleven. Tegen kwart over tien die avond stond de Fokker machine, met Smirnoff, Soer Van Beukering en Grosveld op Nederlandse bodem na recordvluchten naar en van Indië. Iedereen, die de landing der ..Pelikaan" mee-beleef- 9.w.cut ïPmi'inofö, „de. Jmaü" „S.ïaa$ u-an de. 5.cmduUnl' Iwan Wasiliwitsj Smir noff werd 30 Januari 1895 te Wladimir (Rusland) ge boren. Op 19-jarige leeftijd liep Smirnoff van huis weg om dienst te nemen in het keizerlijk leger. Als infanterist zou hij tegen de Duitsers vechten, maai bij zag ze aanvankelijk niet, omdat men hem en zijn metgezellen weken lang liet marcheren. Doch. daarna maakte hij kennis met de oorlog. Hij kreeg het kruis van St. George, werd bij latere gevechten ernstig gewond aan een voet en naar Petrograd vervoerd, Daar kwam hij in contact met de lucht vaart. Vlieger na 3 y2 uur les. Op 1 Juli 1915 ging hij op het vliegveld van Pe trograd voor het eerst de lucht in. Na drie cn een half uur lessen werd hij alleen naar boven ge stuurd. In hetzelfde jaar ontving Smirnoff het bre vet van militair-piloot. Hij werd ingedeeld bij het es kader van Kousakoft', idool van Rusland en vloog op de voor die tijd zeer snelle jachtvliegtuigen, waarmede hij verscheide ne tegenstanders vernie tigde. Bij het uitbreken van de revolutie bereikte Smir noff via Wiadiwostok en na veel omzwervingen En geland. waar hü in Sep tember 1918 aankwam. Hij meldde zich aan voor de „Royal Air Force", maar kwam niet aan net front, omdat intussen de wapenstilstand was ge sloten. Nieuwe moeilijk heden doemden voor Smir Een jaar later werd hij tijdelijk voor de zomer maanden aangesteld als verkeersvlieger bij de K. L M. Sinds 28 Mei van dat jaar vloog Smirnoff, velen beter bekend a's „de Turk" voor de Nederland se Luchtvaartmaatschappij. Sedert 'October 1923 kreeg hij er nog een andere bij naam bij: „Graaf van de Goodwins". Een noodlan ding bij laag water tij dens een storm op de Goodwin zandbanken ba- zorgde hem die naam. De passagiers en de piloot werden door een schip van de bank gehaald. In 1928 vloog Smirnoff voor het eerst van Am-- sterdam naar Batavia. In de. herinnert zich ook nog, dat Smirnoff zich onmid dellijk na aankomst be gaf naar zijn echtgenote, die in een Amsterdamss ziekenhuis lag, waar zij herstelde van een ernstige operatie. Na deze record- lucht volgden voor Smir noff weer ae gewone vluch ten. In 1940 had h;j reeds 40 retourvluchten naar In dië op zijn naam staan. Bij het uitbreken van de vijandelijkheden in Ne derland was „de Turk" juist op weg naar Batavia. Hij bleef daar en nam dienst bij de K. N. I. L. M. Van Indië vloog hij naar Australië. Op een dezer vluchten, toen hij een gro te partij diamanten aan boord had, werd zijn toe stel neergeschoten. Korte tijd later zat hij echter weer in de lucht en vloog hij voor de geallieerden van de Verenigde Staten uit. Na de oorlog kwam hij weer bij de K. L. M.. waar hij zijn oude taak als ge zagvoerder van de ver schillende types „Vliegen de Hollanders" op het we reldluchtnet hervatte. Niet lang geleden werd Smir noff door de K. L. M. aan de „Atlas Supply Compa ny" uitgeleend. Als advi serend vlieger maakte hij met een als toonkamer in gerichte DC-4 een vlucht van 80.000 km. (twee keer de aardomtrek. Smirnoff is de nestor det- luchtmillionairs, onge veer 6.000.000 km. (ruim 15 maal de afstand van de aarde naar de maan) heeft hij als vlieger afgelegd. Alles bij elkaar bracht hii 28.6000 uur in de lucht door (dit is drie en een kwart jaar) Vele van zijn belevenissen heeft hij vast gelegd in zijn boeken. ..Smirnoff vertelt" en ..De toekomst heeft vleugels". Smirnoff heeft in de loon der jaren vele onder scheidingen verworven, hij is ridder in de orde van Oranje Nassau Is houder van het vliegerkruis en van het „Croix de Guerre" met palmen van Frankrijk, alsmede van vele Russi sche onderscheidingen uit de Tsarentijd. Met het verdwijnen van Iwan Smirnoff uit het vliegers corps verliest de roem ruchte oude vliegergarde een van haar bekwaam ste medewerkers. Zijn uit zonderlijke capaciteiten blijven echter voor de bur gerluchtvaart behouden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond). ZACHT VOOR DE TIJD VAN HET JAAR Meest matige wind tussen Zuid en Zuid-west. Veranderlijke be wolking met hier en daar enige regen. Weinig verandering in temperatuur. gelijk .is, dat de KVP al deze groe pen in zich vertegenwoordigt, zonder dat de belangen van een bepaalde groep worden behartigd ten kosie van anderen. VERDWIJNING VAN TWEE HOOGGEPLAATSTE KATHOLIEKE GEESTELIJKEN IN HONGARIJE De leider van de Hongaarse Ka tholieke Actie in het gebied van Boe dapest, Domheer Berestoezy, alsmede de algemeen-secretaris van de Hon gaarse Katholieke Actie, Mgr. Niko- laus Nagy, zijn sinds verscheiden dagen spoorloos verdwenen. Aange nomen wordt, dat zij gearresteerd werden. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken achter liet stuur. J. de B. uit Lisse, had op 6 Sept. j.l., ter wijl hij dronken was te Katwijk aan Zee een auto bestuurd. De gevolgen waren niet uitgebleven, want bij het wegrijden was hij na in botsing te zijn gekomen met een autobus over het trottoir in het zand terecht ge komen. De buschauffeur Bulk ver klaard, dat verd. zo dronken was, dat hij nauwelijks op -zijn benen kon staan. Het Ö.M. vond het ergerlijk op een feestdag, als het druk op de weg is, dronken achter het stuur te zitten. Verd. beweerde slechts enke le biertjes gedronken te hebben, maar de caféhouder sprak van 5 a 6 borrels. Het O.M. eiste 3 weken pr. hechtenis en intrekking van het rij bewijs voor 1 jaar. Mr. do Clercq vroeg clementie omdat het een feest - dag was geweest, en daar zijn cliënt zijn auto iedere dag nodig heeft, vroeg hij geen intrekking van het rijbewijs. De kantonrechter hield re kening met de feestdag en vej deelde verd. tot 300 boete of 1 maand hechtenis. LEIDSE VOETBALBOND. Uitslagen van Zaterdag 4 December. 1 B: Quick B. 3Noordwijk 3 12—1. 2 A: Rouwkoop 1SCHL 1 71. 2 B: Katwijk 3Quick B. 4 03: Leiden 3Noordwijk 4 12, 3 B: GWS 2—Valken B. 2 2—2. 4 A. Lisser B, 4Noordwijk 6 12. 4 B: VWS 4PBOV 2 1—2: SCHL 2—M.S.V. 2 n.o. Junioren A: Lisser B. ARijnsb. B. A 2—3. C: Noordwijk BTer Leede n. o. Uitslagen van Zondag 5 December. 1 A: AZL 1Meerburg 1 06; Rijpweter. 1ZLC 1 12; Stompw. B. 1—Kagia 1 3—1. 1 B. Foreholte 1St. Bern 1 01; Leidse B. 1Weter. B. 1 13; Oran- je-Gr. 1—VTL 1 3—2; VVLV 1 SJfc:2ASC 3—Alphen 3 4—3; Lisse 2Alph. B. 2 11; Roodenb. 3 DOSR 2 0—1. 1 D: DOCOS 2—LDWS 2 0—3; Lugdun. 5Warmunda 2 43; Tey- lingen 2—VVLV 2 1—2; LFC 4— VVSB 2 4—1. 2 A: Lisse 3ZLC 2 21; Rouw koop 2Lugdun. 6 00; Warmunda 3Foreholte 2 11. 2 B: ASC 5—SJC 3 3—3; Roodenb. 4VVLV 3 4—0; UVS 6—Lisse 4 2—0; VVSB 3—Altior 2 0—2. 2 C. Meerburg 2ZLC 3 51; Lugdun. 7—LFC 6 4—2; Alphia 3 - DOSR 3 2—3; Roodenb. 5—DOCOS. 3 00. 2 D: Weter. B. 2—UVS 7 1—4; ASC 6Rijpweter. 2 05; LDWS 3Roo denb. 6 25. 3 A: AZL 2Lugdun. 8 24; Ka gia 2Teylingen 3 02; Foreholte 3—LFC 7 0—1; SJC 4—Alphen 4 0—0. 3 B: Alph. B. 3Leidse B, 2 afg.; Lugdun. 9—VNA 2 1—2; LFC 8— UVS 8 0—0; DOSR 4—Roodenb. 8 2—0. 3 C: AZL 3—Rijpweter. 3 0—0; Warmunda 4Alphia 4 32; Oranje- Gr. 3—Leidse B 3 5—0' Weter. B. 3— Stompw. B. 2 11. 3 D. VVLV 4-UDO 2 0—fi; Roo denb. 9—LDWS 4 1—3; VVSB 4— St. Bern. 2 3—0; Alph. B. 4—DOCOS 4 1—8. 4 A: ASC 8—LDWS 5 4—1; UVS 9Lugdun. 10 70; Alphia 5VNA 3 1—0. 4 B: VNA 4-^Meerburg 3 1—6; Lisse 5—Oranje-Gr. 4 4—2; UVS 10 —DOSR 5 0—3. 4 C: Leidse B. 4Meerburg 4 00; Lugdun. 11SJZ 4 12—0. Junioren A: ZLC AAlphen A 2 0; LFC A—ASC A 1—1; UVS A— Roodenb. A 11. B. ASC B—Lugdun. B 2—2. C: ZLC B—Roodenb. C 1—2; LFC B—VTL A 4—2; UVS C—Lugdun. D: AZL B—LDWS 0—1; Roodenb. D—UVS F 1—0; UVS E—VTL B 7—0. E: DOCOS A—DOSR A 0—3; Tey- ling. AAlph. B. A 43; VVSB A Altior A 51. F: Meerburg ALisse A 13; Weter. B. A—VVLV A 0—2. G. Rijpweter.—SJC B 0—3; DOSR B—KRV 0—3; Teyling. B—Stompw. B A 4—1; VVSB B—DOCOS B 0—0 H: VVLV C—SJC C 2—2; DOSR C— VVLV B 0—13. I: Stompw. B. B—VVSB C 1—3: Warmunda BWeter. B B 40; Lis- Se C—VVOA 0—2.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3