Houten gebouw op vliegveld Valkenburg afgebrand P. JASPERSE S. van Geldere KARPETTEN GARAGE SCHILTHUiZEN i. Aankomende Bediende Typiste 2. Net Meisje :ri| Het Fruitpaleis „Sursum Corda" DONDERDAG 21 OCTOBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Kachel aangemaakt met benzine HEDENMORGEN om half negen is brand uitgebroken in een groot houten gebouw op het vliegveld Valkenburg. Het vuur vond gretig voedsel in de grote hoeveelheid papier die in het gdbouw aanwezig was. Binnen korte tijd was de Leid se Brandweer met twee spuitwagens, aanwezig en tezamen met de brandweer van Katwijk en van het vlieg veld werd het vuur, dat spoedig van alle zijden uit het gebouw sloeg, met 17 stralen bestreden, zodat na een kwartier het gevaar bezworen was en men met de nablussing kon beginnen. Als oorzaak van het ontstaan der brand wordt genoemd het aanmaken van oen kachel met benzine. In het gebouw waren de meteorologische afdeling, de telexkamer, de radla dienst en de parachutenkamer geves' tigd. Enkele personen die zich in het gebouw bevonden, konden zich tij dig in veihgheid stellen, zij het dan dat van één hunner de kleren reeds vlam gevat hadden. Van de inboedel kon weinig gered worden. Grote kasten met papier en documenten, benevens een aantal parachuten werden een prooi der vlammen. Kostbare telextoestellen schrijfmachines, een motorfiets rijwiel werden verwrongen uit de resten van het 40 meter lange ge bouw te voorschijn gehaald. Doordat de brandweer spoedig ter plaatse was, kon verhinderd worden dat het gebouw tot aan de grond toe afbrandde. Het verkoolde geraamte staat nog overeind. Daar het gebouw afzonderlijk stond, was er geen ge vaar voor overslaan van de brand naar andere percelen. Om tien uur kon de Leidse brand weer, die onder commando stond van commandant S. W. Hagedoorn in rukken. Ook de Katwijkse brandweer, die onder leiding van commandant J. A. Geesink en hoofdbrandmeester J. C. v. d. Berg assistentie verleende, behoefde geen dienst meer te doen. De Wassenaarse brandweer, die op eigen initiatief op het terrein van de brand verscheen, behoefde geen assistentie te verlenen. Generaal mr H. J. Kruis en de ge neraal van de luchtmacht Giebel toon den hun belangstelling bij het blus- singswerk. Zij waren toevallig op het vliegveld aanwezig, om de opperbe velhebber van de landstrijdkrachten der West. Eur. Unie, de Franse gene raal Lattre de Tassigny, die per vlieg tuig weer naar Frankrijk vertrok uit geleide te doen. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Het bedrijf van de fa v. d. Kloot Meyberg te 's Molenaars telde een gouden jubilaris orrder het personeel. Het was de heer S. Sneeuw die Zondag herdacht, dat hy gedu rende 50 jaar zijn krachten aan dit bedrijf gegeven heeft, speciaal aan de afd. leerlooierij. De jubilaris, die thans 66 jaren telt, werd in zijn woning namens de di rectie gefeliciteerd door de firmante, mevr. Stoop. Dit geschiedde in de morgenuren. De woorden van erken telijkheid gingen gepaard met de aanbieding van een enveloppe met ir.houd en enkele andere geschenken Voorts werden felicitaties gebracht door het kantoorpersoneel en ook de collega's lieten zich niet onbetuigd. De laatste boden een fraaie lamp aan er. namens de zadelmakerij ontving de heer Sneeuw serviesgoed Ook de bloemen ontbraken niet. Behoorde dit alles tot het interne terrein van het fabrieksleven, ook van andere zijde, buurtbewoners etc., ontving de jubi laris zeer veel blijken van belang stelling. Het was voor hem, zyn echt genote en kinderen, dan ook 'een on vergetelijke dag. K.V.P. De voorz., de heer Jac. P. Smit, hield een nabeschouwing over de verkiezingen, welker uitslag hij, ondanks de tevredenheidsklan ken in het overgrote deel der Kath. pers, niet gunstig noemde. Het be stuur werd en bloc herkozen. Tot afgev. naar de Kamerkieskring wer den benoemd de heren G. Ponsioen Jzn., W. J. Yarken. A. Ruyssenaars, pl.v. Jac. P. Smit, J. Schipper en A. Korver. HILLEGOM Unie van Landarbeiders. Vrij dagavond zaten 'n 20-tal arbeiders weer op de schoolbanken. De heer Verbeek zette het hoe en waarom van hun werk uiteen. Door hem zul len 12 lesuren worden gegeven, door de heer Balkenende en Zadel even eens. Enkele autoriteiten waren aan wezig en spraken 'n opwekkend woord. DE ZILK K.V.P. De finantiën zijn niet rooskleurig, doch evenmin zorgwek kend. Tot afgev. naar Kringvergade ringen werden gekozen de heren C. J Ruigrok en J. de Winter, secundi V Gerritsen en L. Duivenvoorden. De aftr. bestuursleden werden herko zen. terwijl in de vacature-L. de Win ter gekozen werd de heer J. de Win ter Lzn. LISSE Vrouwenbeweging. De nieuwe presidente, mevr. Van Rijn-Van Rei- sen huldigde de afgetreden presiden te en vond het een moeilijke taak haar te vervangen. Tot penningm. is aangewezen mevr. Pijnacker. Ook de g a.. pastoor Van Zuylen, roemde de gïote werkkracht van de afgetr pre sidente, mevr. Vreeburg, die 18 jaar de veren, bestuurde, en stelde voor haar tot ere-presidente te benoemen. Dit voorstel verwierf-de algehele in stemming der vergadering. Vervol gens gaf de pastoor een uiteenzetting van de Vrouwenbew. in haar tegen- DISTRIBUTIENIEUWS LEIDEN. Morgen (Vrijdag) wordt te Leiden na-uitreiking gehouden van bonkaar ten 812. Te Katwijk wordt eveneens morgen (Vrijdag) na-uitreiking gehouden \an bonkaarten 812, woordige vorm .Tot slot: een poppen kastvoorstelling van „het Vrouwtje van Stavoren". Groene Kruis. Uit het Jaarverslag bleek dat 80 patiënten werden ver pleegd. De t.b.c. bestrijding had 43 gezinnen onder toezicht met 46 pa tiënten. Bovendien werden 20 vol wassenen en 2 kinderen verpleegd in sanatoria. In het consultatiebureau werden 478 jongelingen op „hun eer ste schreden" gevolgd. Het magazijn sloot met een nadelig saldo van 1399.20. het consultatie-bureau met een nadelig saldo van f 852de algem. afd. gaf een voordelig saldo van ƒ1167.82 te zien. De wijkverple ging vorderde een bedrag van f 1972, geheel gedekt uit de algem middelen. De begroting werd goedgekeurd op een bedrag van 16.066.(contribu tie ƒ4800.—). Hengelsnortvereniging. Het Vis- college „Vroeg present" hield haar laatste hengelwedstrijd. Ie pr. met 5 st. en 490 gram G. van Diemen; 2e pr. 6 st. en 467 gram A. Warmerdam. 3e pr. 4 st. en 346 gram A. v. Brie- men. 4e pr. 1 st. en 300 gr. J. Kamp man; 5e pr. 3 st. en 290 gr J. v. d. Laan. Als extra prijs was een kunst voorwerp geschonken welke gewon nen werd door de heer J. van Diest Jz. Er werd totaal 3055 gram vis aan de schaal gebracht. Geboren; Cornelis Albertus Jo annes z. van J. A. W. Floor en E. M. van Bree; Cornelia Maria Catharina van A. A. Couzijn en M. C. van den Aardweg; Klaas z. van L. van de Polder en H. van der Plas; Da niël Joannes Maria z- van H. van der Voort en J. A. Beijk. Ondertrouwd: Gerrit de .Jong 28 j. em Jenneke Cornelia van Stam 25 j„ te Haarlemmermeer; Cornelis Arend Smit 25 j., te Hillegom, en Emma Anna Henriëtte Geerdes 25 j.; Hen- drikus Wassenaar 28 j. en Dirkje Maria Feeleus 22 j. Overleden: Maria Duindam 73 j-, wed. van W. van Dijk; Johannes van Sijl 62 j„ wed. van H. G. Wolfs; Pie- ter Mathijs Lammerschop 76 j„ echtg. van A. H. M. Graulioh. NOORD WIJK Middenstand. De voorz., de heer Jos. Thijssen, deelde mede, dat de afd. weder haar oude g. adv., kap. N. M. Nooy, had terug gekregen en met een dankwoord aan kap. Verhaar voor hetgeen deze voor de afd. heeft ge daan, heette hij de g. adv. van harte welkom. De g. adv. deelde hierna mede, dat hij volgaarne het adviseur schap wederom had aanvaard en ze ker zijn beste krachten aan het Mid- denstandsbelang zal geven. Als hij echter moet constateren, dat van de zijde van de leden zo weinig interesse bestaat voor het verenigingsleven, ziet hij er wel wat tegen op. Z.Eerw. was echter overtuigd van het grote belang van de Middenstandsbond, want Eendracht maakt macht en daarom is het geboden dat alle Kath. Middenstanders zullen medewerken tot grootmaking van hun principiële organisatie. De bestuursverkiezing werd, na 'een korte toelichting door de heer S. Langelaan, uitgesteld tot de jaarvergadering, waarbij dan door het bestuur een rooster van aftreding wórden opgemaakt. Tot afgev. naar de Centr. Raad werd benoemd de heer J. A. Schumacher. Op deze bijeenkomst zal door de afgevaardig de bij het H.B. worden aangedrongen, die maatregelen te treffen, dat het •estigingsverbod zal worden opgehe- en voor die bedrijven, waarop ves tigingseisen van toepassing zijn. NOORD WIJKERHOUT VVSB GEREHABILITEERD. Het voetbalverslag Rouwkoop VVSB in ons nummer van 11 Oct. 1.1. eindigde met de volgende zinsnede: Zodat Rouwkoop verdiend gewonnen beeft van het wat geforceerd spelen de VVSB, tegen welk spel de scheids- echter niet streng genoeg optrad". In VVSB-kringen is hierover een gewel dige deining ontstaan en het bestuur maakte deze zaak aanhangig bij Rouwkoop en de betreffende scheids rechter, die beide verklaarden, dat die opmerking niet op z'n plaats was. Al hoewel wij dit verslag uit zeer be trouwbare bron ontvingen, zijn we toch blij met deze regels VVSB van alle blaam te kunnen zuiveren Sport-red. Toewijzing huizen. Van de nieuwbouw zijn de volgende huizen toegewezen: Koninginneweg 5 aan E. L. Horsthuis. Dorpsstraat 54; Konin ginneweg 7 aan P. van den Bei-g, He renweg 98; Julianastraat 18 aan J. W. Houtsma, Herenweg 60; Parallel weg 1 aan C. H. Koster, Zeestraat 1; Parallelweg 2 aan H. Wolken, Nieuwe Duinstraat 41; Koninginneweg 20 aan R. J. Turenhout, Herenweg 88; Ko ninginneweg 21 aan J. J. Turenhout, Zeestraat 7b. Koninginneweg 22 aan A. Trompert. Dorpsringweg 5: Ko ninginneweg 23 aan C. H. Heemskerk, Kerkstraat 111; Koninginneweg 24 aan N. de Jong, Kerkstraat 103; Ko ninginneweg 32 aan Th. Lauw, uit Leidschendam. OEGSTGEEST Kerstpaketten. De gemeentena ren zijn druk in de weer voor het ge reedmaken der kerstpaketten. Want Oegstgeest wil niet achterblijven in het bewijs van medeleven met onze jongens overzee. Zaterdag worden de paketten per auto afgehaald, en wordt tevens een grootscheepse col lecte georganiseerd. We twijfelen er niet aan of ook dit jaar zal de actie weer slagen. De paketten kunnen ook worden afgegeven aan een der navol gende adressen, mevr. Verbij. Indi sche Buurt; mevr. Bijl, de Kempe- naerstraat; mevr. Eringa, Wilhelmina- park; mevr. Uitenhout, Emmalaan; mej. Janson, Laan van Aresteyn; mej. Driessen, Terweeweg. Annie Ouwer- sloot, de Kempenaerstraat; mej. Vrij, Terweeweg; mevr. Schlattman, Juf- fermanstraat; mevr, Broek, Tooren- veltstraat; mevr. Werkhoven, Dorp straat; mevr. Veenstra, v. Assendelft- straat; M. Elshof, de Kempenaer straat; Kees v. d. Horst, Duivenvoor- destraat. Geboren: Maria E„ d. van P. Pii. van den Broek en M. E. Veidhuijzen; Ellis R., d. van J. L. de Weerd en E. Vries; Cornelia, z. van A. de Mooij en C. van den Bosch. Huwelijksaangiften: W, H. Schip per 27 j, en Th. J, Storm 32 jaar. Gehuwd: J. G, P, Bruschke en A. M. Seijen ten Hoorn; O. C. Croes enn G. I. Schneider. Overleden: Johannes den Hoed echtgenoot van J. M. Pet, 50 jaar; Jannigje Bons echtgenote van W. A. Beukman, 59 jaar. VOORHOUT Middenstand. Een schrijven over de centrale contributieinning ontlokte nog al enige critiek. Dit on derwerp zal uitvoei'ig op de appèl dag te Oegstgeest besproken worden. De begroting werd vastgesteld. Als afgev. naar de Centr. Raad gaat de heer P. Noordermeer. De g. a. ver zocht het H. B. zoveel mogelijk steunen in zijn bemoeiingen met het nieuwe contributiestelsel. Een plan tot feestviering bij het 30-jarig be staan der afdeling, zal een volgende vergadering worden uitgewerkt. Nu was er nog niet veel animo, en de kas is leeg. VOORSCHOTEN 50-jarig bestaan „Benevenuto". A.s. Zaterdag is het 50 jaar geleden, dat de muziekvereniging „Benevenu to" werd opgericht. Voor deze ge legenheid zal een feestavond gege ven worden op genoemde dag in het gebouw van Chr. Belangen. Hij verduisterde nog! Door de Riijkspolitie alhier is tegen de 33- jarige S. V. te Voorschoten proces verbaal opgemaakt ter zake van ver duistering van drie auto's. Dat arme schaap! De C. C. D. te Leiden heeft gistermorgen gecon stateerd dat by de 46-jarige vee houder A. C. van V. alhier clandes tien een schaap geslacht werd. Pro cesverbaal is opgemaakt. Auto op bakfiets gereden He denmorgen om tien uur heeft zich bij de spoorwegovergang aan de Vink een ongeluk afgespeeld, dat wonder lijk goed is afgelopen. De 16-jarige A. Alkemade stond met een bak fiets van de melkhandelaar A. P. v. Haasteren, naast de rijweg, toen uit de richting Leiden een personenauto met zeer grote vaart de F au we bocht van de spoorwegovergang nam en daarbij slipte, zodat de wagen op de bakfiets vloog. Gelukkig stond A niet bij z'n bakfiets, zodat het onge luk zonder persoonlijke ongeluken afliep. De bakfiets werd opzij slingerd en totaal vernield. De auto, die door de grote vaart een halve draai maakte, werd aan de voorzijde ingedeukt. De politie stelde een on derzoek in naar de schuldvraag. der gemeente. Kleedlokaal van de voetbalveren. „Woubrugge". Aan vraag van de feestcommissie 1948 i. z. nadelig saldo. Benoeming van le den van de Commissie Begroting 1948 en rekeningen 1946 en 1947. Rond vraag. WARMOND Gemeenteraad. De Raad komt Maandag a.s. des nam. te 8 uur bij een. Agenda o.a.: verder bouwrijp maken van een gedeelte der gron den gelegen in het uitbreidingsplan „Lockhorst" met betrekking tot de aanleg van de Sweilandstraat. Schaakclub. Er is een schaak club opgericht. Een voorlopig stuur werd gekozen bestaande uit de heer C. Zandbergen, voorzitter en C. Wassenaar, van Beverningkstraat, secretaris. Na afloop werd een simul taan séance gegeven door de heer M. Bergman, die zich in de toekomst ook zal belasten met het onderricht in .schaken. WASSENAAR Tramkruising „De Drie Papegaaien" Op verzoek van de A.N.W.B. heeft de H.T.M. thans voorgeschreven, dat door alle trams bij de halte „De Drie Papegaaien" te Wassenaar moet wor den gestopt, dit in verband met het gevaarlijke karakter van het drukke kruispunt SchouwwegGroot Hoese- broekscheweg. De werkliedentrams plachten tot dusverre dit kruispunt te passeren, zender tevoren te stoppen. Voorts is, eveneens op verzoek van de A.N.W.B., het uitzicht voor het verkeer hier ter plaatse verbeterd door het snoeien van een aantal bo- Voetbalcompetitie Politie-elftal. Het voetbalelftal van de Wassenaar- se Politie neemt dit seizoen deel aan de le klasse competitie van de K. N. P. S. B. De eerste wedstrijd, uit te gen Zeist, werd twee weken geleden gewonnen met 70. Vorige week zou de thuiswedstrijd plaats hebben tegen Haarlem, maar de ontmoeting werd door onvoorziene omstandighe den afgelast. Dinsdag stond het eiftal klaar om naar Vlaardingen te gaan, waar gespeeld zou worden tegen de poiitie aldaar. Ook die wedstrijd ging niet door als gevolg van de transfor- matorenbrand. De Politiemannen i nu verlangend uit naar de vol gende week Dinsdagmiddag. Dan komt een elftal van de Haagse Poli tie naar de Katwijkse weg. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Maandagavond te 19.30 uur. Agenda o.a.: Vaststelling van een verordening op de heffing van een straatbelasting. Vaststelling van een verordening tot toekenning van een studietoelage aan het personeel Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. „ZOMERZORG" GAAT NOG NIET WEG! De directie van „Zomerzorg" ver zoekt ons mede te delen, dat uit het gisteren geplaatste Raadsverslag niet mag worden afgeleid, dat „Zomer zorg" spoedig zal verdwijnen. Het zal zeker, aldus deelt men ons mede, eind 1080 zijn, aleer „Zomerzorg" geheel of gedeeltelijk voor de uit voering van de spoorwegplannen no dig zal zijn. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Adrian Aeschbacher. Het stormachtig applaus, waarmede de Zwitserse pianist Aeschbacher na virtuoos gespeeld Beethoven werk werd begroet, gold als een hul de aan deze respectabele pianist. Men kan niet zeggen, dat Aeschbacher veel overeenkomst vertoont met an dere pianisten, die men per seizoen het podium ziet betreden, maar wel moet men zeggen, dat hij voldoet aan de eisen, wat betreft techniek, toon- vorming, intelligentie ,fijn staccato- spel en tenslotte programma-samen stelling. Men hoorde gisteravond van hem: „Sonate G-dur", de eerste, die met de twee anderen het 31e werk van Beethoven vormen, waarin de meester zich veroorloofde van de gewone weg van de componisten af te wijken. De romantisch aangelegde pianist speelde haar met veel brille, tevens met een streven naar sober heid, hier en daar. Mogelijk is zijn „Allegro vivace"-tempo iets te zeer opgevoerd naar het stretto. Volgde de Sonate Pathetiqué", die hij stoer aanvoelt. Hij speelde met een geest drift, welke niet zonder resultaat bleef, bovendien technisch beheerst. Een objectief fraaie wedergave ver werkte hij van „Rondo op. 51" en van „Rondo Copriccioso G-dur". „Die Wut über den verlorenen Grosschen" beeldde hij plastisch uit met zin voor dynamische schakering. In de „32 Va- riationen in C-moll" boeide hij voort durend. In de zware „Sonate Appas- ciooata gaf hij blijk van kunnen en volhouden, van electische verbijzon dering. Aeschbacher is een romanti cus met expansief interpretatievermo gen, zodat hij de belangstelling blijft opeisen. Hij heeft zijn talrijk gehoor in verrukking gebracht. Er was op vallend veel waardering en applaus, waarna een toegift, het poëtisch voor gedragen le deel van de „Mondschein Sonate". J. Kortmann. Motorjacht gevonden. De politie verzoekt ons mede te delen, dat bij haar inlichtingen te verkrijgen zijn, omtrent een vijf meter lang,, crème kleurig motorjacht, zonder motor, dat onbeheerd in het Galgewater werd aangetroffen. „Het Ros Beyaart". Kopers van kaarten wordt medegedeeld, dat al leen toegang gegeven wordt op ver toon van kaarten, waaraan de strook van de belasting is bevestigd. Men moet bij het kopen van kaarten hier op letten. ST. LEONARDUS-PAROCHIE. Ons Kerk-koorDe leden van ons Kerkelijk Zangkoor worden herin nerd aan de repetitie van heden, Don derdagavond. in verband vooral met het Aanbiddingsfeest van a.s. Zon dag. Wij hopen vanavond ook te be ginnen met de repetities van ons Wei nachts-Oratorium en hopen daarom vooral ook, dat alle zangers op tijd aanwezig zijn. Dek, par. Vandaag komt de «noepbon uit. Wilt u er aan denken, dat a.s. Zondag het Kath. Thuisfront uw bijdrage vraagt, als ge het de vo rige week Zondag hebt vergeten? Alléén scheerzeep is zo zielig v< die jongens. Zilveren zakenjubileum. Op 23 Oct. a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer W. J. Outshoorn, Oude Singel 216 woonhuis Merelstraat 36, een fijnhouthandel met bijkomende werden opende, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Leonardus, z. van L. A. Wijnands en J. C. Koe mans; Petronella, d. van C. van Berkel en C. A. Ba velaar; Wilhel- mina Theodora, d. van M. J. van Zonneveld en A. T. Vogelaar; Pie- ter Laurens, z. van J. de Groot en A. Hage. Overleden: P. C. de Vreede, wed. van W. A. Bierman, 82 j.; J. P. C. Kanbier, hsvr. van A. C. Oudshoorn 55 jaar. Gehuwd: W. Moerer jm en M. de Heiden, jd.; G. Overdijk jm en S. M. C. Wassink jd.; W. la Rooij gesch. en J. Roodakker gesch.; J. Ruytenbeek jm en L. Filemon jd.; J. Pardon jm en M. van der Blom jd.; W. van Mourik jm en A. van Leeuwen jd. BINNENLAND. LUCHTMAARSCHALK SIR JAMES ROBB IN ONS LAND. De opperbevelhebber van de lucht strijdkrachten der West-Europese Unie, sir James Robb, arriveerde gis teren per vliegtuig uit Londen op het vliegveld Valkenburg. Hij heeft gisteren besprekingen ge voerd met Nederl. militaire auto riteiten, evenals met generaal de Lat tre de Tassigny, die eveneens in ons land vertoefde. Morgen zal sir James Robb per vliegtuig naar Brussel gereisd. Gene raal mr. Kruis vergezelden hem. In Brussel zullen besprekingen gevoerd worden met de Belgische legerleiders. MAN SCHOOT OP ZIJN ZWAGER. In het dorpje Nederwetten is naar eerst thans bekend wordt, Zondag avond een aanslag gepleegd. De land bouwersvrouw van van N„ die met haar broer C. in een weiland koeien WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond Hot Vrijdagavond). WEINIG VERANDERING. Meest zwaar bewolkt met plaat selijk nu en dan enige motre gen. Matige tot krachtige en langs de Waddenkust tijdelijk harde wind tassen Zuid-West en West. Weinig verandering in temperatuur. aan het melkên waren, kregen be zoek van de echtgenoot van de vrouw, die de samenwoning met haar man sedert maanden verbroken had. Van N. wenste zijn vrouw te spreken. Doch C„ die argwaan koesterde door de houding die de man aannam, maakte hiertegen bezwaar. Daarop trok van N. uit zijn borstzak een re volver en vuurde een schot af in dc richting van C. De kogel miste. Van N. schoot opnieuw, doeh C. werd niet geraakt. Bij de derde poging ketste de revolver. C. vloog van N. aan. Er ontstond een worsteling, waarbij de aanvaller aan het hoofd werd ver wond. C. slaagde er in de revolver tc bemachtigen. Even later maakte de dader van de aanslag aanstalten om C. met een mes te gaan bewer ken. Opnieuw raakten de mannen slaags. Beiden werden gewond. Van N. maakte zich uit de voeten. Hij werd later op de avond in zijn pen sion in Veldhoven aangehouden. Hij beweerde dat zijn verwondingen wa ren ontstaan door een valpartij. Maandag is hij naar Nuenen overge bracht en geconfronteerd met zijn vrouw en met C. Heden is van N. op transport gesteld naar Den Bosch. De revolver bevatte zes patronen. MARKTBERICHTEN GOUDA, 21 Oct. Kaas. Aanvoer 179 partijen, le kwal. 1.70—1.74, 2e kwal. f 1661.69, extra kwal. tot 1.77 inclusief opzet. Handel flauw. WOERDEN, 20 Oct. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden waren aange voerd 251 partijen, le soort 170—175, 2e soort 166, zware 185. Handel flauw. TER AAR, 20 Oct. Groente, kas- snijbonen 7.30—9.70, idem stek ƒ1 —1.40, snijbonen 2—4 witte pron kers 1 203.20. stokprinsessen 6.106.50, en spekbonen 2.30 per 10 kg.; tomaten 18—58 cent per kg.; bloemkool 428 cent per stuk; an dijvie 47—64 cent per bak; sla 2.40 10.90 per 100 stuksc; witte kool 6—9 cent, groene kool 5—8 cent, rode kool 711 cent, spitskool 6 cent, prei 811 cent, waspeen 7—10 cent per kg; bospeen 14—15 cent per bos; stoofsla 25—40 cent per bak; uien 6 7 cent witlof 1848 cent, spinazie 2325 en kroten 7 cent per kg.; kom kommers 911 cent per stuk; druiven 1.01 per kg. VEUR, 29 Oct. Groente. Tomaten per kg. 3440 cent; bloemkool 1 2328, idem II 1418, idem ni 58, spinazie 25—36; andijvie 6.608.90, bospeen 5.807.30, pos telein 23—36, prei 7—7.50. pronk- bonen 2229 stambonen 51—69, stokbonen 8193, kassnijbonen 7092. spekbonen 4042, sla 9—11, druiven iper kg. 92—96 cent selderij 2.80—3.40, rode kool 8.20 —8.40. tMet diepe droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onze oudste lieveling WIESJE in de leeftijd van bij na 5 jaar. 8333 K. M. J. Timmerman J. P. Timmerman Boks Leiden, 21 Oct. 1948. Tomatenstraat 2. De gezongen H. Enge- lenmis zal worden op gedragen in de paro chiekerk van de H. Pe trus op Zaterdag 23 October a.s. te 8.30 uur, waarna de begrafenis te tien uur op het R. K. Kerkhof. Enige en algemene kennisgeving. ARTS, HERVAT VRIJDAG DE PRAKTIJK. Heilgymnast. Masseur en Physiotechniker. Willem de Zwijgerlaan 11 Oegstgeest Telefoon 20746. Zittingsdagen voor: Mas sage, Heilgymn.. Hoogtezon enz.. Korte Golf. Infra roodbehandeling zijn Dins dag. Donderdag, Zaterdag van 95 uur Maandag, Woensdag. Vrijdag van 25 uur. 8382 GEVRAAGD EEN: NET R.K. MEISJE voor dag en nacht in gezin met drie kinderen, zelfstan dig kunnende werken en koken van g. g. v. J. Schlat- mann-Driessen, Wald. Pyr- montlaan 12, Oegstgeest. Jong Echtpaar te Noord- wijk wenst CONVERSATIELESSEN in de Engelse Taal. Brieven onder no. 8359 bu reau van dit blad. OUD ADE Abonnementen en adver- tentiën worden aangenomen j. v. <J. WERELD ZWARTEWEG 3 smaakt altijd Taaipoppen 12 c. Taaikoeken Sc. per stuk Borstplaal 100 gr. 22c. Bontplaatjes 20 c. Suikerbeesten 20c. Suikerbeesijes 1de. Gevulde chocolade muizen 5 stuks 33c. kikkers 4 32 c. SCHRIJFMACHINES in prima staat z. „Remming ton" met normale en brede v/agens. waaroij speciaal geschikt voor accountants en bankinstellingen. P. van Dijk, Hoogewoerd 92, Tel. 25070 (b. g. g.) 24191. Bijzondere aanbieding w.o.: Bouclé karpetten 200 x 300 58.Holtap kar petten 160 x 250 55.— Partij solide huiskamer- matten (geen biezen), in terra en bruin een uitkomst voor grote ge zinnen!!. 200x300 slechts 36.en 45.Res tant wollen tafelkleden, grote maten, met kle'r.e weeffoutjes 19.en enige keukenlopers. LAATSTE DAG: a. s. Vrijdag van 1012 en 25 uur. GEBOUW PREDIKER Chr. Jonge!Veren. Janvossensteeg 17 (zijstraat van de Haar lemerstraat) Leiden. Telel. 20000 5 en 7 persoons auto's HOEFSTRAAT 6—6a. 25 ct. per km Op fabriekskantoor kan geplaatst worden: Brieven met volledige inlichtingen betredende opleiding en verlangd salaris bij van Zwicht's Boekhandel, Breestraat 126, Leiden onder letter N BEKWAAM Banketbakker gevraagd. 860 R. L. KALLENBERG Hansenstraat 91, Leiden. GEVRAAGD EEN voor hulp in de huish., van 8.3016.30 uur. Aanmelden Th. v. d. Putten, Toren- veltstr. 11, Oegstgeest. 8379 Costumière vraagt enig NAAIWERK Besteedt Bij Van Uw der BON ZON Dete wrek EXTRA FIJXE VLEESWAREN, ioal.: Bacon, Gekruide Ham, Pekelvlees, Rookvlees, Tongenworst, Rookworst Gebraden Rosbief en Toor iedereen Fijne Leverworst zonder bon Slagerij VAN DER ZON Haarlemmerstraat 78, Tel. 21576 hoek Vrouwenkerkkoorstraat heeft deze week een GRO TE SORTERING KOEK JES, waarvan enkele zon der inlevering. Tevens roomboter speculaas en gebakjes, hoewel U mar garine in kunt leveren. LAGE RIJNDIJK 63-65 Banketbakkerij CAREL PETERSE Noordeinde 31 LEERLING 2 RECLAMEDACEN Alies per 5 pond. Wijnappeife Banaanappels Sterappels Notarisappels Bellefleurappels Fijne Handperen ƒ1.00 1.00 ƒ1.20 1.20 ƒ1.20 ƒ1.40 J. W. DIRKSE HAARLEMMERSTR. 75 Abonneert U op Bureau: Papengracht 32, Leiden

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3