ISC1Q0L Gemeenteraad van Voorhout fJiavte STEENSCHUUR 3 ïtijwielstaSSing RET DAGMEISJE Openbare Bekendmaking BELANGRIJK BERICHT BOOMPLANTING kwai*f over negen SATERDAG 4 SEPTEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BOOMPLANTING KRONINGSDAG Vindt op het Gerecht plaats De boomplanting ter gelegenheid van de troonbestijging van H.M. koningin Juliana zal niet op het Pie terskerkhof, doch op het Gerecht plaats vinden. Aanvang te .9.15 'uur. Feestviering in de Morsclistraat De bewoners van de Morschstraat hebben te elfder ure besloten, de Na tionale feestdag van Maandag niet zonder meer te laten voorbijgaan. Van 's morgens 10 uur tot 's nachts 1 uur za» door Wira mechanische muziek ten gehore worden gebracht. Des avonds van 8.30-10.30 uur concer teert het harmoniékorps „Nieuw Le ven" Speciale aandacht wordt ge vraagd voor de etalages. De Morsch- poort zal met vetpotjes en schijn werpers worden verlicht. DE SCHOLIERENSPORTDAG Défilé voor college van B. en W. Tot de voornaamste festiviteiten op Maandag a.s., de inhuldigingsdag van koningin Juliana, behoort in onze stad ongetwijfeld de jubileum- scholierensportdag. Leerlingen, van alle Leidse scho- len en van alle gezindten zuil en el kaar die dag bekampen in verschil lende takken van sport. In de namiddag tal een grote op tocht plaats vinden, waaraan mede werking wordt verleend door 4 pad- - vinder (sters) bands. Voor de ingang van het stadhuis (Breestraat) zal ge defileerd worden' voor het college v. B. en W. Het einddoel is het sport terrein in de Leidse Hout, waar 1400 kinderen een massale vrije oefening zullen uitvoeren en de finales van de sportwedstrijden plaats vinden. Het volledige programma luidt: Maandagmorgen (Aanvang 9 uur): Voetbal: terrein Da Costastraat en Pomona: Lagere Scholen; terrein Zoeter woudse Singel: Middelbare scholen. Handbal: terrein 2 Sportcomplex Leidse Hout. Korfbal: terrein Burggravenlaan (achter de Gemeentelijke HBS). Slagbal: terrein Da Costastraat en terrein 4 van het Sportcomplex Leid se Hout. Maandagmiddag: Route optocht (start 1.45 uur): Pie terskerkhof, Steenschuur Breestraat, K. Rapenburg, Prinsessekade, Steen straat, Rijnsburgerweg naar hoofdter rein Leidse Hout. j Aanvang demonstratie- half drie^. Programma: Opening door de wethouder van onderwijs, de hegr J. C. van Schaik; 2. vrije oefening; 3. Finales sportwedstrijden. Op de terreinen zijn voor een zeer gering bedrag dagkaarten verkrijg baar welke toegang' verlenen tot al le wedstrijden. TWEE LEIDSE VERZETSLEIDERS NAAR INHULDIGINGS PLECHTIGHEID. Onze stadgenoot D. Spoor, die na de dood van Marinus Post de leiding van diens K.P. overnam, is de eer te beurt gevallen, om met zijn echt genote, mevr. M. A. Spoorde Groot te worden uitgenodigd de inhuldi gingsplechtigheid van Koningin Ju- lana bij te wonen. Een bewijs van waardering voor het werk van de il legaliteit tijdens de Duitse overheer sing. De heer Kuijntjes, directeur var de Ambachtsschool, die voor een ernstige operatie 10 weken in het Diaconessenhuis verpleegd werd, zal heden deze instelling verlaten en, na volledig herstel, zijn werkzaam heden zo spoedig mogelijk hervatten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis Gerardus Anto- nius z. v^i C. Baart en B. van Or den; Johanna d. van G. de Horn en J. Massaar; Petrus Johannes z. van J. G. Klein en S. J. Rombout; Ber- nardus Johannes Ludovicus Augus- tinus z. van G. C. B. de Frankrijker en J. A. Timmermans; Burger Nico- laas z. van B. N. Vliegenthart en J. C. Hênsen. Overleden: J. C. Zwa?n vr. 85 j.; J. Jungerius man 67 j.; J. Mulder wed. van W. F. Choufour, 87 j. NED. KATH. BOND VAN KAPPERSPERSONEEL. Leiden s afdeling van „St. Cosmas" wacht een bijzondere avond. Op Zon dag 26 September a.s. ?al n.l. op of ficiële wijze de nieuwe afdelingsvlag worden gewijd en aangeboden, door de Commissie var. Bijstand aan de af ding. Bij deze bijzondere gelegenheid worden alle leden en hunne echtge noten, ouders, familieleden, oud-le den, werkgevers enz. verwacht. De wijding zal verricht worden door de Geest. Adv. Rector Berne- feld. Als spreker is uitgenodigd de heer E. 1/1. (Langezaal, hoofdbestuurder, met als onderwerp: „Rond onze vlag". Het jongenskoor van de parochie H.H. Engelbewaarder" uit Lisse o.l.v. de eerw. Broeder Rodulphus zal op bij zondere wijze het officiële gedeelte omlijsten. De avond zal worden be sloten met een feestelijk samenzijn o.l.v. de heer Evert Castelein. Moge zéér velen 26 September in het St. Antortiusclubhuis geschaard zijn rondom het symbool van het Ka tholieke Kapperspersoneel van Lei den en Omgeving. Symbool van ern stig streven naar sociale vrede en rechtvaardigheid in geloof, arbeid en organisatie. Moge mede door deze avond het sociale werk van „Sint Cosmas" meerdere medewerking en belangstelling in brede mate onder vinden AANWINSTEN DER R.K. BIBLIOTHEEK. Profane ontwikkelingslectuur: Ba zin, Fra Angelico; Schaepman, Aya Sofia; Tollens, Gezamenlijke dicht werken; De grote cultures der we reld; Dijkmeyer, Textielwarenken- nis. Enige jaargangen van „De Naam loze Vennootschap". Nederlandse romans: Eekhout, Jermolijn; H-avank, lp memoriam de Schaduw; Servaes. en Valkhoff, Koos; Wychgel, Het dolle freuletje; Wijk, Kruisgang naar het geluk. Vertaalde romans: .Orczy Rose Ma rie; Eliot Rozen bloeiden op de Te- peyac; Centervali1 De Ha-ckaerts; Gibbs Het grote schaakspel. ösoscopen LIDO. Het programma van ze week geeft na het nieuws de film* „Uit de oude Doos", door Willy Mullens vervaardigd aan de hand van een toevallig onlangs gevonden prentenbeeld van de Biograaf. Deze Biograaf was vijftig jaar geleden in de Wagenstraat te Den Haag geves tigd. Daar werden de eerste leven de beelden vertoond en het is on begrijpelijk deze filmrol heeft ja renlang verborgen gelegen. Maar zij was niet bruikbaar, want het was een 8 c.M.-band, die niét past in de huidige moderne machines. Voor de filmfabriek echter geen bezwaar: men heeft eenvoudig elk beeld van deze film opnieuw gefotografeerd en op een moderne filmband bracht. Eenvoudig: maar er i: dagen en nachten onafgebroken aan gewerkt om op tijd gereed te ko men. Maar het is gelukt en het re sultaat er van ziet men deze week in dat theater: de inhuldiging van H.M. Koningin Wilhelmina in 1898.. Uitgenomen de plechtigheid in de kerk, want daar mochten geen op namen gemaakt worden! De film is onder regie en scenario van Nicolas Körmendy vervaardigd. De hoofdfilm van deze week „De Bandiet" is een Italiaanse film en geeft de tragiek weer van een m'an, die uit Duitse krijgsgevangenschap in Italië terugkeert, niet tot 'n goed emplooi kan komen en zich aansluit bij een bandietenbende. Niettemin blijft hij. gevoelig voor de trouw vap. een vriend uit de gevangen schap en als zijn koimuit-bandieten een auto hebben overvallen, waarin het dochtertje 'van zijn- vriend zich bevindt, brengt hij het meisje veilig thuis, maar dat betekent ook het einde van zijn leven, want de po litie, die de bandietenbende op de hielen zat, legt hem neer. Er woi'dt in deze film, vooral door Cimedeo Nazarri en Carlo Campanini goed spel te zien gegeven, doch om de jnhoud is de film slechts voor vol wassenen aanvaardbaar. Luxor De liefhebbers van de avonturenfilm zullen bij „De witte duivel" hun hart kunnen ophalen. De film speelt zich af in het oude Rusland, waar regeringsambtenaren dè plattelandsbevolking terroriseren, om zelf in luxe te kunnen leven. In adelijke kringen verwekt dit optre den echter verzet, maar hiertegen wordt met kracht opgetreden. Alle maatregelen ten spijt ziet een gemas kerde man toch kans, om allerlei ge mene streken van de gouverneur te dwarsbomen en daar hij steeds in het wit gekleed is, krijgt hij de bijnaam van witte duivel. Het is een lust de 1 jke staaltjes van deze man te volgen, die in iedere hachelijke si tuatie redding weet te brengen. Zijn identiteit blijft natuurlijk tot het slot geheim en om geen afbreuk aan deze spannende film te doen, zullen ook wij over dit punt het stilzwijgen be waren. De liefdesgeschiedenis, die een belangrijke plaats in deze fiïm in neemt, dreigt meer dan eens tot een tragisch einde te komen, maar het happy end -dat na een ontzetten de vechtpartij toch nog komt brengt alles in orde, zodat de bezoe kers met een opgelucht hart huis waarts kunnen keren. Boven veer tien jaar. Trianon „Dansinvasie" (de naam is nogal gezocht) is geheel en al ge baseerd op hetgeen Fred Astaire en Rita Hayworth op dansgebied pres teren. Langs een vrij onsamenhan gend verhaal bereiken zij samen het Nukkige einde, waarbij men bewon dering kan hebben voor het rhythme waarmede de dansen worden uitge voerd. Vanzelfsprekend moet men in deze film niets verwachten wat op filmkunst gelijkt. Wil men niet meer dan een luchtig verhaaltje en is men het eens met Fred Astaire's opvatting van dansen, dan kan „Dansinvasie" bevrediging schenken. Boven 14 jaar. Casino. Een pretentieloze maar alleraardigste film is „Eerste liefde", waarin men Deanne Durbin kan be wonderen in de tijd toen zij nog een lieftallige bakvis was van omstreeks 17 lentes. Ze wordt zo heerlijk ver liefd op het eerste gezicht en is zo uitgelaten blij met 'haar eerste bal, v/aar zij haar sprookjesprins zal ont moeten, dat het verhaal als vanzelf een gelijkenis gaat vertonen met het sprookje van Assepoetster met het glazen muiltje. Er is, een jaloers nichtje, dat haar geniepig tegen werkt en er zijn trouwe bedienden, die het aardige meisje helpen, zodat alles op z'n pootjes terecht komt, vooral ook omdat Deanne zingen kan wat zij dan ook behoorlijk doet. Alle hoge kunst is er aan vreemd, maar 't is een prettige film: voor alle leef tijden. Maandag heeft Casino een door lopende voorstelling van nieuws, deze week bijzonder interessant we gens de jubileumfeesten en de kro ningsfeestelijkheden. Men ziet er zelfs meer dan wanneer men er zelf bij geweest was, want cameramen sen weten altijd de beste plaatsjes te vinden. Rex heeft van de week „De rode hengst", een film in kleuren met een bewogen inhoud. Voor alle leeftij den. van de inmaak op een koele, don kere plaats, het regelmatig nazien van de inmaak. Bereidingswijze: Voor het inma ken nagaan of de randen van de gla zen en de deksels gaaf zijn en of de ringen heel en soepel zijn. De fles sen en deksels schoonmaken in heet sodawater en met schoon water na spoelen. De ringen in een pannetje met schoon water uitkoken. De groenten wassen, zo nodig fijnsnij der en koken. Slinkgroenten kookt men, totdat zij voldoende geslonken zijn, harde groenten zoals wortelen, 3 a 4 minuten. De warme groenten in de schone flessen overbrengen en ze vullen met het kooknat, waaraan een weinig zout is toegevoegd. De flessen mo gen niet verder gevuld worden, dan tot 2 c.m. onder de rand. Vervolgens de flessen sluiten met ringen, deksels en beugels en ze in een steriliseer- of wasketel of grote pan met een treef of plankje op de bodem steriliseren. De ringen, de deksels en de flessen behoeven niet -te worden afgedroogd. De steriliseer- tijd bedraagt een half uur langer dan de kooktijd van de groenten en wurat gerekend vanaf het moment, dal liet water in de steriliseerketel kookt. Daarna de flessen uit het water nemen, op een plank of tafel of hou ten aanrecht zetten en met de knip pen er op laten afkoelen. Groenten, die gemakkelijk beder ven (bloemkool, spinazie), moeten een dag later nogmaals gesteriliseerd worden (gedurende drie kwartier). SCHEEPSBERICHTEN ALGORAB, 2 Sept. van Port Said. ANDIJK, 3 Sept. te Antwerpen. BLIJDENDIJK, 2 Sept. te New York. EDAM, 4 Spt. te Rotterdam ver wacht. GOUWE, 2 Sept. te Walkom. HEDEL, 2 Sept. van Antwerpen. JA PARA, (KRL) 2 Sept. van San Fran cisco naar de Perzische Golf. KAT WIJK, 2 Sept. naar Lugnvik: KEI- LEHAVEN, 1 Sept. van Huelva. MAAS, 3 Sept. te Amsterdam. STAD ARNHEM, 4 Sept. te Rotterdam ver wacht. WINTERSWIJK, 3 Sept. 14 u. aan de Hoek van Holland ver wacht. AALSDIJK, pass. 3 Sept.* Do ver. ALPHERAT, 2 Sept. van San tos. AMSTELKERK, 3 Sept. van La gos naar Port Harcourt.. CASTOR, 2 Sept. van Aruba naar Paramaribo. HEDEL, AntwerpenLonden, pass. 3 Sept. North Foreland. MACOMA (t), 3 Sept. te Taranto. MIJDRECHT, (t) 2 Sept. van Liverpool naar Lon den. Overijssel, 3 Sept. van Los An gelos. RADJA, 3 Sept. te Montevideo. RANDKERK, pass. 3 Sept. Wight. SCHIE, 3 Sept. te Port au Prince, INMAAK. Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad schrijft ons: Vele huisvrouwen zijn gewend om voor de winter wat groenten in te maken in het zout of te sterilise ren in glazen of flessen. De inmaak in het zout is echter uit voedingsoog punt af te raden, daar hierdoor vele waardevolle bestandelen, o.a. vitami nen en voec^ngszouten, verloren gaan. Zuurkool vormt daarop een uitzondering. Hierin blijven vele nut tige stoffen nog voor het grootste deel behouden. Wdnneer men gaat inmaken, heeft men de grootste kans van slagen, in dien men de volgende voorwaarden in acht neemt: Een frisse, schone omgeving, ga ve flessen, glazen, ringen en potten, verse groenten,1 het nauwkeurig op volgen van recepten, het bewaren Zwemmen ls een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordt! Leidse Reddingsbrigade BINNENLAND. Uit Praag is een trein vertrok ken, die 150 „Aero Mibor" auto" naar Nederland zal brengen in ruil voor 300 ton boter. Prof. dr. A. A. Cense, hoog leraar aan de faculteit der letteren 'en wijsbegeerte van de universiteit van Indonesië is benoemd tot tijde lijk waarnemend president van deze universiteit. Mevrouw van RhijnNaeff (Top Naeff) is benoemd tot officier in de kroonorde van België. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd de heer A. van Geluk, wethouder van Bloe- mendaal. De Raad der gemeente Voorhout kwam onder voorzitterschap van bur gemeester De Graaff in vergadering bijeen. Het lid van der Geer was af wezig. Ditmaal was er slechts één op merking over de notulen der voor gaande vergadering. Het lid Koo- men wilde de opmerking van het lid Spierenburg, dat de Christelijke verenigingen geen prijs stellen op subsidies uit kermisvermakelijkhe den, zien vastgelegd. Dit werd met alg. stemmen aangenomen. Bouw van een amtbswoning voor de burgemeester. De hoofdschotel van de uiterst kleine agenda vormde de bouw dei- ambtswoning voor de burgemeester^ waarvoor B. en W- voorstelden 40.000 beschikbaar te stellen. De dikwijls moeizame gedachfenwisse- lingen, die in een rustige sfeer ver liepen, namen drie volle uren in be slag. Ter toelichting op dit voorstel was aanwezig de heer G. F. W. Mallien uit Den Haag, de arch, der ambts woning, die ook het ontwerp maakte voor de in aanbouw zijnde 34 wonin gen. De inspecteur der Volkshuisves ting, die eveneens zou komen, was plotseling verhinderd. De heer Mal lien liet uitkomen, dat het een wo ning moest worden met een repre sentatief karakter, doch sober van opzet. Geen landhuis en geen villa, doch een beter soort dan de normaal gangbare. De kosten die voor de oor log 10 a 12.000 zouden hebben be dragen, terwijl de bouwkosten 3 'A a 4 x zijn gestegen, noemde hij voor een bedrag van 40.000 niet te hoog. A a diens uiteenzetting kwamen de ïaadsleden aan het woord. De heer Nijssen was van mening, dat de kos ten voor rente, lasten en onderhoud een uitgaaf van f 1.500 per jaar voor de gemeente zou betekenen, hetgeen nij rijkelijk hoog vond. Het lid Spie renburg vond 't noodzakelijk, dat ex \en woning voor de burgemeester kwam, doch vond de opzet te luxueus.. Het oorspronkelijke plan van 24.000, zonder kosten voor do gemeente was eerst verhoogd tn* 28.000, en nu weer tot 40.000, met Hosten. Hij wilde de kelder laten ver vallen, zodat ophoging der grond achterwege kön blijven en een verso bering aanbrengen door overbodigt dingen, zoals gasradiator, geysers, open haard. etc. te laten vervallen. Ook het lid van den Nouland vond, hoewel de woning z.i. er moest komen, de kosten te hoog, en zocht near een mogelijkheid tot vereen voudiging. Bovendien wilden beide sprekers ook de woning geschikt ge maakt zien voor een eventuele op volger met een groter gezin, en vroe gen, of het mogelijk was later het huis op te trekken. Zij waren ook bevreesd voor grote onderhoudskos ten, wanneep de buitenmuren geverfd werden. Ook het lid Jansze vond de kosten zeer hoog, ofschoon ook er van over tuigd, dat de burgemeester 'n ambts woning moest hebben. Benoemd is tot burgemeester van Oudewater de heer A. F. Arke. Een nieuwe diamantboordcrij heeft Philips te Valkenswaard ge opend. Zij kan als de grootste van Europa worden beschouwd. Vijf en zeventig procent van de productie is bestemd voor export. t Niet minder dan 15.4 millioen kg. nieuwe aardappelen heeft ons land in Juli uitgevoerd. Uitgebrand zijn een landbouw- schuur en een boerderij te Drogter- opslagen in Z.W. Drente. Zeven big gen, landbouwwerktuigen en elfdui zend kg. hooi werden een prooi der vlammen. De opvarenden van de „Zuider kruis" kunnen in Port Said post ont vangen mits deze uiterlijk 8 Sept. in de brievenbussen wordt gedepo neerd. Wethouder van der Hulst wilde de kelder behouden, daar anders de ke tel voor de centrale verwarming in de keuken geplaatst zou moeten wor den, hetgeen hij niet gewenst achtte. In antwoord op de naar voren ge brachte moeilijkheden zette de heer Mallien uiteen, dat de versobering niet meer dan een kostenbesparing van 2000 zou bedragen, terwijl de keldej* in ieder geval gehandhaafd moest blijven. Uitdrukkelijk liet spr. uitkomen, dat het ontwerp van de woning, ge heel zijn eigen werk was en niet, zoals verschillende raadsleden van mening waren, dat dit uitgegaan was van de burgemeester. Bovendien werd een uitvoerige bespreking ge houden over de aanleg van 't gazon en tuin en voor wie de onderhouds kosten moesten komen. Ten slotte' werd goedgekeurd dat de aanlegkos- ten van het gazon voor rekening van de gemeente kwamen en het tuinon derhoud voor rekening van de bewo- nei\ Hierna volgde stemming over het voorstel dat als volgt luidde: „Een bedrag van 40.000 beschikbaar te stellen waarin begrepen centrale ver warming en bijkomende kosten van architectenloon en kosten van bouw toezicht". Dit werd aangenomen met 8 voor 2 tegen Nijssen en van der Ploeg. De speelweide Vervolens kwam aan de orde het gratis ter beschikking stellen van de speelweide aan de Oranjevereniging op 21 en 22 September a.s. Het lid van den Nouland vond dit voorstel een donderslag bij heldere hemel, die verhelderend werkte en hoopte dat hiermede de eerste steen was gelegd voor een goede sfeer in de toekomst. Het lid Jansze vroeg een verduido lijking van de burgemeester, daar hij alleen maar door de pers was in gelicht. Op een vraag van het lid Spierenburg of er bij de a.s. feeste lijkheden vermakelijkheidsbelasting zou worden geheven van de Oranje vereniging, antwoordde de voorz. ontkennend. Zonder hoofdelijke stem ming werd het voorstel daarna aan genomen. Het lid van der Ploeg had zich als lid van de woningcommissie in een schrijven tót het college van B. en W. gericht waarin hij opheldering vroeg over de zinsnede verwerkt in een brief van B. en W. aan Gedeputeer de Staten inhoudende dat het advies der woningscommissie inzake de wo ning Engelselaan 12 voortgesproten was uit dorpspolitieke overwegingen. Het antwoord van B. en W. op een schriftelijk verzoek dienaangaande van de woningscommissie, achtte hij onbevredigend. De voorz. maakte hem er op op merkzaam, dat hij zich als lid der commissie doch niet als commissie zelfs tot B. en W. richtte en dat B. en W. inzake verdeling woonruimte geen verantwoording verschuldigd zijn aan de Raad. Hij moet zich maar tot de Commissaris der Koningin wenden. Bij de rondvraag nodigde de voorz. de leden uit tot een buitengewone raadszitting op 6 Sept. om 12.3,0 cn verzocht de leden tevens aanwezig te zijn bij de symbolische eerste steen legging van de 34 woningen op Vrijdag 30 Sept. 's morgens 11 uur. Op een vraag van het lid Spieren burg, of het waar was dat de poste rijen een onderzoek hadden inge steld over de al of niet aankomst van een circulaire over de verkoop van nationale insignes bij de burgemees ter, antwoordde de voorz. ontken nend. (Spr. vroeg, of de pers dit wil de opnemen om het praatje uit de wereld te helpen). Tenslotte werd een voorstel van het lid van der Lans om de vacan- tietoeslag voor ambtenaren tot een salaris van 4000, toe te kennen, hetwelk de vorige maal tot 3000. was toegekend, aangenomen met to gen stemmen van de leden van den Nouland en Koomen. I 8 Leraren 32 Schrijfmachines Opleid. Associatie A.S.B., Ver. van Leraren Geen „eigen" Diploma's 222 Geslaagden cursusjaar 1946-'47 Dagel. Inschr. Nieuwe Cursussen Typen, Steno,Talen, Boekh* (Groote of Pont) Bij de feesteiijheden van Zoeterwoude (Dorp) stal ling bij Nic. Overdevest, Timmerman, 7142 Noordhüurtseweg 5 JAC. ZANDBERGEN Mevr. Boereboom. Kraaieh- straat 3C (Banketbakke rij) vraagt voor directe in diensttreding in haar gezin met 3 kleine kinderen van 8 tot 6 uur. Zondags vrij. .tel. 23412. 7161 Nette Versteinaaister gevraagd voor 1 dag per week. Brieven aan Koren- hoff, Oude Vest 185. 7162 Gevraagd in Doktersgezin flink R.K. Meisje voor de huishouding. Vol doende verdere hulp aan wezig. Mevr. v. d. Werf, Mathenesserlaan 334. Rot- teidam. 7159 STADSSCHOUWBURG - LEIDEN MAANDAG 6 HOOFDSTAD OPERETTE Directie: MEIJER HAMEL - OTTO AURICH OTTO DURER met leden van de voormalige FRITZ HIRSCH OPERETTE brengt OPERETTE VAN FRANZ LÉHAR Nederl. vertaling MEIJER HAMEL met Paul Harden - Fritz Steiner Ruth Rhoden - Claire Clairy - Joh. v. d. Zalm e.v.a. en de Balletsolisten Elisabeth Hermann - Johanna Zuiver - Hellena Rajcwska Greel Lintz - Seraphina Giezen Jean Rebel - Cor van Muyden - Martin Schepers Regie: OTTO AURICH - Dirigent: JULIUS SUSAN i: f. 1.50 - f.4.— a.r.i. Kaartverkoop en plaatsbespreken vanat Vrijdag 3 Sept. dagelijks van 10—1 uur, Tel. 20195. BURGEMEESTER en WET HOUDERS der gemeente WARMOND brengen op verzoek van het College van Algemene Commissa rissen yoor de Wederop bouw ter openbare kennis: 1. dat de lijsten van de te onteigenen perceels-ge- deelten, alsmede de kaart waarop deze zijn aange duid, betreffende de door dat College voorgenomen onteigening ten behoeve van het Bouwplan 1948 dezer gemeente, vanaf 6 tot en met 20 Septem ber 1948 kosteloos voor een ieder ter inzage lig gen ter gemeente-secreta rie, aldaar; 2. dat een door het College van Algemeene Commis sarissen voor de Weder opbouw aangestelde Com missie op Dinsdag 21 September 1948, des voormiddags 10 uur ten gemeentehuize aldaar zitting zal houden, ten einde eventuele bezwa ren tegen deze onteige ning aan te horen;, 3. dat alle belanghebben den tot uiterlijk 18 Sep tember a.s. ook schrifte lijke bezwaren kunnen indienen bij h'et College van Algemene Commis sarissen voornoemd, van Alkemadelaan 350 te 's-Gravenhage. Warmond. 3/Sept. 1948. Burgemeester en Weth. voornoemd, Jhr. Mr. L. VON FISEINNE De Secretaris 7167 P. SMOLDERS SURINGAR'J BREESTRAAT 108 (bij Stadhuis) 2 Hartelijk dank aan on bekende weldoener(ster). 547 Student. 2 Kantklosles aangebo den 3.50 per uur. Brieven onder no. 354 bur. van dit blad. 2 Te koop een donker groene wintermantel, zo goed als nieuw, vooroorlogs Br onder no. 344 bureau van dit blad. 2 Te koop aangeboden een goed onderhouden eikenhouten .roeiboot. Te bevragen bij G. Koelman, Jaagpad Cl 11, Ter Aar. 2 Nesten pannen, emaille bazanbakken, emmers, steel pannen, emaille koeke- pannen. nachtpotten, vloer- blikken, straatbezems, gcotsteenboeders. werkbor- stels, prima boenwas alle kleuren, kleerhangers, handdoekrekjes, wasrekken Bezie twee zeer speciale koopjes in étalage. Bernard Schulte. Voorhout. 358 2 Zo'n klein kindje, lief is dat! Laat eens een mooie foto maken! Waar? Natuur lijk bij de kinderfotografe. Studio Koopman, Hooigr. 96. Drie verschillende brief kaartfoto's voor 3.25! In verband met de radio-uitzending van de plechtige beëdiging en inhuldiging van H.M. Koningin Juliana zal de te LEIDEN iplaats hebben op MAANDAG 6 SEPTEMBER des ochtends te De boomplanting heeft plaats op het GERECHT, en zal worden verricht door de Burgemeester van Leiden( Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, in aanwezigheid van autoriteiten en genodigden. Het muziekgezelschap „NIEUW LEVEN" ver leent muzikale medewerking. 7169 HET JUBELEUMCOMlTé 1948. 2 Vermist cyperse poes, wit keeltje, luistert naar „Bitsje". Terug te bezor gen tegen 5.beloning, ook inlichtingen verzocht. Bewoners omtrek Boisot- kade gelieve pakhuizen, schuren, kelders, zolders na te kijken. Fritsch, Boisot- kade 9. 353 2 Kantoor van Th. J. v. Heijden. Rechtskundige en Gemeente-Deurwaar der Hoge Rijndijk. 105-105a Leiden, tel. 23405. Bespre kingen bij voorkeur Vrij- oagsmorgens. Incasso's, Rechtszaken, Pachtzaken, Contracten. Ontruimings- en Woonruimtewetzaken, enz. 2 Heeft U onze kleurver- grotingen al gezien? Moet U nodig eens komen kij ken! Zo'n foto van uw kindje is iets bijzonders! Studio Koopman Hooigr. 96. De Speciaalzaak voor goede kinderfoto's! 349 2 Een Heldere Juffrouw vraagt een paar wassen aan huis. U krijgt het van dc lijn af thuis. Br. onder rio. 340 bur. v. d. blad. 2 Flinke Jongen gevraagd voor de winkel en de werk- piaats. Firma v. Cleef, I-Iaarl.str. 202. 7152 2 Kennismaking. Onge huwd persoon R.K. 36 jaar zoëkt kennismaking met vrouw, leeftijd 3035 jaar cm na wederzijdse goed vinding een huwelijk aan te gaan. Br. onder no. 309 bur. van dit blad. 2 Slaapkamer te huur. Te bevragen Van 't Hoff- straat 5, Leiden. 346 2 Meerpoel. Alles op naaimachinegebied. Repa raties en leveringvan naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver- fxnning. Firma Meerpoel, reestraat no. 171. Leiden, lel. 24815. Openlijk dank aan God or- voorspraak van de H. Maagd, na het houden van de Novene der drie Wees gegroeten. 2 Studente b. z. a. voor bij lessen (talen) vertaal- of typewerk, passen op kin deren. Br. onder no. 360 bureau van dit blad. 2 Te koop aangeboden een in goede staat zijnde haard. Thorbeckestraat 72. 2_ Etaleur heeft gelegen heid in de avonduren uw etalages te verzorgen. Lei den en omstreken. Br. on- dc;- no. 338 bureau van dit blad. 2 Horloges worden vak kundig gerepareerd en met speciale machine gereinigd. Dit technische apparaat maakt uw horloge tot een nuttig bezit. Eigen atelier voor goud en zilver repa- ratiën. Het Ringenhuis, Morsstraat 9. tel. 24920, 2 R- K. Heer vraagt zo mogelijk tegen 20 Sept, of later een gem. zit-slaanka- mer met pension. Heeft zijn werkzaamheden bui tenshuis. Br. onder no. 359 bureau van dit blad. 2 Net R. K. Meisje b. z. a. voor d. en n, na 15 Sept., 20 jaar. in Leiden of omge ving. Br onder no. 7153 aan J. v. d. Pijl, agent Lan- geraar A 85. 7153 2 Net R. K. Meisje b. z. a. als hulp in de huishouding voor d. en n., 18 jaar om geving Wassenaar. Br. on der letter B aan R. Paauw, Kantoorboekhandel, Roe- lofarendsveen. 350* 2 Gevraagd in R. K. za- kengezin met 2 schoolgaan de kinderen een degelijk R K. Meisje voor d. en n., zelfstandig en helder kun nende werken. Flink loon. Bernard Schulte, Voorhout

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3