FREDERIK De Gruyter-s aroma DONDERDAG 11 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN WEDEROPBOUWPLAN In een zeer uitvoerig schrijven, hebben B. en W. de raad een concept Wederopbouwplan doen toekomen. Hel heeft betrekking op gronden, grenzende aan de Zeilmakerstraat, de Gouwekade, De Hoorn, de Gnephoel^ de Vinkebuurt en de Bilderdjjk- straat. Het betreft hier gevallen, ont staan door afbraak op last van de Duitsers en schade door bombar dementen. In verband hiermede komt gelijk ter sprake het uitbreidingsplan in West (langs de Heimanswetering). Genoemd wordt hier terrein beschik baar te stellen voor de in wijk Hoorn afgebroken dakpannenfabriek van de fa. Van Leeuwen. De voorstellen hebben diverse gemeentelijke com missies gepasseerd, maar daar men nog niet gebonden wordt, stellen B. en W. voor, de zaak voortgang te doen hebben en het ontwerp te aan vaarden. GROTE DEELNAME VOOR 2e LAURA-RIT. Parcours is gewijzigd. De L.A.U.R.A.-rit is de deelne mers goed bevallen. Regelmatig krijgt de heer Gastelaars, de actie ve secretaris van het comité enthou siaste brieven van L.A.U.R.A.-rij- ders, die hem beloven, vast en ze ker weer te kom'en en bovendien vrienden en kennissen mee te ne men. Dit enthousiasme bij de fiet sers is natuurlijk weer een stimu lans voor het comité, dat nu al be zig is om weer maatregelen te ne men om de tocht in 1949 nog beter te doen slagen met liefst nog meer deelnemers. Dat nog beter slagen zal moeilijk gaan, maar die meer dere deelnemers, die komen er wel. Een van de voorbereidingen is de ze, dat het parcours enigszins wordt gewijzigd, daar, waar zo'n wijziging een verbetering zal betekenen, hoofdzaak is het parcours hetzelfde gebleven, immers het begrip „Lau ra" m'oet blijven bestaan, anders zouden de draagspelden, welke ah beloning worden uitgereikt, hun be tekenis verliezen. Dit wil dus zeg gen, dat de tochten blijvend worden gemaakt in het gebied begrensd door Leiden, Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, vanuit het centraal gelegen Alphen aan den Rijn. De verbeteringen zijn de volgen de: De eerste dag gaat de routeniet via Hillegom langs Nieuw-Vennep naar Aalsmeer, omdat de wegen daar niet zo best zijn. Van Hillegom wordt doorgereden naar Heemste de. Dit is een heel mooie weg, met goede fietspaden. Van Heemstede wordt gereden over Hoofddorp naar Aalsmeer. De wijde akkers van de Haarlemmermeer en de mooie West- einderpias blijven dus onveranderd de aantrekkelijkheid van het par cours verhogen. Op de tweede dai wordt aan de route een afstand var twaalf km. door Amsterdam' toege voegd, waarmede aan een wens van vele Amsterdammers wordt tege moet gekomen. De weg terug gaat die dag dan niet na Hilversum over Utrecht, maar binnendoor over Vin- keveen en Uithoorn. Op de derde dag wordt de tocht naar Utrecht, in tegenstelling tot dit jaar heen ge reden over Boskoop, Gouda, Oude water en terug langs de Oude Rijn. Op de vierde dag zal men in Rot terdam kunnen kiezen tussen door de tunnel fietsen of met een bootje overvaren, hetgeen door velen zal worden geapprecieerd. Nu de tocht door deze verande ringen nog aangenamer zal worden, twijfelen wij er niet aan, of dt deelnemers zullen er nog meer ple zier aan beleven en nu was het al zo, dat een der rijders zijn enthou siasme meende te moeten doen blij ken in het volgende rijmpje, dat hij aan het secretariaat zond, mét de belofte volgend jaar niet alleen te komen: Voor een L.A.U.R.A.-rit voel ik me steeds fit, ja, ook bij storm en regen. Noteer mij maar voor 't volgend jaar; 't zij mét of zonder regen, maar als het kon Liefst met wat zon: Dan is zo'n rit een zegen. Surprise uit Canada De „Cana dian Council for Reconstruction through UNESCO" heeft ook de R.K. Mulo-school te Alphen aan den Rijn verrast met een zending schoolbe- hoetten. Onder algemene en intense belang stelling kwamen de diverse en vele verrassingen te voorschijn, als 'n voorproefje van Sinterklaasavond! .De idealen en de instellingen van de V.N. zijn hiercoor wel op bijzondere wijze in het centrum van de belang stelling der Mulo-jeugd komen te staan. De woorden, die het hoofd der school, de heer G. A. Bahlmann hieraan bij deze gelegenheid wijdde zullen daarom zeker de laatste niet zijn. Dit pakket vertegenwoordigt, vol gens een begeleidend schrijven, de vriendschap van de Canadese leraren en leerlingen voor die In andere 'an- den en hun hoop op vrede en good will tussen de mannen en vrouwen var morgen, die de kinderen van he den zijn, terwijl men de vredige won* uitspreekt; dat dit contact moge me dehelpen om te ontwikkelen „The international understanding, which our world needs". Statenkring Gouda De heer A. F. Ruijssenaars, is gekozen in het be stuur van de Statenkring Gouda van de K.V.P. BOSKOOP H. Haring t Te Ermelo, alwaar hij werd verpleegd, is, in de ouder dom van 69 jaar overleden de heer Hendrik Haring. De overledene werd 5 Juli 1879 te Wilnis geboren. In die gemeente heeft hij zitting gehad in de gemeenteraad als raadslid en als wethouder. Tevens was hij gedu rende 25 jaar voorzitter van de Boar- Bank. Te Boskoop vestigde de over ledene zich als scheepsbouwer. La ter legde hij zich meer toe op het vervaardigen van ijzeren hooibergén en ander ijzerconstructiewerk. Ook in deze gemeente bewoog hij zich op kerkelijk en politiek terrein. Zo was hij lid van het bestuur van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs en ouderling der Geref. kerk. Tevens had hij zitting in de gemeenteraad voor de A.R. partij sedert 1 Dec '33 en van 5 Sept '39 tot 16 Dec '45 als wet houder. HAZERSWOUDE (H. R.) K.A.B. Woensdagavond waren alle leden met hun vrouwen in het versierde parochiehuis St. Joris bij een, om het 60-jarig bestaan der K. A B. in het Bisdom Haarlem op fees telijke wijze te herdenken. De voorz. de heer Th. Hoppenbrouwer, opende deze feestvergadering en memoreer de enkele feiten uit de dagen der op richting der K.A.B. Hierna hield de voorz. der K.A.J. een toespraak en feliciteerde hierin namens de hele K.A.J. de leden van de K.A.B. De avond werd opgeluis terd door de spontane medewerking van de Kajotters met toneel, zang, declamatie enz. De muzikale bege leiding werd verzorgd door de heer A. Ui jee. De vlagwijding der Ka jotters werd voorafgegaan door een korf woordje van de g. a., pastoor Boin. Als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur der K.A.B. hield de heer Veldt een propaganda-toespraak. De aan de uitgang gehouden collecte voor het K.A.B.-vaandel heeft ruim 12.opgebracht. NIEUWE-WETERING Personalia. De heer Johannes C. W. v. d. Berg slaagde te Utrecht voor het vakdiploma Rijks Gediplo- meei'd Hoefsmid. NIEUWVEEN Een afdeling K.A.V.? Onder leiding van mej. Stringa, district propagandiste van de K.A.V.-bewe- ging, kwamen een aantal Kath. ar beidersvrouwen in de R.K. School bijeen, om een afdeling K.A.V. op te richten. Zr. de Boer was bereid gevonden, zich voorlopig met het secretariaat te belasten, waar be langhebbenden zich als lid kunnen opgeven. Begrafenisvereniging. De in komsten bedroegen 1.666.75; de uit gaven 1.568.62; het batig saldo 98.13. Ondanks deze gunstige fi nanciële resultaten toonde het ver slag toch een tekort van ƒ419.57 aan op de inkomsten en uitgaven van de begrafeniseen der leden.. De aftr. be stuursleden: J. Burgmeijer, W. de Boer en J. H. van Leeuwen, werden herkozen. ZOETERWOUDE (H. R.) PLOTSELINGE DOOD Het echtpaar N. Th. RomijnA. van Wetten, wonende Rijnegommer- straat 35, is hedennaoht door een be roerte getroffen en overleden. Te 1 uur overleed plotseling de 67-jarige heer Romijn, te half 5 over leed, eveneens plotseling, zijn 61-ja- rige echtgenote. ZOETERWOUDE Geboren: Wilhelmus Hermanus Leonardus Rafaël z. v. -L. den Eisen en M. J. Starrenburg, Cornelia Jo hanna Margaretha d. v. A. C. den Hollander en C. L. v. Teijlingen, Ni- colaas Maria z. v. C. Q. v. Santen en M. P. Berg, Antonia Maria d. v. A. W. Lelieveld en J. M. v. Veen, Catha- rina Martha Clasina d. v. W. Th. Hoo- gervorst en E. M. schouten, Petronel- la Theodora Maria d. v. C. Th. Roes- sen en P. J. v. Haastregt, Gerrit Ja cobus z. v. H. v. d. Stoel en Cl. Roest Christina Helena d. v J. J. Turk en C. J. Borst. Ondertrouwd: J. A. v. Marwijk 28 jr en A. J. Ammerlaan 22 jr. Getrouwd: C. J. Waaijer 25 jr en A. M. Tyssen 21jr. M. J. Stofberg 29 jr en J. A. de Wat 24 jr. Overleden C, M. v. d. Meer vr. 78 jr; W. Tijssen m. 73 Jr. Crederik krabde ver- baasd op zijn hoofd. „Wel" zei hij, eindelijk. „U hebt nog niet gezegd waar U de zak met goud stukken wenst!" ..Wat een vraag", zei de waard. .Natuurlijk wens ik dó zak hier in de gelagka mer. op deze tafel". Hij wees naar een tafel vlak bij hem. en vlak daar op* rolden zijn ogen hem bijna uit het hool'd van verbazing. Midden op de tafel stond een grote zak met goud stukken. „Hoe is het mogelijk..." steunde de waard, „Eeri hele zak met goudstukken. Zo maar op mijn tafel. Nu kan ik eindelijk mijn honderd gul den belasting beta'en aan Kobus Kluifbeen." „Van plezier danste hij op één teen de herberg door; Frede- rik stond er vergenoegd glimlachend en het avontuur met Kobus Kluitbeen verteld door Hui bert Vet bij met een gezicht alsof hij deze zak met goudstukken getoverd had. Op eens bleef de waard staan. ,,Wat een stommerd ben ik!" riep hij uit. .,11 wens .wéé zakken! Nee drié! Ne, vier' Nee! Honderd!" Plotseling trilde de herbeig op zijn grondvestten, er klonk een oenauwde gi,1 van de waard en het zelfde ogenblik was hij bedolven onder honderd zakken goudstukken. UIT DE OMGEVING KATWIJK Vannacht is de 40-jarige Katwijk- se visser J. van Duin, tijdens het in laden van lege haringvaten te IJmui- den, uitgegleden en in het ruim van een logger gevallen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en moest in ernstige toestand in het ziekenhuis te IJmuiden worden opgenomen. Ko-Plu-Ko. De Konijnen- en Pluimveevereniging vergaderde in Nieuw Brittenburg ter bespreking van de voorbereidende werkzaam heden voor de binnenkort te houden Club-tentoonstelling in het gebouw van de heer v. d. Marei, Zuidstraat. Vermeld zij, dat onder de vele uit te loven prijzen zijn een verzilver- burgemeester en een wisselbeker de wisselbeker, aangeboden door de aangeboden door dr. Hueting. Oorlogsgedenkteken. De offi ciële onthulling van het oorlogs gedenkteken naar het ontwerp van prof. L. O Wenckebach, te plaatsen ten Westen van het Gemeentehuis, zal plaats hebben Zaterdag 13 Nov. a.s. des namiddags te twee uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Geboren: Maria d. D. de Jong en C. den Hollander. Jacoba d. v. C. v. Dijk en C. v. d. P'as. Adria- na d. v. A. T. de Mol en M. Hoek. Dirk z. v. J. van Rooijen en T. den Hollander. Arie z. v. A. Hoek en C. Duyvenvooi;de. Ondertrouwd: C. Guyt en W. Guyt. Vis en J. J. den Duik, H. v. Duyn M. v. d. Oever, M. van Rijn en M. Varkevisser. Getrouwd: D. Ouwehand en A. Guyt. A. Haasnoot en E. P. Rijnsent. J. Smit en R. A. Kooien. C. Kuyt en A. van Duyn. Overleden: G. Ouwehand 9 mnd. L. van Duyn 79 jr. K. Hellenberg 64 jr. geh. met H. van der Plas. LISSE Subsidie jeugdverenigingen. Naar aanleiding van het aan Ged. Staten toegezonden besluit van de raad dezer gemeente tot toekenning aan de jeugdverenigingen ter plaat se van een subsidie van 1.per lid, voorlopig alleen voor het jaar 1948, werd door dat college bericht, dat tegen dit besluit in beginsel geen bezwaren bestonden. Er werden ech ter 2 voorwaarden aan verbonden. In de eerste plaats moeten de uitga ven, aanvankelijk begroot op 600. per jaar, worden gedaan binnen het raam van een sluitende begroting, terwijl voorts slechts goedkeuring werd verleend tot toekenning van een bedrag, nodig om een sluitende exploitatie-rekening te verkrijgen. In verband met verschillende be grotingsmoeilijkheden is door B. en W. aan dit besluit niet terstond uit voering gegeven. Thans kan gezegd worden, dat de begroting 1948 op grond van de toegekende bijzondere uitkering van het rijk sluitend is voor de oorspronkelijke en aanvul lende ramingen tot en met wijziging no. 6, zodat toekenning van subsi die, waarvan de kosten ad f 600. in de oorspronkelijke begroting zijn verwerkt, mogelijk is. Aan de door Ged. Staten gestelde tweede voorwaarde zal echter moe ten worden voldaan, om welke re den B. en W. de raad voorstellen, in die zin te besluiten, ook voor het jaar 1949. Autobotsing. Door onbekendheid met de omgeving botste op de hoek VierkantHere weg een auto tegen da tram. De auto werd deerlijk ge havend, doch persoonlijke ongeval len bleven gelukkig uit. De tram on dervond enige vertraging. IJsclub Lisserbroek. Uit het jaarverslag van de secr., de heer Chr. van der Klauw, bleek, dat het leden tal is gestegen tot 412. De heer A. Wijnhout deelde mede, dat er een batig saldo was van 1.339.22. De aftr. bestuursleden, de heren G. Vis ser, A. Wijnhout en Chr. van der Klauw, werden herkozen. Tot baan commissarissen werden aangesteld d heren C. Baartman, P. van der Werken en A. J. Vlaswinkel. Ver volgens kreeg het bestuur machti ging van de vergadering om tot een verlichting van de ijsbaan over te gaan. Een bedrag van 300.werd hierna aan obligaties uitgeloot van de lopende geldlening. Geboren: Cornelis Laurentius Hendricus z. van C. Witteman en M. P. A. Caspers; Johanna Maria d. van C. van der Zaal en W. A. Schouten; Gesina Alberta Maria d. van J. A. van Maris en A. Lommerse; Margot Pia Maria d. van M. J. Manshande en L. A. M. Dirks; Maria Margherita .An tonia d. van L. M. Huysdens en M. A. Vergouwe; Neeltje Jacoba d. van P. Ruwaard en M. G. Goedbloed; Wilhelmus Cornelis Maria z. van Th. Hoogkamer en J. C. G. van der Laan. Ondertrouwd: Reindert Dorrepaal 27 j., te Batavia, en Jacoba Gijsberta Munnik 28 j. Getrouwd: Th Schrama en M. A. K. de Vroomen; H. Wassenaar en D. M- Feeleus. Overleden: Cornelis Laurentius Hendricus Witteman 1 dag; Louisa Veldhuyzen van Zanten 74 j, wed. van J. ten Hagen Nachtvlucht van postduiven houders Voorschotense „doffers" dwaalden in 't duister Het vliegseizoen voor postduiven is alweer geruimen tijd gesloten, maar het bestuur van „De Zwaluw", de vereniging van postduivenhou ders te Voorschoten meende er goed aan te doen een nachtvlucht te or ganiseren en iTiervoor bestond zeer grote animo. Men had echter iets te vroeg gejuicht, want deze nacht vlucht was bedoeld voor de duiven- houders en niet voor de vogels. De leden kregen bericht, dat de tijd van inkorving was bepaald op 's avonds tussen 7.30 uur en 7.50 uur. Het vertrek van het inkorflokaal, de muziektent in het Benvenuto- park, was bepaald op 's avonds 8 urn en de vlucht stond open uitsluitend voor doffers tot 60 jaren. Als prijzen waren geldbedragen uitgeloofd. Bij de inkorving moesten lucifers en zaklantaarns e.d. worden afgegeven en tijdens de vlucht mocht er niet gerookt worden, tevens was liften verboden. Het bestuur vervoerde de duiven- liefhebbers in een gesloten auto met een grote omweg naar enkele lanen in Wassenaar. Op een kruispunt van vier wegen werden de koppels, 6 personen tegelijk, losgelaten. Men had een foto gekregen van een gebouw aan de Rijksstraatweg, nabij Den Deijl en hier moesten al len te zamen komen. De afstand van deze vlucht bedroeg ongeveer 3 a 4 km. en het concours werd gesloten 2 uur na de laatste lossing. Velen zijn her en derwaarts getrokken en kwamen ten slotte tot de ontdekking dat zij dichter bij Scheveningen of Den Haag dan bij Den Deijl waren gekomen. De prijzen werden als volgt behaald: Groep I: no. 1 F. Hen driks; 4. G. Teske; groep II: no. 2 v. Zijde; 5. Drift; groep III: no. 3. A. de Graaf, 6. H. H. J. v. Klaveren, 7. Kleijweg, 8. J. Haastrecht, 9. W. Al- blas, 10. F. C. v. Heusden, 11. J. Geijlswijk en laatste prijswinnende doffer Quererveld. Wij behoeven er niet bij te vertellen, dat er ontzaglijk gelachen is, al hadden enkele dof fers zich beschadigd aan takken of struikgewas. Gemeenteraad. Vrijdagavond a.s. om half acht komt de Raad Voorschoten bijeen. Agenda: tot het aangaan van een geldlening van 230.151,26 ter fi nanciering van de stichtingskosten van de 20 woningwetwoningen aan de Nieuw-Voordorpstraat. Voorts benoem'ing van een directeur van openbare werken en nog 15 andere punten. Geëmployeerden „St. Antonius" om de zaken gesloten te krijgen op 1ste Kerstdag, Oudejaarsavond en Nieuw jaar en waarin tevens medewerking gevraagd wordt voor medische door lichting van het gehele personeel. Alleen de sluiting op le Kerstdag kon een meerderheid vinden. Tot af- gev. naar het congres te Breda wer den gekozen de heren Jac. Anuaert, Cas van Riet en S. ELrommedjjk» We gens het 30-jarig bestaan der afde ling, zal de volgende vergadering een feestelijk karakter dragen. Bij de rondvraag kwamen weer klachten in behandeling over het af leveren van gedistilleerd door krui deniers; deze concurrentie der ver gunningsrecht-betalende medemid- óenstanders werd fel gelaakt en geen middel, dat toelaatbaar is, zal wor den gespaard om dit euvel de kop in te drukken. Tafeltennis. De wedstrijd Wils kracht 1Treffers 3 werd door Wilskracht gewonnen met 73. De uitslag Sleutels 4Wilskracht 2 was 82 voor Wilskracht Wils kracht 1 wist een overwinning te behalen tegen Dolfijn met 82. Op Dinsdag 9 November j.l. is Wils kracht met 3 teams te gast geweest bij Bavo Boys, de wedstrijden ston den over het algemeen op hoog peil. De totale uitslag was in het voor deel van de Bavo Boys. De uitsla gen zijn als volgt: Bavo 1Wilskracht 1 55; Bavo 2Wilskracht 2 55; Bavo Wilskracht 3 73. Het 2e team speelt op 12 Nov. een uitwedstrijd tegen A.L.T.C. 1 (Leiden), dit zal voor het 2e welfde zwaarste wed strijd worden van het seizoen. Op 16 November is er een thuiswed strijd tegen Dolfijn. Aanvang half 8. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond). RUSTIG WEER. Nevelig of mistig, overwegend droog weer met zwakke wind en weinig verandering in tempera tuur. zich toegang door het inslaan van een ruitje. Een aantal kledingstukken, een radiotoestel en distributiebeschei den worden vermist. De politie stelt een onderzoek in. BURGERLIJKER STAND Geboren: Reinier Jacobus, z. van C. J. van Oosten en A. van Schaik; Maria Anna Margaretha, d. van T. Hoogland en M. G. Jaspers; Ebelina Grietina, d. van R. Vos en J. H. Meijer; Ferdinand Johannes, z. van F. J. Sloos en M. Overdijk; Poul Ja cob Wilbert, z. van J. W. Laarman en M. M. A. Lambert. Berendina En- gelina Jacoba, d. van C. P. M. Bou- ter en E. J. Giezen. Geetrouwd: W. F. A. Vermond wednr. en J. F. Le Blanch wed.; J. E. La Valette jm. en C. Ripassa jd.; M. Sloos jm. en C. H. Breedeveld jd.; P. van Rhijn jm. en W. van der Lin den jd.; H. C. C. Eltink jm en J. W. Bavelaar; L. M. Laporte jm. en A. Lensveldt jd.; D. de Jongh jm. en C M. van den Berg jd.; W. P. den Hollander wednr. en A. H. Swaanen- burg jd.; W. J. Geenjaar jm. en M. W. Mader gesch.. J. H. Burgerhout jm. en J. J. Rozied jd. Demonstreer niet Uw slecht humeur door onnodig te toeteren. NOORDWIJKERHOUT Hotel- en restauranthouders. Op de vergadering van de afd. Sas- senheim van de bond „St. Petrus" werd de heer N. G. Turkenburg, die 20 jaar het secretariaat had waarge nomen, gehuldigd; hem werd een electrische klok aangeboden In bespreking kwam de actie der groep Slijters te Hillegom, die tegen het verhoogde vergunningsrecht te Noordwijkerhout waren, en het ver zoek der afd. Noordwijk van de Op Woensdag 17 November a.s. wordt in de Jacobazaal van de Leid- se Burcht een bijeenkomst gehou den, waarop do Krmg Rijnland van het W.K.A., definitief zal worden op gericht. De Rijnlandse Kamer, die met de voorbereiding is belast, heeft in de afgelopen week een honderdtal uitnodigingen aan verenigingen ge zonden. Op deze bijeenkomst een leerzame causerie worden ge houden door de voordrachtkunste naar Jan Muller. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Op Woensdag 17 November is het veertig jaar geleden dat mej. P. de Graauw een melksalon aan de Bees tenmarkt, thans Parkeerterrein, opende. In deze lange reeks van ja ren heeft zij vele marktbezoekers en nu buspassagiers onder haar bezoe kers mogen rekenen. Als hospita heeft „Petronella" on der de oud-studenten een goede naam, getuige de velen die haar bij Diësviering of andere feestelijkheden even komen bezoeken. Moge mej. de Graauw, die niette genstaande haar leeftijd nog gezond en fit, de melksalon en kamers be stuurt, bijgestaan door haar zoon, nog vele jaren beschoren zijn. Inbraak. Gisteravond is tussen 8 en 10 uur, bij afwezigheid van de bewoners, ingebroken in een perceel aan de Fruinlaan, bewoond door de heer V. De dader(a) verschafte(n) MARKTBERICHTEN GOUDA, 11 Nov. Kaas. Aanvoer: 169 partijen. Prijzen: le soort f 1.68 1.71, 2e soort 1.651.67 en zwa re 1.80 per kg. Handel flauw. WOERDEN, 10 Nov. Kaas. Aan voer: 181 partijen: le soort 169172, 2e soort 164168, zware 176. Handel traag. ROELOFARENDSVEEN, 10 Nov. Groente. Aardbeien 1.85 per half pond, Tomaten A 42—79, idem B 44—91 idem C 18—47, idem CC 1223, kropsla 2.208.10, glassla 5.8014.70, stoofsla 537, andij vie 411, bloemkool 734, spruit kool 1657, peen 5—7. Bloemen. Peter Pan 1629 cent Choco 1551 cent, Goldfinder 1228 cent, Blanche 1634 cent, Cydonia 2239 cent, Maison 1830 cent, Utopia 1629 cent, Mont Blanc 2232 cent, Harmonious 2130 cent Golden Seal 2247 cent, Stella 27 38 cent Rayonanten-tros 1648 cent, Asparagers plumosus 1531 cent, Choco 411 cent, Monument 1432 cent, Pulling 2834 cent, Twello's Roem 2132 cent en Cycla men 2950 cent. TER AAR 10 Nov. 1948 Groenten Snijbonen kas 914.70, idem stek 5.10, Witte pronkers 2.403.00 per 10 kg. Witlof 4669 ct. idem stek 26 ct, Tomaten 1884 ct. Uien 67 ct. Rode kool 89 ct. Witte kool 89 ct. Groene kool 810 ct. Sav. Kool 11 ct. Spruiten 30-52 ct. aUes per kg. Bloem kool 4-37 ct p. stuk. Prei 11—12 ct. Kroten 67 ct alles per kg. Andij vie 601.29 per bak. Bospeen 511 per bos. Waspeen 8—9 ct p. kg. Sla 1.50—3.80 per 100 stuks. Knolselde rij 5—11 per st. Selderij 5 st p. bos. Spinazie 2841 ct Druiven 1.03—1.06 p. kg. 2" Zoudt U nog langer op de tocht blijven zitten. Maakt dan alle deuren of vensters dicht met tocht- band van H. Janse. Het kost maar 35 cent per Me ter. Ook voor stalen ra men. Haarl^fr. 129. Tel. 218Ö8, Leiden. 1125 12? Wringerrollen. Tob niet langer met harde of ver sleten rollen. Norma> wringerroTen binnen 8 da gen weer in uw bezit met prima rubber en garantie. Komt bij ons een praten. II Janse. Haarl.straat 129. Tel. 21808, Leiden. 1125 2 Timmerlieden, heeft U geen dubbele beitel meer in uw schaaf. H. Janse heeft een kleine voorraad. Haarl.straat 129, Tel. 21808 Leiden. 2 Huismoeders, glazen en celluloid deurplaten. Be schermt uw behang en koopt deurplaten bii H. Janse. Wij zijn er spotgoed koop mee. Haarl.straat 129. Tel. 21808. Leiden. 1125 2 Wij hebben hard-board p'aten in alle maten. Ieder een kent het. Zo hard als een plank, zo glad als een spiegel 4 m.m. dik. Komt U ee'ris kijken. Bii H. Jan se. Haarl.str. 129. Tel. 21803 Leiden. 1125 2 Cartonplaten, pracht o'aten, vlak en glad 82 x 150 cm., dik 3 m.m. voor de vloer, J zolder, schuur, plafonds afzetting, enz. kosten maar 1.20. Bij H. Janse Haarl.straat 129. tel. 21808, Leiden. 1125 2 Voor St. Nicolaas. Sen satie! A.s. Zaterdag ballen verkoop, pracht grote en '-'sin'' gekleurde ballen. Ongekend lage prijzen. Bij H. Janse Haarl.straat 129. Tel. 21808. Leiden. 1125 2 Carton op rollen voor de koude dagen. Voor uw zolders, vloeren, plafonds enz. 110 cm. breed, circa 1 m m. dik op volle breedte 35 cent per meter. H. Jan se Haar'emmerstraat 129. Tel. 21808. Leiden. 1125 2 Grote carton of carton platen. 2 meter lang 1 me ter breed, 6' m.m. dik, daar kan u mee bouwen, en kos ten maar f 3.50 per hele plaat, iets gevlekt. Bij H. Janse. Haarl.straat 129. Tel. 21808 Leiden. 1125 2 Winkeliers, wegens overcompleet een pracht vitrine 165 cm. breed. 125 cm. hoog. Veel glas en nik kel. Voor aannemelijk bod Te zien Haarl.stc. 129. Lei den, tussen 67 uur. 1125 Een fles aroma voor halve prijs bij aankoop van 500 gram vermi celli of fnacaroni Van 11 t/m 17 Nov. EN BOVENDIEN 10% KORTING! 2 Auto Rijschool ..Grens- hcek". Velen verbeterden reeds hun positie door een rybewijs. Vo'ledige oplei ding o.a. verkeerswet en motorkennis. Grenshoek de school voor Leiden en Óm- streken. Tel. 24134 Hooge Rijndijk 205, Leiden. 1116 2 Let op! Dekkentouvv 70. reinigingbezems 2,koe- dekken 4.10, paardendek ken 10.50, paardenstren- gen 1.25, roskammen 55, halsters 1 25, gTOte voor raad stalstaken kruiwa gens waskuipen, spekkui- pen, spoelingkuipen du3 near de goedkope Winkel Landbouwhuis H. J. C. Beerenfenger, Nieuwe Eeestenmarkt 19. 1119 2 Voor de Fruit- en Bloe menhandel: Perkament- en vetdichtpapier. Stanielna pier, Stanielband Kaarsen met kandelaars, Fruitscha len, Papierwol, Fruitman den Fruitzakken, St. Nico- laas-labels. Crêpeservetten Luxe Inpakpapier, Goud en Zilverbrons. Paddestoe len. Diamantine. N. Padden burg. N. Rijn 11. 1122 2 II.II. Winkeliers. Het Het voordeligste adres :n Nederland voor Elastiek jes Vooroorlogse kwali teit). Plakband-apparaten, Golfcarton, Zijdevloei, Pak papier aan rollen en vellen, Winkelzakken, Paktouw. enz. is Papierhandel N. Paddenburg, N. Rijn 11. 2 H.H. Winkeliers. Wendt U voor St. Nicolaas-Labels T.T^lc,olaas-inPakPaPier, öt. Nicolaas-vuldoosjes St Nicol aas-kopj es, Zwarte Piet-kppjes. Dassen-étui's, St. Nico'aas-sluitzegels. Prentenboeken voor toe- «ku.xe, Inpakpapieren, tot Papierhandel N. Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. <2* H.H. Etaleurs. Direct leverbaar uit voorraad: Ge kleurd golf papier, St. Nico- laaskopjes, Zwarte Pietkop jes, Plakkaatverf, Penselen Brons. Crepepapier Sneeuw Punaises, Raamzuigfers. Eta agecarton, Houtbord. Etalagemos. Afzetband, Kreukstaniel. Papierhandel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 1122 2* Aan H.H. Banketbakkers leveren wij tegen sch. con currerende prijzen: Witte Koekzakken, Gebakdozen Eanketletterdozen. Taart- ?-0Zi jn' Kerslkransdozen, v ul doosjes Cellophaanpa- pier. Fantasiepapier, Pop- pek aarsjes. Perkamentzak- ken. Caisses, Taartcartons. Bruidszakjes, Bonbonzak- pes Goudkoord, Staniel- papier. Papierhandel. N. Paddenburg, Nieuwe Rijn n°. 11. H22 2 Dagdienstbode. Gevr. een net meisje, goed kun nende werken en v. g. g. v (Hulp van werkster aan wezig) Mevr. C. Fles. Ko- ninginnelaan 12. Óegst- geest. 1121 2* Landbouwers, heeft U landbouwgereedschap of stclbenodigdheden nodig, vraag het in de Goedkope Winkel Het Landbouwhuis, daar verkoopt men prima kwaliteit, tegen lage prij zen. Probeer het eens. H. J. C. Beerenfenger. Nieuwe Beestenmarkt 19 Tele foon 23151. 1118 2* Aangeboden gebruikt vooroorlogs vertokleed zware kwaliteit, circa 3 x 4 meter en 4 zware over gordijnen. G'-ote zinken tml pl.m. 100 liter. Te zien Haarl.sfr. 129. Alleen sen 67 uur 1125 TELEFOONTJES worden dagelijks eeplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). Dfe prils bedraagt 1 1.50, u'tsluitend tegen contante betaling

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3