Danscursus I Bakkersknechts Theater Kiapstoe!en gemeuub. kamers Jleiefjiafttjeö 7 VIERDAG 13 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „L'art pour l'art" vervangen door „L'art pour l'homme". „De Equipe" bestaat uit docenten van de Vrije Academie in Den Haag, schilders, beeldhouwers en grafici, die hun weg naar het grote publiek al gevonden hebben en thans, onder leiding van Livinus v. d. Bundt, jon ge kunstenaars op weg helpen langs het moeilijke pad. Deze docenten hebben thans, onder auspiciën van K. en O. hun gezamenlijk werk in „De Lakenhal" geëxposeerd, op een tentoonstelling, die bijzondere be langstelling zeker waard is. Opmerkelijk is direct de grote ver scheidenheid in opvatting tussen deze kunstenaars, wier oeuvre ver uiteen loopt. Het is dan ook slechts hun sociaal-paedagogische instelling, oie hen tezamen brengt in de Vrije Academie. ,,Wij hebben niets abstracts, ver telde Livinus v. d. Bundt ons bij een toelichting op deze expositie, wat niet wil zeggen, dat wij het afwij- aren. We beschouwen het abstracte slechts niet als de dernier cri, maar als een goede oude vriend, van wie we veel geleerd hebben. Wij willen weer terug naar het menselijke in de kunst en niet als Picasso alles eenzij dig blijven bekijken; kubisme is ten slotte slechts één facet. Dit wil ech ter niet zeggen, dat wij eenzelfde stijlformule hebben; wij zijn slechts mensen met eenzelfde verlangen, dat we op verschillende wijze uiten, doch we hebben dit gemeen, dat we willen breken met het „L'art pour l'art". Wij willen een kloof over bruggen en de kunst onder de men sen brengen". Het zou te ver voeren alle stukken afzonderlijk te vermelden; we be perken ons dus tot enkele opvallende facetten van deze tentoonstelling, waarop het schilderwerk het best vertegenwoordigd is. Bijzondere aan dacht rekt een kloek stuk van Chris tian de Moor, genaamd „Kode rui ter op blauw paard", een romantisch doek met indrukwekkende vormge ving en kleuren die elkaar verdra gen. Rijker van kleur nog is zijn „Omhelzing", waar hij met gedurfder kleuren heeft gewerkt. Uit het werk van Kees Andréa spreekt meer een dichterlijk gevoel; zijn doeken uiten een zekere weemoed en zijn meer aan de natuur gebonden dan het werk van Jan van Heel, die er iets zwaar moedigs in heeft liggen, zoals b.v. „De zieke vrouw", en die zich inin- der bekommert om een directe weer- §ave, waarvan zijn „Clowns" een ewijs vormen. Ferry Slebe is een colorist, die van felle kleurencon- trasten houdt, waarvan zijn „Coupe met fruit" een voorbeeld is, waar aan men wennen moet om het mooi te vinden. Hij heeft iets gemeen met Bersenik, wiens doeken fel zijn van bewogenheid. Deze tracht meer het innerlijk van een gedachte in harde lijnen en fel contrasterende kleuren uit te beelden, waaronder de juiste vormgeving te lijden heeft. Louis Meys is in dit opzicht meer ingetogen en vindt vooral z'n kwaliteilt in zon nig en warm werk, zoals b.v. zijn magnifiek „Gezicht uit venster", een zonovergoten landschap. Op gebied van beeldhouwwerk is er niet veel. Het werk van Theo v. d. Nahmer heeft enige overc 1 komst rnet dat van Van Kralingen, die on langs op dezelfde plaats exposeerde en eveneens een zekere weemoedig heid uit z'n werk liet spreken, hoe wel het oeuvre van de eerstgenoemde niet alleen slechts een sierend ele ment heeft. Minder gevoelig als v. d. Nahmer zijn de terra-cotta stukken van Leen Blom, wiens „Meditatie" zijn evenwichtigheid en soberheid tot uiting brengt. Ten slotte opmerkelijk grafisch K. L.-DAGKALENDER. Correspondentie: secretariaat Ver „Katholiek Leiden", Jan Lievens- straat 2, Leiden, Tel. 22761. Dinsdag 16 November. 20.00 uur Rectoraat Hooigracht 29, vergadering Kath. Jongerenraad. 19.30 uur „De Harmonie", leden bijeenkomst Kath. Bond van Kap- perspersoneel „St. Cosmas". Na de gewone agendabehandeling kruisjas sen en sjoelen om aardige prijzen. Woensdag 17 November. 20.00 uur „Den Burcht" Jacobazaal, Rijnlandse Rederijkerskamer: oprichting Kring Rijn'ancf van het Werkverband Ka th aliek Amateurtoneel. De voor drachtkunstenaar Jan Mulder houdt een leerzame causerie. Donderdag 18 November. 19.00 uur Stadhuis kamer 135. Zitting Leids Jeugdparlement. Onderwerp: Lager Onderwijsvernieuwing", katholieke jongeren. De „publieke tribune" biedt ruimte genoeg 29.00 uur. „Den Burcht" Jacoba zaal. Kath. Bond voor het Gezin". Soreker dr. Jos. de Boer, inspecteur M.O., over het onderwerp: „Con tact tussen ouders en school". Muzi kale omlijsting o.l.v. de heer W. Verburg. Belangstellende zijn van harte welkom. werk van Livinus v. d. Bundt, o.a. zijn „Oog", een stuk van felle ex pressie en een treffend menselijk element. Hij werkt met gre'e geslo ten vormen, waarvan zijn „Hand met oog" een duidelijk voorbeeld is. Alles bij elkaar zeer interessant werk, dat een aandachtige beschou wing ten volle waard is. Deze expo sitie toont een streven naar nieuwe vormen in een aparte, begrijpelijke stijl, die hopelijk eens zal voeren naar het ideaal, waardoor deze kun stenaars met elkaar verbonden zijn „L'art pour l'homme De kunst voor de mensen". Wethouder J. C. van Schaik heeft hedenmiddag deze tentoonstelling ge opend. De kunstcriticus W. Jos de Gruyter zal a.s. Vrijdagavond om 8 uur in ,De Lakenhal" een lezing met lichtbeelden geven over deze expo sitie. DR. J. G. VAN ES VEERTIG JAAR HOMOEOPA THISCH ARTS. Zeer druk bezochte receptie. Gisteren mocht dr. J. G. van Es, een bekend homoeopathisch arts te dezer stede, het feit herdenken, dat hij vóór 40 jaar tot arts werd be vorderd. Dokter Van Es, die op en kele maanden na gedurende al die jaren zijn artsen-practijk te dezer stede heeft uitgeoefend, heeft het deze dag niet aan belangstelling ontbroken. Zowel 's middags als des avonds heeft een grote schare van patiënten en oud-patienten de jubi lerende arts in zijn als in een bloe menhof herschapen woning aan de Hooigracht de gelukwensen aange boden.. Van de zijde der Geref Kerk, in wier midden dokter Van Es een zeer vooraanstaande figuur is, gaven van hun belangstelling blijk de dienstdoende predikanten en een groot aantri leden van de kerkeraad. Verder merkten wij o.m. op ds. Joh. Jansen, Chr. Geref. pre dikant te dezer stede, ds M. A. Wiersinga, voorheen predikant der Geref. Kerk alhier, een deputatie van de Vereniging van Homoeopa- thische artsen, voor welke vereni ging dr. Voorhoeve, directeur van het Homoeopathisch Ziekenhuis het woord voerde, Wethouder A. J. Jon- geleen, de heer J. P. Mulder Sr., namens het bestuur van de Chr. H.B.S. en voorts verschillende fol- legae van dokter Van Es en vele anderen. Te ongeveer vier uur verscheen gistermiddag het comité, dat zich REPATRIERENDEN OP JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. Met het troepentransportschip „Jo- han van Oldenbarnevelt", dat 30 October j.L uit Tandjong Priok vertrok en dat vermoedelijk op 24 November a.s. te Amsterdam arri veert, komen de volgende militairen uit Leiden eri omgeving naar huis: Leiden: J. v. d. Berg, Timorstr. 56 en G. A. A. Schuts, Lorentskade 51. Noordwijk: D. W. M. Heidema en echtgenote, Zeestraat. Noord wijkerhout: P. C. v. d. Klugt, Parallelweg 10. uit patiënten en oud-patienten voor deze gelegenheid had samengesteld. In een hartelijke toespraak werden door de voorzitter van dit comité de verdiensten van de jubilaris voor zijn patiënten uiteengezet. Hem werd dank gebracht voor alle goe de zorgen, die hij gedurende zo lange tijd aan hen heeft besteed. Gewezen werd o.a. ook op het vele werk in de loop der jaren op maat- schaDpelijk gebied door de jubilaris verricht. Hierna werd overgegaan tot het aanbieden van een radiotoestel met bijbehorende tafel. Aan mevrouw van Es werden bloemen overhan digd. Met een hartelijk woord heeft dokter van Es voor deze hulde be dankt. Naast tal van geschenken, mocht dokter van Es op deze dag ook vele schriftelijke en telegrafische geluk wensen ontvangen. 50-JARIG JUBILEUM A. WIJNNOBEL. Morgen herdenkt de heer A. A. Wijnnobel het feit, dat hij 50 jaar ge leden in dienst van de gemeente Lei den trad. Hij is steeds werkzaam ge weest op de afdeling financiën der gemeentesecretarie, destijds Reken kamer geheten. De beer V* ijnnobel bekleedt de rang van hoofdar btenaar en heeft du- se dert hij in 1893 als volonair in dienst trad tal van ranger doorlopen. Hij was altijd een plichtgetrouw en nauwgezet ambtenaar, die de finan ciële aangelegenheden der gemeente met toewijding er accuratesse heeft behandeld. D - heer Wijnnobel, die door de autoriteiten en zijn collega's zeer wordt gewaardeerd, is ooi: bij het publiek een zeer geziene figuur. Het zal hem ongetwijfeld a.s. Maan dag zeker nie aai. belangstelling ont breken. WAT MENSEN VERZAMELEN. Wat mensen verzamelen kunt U dezer dagen zien op een tentoonstel ling in de foyer van de Stadsgehoor zaal, waar de heer A. W. Benfer een expositie inrichtte van zeer vreemd soortige aard. Het is geen zuivere postzegel-tentoonstelling, al nemen de zegels de belangrijkste plaats in, doch een wil1' "eurige greep uit dui zenden kleine dingen, die afzonder lijk geen vwaarde'hebben, maar teza men voor bepaalde personen een waardevolle collectie worden. Siga renbandjes bierviltjes, enz. enz. lig gen in lange rijen uitgesald naast kaarten uit de godenwereld, gruwel- plaatjes en een Oranje-collectie. Veert:g jarei heeft de heer Benfer de halve wereld afgereisd om tot deze verzameling te komen en heeft op zijn reizen veel vreemdsoortige exem plaren gevonden. Hedenmiddag van 4 tot 6 uur is er een ruilbeurs in sigarenbandjes en postzegels voor ca jeugd. De exposi tie is tot en met Zondag geopend. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de aoktoren Langezaal Meyboom en Nieuwzwaag. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 Nov. 13 uur tot Zaterdag 20 Nov. 8 uur waargenomen door de Apo theek Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doeza straat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 0 Tel. 26274. DISTRIBUTIEKRING LEIDEN. Van 15 tot en met 19 November zullen te Katwijk dagelijks bonkaar ten 901 almede tabaks-diversenkaar- ten worden uitgereikt. De loketten zijn geopend van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 4.30 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Aanwinsten. Profane ontwikkelingslectuur: Bless, H.: Katholieke geestelijke gezondheidszorg in Nederland. Boyer. Ch.: Handboek der wijsbe geerte. Dl. 3. Budenz, L. F.: RomeMoskou Rome. Hoek, B. e.d.: Contructieleer voor metaalbewerkers. Dl. I. Verbindingen en verbindingsmiddelen. Dl. 2. Assen en askoppelingen. Ree, R, V. Van: Metaalbewerken. Verenigde naties in volgelvlucht, De. Shakespeare, W. Werken van Dl. 1. idem idem Dl. 2. idem idem Dl. 3. Godsdienstige ontwikkelingslec tuur: Doornik, N. G. M. van: Jeugd tus sen God en chaos. Lichtflitsen: 6e jaargang, le h.j. 6e jaargang, 2e h.j. Schild. Het: 25e jaargang. Leo XIII: Magnae Dei Patris (Eccle sia Docens-reeks). Leo XIII: Rerum Novarum (Eccle sia Docens-reeks). Vertaalde romans: Gibbs, Ph.: Dans der daemonen. Jeugdlectuur: Roelofs, J.: Dagen, die je nooit ver geet! Smit, G.: Piloot Paul. Westen, I. van: De Indische club. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jaap z. van M. J. M. Fe- Tis en P. J. Ros. Theresia Maria d. van K. J. Ticheloven en A. M. Naber. Pie- ter z. van H. J. van Zwieten en A. Smeding. Cornelis z. van A. de Mooij en C. A. van Vliet. Overleden: A. J. Prevo wednr. 60 j! H. S. E. van der Heijden vr. 67 j. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. VERHOGING UITKERINGEN OVERBRUGGINGSREGELING EN SOCIALE BIJSTANDSREGELING. De minister van Sociale Zaken heeft heden een circulaire aan de ge meentebesturen getekend, waarbij mededeling wordt gedaan van een wijziging in de uitkeringen ingevol ge de overbrugginsreeling en de so ciale bijstandsregeling.. Zoals bekend, zijn de uitkeringen ingevolge de overbruggingsregeling, die een percentage vormen van liet loon, dat betrokkene in zijn beroep kan verdienen, aan maxima gebon den. Deze maxima worden jiet 0.15 per dag verhoogd. De sociale bijstandsuitkeringen zijn niet gebaseerd op een percentage van het loon, maar op normen. Deze nor men worden met 1.per week ver hoogd. Prijzen van de Kermis in de „Vroolycke flrke" De hoofdprijzen zijn gevallen: een fiets no. 0792; autostep no. 4348; de ken no. 2051; damestas no. 3457. Ver dere prijzen zijn gevallen op 4894, 3917, 2266, 1848, 2250, 5775, 1861, 4653, 1540, 128, 5374, 130, 5571, 315. HET BESTUUR. (Advertentie). LEIDSCHENDAM KATH. MULO-SCHOOL ZAL WOENSDAG A.S. INGEWIJD WORDEN. Na lang en met vele moeilijkhe den gepaard gaande voorbereidin gen zal de door het schoolbestuur van de parochie H.H. Petrus en Paulus gestichte R.K. Mulo-school officieel geopend worden. De plan nen om' de school op 1 September j.l. te doen aanvangen, moesten we gens gebrek aan schoolruimte ver schoven worden. Het gemeentebe stuur had wel de nodige medewer king toegezegd, doch de moeilijk heid was een geschikt lokaal te vin den. Op 13 Aug. j.l. besloot de raad aan het schoolbestuur in gebruik te geven een lokaal van het schoolge bouw aan de Koningin Julianaweg en dit lokaal naar de eisen des tijds te doen inrichten. Deze inrichting heeft thans haar beslag gekregen. Op de officiële openingsdag van de Mulo-school, dus Woensdag a.s. zal eerst een H. Mis tot intentie van het -welslagen van de school worden opgedragen. Van 14 tot 16 uur zal er gelegenheid zijn de school en de leermiddelen te bezichtigen. Ook kunnen de ouders dan met het on derwijzend personeel over hun kin deren spreken. Te 16 uur zal de school plechtig worden ingewijd door Pastoor M. Kammers. En tot slot van de dag zal te 20' uur een bijeenkomst zijn in het parochie huis waar.de heer Peter van Rooyen uit Apeldborn een lichtgestemde lezing zal houden over „Humor in en om de school in Nederland en Indonesië", welke lezing gesteund zal worden door snelle schetsen op het bord. WARMOND K.A.B. Medegedeeld werd, dat het St. Nicolaasfeest gehouden zal worden op Zondag 5 Dec. De heer L. Bender hield een toespraak over de jeugd in het bedrijfsleven. Hij deed een dringend beroep op de ouderen om de jongeren even door de moeilijke periode heen te helpen door hun daden en voor bede en Door de vergadering werd het voorstel aangenomen, dat er dr'e gedenkboeken werden aange- scnaft, teneinde 'deze tegen betaling van een bepaald bedrag aan de le den uit te lenen. De heer v. d. Horst dankte het bestuur van harte voor de gescha pen, gelegenheid om zijn kinderen in de afgelopen zomer uitgezonden te krijgen. Aan het eind van de avond gaf de g.a. nog enige prac- tische wenken. Speciaal verzocht hij aandacht voor het euvel dat de kinderen veel te laat naar bed gaan waardoor hun concentratievermogen ten zeerste wordt belemmerd en waardoor aan hun opvoeding ern stige schade wordt berokkend. VOORHOUT K.A.B. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat hij naar aanleiding van het propagandis tisch woord van mej. Stringa een groter opkomst had verwacht op deze eerste huishoudelijke vergadering. Binnengekomen was een dankschry- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagvond). GELEIDELIJK ZACHTER. Voor het Noord-Westen van het land: Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Meest zwaar bewolkt met hier en daar regen. Zachter vooral des nachts. Voor het Zuid-oosten van het land: Gedeeltelijk bewolkt, over wegend droog weer. Des nachts nog tamelijk koud, morgen over dag iets zachter dan vandaag. Zwakke tot matige wind tusseh Zuid en Zuid-west. ven van de gemeente, met oorkonde en grote medaille, als waardering voor de mooie bloemen-mozaieken, door de K.A.B. gelegd bij gelegenheid van Voorhouts bloemenfestijn. Van de afd. Sassenheim was een verzoek binnengekomen om in sa menwerking met omliggende plaat sen, uit de leden een bandje op te richten, om bij gelegenheden aan de vergadering een muzikale omlijsting te geven. Dit heeft de volle sympa thie van het bestuur. Tot 1 Dec. kan men zich nog bij het besuur opgeven voor de onwik- kelingscursus. De viering van het 45-jarig bestaan der afd. wordt ge vierd op 21 Nov. H. Mis waarna ont bijt, 's middags receptie, 's avonds opvoering van een revue. Gevraagd wordt die dag te vlaggen. Evenals verleden jaar zal dit jaar in samen werking met de andere organisaties een St. Nicolaasfeest georganiseerd worden. Scliaakveren. „Het Witte Paard". De schaakvereniging „Het Witte Paard" heeft op de gehouden leden vergadering het bestuur als volgt ge kozen: W. Floor, voorzitter, J. v. d. Nouland, penningmeester, B. v. Kam pen, secretaris. De contributie werd vastgesteld op 10 ets. Dit seizoen zal een simultaanvvedstrijd gespeeld wor den, terwijl tevens een voorlichtings avond zal worden georganiseerd. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 12 Nov. Groente. Bloemkaal I 2448 idem II 13—31, waspeen I 810.75, idem 5.506.75, bospeen 519, rode kool 77.80, groene kool 30 9, spruiten 3247. gele kool 7.80 8.50, boerekool 1214, andijvie 46.90, selderie 1.904.90, uien 77.10, witlof 4244 aardappe len 5.40—11.60. TER AAR, 12 Nov. Groente. Kas- snijbonen 13.60, idem met stek 6.20, witte pronkers 1.60, en idem afw. 1.20 per 10 kg.; bloemkool 4 55 cent per stuk; groene kool 611 cent, witte kool 56 cent rode kool 710 cent, sav. kool 910 cent, Chi nese kool 13 cent, spruiten 2455 cent, witlof I 4768 cent, idem II 2234 cent idem stek 5 cent per kg.; selderij 37 cent per bos sla 4-4.60 per 100 stuks, prei 63 ct. waspeen 89 cent, kroten 57 cent, per kg.; andijvie 3671 cent per bak; tomaten 18—75 cent, uien 67 cent spinazie 1442 cent, knolselderij 6 13 cent en bospeen 514 cent per kg.; s.avellen 40 cent, boerenkool 60 cent per bak; druiven 0.911.01 per kg. ROELOFA RENDS VEEN, 12 Nov. Groente. Aardbeien 0.551.45 per half pond; Tomaten A 3267, idem B 44—79; idem C 1234, kropsla 1.505.80, glassla 3.40 13.30, stoofsla 317, andijvie 4 5.40, bloemkool 536, rode kool 6—9, sav. kool 47. Vrijdag 19 November 7.30 uur begint de Cursus voor beginners en gevor derden te Roelofarendsveen in zaal HOGENBOOM. Uitsluitend toegang R. K. Dansschool P. J. MANK. gevraagd. 9033 Brood- en Banketbekkerjj M. C. HULSEBOS Kerkstraat 75 Oude Wetering. van theater te Leiden. Direct aan te bieden te gen zeer lage prijs 435 sterke klapstoelen. Voor bezichtiging te richten aan NET MEISJE gevraagd voor de hele week of 4 dagen. Jac. Th. v. d. Meer. Witte Singel 11, Roelofarendsveen. 9035 NIEUWE BEDFORD - G.EH.C. - PQNTIAG en VAUXHALL MOTOREN Grote voorraad onderdelen. H. BLOM ZN. Official G. M. C. - Pontiac Vauxhall en Bedford Dealer Hofstraat 17, Rijnsburg. e.v. met gebruik van keu ken. liefst met garage te Sassenheim, Lisse of Oegst geest. Br. onder no. 9033 bureau van dit blad. Tegen 15 December a.s. gevraagdin gezin van 6 pers. een flinke R K. Hulp in de huishouding voor de dag of voor dag en nacht. Grote was buitens huis en hulp aan werkster aanwezig. Gunstige voor waarden. Th. F. van Rijn, Heereweg 330, Lisse. 9030 Aangeboden 1ton Vrachtwagen Fordson, met nieuwe cabi ne en laadbak. Het geheel is als nieuw. 9041 Kanaalstraat 144, Lisse. Telefoon 3182. Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 19 en 26 Novem ber 1948, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Lei den, bij inzet en afslag pu- b'iele te verkopen de vol gende perc. onder Leiden, als: 1, 2. 3. De terreinen, thans in gebruik als tuinland, met stenen schuur, nabij de Tasmanstraat de Rijnkade en het Rijn- en Schieka- naal, totaal groot 1.03.37 H.A. Verpacht: ged. tot 24 Dec. 1949 voor 140.per jaar. ged. zonder termijn voor 117.per jaar. ged. zonder termijn en zonder bepaling van prijs. 4. Woonhuis met tuintje, Utr. Jaagpad 111, groot 98 c.A. verhuurd voor 4.75 per week. 5 Pakhuis met open grond Oranjegracht 74, hoek Waardkerkplein en Lange- straat, groot 208 c.A. ver huurd voor 7.per week, tijdelijk teruggebracht od 5.50 per week, tot 13 Januari 1952 Bezichtiging het land elke werkdag, perc. 4 en 5 in de I weken van veiling en af slag op Dinsdag en Don derdag van 24 uur. Betaling 27 Dec. 1948. Meerdere inl. verstrekt gen. Notaris. 8797 GLAS In LOOD IN ELKE UITVOEPING GLA5BEWERKINQ riAH WÉPEN GLAS VERZILVERD Gek Maart <HAS AUTO LEIDEN GEHARD qus NARM^TRAAT 3 TEL'»?» 'V PERSONEEL 2 Net R. R. Meisje gevr. voor de ochtenduren, la Ri- vière. Hoogewoerd 82a, 2 Net Meisje. Mevr. Fles, Koninginnelaan 12, Oegst geest, vraagt een net meis je voor halve of hele da gen als hulp in de huishou ding. 1173 2 Werkster. Net R. K. meisje, ongeveer 18 jaar, biedt zich aan voor 2 da gen per week, Dinsdag en Vrijdag, klein of groot ge zin. onverschillig wat. Br. letter A, Agent J. Borst, Hazerswoude Rijndijk. 9009 2 Net meisje zag zich gaarne geplaatst op kan toor voor lichte admini stratie. Br. onder no. 1155 bur. van dit blad. 2 H.H. Kappers. IEei$te bediende herenkapper wenst van werkkring t.e veranderen. Eventueel ook gaarne daar waar gelegen heid. is zich in het Dames vak te bekwamen. Br. on der no. 1157 bur. v. d. blad. 2 Wie heeft plaats voor een leerling machinebank werker in het bezit van di ploma ambachtsschool Br. onder no. 9028 aan agent Lv Crt. G. Wassenaar. Pic- késtraat 1, Noordwük. 2 Nette bakkersleerling gevraagd voor direct. In tern. C. de Groot Kaagjes- land B 34, Reeuwijk. 8923 2 Kinderwagen, Poppen wagen Reparatie. Spuiten, chromen, kappen overtrek ken, regenscherm. Laat dit deskundig behandelen, dan wordt uw oude wagen rieuw. Reizigers bezoek vrijblijvend. "Kinderwagen bedrijf „Speciaal" Uiterste gracht 14, Leiden, telefoon no. 20759. 1169 2 Voor Knutselaars: Steentjes, dakpannen- en tegelpapier 15—10 cent per vel, Houtbord, Plakkaat verf, liim penselen. Kleef pasta, Fantasiepapier. Leer- panier. Brons. Carton, G anspapier, Cellophaan Goudkoord, Papierhandel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 1172 2 Kinderbijbel O. T. in 12 deeltjes compleet bewerkt en geïll. door Alph. Tim mermans en Piet Broos, kerkelijk goedgekeurd. Ge heel nieuw 13.50. Rooden burgerstraat 31, tel. 23681. 2 Auto-renspel! de sensa tie van de renbaan in de huiskamer. Het spel waar mede wij vorig jaar enorm succes hadden, thans in prijs verlaagd. slechts 1.25. Papierhandel N. Paddenburg, N. Rijn 11. 2* Ridder Witbaard! Een spannend en vrolijk ver haal met vier grote platen 19 x 27 cm. en 24 kleinere tekeningen. Een prachtboek voor slechts 1.25. Papier handel N. Paddenburg. N. Rijn 11. 1172 2 St. Nicolaas Wonder pakket!! Inhoud zeven mooiè prentenboeken St. Nicolaasboek, Gezelschap- spel met dobbe'steen, Kleurboek, doos prima kleurpastels, alles voor sslechts 2.25. Beperkte voo-raad. Papierhandel N. Paddenburg, N. Rijn 11. 2 Ongelofelijk!!! Een luxe doos post. inhoud: 25 prima enveloppen met binnen- druk. 25 dubbele vellen houtvrij briefpapier voor slechts één gulden. Boven dien kalender 1949 cadeau. Papierhandel N. Padden burg, N. Rijn 11. 1172 2 Poppenhuis, zeer fraai, 2 verdiep.. 4 kamers, compl. gestoff. en gemeub.. k'eine nopjes en verder toebeh. Roodenb.str. 31, tel. 23681. 2' Zocterwoude! Kinder klompen theemswatten, stremsel, bezems, borstels, luxe dozen zeep babypoe der. zalf, olie. Hansopiaat, leukop'ast, verbandgaas, zigzag watten, flanellen zwachtels. Prodent Castel- la, Ivorol, tandpasta enz. Wed. Lekkerkerker, Mie- ning 36. 1139 2 Horloges Wekkers, hoor xogebandjes in leder en metaal. J. Sadlo gedipl. Horloger. Herenstraat 87b. Reparatie-inrichting. 1134 2 Roeiboot overzetveer, rnet riemen, gebruikt doch in goede staat te koop aan geboden door H. H. Verbeij Scheepmaker, Biezen 76 te Boskoop. 923 2 Te koop: grooot vloer kleed heet 65, bushaard 25, vastafeltje 3.50 keukentaf eitjes 4.per stuk. eiken tafeitje 6.--, vloerkleed 15. 2 cocos- lopers 7.50, werkbroel/n 4.— per stuk en werk jassen 5 per Stuk, grote wasteil 6.50. F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51. 2 Nieuwe Gothische huls kamer, best. uit dressoir, uitschuiftafel 4 stoelen en 2 armstoelen voor de spot prijs van 850.tevens spiralen opklapbedden. di vanbedden. uitschuiftafels, ameublementen enz. enz. t Zelfde adres koopt hele en gedeelten van inboedels. Pluym. Hoogewoerd 41 Telef. 21266. 1170 2 St. Nicolaas Cadeau. Te koop Ingeb. Jaargangen Kath. Illustratie, pracht boeken, prijs 410. Swart St. Bernardus, Sas senheim. 9037 2 Voor St. Nicolaas. Mij- ther, baard, mantel, staf, masker zwarte Piet, muts, cape. masker, negerzwart, prima originele fopartike- len, duiveltje in doosje, borstplaat]es, harten. Na tuurlijk vanouds G. van Erussel, bekend en goed koopst. Haarlemmerstraat 267 Tel. 22061. 1159 2 Dames-Rijbroek, nieuw uchtbr. Jersey met peau de suède. lang model met souspieds, taille 72-74 cm. Roodenb.str. 31, tel. 23681. 2 Prima Bankstel te koop aangeboden best. uit 3-zit's bank aangeb. theemeubel, 2 fauteui s, 1 tafel. Prima stoffering. Haagweg 206. 2 Vletschouwen en roei boten te koop bij C. J. Kerkvliet en Zoon, scheep makers, Hazerswoude Dorp D 81. 9014 2 Hoe kan dat nu??? Uw oude hoed als nieuw terug binnen 10 dagen geheel nieuw vervormd vanaf 5.50. C. de Grootvan Egmond Haarlemmerstraat 145—147, Leiden. 8083 2 Attentie. Wij repareren al uw gebroken porselein Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont. toekende stukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatie lijsten. Inkoop goud en zilver Bremmer. Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1. Tel 22791. 2 St. Nicolaasgeschenken Naar het Antiek Binnen huis! Theestoven met ke tels. doofpotten, bedpannen, ruime keus in koper, tin, porcelein, blauw Meizener Ontbijtservier 60. Antieke kisten. Muusse, Hooigracht 59. tel. 23264. 1136 2 Antiquiteiten. Wortelr noten kabinet, wortelnoten porceleinl-.ast, eiken ronde tafel met blad. Fraai Frans porcelein theeservies, rui me keuze in wandborden, blauwe kopjes, wandkastje, commode, wortelnoten da mes Bureautje. Muusse, Hooigracht 59, tel. 23264. 2 Tafelbiljart; te koop pracht tafelbijart op lei, prima laken, met 3 queue's 2 tellers, waterpas en 6 bal len. maat 90 x 162. Prijs 135.Adres Hooge woerd 109. 1156 2 Opgelet! Weet u al dat U bij C. de Grootv. Eg- mond uw oude hoed met tulen kan laten opmaken voor 1.25. Klaar terwijl U wacht. Haarlemmer straat 145147, Leiden. 2 Meerpoel. Alles op r.aaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171. Leiden, lel 24815 TE HUUR 2 Te huur aangeboden een gem. zit- met kl. slaapka mer voor heer, tegen 1 Dec Centrum. Br. onder no. 1153 bur. van dit blad. GEVRAAGD! 2 Wie kan Jong Echtpaar aan kamer, eventueel met gebr. van keuken, helpen. Genegen in de huishou ding werkzaam te zijn. Br. order no. 1152 bureau van dit blad. 2 Te koop gevraagd pronk bonen en grauwe erwten of kievitsbonen. J. M. Ho- genboom, Rijpwetering. 2 Wie helpt net alleen staand R. K. Meisje aan zit-s'aapkamertje, lieft Pe- tvusparochie. Br. onder no. 1132 bureau van dit blad. 2 Naaimachines te koop gevraagd, defect geen be zwaar. wij betalen goede prijzen. Reparatie van alle merken naaimachines vlug goedkoop en met garantie. P. J. van Steijn. Haven 16. tel. 24809 Leiden. 1165 WONINGRUIL 2 Woningruil. Flink win kelpand met goede woon ruimte te ruilen voor ge sloten huis en te kooD een aquarium groot 55 x 35 met standaard. Br. onder no. 1128 bur. van dit blad. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God door de voorspraak van de H Familie. H. Anna, Henri Belletable en Gods lieve Heilige, voor verhoord gebed, door aanhoudend bidden der Drie Weesge groeten en Novenen. 1174 2 Openlijk dank aan God voorspraak van de H. H. Maagd Maria en H. Theresia voor verhoord ge bed na het bidden der drie weesgegroeten. 9012 2 Vriendin. R. K. Meisje, rn'ddenstand. zoekt vrien din, leeftijd 2325 jaar. Br. onder no. 1161 bureau van dit blad. 2 Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instru menten welke op conditie of in bruikleen worden verstrekt. Korevaarstraat 5, Leiden, Tel. 24358. 1061 2 Kantoor van Th. J. v. d Heijden. Rechtskundige en Gemeente-Deurwaar- dei Hoge Rijndijk 105-105a Lc-iden. tel. 23405. Bespre kingen bij voorkeur Vrij dagsmorgens. Incasso's, Rechtszaken, Pachtzaken, Contracten. Ontruimings- en Woonruimtewetzaken, enz 2 Accordeon, Piano, gui- tcar (accomp. en solo) Hawaiian, mandoline, ban jo, dwarsfluit, solo-zang. Vanouds aanbevo'en adres voor betere muzieklessen. Leids Muziekinstituut van Wouw, Rapenburg 1, tele foon 20458. 1104 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3