Israël neemt krachtige maat regelen tegen Stemgroep Communistische staatsgreep te Madioen De Nederlandse Bisschoppen over de waarde van de Katechismus Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WTLMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" MAANDAG 20 SEPTEMBER 1948 39.ste JAARGANG No. 11496 MOESO GRIJPT NAAR DE MACHT TE MADIOEN Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w., f 1.30 p. mnd., f 3.90 p. kwart. Franco p. p. f 4.65 - Advert.: 15 ct p. m.m. Telefoontjes f 1.50 Over ordening en vrijheid IN „Elseviers Weekblad" trof ons de volgende driestar onder de titel „Conservatieve Ordenaars". „De secretaris van de Rotterdam se Kamer van Koophandel, de heer Lichtenauer, heeft er de aandacht op gevestigd, dat ook onder de ondernemers een aan tal voorstanders van ordening te vinden is, en hij heeft tevens een beweegreden medegedeeld: Ordening heeft een conserva tief karakter en wie eenmaal aangenaam in de bedrijfstak zit, heeft er geen belang bij om de concurrentie te vergroten. Men ziet daaruit, dat de Ame rikaanse stelling: ondernemers vrijheid en concurrentie be schermen de consument, in we zen juist is. De ordenende onder nemers zijn vijanden van de consument, en derhalve in de eerste plaats van de arbeiders." Een „ordening", die de vrije con currentie uitschakelt of vrijwel uit schakelt is ook naar onze mening een wanstaltige „ordening", die in strijd is met het algemeen belang. Als men ons vraagt, hoe wij over ordening denken, dan antwoorden wij kort en goed: Ingrijpen door de Overheid in de persoonlijke vrijheid (b.v. door „or dening") is evenals ingrijpen door de Overheid in het persoonlijk bezit (b.v. door „socialisatie") geoorloofd en ook geboden, wanneer en in zover het algemeen belang dat ingrijpen noodzakelijk of gewenst maakt. Wij staan in deze kwesties niet op een „dogmatisch'' standpunt en vol gen geen grote leuzen! Als men de hier gegeven objectie ve norm met gezond verstand en hel der inzicht aanvaardt en in practijk brengt, dan kan men tegen ordening in het economisch leven geen be zwaar hebben; integendeel. Zonder ordening, met absolute on dernemersvrijheid en vrije concur rentie is men niet conservatief, maar: reactionair, stevent men terug naar de toestand vah 'n halve eeuw gele den, toen er geen sprake was van ordening en toen aldus Leo XIII in „Rerum Novarum" „enkele weinigen nagenoeg de gehele heer schappij verkregen over de arbeids markt en heel de handel, zodat een zeer klein aantal machtige geld magnaten een bij na-slavenjuk heb- ben opgelegd aan de onafzienbare menigte proletariërs"! *s* Veertien kampen VTAAR bericht wordt, zullen in de loop van dit jaar 8 of 9 bewa- rings-- en interneringskampen wor den opgeheven. Er blijven er dan nog 5 of 6 over. Wij hebben geschreven over het ergerlijke feit, dat er zo weinig spoed wordt betracht met het onder zoek naar wat degenen, die in deze kampen worden vastgehouden, heb ben misdreven, met het -gevolg, dat betrokkenen nog steeds niet weten, waaraan zij toe zijn. Dat is ergerlijk om meerdere rede nen. Eerstens om de mensen zelf, wien het aangaat. In een rechtsstaat moet het recht een normaal verloop heb ben. En dat iemand zó lang moet wachten op het vonnis inzake door hen bedreven daden is abnormaal en in strijd met wat wij in Nederland gelukkig, steeds hebben beschouwd als een eis van een rechtvaardige, ge- zond-humane gang van zaken. Maar er komt nog meer bij. Hoeveel kost dat alles niet? s Aan geld. En aan arbeidskracht. Veertien kampen! Eindelijk gaat men er dan tenmin ste toe over, om het aantal kampen in te krimpen, wat heel veel aan geld en aan arbeidskracht zal be zuinigen. Tot groot ongerief van het post verkeer met onze militairen in Indië zal daarop door verhoging van de porto's worden bezuinigd. Twee mil- lioen, zegt men. Maar: aan andere zijden wordt gesmeten met geld. Wij constateren met waardering, dat er over het schip van staat een sterke wind gaat waaien welke de ballast van veel nodeloze en nutte loze uitgaven oer boord zal werpen. 't Wordt ook waarlijk hoog tijd! Hongaarse kinderen \7ANDAAG is een trein met Hon- gaarse kinderen vertrokken. Pleeg orders, die een Hongaars kind had den, moesten dit laten terugkeren Maar er zijn er die aan de gege ven instructie geen gevolg hebben gegeven en hun pleegkind nog bij zich hebben gehouden. Deze door de Vreemdelingendienst uitgevaardigde order heeft vele pleegouders verontwaardigd en erger nog: bedroefd. Bedroefd, om dat zij weten, dat zij het kind, het welk zij hebben lief gekregen, moesten laten gaan naar een land, waar het stoffelijke en geestelijke ellende wacht. Bedroefd, omdat meer deren hunner door de Hongaarse ouders was gebeden en gesmeekt, om in Gods Naam hun kind toch nog enige tijd te verzorgen, daar zij zélf in de grootste kommer en armoede verkeren. En men vraagt zich af: waarom die harde maatregel? Waarom? Om anderen Hongaarsen kinderen gelegenheid te geven, naar Neder land te komen? Maar, als wij goed zijn ingelicht, zijn onlangs een groot aantal katholieke kinderen naar Hongarije teruggegaan en heeft de Hongaarse regering met die trein van het Ned. Rotje Kruis geen enkel katholiek kind mee willen geven. Om kinderen uit andere landen, b.v. uit Frankrijk, in Nederland te kunnen ontvangen? Dat er' ook Franse kinderen komen best. Maar gelukkig is voor Franse kinderen een verblijf en verzorging in Nederland lang niet zó nodig, als voor die arme Hongaren. En dan: zouden we ar moe lijden om een mondje meer? Och. waar mensen goed zijn, helpt de Heer! Blijkbaar hebben vele pleegouders van Hongaarse kinderen hun ver ontwaardiging en droefheid geuit bij de radio-priester Henri de Greeve. En deze heeft Zaterdagavond door de radio gezegd, dat hij, als hij pleeg vader was, overtuigd zou zijn, in ge weten vrij uit te gaan, al£ hy een Hongaars kind bij zich zou houden, in piaats van het terug te sturen naar de hel in Hongarije. En, als dan, een commissaris van politie om het kind te halen een politieagent zou zenden, die .zélf kinderen heeft, zou h et naar zijn mening ook nog wel goed aflopen. Aldus ongeveer de zeer- eerw. heer de Greeve. Hoe duidelijk de «radio-spreker, zoals altijd, ook nu weer was, schijnt hij tóch niet goed begrepen te zijn, door sommigen, die uit zijn woorden hebben geconcludeerd dat zij. die hun pleegkind wél naar -Hongarije laten terugkeren, niet in geweten vrij uitgaan. Dat heeft hij, natuur lijk, noch gezegd noch bedoeld. Dat de bedoelde maatregel ont stemming en zelfs verbittering heeft gewerkt, is zeer verklaarbaar. Men is er niet van overtuigd, dat hier wer kelijk een bevel is gegeven door het daartoe bevoegde gezag'; en vervol- I gens weet men niet klaar, welke de motieven zijn voor dat bevel, het welk alleen moreel te verantwoor den is om redenen van algemeen be- iang. Dat deze motieven niet zeer duidelijk zijn medegedeeld, is in ieder geval een ernstige beleidsfout, een ernstig psychologische tekortko ming. DE MOORD OP GRAAF BERNADOTTE' Ï"\E REGERING VAN ISRAëL heeft krachtige en energieke maatregelen vltn de Verenigde Naties toegezegd om de moordenaars van Graaf Bernadotte en kolonel Serot voor het gerecht te brengen en de terroristi sche organisatie in Palestina uit te bannen. Te Jeruzalem en in andere plaatsen werden meer dan 200 leden van de Stemgroep gearresteerd. Huiszoekingen en het verhoren van verdachten duren voort. De Zweedse generaal Lundstroem zal Bernadotte vervangen bij de be handeling van de Palestijnse kwestie voor de Ver. Naties in Parijs. Dr. Ralph J. Bunche, de secretaris van Bernadotte, werd door de vijf mo gendheden voorlopig beslast met het bemiddelingswerk in Palestina. Toenemende spanning te Jeruzalem Er heerst toenemende spanning aan de fronten in Jeruzalem. Waarnemers der V. N. hebben geconstateerd, dat troepenconcentraties gaande zijn aan de Arabische kant. Ook Joodse troe pen nemen nieuwe stellingen in. De secretaris-generaal. Trygve Lie, heeft Palestina op de agenda der algemene vergadering geplaatst, welke Dins dagmiddag zal beginnen. DE VELIGHEIDSRAAD BIJEEN. De Veiligheidsraad is Zaterdagmid dag in buitengewone zitting bijeenge komen om de situatie ontstaan door de moord op graaf Bernadotte te be spreken. Alle elf leden van de Veiligheids raad spraken, in een atmosfeer van zeldzame eenstemmigheid, hun ver ontwaardiging uit over de misdaad. Er werd een ogenblik stilte in acht genomen tér ere van de nagedachte nis van de bemiddelaar. Hierna werd de vergadering verdaagd. De vertegenwoordigers van de vijf permanente leden van de Veiligheids raad kwamen onmiddellijk na de ver gadering een ogenblik bijeen om de kwestie van de Palestijnse bemidde laar te bespreken. Zij keurden een stemmig de voorlopige maatregelen goed, die door dé secretaris-generaal genomen werden, met name de be noeming van dr. Ralph Bunche. De kwestie van een permanent opvolger voor graaf Bernadotte werd niet be sproken. VERKLARING VAN ISRAëLISCHE REGERING. De Israëlische regering zegt in een verklaring, dat de moord op graaf Bernadotte werd gepleegd „binnen het gebied" dat onder controle staat en verdedigd wordt door de staat Is raël". Zij voegt er aan toe: „Dit is een ontwijding van de Heilige Stad Jeruzalem. De daders zijn verraders van het volk en vijanden van zijn Vrijheid. De regering mobiliseert de gehele macht van de staat om de moordenaars en hun medeplichtigen op te sporen en voor het gerecht te brengen". NEDERLANDSE REGERING BETUIGT DEELNEMING. Namens de Nederlandse regering heeft minister-president Drees aan de secretaris-generaal der Verenigde Na ties het volgende telegram gezonden: „Ben diep geschokt door de misda dige aanval, welke een ontijdig einde maakte aan het werk van graaf Ber nadotte, in wiens moed en persoon lijk inzicht de Verenigde Naties hun vertrouwen hadden gesteld om te be middelen in het Palestijnse conflict. Het verlies is onherstelbaar, doch zijn naam zal een inspiratie blijven voor allen, die voor de zaak van de vrede werken." Voorts is namens de minister van buitenlandse zaken aan de minister van buitenlandse zaken der Zweedse regering een betuiging van deelne ming geseind. EEN OOGGETUIGE VERHAALT. Omtrent de moordaanslag op graaf Bernadotte heeft zijn chef-staf, gene raal Lunstroem. die in dezelfde auto zat en op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapte, nadere bijzonder heden medegedeeld. Bernadotte was met zijn gezelschap uit Damaskus op het vliegveld Kalandia aangekomen. Van daar werd per auto gereden naar Ramallha. Tijdens de hier gevoerde besprekingen werd Bernadotte in overweging gegeven langs een andere route naar Jeruzalem te gaan, omdat er bij het overschrijden der frontlij nen vaak geschoten werd Graaf Ber nadotte zei: „Ik zou dat niet willen doen. Ik moet dezelfde risico's nemen als mijn waarnemers en bovendien denk ik, dat niemand het recht heeft mij toestemming te weigeren om de frontlijnen te overschrijden". Bij het rijden naar het Joodse ge bied, ging een auto met een Franse majoor en een Joodse verbindingsof ficier voorop. In de tweede wagen za ten voorin twee Amerikaanse officie ren; achterin zaten Bernadotte, kolo nel Serot en generaal Lundstroem. In de wijk Katamon van Jeruzalem wer den bij een wegversperring de auto's tegengehouden door een jeep van het Joodse leger, waarin Joodse soldaten ir uniform zaten. Een man sprong daaruit en duwde een Tommy-gun door het open raam aan de kant waar Lundstroem zat en schoot op graaf Bernadotte en kolonel Serot. De.kolonel wbs dadelijk dood, door 17 kogels getroffen. Bernadotte, die onmiddellijk naar een ziekenhuis werd gereden, stierf bij aankomst, 7 kogels hadden hem getroffen, waar van één in het hart. DE BEGRAFENIS. De stoffelijke overschotten van graaf Bernadotte en kolonel Serot, zijn, na te Haifa gebalsemd te zijn, gisteren per vliegtuig overgebracht naar Rhodos. De stoffelijke resten van Bernadot te zullen Dinsdagmiddag te Stockholm aankomen. Van het vliegveld zal de kist naar zijn woning worden ge bracht. De begrafenisdiensl zal Zon dag aanstaande plaats vinden in de Gustaaf Wasa kerk te Stockholm. POLITIEKE AANSLAG IN BIRMA. De voormalige* minister van Bui tenlandse Zaken van Birma, Oe Tin Toet, werd Zaterdag te Rangoon bij een aanslag op zijn leven door een handgranaat gedood. Als minister had hij verklaart, dat de communisten in Birma vrij wa ren hun leer te verkondigen, doch dat met kracht moest worden opge treden tegen elke poging om de wet tige regering met geweld omver te werpen. Oe Tin Toet was een voorstander er van, dat het onafhankelijke Bijma in een vriendschappelijke verhouding tot Engeland zou staan. OVERGAVE IN HYDERABAD VOLTOOID. Luit.-generaal Radjendrasinghdji. de commandant van het Zuidelijk In dische leger in Hyderabad, heeft te genover correspondenten verklaard, dat alle regeringstroepen van Hyde rabad zich thans h-ebben overgege ven. Hij hoopte dat het mogelijk zou zijn de orde „zeer spoedig" te herstel len en verklaarde dat geen Britse of ficieren hebben meegevochten in het leger van de Nizam. Soekarno noemt Moeso een landverrader J^E REPUBLIKEINSE REGERING heeft Zondag bekend gemaakt, dat de communisten met gebruikmaking van een militaire eenheid een greep hadden gedaan naar de macht in de stad Madioen. Deze „coup" moet Zaterdagochtend reeds hebben plaats gehad. De bestuursorganen der stad werden-„met gebruikmaking van wapengeweld en op onwettige wijze overgenomen". Volgens berichten van radio-Djokja neemt de re publikeinse regering strenge maatregelen het bestuur te herwinnen op de republikeinse communisten, die onder leiding staan van Moeso, die een maand geleden uit Moskou is teruggekeerd. Alle gevaarlijke commu nisten worden opgespoord, aldus de radio. Zij doet voorts een beroep op de republikeinen, hun steun te geven aan het optreden van de republi keinse regering en verklaart, dat de actie van de onder Moeso staande groep een gevaar vormt voor de republiek. In de bekendmaking wordt de verwachting uitgesproken, dat deze groep weinig steun zal krijgen van de bevolking. Madioen, op twee na de grootste plaats der republiek, was een van de twee voornaamste steden, waar de communisten verle den week gevechten leverden. Soekarno's radiorede In een radioredevoering noemde Soekarno gisteravond Moeso, de lei der van de communistische partij, een verrader van het land. Soekarno deed een beroep op het volk om ach ter de regering te staan. De regering zal strenge maatregelen nemen om de opstand te onderdrukken. De president verklaarde: „Ieder een, die Moeso kan grijpen, bewijst de staat een goede dienst, doch ieder een, die zich bij Moeso aansluit, be dreigt het voorbestaan van de repu bliek". Hij zei, dat Madioen zich sinds Za terdagmorgen i n communistische honden bevond. De communisten hadden de macht overgenomen, ge holpen door brigade nr. 29 van het republikeinse leger en een eenheid van het volksleger (Laskar) onder leiding van luitenant-kolonel Dach- lan. President Soekarno heeft gister avond via de radio bekend gemaakt, dat in het ganse republikeinse ge bied van Java de krijgswet van kraCht is. Al dc nutsbedrijven en de open bare diensten, zoals de radio, de P.T.T., de electriciteitsdiensten, de staatsbedrijven en de productiemid delen zijn gemilitariseerd, zo ver klaarde hij. Tot besluit zeide hij: „Madioen is ons ontnomen, doch wij zullen er ons opnieuw meester van maken". Te Djokjakarta hebben Zondag morgen massa-arrestaties plaats ge had, hoofdzakelijk onder aanhangers van de linkervleugel, aangesloten bij de communistische partij. De belang rijkste straten staan onder strenge militaire bewaking, maar de dage lijkse bezigheden der bevolking gaan gewoon door. Wel ziet men vele po- litie-auto's met arrestanten. Volgens onbevestigde berichten werden onge veer 200 personen gearresteerd. Het plaatselijke bureau van de legerafde ling der Pesindo werd bestormd; het redactiebureau van het blad „Revo- lusioner" van de communistische jeugdorganisatie werd gesloten. Het kantoor van de Sobsi staat onder po litiebewaking en de leiders dier or ganisatie zijn gevangen genomen. Nog andere bureaux van kranten der linkervleugel zijn onder politiecon trole gesteld. De treinverbindingen naar alle richtingen vanuit Djokja, die aanvankelijk waren stilgelegd, zyn heden hervat. Buitengewone volmacht voor Soekarno Het werkcomité van het KNIP heeft met 25 stemmen tegen 1 een wet aan genomen, waarbij Soekarno ter be strijding van het communisme gedu rende drie maanden met bijzondere volmachten wordt bekleed. De hoogste bestuursautoriteiten *e Batavia, o.a. de plaatsvervangende Juit. gouverneur generaal, de heer Abdoel Kadir, en generaal Spoor, zijn De West-Europese Unie BIJEENKOMST MINISTERS VAN DEFENSIE. In Londen is officieel verklaard, dat de secretaris-generaal van de per manente commissie van het Pact van Brussel heeft bekend gemaakt, dat „binnen het kader van het Verdrag van Brussel, de ministers verant- woordelijk^voor de defensie van de vijf landen 27 September te Parijs een bijeenkomst zullen houden". Het verdrag van Brussel, dat 17 Maart door Engeland, Frankrijk, Bel gië, Nederland en Luxemburg werd getekend, bepaalt, dat de vijf landen de komende 50 jaar tezamen zullen optreden inzake de gemeenschappe lijke verdediging en voor de gemeen schappelijke welvaart zullen werken. Men verwacht, dat de ministers van defensie het rapport van de militaire commissie, die geregeld in geheime vergadering gedurende de afgelopen week te Londen bijeen is geweest, zullen ontvangen en bestuderen. Diplomatieke waarnemers geloven. hedenmorgen bijeengekomen voor een bespreking van de jongste ont wikkeling in de republiek. De voormalige-republikeinse minis-' ter-president, Soetan Sjahrir, liet zich tegenover Aneta met betrekking tot de gebeurtenissen te Madioen als volgt uit: „Binnen enkele dagen zal duidelijk worden, hoe de situatie zich ontwik kelt. Indien in Oost-Java het repu blikeinse -'eger intact blijkt te zijn en niet communistisch geïnfecteerd dan kan de situatie misschien nog wel spoedig worden beheerst. „Indien echter legereenheden in Oost-Java niet meer voor de republikeinse over heid kunnen optreden, dan bestaat er kans op een complete burgeroorlog. Immers, in dat geval zou het gebied Oost van Madioen worden afgesneden van dé zeggenschap der centrale regering." AAN ONZE ABONNé'S. De enorme styging der prijzen van de grondstoffen voor de papier-in- oustrie, welke moeten worden geïm porteerd, heeft noodzakelijkerwijze een grote stijging van het couranten papier ten gevolge gehad. In verband hiermedé en mede in verband met an dere kostprijsverhogende factoren zullen de prijzen der dagbladen in Nederland met ingang van 1 October a.s. met goedkeuring van het Directo raat-Generaal van de Prijzen worden verhoogd. Met ingang van gemelde datum zal de prijs van dit blad zijn: 0.32 per week; 4.15 per kwartaal; 1.40 per maand. DE DIRECTIE. Ernstig vliegongeluk in Engeland Een tweemotorige Mosquito van de R.A.F. is in vlammen neergestort op een file auto's en wielrijders te Man- ston in Kent. Minstens 9 personen zouden het leven verloren hebben. Het ongeluk had plaats tijdens een vliegdemonstratie, die gegeven werd in het kader van de feestweek, waar in de „Slag om Engeland" wordt her dacht. De file auto's waarop het vliegtuig terecht kwam vatte vlam en vele inzittenden raakten bekneld. De lijken, die tot dusverre geborgen zijn, waren onherkenbaar verbrand. Zij zijn o.m. van de piloot,-de naviga tor en een 13-jïirige jongen. Vele per sonen werden gewond. Inzittenden van een bus voor 32 personen, die door de rondvliegende wrakstukken werd getroffen, werden ernstig ver wond. Een nabijgelegen boerenwo ning wordt gebruikt als tijdelijk lij kenhuis. Op een ander vliegveld naby Saint Andrews in Schotland moesten de toeschouwers zich bukken om rond vliegende delen van een Spitfire, die in de lucht was geëxplodeerd, te ont wijken. De piloot vond de dood. INTOCHT VAN H.M. KONINGIN JULINANA IN DEN HAAG. H.M. Koningin Juliana deed Zaterdagmiddag Haar officiële intocht in Den Haag. H.M. met Z.K.H. Prins Bernhard en Prinses Beatrix in de crème caleche op weg naar het Paleis Noordeinde. lp een gezamenlijk Schrijven hebben de ^Bisschoppen van Ne derland gewezen op de grote waarde van de Katechismus. Wy laten hier dit gisteren in onze kerken voorgelezen Schrijven volgen, opdat het met alle aan dacht, die het hebben móet, kunne worden gelezen. „Zoals .U wel reeds bekend zal zijn, is thans voor de Nederlandse Bis dommen een nieuwe Katechismus verschenen. Het gebruik van deze Katechismus bij het godsdienstonderricht wordt van heden af door Ons voorgeschre ven met uitsluiting van elke andere." Deze gebeurtenis, beminde gelovi gen, geeft Ons aanleiding om tot U een kort maar ernstig woord te rich-- ten. Op de eerste plaats tot degenen, die bij de opvoeding van de jeugd vóór alle anderen een taak hebben te vervullen n..l tot de ouders. Laten zij toch bedenken, dat de op- oeding van hun kindern alleen dan geslaagd zal zijn, als zij hen hebben gevormd tot godsdienstige en deugd zame mensen en dat dit alleen moge lijk is, als de kinderen van jongs af ook envooral in de kennis van de godsdienst zo grondig mogelijk wor den onderwezen. De ouders zijn ten opzichte van hun kinderen voor God niet verant woord, als zij deze taak geheel over laten aan de priesters en aan de school. Zij zijn in geweten verplicht aan dat godsdienstig onderricht naar best vermogen mee te helpen. Zij kunnen en moeten dit doen door te zorgen, dat de kennis van de ge loofswaarheden in het geheugen van de kinderen wordt vastgelegd, m.a.w. beeld de kinderen te helpen in het beleven van de godsdienst, zooals de H. Kerk dit leert in de Katechismus. Echter niet alleen tot de ouders, maar tot alle gelovigen zonder uitzonde ring willen Wij bij dez® gelegenheid een enkel woord richten. De Katechismus is de korte samen vatting van de leer der H. Kerk, zo als iedere katholiek deze behoort te kennen. Niet enkel voor de kinde ren is de Katechismus bestemd, maar ook voor de grotere jeugd en voor de volwassenen. Daarom raden Wij U allen dringend aan dit kleine maar allerkostbaarste boek dikwijls ter hand te nemen en U de inhoud van dit boek naar best vermogen eigen te maken. Gij kunt daarin vinden het Rijk Gods, waarbij vergeleken al het an der slechts bijzaak is; gij leert daar in kennen Jezus Christus, die van Zich Zelf heeft gezegd: „Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven." (Joh. 14. 6). In geen huisgezin mag de Kate chismus ontbreken. De Katechismus is het gezinsboek bij uitnemendheid, waarmee iedere katholiek ten volle vertrouwd moet zijn. En zal dit Ons herderlijk schrijven in allo tot de Nederlandse Kerkpro vincie behorende Kerken alsmede in de Kapellen, waarover een Rector is aangesteld op Zondag 19 September a.s. onder alle vastgestelde H.H. Mis sen op de gebruikelijke wijze van de predikstoel worden, voorgelezen." dat de aanstaande bijeenkomst te Pa rijs de volgende stap zal zijn naar de "door te zorgen, dat de katechismus- nauwere vereniging van de V.S. met I vragen door de kinderen thuis wor de militaire plannen van de West- den geleerd. Zij kunnen en moeten Europese Unie. dit óók doen door met woord en voor- Een fc.oMje.ttje... Hadde ik al de schatten van de de wereld, ik gaf Ze voor een kinderherte geren, ik. Guido Gezell*.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1