Rector Brans wakkerde het nieuwe vuurtje aan V" NIEUWE BOEKEN DONDERDAG 25 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ZEE-ZIEKE KAMERLEDEN. De Minister van Marine heeft de leden van de Raad van State, de bei de Kamers der Staten-Generaal de le den der cjefensiecommissie en de se cretarissen-generaal der ministeries uitgenodigd tot het bijwonen van een vaartocht aan boord van Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman" op Maandag 29 November. De „Karei Doorman" zal te 9 uur van de Maas kade vertrekken en om half vijf weer op de boeien aldaar meren- Getracht zal worden tijdens de vaartocht demonstraties te geven met het starten en landen van vliegtuigen. BINNENLAND. Tot ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote is benoemd mr. B. J. M. van Spaandonck te Tilburg, secr. van Kath. Werkgeversvereni ging in het bisdom den Bosch. In de ouderdom van 67 jaar <s overleden mej. M. Heinen, oud-d: rectrice van het nationaal bureau voor vrouwenarbeid, oud-lid van de Hoge Raad van Arbeid. Zij was rid der in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis is vastgesteld op Maandag a.s. half vier op Oud Eik en Duinen. Om twee uur zal cr een rouwdienst zijn in de kloosterkerk, Lange Voorhout te Den Haag. Prinses Wilhelmina heeft giste ren te Westkapelle deelgenomen aan het begin van de herbeplanting van Walcheren. Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, die benoemd is tot burgemeester van Utrecht, is lidmaat van de remon strants gereformeerde gemeente. Hij is niet bij een politieke partij aan gesloten. In de Noordoostpolder is men bezig met drie grote boscomplexen aan te leggen t.w. bij de Voorst, Urk en Kuinre. BUITENLAND. De 88-jarige minister-president van Griekenland, Themistocles So- phoelis, heeft gisteren op zijn bu reau een hartaanval gekregen. Het besturen van een land als Grieken land valt ook niet mee. voor' zo'r oude heer. Dalniko Miklós, de bevelhebber van het eerste Hongaarse leger, die op 15 Oct. 1944 met 30.000 man overliep naar de Sovjet-legers en daarna de leider werd van de eer ste voorlopige Hongaarse regering, is gisteren te Boedapest overleden. Oostenrijk gaat het volgend jaar een volkstelling houden. Dat is sinds 1934 niet meer gebeurd en de Oostenrijkers willen nu wél eens weten, waar zij aan toe- zijn. Het tachtigduizendste vliegtuig van de luchtbrug is gisteren op het vliegveld Tempelhof aangekomen. Ongebruikt geestelijk kapitaal Leidse KJ.M.V. moedig opnieuw begonnen T^E NA DE BEVRIJDING heropgerichte K.J.M.V.-afdelingen in de Leid se parochies bleken niet voldoende levensvatbaarheid te bezitten om hun wankele bestaan te consolideren. Het jonge plantje verdorde en stierf af Gezien echter het feit dat de actieve Bonds-secretaris, Simon Klein, een Leidenaar is, was het te verwachten dat er nieuwe pogingen in het v/erk gesteld zouden worden in deze stad, die niet ten onrechte het „Bol werk der K.J.M.V." genoemd wordt (rector L. Beune), weer een afde ling van dc Katholieke Jonge Middenstands-Vereniging op te richten. Het begon reeds in de verschillende parochies, totdat men besloot "een inter parochiële afdeling samen te stellen voor de gehele stad. Dit is thans ge schied en op de eerste bijeenkomst gisteravond, waarbij de Voorschoten- se afdeling als „zaalvulling" fungeerde, heeft de bonds-aalmoezenier H. M. J.Brans in een enthousiast betoog het kleine vuurtje aangewakkerd. omgang met anderen en het huwe lijk o.a. omvat, en op de sociale dienst, die een mens ten opzichte van de gemeenschap vervult. Deze ideeën wil de K.J.M.V. haar leden duidelijk maken. Het geestelijk kapitaal blijft zo vaak ongebruikt; op een vakbijeen komst als het „om de dubbeltjes gaat", is er belangstelling, maar niet voor de bijeenkomsten van de standsorganisatie. Verruiming van geest is voor de middenstand nood zakelijk, zodat de middenstanders door hun morele kracht betere per soonlijkheden kunnen vormen en hun taak in het maatschappelijk bestel als schakel tussen kapitaal en arbeid en tussen directie en werk nemer, beter kunnen vervullen, door deze uitersten dichter bij el kaar te brengen. v Voorschoten wint van Leiden. Alvorens rector Brans het woord kreeg, had Simon geprobeerd het meer leven te brengen in het groep je,n dat deze eerste keer eigenlijk een beetje als doodbidders bij el kaar zat, zodat rector Brans zich bijna een „aanspreker" voelde! De vrolijke liedjes klonken echter niet erg enthousiast. Na de pauze ging het beter, toen Simon eën hersengymnastiek orga niseerde, waarbij Leiden een over winning op Voorschoten behaalde. Pit lieten de gasten echter niet op zich zitten en versloegen de Leide- naars eerst met een puzzle wedstrijd en vervolgens bij de estafette, zodat de Voorschotenaren met de overwin ning naar huis gingen. Niet echter alvorens de voorzitter, Frits Castelein met een dankwoord de bijeenkomst in „In den Vergulden Turk" gesloten had. (De jonge afdehng jnoet nog veel leren, o.a. ook dat men op de KJMV elkaar niet met mijnheer en u, maar met jóh en jij aanspreekt! Enfin, dat komt allemaal nog wel). Rector Brans had voor zijn speech als titel gekozen „Het ongebruikt geestelijk kapitaal van de Midden stand", welk begrip hij omschreef door eerst de plaats te bepalen, die de middenstand in de maatschappij inneemt en welke mensen daartoe be horen. Vanzelfsprekend kwam daar bij het ongelukkige woordje „stand" ter sprake, dat vervangen zou kun nen worden door het woord „klasse" wat al een even onprettige indruk achterlaat, als we denken aan het be ruchte woord „klassestrijd". Hoe het ook zij en welk woord men ook ge bruiken wil, men kan de mensen niet indelen naar hun bezit in geld. An dere factoren spelen hierbï" een rol, die niet precies af te meten zijn en bij concretisering zelf een verkeer de indruk kunnen geven .Rector Brans formuleerde het als volgt: men sen behoren tot eenzelfde stand, wanneer zij gelijk geaard zijn op economisch, cultureel en sociaal ge bied. Deze factoren nader toelichtend, wees spr. op het eerzame handwerk dat een mens de meeste voldoening verschaft, op de cultuur, wat' niet wil zijn een liedje zingen, doch dat de gezinssfeer, de opvoeding, de BOOMPLANTDAG OP WALCHE REN. Woensdag werd te Westka pelle op het eiland Walcheren een begin gemaakt met de beplanting van ae door de inundatie ontstane kreek, welke plechtigheid werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Wilhelmina. In bruidstooi getooide huifkarren begaf het gezelschap zich naar de Kreek, waar bomen werden geplant voor het Wilhelmina-bos en Royal Marines- bos. Ook H- K. H. Prinses Wilhelmi na begaf zich, in gezelschap van de Comm. der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casem- broot, per huifkar naar de Kreek. rnrr\rnil/ en het avontuur met rKELyEKIlX Kobus Kluifbeen 28. o Krauw bekeek de ring nu ook nauwkeu riger. „Inderdaad," zei hij, „dat is de ring niet. Waar zou de andere gebleven zijn? Frederik schudde ver twijfeld het hoofd. „Ik weet het niet," antwoord de hij, „Ik heb toch duide lijk gezien dat de waard de ring aan de notaris ge geven heeft." De notaris was nu overeind ge- krabbeld en gluurde met samenge knepen oogjes naar het tweetal. „Ha, ha!" lachte hij opeens schor, ,,dat zouden jullie natuurlijk wel willen weten, hè? Maar ik zeg het lekker tóch niet!" en toen stak hij zijn tong uit naar Frederik. Kwaad stak Frederik ook zijn tong uit. „Wacht maar!" beloofde hij. Ko Krau krabde zich nadenkend aan zijn neus. „Wat zonde van mijn mooie snavel eigenlijk," mompelde hij dromerig, „Een neus blijft toch altijd maar een neus. „De ring!" herinnerde Frederik hem. Ko Krau knikte. „Ja", bedacht hij, „De zaak wordt nu erg ingewik keld. Het vervelende is dat ik over wensringen e'n zo geen tovermacht j verteld door Huibert Vet 20-JARIG BESTAAN DER MARIA- CONGREGATIE DEKENALE PAROCHIE. Ongeveer 400 congreganisten zijn gisteravond opgetrokken naar de Burchtzaal, om daar ook buitenker kelijk te vieren het 20-jarig bestaan der congregatie. Op de hem. beken de geestige wijze opende de deken deze avond. Hij zei bi ijk te zijn, dat hij hier voor zich mocht zien de elite van de parochie, want zo moe ten we de Mariacongreganisten be schouwen. Mannen en vrouwen, die er met alle ernst naar streven in practijk te brengen wat hun in de congregatie wordt vóorgehouden. Bij alle ernst echter is de congreganist ook een blij mens en daarom zijn we hier samengekomen, voor fcen avond van ontspanning. Geen uitgelaten hospartij, maar ontsapnning met godedienstige inslag. De deken spoor de reeds nu aan over 5 jaar groot scheeps het 25-jarig bestaan* der con gregatie te vieren. Na een sensatie-coctail voorpro gramma, werd vertoond de hoofd film van de avond „De Zon van Mon te Cassino", een ontroerende film over 't leven van de H. Benedictus en zijn stichting, 't beroemde kloos ter op de berg Monte Cassino. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geschiedenis mej. A. W. Mulder te Leiden (cum laude). heb. We kunnen die alleen maar te rugvinden zónder tovenarij. Laat me even nadenken. Wacht, stoor me nou niet, ik moet nadenken., ik moet., eh.. hum „Ik geloof dat het beste is als we dit spelletje met de notaris maar voortzetten en naar Kobus Kluif been gaan. Misschien komen we dan meer te weten," stelde Frederik voor. „Natuurlijk! Precies" zei de ra- n?aak-notaris, „juist wat ik had wil len voorstellen. Jc bent een ijvgrige leerling Frederik. Jc zult het nog ver brengen." Even later was het drietal op weg naar Kobus Kluifbeen; de echte no taris met een stevig touw om zijn polsen. \etherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 30-1 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Ocht.gymn. 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Kwintet in F gr. t. Bruckner; 10.00 Morgenwijding ds. A. L. Broer, te Hilversum; 10-30 Voor de vrouw; 11.05 De man en de slang; 12.30 Weer- praatje; 13.00 Nieuws; 14.00 Kook kunst; 15.00 Ons volk in zijn dichters: 16.00 Orgelspel; 16.30 TUssen - twaalf en zestien; 17.20 „Donizetti in het program, der muziek". 18.00 Nieuws; 18.30 Strijdkr.; 19.30 „Nederland en zijn gewesten"; 20.00 Nieuws; 20.30 „Midden in de wereld"; 21.00 Men vraagt... en wij draaien; 21.30 Ker mis der ij delheid, hoorspel; 22.40 „Vandaag"; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.pl. HILVERSUM II. 415 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.pl.; 8.00 Nieuws; 9.00 Gram.pl.; 9.35 Schoolra dio; 10-05 „Muziek houdt fit". 11.00 Radio-ziekenbezoek; 11.40 Schoolra dio; 12.30 Weersoverzicht; 12.55 Zon newijzer, prof. H. D. Guyot, stichter van het Doofstommeninstituut Groningen, wordt geboren; 13.00 Nieuws; 13.50 „Op de korrel"; 14.09 Gr.pl. 16.00 „De Zonnebloem"; 17.00 Na schooltijd; 17.45 „Wat het buiten land leest"; 19.00 Nieuws; 19-45 „De drie landen"; 20.00 Nieuws; 20.30 „Uit de schatkamer van het Oude Testa ment"; Bijbels luisterspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Guus Janssen en zijn solisten. R.K. BOND „ST. ANTONIUS". De R.K. Bond van Hotel-, Café- Restaürant geëmployeerden „St. An- tonius", afd. Leiden hield heden nacht te 12 uur in het café van de heer H. Rooyakkers aan de Korevaac- straat een ledenvergadering, welke matig bezocht was, doch waarbij het behandelde omgekeerd evenredig was aan deze belangstelling. De voorz., de heer P- Feiten, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna het overlijden memoreerde van het lid J. Rehman, die sinds de oprichting lid der afdeling was. De geest, adviseur, kap. W. Bende, sprak hierna een kort gebed voor zijn ziele- rust uit. Notulen en ingekomen stukken werden vlot afgehandeld. Daarbij werd o.m. medegedeeld, dat de gul den loontoeslag ook op de kellners van toepassing is. Tevens werd naar aanleiding van een klacht van een der leden om trent het verhuren van zalen door so ciëteiten besloten de nodige aandacht aan deze aangelegenheid te schen ken. Men voelt het in het belang van patroons en werknemers te zorgen, dat hier geen misbruik gemaakt wordt van de gelegenheid tot het ver huren van zalen. De voorz. deelde vervolgens nog een en ander mede over door het be stuur verkregen resultaten inzake arbeids- en loongeschillen. De secretaris deed vervolgens eni gemededelingen over het op 1 Dec. te houden St- Nicolaasfeest, dat ge houden zal worden in het St. Anto- nius Clubhuis. Deze bijeenkomst be gint te 1.45 uur en de collega's worden door de secretaris opgewekt op deze middag van hun belangstel ling te doen blijken. Tot heden zijn reeds 150 kinderen voor dit Sinter klaasfeest opgegeven. Van verschil lende zijden is reeds toezegging ge daan om dit feest te doen slagen, doch het bestuur houdt zich nog steeds aanbevolen voor giften in na- tura. De hierna volgende gedachtenwis- seling bracht nog verschillende ac tuele vraagstukken ter sprake, diver se kwesties uit het alledaagse leven kwamen ter tafel en het werd een vergadering, die zeker vruchtdragend mag genoemd worden. Het werk van Herwonnen Levenskracht, het retrai- tewerk, de actie voor de rusthuizen en nog veel meer andere actuele kwesties kwamen ter tafel en aan het slot van de vergadering kon de voorzitter met een hratelijk dank woord voor de geanimeerde vergade ring sluiten met de Chr. groet. K.A.B.-MEER-VREUGDEAVOND. Eerste in de Leon.-parochie. De eerste „Meer-vreügde-avond" voor de leden der K.A.B. van de Leo- nardus-parochie, die gisteravond in „De Harmonie" gehouden werd, is een volledig succes geworden. De voorzitter van de contact-commissie riep de talrijke aanwezigen een har telijk welkom tce, in het bijzonder de geestelijk adviseur, pastoor M. v. d. (Schoot, pater Tesser, de voorzit ter der K.A.B. en de afgevaardigden der andere parochies. In zijn ope ningswoord weea de voorzitter er op, dat, indien deze avonden willen sla gen, de medewerking wordt gevraagd van alle K.A.B.-leden. Hierna gaf spr. het woord aan de voorzitter der K.A.B., de heer J. A. M. v. Ooij> die een duidelijk beeld gaf wat de K.A.B. betekent had vroeger en nu. Spr. memoreerde de moeilijke taak van de eerste pioniers en wees er op. dat er met de K.A.B. vooral nu, wel degelijk rekening gehouden moet worden. Daarna kwam nog voor de pauze het gezelschap Gé Heijnen voor het voetlicht, dat er direct de stemming in wist te brengen. N^dat verschillende zich op hadden gege ven voor medewerking voor de vol gende avonden, kwam r de pauze wederom Gé Heijnen met zijn gezel schap op de planken, waar daverend om gelachen werd. Nadat pastoor v. d. Schoot nog een woordje gesproken had, sloot de voor zitter, na er nog op gewezen te heb ben dat de 2de Meer-vreugde-avond in December gegeven zal worden, deze avond met de Christelijke groet. Naar aanleiding van het decreet van het presidium van de Zuid-Sla vische nationale vergadering waarbij de heer Milovan Prodanovic, gezant van Joego-S!avië in Den Haag', van zijn functie is ontheven, kan worden meegedeeld, dat de gezant eind Juli met verlof naar zijn land is vertrok ken. Het gezantschap wordt waarge nomen door de heer Streten Stoka- jovic, gezantschapsraad. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond.) tvEER NACHTVORST. Droog weer met weinig of geen bewolking. Matige wind, in het uiterste Noorden van het land uit Westelijke richtingen, elders tussen Zuid-oost en Zuid-west. Vannacht lichte vorst, behalve op de Waddeneilanden. Morgen overdag ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale ais volgt gekeurd* Casino: „Geef hun muziek", alle leeftijden. Lido: „Joan, de onverschrokkene", 18 jaar. Luxor: „Grof geschut", alle leef tijden. Rex: „Captain America»", 18 jaar Trianon: afgekeurd. SINTERKLAASFEEST VAN „GROENOORD". Hoe het mogelijk is, dat Sinter klaas gistermiddag reeds in de Stads gehoorzaal aanwezig was, terwijl de Heilige man pas Zaterdagmiddag zijn plechtige intocht in Leiden zal doen, zal wel weer een mysterie zijn, dat volgensc Godfried Bomans met blijmoedigheid moeten aanvaarden. Hoe het ook zij, hij was er. Bijna 600 kindereh, vele vergezeld van hun ouders, waren gistermiddag naar de Stadsgehoorzaad gekomen, cm het Sinterklaasfeest van de buurt vereniging „Groenoord" te vieren. De voorzitter, de heer J. P. v. d. Holst, verwelkomde de kinderen en gaf het woord aan prof. Geraldini, die met z'n poppenkast en goochel trucs de stemming er in bracht, wel ke' stemming nog verhoogd werd, toen de Sint in hoogsteigen persoon, vergezeld van zijn zwarte knecht, zijn intrede deed. Natuurlijk was er voor ieder kind een pak versnaperin gen, wat mogelijk geworden was om dat het feestcomité, dat samen met het bestuur deze middag organiseer de, nog iets had overgehouden van de jubileumviering en deze gelegen heid aangreep om de pot op nuttige wijze te verteren. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Andries Lambertus, z. van A. Fielemon en S. van Leeuwen; Leonardus, z. var M. G. Link en J. Guldemond; Francina, d. van J. Kan- bier en S. L. Plantfeber: Francina, d van A. Matze en G. Slappendel; Catharina Johanna Hendrika. d. van H. Jansen en G. Claus. Gehuwd: J. C. Bakx jm. en C. L. Nicolaas jd.; J. Blikman jm. en W. J Paats jd.; C. H .van Dam jm. en H A. Smit jd.. P. J. H. Dexel jm. en M. A. Verhoeven jd.; H. Haven gesch. en S. Siderius jd.; A. Koster jm. en W. J. Schellingerhout jd.. N. Nagte- gaal jm. en M. Aziej jd.; R. S. Rob bers' jm. en C. G. van den Berg jd. M. Sier at jm. en P. de Zwijger jd.; A. P. D. J. Strijk jm. en J. M C. Bou- sie wed.; J. P. W. Stuart jm. en L. F. Kriek jd.; J. Taverne jm. en G. G. Baas gesch. Overleden: G. H. L. Otten man 68 j.; F. A. Peet man 68 j. Smit, Gabriël Fragment. Sonnetten Utrecht; Brussel, Het Spectrum. IVV. Een frag mentarische cyclus sonnetten, die „Emmaus" geheten zou moe ten hebben. Prachtige psyc'hogra- fische poëzie. Zeer aanbevolen. Streicher, Siegfried Europa ziet het Comunisme. Vert. uit h. Zwitsers (Kommunismus) Bussum, Paul Brand. III. Oriën tatie over het communisme in verleden, heden en toekomst, van kath., niet-kath. en anti- kath. auteurs. De samensteller treedt met beide laatsten in dis cussie. Voor ontwikkelde lezers een interessant boek. Tennien, Mark Ik moest naar Tsjoengking. Vert. uit het Amerikaans (Chungking liste ning post) door Frans Penders Nijmegen, De Koepel. V. De belevenissen en waaghalzerijen van een Amerikaanse missiona ris. Een prachtig en spannend niissieboek. Vann, Gerald, O.P. Onze weg naar geluk. Beschouwingen over de sociale betekenis van de acht zaligheden. Vert. uit het Engels (The Divine Pity) door A. van den Brekel, O.P. Nij megen, De Koepel; Brussel, Sheed en Ward. V. De grondwet van Christus' Rijk in een frisse, moderne vorm. Een boek, dat de lezer beter en gelukkiger maakt. Zandstra, Evert Het klot sende meer Den Haag, H. P. Leopold, (Leeuwenserie dl. 2), (1948). 6e druk, (2 x 13), 302 biz. III. Een spannende roman over een a-sociale zwerver en jager» die door eigen onmaat schappelijkheid ten onder gaat. Knappe evocatie van het Friese merengebied. ZweigWinternitz, F. M. Louis Pasteur. Het leven van een mensenvriend. Vert. uit het Zwitsers (Louis Pasteur) door Constant van Wessem. Geïll. m. 18 blz. reprod. Den Haag, H. P. Leopold, 1948. IV—V. Het le ven van een groot man, die, in de liefde tot de lijdende mens heid de kracht vond voor zijn zo heilzaam werk. Zeer aanbe volen. Asselbergs, W. J. M. A., Prof. dr. Hel Wilhelmus. Een le zing A'dam, C. Hafkamp (liet Gekroonde Zeepaard I). V. Een feilbare, maar nuttige hypothese omtrent het Wilhelmus. Prettig leesbaar. Brand, Max Het Heiligdom van de Misdaad. Vert. door J. G. H. van den Bovenkamp Sr. Bussum, Het Goede Boek. IV. In het bandietenstadje Haynes- ville worden de bandieten door Sheriff Watkins gedwongen een moordenaar te ontmaskeren. Een spannend boek. Brand, Max De vondeling. Vert. door J. G. H. va nden Bo- venkamp Sr. Bsusum, Het Goede Boek. IVV. De moei lijkheden van een weesjongen, Joe genaamd, en zijn eerhex*stel. Amusementslectuur voor lief hebbers. Brand, Max Woestijnrovers. Vert. door J. G. H. van den Bo- venkamp Sr. Bussum, Het Goede Boek. IV. Een boek van moord, revolvers en liefde- De bandieten worden onschadelijk gemaakt. Veel sensatie. Derks, Jan, Mr. De gewone man Nijmegen, De Koepel (Sleutelbloemreeks). V. Bloem lezing van de populaire, geestige radiopraatjes. Het ontbreken van de voordracht doet zich in deze lectuur wel erg gevoelen. van den Hoeven, Cees De veilige weg. Populair boek over onze- spoorwegen. Geïll. met fig. -f 20 blz. reprod. A'dam, Ja cob van Campen. IV. Een vlot antwoord op vele vragen van technische aard. Zeer moie foto's en goede figuren verduidelijken, de tekst. Labé, Luise Het geschil tus sen dwaasheid en liefde. Vert. uit het oud-Fransh (Débat de Folie et d'amour) door Uuc. In- destege. Geïll. met frontspice A'dam Wereldbibliotheek, Ant werpen, De Ned. Boekh. III. Een flonkerend spel van de geest van deze Franse dichteres uit de re naissance, met een unieke men senkennis gesqhreven. De lec tuur eist ernstige aandacht. Mirandolle, Willem De grondslagen van het muziekon derwijs. Ille Deel: In 't bijzonder voor de violoncellist. Geïll. met 16 blz. repi*od. Den Haag, J. alleen een leermethode, maar Philip Kruseman. IVV. Niet. ook muziekpaedagogiek, van gro te belezenheid en oordeelkundig heid getuigend. Een respectabel geschrift. Optatus, P., o.f.m. cap. De spiritualiteit van de Capucijnen in de Nederlanden gedurende de XVIIe en XVIIIe eeuw. Een bij drage tot de geschiedenis van de vaderlandse vroomheid. Geïll. met 16 blz. foto's Utrecht; Brussel, Het Spectrum. (Batavia- Sacra). IVV. Het boek geeft een zeer ruime, intéressante do cumentatie. (Sikkema, Jaap) En zo lacht Amerika. Een collectie hu mor van 1940 tot 1945. Vert. uit het Amerikaans door Ton van Beers. Geïll. met teken. Am sterdam, Scheffer en Sikkema. IV. Getekende en geschreven Amerikaanse oorlogshumor. Aar dige colletcie. I verboden: II is streng voorbehouden; III voorbe houd; IV volwassenen; IV—V rijpere jeugd; VI voor allen

Leidse Courant | 1948 | | pagina 2