ONZE WEEK-P Nieuwe katholieke Meisjesschool te Voorschoten ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Uit Finland ingevoerd Onder voorzitterschap van wethou der G. Schrama kwam de raad van Voorschoten Vrijdagavond in spoed eisende vergadering by een. Na beëdi ging van het nieuw benoemde raads lid L. A. Mooy kwam vervolgens het tweede punt van de agenda, de kern van de spoedeisende vergade ring aan de orde. B en W stellen voor over te gaan tot stichting van een schoolgebouw ten behoeve van de huisvesting van de R.K. Meisjes school op een terrein gelegen aan de Elslaan. De heer D. Limburg kan zich van harte verenigen met het voorstel en vindt, dat men de gelegenheid, die thans geboden wordt moet aangrij pen ondanks de kosten. AVeen de zinsnede in het voorstel, waarvan sprake is het schoolgebouw, zodra dit gereed is af te staan, zag de heer D. Limburg gaarne gewijzigd. En wel in die vorm, dat het in bruik leen zou worden weggelaten. Hierna werden de consequenties, van deze wijziging nader bekeken. De heer G. v. d. Hulst vond het jammer, dat de termijn om dit voorstel te bestu deren zo kort en vraagt zich af, of er voor het geld geen stenen school gebouw, indien verkregen zou kun nen worden, gebouwd kon worden. Naar de mening van de voorzitter stellig niet, de kosten zouden dan zeker veel hoger komen te liggen. De heer Sirks vindt de uitgaven voor dit doel verantwoord en zeer wel verantwoord, omdat de school in kor te tijd in gebruik kan worden geno men. Na de bespreking van de diverse zijden van het voorstel werd het voorstel van de heer D. Limburg door het college van B en W over genomen en met algehele stemmen werd met het gewijzigde voorstel accoord gegaan. Het nieuwe school gebouw, dat aan de Elslaan opge trokken zal worden, geimporteerd uit Finland, zal bestaan uit acht klas sen. De kosten van aankoop zullen bedragen f 114.000. Levensduur wordt geschat op circa 50 jaar. Het verheugde de voorzitter, dat met het aanvaarden van dit voorstel een groot gedeelte van de problemen op lager onderwijs gebied ter plaatse zullen worden opgelost. Gekomen bij de rondvraag stelde de heer Nell, de vraag of er aan het uitwerpen van feestartikelen bij feestelijkheden geen paal en perk kon worden gesteld, gezien de gevolgen bij de jubileumfeesten. De voorzitter meende, dat er dienaangaande be palingen bestaan, maar dat het moei lijk is deze bepalingen in de prak tijk ten uitvoer te brengen. De heer van Dodeweerd stelde de verlichting van de Kon. Wilhelmina- laan aan de orde. 'Verlichting met 2 lantaarns aan het begin en het einde was naar zijn mening onvoldoende. Voorzitter zou de opmerking onder de aandacht brengen. Hierna volgde sluiting. Personalia Voor het diploma vakbekwaamh. huisschilderen slaag de te Haarlem onze plaatsgenoot S. H. Zitman. Kroningsdag Bij gelegenheid van de inhuldiging van H.M. Ko ningin Juliana op 6 September 1948 zullen hier ter plaatse de volgende gebeurtenissen plaats vinden: 14.00 uur Buitengewone raadsver gadering in de raadszaal van het gemeentehuis, tijdens welke een „proclamatie' door de burgemeester za1 worden uitgesproken. Via een ge luidsinstallatie zal deze proclamatie voor het Raadhuis hoorbaar worden gemaakt. 15.00 uur Volksspelen op het feest terrein tegenover het Raadhuis. Zak- lopen, driebeenloop, voetbaldribbelen hardlopen en hoepelen. Alle vijf spe'en in twee groepen 16-30 jaar en 30 jaar en ouder. 20.00 uur Concert op de Voorstraat; voor de pauze concert-programma en na dl pauze populair-concert. 23.00 uur: Fakkel- en lampiontocht: route Voorstraat, Schoolstraat, Bij dorpstraat, van Kempenstraat, Tulp straat, Papelaan, Oranjekade, Wijn gaardenlaan, Narcisstraat, Willem de Zwijgerlaan, Pauwenstraat, School straat Leidscheweg tot Raadhuis. Voorts zal nog getracht worden, om tijdens de pauze van het concert een openluchtfilm vertoond te krij gen. Geboren: Adriana, d. v. H. v. d. Nagel en J. Ja Burgers; Bartho- lomeus Gerardus Johannes z. v. J. C. Remmerswaal en A. A. Tiemstra; Franciscus Cornelis Abraham z. v. C P. v. Vliet en G. de Vries; Henri Dirk z. v. H. J. v. Venetië en MÜ v. d. Nieuwendijk; Johanna Christina d. v. A. v. d/ Linden en E. J. v. d. Eikhoff; Adolph Frederik z. v. W. Thierry en A. L. Hartveldt; Adria ns Cornelis Maria z. v. C. Vogelaar en M. A. v. Steen; Robertus Martinus z. v. J. v. Geijlswijk en A. J. Zoete- mejk. Ondertrouwd: Wouter v. Deventer 32 j Leiden en Wilhelmina M. v. Hei ningen; Wilhelmus J. Oorschot 31 j. en Gerarda v. Hemert 29 j.. Getrouwd: B. Vollaard 74 j. en G. Dijkshoorn 67 j.; A. J. Jongeneel 23 j. en S. Verboon 23 j. J. v. d. Hoeve 48 j. en L. C. A. Hooymans 25 jaar. LISSE Jongveedag. De fokveevereni- ging „Nooit Gedacht" organiseerde op Donderdag 2 Sept. een „Jongvee dag" op het terrein van de heer J. P. Rotteveel te Lisse. De Jury. bestaan de uit de heren Louyer en van der Goot, resp. secretaris en inspecteur van het Nederlandse Rundveestam boek kende de volgende prijzen toe. 1. Kuiskalveren Zwartblaar. 1ste prijs: Wed. W. P. Heemskerk.Lisse. Kuiskalveren Zwartblaar. Ie pr.: Wed. W. P. Heemskerk. Stierkalveren Zwartblaar. Matige groep, geen 1ste prijs toegekend. Groepen: 4 Zwartblaar kuiskalve ren le pr. Wed. W. Heemskerk. Pinken Zwartblaar. le pr. Adr. Pennings, Nöordwijkerhout; le pr. W. v. d. Marei, Hillegom. Groepen van tenminste 4 pinken Zwartblaar. le pr. Adr. Pennings, Noordwijkerhout. Zwartbont Kuiskalveren, le prijs W. Onderwater, Lisse. Kuiskalveren Zwartbont, le prijs J. P. Rotteveel, Lisse. Groepen 4 kuiskalveren zwartbont, le pr. J. P. Rotteveel. Pinken Zwartbont.le pr. J. P. Rot teveel, Lisse. Groepen van tenminste 4 pinken Zwartbont, le pr. J. P. Rotteveel, Lisse. Klasse 2-jarige en oudere stieren: le pr. „Wilson" van W. de Wit en A. van Noort. le pr. b „Torias van Toornwerd" van W. v. d. Marei, Hil legom. De stier „Wilson" is 2 jaar achter een bekroond met de le prijs, zodat de eigenaren de heren W. de Wot en A. van Noort eigenaar geworden zijn van de door de heer Biemond, uitge loofde wisselbeker. LEIMUIDEN Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM I, 301 M. 8.00 Nieuws. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis, vanuit het Carmelieten- klooster te Merkelbeek. 9.30 Nieuws. 9.45 Valerius liederen. 10.00 Her denkingsdienst t. g. v. troonswisse ling door ds. Gravemeijer. 11.30 Kom nu met zang. 12.15 Apologie door prof. dr. Kors, O-P. 12.35 Lunchcon cert door Orkest Zonder Naam. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws met aan sluitend Kath. nieuws. 13.20 Vervolg Lunchconcert. 13.40 Spineuza* 14.00 Kon. Harmonie St. Caecilia. 14.35 Muzikale tombola, ir. C. A. J. van Schendel over „Kath. middelb. Land bouwschool. 15.40 Omroeporkest. 16.10 Sportreportage. 16.25 Tweede Vespers. 18.30 Progr. Ned. Strijd krachten. 19.30 Nieuws. 19,50 Het Leeuwendalers lantspel van Joost van den Vondel. 20.50 Korte toespra ken van de ministers van Buiten landse Zaken der Beneluxlanden. 21.05 Concert. 21.40 Leeuwendalers, vervolg. 23.00 Nieuws. 23.15 Wag- nerprogramma. "HILVERSUM II, 415 M. 8.00 Nieuws. 8.18 Ouverture Willem Teil. 8.40 Zondagmorgenmelodieën. 9.15 Men vraagt en wij draaien. 10.00 Meester trio. 10.30 Hongaarse Rhap- sodie. 11.00 Beroemde koren uit ope ra's. 11.15 Metropole orkest. 12.00 Ensemble Tom Erich. 12.40 Gemengd koor Zanglust. 13.00 Nieuws. 13.20 Romancers. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Omroeporkest. 15.45 Film praat je. 16.00 Skvmasters. 16.30 Reporta- gedienst met sport. 17.00 Muziekver. Excelsior. 17.30 Accordeon ver. Het Westen. 17.45 Sport. 18.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Reportagedienst. 20.15 Schubert concert. 21.00 Drie mannen in de sneeuw, hoorspel. 21.30 Waltztimr. 22.00 Vacantie. 23.00 Nieuws. 23.15 Franse melodieën. 23.45 Benny Goodman en orkest. MAANDAG 7.05 7.00 Fanfare; Inl. woord. Nieuws: Feestelijke klanken. 8.00 Saluutschoten. Carillonspel, Klok gebeier te A'dam. 8.05 Nieuws; Ro manciers m. Voordr. 9.30 (Hilv. II) Morgenw. ds. I. Versteegh. 10.00 Be ëdiging en inhuldiging van H.M. Koningin Juliana in Nieuwe Kerk, A'dam. 13.00 Nieuws; Gr.pl. 13.45 ^'••ee Koninginnen door jvr. mr. TYtiewaal v. Stoetwegen. 14.00 Blaas ïot van Pijper. 14.15 Gr.pl. 14.45 reportage rijtoer van koningin Ju- Nieuws. liana in gouden koets. 15.45 Gr.pl. 16.00 Parade van Ned. kleinkunste naars. 17.00 Stradiva-sextet. 17.30 Kinderzang uit Oost en West. 18.00 Nieuws; Weernr.; Volkswijsjes uit Curagao en Suriname. 18.30 Metr. Ork. 19.00 Toespraken door minister Drees, dr. van Mook, ir. Peters, de gouv. v. Curagao, Gouv. v. Surina me, voorzitters van Curagaose en Surinaamse Staten, prof. Hoesein Djajadiningrat, leider v. d. Ind. de putatie t.g. v. d. inhuldiging. 19.40 Ned. Kamerkoor: Sweeiinek, R. Mengelberg, Badings. 20.00 Nieuws, als 10.00 uur. 20.30 Marinierskapel. 20.45 „Leve de Koningin", mr. H. Bijleveld. 21.05 Nieuwe Ned. verpo- zingsmuziek. 21.30 Olymp. Stadion: KroningssDel. 22.45 Silvester. 23.00 Nieuws; Kroondraging v. Dam naar Olymp. Stadion. 12.00 Gr.pl. DINSDAG. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws; Gymn. 8.00 Nieuws; Gr.pl. 9.00 Lichtbaken. 9.30 Serena de Dvorak. 10.00 Kleuterprogr. 10.15 Gr.pl. 10.40 Voordr. 10.50 Gr.pl. 11.40 Mannenkoor „Apollo". 12.03 Fluit m. piano. 12.30 Weerpr.; Metr. Ork. 12.55 Zonnewijzer: Piet Hein verovert Zilvervloot. 13.00 Nieuws; Metr. Ork. 13.45 Bijbel. 15.00 Gebed in de Muziek: Beethoven, Wolf, Fauré, Chausson, Caplet. 14.30 On der ons. 15.00 Gev. progr. 16.00 Zie- kenbez. 17.00 Na schooltijd. 17.30 Wigwam. 17.45 Overzeese Kroniek. 18.00 Volksliederenkwartet. 18.30 Strijdkr. 19.00 Nieuws; Piano. 19.45 NIWIN. 20.00 Nieuws; Conc.geb.ork. Galaconcert in tegenwoordigheid v. de Kon. Fam.: Te Deum v. Diepen- brock. Variations v. Franck, Symph. 5, Beethoven. 21.25 Pauze: Voordr. „Een voetreis naar Rome" v. Bertus Aafjes. 23.00 Nieuws; Gr.pl. HILVERSUM II (415 M.) 7.00 Nieuws; Gr.pl. 7.50 Dagope ning dr. J. Fetter. 8.00 Nieuws; Gr. pl. 8.45 Schumann. 9.15 Morgenw. ds. R. v. d. Mast, N.H. pred. Diaco- nessenhuis A'dam. 9.30 Waterst.; Gr. pl. 10.35 Gr.pl. 10.50 Kleuterprogr. 11.00 Ziekenbez. 12.03 Zang m. pia no. 12.30 Weerpr. 13.00 Nieuws; Gr. pl. 14.00 Met naald1 en schaar. 14.30 Madame Butterfly v. Puccini. 16.40 Schoolbel. 17.00 Kinderkoor „Jacob Hamel". 18.00 Nieuws: Erich. 18.35 Sopraan en orgel. 19.00 „Het vrouw tje van Stavoren", zangspel van Ben v. Eysselstein. 20.00 Nieuws: Als Hilv. I. 22.45 Menuhin, viool. 23.00 FOKVEEDAG. Woensdag werd op het terrein aan de H. Geestlaan een grote Fokvee- dag gehouden georganiseerd door de Fok vee vereniging „Vooruit". Hoe wel in de vroege morgen de aanhou dende regen het programma in de war dreigde te sturen, kon het naar ieders tevredenheid afgewerkt wor den. Door afwezigheid van de ere voorzitter, burgemeester Bakhuizen, vond de opening plaats door de voorzitter S. J. Visser. Ook het ge meentebestuur was hierbij vertegen woordigd. De jury bestond uit: J. V. d. Goot, Inspecteur N.R.S., Wasse naar, Joh. de Jong, leraar Landbouw school Alphen a. d. Rijn, J. Lönge- veld, Lisse, M. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn, terwijl ir. P. Verhoeven als Rijksveefeeltconsulent uit den Haag als arbiter optrad. De uitslagen van de keuringen wa ren als volgt: Stieren jvan 2 jaar en ouder: Ta. Kampioenstier Gustaaf, eig. A. H. vekampioenstier Gustaaf, e:_ Rotteveel, Oudewetering; lb. Reser- Vonk, Leimuiden; 2a. Umberto, eig. H. F. J. Mooren, Leimuiden; 2b. Hans eig. C. A. Langeslag, Woubrugge Éénjarige stieren: 1. Albert, eig. Treur, Leimuiden. Stierkalveren, geboren vóór 1 Fe bruari 1948: 1. Julius, eig. E. G. Ro- senboom, Rijnsaterwoude. Sterkalveren geb. na 1 Febr. 1948: la. Arend, eig. H. F. J. Mooren, Lei muiden; lb. Marinus, eig. A. H. Rot teveel, Oudewetering; lc. Piet, eig. W. Vonk, Leimuiden. Gekalfd vóór 15 Maart: la. Klaar- tje, eig. W. Vonk, Leimuiden; Roza, eig. W. Vonk idem; lc. Mar- garetha, eig. Roeloffs, Oude we tering; ld. Hanna, eig. A. H. Rotteveel, idem. Gekalfd 15 Maart tot 10 April: la. Tinie, eig. H. F. J. Mooren, Leimui den; 2b. Matje, idem; lc. Aukje, eig. W. Vonk, Leimuiden. Gekalfd na 10 April 1948: la. Fri da, eig. L. Treur, Leimuiden; lb. Irene, eig. D. v. Os, Rijnsaterwoude; lc. Roza, eig. A. H. Rotteveel, Oude wetering; ld. Dina, eig. idem. Productieklasse: la.^Bertha, eig. L. Treur, Leimuiden, reserve kampioen; lb. Jacoba, eig. D. van Os, Rijnsa terwoude; lc. Margriet, eig. S. J. Visser. Droogstaande drachtige koeien: la. Amor, eig. A. H. Rotteveel, Oudewe tering. Melkschotten: la. Gerda, eig. A. H. Rotteveel, Oudewetering; lb. Marij ke, eig. S. J. Visser, Rijnsaterwoude; lc. Marga, eig. A. H. Rotteveel, O.- Wetering. Melkvaarzen: la. Elze, eig. D. v. Os, Rijnsaterwoude; lb. Geertrui, eig. idem; lc. Door, eig. L. Treur, Leimuiden. Pinken Eenlingklasse: la Theodo ra, eig. L. Eikelenboom, Rijnsater woude; lb. Marga, eig. G. Treur, Leimuiden. 3 Pinken van één vader en 1 eige naar: la. Ada, Silvia en Coba, eig. L. Donkr, Rijnsaterwoude; lb. Em ma. Anna, Jantje, eig. D. v. Os, idem. Kuiskalveren eenlingklasse: la. Jaantje, eig. L. Donker, Woubrugge; lb. Hanna, eig. A. H. Rotteveel, O.- Wetering. 3 Kuiskalveren van 1 vader en 1 eigenaar: la. Roosje, Aartje, Rie, eig. D. van Os) lb. Nelly, Maartje, Son- ja, eig. W. Vonk. Fokfamilie: la. H. F. J. Mooren; lb. Abr. Roeloffs. 5 Afstammelingen van 1 vader: la. A. H. Rotteveel; lb. H. F. J. Mooren. Collectie Fokvee van 1 eigenaar: la. A. H. Rotteveel; lb. W. Vonk; lc. H. F. J. Mooren. Eervolle vermelding A. v. Egmond. Fokveevereniging „Vooruit" kan hiermee weer terugizien op een goed geslaagde veedag, hoewel de belangstelling groter had kunnen zijn. De Rijksveeteeltconsulent en de juryleden waren van oordeel, dat zij in Rijnsaterwoude een prima vee stapel hadden aangetroffen, en noem den de fokveedag op zichzelf een grote prestatie, omdat het grote aan tal inzendingen, n.l. 253, zonder uit zondering en gedaan door 13 vee houders, allen leden van de vereni ging. Na afloop werd door het be stuur en juryleden gedineerd in café de Boer. NOORD WIJK Etalagewedstrijd De gehouden etalage-wedstrijd gedurende de jubi leumfeesten is al volgt bekroond: Ere prijs E. v. d. Werf, le prijzen: F. N. de Wit, E. v. d. Werf, J. v. d. Steen, v. Dam's Family Shop, C. de Elzen. 2e prijzen: Gebr. Verkade, H. Pe- perkorn, v. Duin-Veldhoven, G. H. Bouwhuis, W. F. Berkhout. 3e prijzen: P. v. Dam, De Magneet, H. C. v. d. Werf, H. P. v. d. Voort, J. M. Vos. 4e prijzen: C. N. v. Zuyenl, P. den Hollander, J, v. Rooyen, Fa. Ohou- four-Grotenboer, A. P. Alleman. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. Maandagavond te 7 uur komt de Raad in plechtige zitting bijeen. De toespraak van de voorzitter zal door luidsprekers buiten het gebouw te horen zijn. OEGSTGEEST Herdenkings-bijeenkomst. In het kader der Jubileumfeesten had gisterenavond een herdenkings-bij eenkomst plaats in de Gereformeer de Kerk. Na het gemeenschappelijk zingen van nationale liederen sprak Ds. G. van Duinen over „Het Vader land t ghetrouwe". Vervolgens betrad pater G. Lohuys gekleed in het bruine habijt der Minderbroeders, hét spreekgestoelte met als onderwerp „Koningschap in grote stijl". De redevoeringen welke beide aandachtig door de aanwezigen zijn gevolgd, werden omlijst door solo zang van mevrouw Annie Valk- Spelt en de heer B. van Luijn. De orgelbegeleiding was bij de heèr Tobé in goede handen. De bijeenkomst werd gesloten met het zingen van het Wilhelmus. Geboren: Adrianus J., z. van H. Taffijn en M. H. van Nierop; Elisabeth D. M., d. van J. van der Meer en A. van Diemen: Huwelijksaangiften: G. A. van Riemsdijk 44 jaar en D. Wiersma 32 jaar; H. Overduin 23 jaar en G. den Heuven 21 jaar. Overleden: Barbara de Jong Boers v. 79 j..; E. A. D. E. Carp echtg. van C v. Roy en vr. 79 jaar. Huwelijksaangiften: J. C. S. Hoo- genboom 23 j. en B. J. van Straten 20 jaar; A. de Heer 25 jaar en G. van Duyn 18 jaar. Gehuwd: J. P. van Leeuwen en C. van Rookhujjzen. OUD-ADE KAASDAG Het was al weer twee jaar. gele den dat de boeren van Rijp wetering en Oud-Ade gelegenheid hadden hun kazen onderhng te vergelijken en hierdoor, mede dank zij de voorlich ting die op zulke dagen gegeven wordt, het peil van hun kaasproduc tie omhoog te brengen. Dat deze da gen niet onvruchtbaar zijn blijkt wel uit de resultaten dié op de laatste kaasdag bereikt zijn. Over de gehele linie was 'n stijging in kwaliteit merk baar. Van de 44 deelnemers maken op het ogenblik 65 eerste soort boerenkaas. Het algemeen gemiddel de van het aantal behaalde punten was 85.9 (bij 'n puntenste^el dat tot 100 liep) Deze vooruitgang is na tuurlijk niet alleen toe te schrijven aan kaasdagen en voorlichting. Ook de verbetering van het materiaal op de boerderijen, dat door de oorlog sterk geleden had, spreekt 'n woord je mee. Nadat op de le dag de kazen ge keurd waren door de heren Pos en Noordhoek, respectievelijk vertegen woordiger van het Rijkszuivelconsu- lentschap en de handel, terwijl als arbiter optrad de heer Schaafsma, werd op de 2e dag 's morgens door de voorzitter van het Kaasdagcomité tot de bezoekers een woord van wel kom gericht. Hierna werd door de burgemeester de kaasdag officieel ge opend. In zijn openingswoord behan- 'de'de de burgemeester het verschil tussen kaastentoonstelling en kaas dag. Verder werden door de burge meester enige nieuwe perspectieven geopend voor de in de toekomst te houden kaasdagen in de gemeente Alkemade. Verschillende heren maakten daarna van de gelegenheid gebruik het woord te voeren. Gedurende de rondgang die hier op volgde konden de kaasmakers (maaksters) hun licht opsteken bij de heren Pos en Brinkman, die op 'n prettige onderhoudende wijze hun voorlichting gaven. In de loop van de dag gaf ook het buitenland van haar belangstelling blijk. Wij zaken o.a. 'n Zwitserse Ka- semeister, die na gekeurd en ge proefd te hebben, alleen maar woor den van lof had. Dus ook uit reclame oogpunt bezien kunnen wij deze kaasdag als geslaagd beschouwen. SASSENHEIM Geboren: Gemma Maria d. van P. H. IJsselmuiden en J. E. v. Coldt; Wilhelmina Hendrica M. dr. v. H. L. Eiferink en J. P. Smit. Ondertrouwd: Jacobus v. Kesteren 36 j. en Jansje v. d. Hom 31 j.; Hen drik Ruisaard 28 j. en Elizabeth v. Duijn 31 j. WARMOND Jubileumfeesten De jubileum feesten zijn besloten met het afwer ken van de kinder- en volksspelen, die niet geheel klaar gekomen waren wegens de grote deé'name. De uitslagen zijn als volgt: Korfballen: voor meisjes van 6 ,en 7 jaar: le pr. Ria Scheltens, 2e pr Treesje v. Velzen, 3e pr Ineke Ritzen 4e pr. Petra Meskers. Houtjesrapen: voor jongens van 6 en 7 jaar; le pr Wim v. Dijk, 2e pr. Henkie Beugelsdijk, 3e pr. Kokkie Meskers, 4e pr Frank Walenkamp. Eierdragen: voor meisjes van 8,9 en 10 jaar: le pr Nelly v. d. Berg, 2e pr. Hanny Leenen, 3e pr. Ankie Komen, 4e pr. Nelly Segaar. Zaklopen: voor jongens van 8 en 9 jaar. 1. Bertje Meskers, 2. Wim Walraven, 3. Ben Walenkamp, 4. Sjaak van der HuJst. Wasophangen voor meisjes van 11 en 12 jaar: 1. Dicky v. Beek 2. Ank v. Elburg, 3. Sjaantje Heemskerk, 4. Nel Warmerdam. Wagentje rijden voor jongens van 10 en 11 jaar: 1. Dick Walraven, 2. Jan Warmerhoven, 3. Wim de Winter 4. Bob van de Salm. Tonkruien voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Ans v. d. Zwet, 2 Gijsje ter Beek, 3. Joke Schagen, 4. Tineke Paoót. - Koekhappen voor jongens van 12, 13 en 14 jaar: 1. Adri Koppers, 2. Koos v. Kruyssen; 3. Jan Heemskerk Jzn, 4. Arie Schavemaker, 5. Leo Papót. Blaastrappen voor meisjes van 15 en 16 jaar 1. Ria v. Hulst, 2. Stieneke den Dunne, 3. Mien Paardekoper, 4. Henny Juffermans. Wortelknuppelen voor jongens van 15 en 16 jaar: 1. Jaap Kortekaas, 2. Arie Keyzer, 3. Jan v. Leeuwen, 4. Jan v. Seggelen. Stoeltje wisselen voor meisjes van 17 en 18 jaar en ouder: 1, Dora van Moorsel, 2. mej v. Es, 3. Annie van Dongen, 4. mevr. Boer, 5, mevr. Paardekooper, 6. Jo Tuinman. Als ondste deelneemster ontving mej. Ouwehand, die reeds 83 jaren telt, een troostprijs. Ook vond het ringsteken met paard en tilbury p'aats. Hiervoor waren 26 Horizontaal: 1. gunstig gezind, 6. water in Friesland, 7. een der pro feten, 8. komt van de kip, 9. lis, 11. muziekoefening, 14. voorzetsel, 15. onbezoldigd ambtenaar, die akten op maakt, 17. de lezer heil (afk. Lat.), 19. dorpje in Gelderl bij Nijmegen. 21. ter hand stellen, 22. maaltand, 24. houten vat, 26. zuster, 27. bewonèr van Letland. 28. tuingereedschap, 31. eertijds, 33. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 34. insectenetend zoog- door, 35. lichaamsdeels, 36. lidwoord, 37, zwoegen, zich afsloven, 40. pun tige uitwas stekelig aanhangsel, 42. telwoord, 43. korte kous, 45. vreem de munt, 46. wars van alle laagheid, 48. stijf, 50. achtpotig geleed dier, 52 oude rekening (afk.), 53. photo, 55. voorzitsel, 56. zijtak Main, 58. fijne haren zeef, 59. welaan, 60. antken- ning (spreektaal), 62. en andere (afk.), 63 ordenen. Verticaal: 1. niet een, 2. broed plaats v. vogels (meerv.), 3. lengte maat, 4. zwaaien, slingeren, 5. deel van het aangezicht, 6. bijwoord 9. fa milielid, 10. tot nu toe., 12. metaal soort, 13. keur, kern, 14. afkorting voor neon 16. rivier in Engeland, 18. afkorting van selenium, 19. gezant schap, 20. kruisnet, 22. ondergrond se bergruimte (meerv.), 23. aaien, 25. telwoord 27. langzaam (muziek), 29. reform-Esperanto, 30. kippenloop, 31 komt van de bijen, 32. gem. in Gel derl., 38. dorpje in N. Brabant ten Z.O. van Grave, 39. wijnsoort, 41. hoofddeksel v. militairen (meerv.), 43. gestreng, 44. kerf, insnijding, keep, 47. muzieknoot, 48. muzieknoot, 49. honingdrank, 51. als 55 hor.. 53. tweetal 54 twijg, 57. spil van een wiel, 61. als 8 hor. Oplossingen worden tot en met Donderdag 9 Sept. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede inzen der zullen worden verloot, een ver zilverde rozenkrans, een portemon- naie en een foto-etui. Uitslag Jubileumpuzzle Oplossing: 1. Willem, 2. Irene, 3. Lodewijk, 4. Hendrik, 5. Emma, 6. Louise, 7. Margriet, 8. Insulinde, 9. Nassau, 10. Amalia. WILHELMINA. Een volle week lang heeft het ge woonweg oplossingen geregendl. Elke dag opnieuw bracht de post grote stapels en het heeft menig uurtje ge kost alle oplossingen te corrigeren. Er zijn blijkbaar mensen die zo weinig van de vaderlandse geschiedenisles sen onthouden hebben, dat deze na- men-puzzle, uit het Huis van Oranje Nassau, struikelblokken voor hen be vatten, hoewel het toch heus zo moei lijk niet was. Verreweg de meesten hadden ech ter de juiste oplossing gevonden en onder hen wees het lot de volgende gelukkige prijswinnaars aap: le prijs, een gedenkboek; bij gele genheid van het gouden jubileum van H.M. Koningin Wilhelmina: Fr. Heemskerk, Korteraar D. 79, Ter Aar. 2e prijs, een fraaie sigarettenko ker: Trude v. d Werf, Lage Mors weg 83, Leiden. 3e prijs, een ball-point vulpen: J. v. d. Hoeven, Torenlaan 2, Voor hout. Bij wijze van hoge uitzondering hebben wij gemeend een extra-prijs te moeten toekennen aan Jopie v. d. Berk, Oosthaven 43, Sassenheim, die de juiste oplossing buitengewoon aardig op een groot vel papier in kleuren getekend had. Deze extra- prijs bestaat uit een vulpotlood. Aan de zeer velen, die, door het inzenden van de oplossingen, hun be langstelling toonden voor het jubi leum-nummer van onze courant, on ze hartelijke dank. Aan de vier ge lukkigen onze gelukwensen. En tot hen, die geen prijs gewonnen hebben: een volgende keer beter. De prijzen zullen worden toegezon den. deelnemers ingeschreven met als re sultaat dat de le pr. gewonnen werd door heer Disseldorp en mej Heems kerk, de 2e pr. door de heer K. Uit den Boogaard en mej. v. Rijn, de 3e pr. door de heer P. v. d. Geest en mej Remmerswaal en de 4e pr. door de heer K. v. d. Voort en mej Heemskerk 's Middags werd er onder grote be langstelling van deelnemers en pu bliek ring gestoken door dames per rijwiel. Hierbij werd de le pr ge wonnen docfr mej. Helmi Dekker, de 2e pr. door mej. Betram, de 3e pr door mej Tr. Haverkort en de 4e pr. door mej. Rie v. d. Berg. Hiermede was de officieële feestviering van het jubi leum besloten. Op Maandag 6 September a.s. op het kroningsfeest van Koningin Juha- na is er 's morgens om 7.45 een Ge zongen H. Mis in de R.K. Kerk. Om 9 uur zal het traditionele tob-' betjesteken aanvangen voor mannen van 18 jaar en ouder. Om 2 uur wordt er op de harddraverijbaan een be hendigheidswedstrijd op paarden ge houden, terwijl er'om 5 uur een be hendigheidswedstrijd op de gewone fiets voor jongens van 15 tot 18 jaar in de Dorpsstraat gehouden zal wor den. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt Woensdag 8 Sep tember a.s. des namiddags negen uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: verkoop en koop van gron den gelegen binnen het uitbreidings plan Lockhorst; verstrekken van 'n geldlening en tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de stich ting tot bevordering van geordend zwemmen in deze gemeente. ZOETERMEER Uitreiking nieuwe distributiebon nen. De nieuwe bonnen worden hier uitgereikt op Vrijdag 8 en ook op Maandag 11 October a.s. in het distributiekantoor telkens tussen '.3015 uur. Uitgereikt worden bon kaarten K of L 812 (hiervoor stam kaart en losse inwisselingsbon mede- brengen- en ook de toeslagkaarten voor a.s. en jonge moeders (hiervoor medebrengen de stamkaart en de controle-kaart). Indien men op ge noemde dagen verhinderd is kan men de bescheiden ook opzenden naar het distributiekantoor te Voorburg dat daarna de nieuwe bonnen „aangete kend" zal verzenden. SCHEEPSBERICHTEN AAGTEKERK, 3 Sept. te Cochin. ANNENKERK, 3 Sept. van Shanghai naar Kobe. LOOSDRECHT, pass. 3 Sept. Perim. SANDENBURGH, 2 Sept. van Guerssnse te Newport. WESTERDAM, 5 Sept. 23 uur aan de Hoek van Holland verwacht. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 3 Sept. Groente. Bloemkool Ia 62100 id. I 56<86, id. H 14—60, idem' III 1013, waspeen I 1724, idem n 712, bospeen 1523, princes- sebonen 36'70, snijbonen 1258, pronkibonen 3536, sla 1.501.80. andijvie 2.405.50, kroten 69j peterselie 1.60—2.80, selderie 1.60 3.50. spinazie 2155, uien 4 9, radijs 3.20—3.30. komkommers 10-li, rode kool 1112 gele kool 1120. aardappelen bonken 3.406.idem groten 3.409.80, idem drielingen 3.406.70. TER AAR, 3 Sept. Groente. kas- snijbonen 9.50<1'0.10, snijbonen 25.40, idem stek f 11.20, stok- princessen 3.905.90, stambonen 4.805.70 spekbonen 2.803.80, witte pronkers 1.203.30, per 10 kg.; bloemkool 463 cent per stuk; bospeen 714 cent, selderij 14 ct., peterselie 1 cent per bs; sla 1.50 6.60 per 100 stuks; komkommers 2 16 cent en meloenen 2042 cent per stuk, andijvie 4278 cent per bak; aardappelen 5<6 cent en kroten 6 7 cent per kg.; waspeen I 1129 en idem II 6.50 per 100 kg.; to maten 1594 cent, spinazie 1724 cent, uien 39 cent, postelein 15 20 cent per kg.; radijs 4 cent per bos; rodekool 813 cent, groene kool 713 cent, witte kool 912 cent, druiven 0.98<1.02 per kg.; bloe men 710 cent en Asters 7 cent per bos. Augurken: fijn I 96 cent, idem II 63 cent en fijnbasterd 42 cent per kg.; basterd f 10, grof I 9.7010.50 idem II 4, stippel 4.755.15, fijn stippel 6.50 en bommen 2.10 per 25 kg. ROELOFARENDSVEEN, 3 Sept. Groente. Aardbeien 2845 cent per doosje; idem 6168 cent per half pond: meloenen 1845, kropsla 1.505.40, andijvie f 44.50, kro ten 59 rodekool 713, bloem kool 17—43, tomaten 18—97 per 100; srij bonen f 25.30. idem kas 9.30, dubb. stambonen f 2.80'5.20, prinsésseb'onen 2,705.40, pronk- bonen 1.202.25 per 10 kg Augur ken grof 10.40—10.70 bommen 2.49—2.50. stippel J 5 50—5.70 per 25 kilogram. Bloemen. Rayonanten wit 823 cent, lila 922 cent. ceel 723 cent, en amber 1024 cent; Eisnche 7 11 cent, Utopia 513 cent, Stella 3 8 cent, Lelie White Excelsior 913 cent per stuk; Whiti Sh^ley 920 cent, Sept. wit 1032 cent, Sept. Yellow 11—28 cent. Douglas 15—29 cent Wendy 25— 3:1 c?rt Stella 32 46 cent, L-hlia 5—15 cnt. Asters 314 cen+, Glad^n t52 cent, Afrikanen .6—39 cent. Goudsblo j- menB 926 cent, Zinnia 1122 cent Aempnen 1117 cent. Bouvaria 30 35 cent pet bos; Cyclamen 5575 cent

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8