ONZE WEEK-P ZATERDAG 9 OCTOBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RITN DE KWESTIE VAN DE H. MIS IN DE OPENLUCHT. Behandeling door de Rechtbank op 20 October. Naar wij vernemen is de behan deling van de zaak tegen kapelaan Chr. Vriesekoop, die in de zomer van het vorig jaar werd geverbali seerd wegens het opdragen van een H. Mis in de openlucht, tijdens een distriets-bij een komst van de NK JB thans vastgesteld voor de zitting van de rechtbank te 's-Gravenhage van Woensdag 20 October. Zoals men zich zal herinneren was zulks aanvankelijk vastgesteld op 15 Sep tember, doph werd toen, wegens ziekte van de verdediger van kape laan Vriesekoop, uitgesteld. „ROUWKOOP" IN HET GAS BEDRIJF. Geen levering door Leiden. De nieuwe directeur der bedrijven, de heer Kemkers, is tot de conclussie gekomen, dat van het oorspronkelijke plan, gas te betrekken van Leiden, dient te worden afgezien. In plaats van het kameroven-sys teem geeft l.ij de voorkeur aan het retorten-systeem. Het aanvankelijk plat), de bouw van een 10-kameroven en het ver nieuwen van de inbouw van retort- over nr. 5 dient geannuleerd te wor den. Hierdoor ontstaat een „rouw koop" ad 64.630,—. Een gedeelte van het geleverde materiaal is evenwel aan te wenden voor de 10-retortoven. Per 18 Sept. komt de bouw van een 10-retortoven derhalve op 61.750. 59.630,(„rouwkoopbedrag") 121.380.—. Hierop kan nog inmin- dering worden gebracht de opbrengst van de te verkopen materialen voor de kameroven. De na ca. 3 jaar te bouwen tweede 10 retortsoven want ook bij het re- torts-ovensysteem zal, evenals bij het kameroversysteem, nog een tweede oven noodzakelijk zijn ter vervan ging van oven nr. 7, zal slechts een bedrag van ca. 57.500.vragen tegenover 'n bedrag van ca. 100.000, voor een nieuwe 8-kameroven. Het college betwist het vastgesteld „rouwkoop" bedrag van 64.630. De mogelijkheid is n.l. niet uitgeslo ten, dat ten aanzien van de verschil lende bedragen, waardoor genoemd totaalbedrag wordt gevormd, een, aan de zijde van het college een ge motiveerd verschil van inzicht be staat tussen B. en W. en de Ned. Ovenbouw-Maatschappij, waaraan in Febr. de opdracht tot de bouw van een 10-kamer-oven was verstrekt. B. en W. adviseren thans, op grond van de voormelde overweging, de raad om te besluiten tot het annule ren van de aan de Ned. Ovenbouw Mij. te Zeist verstrekte order en het geven van een opdracht aan de N.V. „Gasovenbouw" te Capelle aan de LJssel tot het bouwen en leveren van een 10-retortsoven en het verlenen van 'n aanvullend crediet ad 25.230, waarin verwerkt is 3850.voor 11 dagen, verlopen hebbende tussen de stopzetting der werkzaamheden en de officiële opzegging door de ge meente. GASTARIEF OPNIEUW MET TWEE CENT VERHOOGD. Slechts tijdelijk? Werden de tarieven voor de leve ring van gas door de gasfabriek, aan het einde van het vorig jaar reeds verhoogd, in verband met de weinig rooskleurige resultaten van de gasfabriek, hebben B. en W. ''an het directoraat-géneraal van de prij zen toestemming gekregen tot ver hoging met twee cent per rri3 over te gaan. De nieuwe tarieven luiden dan: gewoon tarief 14 cent per m3, tarief voor verbruik van buitenge wone of voorbijgaande aard 15.6 ct per m3; vastrechttarief A 0.70, vermeerderd met 13 cent voor elke afgenomen m3; vastrechttarief B 3,verm'eerderd met 11 cent voor elke afgenomen m3; vastrecht tarief C 2.vermeerderd met 12 cent voor elke afgenomen m3 gedu rende de maanden April tot en met September en 4.vermeerderd met 10 cent voor elk afgenomen m3 gedurende de maanden October tot en met Maart. B. 'en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten, doch voegen er aan toe, dat zij, zodra de bedrijfs; uitkomsten dit zullen toelaten, met voorstellen tot verlaging zullen ko men. Raadsagenda. Voor de open bare raadsvergadering. vastgesteld op Woensdag 13 October e.k., des namiddags te 7.30 uur, vermeldt de agenda o.m. de volgende voorstellen i.z, aanwijzing van een gemtachtig- de in verband met de behandeling in de openbare vergadering van Ged. Staten, op 20 Oct., van de in gediende bezwaren tegen het uit breidingsplan in onderdelen „Indu strie-terrein Heimanswetering"; i.z. intrekking raadsbesluit d.d. 27 Dec. 1947 betreffende het verlenen van een geldlening onder hypothecair verband voor de bouw van twee woningen; i.z. verhoging van de gastarieven; i.z. vaststellen van een nieuwe salarisregeling voor het ge- meentepersoneel; i.z. wijziging oven- bouw-plannen aan de gasfabriek. Salarisregeling gemeenteperso- neel. Betreffende de in de raads vergadering van 27 December 1947 door de Raad dezer gemeente aan genomen nieuwe salarisregeling voor het gemeentepersoneel, hebben Ged. Staten van Zuid-Holland en kele bezwaren, bezwaren, waarme de B. en W. zich op tal van punten niet of moeilijk kunnen verenigen. De gemaakte opmerkingen van Ged. Staten geven B. en W. aanlei ding in een uitvoerig rapport be schouwingen en voorstellen te doen aan de raad. waarop wij in deze kolommen uitvoeriger hopen terug te komen. Woningen in „Brittenrust" onder de kap. Waren de vooruitzichten ROELOFARENDSVEEN PATER EVERARDUS KOEK van de paters der H. Harten, die morgen in de kerk van St. Petrus Banden zijn eerste plechtig^ H. Mis opdraagt. Voor de nieuwe kerk. Al hebben wij de laatste tijd weinig definitieve berichten gehoord over de te bouwen nieuwe kerk, toch is er reeds veel tot stand gekomen. Naast de regelmatige geldinzameling, is de plaats, waar de kerk moet komen, vastgesteld, de bo ringen voor de beheiing zijn reeds verricht, en het bouwplan is gereed. Een miniatuurkerkje is reeds ver vaardigd, dat in de optocht bij de Oranjefeesten is rondgedragen,' en zowel te Nieuwe Wetering als te Roe- lofsarendsveen ter bezichtiging is tentoongesteld. Thans zal een serie uitvoeringen worden gegeven op 10, 12, 14 en 17 October in café v. d. Geest te Roelofarendsveen, ten bate van de nieuwe kerk gegeven worden. De heer Rinus Spring in 't Veld heeft met zijn dames-toneelclubje het plan opgevat om deze avonden te geven. Als wij ons de feestavond van de Nieuwe-Weteringse Harmonie nog herinneren, dan moeten wij ervan overtuigd zijn, dat het programma deze avond weer góed' verzorgd zal zijn. Vooral met het prachtige stuk „Moeder in Nood" en na de pauze een klucht: „Het dol geworden daghitje" moet de uitvoering een groot succes worden. Aan de parochianen om ook het financtiële gedeelte te laten sla gen. Er wordt slechts weinig ge vraagd.. Alleen een matige entree prijs, zonder verdere kosten, en de gehele recette voor de bouwpastoor. Op verzoek hebben wij de'generale repetitie bijgewoond, en met genoe gen kunnen wij getuigen, dat het on gedwongen spel en de werkelijk voor treffelijke uitbeelding van dit mooie karakterstuk, ieders bewondering zal afdwingen. Iedere avond zal een .uit verkochte zaal hebben, daarvan zijn wij overtuigd. Het beloven daarom mooie avonden te worden, die, naar wij hopen, een aardig partijtje stenen bedragen voor de nieuwe kerk van pastoor Ligthart, opdat het heerlijk optimisme van pastoor, dat volgend jaar de kerk bijna klaar zal zijn, tot werkelijkheid gebracht zal kunnen worden. in het voorjaar bij de aanbesteding van de 40 woningen in het „Britten- rust" hoopvolgevend, de afgelopen tijd heeft helaas anders geleerd. Slechts één blok van deze huizen wel ke iri het verlengde van de Britten- ruststraat en gedeeltelijk in de Goe man Borgesiusstraat zouden worden gebouwd onder architectuur van de heer W. B. Kroon door de aannemers Gesman en Zoetemeijer, voor de Nutsstichting. is heden, een driekwart jaar na de aanbesteding, onder de kap gekomen. Klaar zijn deze derhalve ook nog larg niet. De oorzaak van de strekzame vordering moet worden gezocht in het tekort aan personeel, waarmede genoemde firma als bij voortduring te kampen heeft. De ma terialen positie zal het wel toelaten om alle 40 huizen binnen het jaar be woonbaar af te leveren, vernamen wij. Het is toch wger jammer! VAN LADDER GEVALLEN. Toen Vrijdagmorgen de schilder H. B. in de Ten Harnvsenstr. staan de op een ladder, bezig was met het verven van een voorgevel, stapte hij op een gegeven moment mis met het gevolg, dat hij van 5 M. hoogte zijdelings naar beneden viel. Dr. Zwartendijk verleende de eerste hulp, waarna B. per zieken auto in vrij ernstige toestand naar zijn woning kon worden vervoerd. Geboren: Anna Maria d. van J. Janssens en J. W. M. Haakman; Hen- arika Martha d. van H. van Leeuwen en L. J. Geertman Tanneke d. van H. van Kooten en P. J. Keijzer; Wil- Wijfje en A. Küjn; Hendrik z. helmina Helena Maria d. van G. J. P. Koorn en H. G. Tesselhof; Jacoba Christina d. van J. Vijfhuizen en A. M. Hunink; Annette d. van H. Wit tenberg en J. K. Nederlof; Johanna Catharina d. van M. van Heijningen en A. Huisman; Pieter Johannes z. van J. J. van Deuren en J. Vonk; Wilhelmina Johanna Helena d. van Th. de Heij en C. H. van Hevelingen; Peronella Johanna d. van D. van Harten en A. de Kleef; Cornelia d. van D. van der Leede en M. A. van der Velden. Ondertrouwd: Johan P. van der Hurk 34 j. en Maria Rijswijk 28 j. Getrouwd: Adriaan Goedhart 25 j. en Wilhelmina Johanna Bergshoeff 22 j.; Albertus Suttorp 26 j. en Ca tharina Wilhelmina Groeneveld 21 j.; Eirnert Brommers 26 j, en Lena de Kleer 27 j.; Dirk Bijl 40 j. en Maria van der Bijl 29 j.; Gerrit van 't Wout 23 j. en Helena H. M. Bal 24 j.; Arie Muijs 26 j. en Pleuntje van Berkel 27 j Adrianus C. Dorresteijn ,33 j. en Sophia C. van Niekerk 30 j. BOSKOOP Geboren: Maria J. H., d. van A. P. Wognum en A. J. M. Distel; Helena E., d. van A. Hosman en C. C. H. van der Geur; Johanna P. M., d. van Th. van der Maat en J. P. M. van Lint; Luise Henriëtte, d- van P. Mulder en M. L. van Vuuren. Huwelijksaangiften: K. Stellaart en R. Adr. Tasma; Adr. Groenendijk en Maoheltje Smit. KOUDEKERK Geboren. Jan z. van G. Sna- terse en E. E. Oltvoort. Ondertrouwd: Harry Hubertus Didd.en 24 jaar en Aagje Hogenes 23 jaar; Arie Jan de Jong 26 jaar_ en Aagtje Kaatje Goedegebure 28 jaar weduwe van Maarten Windhorst. HAZERSWOUDE (Dorp) Jubileum chef-fitter lichtfabrie ken Vrijdag herdacht de heer A. de Kort zij in 25-jarig jubileum als chef-fitter te Hazerswoude. Na ont vangen te zijn op de directie-kamer door de wethouder Van der Kwaak en directie, werd de heer A. de Kort met vrouw en kinderen in de cantine der lichtfabrieken op feestelijke wij- gehuldigd. Wethouder Van der Kwaak richtte eerst het woord tot hem» Bewonderde zijn vasthoudend heid aan het bedrijf en gevoelde zien getroffen voor de wijze, waarop de Kort de belangen van her bedrijf eti lichtfabrieken ^behartigde en over handigde hem de env^oppe met in houd namens het gemeentebestuur. De directie ir. Ykema, beschouwde hem, die 22 jaar van zijn diensttijd te Hazerswoude heeft gearbeid, als een voorpost van de fabrieken, welke vertrouwenspositie hij ten volle waard was, want hij bezit de waar dering der bevolking en voorkomt klachten. De adj. directeur, ir. F. Stokhuijzen, beschouwde De Kort als iemand, waarin als het ware de fabrieken te Hazerswoude geincorporeerd zijn, en betuigde over de waarneming der be langen zijn grote erkentelijkheid. De heer O. Kruisdijk, chef van de gasdistributie, prees de eigenschap pen van de jubilaris, o.a. zijn stipt heid en correctheid, en waardeerde de prettige geest van samenwerking. De heer J. Snel, voorzitter van de jubileum-commissie uit de P.V. vergeleek het fabrieksverband van de jubVaris al dat van filiaal met hoofd kantoor en bood namens personeel gelukwensen en een staande sche merlamp en bloemen aan. Tenslotte nog een gemoedelijke toespraak van zijn collega W. Dool, waarna de jubilaris allen hartehjk dankte, in het bijzonder het gemeen te-bestuur. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen, om in Hazerswoude de waardering van de verbruikers en vrienden in ontvangst te nemen, voor Zaterdag UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: Alida J. M., d. van W. Weijers en E. A van Rooijen; Alida C. M., d. van P. M. van Ho- rick en T. J. Forrer; Hermina A., d. van P. van der Laan en A. M. Al- derlieste; Nicolaas Th. M., z. van J. P. Nederstigt en C. Dorland. Ondertrouwd: D. Vijfhuizen en G. Schniedewind; H. van Roode en D. Beek. Getrouwd: T. Assendelft en J. M. van Ruiten; U. G. Buwalda en M. M. G. van der Vis; T. J. Staats en M. G. van Lammeren. Overleden: H. Veldhuyzen van Zanten m. 85 jaar; W. C. van Roode, m. 45 jaar. KATWIJK AAN ZEE Opening bankgebouw. Met eni ge plechtigheid is het eerste gebouw in het afbraakgebied een kantoor van de Rotterdamse Bankvereniging in gebruik genomen. Hierbij war aanwezig, de burgemeester, de secr. oe directeur der Bank, de heer 'mr. J, H. Heheweerth directeur der Ro- baver te Leiden en verschillende Vooraanstaande personen uit Kat wijk. De directeur, de heer Meijer, sprak het eerste dan de Burgemees ter, de heer Taat, voorz. der Rederij ver. „Vuurbaak". Vele caöeaux wer den aangeboden, waarna het gebouw werd bezichtigd. Architect van het gebouw is de heer Buurman te Lei den. aannemer de fa. Boele van Eesteren te Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN Van de oude stempel. Deze da gen zal het 35 jaar geleden zijn, dat de heer Jac. v. d. Does bij de tuin der Ant. Heemskerk in dienst -kwam. LISSE Afscheid kapelaan Huibers. verband met de benoeming van de kapelaan J. C. A. Huibers tot kape laan in de St. Agnes-parochie te 's-Gravenhage, heeft gisterenavond de parochie van de H.H. Engelbe waarders afscheid van hem genomen. Door de jeugdbeweging werd de kapelaan geleid vanaf de pastorie naar het parochiehuis, waarbij eerw. vergezeld was van zijn vader en ver dere familieleden, pastoor de Groot en prof. Hammerstein. Bij aankomst in het parochiehuis werd door de aan wezigen een welkomstlied gezongen, waarop de Broeder Overste de bijeen komst met een kort woord opende. Pastoor de Groot dankte kap. Hui bers voor al datgene, wat hij geduren de de ruim zes jaren van zijn ver blijf in deze parochie heeft tot stand gebracht. Zijn voorbeeld heeft stich tend gewerkt in de parochie en het werk, door hem verricht in stilte ten bate van de armen, is niet na te gaan, doch spr. weet, dat dit veelomvattend is geweest. Diverse sprekers richtten woorden van afscheid tot kapelaan Huibers, waarbij de grote werkkracht van de scheidende kapelaan dikwerf naar voren werd gebracht. Prof. Hammer stein bracht namens zijn collega's dank voor de vriendschap, welke zij van kap. Huibers, mochten ondervin den op de 'pastorie gedurende hun samenwoning. Met kunstig in elkander gezette stukjes werd door de schooljeugd, de misdienaars, de verkenners en de gidsen van kapelaan Huibers afscheid genomen. De K.A J. deed dit op gees tige wijze met medewerking van hun mondharmonicaclub, o.l.v. broeder Dagobertus. Tussen de verschillende sprekers door werd door het Jongenskoor on der leiding van broeder Rodulphus op .zeer verdienstelijke wijze enige liede ren ten gehore gebracht. De heer Ooslerveer sprak namens het bestuur van het Verenigingsge bouw, de heer Th. Kortekaas namens de toneelvereniging St. Genesius ter wijl de heer F. van Reisen namens al le parochianen woorden van dank en bood hem het door een comité bijeen gebrachte cadeau, bestaande uit 4 stoelen en een karpet aan. Tot slot sprak kapelaan Huibers dankwoorden tot alle sprekers en tot de parochianen van de H.H. Engel bewaarders, waarin hij verklaarde, dat hij zijn tijd, doorgebracht in de H.H. Engelbewaardersparochie te Lis- se, nimmer zou vergeten. Met groot genoegen heeft hij hier steeds ge werkt en aller medewerking onder vonden, waarvoor hij vele woorden van lof had. Personalia De heer J. L. Veld huyzen van Zanten slaagde aan de Rijksluchtvaartschool Ypenburg voor vliegbewijs B (verkeersvlieger) theo retisch gedeelte en navigator 2de klasse Geboren: Margaretha A. M., d. van Chr. M. van der E'st en G. M. Suijkeriand, Hieronymus M., z. von C. N. M. van der Laan en W. M. Verstegen; Geeske, d van H. Hoek stra en A. W. Kardol; Josephus Th. M., zoon van J. H. van der Hij den en M. C. G. van Maris; Petrus J., z. van C. P. Turnhout en C. Randsdo'rp; Johanna A. M., d. van P. J. Vermeij en J. C. G. Verwer; Maria J., d. van E. C. Meeuwissen en M. E. Weenink; Alida J., d. van G. H. Mynders en M, A. van Woerden. Ondertrouwd: Adr. van Aa'st 41 jaar en G. M. Gardenier 35 jaar. Getrouwd: P. J. Feeleus en P. van der Stelt. Overleden: Jacquiline van Luinen, 3 dagen. LEIMUIDEN K. A. B. Donderdagavond ver gaderden 35 K. A. B.'ers. In verhou- aing met het ledental dus geen grootse opkomst. Voorz. Broekhui zen leidde de weinige agendapunten m een aangename bespreking. Uitvoe rig werd gedebatteerd: „Hoe viert ohze afdeling het 60-jarig jubileum'. Besloten werd een tonee*geze.schap uit te nodigen. Het plaatselijke Or kest Miniatuur is bereid .het muzi kale gedee te te verzorgen. Het be stuur achtte het niet verantwoord een belangrijk deel van de geldmid delen uit te trekken voor deze vie ring, en aangezien de vergadering geen bezwaar heeft tegen een ve.- lcting, vond men dit de beste oplos sing. Het merendeel vond een spre ker op deze avond, die half Novem ber gehouden wordt, niet gewenst. Het St. Nicolaasfeest kwam ter sprake. Vorig jaar was dit buitenge woon goed verlopen, zodat thans de Kath. Arb. Vrouwen ai geruime tijd ir. de weer zijn om dit te evenaren. De K. A. B. zal de dames naar goeddunken van het bestuur, finan- ciëel steunen, en bij de laatste voor bereidingen behulpzaam zijn. Hierna ging men over tot een reeks oprich tingen: De voorz. kwam met een voorstel om te komen tot gezamen lijke inkoop van winteraardappelen. Uiervoor is het echter te laat in de tijd. Een spaarfonds voor retraitte viel slechts bij enkelen in goede aar de. B. Bartels en J. de Rijk werden met de leiding belast. Er was anijno voor een toneelclub om in de toe komst eigen avonden te verzorgen. Elf leden gaven zich hiervoor op. De g. adv. zou een spreekcursus toe juichen. Ieder moet zich, zonodig, behoorlijk kunnen verdedigen. Ka pelaan Vroklage wijdde hierna en kele waarderende woorden aan hen, die vóór 60 jaar de grondslag heo- ben gelegd voor de K. A. B., toen de volksbond. Iedere kath. arbeider heeft de plicht, aldus spr., dit apos tolaat van de eerste soort uit te bou wen. Tijdens de rondvraag werden ophelderingen gevraagd over con tracten van zuivelarbeiders die on der Deus Dedit gerangschikt zijn. maar nog stiefmoederijk behandeld' worden. De afdelingsscecretarissen (waarvan slechts één aanwezig was) werden verzocht de ledenlijsten in te dienen. De heer Bartels sprak een dankwoord uit voor het medele ven tijdens zijn verblijf in het zie kenhuis. De g. adv. voor de attentie op zijn verjaardag. Tot slot werd voorgesteld een propagandafilm te doen draaien voor Herwonnen Le venskracht, waar het bestuur haar aandacht aan zal besteden. Jubileum. Gisteren was het 20 jaar geleden, dat mej. G. van Veen begon aan haar opofferende taak als werkster in dekerk. Per auto werd zij die morgen door de koster afgehaald, om bij de pastorie ont haald te worden met bloemen. Ook werd haar een enveloppe met in houd aangeboden. Personalia. Met ingang van 15 November a.s. is de heer H. C. de Rijk benoemd tot kassier van de Boerenleenbank. Kalslagerpol der. In een verga dering van ingelanden is wederom tot voorzitter gekozen de heer H. Schellingerhout. Horizontaal: 1. onbehoorlijk, 10. keurig, 11. met een groet eer bewij zen, 12. maand van het jaar, 14. jon gensnaam. 16. orgaan van het ge zicht. 18. dof, 20 brede grove lat, 22. boom der weegschaal. 23. geit, 24. tussenzetsel, 26. haarkrul, 28. een der vier jaargetijden, 30. bezittelijk voor naamwoord, 31. lidwoord, 32. lucht- klepje in fietsbanden, 33. aanwij zend voornaamwoord 35. stevig, groot en sterk, 37. biersoort. 39. or gaan van het gehoor, 40. voedsel, om te lokken, 42. hoffelijk, 43. genade, 44. huisdier, 47. tijdrekening, 49. huisgoden (Rom. Myth.), 52. muziek noot, 53 boom, 54. doen of iemand er nietis, 55. onb. voornaamwoord, 58. trigonometrie. Verticaal: 1. boze, onrechtvaardi ge (Jaad, 2. zelfkant, 3. dorp in N.- Brab. bij Vechel, 4. schoorsteenzwart, 5. voorzetsel, 6. insgelijks, 7. voorzet sel, 8. latwerk, 9. het weigeren van verschuldigde dienst, 13. begrip, 15. ontvangkamer, 16. gem. in N.-Brab. bij Helmond, 17. dwaas, 18. model, patroon, 19. deel van een boom, 21. bureau, 24. langzaam (muziek), 25.' rund, 27. hoofddeksel, 28. onder richt, 29. achting, 30. nachtroofvogel, 34. smet, 36. violetkleurig, 37. zwem en duikvogel in het Noorden, 38. boomloot, 40. vlaktemaat, 41. gebod, 45. vertelling, steunende op monde linge overlevering, 46. werktuig, om te persen, 48. voorzetsel, 49. jongens naam, 50, als 8 vert., 51. een der zo nen van Noach, 52. munt in Japan, 54. afkorting van een Nederl. pro vincie, 55. muzieknoot. Oplossingen worden tot en met Donderdag 14 Oct. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede inzen ders zullen worden verloot: een si garenaansteker, een portemonnaie en een vulpotlood. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. Lent, 4. eest, 8. roemen, 9. retina, 11. oir. 12. nek, 13. alk, 15. effendi, 19. ets, 21. aleer, 23. rei, 24. nagel, 26. rein. 27. pekel, 29. Dora 30. goot. 32. rand, 34. erg, 35. roe. 26. mi. 38. leek, 40. "Bern., 41 me, 43. idee, 45. nemen, 47. doel, 49. Leens, 51. rad, 52. basta, 53. dak, 54. kasteel, 57. sen, 58. aar, 59. nop. 61. Levant 62. aderen, 63. Eton, 64. rede. Verticaal: 1. Leo, 2 emier, 3. nerf, 4. er, 5. eend, 6. Stein, 7. tik, 8, rillen, 10. asters, 13. aard, 14. kei. 16. fret. 17. eek. 18. nier, 18. ego, 20. slap, 22. Engelen, 25. addenda, 27. pogen, 28. Laren, 31 ore, 33. nor, 36. mild. 37. idaal, 39. kers, 40. bede, 41.. meteen, 42 elan, 44. eek, 46. mat, 48. Oss, 50. skaat, 52. bloed, 55. Arno, 56. énde, 58. ave, 60. pré, 62 ar. De puzzle bleek niet zo heel erg moeilijk te zijn, getuige de vele goe de inzendingen, waaronder het lot volgt besliste. Ie prijs: een verzilverde rozen krans J. 'P. v. d. Berg, St. Jorissteeg 40, Leiden. 2e prijs, een foto-etui: C. H. v. d. Star, Zuidweg 21, Rijpwete- ring. 3e prijs: een vulpotlood: H. G. v. d. Willigen, Warmundastraat 18, Warmond. De prijzen zullen worden toegezon den. Zwemmen ls een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordtl Leidse Reddingsbrigade NOORDWÏJKERHOUT Twee aanrijdingen op de Gooweg Een motorrijder, de heer C. P. van Stein, alhier is met zijn motor tegen een grote zes wielige vrachtauo op gereden, welke met cement en kalk was geladen. Ernstig 'gewond is van S. met een zware hersenschudding vervoerd naar zijn woning. Het on geluk gebeurde op de Gooweg, kruis punt Langelaan. De Rijkspolitie on derzoekt de schuldvraag. De ver- keersgroep van de Rijkspolitie onder zoekt de toestand van* de vracht auto. Even later na bovenstaand onge luk is op de Gooweg nabij Leeuwen horst eén wie'rijder nl. de neer A. C. Remmelzwaan uit Katwijk aange reden door een vrachtauto geladen met lege tonnen met een gebroken arm is de wielrijder vervoerd naar het Diaconessenhuis te Leiden. Zuster Agnesia Wie in Noord- wijkerhout kent Zuster Agnesia niet, die meer dan 36 jaar de meisjes en jongens van de St. Vicor Parochie heeft onderwezen? Wie gaf reeds avondlessen voor jongens, voordat er van Middenstandsdiploma's sprake was? Wie is nog steeds met hart en ziel Noordwijkerhoutse ook nadat zij na haar pensioengerechtigde leeftijd haar geliefd dorp moest verlaten? En nu Zuster Agnesia 15 October haar gouden kloosterjubileum viert te Scheveningen, Oude Scheveningse- weg 113, zal haar hart die dag uit gaan naar al die jongens en meisjes, aie ze mocht he'pen opvoeden tot flinke mensen voor God en maat schappij. OEGSTGEEST EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van pater C. Th. G. Molenkamp. Morgen zal de tweede priesterzoon uit het kosters-gezin, de weleerw. pater Cornelius Theodorus Gerar- dus Molenkamp pater Hilarion van de Congregatie der Paters van de H. Harten zijn eerste plechtige H. Mis a!hier opdragen. Hedenavond te7.30 uur plechtige ontvangst. Morgen te 9 uur de eer ste plechtige H. Mis. SASSEN HEÏM Geboren: Onno Wessel, z. van H. Kwint en D. Wijntjes; Johanna E., d. van A. C. v. d. Veer en M. C. van Kesteren; Geertruida Th. M. d. van J. W. Preenen en Th. Th. Reeu- wijk; Arie Johannes, z. van A. de Ridder en J. A. Wegman; Anthonia M., d. van J. H. Akerboom en B. M. van Werkhoven. Getrouwd: W. H. Witteman en C. M. v. d. Weijden. TER AAR Geboren: Cornelia E. M., d. van L. A. Leliveld en A. M. van Dijk; Cornelia J., d. van A. L. Koeleman en C. Keijzer. Huwelijks-aangiften: H. J. Rede- geld, 28 jaar en A. P. van Bey ere Berge Henegouw 21 jaar. Huwelijken: D. A. Spek 28 jaar en N. M. Cats 25 jaar; L. Koeleman 28 jaar en A. C. v. d. Hoorn 26 jaar; H. Hofland 35 jaar en G. de Bruijn 30 jaar. Overleden: C. v. d. Meer wed. v. DISTRIBUTIEKRING LEIDEN. Maandag vindt te Leiden weer uit reiking plaats van bonkaarten 812. Men raadplege het bij de vorige uit reiking verstrekte datumkaartje. Maandag en Dinsdag moeten de naamlijsten voor bijzondere arbeid worden ingeleverd te Hazerswoude (dorp) en Hazerswoude (Rijndijk). De inleveringsdatum is op de naam lijst gestempeld. H. Mank 69 jaar C. v. d. Zwaan echtg. van C. KI. Huigsloot 74 jaar. VOORHOUT Geboren: Wilhelmina F. M., d. van C. Nederpelt en A. H. Duyvenstein; Maria C. E., d. van M. de Winter en Cl. Turenhout; Margaretha C. d. van L. Bax en M. Brama; Anna A C., d. van C. A van Steyn en J. Branhoorn; Johannes L. W., z. van N. J. Overde- vest en C. M. v. d. Holst. Gehuwd: B. v. d. Nouland 29 j. en M. Th. v. d. Hulst 28 j. Ondertrouwd: Cornelis Th. Egberts 29 j. en Joanna de Groot 29 j. Gerar- dus J. Wijzenbroek 31 j. en Corn. Joh. Langeveld 28 j. WASSENAAR Geboren: Marcellinus El J. A., zn. van A. I. A. Kettenis en D. G. M. Feijers; Paulina M. Th. d. van W. H. C. Nolet en P. M. A. Meeuwissen; Ma ria, H. W. A.. d. van J. A. v. d. Ham en M. P. Parievliet. Albertine M. B., d. van A. van Delft en A. D. v. Kleef; Maria C. d. van P. W. Vogels en G. P. Wieffering; Johanna C. M. d. van N. J. van Wissen en H. M. Hekman; Adriana P. H., d. van J. L. v. Kuijen en A. J. v. Spronssen; Jozephus H., z. van B. G. J. Damen en M. C. Dahl- haus; Margaret J. d. van G. D. Ouwe hand en A. A. Wansink; Hermanus G. J. Th. z. van T. G. W. M. v. Elck en J. M. A. Rommelse; Adrianus z. van A. Buurman en E. Rohde; George F. K. zn. van K. van Rije en- A. L. Hen geveld; Rudorph W. M., zn. van C. v. d. Ham en E. H. Verschoor. Overleden: Jacob P. v. d. Meulen 75 j., e. v. E. M. W. Frijlinck; Cornelie E. Boonacker, 61 j.Jacobus W. Knies 70 jaar. Ondertrouwd: M. A. Kruijt, uit Den Haag en M. H. A. van Aijn; W. G. K. D. W. Gaskell uit Sand Bay en J. C. van Leeuwen- Zondagsdienst. De medische dienst wordt waargenomen door dr H. W. Plink, dr. A. Doelman en apo theek „De Burcht". EEN OORLOGSLUCHTHELD ZONDER BENEN. De Engelse group-captain Douglas Bader, die in zijn vaderland beroemd was door zijn acrobatische luchttoe- ren, werd voor de tweede wereld oorlog ten gevolge van een val zo ernstig gewond, dat z'n beide benen moesten worden afgezet. Gedurende de tweede oorlog werd hij nochtans opnieuw officier bij de R.A.F. Hij maakte zeer vlug promo tie door zijn succesvolle luchtgevech ten. Bij een dergelijk luchtgevecht geraakte hij ingevangenschap. Ook nu nog is Bader een van de voor naamste Engelse vliegers. Hij onder vindt daarbij nauwelijks hinder van zijn invaliditeit.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8