FILMKE1RIIG EN FILMACTIE 7 EEN WEEK HEEFT Voor Uw Spuitwerk ZATERDAG 13 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 SPORT VOETBAL Docos Voor de senioren slechts één wedstrijd n.l. Docos 4—LDWS 4. Aanvang 2.30 uur. Junioren: Docos a gaat naar Teylingen a. Aanvang 2 uur. De B-jun, ontvangen Stompw. Boys A om 1.15 uur. C speelt ook thuis. Aanvang 12 uur, tegen St. Bernardus B. D. speelt om 12 uur uit. tegen VVOA a. A.s. Woensdag vindt de maandelijk se junioren en adspirantenavond plaats Wederom in het R.K. Militai rentehuis hoek Mare/Oude Singel. Aanvang 7.30 uur. „Meerburg Voor Meerburg I staat a.s. Zondag de niet te onder schatten uitwedstrijd tegen Rijpwete- rmg 1 op het programma, a»ai:vani' 2 uur. Vortrch- 1 uur per fiets vanaf de Rijnegommestraat. Meerburg 2 ontvangt Lugdunum 7. Het 3e elftal gaat naar het derde eJftal van St. Bernardus. Aanvang 12 uur. Vertrek 11.30 uur. per fiets vanaf de Rijne gommestraat. Meerburg 4 krijgt thuis bezoek van SJZ 4 Aanvang 12 uur. Meerburg jun. zullen het in Voorschoten tegen de WLV-jun. niet gemakkelijk krijgen. Aanvang 12 uur Vertrek 11 uur per fiets vanaf de Rijnegommestraat. De A-adsp. ont vangen Zaterdag de nog ongeslagen Altior adsp. thuis. Aanvang 3 uur. BSMLugdunum De opstelling van Lungdunum voor de a.s. Zondag te spelen comp.wedstrijd BSM 1 Lugd 1, is als volgt: Doel: v. Oudshoorn; achter v. Pij len en J. v. Berkel; midden Volkers, v. Es en Pardon; voor: Quist, P. v. Berke.1, Sira, Verhoeven en Douma. V.V.L.V. Om 3 uur Zaterdag middag gaan de a-adsp. thuis de strijd aanbinden tegen Foreholte a. De b- adsp. krijgen het moeilijk in Stomp- wijk. Aanvang 3 uur. Het c-elftal speelt uit een vriendschappelijke match tegen Docos. Aanvang 2 uur. Het le elftal speelt Zondag aan de Elslaan tegen V.T.L. Om 12 uur vangt de wedstrijd van het 2e elftal aan tegen A.S.C. 4 in Oegstgeest. Het 3e elftal krijgt Lisse 4 op bezoek. Aan vang 1.20 uur. Het 4de elftal speelt de uit-match tegen Roodenburg 9. De jun. A krijgen Zondag om 12 uur Meerburg A op bezoek. Het B- elftal speelt tegen Foreholte B in Voorhout. Aanvang 12 uur. Het C- elftal gaat naar Lisse B. Aanvang- 1.20 uur. ITALlë KOOPT DENEMARKENS BESTE VOETBALSPELER Gisteravond werd, naar het „Alg. Dagblad" meldt, te Kopenhagen be kend gemaakt, dat de beste speler van het Deense voetbal-elftal, Johann Hansen, de linksbinnen, die tijdens cie Olympische Spelen te Londen, met zijn vier doelpunten, veruit het grootste aandeel had in de verras sende overwinning van zijn land op Italië (53), voor het Deense elftal verloren is. De Italianen, die uiter aard de onaangenaamste herinnering aan hem hebben, zijn evenwel onder de indruk gekomen van zijn spel en Juvenus (Turijn) heeft hem aange kocht voor een bedrag van 21 dui zenddollar, of ruim 55,5 duizend gulden. HANDBAL Be Bataven. Morgen spelen de le en 2e dames handbalplocgen tegen Quick 1 en 2 in den Haag. De wed strijden beginnen om 3 uur. Samen komen op het station om 1 uur. De Heren spelen om 2.30 uur op het terrein aan de Da Costastraat een onderlinge wedstrijd. HOCKEY Zuidwijck Voor de Dames is het programma als volgt: Zuidw. I te Werve I, Alliance III-^Zuidw. II, HDS IIIZuidw. III, Zuidw IVSi- seo IV. Voor de heren: HDM IVZuidw.-1 Groen Geel VZuidw. II, Kievieten IVZuidw. III. Beide eerste e1 ftallen hebben deze Zondag hun eerste ontmoeting tegen resp. te Werve I en HDM IV. Het valt daarom niet mee hierover een enigszins secure voorspelling te doen. Wel mag gezegd worden, dat Heren I een betere kans op een overwinning maakt dan de Dames, immers HDM heeft nog niet veel puntjes kunnen veroveren en staat dus enkele trap pen lager in de competitiestand. Wanneer daarom Heren I Zondag vol ledig uitkomt, staan hun kansen niet ongunstig. De Dames daarentegen hebben in de ontmoetingen tegen te Werve steeds zo ongeveer de puntjes gelijke lijk verdeeld. Ook dit maal zal het daarom we1, een gelijkopgaande strijd worden, die in beider voordeel kan uitvallen. Zuidw. II heren, moet oppassen niet weer zo'n debacle te oogsten, als zij afgelopen Zondag deden, an ders zou hun kans op een e.v. pro mote wel tot nul gereduceerd wor den. BRIDGE D.D.S. In de 19e ronde van de clubvi^rtallencompetitie werden de volgende uitslagen verkregen: Team Verboog gelijk met team de le Court, team Scheffers wint van team v. Heusden met 17 pnt., team mevr. v. Tuyn wint van team Par- mentier met 21 pnt., team Aalbers- berg gelijk mét team van Berge He negouwen 6 pnt. voor Aalbersberg; team Siem wint van team v. Delft met 42 p. In de bondscompetitie werden door de D.D.S.-teams de volgende resul taten behaald: team Verboog (D.D. S.) gelijk tegen team v. d. Staay (V OG) 1 p. voor v. d. Staay, team Scheffers (DDS) gelijk tegen team Kuff (Alphen), team v. Berge Hene gouwen (DDS) wint van team v. d. Voort (Noordwijk) met 8 p.; team Echhorn (DDS) verliest van team Brotk^n (Alphen) met 15 p. Inzending Sportcopie Wij maken de secretarissen van de diverse sportverenigingen er Qogmaals op attent, dat sport copie over de Zaterdags o£ Zondags te spelen wedstrijden vóór Vrijdag in ons bezit moet zijn. Sportcopie, welke te laat is voor het Vrijdagnummer, wordt Zaterdags alleen ge plaatst, wanneer er ruimte is. Sportredactie. LAWNTENNIS GOUDEN JUBILEUM KNLTB Voor de herdenking van het 50- jarig bestaan van de KNLTB in 1950 heeft de jubileumcommissie grootse plannen ontworpen. Het accent zal komen te liggen in het sportieve gedeelte. De interna tionale kamoioenschappen zijn de in zet. Zij worden van 31 Mei tot 6 Juni (tweede Pinksterdag) te Noordwijk gehouden en daar zij officieel erkend zijn door de internationale federatie, kunnen er in die week geen andere internationale wedstrijden van bete kenis gehouden worden. De data vallen vlak na de kamoioenschappen te Parijs en een paar weken voor Wimbledon, zodat de omstandighe den voor deelneming van sterke spe lers zeer gunstig zijn. De nationale kampioenschaopen zijn ook reeds vastgesteld: 8-14 Aug. te Scheveningen (Mets). Daarop vol gen, nieuw voor ons land, de kam pioenschappen voor B- en C- soelers: 1522 Augustus. Voorts districts- kampioenschaooen in Juli, steden- wedstrijden einde Augustus. De feestelijke viering vindt plaats to Scheveningen, in het KurV>a"s. Fr komt een reünie voor „officials", een „oudejaars-avond" voor genodigden o.a. oud-kampioenen, een jubileum vergadering en een feestavond, Te vens zal de nieuwe bondsvlag over gereikt worden, een bronzen ge- dpnkDlaat met de namen der geval len bondsleden onthuld worden, de jhr de Brauw- en de Vreedenburgh- bekers worden uitgereikt. WIET -RENNEN DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL. Hedenmorgen 5 uur luidde de stand van de Zesdaagse te Brussel: 1. BruneelDe Kuysscher 190 p. Op 1 ronde achterstand volgden: 2. Kint van Steenbergen 180 puten. 3. Ac- couFruythof 167 p. 4. en 5. Naeye Ockers en LapabieSeres 123 p. 6. SchulteBoeyen 78 p. BuylMid^H- kamp bezetten de 13de nlaats met 27 punten en 8 ronden achterstand. „Swift-combinatie". Morgen zal de laatste rit van de najaarscomoe- titie worden verreden. A en B-klas 35 km. C en D-klas 17 km. SCHAKEN Alphense SchaakclubLeithen I. Het tweede team van de Alohen- se schaalclub wist het eerste tiental van Leithen een overtuigende neder laag toe te brengen. A.S.C. won met 5—2, terwijl 3 par tijen zijn afgebroken. DAMMEN OOK KELLER IN DE STRIJD OM DE WERELDTITEL De wereldkampioen, Pierre Ghe- stem, heeft telegrafisch medegedeeld dat hij zijn titel zal verdedigen. Als laatste verrassing komt het bericht, dat ook Keiler tot de deelnemers zal behoren. De reden hiervan is, dat de Fransen door de komst van Ghestem vier deelnemers in het tournooi kre gen, tegen de Nederlanders slechts drie. Dit was voor het bestuur van de Nederlandse Dambond aanleiding om de spelers en de internationale bond te verzoeken Keiler alsnog uit RECHTZAKEN BIJZONDER GERECHTSHOF. Vurig idealist uit evenwicht ge raakt. Een geboren redenaar, meer dan normaal begaafd, zo zoude men cte nog jeugdige, nauwelijks 25-jarige Jos. J. A. P., uit Leiden, kunnen kwalificeren en daarbij in één adem bijvoegen: jammer dat dit jongmens zijn talenten niet beter heeft besteed. Van een toenmalige beweging onder jongeren, die zich aanvankelijk op religieus en literair terrein bewogen, doch zich in bezettingstijd ook met de politiek gingen bemoeien, was P. een der vurigste leden geweest. In bezettingstijd had hij zijn kans schoon gezien en het Dep. van Volksvoor lichting had in deze veelbelovende knaap, toen nauwelijks twintig jaar oud, en alleszins bruikbaar object ge zien. Als jeugdig partijman had men hem naar het front gestuurd, tenein de daar wat oorlogservaring op te doen. Eerst echter was hij naar en kele arbeidskampen in de buurt van Wenen uitgezonden, waar hij zijn oratorisch talent de vrije teugel kon laten vieren. Nadien was hij bij de Waffen S.S., als oorlogsverslaggever in vijandelijke dienst getreden, waar hij eerst aan het Oostelijk en later aan het Westfront de vijand als zo danig van dienst is geweest. De Proc.-fiscaal, mr. Braun, nam het dit jongmens uit zeer goede fa milie voortgekomen, hoogst kwalijk, dat hij, tegen de wil van z'n vader, zich aan de zijde van de vijand had ge schaard en eiste 9 jaren gevangenis straf, met aftrek. Mr. H. F. Donders, die hem verde digde, wees op de goede ondergrond die in zijn cliënt schuilde, welke zich tiidens zijn internering zo sterk heeft geopenbaard. Wat de strafmaat aan gaat .vergeleek pl. de straffen aan mannen van de Telegraaf en Nat. Dagblad opgelegd, die heel wat be langrijker werk hadden geleverd, doch veel minder gestraft waren. Met zeer veel klem drong pl. voor deze begaafde, religieus aangelegde jongeman, die zich door zijn sterk idealisme te ver had laten drijven, op de meest mogelijke clementie aan. Landwachter van de koude grond. Op de U.L.O.-school, waar de thans 56-jarige tuinder J. C, W. uit Alphen ad. Rijn, destijds het met de onder wijzer gloeiend eens was geweest, toen deze, over de toenmalige Boe renoorlog vertellende, de Engelsen in een niet al te bijster mooi licht stel de, waren de eerste Engelse antipa thieën bij deze jongen er reeds gre tig ingegaan en sindsdien was daar steeds iets van bij hem blijven han gen. Geen wonder dat de oorlog daar te nodigen deel te nemen. Het voor stel is gofdgekeurd en door Keiler geaccepteerd. Hierdoor is het aantal deelnemers op 11 gebracht. Een aan- tzl rustdagen komt nu te vervallen. Den Haag, IJmuiden en Dordrecht zullen de extra ronden, die hierdoor noodzakelijk zijn geworden, organi seren. „Alg. Dgbld" Om de v. d. Vlist-beker De uit slagen van de kwart-finale om „de v. d Vist"-beker luidden als volet W Kleijn, 17C. B. Janssens 15 wordt deze week gesDeeld, J. W. Huis.nar. Jr. 2—W. de Roode, 34 1-1, I Telcr.g, 8—H. de Water, 18 1-1, J. Zaai. tig, 9J. W. Freeke. 36, 2-9. De eigende wees wordt de uciri- fi.nale gespeeld. H. de Water. 18 speelt tegen W. de Roode, 31 en de winnaar van de wedstrijd W. K'eijn-- C. B. Jcnssens tegen Zaalberg 9. Het Het beste resultaat voor deze beker heeft W. de Roode behaald, zijn 3 gespeelde partijen eindigde alten in remise, waarbij vooral zijn laatste partij tegen J. W. Huisman Jr (bord 2) gunstig afsteekt met een verschil van 32 bordnummers. Door deze re sultaten heeft W. de Roode zich voor de demi-finale geplaatst. Ons katholieke volk wordt de laatste tijd in on rust gehouden door aller lei publicaties over twee stichtingen: de K. F. C. (Kath. nakeuring) en de K. F. A. (Kath. Film-actie) Voor wie niet enigszins op de hoogte is van de moei lijkheden, welke deze ac ties zowel op zich zelf ver. de Voorzitter der Keu- rmgs-commissies heeft eer zeer verantwoordelijke en uitgebreide taak in het sa menstellen der keurings commissies. het voorzitten der op de keuring volgen de discussies, in net be leidvol regelen der contac ten, in het zich vooraf op de hoogte stellen van ven oproep geplaatst. Als de benoemingscommissie daarvoor aangewezen, met Gods hulp, tot een juiste keuze mag komen, kan de K. F. C.-misèrie spoedig tot het verleden behoren. En dit staat ook vast, traal lichaam, het Hoofdbe stuur, al dan niet in de vorm van een Stichting, zullen worden beheerd, of en hoe een centraal Bureau zal werkzaam zijn enz. Al lee onder voorbehoud van goedkeuring door het Door dat wanneer niet voldaan luchtig Episcopaat. Maar genomen a's om haar lan- aan te bieden film-mate delijk karakter meebren gen, voor wie onkundig is van de persoonlijke span ningen, welke hier bestaan en wel in een omvang en verwardheid, welke men niet zou durven verwach ten, voor hem moet het er wel op lijken, alsof eni ge onverantwoordelijke mensen een kostbare zaak van algemeen belang aan het verprutsen of verwaar lozen zijn. Ik moge daarom enige in lichtingen geven en een verzoek doen. De K. F. C. Enige on juiste keuringsuitslagen en organisatie-fouten in de eerste na-oorlogse periode deden basluiten tot veran dering in de eifing van onze nakeuring. Deze kwam tot stand met grote en algemene waardering. Niemand had de teteurstel- ling verwacht welke we nu belevén. Maar in de grond ligt hier de schuld bij de onvoldoende finan ciële regeling. De Direc- riaal, ongeveer 400 films per jaar. in de administra tie enz. Hij deze Voorzit ter, heeft tenslotte alles in zijn hand en het moet dan ook onverantwoord heten zulk een ambt te honoreren niet een bedrag van 3000 's jaars! Een paar éclatan te fouten zijn nodig ge weest om dit inzicht bij te brengen. Nog een ander punt: Competente keur ders. die hun vrije tijd aan de précaire taak der keu ring geven, hebben recht op enige tegemoetkoming, in ieder geval op vacatie geld. Zo is het ook bij de Centrale Rijkskeuring. Zon der dat wordt vanzelf de kring, waaruit zij gekozen kunnen worden, te eng. Nu is eindelü'- het vooruit zicht aanwezig, dat de no dige financiën er zul'en komen dat dus ook bete re eisen voor geldigheid van een keurig kunnen ge steld worden en nieuwe keurders kunnen worden aangetrokken. De bladen vordt aan de voorwaarden welke redelijk geste'd rn°- gen worden en welke een goede keuring menselijker wijze waarborsen, voor de verantwoordelijkheid in deze toch S" netelige zaak door ons onherroepelijk zal worden bedankt, De K. F. A. Na de oor log is de katholieke film- actie weer opgevat een feit is. dat het huidi ge Hoofdbestuur hiermee zijn eigen aftreden heeft geregeld en geen ogenblik geaarzeld heeft dit te doen, omdat het een reorganisa tie van onder op in het al gemeen belang achtte. De Diocesane Verenigingen in de Bisdommen Breda en Den Bosch zijn haar werk zaamheden begonnen. oorheen, toen ze werkelijk Haarlem bestaat ze ook, bevredigend verliep en in maar hier moet nog nader haar stijgende lijn uitzicht contact komen over onder- gaf op belangrijker activi- delen. Utrecht en Limburg j j zijn in voorbereiding. Daarom mag nu ver zocht worden, dat men met verdere pub'icaties in deze wacht op het optreden en de actie van de nieuwe K F. A. En wie meent ge roepen te zijn om toch nog schrijven, dat hij het teiten. Het b'eek alras, dat de nieuwe conjunctuur an dere eisen stelde. En nog onder de oude leidin® we~d tot reorganisatie besloten. Alle leden van het Hoofd bestuur hebben daaraan met overtuiging medege- werkt Voortaan tal het ,e u„ óf?' ter voorlichting teur der nakeuring, of lie- hebben een wel-omschre- niet meer liggen bij het Hoofdbestuur, maar bij de Diocesane Verenigingen, die de prootst mogelijke zelfstandigheid zullen be zitten. die practisch zelf de Hoofdbestuursleden zul'en aanwijzen, die zelf zullen uitmaken, welke landelijke activiteiten door het een- Want het oude ziet nu zijn hoofdtaak nog enkel maar in de zo spoedig mo gelijke totstandkoming der Diocesane Verenigingen. I. C. M. Broekman, pr. verder geen goed aan had gedaan en W. meer naar de Duitse zijde over helde. Echter allemaal nog geen re den om zich bij de Landwacht aan te sluiten en daarbij deel te nemen aan huiszoekingen en arrestaties zelfs van eigen dorpsgenoten. Wel had hij, ook volgens het oordeel van de Proc.-fiscaal daar geen hoofdrol vervuld, maar een bruikbare kracht bij bewakingsdiensten e.d. was hij toch maar gebleken. De Proc.-fiscaal zeide niet tc weten waarom hij W., evenals zijn overige collega's, die in dertijd straffen van 7, 9 en 8 jaar hadden gekregen, niet met dezelfde maat zou meten en eiste 8 jaar met aftrek. Mr. dr. K. Klaassen haalde de voor geschiedenis op, waarin de hoofdoor zaak van W.'s afdwalingen diende gezocht. Hij moge dan in het goede geen prominente figuur zijn geweest, waar hij steeds passief, bleef, bij de Landwacht was hij het zeker ook niet. In 's vijand's dienst. Op de vraag, of hij wel wist, dat Nederland destijds met Duitsland in oorlog was, daarop scheen de chemicus A. G. S. uit Noordwijkerhout, gisteren voor het Bijzonder Gerechtshof geen posi tief antwoord te geven. Wel hield de president hem voor, dat hii in '41 tot de W.A. was toegetreden, dat hij daarna in Amsterdam een door een Duitser gegeven cursus had gevolgd er van W.A.-man naar het N.S.K.K. was overgeheveld. Maar zich zelf had hij wijs gemaakt niet tot laatstge noemde groep te behoren. Evenmin gaf hij toe tot de Nachrichtengruppe der Luftwaffe, de Organisatie Todt en Waffen-SS. te zijn toegetreden. Af gaande op het rapport dat S een gro te fantast noemde, had de Proc.-fis caal te voren wetend dat verd. het merendeel zou ontkennen deze gehele serie zekerheidshalve maar in de ten lastelegging opgenomen. Verd. gaf wel toe naar het Oostfront te zijn getrokken, doch halverwege we gens ziekte te zijn teruggekeerd. caal, heeft zich wat betreft hulpver lening aan de vijand, niet onbetuigd gelaten, daar hij in '43 aan het Oost front is' gaan vechten, reden waarom een eis van 8 jaar hier niet mis plaatst is. Mr. Mout riep, als pleiter, clementie in, zij het niet zozeer voor de persoon van verd. als wel voor de vrouw en vier kinderen, die als de onschuldige slachtoffers, het meest nog moeten lijden. In al deze zaken uitspraak over 14 dagen. HAAGSE GERECHTSHOF. Wegens een bonnen-affaire waren W. G. de J. en G. V., beiden uit Ha- zerswoude veroordeeld tot resp. 500 boete of 3 mnd. hechtenis, met voorw. 2 mnd. gevangenisstraf en 3 mnd. gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. Van dit vonnis kwamen zij in hoger beroep bij het Hof. dat de J. veroordeeld heeft tot 300 boete of 33 dagen hechten, en 1 mnd. gevan genisstraf. Omdat hij textielpunten tekort had, was door C. K. te Alphen aan den Rijn een hoeveelheid punten ge kocht, welk feit door de politierech ter met 200 boete of 1 mnd. hechtn. en 3 mnd. gevangenisstraf voorwaar delijk was bestraft. In hoger beroep heeft het Hof nu f 150 boete of 30 dagen hechtn. opge legd. Al wisten ze dan van niks, de rechtbank had de gebrs. H. en J. de W. uit Koudekerk aan den Rijn elk twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief gegeven, omdat zij de daders zouden zijn van een in braak, die in een levensmiddelenma gazijn te Leiden was gepleegd. De aanwijzing bestond hierin, dat de po litie des nachts het tweetal op een pleintje had aangetroffen, vlak bij de gestolen goederen. Volgens de verdachten was dit helemaal toevallig Ook deze verd., aldus de Proc.-fis- geweest, want ze wisten ook niet, dat Kan me niks schelen! Toen de bestuurder van de blauwe tram bij de halte Hoogewoerd wilde vertrekken, werd hij van dit voornemen afgehouden door eeh ijselijke kreet, die een dame op het trottoir produceerde. „Er ligt iemand onder de tram", ver duidelijkte ze. „Nu is zo'n mededeling de moeite van het onderzoeken waard en daarom verlieten we alle- mdal de wagen. Midden op de rijweg lagen een paar benen, die deel bleken uit te maken van een oude man. wiens verdere stoffe lijke omhulsel zich onder de tram ophield. ..Hé, wat voer jij daar uit?" vroeg een actieve conducteur. „Me rooie kolen", antwoord de de man. „Ik heb ze la ten vallen, toen ik wilde instappen". We kregen daarna enkele minuten tijd. om deze offerbereidheid ten aanzien van een tuin bouwproduct te verwerken, maar toen vond de bestuur der het welletjes. ..Zeg we moeten nog verder van daag". riep hij sarcastisch. „Ik ook", stemde de oude baas in. „maar eerst me rooie kolen". We hielden ons vervolgens onledig met het peinzen op een midde1, om aan de toestand een einde te maken. „Ik ga rije hoor", dreigde de bestuur der. ,Dat durf je toch niet", klonk het honend van on der de wagen.' Eindelijk kwam het baasje te voorschijn en kon den,. we vertrekken. ..Wat zal net wezen?" vroeg de conducteur vergevingsge zind. „Een enkele of een retour? „Niks", antwoord de de oude man „ik heb geen centen bij me." „Je bent een eigenwijze hoop dinges", zei de con ducteur. „Kan me niks schelen", zei het baasje. ..Toch laat ik me rooie kolen <iiet ka pot rije" Van onze bioscoop-spioc. Voor me in de loge_ zaten een meisje en een jonge man, die geen erg in mijn aanwezigheid hadden. Dat komt meer voor, als je je 6te"k concentreert. Zij: „Joop, houd je van me?" Hij: ..Lieve hemel, hoe dikwijls moet ik dat nu nog zeggen vanavond? Jaa! Alle mensen hebben omgegekeken. Amerikaans. De Amerikaanse snelbuf- fets hebben hun tempo ver hoogd, volgens een mijn heer. die ons vanmorgen in de Breestraat staande hie!ö. Bij de ingang laat je je wegen, vervoleens ga je eten en wanneer dat ach ter de rug is. laat je je op nieuw wegen. Voor ieder ons dat ie in die tiid aange komen bent, wordt 50 cent in rekening gebracht. Die mijnheer had het zelf mee gemaakt. Iedere middag ging hij in zo'n snelbuffet eten. Bij het binnentreden liet hij zich wegen met een baksteen in de binnenzak en bij het verlaten van de zaak legde hij die steen on der een tafeltje. „Maar", zeiden wij, „dan was je minstens vijf ons afgeval len". „Inderdaack'. antwoordde hij vrolijk. .Daarom kreeg ik iedere middag 2.50 toe!' De krachtpatser. In een coupé van de Lei- ötn-Alphen-expres zaten twee studenten en een heel klein mannetje. De studen ten verveelden zich een beetje en daarom ging er een aan de noodrem trek ken. Eerst probeerde hij het met één hand, daarna met twee. Zonder succes De rem zat zo vast a's een muur. De andere student moest er om lachen en werd daarom uitgedaagd zijn kunnen te tonen. Hij greep de rem. trok, maar moest het opgeven. „Ach. ach", zuchtte het mannetje „die jonglui van tegenswoordig ben niks v/aard in de vuustën". En om het goede voorbeeld te geven, klom hij op de bank. greeD de rem en met een schok stond de trein stil. Even later stoof een woe dende conducteur binnen. „Wie heeft er aan de noodrem getrokken", bries te hij. uIk" antwoordde het mannetje. „En met één hand!" De conducteur heeft toen een verbaaltje ge schreven. Ook met één hand. De optimist. Ten gerieve van onze le zers hebben we deze week weer een kort onderhoud genoteerd, dat plaats vond in de Haarlemmerstraat. Een scherpzinnig uitziende jongeman trad op een chi que heer toe. „Mijnheer" vroeg hij beleefd, „U bent toch een bekend zaken man nietwaar?" De heer keek hem even verbaasd aan en bevestigde de vraag. „Welnu ging de jonge man voort. „U" kunt in een paar minuten 200.000 ver dienen. Ik heb namelijk ge hoord, dat U uw dochter graag getrouwd zou zien, en dat U haar een bruid schat van 400.000 wil meegeven. Laat mij met haar trouwen dan ben ik genegen met 200.000 ge noegen te nemen". „Maar beste jongen", zei de heer, „een half jaar ge leden was je nog ba'len- jongen bij me op het golf terrein." „Dat is helemaal geen be zwaar hoor!" antwoordde de jongeman vrijmoedig. „Al bent U een slechte golfspeler, daarom kunt U nog best een goede schoon vader worden!" Omdat de tram juist voorbij ging, hebben we riet gehoord, hoe de zaak is afgelopen. Kalm blijven. Laatst verscheen er in een dagblad het bericht, dat bii een ongeval soms een klont bloed in herse nen komt. Na verwijdering wil er dan nog wel eens een deukje in de hersenen blijven waardoor de per soon in kwestie een s'echt student wordt. Gelukkig heeft een dokter in Ohio er iets op gevonden. Hij geeft de patiënt een injectie met een of andere oplossing waardoor de deuk onmid dellijk verdwijnt. Nu hebben wij een neef je dat dit jaar zijn eerste lustrum viert in de tweede klas van de H. B. S. Zijn vader en moeder meenden, dat hij wellicht ook een deukje in zijn hersenen had Daarom ging hij Dinsdag met zijn moeder onze tante Sien naar de dok ter voor onderzoek. Een half uur lang werd zijn hoofd met allerlei instru menten bewerkt. „Is het een deuk?" vroeg tante Sien angstig. „Uitgesloten", zei de dok ter. Maakt u maar nergens ongerust over. Hij heeft he lemaal geen hersens!" Om Joop, die erg pes simistisch is, meent dat onze neef een grote toe komst tegemoet gaat. Advies en correspondentie. Mevr. P. te R. Zo, U bent dus pas veertien dagen ge trouwd! Ja, dan is het erg lastig, wanneer U man dol op vis is. Gezien de kook- resultaten. waarvan U mij een beeld gaf in Uw brief adviseer ik U voorlopig maar niet aan schol of schellevis te beginnen. Ik zou het voorlopig maar bij zure haring houden. Mej. A. te L. Beseft U wel goed, dat televisie ook §eweldige nadelen heeft? telt U voor dat uw moe der over een paar jaar zegt: „Rietje hier is Joop voor je aan de telefoon". Als het dan toevalHg een door-de-weekse-dag is. voelt U zich waarschijnlijk genoodzaakt, om uw Zon dagse kleding even aan te doen. Mijnheer J. te L. U be hoeft helemaal geen jam- mertoon aan te slaan, om dat U denkt dat de vrou wen in het jaar 2000 de baas zullen zijn. De meeste mannen menen, dat het al lang zó is! die goederen er lagen. Vijf getuigen a charge en twee a décharge werden gehoord door het Hof en daarop vor derde de proc. generaal voor beide verdachten bevestiging van het von nis. Mr. J. A. Schuering pleitte vrij spraak. Arrest op 22 Nov. NAAR DE SPECIALISTEN Fa. J. van Muiden Zoon Leveodaal 176-178 - Tdef. 22469, 24668 LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De Raad kwam Donderdagavond in vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Van de Afd. Rijnsaterwoude van de Holl. Mij van Landbouw is inge komen een adres waarin gevraagd wordt om de woningen en boerde rijen liggende aan de Vriezenweg aan te sluiten aan een electriciteits- net. De Voorzitter deelt mede dat dit zeer veel zal kosten. Hij stelt namens B. en W. voor een kosten opgaaf te vragen aan de Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden. De voorz. deelt mede, dat er eni ge stagnatie in de bouw van de zes woningen is gekomen. Aanvankelijk werd medegedeeld dat de gunning niet kon plaats hebben omdat het laagste aanbestedingsbedrag te hoog was. Thans zijn enkele bezuinigin gen aangebracht en is medegedeeld, dat in principe geen bezwaar be staat tegen de aanneemsom. De provinciale directie van de weder opbouw kan echter voorlopig geen rijksgoedkeuringen verlenen, zodat het ook niet mogelijk is de officiële machtiging tot gunning te verlenen. De Raad besluit op voorstel van B. en W- tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen. Een kleine wijziging zal moeten worden aangebracht ten opzichte van het geprojecteerde kerntje aan de Vrie- senweg bij de R.K. Kerk. De wijzi ging is nodig om de voorgenomen bouw van een nieuwe R.K. Jon gensschool mogelijk te maken. De Raad besluit om de verorde ningen op de heffing van bruggeld voor de bruggen te Leimuiden en Bilderdam onveranderd vast te stel len. De voorz. deelt mede dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om op de begroting 1949 gelden uit te trekken voor de verbetering van de beschoeiingswerken aan de Zuid zijde van de Drecht ten westen van de brug te Leimuiden. Voor de ver betering van de schoeiingswerken te Bilderdam zijn reeds de nodige gel den op de begroting 1948 uitge trokken. De Gemeenterekening dienst 1946 wordt vastgesteld als volgt: Inkom sten gewone dienst 129.630,61; uit gaven 122.762,86; batig slot 6.867,75. Kapitaaldienst inkomsten 52.827,05, uitgaven 79.010. Na delig slot 26.182,05. De begroting dienst 1949 wordt daarna aangebo den. Ze sluit, wat de gewone dienst betreft, in inkomsten en uitgaven met 153.063, 84. De voorz. deelt mede, dat de Al gemene begraafplaats tc klein be gint te worden. Dit is ook het geval met de alg. begraafplaats te Rijn saterwoude. De Colleges van B. en W. der beide gemeenten zouden gaarne tot de stichting van een ge zamenlijke nieuwe begraafplaats overgaan. De heer de Vries zou veel liever de oude begraafplaats willen uitbreiden omdat deze centraal ge legen is. Besloten wordt ten slotte om de gemeentearchitect opdracht te geven voor het ontwerpen van plannen voor een gezamenlijke nieuwe begraafplaats en voor plan nen tot uitbreiding van de bestaan de begraafplaats. Dc Raad kan dan later een keuze uit deze twee plan nen maken. Daarna wordt de ver gadering gesloten.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 7