SPEELGOEDAFDELING IS GEOPEND Onze grote VROOM DREESMANN - LEIDEN Veldmaarschalk Montgomery op Valkenburg aangekomen DINSDAG 9 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 DE HEER R. RENCKENS 40 JAAF COLLECTANT. Onderscheiden met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Een collectant is, vlot vertaald een verzamelaar. Er zijn veel verzame laars op de wereld, de een verza- mellt postzegels, een ander schel pen, een ander antiquiteiten, maar er is geen enkele reden om iemand, die 40 jaar verzamelt, te huldigen, omdat hij verzamelt ten eigen ple- ziere of bate. Hoe geheel anders was het gesteld met de heer R. Renckens, die ook 40 jaar verzameld heeft, niet tot eigen genoegen, maar tot welzijn van anderen, en niet ten eigen bate, want van al het geld dat hij 40 jaar lang bij elkaar collecteerde, heeft hij nooit een cent in de zak gestoken. Te zijner intentie werd gisteren in de St. Petruskerk de Hoogmis opgedra gen, te zijner intentie kwamen na afloop daarvan de collega-collectan ten, de leden van het studiefonds en vertegenwoordigers van het zang koor in de ,.zaal" der pastorie bij een, waar de geestelijkheid der paro chie, het kerkbestuur en vertegen woordigers van school- en armbe stuur zich bij hen voegde. De jubilerende heer Renckens, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd allereerst toegesproken door pastoor Beukers, die zeide, dat 't hier een 70-jarig jubileum betrof. De heer Renckens ir, behalve 40 jaar collec tant. tevens 30 jaar secretaris van het collectanten-college. Deze 30 jaren secretariaat tellen dubbel mede. Op deze wijze tellend, kwam pastoor tot een 70-jarig jubileum. De heer Renc kens heeft 40 jaar gecollecteerd „pro ecclesia et pauperibus" voor Kerk én armen. De Paus als hoofd der kerk handelend en sprekend, heeft hem nu het gouden kruis ..pro Ecclesia et Pontifice" voor Kerk en Paus willen toekennen, uit erkentelijk heid voor zijn grote verdiensten. Onder hartelijk applaus der om- staanders werd de jubilaris het ere teken overgereikt. De heer Renckens bracht dank aan Z. H. de Paus voor de verleende onderscheiding, aan de pastoor en alle aanwezigen voor de hem ge brachte hulde. Deze hulde stemde hem tevreden, omdat daaruit bleek, dat hij zijn werk goed gedaan had. Het grootste deel van de hem ge- brachte- lof schoof hij echter af op zijn medeleden, die de onderschei- ding hem verleend, geliefden te be schouwen als een onderscheiding van het gehele college. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN K.A.B. Zondag en Maandag vier de de K.A.B. het jaarlijks feest. De beide avonden trad dc toneelvereni ging „Kunst na arbeid", onderafde ling der K.A.B. voor het voetlicht en bracht met een goed gekozen bezet ting het vrolijke toneelspel in drie bedrijven „Je hebt 'tof je hebt 't niet". Dit stuk paste bijzonder in het kader van een feestavond, want de spelers1 wisten de geestige inhoud op werkelijk pakkende wijze te ver tolken. De talrijke spontane reacties der aanwezigen, die de zaal tot in de uiterste hoeken vulden en onder wie, behalve de parochiegeestelijkheid ook aanwezig was prof. Fr. Grent, oud kapelaan te Alphen a. d. Rijn, vorm den de beste uiting van waardering. „Kunst na arbeid" toont een lijn in opwaartse richting en wij zeggen geen kwaad van het verleden, als wij hierbij aantekenen, dat een volkomen beheersen van de tekst en inbeelding van de bedoelingen van de auteur, wiens hier vermeld werk door Man Janssen werd bewerkt, een eerste voorwaarde is voor een levendige en bijna „natuurgetrouwe" weergave. K. n. A. toont dit te hebben begrepen. De g. a. van de K.A.B., kapelaan J. W. Poel, hield vooraf een inleidng, waarin spr. zich bepaalde tot het le ven en werk van Sint Willibrordus, de grondlegger van het christendom in Nederland. Raadsagenda. De agenda voor de eerstvolgende openbare raadsver gadering op Donderdag 11 Nov., des namiddags te 7.30 uur vermeldt o.m. benoeming van een administrateur der water- en lichtbedrijven; het ver huren aan de heer W. de Jong te Gouda, heilgymnast-masseur, van een gedeelte van het gebouw voor ge neeskundige doeleinden aan de Schoolstraat, verzoek van het bestuur der bijzondere school voor g.l.o. aan het Sint-Jorisplein om medewerking ex art. 72 e.v. der lager-onderwijs- wet; de verzoeken van hetzelfde kerkbestuur om medewerking; het verzoek van het bestuur der bijz. scholen voor g.l.o. en u.l.o. aan het Sint" Jorisplein om medewerking voor het herstel van door de bezetting aan zijn schoolgebouw geleden schade; vaststellen van het partieel uitbrei dingsplan „Gouwsluis" met daarbij behorende bebouwingsvoorschriften. Nieuwe banken voor R.K. school Wegens toename van het aantal leer lingen en als gevolg van het feit, dat dc- oude tot nu toe bij de school, hoofd de heer J. M. van Gils, gebruikte Hij komt besprekingen voeren in Den Haag Hedenmorgen is veldmaarschalk Montgomery, voorzitter van het permanent comité van verdediging der 5 westelijke mogendheden, op het vliegveld Valkenburg aangekom en, voor het voeren van besprekin gen met de generale staf. De veldmaarschalk zal bovendien door H. M. Koningin Juliana worden ontvangen, waarna hem een noenmaal zal wor den aangeboden. Vrijdagmorgen om 11 uur vertrekt Montgomery weer van het Vliegveld Valkenburg. Vele autoriteiten stonden vanmor gen op het koude vliegveld de komst af te wachten van de veldmaarschalk. Onder hen merkten we op de En gelse gezant in Neder and, sir Ph; lips Nichols, de drie Nedrelandse staf chefs, n.l. luit. gen. mr. H J. Kruis, de chef van de luchtmacht, generaal majoor C. Giebel en de vice-admi- raal jhr. E. J. van Holthe, waarne mend bevelhebber van de zeestrijd krachten. Namens de minister-pre sident was aanwezig kapitein ter zee C. Modenburg. als vertegenwoor diger *sn de minister van oorlog, gen.-majoor R. H. Ca'meyer en de commandant van het vliegveld Val kenburg, de officier-vlieger le klasse J. Swaab. Om "kwart voor twaalf kwam de Dakota bestuurd door personeel van de R.A.F., uit de richting Enge land in zicht, maakte een draai over het vliegveld en zette vanuit de richting Wassenaar de wielen aan de grond. Het portier werd geopend, het trapje uitgehangen en breed glimlachend kwam d,e populaire veldmaarschalk uit "'het vliegtuig stappen. Zoals gewoonlijk droeg hij de zwarte baret, met de twee ges pen van de divisies, die bij de be vrijding van Europa zo'n grote rol gespeeld hadden. Met hem kwamen twee Engelse militaire attaché's uit het vliegtuig. De Engelse gezant was de eerste die de veldmaarschalk op Nederlandse bodem verwelkomde, waarna luit- generaal Kruis de aanwezige autori teiten aan Montgommery voorstelde. Hij poseerde even voor het leger foto graven en nadat de gewapende wacht van matrozen vier roffels had laten weerklinken, inspecteerde de veld maarschalk deze wacht, welke onder commando stond van de adelborst van de administratie le klasse J. C. Repko. Er bleek helaas geen moge lijk te zijn de veldmaarschalk enke le vragen te stellen, betreffende het doel van zijn bezoek in Nederland; het grote aantal journalisten werd netjes aan de kant gehouden. Zelfs de radio-reporter kreeg geer. kans even met z'n microfoon bij de hoge gast te komen. Hierna stapte Montgommery in de glanzend zwarte Rolls Royce van de Engelse gezant, die deze dagen als gastheer van de Veldmaarschalk zal optreden. In snelle vaart ging het in de richting Den Haag, waarmede de ze korte plechtige ontvangst ter. ein de was. Nader vernemen wij nog dat het ir. de bedoeling ligt, dat Montgommery na zijn bezoek aan Nederland zal doorreizen naar België en Frankrijk, om ook daar militaire besprekingen te voeren. van een andere school geleende ban ken door deze laatste weer worden teruggenomen, is de aanschaffing van 19 nieuwe schoolbanken noodzakelijk geworden. B. en W. stellen de raad voor in principe tot verlening der gevraagde medewerking te besluiten, echter met de restrictie, dat een na der onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheid om de aanschaf fing op een lagere economische basis tot stand te brengen. BODEGRAVEN K.A.B. Zondag vierde de K. A. B. afd. Bodegraven-Zwammerdam haar 30-jarig bestaan. Het begon met een plechtige Hoogmis en algemene H. Communie der leden. Daarna stonden in het Parochiehuis de ge dekte tafels klaar voor het ontbijt, waaraan o.a. ook aanzat de weleerw. beer G. Lemmers, oud-kapelaan de'." parochie, die tevens de H. Mis had opgedragen. Des middags was er een kleine intieme bestuursvergadering, waar gelegenheid was tot het aan bieden van gelukwensen. Na het Lof was de bovenzaal eivol voor het fees telijk slot. Het openingswoord werd gesproken door de heer N. v. Schaik, voorzitter van het feestcomité. Hij memoreerde enkele feiten uit de da gen der oprichting onder de naam van R.K. Volksbond. Van de initia tiefnemers waren nog aanwezig de heren J. de Koning, N. Walraven. Een aantal leden dat 25 jaar lid was, ontving een aardig diploma. Pastoor Janus sprak ook nog een enkel woord. Spr. herinnerde aan de moei lijkheden van de eerste jaren maar onderstreepte vooral de goede ge loofsbeleving als waarde-maat voor een Christen. De heer Steinmetz, lid der'Tweede Kamer, oud-districtsafgevaardigde was de laatste spreker. Hij dankte o.a. voor de uitnodiging en bood zijn gelukwensen aan. Het toneelstuk o. 1. v. J. ten Brink was getiteld „Tot wederdienst be reid". Een zeeman redt iemands le ven. Uit dankbaarheid belooft de ge redde altijd bereid te zijn tot weder dienst. Hiervan gebruik makend ver zoekt de redder hem een kind te willen adopteren. Dit blijkt een zusje te zijn van bakvisleeftijd. Maar door haar onappetijtelijke verschijning is zij niet erg in tel. Als ze echter het huis uitgaat en na een jaar terug komt is zij door haar verblijf bij een filmmaatschappij zo omgetoverd, dat zij voor de geredde aantrekkelijk is geworden. De rest is bekend. Vermeldenswaard is nog, dat de regisseur slechts enkele uren van te voren de rol overnam van een ver hinderde speler, en deze rol werke lijk goed uitbeeldde. Dinsdagavond zal het stuk voor de tweede maal gespeeld worden, waar na een gezellig samenzijn het feest zal besluiten. Beide avonden zorgen de Playing Boys voor de muzikale noot. BOSKOOP GOEDERENWAGEN OMGEKANTELD. Treindienst gestoord. Gistermiddag is op het emplace ment van het station alhier de laat ste wagon van een goederentrein ont spoord. Het déraillement had plaats op een z.g. rangeer-brug, welke ver moedelijk bij het passeren van de trein is afgeweken. De wagon kan telde en viel dwars op de spoor baan AlphenGouda, waardoor de verbinding enige uren was verbro ken. De reizigers konden op het sta tion overstappen in treinen, welke in beide richtingen vertrokken. G.D.S. De scheidsrechter voor de wedstrijd G.D.S.—Gouda 6 vond het blijkbaar wat te vochtig en ver scheen niet, waarom de spelers obk maar weer de kleedkamer opzoch ten. GDS 2—WSE 1—2; GDS 3—NSV 2 4—2; GDS 4—NSV 3 0—6; GDS a Sportlust a 0—3; NSV a—GDS b 0—1; ONA a—GDS c afgel. HAZERSWOUDE (H. R.) Toneelavond. Zondag gaf de to- neelvereniigng* „St. Michaël" haar jaarlijkse uitvoering. Opgevoerd werd „Marjatta's Kerst", hetgeen een vervolgstuk was van Marjatta, welk stuk vorig jaar door genoemde vereniging werd opgevoerd. Het was vermoedlijk aan het weer te verwij ten, dat de zaal niet geheel vol was. Het oo zichzelf zeer mooie stuk is door de spelers tevens op prachtige wijze uitgebeeld. Zondag a.s om 7.30 uur heeft in het Parochiehuis St. Joris een her opvoering plaats. DISTRIBUTIEKRING LEIDEN. Woensdag uitreiking van bonkaar ten 901 te Valkenburg. UIT DE OMGEVING HOOGMADE DODELUKE AFLOOP. De schipper R., die Zaterdag door een auto werd aangereden, is aan de opgelopen verwondingen overleden. K.A.B. Zondagavond gaf de K. A.B. haar eerste uitvoering in dit seizoen met mede we king van de R. K. Toneelvereniging „St. Genesius" uit Voorschoten. De heer H. Eist- geest verwelkomde de spelers. Opge voerd werd het blijspel in 3 bedrij ven „De poets van Akker ust" door O. Hersman. De goed bezette zaal heeft genoten van de kostelijke avonturen van de conservatieve Gijs Bunderman, burgemeester van Knol- wijkerwoude, als gast van het als ho tel omgetoverde buitenverblijf: „Ak- kerlustEr? jammer was he. echter dat een groot gedeelte van het eerste bedrijf door rumoer in de zaal niet verstaan kon worden, wat ook de spelers zichtbaar in hun spel bemoei lijkte. In de pauze volgde een geani meerde verloting, waarna de gasten uit Voorschoten wederom op de plan ken kwamen met „De Jas", klucht in een bedrijf, welke er goed in ging. Na afloop van het toneelprogramma werd er onder de muzikale verzor ging van „De Vrijbuiters" dankbaar van de gelegenheid gebruik gemaakt om een dansje te maken. HILLEGOM Zilveren voorwerpen gestolen. Als verdacht van diefstal van diver se zilveren gebruiksvoorwerpen heeft de Haarlemse politie aangehouden de 18-jarige dienstbode Th. Sch. uit Hil- legom. Bij haar aanhouding had zij nog twaalf theelepeltjes, een suiker schepje, een lepel en vork en een zil veren sierlepel in haar bezit. Zij bekende de diefstallen te heb ben gepleegd en verklaarde tevens de goederen samen met haar 17-jari- ge vriendin C. van Z., eveneens uit Hillegom, te hebben verkocht en het geld met deze te hebben verdeeld. Ook de vriendin is aangehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN Thuisfront. De pl. afd. van Kath. Thuisfront, die zich steeds in aller sympathie en medewerking verheugt, zal Zondag 14 Nov. een uitvoering geven in het Parochie huis. Het uitgebreide programma vermeldt een bonte revue, waarin optreden zeer bekende musici en artisten. Maatregelen zijn getroffen om zo groot mogelijk aantal perso nen van deze zeldzame uitvoering te doen genieten. Er zijn echter gren zenDaarom: voorziet U tijdig van plaatsbewijzen. Dan voorkon? t U teleurstelling! Ziet voor verdere mededelingen een advertentie in dit blad. LEIDSCHENDAM L.T.J. De vereniging van Jonge Land- en Tuinbouwers heeft Zondag j.I. op de dag van hun drie-jarig ver- enigingsbestaan feest' gevierd. Na de H. Mis tot hun intentie opgedragen, volgde een gemeenschappelijk ont bijt in het parochiehuis'. In de avond was het groot feest voor leden en ge nodigden, die door voorzitter Leo gewisseld door muziek werd op zeer Hendriks werden toegesproken. Af- vérdienstèlijke wijze een blijspel op gevoerd „Verwikkelingen in de Voor tuin". De -zaal was zeer voldaan over spel en spelers. Aanwezig waren o.m. burgemeester Banning kapelaan Raadschelders, kapelaan v. d. Voort, dé voorzitter van de L.T.B., de heer de Koning en het districtsbestuur van de L.T.J. LISSE K.A.B. Op de patroonsfeestver gadering van de K.A.B. heeft de voorz., de heer J. P. de Koning, de toneelvereniging „Nut en Genoe gen" gelukgewenst met haar jubi leum. Van de toneelwedstrijd, uitgeschre ven door de R.K. Gemengde Toneel vereniging „Nut en Genoegen", ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan, was de R.K. Toneelvereniging St. Genesius" van de parochie der H.H. Engelbewaarders te Lisse aan de beurt om op te treden. Zij bracht het toneelspel „Vliegtuig vermist", geschreven door W. Dumont en be staande in 3 bedrijven, waarvan het laatste bedrijf in drie taferelen. De inhoud van dit stuk was spannend en boeiend. De zenuwen vanwege de wedstrijd waren spoedig overwonnen en het gegeven spel was1 goed te noe men. Een verdere beoordeling zullen wij, in verband met de beoordeling door een daartoe benoemde jury niet geven. „St. Gregorius". De R.K. Ge mengde Zangvereniging „St. Grego rius" hield een donateursuitvoering, o 1. v. de heer W. Mizee. Medewer king werd verleend door de hèer E. Gervais, violist en door de heer W. Mizee, pianist. De heer T. Kranenburg begeleidde aan de vleugel het koor. Na het openingswoord van de voorz., werd aangevangen met zang afgewisseld door viool- en piano solo's. Het geheel was een harmo nisch samengesteld programma, waarvan de kunstkenners hebben kunnen genieten. Het was een hoog staande avond „St. Gregoriua" waar dig. Jubileum. De heer H. J. van Leeuwen herdenkt Zaterdag, 13 No vember a.s., de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de gebr. Randsdorp, aannemers alhier. NIEUWVEEN Nic. Boys. Het eerste heeft een grandioze overwinning behaald op de Bodengraven-reserves, waarmede zij zelfs het doelpuntenrecord wat op Vep stond met 70 hebben verbe terd. De beide debutanten: Pietersen en van den Berg, op de rechtsbinnen- en buitenplaats, hebben een uitste kende partij gespeeld. Jaap van den Berg nam zelfs twee doelpunten voor zijn rekening. In de eerste helft wordt de overwegende veldmeerder- heid in zes doelpunten duidelijk uit gedrukt. Na de thee zitten de gast heren er wel beter op en weten hun eer te redden, doch zij konden ook Wil niet onnodig claxonneren, Houd liever in, laat anderen niet verhin.deren, dat de groen-zwar- ten nog tweemaal scoorden, zodat het einde kwam met een klinkende 81 overwinning voor de boys. Bodegraven 3Nic. Boys 2 04. Nic. Boys asp. cMevo asp. c 61. OUDE-WETERING Paling te water. Toen Maan dagmorgen de auto van Kraan's pa lingrokerij over de Langeweg nabij Oude Wetering reed, gingen enkele kistjes paling, die naast de bestuur der waren geplaatst, verschuiven. De bestuurder besteedde even meer aandacht aan de paling dan aan zijn stuur, met het gevolg dat de auto pardoes het water in verdween. Een kraanwagen heeft de auto weer ge licht en de chauffeur kwam met de schrik en een nat pak de doorge stane emotie weer te boven. ROELOFARENDSVEEN DE NIEUWE KLOKKEN ZIJN GEWIJD. St. Willibrorddag is voor de paro chiekerk te Roelofarendsveen een ware feestdag geworden. In het mid den der kerk waren de nieuwe klok ken opgehangen, getooid met een hoed van witte bloemen. In de Hoog mis wijdde pastoor S. Ligthart zijn predikatie reeds aan deze nieuwe klokken. Het is 1300 jaar geleden, dat de heilige Willibrord hier het geloof bracht. Dat geloof werd hier altijd in ons dorp bewaard. Dat geloof gaan wij weer uitdragen en uitroepen met onze klokken, die op deze betekenis volle dag weer worden gewijd en zij roepen ons toe volgens d teksten, die er op staan gegoten: „Agite poe- nitentiam" Doe boete, als gij in dit door God zo begenadigde dorp toch nog tegen Gode wet zijt ingegaan; alles Katholiek en goed Katholiek en toch nog beledigingen aan onze al- goede Vader. „Ascende superius" Kijkt naar boven bij al Uw werk, hoe eenvoudig het ook is. Hetzij op het land, hetzij in het bedrijf, hetzij in het gezin of op kantoor: Kijkt naar boven en dan wordt al, ook het een voudigste werk groot. „Estote sancti" Weest heilig roept ons de kleinere, heldere wijd- klinkende klok toe, als een conclusie uit de beide andere toe. Dat was het doel van St. Willibrord. Daarvoor kwam hij met zijn wankele boot over zee naar de blanke top der duinen, daarheen heeft hij ons de weg willen wijzen. Des avonds te 7 uur werd door de ken Nieuwenhuis de plechtige wij ding verricht met assistentie van de kapelaans- Hartog en Groen. Onder wijl verklaarde pastoor Ligthart van af de preekstoel de betekenis der wij ding. De grote klok werd toegewijd aan St. Petrus, de middelste aan St. Faulus en de kleinste aan Maria. Na de wijding, welke door allen aan dachtig en met stilte gevolgd werd, besteeg de deken de kansel, om pas toor en geestelijkheid en de parochia nen geluk te wensen. De predikant had tot tekst gekozen: „De Heer zal weer zijn stem vanuit zijn huis doen horen". Spr. memoreerde allereerst het wegh'len der klokken en het luk dat ze nu wéér terug zijn. Ook Petrus, predikend het Evangelie, de leer van Christus, werd ook wegge haald en in de gevangenis- geworpen, maar toen hij door de Engel was be vrijd en onder de zijnen terug kwam, heerste er grote blijdschap. Ook gij zijt nu verblijd, nu de klokken weer ir. uw midden zijn, en hun sonore klank door de lucht zullen spreiden en u zullen toeroepen: „Doet boete wees heilig en ziet omhoog. Tot slot van de plechtigheid werd door allen het „Te Deum" gezongen, het welk op de klokken werd geïntoneerd, daar deze in volgorde de intonatie van het „Te Deum" aangeven. SASSENHEÏM K.A.B. Ook de K.A.B. alhier vierde de feestdag van de patroon' heilige St. Willibrord. De buiten kerkelijke viering had plaats in het K.S.A.-gebouw. De toneelvereniging „St. Pancratius" onderafd. der K.A. B„ gaf haar jaarlijkse toneelavond. De voorz., de heer J. Kortekaas, sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spr. uitte de wens, dat in het vervolg de gewone vergaderingen, maar vooral de ont wikkelingsavonden evenzo bezocht zullen worden. Het toneelgezelschap had op het program 'n vrolijke ge schiedenis in drie bedrijven „Het begon in 'n gracht". Het laat ons zien, hoe een eenvoudig boekhou der. die per abuis door de pers tot held gebombardeerd wordt, tot gek ke dingen kan komen. Het spel werd zeer gewaardeerd. De hoofd rollen waren op de juiste plaats. Voohal het kostelijke spel van Fre- derik Katoen verdient een pluim, evenals zijn tegenspeler vriend Willem en de hopeloos verliefde hospita. De „The Black Stars" zorg den voor de muzikale vrolijke noot. VOORSCHOTEN K. A. B. Op de feestdag van St. Willibrordus, vierde de K. A. B. haar vijftigjarig bestaan. Voor deze gelegenheid werd een plechtige Hoogmis opgedragen in de parochie kerk met generale H. Communie van de leden, 's Middags om half 3 had de officiële receptie plaats, die druk bezocht werd. Het voltallige col lege van B. en W. was aanwezig om het plaatselijk bestuur te compli menteren met het gouden jubileum. Namens, het college van B. en W. sprak wethouder van Vliet. Verder waren aanwezig afgevaardigden van de R. K. Vrouwenbeweging, de Kath. Middenstandsvereniging, de K. J. M. V. en de Kajotters, St. Genesius, de K. V. P.. A. R. K. A„ N. V. V„ het R.K. Kerkbestuur en de districtbe stuurder van de K.A.B. de heer We- bei. Namens de Kath. Middenstands- vereniging sprak de heer G. Schra- ina. Namens de L. T. B. sprak de heer C. van der Hulst een korte ge lukwens uit. Ook pastoor J. Th. van Bemmelen maakten van de gelegen heid gebruik de jubilerende K. A. B. te feliciteren. Ook de heer A. W. C. van Dongen, hoofd van de R. K. Jongensschool, bleef niet achter, om de organisatie, waarvan de ouders van zijn kinderen lid van zijn te complimenteren. De heer J. Voge laar bedankte namens de feestcom- n issie voor de belangstelling. N. I. W. I. N. Aan het Centraal Niwinbureau te 's Gravenhage is door het plaatselijk comité het mooie bedrag van 1100.overgemaakt. Hiervoor zullen 320 Kerstpaketten aan de jongens over zee worden ge zonden. Geboren: Thomas R., z. van R. Smit en A. Minderhoud; Maria E., d. van A. Toussaint en C. J. Wouters; Hermina, d. van N. ten Donkelaar en H. Paauw, Vernèdepark 17. Gehuwd: R. K. van Breda 70 jaar en M. A. Glasbergen 53 jaar. Ondertrouwd: P. Pieterse 41 jaar en A. F. G. Hoppen 29 jaar. Overleden- Anne Th. Eelkema 81 jaar Fr. Verhagen. ZOETERMEER Oogstdankdag. De jaarlijkse oogstcjankdag welke dit jaar door de L.T.B. en de L.T.J. afd. georgani seerd wordt, zal gehouden worden op Woensdag 10 November a.s. 's mor gens om 8.15 uur een plechtige ge zongen H. Mis van dankbaarheid, waarna een gezamenlijk ontbijt in de zaal van de heer Veelenturf. Tij dens de jaarvergadering die er op volgt spreekt de heer P. G. Tel over het onderwerp: „Stemt de L. T. B.- oogst tot dankbaarheid"? Des mid dags voorstelling voor de kinderen van de L.TB. leden en 's avonds de feestavond voor de leden van de L.T.B. en L.T.J. en hun gezinsleden. Voetbal. DSO aVoorburg 11 DSO c Texas 1—1DSO d—VCS 2—0 Zondag: DOSR 1—DSO 1 1—7; DuindigtDSO 2 14, Full Speed 3 —DSO 3 31DSO 4—Nootd. Boys 1—0. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. WERKTIJD VOOR NIET- VERPLEGEND PERSONEEL VAN ZIEKENHUIZEN. Naar wij vernemen is de regering voornemens te bevorderen, dat, nu de werktijd voor verplegend perso neel in de ziekenhuizen en krankzin nigengestichten van 53 op 51 uur is gebracht, ook de werktijd voor niet- verplegend personeel van die inrich tingen op 51 uur te brengen. MET 21500 GULDEN VERDWENEN Zaterdagmorgen is de 34-jarige kantoorbediende J.B. wonende in de Fretoriusstraat te Amsterdam, met 21500 gulden wisselgeld van de melkfabriek „Holland" te Amster dam verdwenen. De man had opdracht het geld te brengen naar de Incassobank aan de Ceintuurbaan. Hij is om half elf van het kantoor vertrokken. Om half twaalf be1 de de bank op om te vra gen waar het wisselgeld bleef. Toen werd duidelijk, dat B. er met het geld vandoor was. De politie heeft nog geen spoor van de voortvluch tige kunnen vinden. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 9 Nov. Kaas. Aanvoer: 151 partijen. Prijzen: 1ste soort 1.711.72 2e soort 1.65 1.68, zware 1.77 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 8 Nov. Groente. Tomaten A f 32—68, id. B 44—76, ia. C. 18—44, id. CC 1225, G'assla 9.8012:krop sla 1.508.10, stoofsla 317, an dijvie 44.70 bloemkool 536. Bloemen: Choco 2651 cent, Utopia 1630 cent, Goldfinder 14 35 cent, Cydonia 2244 cent, Peter Pan 13—19 cent, Stella 2445 cent, Blanche 838 cent, Wendy 1027 cent, Joh Waeiing 2435 cent, Choco Wit 28—74 cent, Golden Seal 2655 cent, Rayonanten tros 1'851 cent, Monument 1427 cent, Pulling 25 39 cent, Twello's Roem 1732 cent, Choco 412 cent, Jozef wit 911 cent.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 2