De vrede in Voorhout is weer getekend! Motorsport, athletiek en voetbal in de Leidse Hout WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Op initiatief van de burgemeester een nieuwe Oranjevereniging VOETBAL NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LIS SE". Grote overwinning van H.B.C. In de deTde wedstrijd van het door „Lisse" georganiseerd tournooi was de 3de klassr H.B.C. (Heemstede) de tegenstander. De Heemstedenaren verschenen met een sterk elftal in he veld en al spoedig bleek het, dat de bezoekers zich ten volle gaven om de door „Lisse" uitgeloofde elf voetbalshirts te bemachtigen. Hoe wel Lisse zich flink weerde, waren de HB.C.'ers geregeld een tempo vlugger en daar de Lisse-achterspe lers verzuimden de gevaarlijke vleu gelspeler Nolet te bewaken, dreigde er steeds gevaar. Doelpunten kon den dan ook niet uitblijven en bij de rust had Lisse reeds een achterstand van 05, waarbij Lisse zo onfor tuinlijk was tweemaal in eigen doel te scoren. In de tweede helft werd er aan beide zijden energiek ge speeld, daar H.B.C. zich geweldig in spande om de score te verhogen en hierin slaagde zij door een zesde doelpunt. De voorhoede van Lisse was geregeld actief, maar voor het H.B.C.-doel werden verschillende fraaie kansen door treuzelen verlo ren. Willemse in het H.B.C.-doel wist veel to redden, maar kon toch niet verhinderen, dat midvoor Beet drie goals fabriceerde, welke zeer ver diend waren door het harde zwoegen van Lisse. Maar H.B.C. had ook niet stil gezeten, want ook doelman Bey- sens werd nog driemaal gepasseerd, zodat het einde van deze vlug ge speelde wedstrijd een 93 overwin ning opleverde voor H.B.C. Nolet, die zeer verdienstelijk speelde nam 5 doelpunten voor zijn rekening. Zondag a.s. wordt de 4de en laat ste wedstrijd gespeeld tegen de der de klasser G.S.V. uit Gouda. Rijpwetering. De uitslagen van de gespeelde nederlaag-wedstrijden zijn; Rijpwetering IWet. Boys I 24. Het 2e en 3e speelden gelijk tegen Wet. Boys 2 en 3, resp. 11 en 22: Rijpwetering 3DOSR 4 02; Rijpwetering 2DOSR 3 14; Rijpwetering IDOSR II 22. NieuwkoopWeteringse Boys 33. Nieuwkoop speelde een oefen wedstrijd tegen Weteringse Boys. Uit een corner schiet linksbuiten on houdbaar in (10). Weteringse Boys doet dan enige goede aanvallen en hieruit weten ze gelijk te maken (11). Na de rust hergeeft de rechtsbinnen Nieuwkoop de leiding (21). Even later gevolgd door een pass van de rechtsbuiten naar de middenvoor, die de voorsprong ver groot 31. Dan neemt Weteringse Boys het spel in handen en verkleint de achterstand (32). Even later volgt de gelijkmaker als de Nieuw- koopse achterhoede ven weifelt (3—3). DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de Maandag ge speelde wedstrijden voor de Engel se League luiden: Eerste divisie: Aston VillaBolton Wanderers 24; Sheffield United Liverpool 12; Stoke CityArsenal 10. Gisteren werd nog gespeeld: Charlton AthleticBurnley 00. Tweede divisie: Leicester City Queens Park Rangers 23; Luton TownCardiff City 30; Tottenham HotspursCoventry City 40; Westham UnitedSheffield Wednes day 22. ZWEMMEN DE KANAALZWEMMERIJ Om 22.30 uur heeft de Egyptenaar Hassan Abd el Rehim, die van Kaap Gris Nez vertrokken was Saint Mar garets Bay in Engeland bereikt en is aldus over het Kanaal gezwommen in zeventien uur en achtendertig minu ten. Over de mislukte kanaaltocht van de Egyptenaar Fahmy Attalah wordt gemeld, dat hij nog twee mijl van Dover verwijderd was toen men hem overhaalde op te geven, aan gezien hij door het zeer sterke ge tij naar de gevaarlijke Goodwin Sands werd gedreven. Dit was zijn derde kanaaltocht die mislukte: in 1939 moest hij opgeven omdat de motor van de volgboot defect raakte en in 1947 was hij na 21 X> uur zwem men, genoodzaakt de poging te staken omdat de bemanning van de volg boot zeeziek was. Desondanks be houdt hij zijn goede humeur, in te genstelling tot zijn landgenoot Has san Abd el Rahim, die weliswaar slaagde maar ver boven het record voor de overtocht bleef, wat hem zeer teleurstelde. Hij meende, dat hij een veel betere tijd gemaakt zou hebben als hij alleen gezwommen had. Zijn partner Marich Hasan Ha mad werd nl. gehandicapt door zee ziekte en Abd el Rahim bleef bij hem totdat hij opgaf. TON BLOWER BEREIKTE DE FRANSE KUST Het is de Britse langeafstandzwem- mer Ton Blower gelukt het Kanaal van Dover naar Boulogne over te zwemmen. Hij deed er 15 uur en 31 minuten over. Dit is dus 23 minuten korter dan recordtijd, die Te mme in 1943 over deze zelfde route deed. Blower was van plan om dadelijk weer terug te zwemmen, maar op medisch advies moest hij van deze laatste poging afzien. ZEILEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN STAR-KLASSE. In* de eerste race van de wereld kampioenschappen Star-klasse, die gisteren in de Cascaisbay bij Lissa bon een aanvang namen en waaraan ook onze landgenoot Bob Maas met ..Starita" deelneemt, plaatsten zich als eerste drie: 1. "Polluce, st. Straulino, Italië; 2. Twin Star, st. Loockwoon Pirie Ver. Staten; 3. Gem H, st. Durward Knowles, Ba- hama's. WIELRENNEN LAMBRICHS WINT DE „RONDE VAN FEIJENOORD". De voor Rotterdam op Koninginne dag traditionele „Ronde van Feijen- oord" is een groot succes geworden. Reeds in de morgenuren leverden de amateurs in een wedstrijd over 100 km. een felle strijd. Door het hoge tempo vielen er veel slachtoffers, zodat van de ongeveer honderd ge starte renners er maar een twintig tal de finish passeerden. Van hen toonde Brinkman zich in de eifid- sprint de snelste. Bij de professionals, die 's mid dags elkaar over een afstand van 140 km. bekampten, wisselde het wedstrijdbeeld regelmatig, doordat renners van naam al spoedig een be slissing trachtten te forceren. Het waren in de tweede helft van de wedstrijd vooral Lambrichs, Van der Zande Van As, Liebrigts en Vet- haak, die zich geducht weerden. On geveer 25 km. voor het einde slaag den Lambrichs, Savelsberg, J. Jan sen en Van der Heijden er in een definitieve voorsprong te verkrijgen. Tenslotte ging Lambrichs er alleen vandoor en werd onbedreid winnaar. De uitslagen waren: Profs 140 km.: 1. Lambrichs, Bunde 3 uur 35,51 .2. Savelsberg, Hoens- broek; 3. J. Jansen, Elslo. Amateurs 1O0 km.: 1. Brinkman, Maasland in 2 uur 36.22 2. W. van der Voort, 's-Gravenzande; 3. Van Galen, Rotterdam. Swift-combinatie. Het Haag- wegkwartier besloot Dinsdag de feestelijkheden met een wielerwed strijd in samenwerking met de Swift Combinatie, die gezien de overgrote Door herauten te paard werd gis teren de bevolking kond gedaan.van de volgende proclamatie: De Burgemeester der gemeente Voorhout aan allen, die dit zullen zien of lezen. Saluut. Wij doen U weten, dat gisteren avond een voor alle partijen der bevolking en R.K. Geestelijkheid bevredigende oplossing is verkre gen. Alzo zal vanaf heden één door alle organisaties van Voobhout ge kozen „Oranje Vereniging" be staande uit negen personen, in nauwe samenwerking en overleg met alle organisaties van Voor hout, de festiviteiten hier ter plaatse verzorgen. Allen zegden spontaan hun me dewerking aan de reeds geregelde feesten op 31 Aug. en 6 Septem ber toe. Leve Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. Leve Hare Majesteit Koningin Juliana. belangstelling en het imederljden speciaal van Jac. de Groot, winnaar van het Criterium van Den Haag 1948, tot een groot festijn werd. Niet te vergeten ook, dat dezelf de Jac. de Groot des morgens reeds een 100 km. wedstrijd had gereden, daarbij de derde plaats verwierf en ondanks twee lékke bandjes toch ook in deze grasbaanwedstrijd eer ste werd met twee ronden voor sprong. Hulde voor een dergelijke renner, met bloemen bekroond door het Haagwegkwartier! Na een burgerwedstrijd op gewone fietsen, uitsluitend voor de Haag- wegbewoners werd na spannende strijd en taai volharden de uitslag: 1. Segaar; 2. Schroef; 3. Pouw, 4. Crama en 5. De Waal. Gezien het vergevorderde uur werd door het bestuur besloten Swift alleen te laten rijden in de klassement wedstrijd over 75 ronden, Zoals reeds gezegd kreeg de favoriet met om de 25.ronden een klassement. Jac. de Groot, „dik" aan kop gaande' achter elkaar lwee lekke bandjes maar wist zijn voorsprong te behou den, terwijl een regen van premies, velen deed afvallen en anderen de prijzen in de wacht deed slepen. De einduitslag, na felle strijd met Vrees wijk werd: 1. Jac. de Groot; 2. W. Vreeswijk; 3. P. Bouthoorn; 4. C. de Raadt. Donderdagavond 7 uur, start voor de laatste avondwedstrijd. CRICKET A. C. C. KAMPIOEN. De gisteren te Den Haag gespeel de cricketwedstrijd tussen MBS en ACC werd een overwinning voor ACC, waarmede de Amsterdammers tevens het kampioenschap behaalden. HOGE SCORE VAN HCC TEGEN FREE FORESTERS. Als stuitstuk der feesten ter gele genheid van het 70-jarig bestaan van de Haagse cricketclub HCC be gon gister de 2-daagse ontmoeting tegen Free Foresters. Aan het einde van de eerste dag luidde de stand: HCC 293 voor 6 (ge sloten), Free Foresters 96 voor 4 (Crutchly 39 not out). Uitgevaardigd te Voorhout op 31 Augustus 1948. Afgekondigd met Herauten te paard op de uithoeken der ge meente en diverse tussengelegen punten. De Burgemeester voornoemd, Drs. C. J. N. DE GRAAFF. Ook Voorhout toch in echte Oran jestemming. Een heerlijk Oranje zonnetje, smaakvolle versiering voor het Raadhuis, vele vlaggen uit, en overal clubjes mensen bijeen, het heuglijk feit besprekend, dat rond om het middernachtelijk uur, men het eens geworden is en de strijd is gestaakt, rondom de Oranjevereni ging. Voorhout heeft wederom zijn po pulaire Oranje-vereniging terug en kan weer eensgezind feest vieren. Wat is er gebeurd? Op initiatief van b'^emeester de Graaff werd Maandagavond in het gemeentehuis een vergadering be legd, waarvoor het gehele bestuur der O.V. (in liquidatie) en de dage lijkse besturen der plaatselijke or ganisaties waren uitgenodigd. Uiteenzetting van de burge meester. Ook de beide wethouders waren tegenwoordig. In verband met de gespannen toe stand in onze gemeente, aldus de burgemeester, is deze vergadering belegd. Laten wij trachten alle per soonlijke feiten aan de kant te zet ten en de verenigingsvers^hillen, die er bestaan op te heffen, in het be lang van onze gemeente. Spreker ging uitvoerig in over de kanselafkondiging van de pastoor en de gevolgen daarvan. De burgemees ter durft onder ede verklaren, dat hij part noch deel heeft aan deze afkondiging. Om met de pastoor als nog tot een goede oplossing te ko men, heeft spreker meerdere malen een conferentie met de parochie herder gehad. De pastoor stemt er mee in, als er uit de plaatselijke or ganisaties een comité of vereniging gekozen wordt. Nadat spreker het vorenst°ande uitvoerig had toegelicht, vervolgde hij: Mijn toestemming, reeds eerder aan de O.V. gedaan betreffende feestterrein enz. blijf ik handhaven. Spreker vraagt nu, of de moge lijkheid bestaat, dat uit deze verga dering een comité gekozen wordt, waarvan de leden dan vertegen woordigers zijn der plaatselijke or ganisaties, om uit deze moeilijkhe den te geraken. Een spoedige oplossing is gewenst en daarom stel ik voor, 7 leden te kiezen voor het dagelijks bestuur van een Oranje Comité, waarvan dan 5 Katholieken en 2 Protestan ten zouden zitting nemen. Aldus de burgemeester. De tongen kwamen los! Nu kwamen de tongen los, zo nu en dan hartstochtelijk en fel, ver wijten over en weer. Naar voren werd gebracht de meningen die heersen onder Voorhouts burgerij. De voorzitter van de opgeheven O.V. maakte van de gelegenheid ge bruik om het gesprokene tussen hem en de burgemeester in het midden te brengen, en zegt met de meeste nadruk, dat de oude O.V. niets in de schoenen mag worden geschoven be treffende haar opheffing. De andere bestuursleden beklemtoonden dit met de meeste nadruk. Vele voorstellen, ingediend in een goede sfeer, werden van de hand gewezen. Er moet nog een feest georganiseerd worden. Nu alle misverstanden op zij. Stap over vele bezwaren heen, want alles moet nu gedaan worden om die goede harmonie wederom te herstellen. Op voorstel van de bur gemeester ging nu de O.V. enige tijd in afzonderlijke bespreking. Het resultaat was, dat uit de plaafseRjkfe organisatie een comité werd ge kozen, dat zich ook wel vereniging zal noemen. De voorzitter der O.V. verbond hieraan de voorwaarde, dat de bur gemeester de gebeurtenissen op 31 Aug. en 6 Sept. zou verzorgen en dat zij als comité op 21 en 22 Sept. a.s. een oranjefeest zou organiseren als voorheen. Tevens was de condi tie erbij, dat het werkcomité zitting blijft houden en dat het bestuur zal bestaan uit 9 leden en wel 7 R.K. en 2 Protestanten; Gekozen werden de heren: J. P. Schulte, J. A. v. Gent, C. Moot, W. v. Egmond, E. F. Knop- pert, C. v. d. Salm, J. Verdegaal, G. M. Prins en Th. v. d.Hulst. Inmiddels was het middernacht, toen op voorstel van een der aanwe zigen het Wilhelmus werd gezongen. Men heeft elkaar de waarheid ge zegd! Men is het eens geworden! Voorhout heeft weer zijn Oranje vereniging. JUBILEUM- EN KRONINGS FEESTEN. Het feest wordt Maandag 6 Sep tember gevierd. 10 uur v.m. Kinder aubade voor het Gemeentehuis, daar na tractatie op de speelweide. 25 uur optreden van de Kozakken. En tree 1.50 per persoon. 710 uur n.m. kindervoorstellingen. 10 uur n.m. vuurwerk met muziek. HAZERSWOUDE JUBILEUMFEESTEN. De jubileumfeesten werden Maan dagavond ingezet met een nationale dankdienst in de pas gerestaureerde kerk der Ned. Herv. Gemeente. In deze dienst gingen voor de plaatse lijke predikanten ds. Chr. v. d. Lee- den en ds. J. Oussoren, het muzikale gedeelte werd verzorgd door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Zang en Vriendschap". Na het ein de van de dienst werd door het mannenkoor „Excselsior", in de mu ziektent voor de Ned. Herv. Kerk, een concert gegeven, dat door talrij ke belangstellenden werd beluis terd. Het geheel, zowel in de kerk als buiten, stond onder de bekwame lei dings van Pascal Janssen uit Gou da. De versiering van het dorp is zeer tot zijn recht gekomen. Verschil lende buurten hebben kranig werk verzet, gezien de verschillende ere poorten. Van de straatversiering noemen wij de Warnaarkade, Tuinstraat, de Kamplaan en het Westen van de Dorpsstraat vanaf de Prov. weg. De gevelversiering van de heer Van Veen, met de gouden koets uitge beeld, was zeer aardig bedacht en kunstig werkje. Dinsdagmorgen om 8 uur geopend door de burgemeester, de heer L. J. den Hollander, met een toespraak, waarin hij wees op de dankbaarheid jegens God, waarvan op deze dag alle harten vervuld moeten zijn, temeer daar het niet alleen de verjaardag, doch ook het 50-jarig regeringsjubi leum geldt. In deze vijftig jaren is een bijzondere band gegroeid, niet het minst in de laatste oorlogsjaren, die voor haar een zware beproeving geweest moeten zijn. Daarom is het begrijpelijk, dat zij thans haar taak neerlegt. Nederland moet dat besluit eerbiedigen en kan haar slechts een lange welverdiende rust toewensen. Tenslotte deed de burgemeester me dedeling van het telegram, dat na mens de inwoners van Hazerswoude, aan H.M. de Koningin verzonden was. Door de Harmonie werd het Wil helmus gespeeld, spontaan meegezon gen door de aanwezigen. Hierna voerde de voorzitter van de Mico (gezamenlijke middenstands organisaties) het woord en wees op de verschillende activiteiten, zoals de rijwielbewaarplaats, de stand genotsmiddel^ en de etalagewed- Nadat mevr: den Hollander het lint doorgeknipt had. dat het Mico- plein met de Schoolstraat gesloten hield, werd door Nelly .v. d. Spek bloemen aangeboden aan mevr. den Hollander. De rest van de morgenfeesten be stond uit een optocht van de school kinderen met versierde wagens en fietsen, waaronder prachtige en keu rige rijwielen en wagens te bewon deren waren. 's Middags werd door de schoolkin deren een zanghulde gebracht aan de burgemeester voor het Raadhuis, be geleid door de harmonie. Na afloop dankte de burgemeester de kinderen voor' deze hulde. Vervolgens trokken de kinderen naar het schoolplein der Chr. school, om daar gezamenlijk kinderspelen uit te voeren. Dit trok op het school plein veel belangstelling. In de Schoolstraat werden de kleuters op voortreffelijke wijze beziggehouden. De kinderen werden ook ruim ge traceerd op lekkernijen. Om 7 uur had een korfbal- en een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats die veel belangstelling trokken. De dag werd besloten met een gro te fakkeloptocht, waarin ook de grote feestcommissie meeliep, onder lei ding van de burgemeester. Geboren: Karei. z. van J. M. van Dijke en J. E. Lindhout; Jacoba A. C. dochter van H. Hoppenbrou wer en J. van Zijl; Cornelis, z. van L. P. Rietveld en J. Tukker. Ondertrouwd: J. C. M. van Rijzen 35 jaar en M. E. Pannebakker 30 j. Getrouwd: L. A. M. de Groot en M. A. Duindam; H. de Wit en I. W. Lindhout. Overleden: Cornelia Burgcrsdijk, Oud 85 jaar. NOORD WIJK JUBILEUMFEESTEN. Het feest werd Maandag ingezet met een zanghulde in de Herv. Kerk. Dinsdagmorgen was er koraalmu- ziek door „Crescendo" van de toren van dezelfde kerk. Gisteren was het de feestdag Te 2 uur werden alle schoolkinde ren getracteerd en voorzien van een gratis ritje in de draaimolen. In een plechtige zitting kwam te 4 uur de Raad bijeen, waarin ourgemeester G. F. W. v. Berckel een rede uit sprak. Met algemene stemmen werd besloten de Noord-Boulevard te her dopen in Koningin Wilhelmina-bou- levard. Hierna werden de diverse verma kelijkheden, in het dorp opgesteld, geopend, terwijl des avond® een mu zikale rondwandeling met „Excel sior" plaats had. De uitslag der straat- en gevelversiering is als volgt: straatversiering Scheveningsestr. Ie prijs, IJmuiderstr. 2e prijs, Kerk straat 3e prijs, verlichting: Ie prijs Scheveningsestr. 2e pr. Kerkstraat; gevelversiering: le nri.is m°vr. vm Bylandt, 2e pr. dr. C. de Ruijter 3e politiebureau, 4e W. P. de Vreede, 5e fa. H. v. d. Loo, 6e Q. v. Os, 7e mevr. v. Konijnenburg, 8e pr. C. Soeteman. Gevelverlichting: le pr. dr. C. de Ruijter, 2e G. Bouwhuis, 3e W. F. Berkhout. 4e fa. Dusoswa, 5e mevr. v. Bylandt. Burgers, militairen en Oxford-gasten in gezamenlijke strijd Het is een buitengewoon goede ge dachte geweest om een sportprogram ma in te lassen in de feestelijkheden op 31 Augustus, want vele Leidenaars hebben deze gelegenheid aangegrepen om de wedstrijden in de Leidse Hout: motorwedstrijden, athletiek en voet bal bij te wonen. Er waren ruim drie duizend toeschouwers, die genoten hebben van het aardige sportprogram ma. De motorbehendigheids- wedstrijden. Begonnen werd met de motorbehen- digheidswedstrijden op de Speelweide, waarvoor 'n 25-tal militairen hadden ingeschreven. Het voorgeschreven par cours leidde eerst door 'n geul, daar na moest 'n plank genomen worden, dan moesten dicht bij elkaar staande hekjes gepasseerd worden, de berij ders moesten vervolgens onder een zeil doorkruipen, 'n zak zand meene men en ergens deponeren, dan terug door de vijver (20 c.M. diep) en daar na naar de finish. Deze obstakels leverden verschillen de deelnemers nogal moeilijkheden op, vooral als men in aanmerking neemt, dat elke steun met de voet strafpun- ten opleverde. Maar ook de hindernis sen waren niet altijd even gemakke lijk, vooral niet wanneer met te grqte snelheid werd gereden. Daarbij was het doorwaden van de vijver het grote attractiepunt voor het publiek, maar het smaakte slechts tweemaal het ge noegen een deelnemer hier te zien struikelen, waarbij er een half onderst boven ging. Er was er voorts geen een, die er zonder strafpunten afkwam, daarentegen waren er drie met slechts vijf strafpunten. En onder ben bevond zich de sergeant Janssen, die nog slecht één maand in het bezit was van zijn rijbewijs. Het resultaat was tenslotte: 1. Korp. Rietbergen van IAAT te Leiden 5 strafp. in 2 min. 12 sec.; 2. Serg. Jans sen (idem) 5 strafp. in 2.42, 3. Korp. Kloet (idem) 5 strafp. in 3.01. De Athletiekwedstrijden. Er was op het hoofdterrein van de Leidse Hout een nieuwe tribune bij gezet, plaats biedend aan 350 perso nen, geplaatst aan de Zuidzijde van het terrein. Binnen korte tijd hoopt men aan de Noordzijde van de oude tribune nog een derde te plaatsen, plaats bie dend aan 700 personen. De accomoda- tie op het terrein zal daardoor aan merkelijk verbeterd worden. De organisatie dezer wedstrijden was in handen van de Leidse Athletiek Commissie en het programma bevatte zowel loop- als technische nummers, waaraan leden van Leidse verenigin gen, militairen en gasten uit Oxford hun medewerking verleenden. Sportief zijn deze wedstrijden uit- I stekend geslaagd, want het ene num mer na het andere was vol spanning. Het begon al dadelijk met de series 80 M. dames, waarin twee gasten, de dames Richardsen en Brewer wisten te winnen. In de eerste serie was An nie Montfoort tweede, maar zij maakte 'n betere tijd dan miss Brewer. De fi nale was zeer spannend. Miss Richard son en Annie Montfoort eindigden in dezelfde tijd als nummers een en twee. En zo de inzet was, zo verliep de strijd ook in de volgende nummers. Telkens en telkens weer was het ver schil vrij miniem, hetgeen de uitsla gen voldoende uitwijzen. De 3000 M. leverde een fraaie zege op voor de Bataven-loper C. Kraan, die zich na een felle langdurige strijd tenslotte gedecideerd de beste toonde en 5 sec. voor nummer twee de mar. le klas Roos. De Oxford-loper F. Thompson eindigde als laatste, omdat enkele deelnemers waren uitgevallen, doch voor deze reeds 42-jarige loper was het zeker een fraaie prestatie. De Bataaf A. Gieske haalde bij het polshoog 3.30 M. Enkele malen pro beerde hij nog 3.70 M„ kwam over de lat, maar wierp deze daarna af. De deelname der militairen, ook van de VHK-leden mag ten zeerste op prijs gesteld worden, want daardoor werd de spanning nog groter, aangezien zich verschillende goede krachten onder hen bevonden. De uitslagen luiden. 80 M. dames: le serie: 1. D. Richardson (Oxford) 10.9 sec., 2. A. Montfoort (Sport.) 11. sec., 3. Kpl. L. Volders (VHK) 11.2 s.; 4. KpL A. Buchele (VHK). 2e serie: 1. F. Brewer (Oxford) 11.2 sec.; 2. Bertels (Stud.) 11.3 sec., 3. A. v. Ovost (Br.) 11.4. 100 M. heren: 1. W. Nota (Holland) 11.1 sec., 2. Kornet v. Erp (AOC) 11.2, 3. H. Kips (Holland) 11.5, 4. B. Jewitt (Oxford) 11.7, 5. I. Kirke (Oxford) 12.6 6. Kpl. Kaapaan gg. R'dam 12.9. 1500 M. heren: 1. K. Kirkpatrick (Oxford) 4.17.4 s., 2. Sgt. Roffel (6e I.D.) 4.17.6, 3. Sgt. J. de Wit (LSK) 4.19.4, 4. J. Mooykind (Bat.) 4.26.5, 5. G. Barrett (Oxford) 4.34.9, 6. J. Hen- drikse (Holl.) 4.35.8, 7. J. Soupart (Bat.). Verspringen dames: 1. C. Butler (Ox ford) 5.05 M., 2. E. Pannekoek (Sport.) 4.94 M., 3. N. Ju (Brunhilde- 4.87 M., 4. O. Hutchinson (Oxford) 4.73 M., 5. E. Los (NVKL) 4.31 M. 3000 M. heren: 1. C. Kraan (Bat.) 9.25.9 sec., 2. Mar. le kl. C. Roos 9.30.8, 3. H. Verhagen (RIT) 9.37.4, 4. C. Woudstra (SROI) 9.37.8, 5. A. v. d. Lin den (Holl) 10.02.4, 6. L. v. d. Steen (Bat.) 10.05.2, 7. F. Thompson (Oxf.). 4 x 100 M. estafette heren: 1. Hol land 45.4 sec., 2. Bataven 47.3, 3. Mil. ploeg 47.3, 4. Oxford 47.9. Speerwerpen heren: 1. Y. de Boer (Donar) 47.64 M., 2. F. G. Fransen (COAK) 41.65 M., 3. S. Cox (Oxford) 40.60 M., 4. M. Segaar (Holl.) 40.49 M., 5. H. Stikvoort (Bat.) 36.75 M. 200 M. Dames: 1. C. Buttler, Oxford, 27.sec., 2. P. Veldhoven, Bat., 28.1, 3. C. Parrot, Oxford 28.8, 4. A. Gieske, Bat. 30.1. 400 M. heren: 1. J. Pikart, Holland, 53.4 sec., 2. Kpl. Aykens, LSK, 54.1, 3. Korn. F. Sterk. AOC, 54.3, 4. C. van Venetien, Holl., 54.4, 5. P. Powley Ox ford, 54.4, 6. L. Dilly, Oxford, 57. Finale: 1. E. Brewer, Oxford, 10.8 s., 2. A. Montfoort, Sport., 10.8 s., 3. D. Richardson, Oxford, 10.9 s., 4. Bertels, Stud., 11.5. A. v. Ovost, Br., 11. 6. Kpl. R. Volders, VHK 11.2 sec. Discuswerpen dames: 1. P. Veldho ven, Bat., 29.68 M., 2. R. de la Bije Brunh. 27.26 M., 3. A. Tate, Oxford, 25.52 M., 4. D. Coates, Oxford, 24.86 M.. 5. Sgt. E. Los, NVKL, 21.23 M. 4x 80 M. dames: 1. Oxford 41.6 sec., i 2. Sportief 42.'3. Brunhilde 42.7, 4. Bataven 44.5. Nieuw Brunhilde, 44.4 sec. Polsstokhoogspringen: 1. A. Gieske, (Bataven) 3.30 M., 2. H. Bresser (Bat.) 3.10 M. LEIDEN VERSLAAT HET MILITAIRE ELFTAL 4—1. Het programma der athletiekwed strijden was nog vrij lang, zodat de voetbalwedstrijd een kwartier te laat aanving, terwijl in de pauze nog enkele athletieknummers moesten afgewerkt worden. De eerste helft van de voetbalwed strijd was vrij kalm. De Leidse spelers waren voor doel veel gevaarlijker, maar hadden met sommige schoten tegen de lat bepaald pech. Eerst 4 min. voor de rust slaagde Polanen erin de Leidenaars de leiding te geven. Na de hervatting zorgde dezelfde speler voor 't tweede doelpunt (20), door Rietbergen werd het 30 en door Bijl, die J. v. d. Weyden verving, 40. Eerst in de laatste minuut van de strijd slaagde Gerritse erin de eer voor de militairen te redden (41). Kapt. v. Sust kreeg tijdens de wed strijden nog even gelegenheid te wij zen op de grote belangstelling, waar- Nieuwe tenniszege van Oxford. Ook de derde tenniswedstrijd in het kader der sportuitwisseling Leiden Oxford, Maandag in de Leidse Hout gespeeld, leverde een zege op voor de gasten. Zij wonnen nl. met 93. Het is een zeer mooie sportdag ge worden met de gehele dag zonneschijn. Het waren over het algemeen even spannende partijen, welke te zien wer den gegeven, getuige de vele drie-sets uitslagen. Met wat meer geluk hadden de Leidse Hout-spelers (sters) zeker meer succes geboekt. Dank zij het voor treffelijke weer kon de lunch op de baan gebruikt worden. De uitslagen luiden: Damesenkelspel: Mrs Ruck sl. mevr. Platteel 3—6 6—3 64. mrs. Wakefield sl. mej. J. Noteboom 62 62. Herenenkelspel: mr. Ruck verl. van Karamoy 6—3 0—6 36, mr. Osborne sl. Bonte 61 62. Damesdubbel: Mrs. Ruck en mrs. Wakefield sl. mevr. Platteel en mej. Notenboom 9—7 9—7, miss Caldwell en mrs. Dimford sl. mevr. Kanbier en Ho- geboom 64 75. Herendubbel: Mr. Ruck en mr. Os borne sl. v. d. Webienk en Karamoy 64 68 63, mr. Wakefield en mr. Mockridge sl. gebr. Karim 26 63 6—3. Gemengd dubbel: mrs. en mr. Ruck verl. van mevr. Platteel en Karamoy 64 16 57, mrs. Wakefield en Os borne sl. mej. Noteboomv. d. Wate rink 61 64, miss Caldwell en Mack- ridge sl. mevr. KanbierE. Karim 61 36 64, mis Dunford en mrs. Wake field verl. van mej. Hogenboom en A. Karim 6—4 2—6 3—6. voor hij ten zeerste dankbaar was, om dat daardoor een flink saldo kon wor den afgedragen aan de UNAC en het Prins Bernhardfonds. Na afloop van deze sportmiddag ver enigden de deelnemers en de gasten zich aan een maaltijd in de Cadi-club en op de hierna gehouden feestavond werden de behaalde prijzen door wet houder J. C. van Schaik aan de win naars en winnaressen uitgereikt.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6