S)e CöidóeSoti/ta/nt DE TROONREDE Bernadotte s laatste rapport Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TEL WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" LIIJNÖUAG 21 SEPTEMBER 1948 39stc JAARGANG No. 11497 De republiek wenst geen Nederlandse inmenging Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w., f 1.30 p. mnd., 3.90 p. kwart. Franco p. p. f 4.65 - Advert.: 15 ct p. m.m. Telefoontjes f 1.50 *H* Een regering, die weet wat zij wil ÜEN Troonrede, waaruit duidelijk blijkt, dat de regering zich de „moeilijkheden, waarvoor het nog zo zwaar onder de oorlogs'gevolgen lij dende koninkrijk gesteld is", diep be wust is, maar tevens dat zij met doel bewuste activiteit en grote energie er naar wil streven, om die moeilijkhe den te overwinnen. Dat zij daarbij vóórop stelt de bevordering der inter nationale gemeenschapsgedachte zal allen verheugen, die terecht inzien, dat een effectieve internationale samen werking een noodzakelijke voorwaar de is, om te voorkomen, dat de wereld in een economische chaos verzinkt. Klinkt uit heel de Troonrede op de toon van een regering, die weet wat zij wil betreffende de concrete uit werking van die wil deelt zij ons op verschillende terreinen van het rege ringsbeleid niet veel mee. Zo zegt zij ons niet, wat zij wil doen voor de" door haar in het uitzicht gestelde bevorde- rig van de industrialisatie, het herstel van normale verhoudingen op het gebied der productie en,-consumptie; wat zullen inhouden de midden standsweken, welke zij belooft te "zullen indienen; hoe zij zal ver groten het bouwplan, naar welks uit breiding zij zegt te streven; hoe zij zal uitvoeren haar toezegging, om in overeenstemming te brengen de op heffing of vermindering van de sub sidies op levensmiddelen met haar loon- en prijspolitiek. En zo kunnen wij meer voorbeelden aanhalen uit de Troonrede, wier omvang omge keerd evenredig,is aan het aantal concrete mededelingen, dat er in ge geven wordt. Concreter zijn passages over land bouw, over onderwijs, over de sociale voorzieningen. En met grote waarde ring vernemen wij, dat de' zorg voor de kinderrijke gezinnen „de bijzon dere aandacht" dèr regering heeft en dat zij die zorg zal effectueren in aan gekondigde wettelijke maatregelen. De betrokkenen zullen met voldoe ning hebben vernomen, dat een ver dere technische herziening van de sa larissen van het Overheidspersoneel „binnenkort" kan worden verwacht waarom spreekt men toch maar steeds van een „technische" herzie ning? En wij allen hebben met een ver rassende verbazing vernomen, dat enige verlaging van de belastingen ons in het vooruitzicht wordt gesteld. Opmerkelijk is het, dat de rege ring zegt, dat zij met het oog op 's lands financiën de militaire krechts- inspanning, wat de landmacht betreft, vrijwel uitsluitend zal blijven richten op wat voor Indonesië nodig is. Wat de marine- en luchtstrijdkrachten be treft, wordt daarnaast een begin ge maakt met de vorniing van een bij drage voor een gemeenschappelijke verdediging van de vijf mogendheden van het pact v,an Brussel. Naar onze overtuiging, zou ook zelfs afgezien van 's lands financiën, de militaire macht worden gezocht en gevonden in een gemeenschappelijk handelen van aaneengesloten volkeren. Een wedloop in bewapening van ieder volk afzonderlijk is een dwaasheid èn een onmogelijkheid geworden, niet alléén voor de kleine landen. Ten slotte: dat de paragraaf over Indonesië, Suriname en de Ned. An tillen slechts een bevestiging en on derstreping is van wat zowel de hui dige als de vorige regering heeft ver klaard is'vooral onder de huidige omstandigheden een vanzelfsprekend heid. Begint de Troonrede met een sym pathiek persoonlijk woord van Konin gin Juliana over haar koninklijke moeder zij besluit met een bede tot God om kracht en wijsheid! SOEP PER DAKOTA! Amerikanen en Engelsen zijn prac- tische mensen. De luchtburg is duur en moeizaam en daarom zoekt men naar radical» middelen om daarin verbetering te brengen. Meldden wij dezer dagen reed: dat er een Ameri kaan op het idee was gekomen om de Berlijners eenvoudig per luchtbrug te laten evacueren, thans is er een nieuw idee gelanceerd. Waarom, zegt men, zouden wij aan de Berlijners aardappelen en groenten bezorgen en vervolgens nog kolen om die aard appelen en groenten te koken? Laten wij het potje van de Berlijners zelf koken en het hun kant en klaar per luchtbrug thuis bezorgen. Dat spaart heel wat. Zullen de Berlijners dus binnenkort dampende snert-uliegtui- gen en pruttelende hutspot-Dakota's kunnen verwachten? H. M. Koningin Juliana heeft he denmiddag de verenigde zitting van de beide Kamers der Staten-Generaal geopend met de volgende rede: Leden der Staten-Generaal. Slechts korte tijd is verlopen sedert ik, nadat mijn Moeder afstand deed van de troon en de regering door mij werd aanvaard, in uw midden de eed aflegde en werd ingehuldigd. Met ontroering en dankbaarheid denk ik terug aan de wijze, waarop het 50-jarig regeringsjubileum van mijn Moeder werd gevierd en bij de troonswisseling alom uiting werd ge geven aan warme gevoelens van aan hankelijkheid ten opzichte van haar en aan de wijze, waarop men mij heeft welkom geheten. De herinne ring aan dit alles zal mij sterken bij het vervullen van de taak. die op mijn schouders is gelegd. Groot zal de inspanning zijn, die van ons allen v>ordt gevergd om het hoofd te bie den aan de moeilijkheden, waarvoor het nog zo zwaar onder oorlogsgevol gen lijdende koninkrijk gesteld is in een wereld, die nog geen wezenlijke vrede kent. Internationale gemeenschaps gedachte. De grote verwachtingen, die de sa menwerking der geallieerden in de strijd had opgewekt ook ten aanzien van samenwerking in de vrede, zijn niet in vervulling gegaan. Scherpe te genstellingen blijven zich openbaren. De regering zal voorgaan om in het kader der verenigde naties- te streven naar versterking der internationale gemeenschaosgedachte. Bijzondere aandacht wijdt zij aan de ontwikke ling van de kernei van internationale aaneensluiting, die in de Unie tussen Nederland, België en Luxemburg en de samenwerking 'er vij'-mogendhe den ingevolge het Verdrag van Brus sel reeds haar levensvatbaarheid heb ben bewezen. De Benelux. Een spoedige totstandkoming van de economische Unie met België en Luxemburg acht de regering van groot gewicht. Zij werkt met kracht mede aan het wegnemen van de hin derpalen, die aan de realisering diér Unie in de weg staah. Ook op sociaal-cultureel gebied wordt nauwer samenwerking binnen de Benelux, zowel als in verband met het viif-mogendhedenverdrag voorbe reid. In het bijzonder op het gebied van de gezondheidszorg is de werk zaamheid van Nederlandse zijde in de internationale sfeer toegenomen, me de door de totstandkoming vaii de wereld-gezondheidsorganisatie. De militaire strijdkrachten. De toestand van 's lands financiën noopt er toe de militaire krachtsin spanning, voor wat betreft de land macht, vrijwel uitsluitend te bliiven richten op het in Indonesië onderhou den van een voor haar taak bereken de kriiffsmacht. Voor zover betreft de koninklijke marine en de luchtstrijd krachten wordt daarnaast een be?in gemaakt met de vorming van een bij. drage aan de gemeenschaonelijke verdediging van de viif door het. oact van Brussel verbonden West-Euro pese mogendheden. Nederland, Indonesië, Suriname en de Ned. Antillen. In aansluiting aan de kortelings tot stand gekomen grondwetsherziening zal krachtig worden vooTtgewerkt aan het scheppen van een nieuwe rechtsorde tussen Nederland, Indone- sië, Suriname en de Nederlandse An tillen, ter verwerkelijking van het ge rechtvaardigde streven der volkeren overzee naar vrijheid, gelijkwaardig heid en zelfstandigheid. Met verheuging mag worden gecon statecrd, dat de staatkundig# oobouw van de federalistische gebieden in Indonesië gestadige voortgang heeft gevonden. In al deze gebieden kan ook een bevredigend, zij het onder ling gevarieerd, herstel van het eco. nomisch leven worden waargenomen. De republiek in Indonesië. De verhouding tot de republiek blijft bij voortduring zorg baren. De op grondslag van de RenvPiebeginse- len gevoerde onderhandelingen heb ben nog niet de zozeer gewenste op- lossing kunnen brengen. De herhaal de bemoeienis van de Veiligheidsraad met de Indonesische kwestie, ook na dat een Commissie van Goede Dien sten in Indonesië haar werkzaamhe den was begonnen, heeft niet steeds bijgedragen tot een weloverwogen behandeling van de ingewikkelde vraagstukken, welke zijn ontstaan door de groei van nieuwe verhoudin gen in Zuid-Oost Azië. Vertrouwd mag intussen worden, dat onze ernsti ge wil om aan de gerechtvaardigde vrijheidsasoiraties der volkeren over zee te voldoen on een wijze, die te vens waarborg biedt voor recht en veiligheid, ook internationaal in toe. nemende mate begrip ontmoet. Zij, die in ïndië zijn, en hun nabestaanden. Nog steeds moeten in Indonesië zware offers worden gebracht. Hulde zij hun gebracht, die en hierbij xienk ik in het bijzonder aan de strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht veelal onder zeer moei lijke omstandigheden met geduld en volharding hun plicht vervullen. Met eerbied gedenk ik hen, die daarbij het offer van hun leven brachten, terwijl mijn warme medegevoelen uitgaat naar hun nabestaanden Een krachtig optreden tegen orde- en rustverstorende elementen blijft noodzakelijk. Een regeling van de rechtspositie van ambtelijke en particuliere werk nemers onder het nieuwe bestel is in voorbereiding. De Nederlandse en Surinaamse re geringen beraden zich op een nau were handelspolitieke samenwerking, waarmee gepaard gaat een regeling van bet onderlinge betalingsverkeer. Het ligt in het voornemen om ook ■met de Nederlandse Antillen soort gelijke regelingen te treffen. De betalingsbalans: voorwerp van aanhoudende zorg. Het in de naaste toekomst wederom sluitend maken van de betalingsba lans met het buitenland blijft een voorwerp van aanhoudende zorg. Hoewel de resultaten, die tot nu toe, dank zij een gemeenschappelijke krachtsinspanning. konden worden bereikt, tot dankbaarheid stemmen, moet nog een moeilijke weg worden afgelegd Nog steeds moet in belang rijke mate een beroep worden gedaan op vreemde hulpmiddelen. Indien de Amerikaanse hulDverlening niet tij dig ware geschied, zou een ernstige terugslag in het herstel van de volks welvaart onvermijdelijk zijn geweest. Ons land is dan ook grote dank ver schuldigd aan het Amerikaanse volk, dat op grootse wiize zijn daadwerke lijke belangstelling voor Europa toont. Industrialisatie. Zowel uit een oogpunt van export bevordering als ter waarborging van voldoende werkgelegenheid voor de steeds groeiende bevolking is krachti ge industrialisatie dringend noodzake lijk. Hoewel de regering de technische vraagstukken, die hierdoor worden ongeroepen, geenszins onderschat, is zij van mening, dat het industrialisa- tievraagstuk in de eerste nlaats een economisch probleem is. Zij acht het daarom een belangrijk deel van haar taak, voorzover dat in haar vermeen ligt. economische omstandigheden te scheppen, die het bedrijfsleven tot een gezonde uitbreiding der indus triële capaciteit prikkelen. Herstel van normale verhoudingen. Op het gebied der productie en der consumotie zal al het mogelijke wor den gedaan om meer normale verhou dingen te herstellen, een en ander naarmate de deviezenpositie zulks toelaat. Afneming van de schaarste zal het mogelijk maken de overheids bemoeiing met het bedrijfsleven te verminderen. Beperking van de in voer zal echter als gevolg van het tekort aan buitenlandse betaalmidde len, nog onvermijdelijk blijven. Middenstandspolitiek. De indiening van verschillende wetsontwerpen oo het gebied van de middenstandspolitiek is in de loop van dit zittingsjaar te verwachten. Vergroting van het bouwprogram. Gestreefd wordt naar verbetering van de materiaalpositie in de bouw nijverheid en mede daardoor naar opvoering van dé* arbeidsproductivi teit, teneinde het bouwprogramma, speciaal voor wat betreft woning- en bedrijfsbouw, te kunnen vergroten. Subsidies op levensmiddelen, lonen en prijzen. Met het oog zowel op de voorberei ding van de economische Unie met de Benelux-partners als op de nood zakelijkheid tot verlichting van de lasten voor de schatkist, zullen de subsidies op levensmiddelen worden verminderd of beëindigd. De. rege ring zal daarbij nauwgezet rekening houden met gevolgen daarvan voor de kosten van levensonderhoud en bij de te volgen loon- en prijspolitiek de instandhouding van sociaal ge rechtvaardigde en economisch ver antwoorde loon- en prijsnormen blij ven bevorderen. Zorg voor kinderrijke gezinnen. De zorg voor de behoeften van de kinderrijke gezinnen heeft de bijzon, dere aandacht van de regering. Over- wogen wordt op welke voet aan daar toe dorr werkgevers in het leven ge- roen:"> '"n^'sen gelegenheid is te ge ven uitkeringen te doen in indivi duele gevallen, wsarin mede als ge volg van de omvang van het gezin de inkomsten beneden het sociaal ge rechtvaardigde peil'blijven. Voorts is een wijziging van de wettelijke kin- derbijslagregelingen in overweging, teneinde in die regelingen de nodige correcties aan te-brengen. Herziening sociale verzekeringen. In aansluiting aan een enkele maanden geleden uitgebracht rapport wordt een algemene herziening van de sociale verzekeringen ter bevor dering van meer eenheid en tot uit breiding dier verzekeringen tot daar voor in aanmerking komende groepen van zelfstandigen verder voorbereid. Mede t teneinde te voorzien in een duurzame regeling ten behoeve van ae ouden van dagen bij beëindiging van de thans geldende tijdelijke voor- Z'ening. De voorbereiding van een w etsontwerp op de ziekenfondsen, zo mede van een nieuwe wettelijke orga nisatie van de gezondheidszorg, zal met bekwame spoed worden voortge zet. De landbouwpolitiek. De landbouwpolitiek van de rege ring zal gqficht zijn op verhoging van een rationele bodemproductic, op in tensivering van het landbouwbedrijf, alsook op het verzekeren van be staanszekerheid van boeren en tuin ders in goéd geleide bedrijven, mede dooi* een zekere mate van productie- en marktordening, waarbij in het bij zonder aandacht zal worden geschon ken aan het vraagstuk van de kleine boeren. Door voorstellen tot verbetering van de ruilverkavelingswetgeving en van de pachtwetgeving, alsmede door het beheersen van pacht- en koopprij zen verwacht de regering een doel matig gebruik van de grond te bevor deren. Gezien de gunstige ontwikke ling van de binnenlandse productie en de toestand op de wereldmarkt mag een voortgaande verbetering in de voedselvoorziening worden ver wacht. Gevaar voor inflatie is geweken. Ofschoon de financiële toestand moeilijk is, vertoont de begroting voor 1949 een belangrijk gunstiger beeld dan die over het lopende jaar, een re sultaat, dat ten del& werd verkregen door gunstiger verwachtingen met be trekking tot de middelen en ander deels door beperkingen in de uitga ven. Met vooropstelling, dat de be vordering van de volkswelvaart van primair belang is en dat aan de eisen der sociale rechtvaardigheid niet té kort mag worden gedaan, zal aan een verdere inkrimping van de overheids uitgaven bij voortduring aandacht moeten worden geschonken. Intussen dient er op te worden gerekend, dat voor het herstel van Indonesië ook in het komende jaar een beroep op Nederland voor financiële hulp in de vorm van credietverlening zal wor den gedaan. Hoewel dank zij de bui- tenlandse credietverlening en het verbeterde begrotingsbeeld het ge vaar voor inflatie is geweken, dient te worden voorkomen, dat opnieuw inflatoire krachten de overhand krij gen. Zo zal met name in verband met de verdere afwikkeling der geldzui- vering voorzichtigheid moeten wor den betracht. Enige verlaging in de belasting Op het gebied der belastingheffing zal worden voortgegaan met een her ziening in sociale en economische zin. Enige verlaging van het tarief van de inkomsten- en loonbelasting is in overweging, evenals een tegemoetko ming aan het bedrijfsleven met be- trekking tot de berekening van de belastbare winst. Voorts zal gestreefd worden naar een vergroting van de rechtszekerheid voor de belasting plichtigen en naar een vereenvoudi- ging van de bestaande belastingwet geving. De geboden uiterste soberheid leidt er toe, dat in het komende jaar in hoofdzaak slechts werkzaamheden, die nodig zijn voor behoud van be staande verkeersverbindingen en an dere waterstaatswerken of ter vol tooiing van reeds aangegane overeen komsten, zullen kunnen worden uit gevoerd. De indijking der Zuiderzee wordt verder voorbereid. Samenwerking van gemeenten. Op korte termijn kan de indiening worden verwacht van een wetsont werp betreffende samenwerking van gemeenten onderling en van gemeen ten met andere lichamen. De regeling van de verdeling van de taak en van de organisatie van de politie zal opnieuw onder het' oog worden gezien. Daartoe zal een com missie worden ingesteld, welke de regering op korte termijn advies zal hebben uit te brengen. Voorstellen zullen worden gedaan ter uitvoering van artikel 195a der grondwet. De salarissen van het Rijks personeel. Aan een in te stellen commissie zali worden opgedragen de regering van advies te dienen omtrent vereenvou- dieing der'pensioen wetgeving. Werden in het voorjaar 1948 en kele maatregelen tot verbetering van de salarispositie van bet rijksperso neel aangekondigd en reeds ten dele geëffectueerd, de verwezenlijking van de toegezegde technische herziening' kan. paar het zich laat aanzien, bin-1 nenkort worden verwacht. Politieke delinquenten. Het probleem der politieke delin- auenten heeft de voortdurende aan dacht der regering. Een aanvang wordt gemaakt met de behandeling der gevallen van de jeugdige delin quenten, ten aanzien van wie een on derzoek naar de mogelijkheid van reclassering zal worden ingesteld. Liquidatie van de buitengewone maatrege^n op het gebied van het recht en vle rechtsbedeling zal met kracht worden nagestreefd. Wettelijke voorzieningen betreffen de het gevangeniswezen zijn in ge vorderd de staat van voorbereiding. Het onderwijs en de kunst. Bij de verschillende typen van on derwijs heeft het opvoedings- en vor mingsaspect de bijzondere belangstel ling van de regering. Ter vervulling van de functie van het onderwijs ten ppzichte van enkeling en gemeen schap zijn nauwe verstandhouding en samenwerking tussen de leerkrachten bij de onderscheiden soorten van on derwijs nodig. De regering streeft er naar, dat uitzonderlijke aanleg in onze maat schappij vroegtijdig wordt onderkend en dat er meer gelegenheid wordt geboden om die begaafdheid tot ont plooiing te brengen. Om aan de eisen van de steeds ver der voortschrijdende specialisering op wetenschappelijk gebied het hoofd te kunnen bieden, zal het nodig zijn om. zonder inbreuk te maken op de vrijheid van onderwijs, in overleg met de instellingen van hoger onder wijs, op een taakverdeling aan te sturen Tot behoud en verhoging van het peil van het culturele leven zal aan de zorg voor de kunst bijzondere aan dacht worden besteed. In gevorderde staat van voorberei ding zijn wetsontwerpen tot regeling van het kweekschoolonderwijs, tot regeling van het voorbereidend ho ger cn algemeen vormend middelbaar onderwijs, tot regeling van het zuiver wetenschappelijk onderzoek cn tot re geling van het tuchtrecht bij het pers wezen. Wat aanhangig is. Reeds zijn tal van belangrijke wets ontwerpen bij u aanhangig, op welker afdoening de regering prijsstelt. Ik jioem in het bijzonder de ontwerpen inzake de regeling der materiële oor logsschade, de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, de ondernemingsra den, de wachtgeld- cn werkloosheids verzekering, de bedrijfspensioenfond sen, de afwikkeling der geldzuive- ring, rechtshandelingen landbouw gronden, het tegengaan van lichtvaar dige echtscheidingen, de wijziging van het ontslagrecht, de regeling voor de opsporing, de vervolging en de be rechting van economische delicten, de credietverstrekking aan Nederlands- Indië. de oprichting van de Neder lands Indonesische maatschappij tot financiering van het herstel in Indo nesië, en de tijdelijke voorzieningen ten behoeve van de wederopbouw en de bevordering van. de bouwnijver heid. Veel zal dus van uw werkkracht worden gevraagd. Met de bede, dat God ons allen de kracht en wijsheid moge schenken, nodig voor het vervuilen van onze taak, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Herziening van verdelingsplan O ET POLITIEK TESTAMENT van graaf Folke Bernadotte over Pale- stina, dat hij daags voor hij in Je ruzalem vermoord werd voltooide, werd gisteren onder de vertegenwoor digers der 58 deelnemende landen verspreid. Het rapport behelst de con clusies van de bemiddelaar der Ver enigde Naties, die moesten leiden tot een uiteindelijke oplossing. De graaf stelde voor het Negev-gebied in Zuid -Palestina aan de Arabieren over te laten, waarvoor in ruil de staat Israël geheel Galilea zou ontvangen. Haifa met zijn olieraffinaderijen en spoorwegstations zou een vrijhaven worden en Lydda diende verklaard te worden tot vrije luchthaven. Bernadotte liet weten, dat hij een voorstander was van soepele behan deling van het oorspronkelijk verde lingsplan der V. N. en stelde voor het Arabische Palestina in één unie te verenigen met Transjordanië. Wapenstilstand moet vrede worden De bemiddelaar ging er van uit, dat de Joodse staat bestaat en wilde een verdeling in twee geografische gave gebieden. Ten aanzien van Je ruzalem stelde hij zich een soort in ternationaal bestuur voor ter waar borg van religieuze en internationa le belangen. Om dat doel te bereiken beval hij een verzoeningscommissie van de V. N. aan, die als voornaam ste taak'zou hebben de naleving van zijn voorstellen te controleren. Ten slotte was hij van mening, dat de wa penstilstand door een formele vrede vervangen diende te worden. Inmiddels vloekt de werkelijke toestand met de woorden van graaf Bernadotte. De strijd te Jeruzalem is in volle hevigheid opgelaaid en beide partijen melden een artillerieduel en verlie- HET STOFFELIJK OVERSCHOT. Gisteren kwam het vliegtuig met de" stoffelijke overschotten van Ber nadotte en kolonel Serot via Genève te Parijs aan. De lijkkist van Berna dotte werd in een rouwkapel op het vliegveld Orly, nabij Parijs, geplaatst, waar een erewacht van Zwitserse of ficieren de dodenwacht houdt. Van daag zal de Franse president Vincent Auriol de herdenkingsplechtigheid leiden in bijzijn van Trygve Lie, se cretaris-generaal der V. N.. verschil lende ambassadeurs en autoriteiten der V. N. In de loop van de dag zal het transport naar Zweden worden voltooid. DE VEILIGHEIDSRAAD OVER KWESTIE HYD ER AD AD-INDIA. De Veiligheidsraad heeft gisteren besloten dc kwestie tuisen Hydera bad en India te behandelen. Sir Alexander Cadogan, de voorzit ter van de Raad, verklaarde geen of ficiële rapporten te. hebben ontvan gen over de ontwikkeling in de staat Hyderabad, waar de gevechten tussen Indische troepen en troepen van de Nizam Vrijdag ten einde liepen. Hij verzocht de vertegenwoordiger van Hyderabad een verklaring op te stellen. FRANSE COMMUNISTEN WILLEN VERKIEZINGEN IN OCTOBER De Franse communisten hebben gisteren in de Franse Nationale Ver gadering verzocht, in October plaat selijke verkiezingen te houden. Toen de socialisten zich 9 dagen ge leden bij de regering Queuille aan sloten, aldus Reuter, gingeii zij van de stilzwijgende onderstelling uit, dat de verkiezingen zouden worden uitgesteld. VEILIGHEIDSRAAD HERDACHT BERNADOTTE. De moord op Graaf Bernadotte en* Kolonel Serot is aanleiding geweest tot het bijeenroepen van de Veilig heidsraad in het Palais de Chaillot in Parijs. Aan het einde der zitting werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de beide slacht offers van de moordaanslag. £m taeftje,, „Vertrouwen op God betekent: met alle kracht van de wil, ge steund door de genade en de liefde, zich aan Gods almacht, wijsheid en oneindige liefde overgeven, niet tegenstaande alle twijfels, die doo» schijnbare tegenstrijdigheden in d# geest worden gebracht." Paus Pius XIL

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1