Werd de Katholieke candidaat achtergesteld? De uitbreiding van het Raadhuis van Oegstgeest ONZE WEEK-P ZATERDAG 13 NOVEMBER 1948 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGTNA 4 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Raad benoemde no. 2 van de voordracht Gisteravond kwam de Raad van Voorschoten in openbare vergadering bijeen. B. en W. hadden in de mede delingen later, weten, dat bij de vast stelling van de vergoeding als be doeld in art. ±3 der Lager Onderwijs wet de kinderbijslag bij het inkomen moest worden gerekend. De heer For- tanier kan dit niet bewonderen, want by een dergelijke berekening komen volgens spr. dc kinderen van het gro te gezin in het gedrang, angaande dit punt ontstaat er discussie, welke er toe leidt, dat de heer Fortanier met een voorstel zal komen, waarin dan de kinderbijslag buiten de berekening van het inkomen zal vallen, welk voorstel, dan in de volgende vergade ring behandeld zal worden. Voor de gemeentelijke beplantings- dienst zal een nieuwe gazonmaaima- chine worden aangeschaft. B. en W. ontvangen hiervoor een crediet van 1450.—. Bij de verpachting van enige per celen weiland aan een ingezeten landbouwer maakt de heer Fortanier de bemerking, dat gezien de uitgang van het bedoelde weiland op de Wijn gaardenlaan uitkomt, deze straat door de doortrekkende mestkarren danig wordt ontsierd. Dienaangaande vraagt spr. of er niet een ander uitpad mo gelijk is. Deze zou aan de kant van het park kunnen zijn. Bij de geldle ning ad 230.151.26 ter financiering van de stichtingskosten van de 20 wo ningwetwoningen aan de Nieuwe- Voordorpstraat maakte de heer van der Hulst de bemerking, dat hij de rentevoet van 3 1/4 procent niet gun stig vond. De voorz. kon dienaan gaande mededelen, dat dit onmogelijk lager kan, daar alles is geregeld vol gens vaststaande normen en voor waarden. Dj gemeente heeft eigen electriciteitsmunten en alleen deze mogen worden gebruikt. Elk', ge bruikte andere munt vervalt aan de gemeente. Een voorstel van B. en W. waarin dit werd vastgelegd is aange nomen. Diverse bemerkingen ten spijt. Eenzelfde verordening aangaan de de gasmunten werd aangenomen. Ieder ander muntstuk, dat niet door de gemeente is verstrekt, moet door de opnemer worden ingenomen en vervalt aan de gemeente. Benoeming directeur openbare werken. Is benoeming van een kaholieke hoofdambtenaar te Voorschoten on mogelijk? Voor de behandeling van punt 15 van de agenda, de benoeming van een directeur van openbare werken, werd overgegaan tot geheime zitting. Kort daarop werd de openbare vergadering heropend. Zoals bekend stonden op de aanbeveling van B. en W. vermeld de volgende candidaten: 1. van der Kruijssen, P. C. J. districtshoofd van het centraal bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost Zeeuws- Vlaanderen te Hulst. (Deze candidaat is katholiek). C. Verheij, technisch- ambtenaar van gemeentewerken te Alhpen a. d. Rijn. (Ned. Hervormd). Deze aanbeveling had niet de gehele instemming van het college van B. en W., doch moet beschouwd als te zijn opgemaakt door de meerderheid van B. en W. Direct na de heropende ver gadering ging men over tot stemming. De uitslag va - de stemming was P. C. J. van der Kruijssen 4 stemmen, C. Verheij 9 stemmen. Candidaat 2 werd dus benoemd. Het volgende voorstel van B. en W. aangaande de toekenning van 1.00 per week of f 4.50 per maand aan ambtenaren en werklieden in dienst van de gemeente, zoals deze ook in het vrije bedrijf wordt verstrekt, werd hierm. aangenomen. Gekomen tot de rondvraag vraagt de heer For tanier het woord. PROTEST. Hij zeide het volgende: „Zoals U wel zult begrijpen kan de uitslag van de zo juist gehouden stemming mij allerminst bevredigen. Boven het ver slag van onze vorige vergadering in één der Leidse Dagbladen stond toen: „Algemeen Belang of Partijpolitiek" en dit doelde kennelijk op deze be noeming. Ik heb deze „headline" toen niet goed begrepen en vond het zeer vreemd, dat een verslaggever meer zou weten dan de leden van deze raad. Nu echter begrijp ik deze zin volkomen. De verslaggever heeft blijkbaar een goede kijk gehad op de naaste toekomst, toen hij het had over partijpolitiek. Een raadsel blijft mij nog steeds w_ar hij zijn informaties vandaan haalde, daar deze benoeming tot nu toe strikt vertrouwelijk is be handeld. Wat nu de benoeming betreft ben ik van mening, dat het algemeen be lang in deze niet is gediend. Wat toch is het geval? Over deze benoemnig is nogal heel wat te doen geweest. De aanbeveling door de meerderheid van uw college aan de Raad voorgelegd was dan ook - eloverwogen en steun de niet alleen op eigen oordeel, doch werd gesterkt door de rapporten van een psycho-technisch instituut, die onomwonden verklaarden, dat de candidaat, die zeer terecht door de meerderheid van uw college no. 1 is geplaatst verreweg de beste papieren had en over uitstekende kwaliteiten beschikte. Het rapport spreekt hi^r zelfs van uitstekende intellectuele ga ven en een uitstekend ontwikkeld ge voelsleven, kortom een kracht met energie en doorzettingsvermogen. Dat deze candidaat voor 100 procent af was, wie zou dat willen beweren. En dan zou ik de heren van deze Raad willen vragen: wie is 100 procent? Of wel: hebt gij ooit al eens iemand ont moet, die zender fouten is. Het is een onmogelijkheid, om zo iemand te vin den, want hij bestaat eenvoudig niet. Over de zo juist benoemde kan en wil ik kort zijn. Vast staat, dat hij in capaciteiten ten achterstaat bij candidaat no. hetgeen de meerder heid van deze raad trouwens heeft beaamd. Tevens staat vast, dat de be zwaren jegens de juist benoemde candidaat groter in aantal zijn dan die tegen candidaat no. 1. Zeer te recht gaf dus de meerderheid van uw College deze aanbeveling. En dan ook zeer terecht handhaafde zij deze. Temeer nu bevreemdt my deze houding van de Raad, daar candi daat no. 1 een voorvarendheid bezit, die in onze op allerlei gebied uitbrei dende gemeente volkomen op zijn plaats zou zijn geweest, een eigen schap, die volgens het psychologisch rapport bij de zo juist benoemde he laas ontbreekt. Het rapport spreekt h r nl. over een geremde persoon lijkheid. Ik herinner mij nog, dat na de ver kiezing van dc wethouders gezegd is, dat het College zou worden getoetst op haar voortvarendheid. Als laatste nog dit. Er is hier in deze raad bij besprekingen of beslo ten zittingen herhaaldelijk beweerd, de beste man moet er komen. Dat de beste van deze candidaten uitein delijk door de meerderheid van deze Raad niet is gekozen, staat volgens mij als een paal boven water. En ik weet, dat ik hierin niet alleen sta. Van partijpolitiek gesproken? In een democratisch bestuurde gemeente be hoort de samenstelling van het amb tenarencorps min of meer een af spiegeling te zijn van de diverse groeperingen in de gemeente. Wat toch is hier in Voorschoten het ge val? Van de hoofdambtenaren is 0,0 procent katholiek m.a.w. er is dus geen enkele katholiek bij onze hoofd ambtenaren. Wat het overige perso neel betreft. Ook hierbij liggen de verhoudingen verre van gunstig. Ik vertrouw dan ook, dat in het verloop van deze stemming van een anti-katholieke houding geen sprake is geweest! Om reden van de door mij 'hiervoor genoemde feiten en te vens omwille van deze gerechtvaar digde verlangens moet ik deze be noeming ten zeerste betreuren. Dubbele bewoning. Hierna krijgt de heer Moo'j het woord. Naar spreker zegt, zullen van de 44 nieuwe woningen, waaraan mo menteel gebouwd wordt er 18 in aan merking komen voor dubbele bewo ning. Daar de mogelijkheid tot bou wen in 1949 misschien nog is uitge sloten acht spr. het gewenst meerde rt huizen dubbel te doen bewonen. Als argument hiervoor noemde sor., de te dure huurprijs en dat er meer dere gezinnen geplaatst kunnen wor den. De voorz. deelt mede, dat hij na de openbare vergadering hierom trent mededelingen zou doen. Ver volgens vraagt spr. naar de steun- normen voor arme gezinpen. B. en W. hebben reeds 1.00 verhoging toegestaan. Daar de bestaande nor men reeds 2 jaar geleden zijn vast gesteld, verzoekt spr. deze normen te doen herzien, in verband met het duurdere levensonderhoud. Voorzit ter zegt, dat B. en W. dit nader zul len bekijken. Hierna komt de heer Viveen (P. v. d. A.) aan het woord. Allereerst vraagt hij nogmaals aan te dringen bij de N.Z.H.V.M. om de halte Ver- nédepark van een wachthuisje te doen voorzien. Dit is reeds de 3e winter, dat de mensen daar onbe schut moeten wachten. Spreker gaf het motto: Frappez, frappez toujours! Vervolgens kan spr. de rede van de heer Fortanier niet onbeantwoord la ten. Hij wil met alle andruk ontken nen namens de P. v. d. A.. dat er zich bij deze benoeming partijpolitiek en enig anti-papistische tendenzen heb ben voorgedaan. De leden van de P. v. d. A. hebben hun uiterste best ge daan dit te voorkomen. Volgens spr. waren geen andere inlichtingen ver kregen. Daarom hebben wij de an dere gestemd. Ik herhaal: ik ontken, en ik kan met bewijzen staven, dat er geen tendenz aanwezig is, die een R.K. candidaat voor een ambtenaren baan' uitgesloten verklaart. De heer Limburg zeide, dat hij zich geduren de zijn loopbaan als lid van de raad altijd had onthouden van - tiek. De heer Sirks cnder-*r- woorden van de heer Viveen. Hierna maakte de voorzitter een ein-e aan de verklaringen en sloot de vergade ring. Het. Raadhuis in zyn huidige vorm is in 1900 gebouwd naar een ontwerp van de architect H. J. Jesse. Het vol deed toen aan de eisen en voorwaar den voor een gemeente van iets meer dan 3.000 inwoners. Nu de gemeente echter gegroeid is tot ruim 10.600 in woners, is de beschikbare ruimte op de secretarie die in een woonhuis gevestigd is momenteel zeer on voldoende. De noodzaak tot verbetering deed B. en W. aan architect A. Hoekstra, directeur van Gemeentewerken, de opdracht verstrekken tot het ont werpen van een plan voor uitbreiding van het bestaande Raadhuis, en wel op zodanige wijze dat ook bij ver dubbeling van het huidige aantal in woners de ruimte nog voldoende zal zijn. Het door architect Hoekstra ontworpen schetsp^n voorziet in een uitbreiding door aanbouw in dezelfde stijl als het bestaande Raadhuis, waarbij de huidige hoofdingang blijft gehandhaafd en toegang geeft tot de trouwzaaj (de huidge raadzaal) Er is een behoorlijke hall gedacht, waar door men de nieuw te bouwen raad zaal bereikt, terwijl de kamers van de burgemeester en de secretaris bij deze zalen uitkomen. Secretarie en kamer voor de ontvanger kunnen in het nieuwe gedeelte worden onder- pebracht. Hiervoor is een speciale ingang ontworpen aan de noordzijde van het gebouw, terwijl aan de zuid zijde eveneens een speciale ingang komt, daar de woning van de bode bestemd zal worden voor werkzaam heden waarbij veel publiek gelijk tijdig moet worden geholpen. De kosten van de bouw worden begroot op f 150.000 en de kosten van inrichting op f 50.000, zodat er een totaal van f 200.000 mee ge moeid zal zijn. Bij deze verbouw zal de woning van de bode-concierge moeten ko men te vervallen, terwijl ook de po litie een andere bureauruimte zal moeten zoeken, tenslotte zal ook de Dienst van Gemeentewerken niet kunnen worden ondergebracht. Voor de politie gaan de gedachten uit naar de oude gemeenteschool in de Ge verstraat, terwijl Gemeentewerken t.z.t. te zamen met de brandweer bij de r.^olwaterzuiveringsinstallatie ge projecteerd wordt. ALPHEN AAN DEN RUN WAT BEOOGT DE STICHTING „Het VIERDE PRINSENKIND"? In hotel „Centraal" werd een bij eenkomst van een aantal belangstel lenden gehouden, waarin de heer F. Hofstede, secretaris van het hoofdbe stuur der Stichting „Het Vierde Prin senkind", een causerie hield over het wérk dezer stichting. De Stichting be oogt de uitzending naar vacantie- kampen van kinderen, die door de oorlog hun vade. hebben verloren. Met dit werk, aldus de inleider, dat door alle godsdienstige groepen in Nederland wordt gedragen, is al groot succes bereikt. In 1946, 1947 tn 1948 zijn circa 5000 kinderen in de gele genheid gesteld geheel kosteloos een zeer prettige ontspenningperiode te genieten. Na de heer Hofstede sprak de heer E. Seebrechts, commissaris der R.K. Jeugdbeweging te Amsterdam. Hij vertelde van zijn ervaringen als com mandant van de kindervacantiekam- pen. Uit de woorden van beide spre kers bleek duidelijk welk prachtig werk de stichting verricht. Een film verduidelijkte he gesproken woord. De bedoeling van de bijeenkomst was, ook in' Alphen aan de Rijn een afdeling op te richten, opdat ook deze gemeente mede haar schouders onder dit werk kan zetten. Hierover zal in de naaste toekomst nog wel meer worden vernomen. Een voorlopig co mité is opgericht, gevormd door me vrouw F. Th. v. d. Wind-Peereboom Voller, Aarlanderveen, mevr. C. Kla- verweijden-Blonk, de heren mr, A. J. Meijer, A. J. A. Breukel, A. J. Lem- kes en J. S. Deurlo te Alphen aan de Rijn, van wie de laatste genoemde, wonende Dr. Lovinklaan 11 de ge wenste* inlichtingen kan verstrekken. Geboren: Gerardus Adrian us Maria, z. van J. P. van Eijk en M. M. Bunnik; Alida, d. van T. Hagen en K. van den Hoek; Klasina, d. v. M. van Zwieten en G. Buis; Neel- tje Marianne, d. van C. Boot en v. C. Koopman; Tonia Jacoba, d. van J. Verburg en M. C. van Elswijk; Johannes, z. van C. Baltes en E. v. Doom; Cornelis Huibert, z. van H. Schouten en C. P. van der Kwaak. Huwelijksaangiften: Cornelis Jan Koelewijn, 22 j. en Johanna Hunink 19 j.; Thomas Jacobus Ketel, 28 j. en Antonia Martens 24 jaar. Huwelijken: Jan Jacob den Har- tog, 29 j. en Anna Cornelia Munnik 27 j.; Albertus Zagt, 30 j. en Griet je Veldhoen, 28 j.; Petrus Albertus Sebastiaan van der Neut, 25 j. en Geertrui Rijneveld, 20 j.; Joannes Lukkien, 25 j. en Masje van Schie, 25 j.; Arie Koetsier, 24 jf en Aaltje Soreij, 28 j Arie Zoutman, 27 j. en Huiberdina van Doorn, 23 jaar. Overleden: Petronella Johanna v. Leeuwen, 1 maand; Dirk van den Berg, 78 j.; Maria Bosman, 83 jaar, weduwe van J. Bosman; Jannetje van ter Meij, 84 j., weduwe van A. Verwaay; Hendriekje Apofenia Lok 62 j„ echtgenote van K. J. Koene koop; Helena Hendrika Waarts, 58 j-s weduwe van C. Koelewijn; Ma ria Broekhuijzen, 84 j., weduwe van G. van Dolder. HAZERSWOUDE (Dorp) Spelregels. Vrijdagavond hield de heer Caro, voorzitter van de Leid se Voetbalbond, op uitnodiging van de besturen van de R.K.V.C. en de Hazerswoudse Boys een causerie over de spelregels van het voetbal spel. De zaal was tjokvol. Winkelweek. Ér is weer een commissie benoemd uit de „Mico", die een winkelweek zal organiseren, indien wij goed zijn ingelicht, zal deze weer een bijzondere attractie zijn voor het publiek. De winkel week wordt gehouden van Maandag 29 November tot Zaterdag 4 Decem ber 1948. KATWIJK L.T.B. In behandeling kwamen de beschrijvingsbrieven voor de vak groepen bloembollenkwekers en tuin ders Behoudens het voorstel Grote broek, dat afschaffing van alle sa neringsmaatregelen beoogt, ging de vergadering accoord met alle ver dere voorstellen. De afgev. krijgt echter vrij mandaat. Tot afgev. wer den gekozen de heren C. J. Bos kamp en F. van der Valk. Voor de vakgroep tuinders zullen afgevaar digden zijn de heren F. C. Meijer en v. d. Valk. Besloten werd nog een schrijven a. h. bestuur v. K. en O. te richten, beogend dat aan kopers geen gelegenheid wordt gegtven na af loop van de veiling een keuze te doen uit de doorgedraaide producten, aangezien deze methode te veel drukt op de prijzen tijdens de vei ling. Immers, de kopers weten, dat na de veiling nog voldoende gele genheid is om hun voorraad aan te vullen. Dan kwam in bespreking een te houden feestavond. Het bestuur herinnerde aan de schitterend ge slaagde avond vorig jaar, toen het koor van Loosduinen met zulk een groot succes is opgetreden. Thans zal weer getracht worden, dit koor hier voor bereid te vinden en wel op 2e Kerstdag in het Parochiehuis. Dit had de algemene instemming der vergadering. LISSE Vleeskeuringsdienst. Voor de vleeskeuringsdienst is een nieuwe ge meenschappelijke regeling ontwor pen. Er zal een adviescommissie wor den ingesteld, bestaande uit 4 leden, t.w. de burgemeester van de centrale gemeente en een vertegenwoordiger van elke kringgemeente, t.w. Sas- senheim, Noordwijkerhout en Voor hout. L.T.B. De voorz., de heer M. J. Mesman, wees inzy openings woord op de lagere land- en tuin bouwschool te Hillegom, welke on langs is geopend.. De nieuwe geest, adv., pater Hieronymus, werd geïn stalleerd. Overgegaan werd tot de behandeling van de beschrijvings brief voor de algemene vergadering van de vakgroep kwekers. De heer Oosterveer gaf na een korte inleiding van de voorzitter, een overzicht van de stand der werk zaamheden in de vakgroep. De kring- Horizontaal: 1. yoornamelijk, 9 honingdrank, 10 eikenschors. 11 voorzetsel, 13 langer maken, 16 muzieknoot, 17 een der zonen van Jacob, 19 bereide dierenhuid, 7.0 tam, 21 haarvlecht, 23 eerst komende (afk) 24 zuivelpro duct, 25 munt in Japan, 27 voor zetsel, 28 brugje over een smal water, 29 smal en dun stuk hout 0 lusthof, 32 muzieknoot, 34 vet der ma'k, 36 troefkaart, 37 ver scheurend dier, 39 meisjesnaam, 40 voorzetsel, 41 stad in Z. Holl. 43 afkorting, van zekere gods dienst, 44 landtong, 45 aanwij zend voornaamwoord, 47 de op per bestuurder van een ridder orde, Verticaal: 1 ondertekening, 2. voorzetsel, 3 hevig, 4 part, 5 wen ding, 6 telwoord, 7. laatste kwar tier (afk.), 8 iemand, die de klok ken repareert, 12 rivier in Zwit serland, 14 ontkenning (spreektaal), 15 zot, 16 laagvlakte, 18 veter, 20 wijze leidsman, 22 teken, 24 voeg woord, 26 namelijk (afk.), 27 telwoord 31 boom, 32 koor van zangers, 33 plechtige gelofte, 35 nakroost, 37 su perlatief van goed, 38 verstand, 41 jongensnaam, 42 holte in een muur, 44 ontkenning (Eng), 46 geheel de uwe (afk. Lat.). Oplossingen worden tot en met Woesdag 18 Nov. a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede inzen ders zullen worden verloot een stel zilveren manchetknopen, een vul potlood en een verzilverde sigaret- tendover OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1 arena, 5 aroma, 9 toren, 10 steel, 11 Lea, 12 ont, 13 rel, 14 adder, 16 Senne, 18 rente, 20 ma ger, 23 leest, 26 laken, 27 adé, 29 dag, 30 pad, 31 Regge, 32 eland, 33 traan, 34 ronde. Verticaal: 1 atlas, 2 roede, 3 era, 4 anode, 5 aster, 6 oer, 7 meent, 8. allee, 14 angel, 15 Regen, 17 neg, 19 nes, 20 Maart, 21 ander, 22 raden, 23 leger, 24 stand, 25 todde, 28 ega 30 pan. Was het wegens de extra-prijs dat het aantal inzendingen deze keer overstelpend groot was? Hoe het ook zij, vele lezers hebben hun krachten ingespannen en veelal met succes. Het aantal juiste oplossingen was eveneens groot. Door het lot werd de extraprijs, een verzilverde sigaret tenkoker, toegewezen aan T. Stuif zand, Maresingel 70, Leiden. En ver der: le prijs een sigarenaansteker, J. Hoogeveen, Noordeinde 40, Hoogmade 2e prijs, een portemonnaie, P. v. d. Berg, Bergamolaan 19, Voorhout, 3e prijs, een vulpotlood, Magda v. Tey- hngen, Mauritsstraat 52, Leiden De prijzen zullen worden toegezonden. vergadering is ontevreden over de gang van zaken van het vakgroeps bestuur. De vakgroepbestuurders be loven veel, doch doen niet veel. De L.T.B. dreigt, voor de bloembollen streken althans, te verdwijnen. De kringbestuurders heben de regle mentswijziging goedgekeurd even wel onder voorwaarde, dat het ge hele bestuur van de vakgroep kwe kers van de L.T.B. na de vaststel ling der statuten zal aftreden. Dit voorstel wordt gedaan door het kringbestuur der L.T.B. afd. Bloem bollenstreek. Hiermede meent men de juiste stap gedaan te hebben om het L.T.B.-verband in goede vorm te krijgen. De heer A. J. Mesman wees na drukkelijk op het falen van het hoofdbestuur inzake de groep bloem bollenkwekerij. Dit moet zeer zeker en spoedig veranderen. Waarom krij gen wij geen vakliteratuur? De pas sagiers verlaten het schip en de be manning blijft, doch hiervan kan het schip van de L.T.B. niet blijven be staan en varen. Besloten werd met het voorstel van de kring bloembollenstreek ac coord te gaan- Het voorstel van de afdeling Hil legom werd ondersteund. De voorstel len van de afd Noordwijkerhout en Voorhout, betreffende de vrijwillige inkrimp enz., werden tegelijk behan deld. Medegegaan werd met Noord wijkerhout, doch niet met het voor- stel-Voorhout. Besloten werd tegen het voorstel Grotebroek te stemmen. Gelijk lot ondervond het voorstel kring Ken- nemerland. Medegegaan werd met het voorstel Noordwijkerhout om trent het verschil van de buiten landse pry zen in eerste en tweede instantie, in het surplusfonds te stor ten. Het daarop volgend voorstel van de afd. Noordwijkerhout inzake de omzetbelasting werd na ampele be spreking voor kennisgeving aangeno men. Bij de rondvraag wijst de heer P. Dames er op, dat er een bedrag van 200.000 aan surplus is, doch een be drag van 600.000 voor vergoeding aan de vrijwillige inkrimping. Klopt dit? Hierover werd van gedachte ge wisseld. De gedachte werd geopperd om het surplus op te kopen, waar door zowel voor de vrijvyillige in- krimpers als de niet-inkrompers gel delijk voordeel zullen hebben. Wie bindt hier de kat de bel aan? Een en ander naar aanleiding van een arti kel in het vakblad voor bloembol lenteelt en -handel, van de heer P. S. van Leeuwen, in het nummer van 11 November 1948. NOORDWIJKERHOUT De gang van zaken in de L. T. B. HEFTIGE PROTESTEN De L.T.B. vergaderde gisteravond in hotel van der Geest. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter op het voorbeeld van de bóeren en tuinders, die door de L.T.B. veel hebben be reikt. Ala men vast blijft houden aan zuiver zakelijke motieven, dan zal er voor de bollenkwekers door de L. TB. niets tot stand kunnen worden gebracht, ofschoon toch de meerder heid van de vakgenoten Katholiek is. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld, voor de a.s. alg. verg. Bij het eerste punt voor deze ver gadering n.l. reglementswijziging in verband met de splitsing van de vak groep in twee secties zegt de voorzit ter, dat door de kring Bloembollen streek een brief is ingezonden met voorstel, dat alle bestuursleden ^ia de reglementswijziging zullen aftreden. De heer P. van Leeuwen gééft een korte uiteenzetting aan de leden over deze kwestie. Dp vergadering gaat accoord met genoemde brief. Het eerste Voorstel, hetwelk uit de beschrijvingsbrief ter sprake komt, is door het bestuur van de afd. Noordwijkerhout ingediend, zonder tevoren de leden hierover te horen. Er was geen gelegenheid geweest om een ledenvergadering uit te schrijven. Allereerst wordt dan voorgesteld uiting te geven aan de ontstemming inzake de vrijwillige inkrimp en con tact op te nemen met de Kamerfrac tie. om deze maatregel ongedaan te krijgen. De afd. Voorhout wil, nu de vrijwillige inkrimp blijft bestaan, af schaffing van alle bedrijfsmaatrege- len. De heer Van Leeuwen geeft een toelichting en zegt o.a„ dat deze kwestie reeds vanuit de Kamerfrac tie aangesneden is en dat men de be- drijfsmaatregelen niet kan missen, zolang de deviezenprijs niet wordt vrijgegeven. Vervolgens komen een aantal pun ten in een ongeanimeerde discussie op de proppen, o.a. de Engelse prij zen, de Duitse export en de omzetbe lasting. Tenslotte de contributie, v/elke het lid Langeveld te hoog vindt in verhouding tot de activiteit, welke van de L.T.B. uitgaat. De heer Van Leeuwen zegt. dat het bestuur het hiermede roerend eens is. Het lid J. P. van der Ploeg snijdt deze kwestie later nogmaals aan en wel op zo'n felle wijze, dat de ver gadering ineens van karakter ver andert. Genoemd lid prote.steert he vig tegen de gang van zaken in de L.T.B. en zegt, dat een bollenkweker ook niet voor een leeg bord bidt. Hij haalt het voorbeeld aan van de een drachtige samenwerking in de arbei dersbeweging en hun behaalde suc cessen. In de L.T.B. zo zeg! de heer van der Ploeg moet meer activiteit komen. „We moeten naar den Haag", zo "riep hij uit. Het bestuurslid van Leeuwen nam uiteindelijk weer het woord en zei de, dat de woorden van de heer van der Ploeg uit zijn hart gegrepen wa ren. Er is geen vertrouwen in het vakgroepbestuur. Vandaar het voor stel tot aftreden. De belangen van de leden worden niet met volle over gave behartigd. De kleine zelfstan digen worden doodgedrukt tussen ar beid en kapitaal. Om hier tussenuit te komen, is er eenheid nodig. Als de Katholieke kwekers één hechte mas sa zouden vormen, kon de regering hen niet voorbijlopen. De reorganisa tie is de laatste worp, als deze niet slaagt heeft de L.T.B. afgedaan. Ter sprake komt nog de in de lucht hangende prijsverlaging. Algemeen wordt besloten, dat men alleen dan genoegen zal nemen met verlaging van de binnenlandse prijs, als de buitenlandse is voorgegaan. .Moedercursus gesloten. De laat ste les van de Moedercursus, welke door de zorg van het W.-G. Kruis al hier werd gehouden, werd gegeven door pastoor van der Waarden. De voorzitter van het Wit-Gele Kruis heeft het sluitingswoord gesproken. Hij sprak een woord van aanbeveling voor het W.-G. Kruis en deelde me de, dat er binnenkort een alg verg. belegd zal worden en spoorde de cur sisten aan hun man of verloofde naar die vergadering te sturen Ten slotte sprak de voorzitter een woord van dank aan Zuster Kamp- schöer voor de lessen. noordwijk Bidstond. Zondagmiddag te 3 uur zal de jaarlijkse bidstond op de R.K. begraafplaats gehouden wor den. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: A. J. v. d. Zalm 97 p. Ie klasse; J. P. Goudriaan 97 p. 2e klasse; mevr. Lüschen 95 p. 3e klasse. Winkelweek. Gezien de goedge slaagde winkelweken tijdens het Bloemenfeest en in de Kronings- week, heeft het Middenstandscomité wederom plannen om tijdens de St. Nicolaasweek een winkelweek te or ganiseren. wassenaar Zondagsdienst Dr. H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel 2075, dr. A. Doelman, Wittenburgerweg 114, tel 9510 en Wassenaarse Apotheek Schouwweg 32, tel 2402. Voetbalprogramma B'auw Zwart is Zondag vrij, maar speelt half drie thuis een vriendschappelijke wed strijd tegen Roodenburg.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8