DINSDAG 28 SEPTEMBER 1948 L»ü LUIUÖi} tUUKAIN r PAGINA 3 UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP OORLOGSMONUMENT ONTHULLING Cnder grote belangstelling vond Zaterdag de onthulling plaats van het definitieve oorlogsmonument. De voorzitter van het Comité Stichting Oorlogsmonument, de heer M. Splinter, richtte zich allereerst tot de burgers van Boskoop. Dank zij de daadwerkelijke medewerking der burgers, welk hij hiervoor hartelijk dankte, is het mogelijk geworden, dit monument te doen plaatsen. Voorts bracht spreker dank aan bur gemeester, secretaris, wethouders en leden van de gemeenteraad, wei'ke allen tegenwoordig waren, voor hun medewerking steeds betoond, de schenkers van de planten en bloe men, degenen die het plantsoen ver zorgden, aan de steenhouwer, die uit een brok steen een eenvoudig en mooi monument wist te scheppen en aan alle verenigingen voor hun hulp. Eén persoon wilde spreker toch naar voren brengen, en wel de ontwerper van het monument, de heer T. J. v. Riemsdijk. Vierden wij het feest van de bevrijding, zeven gezinnen ver keerden in droefheid en rouw omdat één van hen niet terugkeerde. Na de capitulatie groeide het ondergronds verzet en zo onstond ook te Boskoop de L.O. LKP en tenslotte de B.S. Ook hier vielen slachtoffers. De strijd in Indië' was kort maar hevig. Hierbij gaven 3 Boskopers hun leven voor vrijheid en recht. Ter nagedachtenis aan de Boskopers, K-, A. v. Eeuwen, K. W. v. Gelderen, C. Hoogendoorn, D. J. Jongenburgei-, J. liieuwerf, K. Verwey en J. v. d. Wolf uit de Mei dagen, M. Erkelens, W. Glaudemans, A. v. Daal uit het verzet en H. C. de Groot, G. A. v. Helden en J. Stolker uit Indië die vielen in de strijd te gen de overweldiger, zijn hun na men onuitwisbaar op dit monument aangebracht. Wanneer ons monument symbool van strijd, offers en -bevrij ding straks is onthuld, zult u zien een afgeknotte zuil, de afbeelding van een afgebroken leven daarboven een bi'andende toorts, we'ke doet den ken aan de offers welke werden ge bracht, daarachter de bekroning met de V niet de nagemaakte, doch de V van Churchill, de V van de bevrij ding. Op de achtei-grond blauwe co niferen, welke, kleur die van de trouw is. Wanneer u dit alles aan schouwt: denkt dan Boskopers de vrijheid is duur gekocht. Onder grote stilte wordt dan door mevr Verkerk, mevr. Jongejan-de Jong en mevr. Splinter het vlagge- doek waaronder het monument was verborgen, verwijderd terwijl mevr. Verkerk voor de eerste maal het vuur van de toorts ontsteekt. Vervolgens wordt door de heer M. Splinter het monument aan het ge meentebestuur overgedragen. De burgemeester mr dr E. P. Verkerk, dankt namens het gemeentebestuur. Aangekondigd door een dof ti'om- geroffei1 wordt dan één minuut stilte in acht genomen, welke gevolgd wordt door het ,,Beati mortui in Do mino morientes" gezongen door ,,Die Gouwe Sangers". Vervolgens vindt kranslegging plaats door of namens de nabestaanden van hen die vielen, deputaties van verenigingen en de scholen. Tot slot werd door „Die Gouwe Sangers" het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, terwijl het tweede couplet door alle aanwe zigen werd medegezongen. Diep on> der de indruk defileerden nog ve len langs het met kransen en bloe men belegde monument. G.D.S. Bij de vermelding der Tesultaten van de gespeelde wed strijden werd bij G.D.S. bNieuw koop a als uitslag vermeld 1236. Een ieder begrijpt dat zo'n reuze- score onmogelijk is. De juiste cijfers zijn 36. HAZERSWOUDE (Dorp) Woningbouwvereniging. Op de jaarvergadering vian de bouwvereni ging „Volksbelang" -bleek uit het verslag van de secr., de heer van der Spek, dat de vereniging steeds groeiende is. De penn., de heer' B. den Braver, bracht zijn financieel verslag uit, waaruit wij concluderen dat de vereniging financieel behoor lijk er voor staat, niettegenstaande de in de Schoolstraat plaats gehad hebbende brand. Hierna bracht de heer P. Brugman verslag uit over de controle van de bescheiden. Voor 't jaar 1948 werden benoemd voor de kascontrole de heren A. Demoed, C. Batelaan en P. Boers. Het aftr. be- stuurslid, de heer G. van Ommering, werd met alg. st. herkozen. Hierna gaf de voorz. een overzicht van wat binnenkomt op 't doi-p aan woningen zal worden gebouwd. Het plan is vier duplexwonin-gen te bouwen en 8 woningen als de pas gebouwde wo ningen in de Schoolsti-aat, zodat er dan 16 gezinnen een woning kunnen krijgen. Dit plan wordt begroot op f 150.000.benevens de grond daar voor nodig. Na enige discussie werd dit voorstel van het bestuur met alg. st. goedgekeurd. HOOGMADE K.A.B. Wegens tussentijds aftre den van de voorzitter had de secreta ris*, de heer Jac. v. Goozen, de leiding in deze vergadering. In zijn openings woord beklaagde hij zich over de moeilijkheden welke het bestuur zich getroosten moet bij het werven van nieuwe leden. Spr. hoopte op volledi ge samenwerking tussen leden en be stuur. De secr. toonde enkele smaak volle propagandaplaten, welke vooral de sociale rechten der arbeiders pro pageerden, gaf enkele inlichtingen over o.a. ziekenvervoer, rustbehoe- vende moeders, de inschrijvingsmoge lijkheid van kleine zelfstandigen als lid der beweging en adviesbureau voor beroepskeuze. Medegedeeld werd voorts, dat de Bondssecretai-is, de heer Dré de Wolf, thans bericht heeft, op 16 Dec. a.s. te komen spreken. Voorts werd voor de leden 1 expl. „Ik verkoos de vrijheid" ter beschikking gesteld, teneinde dit om beurten te lezen, waarvoor zij zich bij het bestuur kunnen aanmelden. Het agendapunt bespreking viering 30-jarig bestaan der afdeling deed vele tongen los ko men. Tenslotte waren de leden het eens een feestavond te organiseren bij deze gelegenheid. Nadere bijzonder heden zullen op een volgende, naar wij hopen, beter bezochte vergade ring, worden besproken. Met de aan vulling van het bestuur met 2 leden kon de vex-gadering zich niet accoord verklaren. Dit bestuursvoorstel werd verworpen met ll-r-9 stemmen. Bij het verkiezen van een voorzitter is de heer N. Lieverse van mening, .dat het juister is. dat de 2e voorzitter, de heer H. Elsgeest, deze vacature tijde lijk waarneemt tot de jaarvergade ring. De heer Elstgeest verklaarde zich hiertoe bereid. LEIMUÏDEN Gemeenteraad De Raad dezer gemeente komt Donderdag 30 Sep tember a.s. des n.m. te 8 uur in open bare vergadering bijeen. Agdnda o.a.: herstel torenspits gemeentetoren cn aanschaffen van een nieuw torenuur werk; verbetering van de brandweer garage; benoemign gemeenteontvan- RCl' NIEUWVEEN Nic. Boys. Dat het tot een glo rieuze overwinning zou komen voor de Nic. Boys tegen Alem in NB., durfden wij nauwelijks vermoeden. Maar de groenzwarten hebben een zeer verdiende overwiijhing behaald Beide elftallen pakten flink aan. Het ging om de grote wisselbeker, wel ke voor een periode van dx-ie jaar beschikbaar is gesteld. Door deze overwinning hebben de boys thans 6 punten van de vier wedstrijden, zodat Alem, slechts een geringe kans maakt om uit de nog drie te spelen wedstrijden voldoende punten te ha len om definitief eigenaar van de beker te kunnen worden. Tot tien minuten voor. de rust was de stand nog gelijk, maar de boys hadden overwegend het doel der gastheren onder vuur genomen, waarbij de Alem-verdediging resoluut wist af te slaan. A. J. van Trigt op de links buitenplaats benutte echter een goé de voorzet van W. van Eijk onberis pelijk waardoor Alems keeper kans loos werd gepasseerd. Na de thee waren weer de eerste aanvallen de boys en na vier minuten scoort Piet Lenting uit een afgemeten voor zet van A. J. van Trigt voor de twee de maal (20). Enkele minuten la ter lost W. van Eijk een kogel op ■Jhet doel, welke over het hoofd van één der gastheren voor Alems kee per onhoudbaar in de touwen be landde (30). Met deze voorsprong voelden de groenzwax*ten de over winning veilig erf speelden rustig ver der terwijl Alem nog alle pogingen in het werk stelde om de achterstand in te halen, hetgeen niet meer mocht baten. Na afloop werd een koffieta fel aangeboden en zeer iot zijn spijt en tegen de gestelde verwacïxtingen in moest Alem de beker, welke zij enige tijd geleden hadden meegeno men weer aan de Nic. Boys aan voerder overhandigen, hetgeen met een sportieve gelukwens gepaard ging. Verder was deze wedstrijd om lijst door een echt Brabantse kermis, waarvan Nic. Boys spelei's en sup porters nog geruime tijd gebruik maakten. Om twaalf uur arriveerden zij weer in Nieuwveen. Nic. Boys 3 behaalde een 30 overwinnig op N.S.V. 3. Nic. Boys a won met 31 van Kox-teraarse Boys a. Nic. Boys b verloor met 3—5 van Korteraarse Boys b. ZEVENHOVEN GEMEENTERAAD. Een dezer dagen kwam de gemeen teraad in openbare zitting bijeen. Naar aanleiding van ingekomen rapporten omtrent een in het leven te roepen gemeentelijke reinigings dienst, wordt na enige discussie be sloten B. en W. op te dragen om in vex-band met grote bezwaren, verbon den aan het in het leven roepen van een eigen dienst, zich in verbinding te stellen met het gemeentebestuur van Nieuwveen ten einde te verzoeken, of die gerheente bereid is haar dienst zodanig uit te breiden, dat de ge meentewerkman te dier plaatse uiteraard tegen betaling van een ze ker bedrag met de hem ten dien ste staande middelen eenmaal per week in de bebouwde kom en direc te omgeving van Zevenhoven vuilnis zal kunnen ophalen. De heer J. de Kool, te Woerden heeft medegedeeld, dat hij voor het overeengekomen bedrag van ƒ25. per jaar niet langer als plaatselijk deurwaarder kan optreden en derhal ve zijn dienst als zodanig per 1 Ja nuari 1949 beëindigd wenst te zien, tenzij de gemeente zijn wedde ver hoogd tot 125.per jaar. De voorz. zegt dat B. en W. onder schrijven dat zij de jaarlijkse belo ning van 25vrij laag achten, doch dat executies in deze gemeente vrijwel nimmer voorkomen en dat zij die in de toekomst ook niet ver wachten. B. en W. stellen dan ook voor de jaarwedde niet te verhogen. Indien de heer de Kool bi; zijn ont slagaanvrage blijft, zullen B. en W. tegen 1 Januari een ander persoon i plaatselijk deurwaarder benoemen, Nadat de gemeentebegroting, dienst 1948, waarbij o.m. een crediet wordt beschikbaar gesteld voor de aankoop van een statieportret van H. M. Ko ningin Juliana, ter plaatsing in het raadhuis, komt de woningbouw we der ter sprake De voorz. zegt. dat van mr. J. W. M. Peek bericht is ontvangen, dat door het beheersinstituut toestem ming is verleend voor do aankoop van grond, gelegen in het Zuid-einde der gemeente, welke grond zal die nen voor de bouw .van woningen in genoemd deel der gemeente." Ten aanzien van de bouw van 3 woningen in het Noordeinde tegen over de R.K. kerk, zegt de voorzitter, 1 dat dezer dagen de aanbesteding voor deze bouw heeft plaats gehad. Laag ste inschrijver was de heer H. Wengerden, alhier, voor een bedrag ad 34.347.B. en W. hebhon de provinciale directie van de Weder opbouw en de volkhuisvesting om machtiging verzocht het werk aan die inschrijver to gunnen. De heer J. Lauwers zegt, dat de verwachting kan worden gekoesterd, dat de heer van Wengerden het werk met een timmerman van elders zal uitvoeren. Dit zou spr. spijten, te meer daar de tweede inschrijver, die. naar verwacht zou kunnen worden het werk met een timmerman uit Ze venhoven zou uitvoeren, slechts voor een 300.hoger 'bedrag heeft in geschreven. Spr. vestigde er de aan dacht op, dat hij in dit verband niet in het belang van een bepaalde in schrijver spreekt, doch dat hij uit sluitend het belang van de gemeente voor ogen heeft. Het zou naar spr.'s oordeel in het belang van de gemeen te zijn, indien zowel metselaar als timmeiman inwoners van Zevenho ven waren. De voorz. sluit de discussie omtrent deze aangelegenheid door te zeg gen dat, welke zienswijze men om trent deze zaak ook mocht hebben, de heer van Wengerden de laagste in schrijver is en afgewacht zal moeten worden, of het werk voor het in schrijvingsbedrag zal mogen worden gegund. Vervolgens wordt op voorstel van B en W. besloten het aangaan van een kasgeldlening ad 15.000.bij de Stichting „Beambtenfonds van de Staatsmijnen in Limburg", gevestigd te Heerlen. Bij de rondvraag vestigd de heer Bon er £e aandacht op, dat de vloer van de voormalige openbare lagere school gerepareerd zal moeten wor den. De voorzitter zegt toe, de gemeente opzichter opdracht te geven een on derzoek in te stellen. De heer C. J. van Veen zegt, dat de hoofdelingen aan de brug, beho rende bij de gemeentewoningen num mers 173, 174 en 175 in zodanige toe stand verkeren, dat reparaitie c.q. veimieuwing drmgend geboden is. In de vorige vergadering heeft spr. reeds* de aandacht op een en ander geves tigd, doch verbetering is nog niet aan gebracht. De voorz. antwoordt, dat deze aan gelegenheid bij B. en W. in onderzoek is en dat, zo mogelijk, reparatie of vernieuwing zal geschieden. Ten slotte zegt de heer C. van Ba ren, dat hij gaarne zou wensen dat de straatverlichting tot des nachts 12 uur blijft branden en brengt hij te vens zijn verlangen naar vox-en, dat de paal. tegenover de boerderij van de heer L. Kool, van verlichting wordt voorzien. Het niet verlichte deel der gemeente te dier plaatse is naar spr.'s oordeel te groot. Daar de raad zich met de wensen,van de heer van Ba ren kan verenigen zegt de voorz. toe aan de bedrijfsleider van de N.V. „Lugdunum" te verzoeken zo mo gelijk aan de wensen van de raad tegemoet te komen. Daarna sluiting. UIT DE OMGEVING HILLEGOM VERDRONKEN. Het 1J4-jarig zoontje van R„ wo nende aan de Noorderlaan, is in een sloot geraakt en jammerlijk ver dronken. P. T. T.-bond. De afd. Hillegom en Omstreken van de R. K. bond, hield een vergadering in Flora alhier De heer A. C. Langayroux uit Noord wijkerhout werd als bestuurslid ge kozen in de vacature van der Erf. Naar de fusie-vergadering op 6 Oct. •te Utrecht werd als afgevaardigde gekozen de heer F. C. van Lierop Jzn. Kap. N. van Paaschen werd als nieuwe G. A. geïnstalleerd. Geboren: zoon van H. M. van TrigtJonkheer; z. van M. M. A. de HaanVersteege; d. van A. de Groot van Stijn; d. van G. M. Bon Weijers; z. van J. JagerKleijne; d. van M. P. van Rooden-Dekker d. van W. H. Slagboomvan den Bosch; d. van M. J. HagemanGo- drie; z. van W. M. Zeestratenvan der Salm; z. yan A. Verschoorvan Rijswijk. Ondertrouwd: H. Troost cn G. Sa- lier; A. van Zanten en M. Annard; M. van Tol en A. P. Does. Getrouwd: H. van Kooten en G. van der Plas. DE ZILK K. A. J. In de voorz. vacature W. van der Drifit, is gekozen de heer Jan Zethof. Het bestuur, werd uit gebreid met de heex-en T. Hoogewerf en Jos. V. d. Aart. Aan de. scheiden de voorz. werd als souvenir een ets van de H. Hartkerk vkn Zilk aange boden. KATWIJK AAN DEN RIJN K.A.B. Deze vereniging hield gisteravond een ledenvergadering in het Parochiehuis onder voorzitter schap van de heer A. Hensen. Het voorlopig bestuur trad af en er moest een definitief bestuur gekozen worden. Hierin werden gekozen de heren A. Hensen, Jac. F. Meijer, H. Looyensteijn, C. v. d. Kamp, A. L. Oudshooxm, W. v. d. Eshof en P. Eikelenboom. Tot voorzitter -werd uit het voltallig bestuur gekozen de heer A. Hensen. Dan was het woord aan de geest, adv., pastoor Hesp, die er aan herinnerde dat 15 April 1.1. met geestdrift is begonnen aan de opluch ting der K.A.B., welk werk thans is bekroond.- Spr. feliciteerde de afd. met het nieuwe bestuur ei^ brengt in hei'innering de woorden Zondag door de Bisschop in Den Haag bij de viering van het 60-jarig bestaan ge sproken: de standsorganisatie ie er omdat in die organisatie behartigd wordt het maatschappelijk welzijn der leden, gezien uit een oogpunt van rechtvaardigheid en naastenliefde, omdat in de standsorganisatie bevor derd wordt het Kath. geloofsleven. Omdat in de standsorganisatie moet worden bijgebracht de culturele ver heffing in de samenleving. Spr. ver wacht, dat de leden zullen zijn geest driftige uitdragers hiervan in de pa rochie. Spx*. wenst de parochie geluk met de oprichting van de K.A.B. Dan wordt door de geest. adv. het een groot voorrecht genoemd de afd. te kunnen aanbieden een vaandel. Wat 'n vaandel is en een vlag zijn hebben we in de oorlogsjai'en kunnen ge waar worden. Er zijn levens voor geofferd. Moge dit vaandel een te ken zijn yap de geestdrift der K.A. B.-leden. Spr. hoopt dat het tot in lengte van dagen hier moge prijken. Na een dankwoord door de voorzit ter krijgt de 'heer L. Weeber, dis trictsbestuurder gelegenheid tot het uitspreken van een toespi'aak. Spr. feliciteert de afd. met zo'n geest. adv. Spr. wijst dan in een geestdriftige toespraak op het werk der K.A.B. Ge sproken werd nog over een te hou den feestavond en dan volgde een geanimeerde rondvraag. LISSE Jongevrouwen-gemeenschap. „Joop ter Heul", een vrolijk blijspel in drie bedrijven van Cissy van Marxveldt, werd Zondagavond opge voerd door de Jongevrouwen Ge meenschap van de „St. Agatha-paro- chie". Het stuk werd zeer vlot ge speeld. De geestelijk leider, kap. Keet, liet in zijn woord evenals op de leden- en ouderavond, welke reeds eerder waren gehouden, uit komen, dat de Jonge Vrouwenge meenschap veel tot stand weet te brengen cn dat zij de komende win ter wederom een mooi program heeft. Dank bracht spr. aan de to nelisten voor hun werk onder lei ding van mej. Van der Eist. VOORSCHOTEN Woningcommissie. Ingaande Oc tober 1948 zal de woning-commisie dezer gemeente uitsluitend op de eerste en de derde Donderdag van iedere maand zitting houden voor het publiek. Het aanvangsuur van deze zittingen blijft gesteld op des aVonds half aoht uur. Hendrik de Zeevaarder en de Bende van Zwarte Doris 18. Bimmelbam grinnikt een beetje en zonder antwoord te ge ven op Hendriks benauwde vraag, opent hij de deur en toont zijn vriend een klein zolderkamertje. „Uw kamer, meneer!" zegt hij plagend, „Wenst U nog iets?" Maar Hendrik heeft blijkbaar niets meer te wensen, want grommend stapt hij het kamertje binnen en kwakt de deur nijdig in het slot. Dan neemt hij plaats op het bed en probeert al de gebeurtenissen van vandaag logisch aan elkaar te knopen. -Maar zelfs het scherpe verstand van de avonturier wereldreiziger lukt dit nauwelijks. „Die huishoudster vertrouw ik helemaal niet en de waard óók niet en wat ik van het gedrag van Bimmelbam moet denkenIn elk geval weten die rovers dat ik Hendrik de Zeevaarder ben en dat ik in de herberg „In 't Roode Hooft" logeer. Ik moet dus veilig heidsmaatregelen nemen!'' is het slot van zijn overpeinzingen en hij staat op om de daad bij het woord te voegen. De avonturier sleept alle meu belen uit het kamertje bijeen en plaatst ze tegen de deur. hij bindt een touwje aan zijn teen en be vestigt het andere einde aan de deurknop en dan pas klimt hij met een zucht van welbehagen in zijn bed. Spoedig verraadt zijn regelmatige ademhaling dat onza zeeman de slaap des rechtvaardi gen slaapt.... Buiten is het donker geworden. Beneden het raam van Hendrik de Zeevaarder staat een klein mannetje Als het licht in Hendriks kamer gedoofd wordt grijnst hij gemeen en sluipt geruisloos op de herberg toe. Het is Nummer Drie van de Organisatie van Zwarte Doris^... VOORHOUT BROEDER MODESTUS VIERT ZIJN GOUDEN FEEST. Donderdag 30 Sept. viert broeder Modestus zijn gouden klooster jubi leum. De jubilaris werd geboren 31 Jan. 1879. 30 Sept. 1898 deed hij zijn intrede in de Congregatie der Broe ders van O. Lieve Vrouw van Zeven Smarten. Broeder Modestus was zijn gehele leven in het onderwijs werk zaam, waarvan 4 jaar te Amsterdam, 24 jaar in Stokei'shorst te Nedcr- weert, en 22 jaar op de B.N.S. alhier, waarvan ook vex-scheidene jaren als Overste. WARMOND „KLEIN-LEEVLIET" DÓÓR DE GEMEENTE AANGEKOCHT. De gemeenteraad heeft gisterch met algemene stemmen besloten tot aankoop van de buitenplaats .Klein- Leerust", eigendom van mevr. Van Baasbank, voor de som van ƒ37.500, welke buitenplaats door de gemeen te zal worden verhuurd aan de bur- gemeester. Het zal geen ambtswoning zijn. Voor de burgemeester het huis be- trekt, zal hêt worden gemodei-niseerd. Do kosten daarvan, tot een bedrag van 8000.komen voor rekening der gemeente. De huurprijs is be paald op 1400per jaar. Het is de bedoeling een gedeelte van de bij de buitenplaats behorende grond voor bouw-tei-rein te verko pen. Huldiging. In tegenwoordigheid van het voltallige college van B. en W. en het bestuur van het Niwin Co mité zijn de uit Indonesië terugge keerde militairen de heren P. Ze venhoven en P. Kortekaas op harte lijke wijze gehuldigd voor de wijze, waarop zij volk en vaderland heb ben gediend. Zij werden 'toegespro ken door de burgemester en de voor zitter van het Niwin-comité. Hun werd een oorkonde en een aanden ken aangeboden. De muziekvereni ging St. Matthias luisterde deze hul de met muziek op. Er was zeer grote belangstelling. Inbraken. Verscheiden woon schepen zijn tijdens de afwezigheid der bewoners leeg geroofd. Er werd zeer veel gestolen. WASSENAAR K.A.B.-feestavond. De Katholie ke Arbeidersbeweging in Wassenaar, ri.w.z. de „culturele commissie" van de plaatselijke afdelingsbesturen heeft aan alle leden met hun dames een feestavond aangeboden in het R. K. Verenigingsgebouw in verband met het 60-jarig bestaan van de Dio cesane Bond. Voorzitter G. A. van Leyenhorst merkte in zijn openings woord op, dat deze avond het begin betekende van de viering van het ju bileum. In de loop van dit seizoen zal nog enkele malen de aandacht op dit 60-jarig bestaan worden gevestigd o.a. op een grote feestavond in No vember. Nadat de geestelijk adviseur, kapelaan Bregten, en hartig woordje had gesproken, was het woord en de daad aan het duo Koolmees—Stiefel- hagen en de accordeonist Willy Bole ro, die een beschaafd, vlot en gezel lig cabaretprogramma afwerkten. K.V.P. De vergadering van de afd. der K.V.P. was slecht bezocht. De voorzitter, de heer B. P. de Kouse- maeker herdacht het lid mr. Dijck- hoff, dat op tragische wijze om het leven kwam. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het zittende bestuur in zijn geheel werd herko zen. Het secretariaat blijft dus geves tigd: Crocusstraat 45 De heer B. P. de'Kousemacker stelde zich evenwel wegens drukke werkzaamheden niet ïr.eer herkiesbaar als voorzitter. In zijn plaats werd gekozen mr. J. J. Veraart. De scheidende voorzitter sprak een dankwoord voor het geno ten vertrouwen. Zijn opvolger bracht r.amens de vergadering een woord van hulde aan de heer de Kausemae- ker, die getoond heeft te beschikken over grote deskundigheid en erva ring op politiek gebied. Tot afgevaar digden naar de vergaderingen van de Statenkring cn de Kamerfractie wer den gekozen de heren C. E. v. d. Berg, J. Obbens, mr. J. J. Veraart en A. J M. v .d. Klauw, alsmede een 4-tal plaatsvervangers. De aandacht van de leden werd ge vraagd voor een bestuursvoorstel tot vorming van een plaatselijk studie- centrum, dat waardevolle adviezen zou kunnen samenstellen en ander zijds zou kunnen bijdragen tot de po litieke vorming van belangstellende leden. Getracht zal worden een aan tal leden voor dit studiecentrum te werven. De heer Veraart stelde voor contact op te nemen met die katho lieke standsorganisaties*, die ook de vorming van een soort studie-kern overwegen. Er gaf zich reeds staande de vergadering een 10-tal leden voor dit doel op. ZOETERMEER Geboren: Wilhelmina Helena d. v. P. J. van der Spek en W. den Hertog: Elisabeth Cornelia d. v. P. van der Waal en C. G. R. Roos; Abraham z. v. L. van Straalen en E. F. Kroes; Cornelia d. v. C. Slootweg en N. Blijleven; Catharina Maria d. v. Th. Adegeeste en. M. de Jong. LAATSTE BERICHTEN JUWELENDIEFSTAL OPGEHELDERD Op 1 September werd in een ho tel-restaurant-café te Den Haag, "ten nade'e van een Indische verlofganger een bedrag van f 18.000 aan juwelen gestolen. Na een omvangrijk onderzoek'ont dekte de politie, dat de dader te Rot terdam de buit had verkocht. Hij had zich daar „gelegitimeerd" met een vals paspoort. Verdacht van deze diefstal werd aangehouden de 28-jarige Th. J. de C zonder vaste woon- en verblijf plaats. Hij legde een volledige be kentenis af. De C. had zich via een verbindings deur van het Café naar het hotel begeven, waar hij de kamers der lo geergasten had nagezocht de politie nam te Rotterdam een bedrag van f 11.000 aan juwelen in beslag. De C., die reeds eerder met de ju stitie in aanraking is geweest wegens hoteldiefstal, had bij z|jn arrestatie nog f 1145 van de opbrengst der ju- welen in bezit. DODELIJK ONGEVAL TE RIJSWIJK. Gisteivnidaag kwam de 85-jarige weduwe J. M. C.R„' wonende te Delft, door eigen onvooi-zichtigheid onder een uit Delft komende tram bij de halte Pasgeld te Rijswijk. Zij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Delft waar zij na aan komst is overleden. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. Het is gebleken, dat nog steeds een aantal gedemobiliseerde militairen van het Kon. Ned. Indisch Leger zich niet heeft gewend tot de demobili satie-officier van het KNIL-centrum Nederland te Nijmegen, teneinde de hen volgens de ordonnantie sociale voorzieningen gedemobiliseerden toekomende vergoedingen te ont vangen. Aan alle zich in Nederland bevin dende gedemobiliseerde dienst en re- serveplichtigen van het KNIL, zij die behoord hebben tot stadwacht- en vernielingsbrigades enz., die op 14 Augustus 1945 in werkelijke dienst ftaren, wordt in hun eigen belang aangeraden zich schriftelijk te melden by genoemde demobilisatie-officier. Deze oproep geldt niet voor be roepsmilitairen. Zaterdag is de 24-jarige J. S. uit Den Haag op het station Schiedam op het moment, dat de eleotrische trein uit Rotterdam naderde, van het perron gevallen en onder deze trein terecht gekomen. S. werd over reden en moest in ernstige toestand in het ziekenhuis Schiedam worden opgenomen. SCHEEPSBERICHTEN ALDERAMIN 27 Sept. te Suez AR- KELDIJK 28 Sept v. R'dam te New York. BREDA 27 Sept van Antofa- gaste naar Valparaiso, CISTULA 1 Oct. van Singapore te Melbourne verw. DELFT 28 Sept van Cristobal te Curagao. DUTVENDIJK 27 Sept v. Curasao. GAASTERKERK 27 Sept te Marseille. HEEISUM' 27 Sept van Kaapstad naar East Londen LAWAK 27 Sept van Rastanura naar Koweit LUTTERKERK 27 Sept te Londen MANOERA'N 27 Sept. van Singapore naar Batano MARIEKERK 27 Sept. te Alexandrie. MARPESSA 28 Sept. van Rouen te Trinidad. MELISKERK 27 Sept Las Palmas gepass. MERWEDE 27 Sept. van Calcutta naar Rotterdam MODJÖKERTO 27 Sept. nog te Soe- rabaja. NOORDWIJK 27 Sept te St. Michaelbaai OVULA 27 Sept van Pladjoe te Singapore. PERICLES pass. Start Point. ^ALATIGA 27 Sept van Penang. RIOUW 30 Sept van Kohsis- hang te Singapore verw. ROTTI 27 Sept. van Port Said. SIBAJAK 27 Sept. ter hoogte van Port Sudan. STAD VLAARDINGEN 27 Sept. van Adam te CassaWanca. STENTOR 27 Sept. van Algiers naar Antwerpen STRAAT SOENDA 27 Sept van Syd ney naar Melbourne. SUMATRA pass. 27 Sept Gibraltar. TABIAN 27 Sept van Batavia te Djeddah. TAMO pass. 27 Sept Ouessant. WESTLAND 27 Sept van Bahia. WATERMAN 27 Sept Rasbenas (Rode Zee) AAGTE- KERK 29 Sept. van Melbourne te Sydney verw. BLOEMFONTEIN 28 Sept. te Antwerpen. GAROET pass 28 Sept Algiers. MALVINA 28 Sept. 700 mijl N. West van Freemantle. PYGMALION 28 Sept van Maracaibo te Pamaribo verw. STREEFKERK, 28 Sept te Genua. RIJNKERK 28 Sept van Townsville naar Brisbane. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 28 Sept Kaas. Aanvoer: 167 partijen: 1ste soort 1.73—1.77. 2de soort 1.68—1.71, zwaardere soort tot 1.80 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 27 Sept. Groente. Aardbeien 49—67 ct., p. y, pnd., druiven 80.0085.00, meloe nen 16.00—32,00, kropsla 1.50—10.70, andijvie 4.004.60, bloemkool 12.00 46.00, tomaten 18.0068.00, p. 100 kg.; kassnijbonen 4.906.20, snijbo nen 2.003.10, dubb. stambonen 2.404.20, pronkbonen 1.20MO, p. 10 kg. Bloemen, Asters 312 ct., Gladiolen 1123 et., Dahlia's 527 ct., Anjers 715 ct.. Anemonen 11 17 ct., Bouvardia 4249 ct., Sept. geel 824 ct., idem wit 725 ct., Precose 1233 ct., White Shirley 11—22 ct., Wendy 19 ct., Gold- finder 1223 ct., Douglas 1117 ct.. Harmonious 1425 ct., Chascity 17 37, Stella 1659 ct., per bos; Rayo nanten 622 ct„ E. Page 35—53 ct., Blanche 515 ct., Edith Alston 41 47 ct., Lelie's 911 ct., Cyclamen 21—44 ct. TER AAR, 27 Sept. Groente. Kassnijbonen 4.405.10, stek 1.30 1.40, volle grond snijbonen 2.00 3.20, stek 1.00, stokprinsen 2.203.90, stamprinsen2.404.60, spekbonen 2.203.30, witte pronkers 1.201.60, bloemkool 0.060.46, bospeen 0.06 0.12, sla 3.807.20, komkommers 0.030.10, meloenen 0,110.47, an dijvie 0.400.50 per bak; waspeen I 0.10, idem II 0.06, kroten I 0.08, idem 11 0.04, slavellen 0-35, per bak; toma ten 0.180.65, spinazie 0.150.16, postelein 0.050.03, uien 0.06, rode kool 0.100.12, groene kool 0.07 0.08, witte kopl 0.07—0.08, alles per kg.; Chx*ysanten 0.530.54 per bos.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3