Jubil eumfeesten te Voorschoten De jubileumfeesten te Warmond WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN INZET VAN ALPHENSE FEESTWEEK De eerste feestdag werd begonnen met kerkdiensten in de verschillen de kerken, waarna om precies 2 uur de feestweek werd geopend door de burgemeester op het bordes van het gemeentehuis. Eén grote menigte was hierbij aanwezig. De turndemonstratie onder leiding van de heer P. Zuidam op het IJs- clubterrein trok gedurende enkeJe uren een zeer groot aantal toeschou wers, waaronder tal van autoriteiten alsmede de burgemeester en zijn echtgenote. In de oude Rijn van 's-Molenaars tot aan de Heul werd een 1 km zwemwedstrijd gehouden, waaraan door een groot aantal deelnemers en deelneemsters werd deelgenomen. Duizenden belangstellenden hadden- zich opgesteld langs de beide oevers Als nummer een bij de heren tikte aan Kamping, bij de dames mej. de Bruin, meisjes tot 14 jaar Annie Zui dam en jongens tot 14 jaar Leo van Deuren. Voor de nummers één is te vens in hun categorie hieraan het kampioenschap van Alphen verbon den, daar het in de bedoeling ligt de ze afstand elk jaar te doen zwemmen. Des avonds werd er in de Geref. kerk aan de Raadhuisstraat een zanguitvoering gegeven door het Ned. Herv. kerkkoor, „Jubilate Deo", en het Dubbel Mannenkwartet. Op het terrein gaf de muziekvereniging Arti et Religioni een concert. In het Nutsgebouw werd het to neelspel Met wijs beleid" door de vereniging „Mobiel'* op keurige wijze gespeeld; de zaal was geheel bezet. In de avond heerste er op het feest terrein een prima stemming. Er zijn echter enkele vrij ernstige ongeluk ken gebeurd. Zo kreeg de 13-jarige H. Frankfoort een der bakjes van de zweefmolen tegen zijn hoofd, waar door een ernstige kaakfractuur ont stond en tevens een zware hersen schudding. Na behandeld te zijn is de knaap naar een der Leidse Zieken huizen vervoerd. Kort daarna brak een jongen zijn rechterbovenarm; ook deze werd naar Leiden .vervoerd Wijziging programma Zaterdag middag zal er nog een grote ringrij- derij worden gehouden voor tilbury's voor het gemeentehuis en op de Dr. Lovinklaan. Het comité verzoekt er ons verder de aandacht op te vesti gen, dat op Maandag de hondendres- suur om 2.30 uur aanvangt en de windhondenrennen om 3.30 uur. De ze beide nummers zijn dus een uur vervroegd. Drogisten mogen niet sluiten B. en W. stellen de raad, op advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden voor, afwijzend te beschikken op een verzoek van de gezamelijke drogisten in onze ge meente, om op Dinsdagmiddag na 13.00 uur hun zaken te mogen slui ten. AARLANDERVEEN Hooiberg afgebrand Maandag middag werden de inwoners van Aar'anderveen opgeschrikt door de kreet: brand, brand. De hooiberg van de veehouder F. v. Dolder, staande midden in het dorp, was vermoede lijk door onvoorzichtigheid van de kinderen in brand geraakt. Het zag er aanvankelijk niet zo mooi uit. Ge lukkig was de brandspuit uit Aar- landerveen vrijwel terstond ter plaat se, terwijl de grote spuiten uit Al phen ook spoedig arriveerden. Hier aan is het wellicht te danken, dat het vuur beperkt kon blijven tot het ver branden van het hooi en de berg. Het zag er werkelijk even ernstig uit voor de talrijke be^ndende percelen ALKEMADE Diploma-zwemmen Zw.cl. „De Brasem".' Het diploma-zwemmen heeft weer plaats gehad. Als bijzon derheid zij vermeld, dat de vier jongsten van de geslaagden voor het diploma A (de jongste was 6 jaar) naast hun diploma in het bezit kwa men van een jubileum-beker, en te vens een bouquet bloemen in ont? vangst mochten nemen. De uitslagen zijn: diploma A (meisjes): Annie v. d. Meerde Jong, Annie van Em merik, Corrie v. d. Mark, Riek Otte, Riet Olijerhoek, Annie van Es, Nel Kortekaas, Riet van Velzen, Corrie v. d. Wereld, Nettie Kuiper, Ineke v d. Bosch, Ienatia Kraan, Miep Chrispijn, Lenie Vreken, Martha de Koning, Rini v. d. Meer, Ella van Leeuwen, Willy van Enthoven, Mien v. d. Bosch, Toos Vreken, Marian v. d. Horst, Tonny v. d. Meer, Neeltje Meyer, Annie Dobbe, Marie Roeloffs, Corrie v. d. Meer. (Jongens): Barto Kraan, Jan v. d. Bijl, Wim v. Bosch, Jan van Alkemade, Jan v. d. Bosch. Diploma B. (meisjes): Corrie v. d. Wereld, Elsje Koek, Tonnie Wesselman, Annie v. d. Meerde Jong, Corrie v. d. Hoorn, Nel Korte kaas, Riek Otte, Corrie Tulen, Annie van Es, Riet van Velzen ,Mien v. d. Bosch, Ignatia Kraan, Dinie Rekel hof, Tonny v. d. Meer, Annie Dobbe, Corrie de Koning, Coby Nijman, Jo- pie Witjes, Corrie v. d. Meer. Jon gens (B.): Jan Kennis, Wim.v. d Bosch, Jan van Alkemade, Jan v. d. Bosch. Diploma C: (meisjes): Mar tha Kennis, Popie Akerboom, Ria v. d. Meer, Martha v. d. Hoorn, Emmi van Hameren, Berta Stapensea, Willy van Veen, Jopie Hoogenboom, Ank de Ren, Ignatia Kraan. Jongens: 2 zeeverkenners uit Amsterdam. Hans Hoogerwoud, Bram Boerema. Diploma D: Lenie van Staveren,' Paula Akerboom, Jan Nasveld. Di ploma E: Willy van Staveren, Paula Akerboom, Annie Willemse, Co Wil- lemse, Greet Kuiper, Ploon Turk, Janna Stapensea, Eddi van Klink, Jopie van Staveren, Ploon Tukker. Roe v. d. Meer, Jane Roeloffs, Tine ke Zoet. Opgemerkt dient nog te worden, dat de eisen voor diploma D. en E. zeer zwaar zijn en dit diplo ma dan ook zeer mbeilijk behaald kan worden. KOUDEKERK Auto in beslag genomen. De Rijkspolitie alhier heeft bij de land bouwer W. v. d. A. een Opel-perso- nenauto in beslag genomen welke van diefstal afkomstig bleek. De po litie zoekt nu naar degene, die aan v. d. A. de auto heeft verkocht. Geboren: Aletta Geertruida, d. v. D. C. v. d. Kis en A. P. v. Wijn gaarden, Theodora Petronella, d. v. P. Westertepp en T. Vrieserr/a, Syt- ze, z. van H. Hogenes en E. v. d. Leede. Ondertrouwd: C. J. A. Filippo, j. en B. Smitt, 22 j.; J. A. Henry, 27 j. en A. Peters, 26 jaar. Getrouwd: L. v. Gaaien, 23 j. en M. dé Jong 24 jaar. Overleden: C. Hoogeveen, 69 jaar; Gerritje Reyneveld, 76 j.; Jitske Struyk-v. d. Ent, 33 jaar. ZOETERWOUDE (H. R.) JUBILEUMFEESTEN. Onder grote belangstelling wer den Maandagavond de jubileumfees ten ingezet, met een gecostumeerde veteranen voetbalwedstrijd. Een elf tal, gevormd door de leden van het feestcomité, en een door verschillen de populaire vertegenwoordigers de Hoge Rijndijk, hebben de zware strijd op het groene veld gestreden, met het resultaat dat de feestcommis sie de overwinning behaalde met 3—1. De Franciscusstam uit Leiden, met trommels en trompetten, opende de lange rij van kinderen, welke in op tocht, onder leiding van de commis sie, met hun vlaggen, versierde fiet sen. autopeds è.d., begeleid door de vrolijke tonen van Zoeterwouds fan fare langs de Hoge Rijndijk trok naar het feestterrein. De voorzitter, de heer G. v. d. Krol, sprak een kort openingswoord, dank te daarbij alle voor hun spontane medewerking en hoopte dat deze feestdag zou slagen. Na een zanghul- de door de kinderen, onder leiding van de heer Brouwers, hield burge meester Smeets, als vertegenwoordi ger van H. M. de Koningin, een kor te toespraak, waarbij hij met vreug de constateerde de verknochtheid van de Hoge Rijndijkbewoners, wat door de kinderen tot uiting kwam, met het Huis van Oranje. Tot vreugde van de jeugd, deelde de burgemees ter mede, dat Vrijdag a.s., van ge meenteweg aan de kinderen op de scholen een tractatie zal worden uit gereikt. Door de zorgen van het comité werden de kinderen op royale wijze onthaald, waarmede deze voormid dag werd besloten. In de namiddag werd begonnen met de kinderspelen, terwijl om 3 uur de groteren de strijd aanboden met ringsteken voor dames, boeg sprietlopen voor dames en heren en hardlopen met hindernissen voor he in. Voor de sluiting van het feest was er een feestavond in het parochiehuis, waarbij als genodigden aanwezig waren, het ere-comité en het dage lijks bestuur van de Oranjevereniging van het Dorp. Na een inleidend woord van de voorzitter werd door Oosthoeks Mannenkoor met succes uitgevoerd „Wilhelmus'', Domine Salvum fac, In de Kloostertuin, Avondlied en Woudgedachte. Burgemeester Smeets hield daarna een rede, waarin hij een stukje ge schiedenis gaf van ons Vorstenhuis en daarbij vooral in het licht stelde het vele en grote werk van onze ge- eerbiedigde Koningin Wilhelmina in de laatste 50 jaren. Na de pauze volgde het succesvol óptreden van „De Poppenkast" van Cia van .Boord, met het poppenspel „Het Vrouwtje van Stavoren" en „De grap van Peerke". De sobere, maar toch welgemeende, feestviering aan de Hoge Rijndijk dank zij ook het mooie zomerweer n niet in het minst met deze mooie feestavond, ten volle geslaagd. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM Geboren: Johannes, z. van J. van Vliet en T. Sleeuwenhoek; Cor nelia M. Th. M., d. van G. A. Mees ter en C. J. van Benten; Jozef A. A. N., d. van H. Hazeborg en M. J. van Heiningen; J. zoon van L. Th! Hooijmans en B. E. J. Schrader; Geetruida J. M., d. van H. Hazeborg en M. J. van Heijningen, Overleden: Hendrikus A. W. v. d. Pijl 5 jaar z. van H. Th. F. v. 'd. Pijl v. d. Post. Getrouwd: A. G. van Maren en H M. Olsthoorn. NOORDWTJKFRHOUT Nieuwe Overste St. Bavo. Tot Overste van de Psychiatrische In richting „St. Bavo" alhier is aange steld vader Abraham, voorheen Overste van „St. Servatius" te Ven- ray. Dienstplicht. Voor de lichting 1949 zijn 106 personen ingeschreven. Hiervan werden er 61 goedgekeurd, en 32 voorgoed ongeschikt ver klaard. 4 tijdelijk ongeschikt. Niet gekeurd werden: 2 wegens vrijwil lige dienst, 1 wegens verblijf in het buitenland en 6 wegens opleiding tot een godsdienstig-menslievend ambt. Voetbal. V-V.S.B. heeft thans de beschikking over 43 senioren; te veel voor 3 en te weinig voor 4 elftallen. Er zouden zich eigenlijk nog een achttal spelers aan moeten melden, dan kan V.V.S.B. evenals vorig jaar vrijwel vaste elftallen formeren voor de competitie. Het junioren- en adspirantenbe- stuur bestaat momenteel uit de vol gende personen: R. Borsboom, C. Meijer, N. Meeuwenoord en J. Duijndam. Het is noodzakelijk, dat zich hiervoor nog meerdere perso nen aanmelden. DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN wordt gecomplimenteerd dóór het Bestuur van het Jubileum-comité- 1948. De Voorzitter dr. ir. P. C. Lindenbergh feliciteert de Burgemeester. Naast de burgemeester diens echtgepote mevr. J. M. v. KinschotDorbout-Mees. De leden van voor noemd bestuur de heren mr. dr. N. G. Geelkerken, F. Verstegen, ir. J. J. G. van Hoek en J. C. J. Lambermont. De burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot is in ambtstenue van burgemeester, dragend de versierselen van de Johanniter-Orde. Maandagavond om zes uur gingen in Voorschoten de vlaggen aan de stok en in een korte spanne tijds wa ren Voorschoten's straten een vlag gen zee. Aan erepoorten en ge vel ver sieringen werd de laatste hand ge legd, want 's avonds werden de fees télijkheden officieel geopend en moest alles klaar zijn. Óm 7 uur dromden de mensen naar het feest terrein, waar om half acht door bur gemeester C. J. van der Hoeven, met een feestrede, de festiviteiten wer den geopend. In zijn rede stipte de burgemeester enkele feiten aan uit het leven van Koningin Wilhelmina en maakte het idee kenbaar om H. M. de Koningin namens de inwoners van Voorschoten in feestvergadering bij een, een gelukstelegram te zenden. Het hierop gevolgde luide applaus was een bewijs van algehele instem ming. Voorts dankte spr., het wak kere comité en zijn vele medewer kers, die zich veel moeite getroost hadden. Dir ct na de feestrede werd de feestverlichting op het terrein ont stoken en speelde de muziek 2 cou pletten van ons volkslied. Na de officiële opening gaf de Har moniekapel „Werkmans Wilskracht Ó.I.V. haar dirigent G. Dik een con cert, waarna door het versierde dorp een mars werd gemaakt, waaraan door de plaatselijke verenigingen werd deelgenomen. Dinsdag, de nationale feestdag zet te in met carillonmuziek en met het afkondigen van een proclamatie, door ruiters te paard. In de ochtenduren werden in de verschillende kerken herdenkingsdiensten gehouden. Om 10 uur vond op het feestterrein kin derzang plaats, onder leiding van mr. J. van Santbrink, waarna door de kinderen een tocht door het dorp werd gemaakt. Verschillende kinde ren voerden versierde voertuigen mee. waarvan we vermeldden, dat de prijzen voor originele versiering ge wonnen werden door: 1. T. den Hol- lander, 2. X. de Wit, 3, R. Berkhout. 4. I. Aurisch. Voor de mooiste versie ring door: 1. K. Saris, 2. De kinderen Aten, 3. L. Fortanier, 3. C. Grooten- dorst, 5. R. Bins, W. Jansen, G. Roe- lofsen; H. v. d. Hoeven, 6. M. Meck- man, H. Everstijn, Fr. de Groot, S Schrama, 7. T. Meckman, '8. A. Schep D. Hoek. Om 13.30 uur vond een esta fetteloop plaats, die gewonnen werd door V.V.L.V. Er was een gezellige drukte op het ieestterrein, toen om 2 uur een aan vang werd gemaakt met de volksspe- j Grote groepen mensen scnaar- den zich achter de touwen. Er wer den bshen.aighe.dsweosujjuen met de fiets gehouden, waarbij de deel nemers een duik -in een boerensloot namen. Verder boegsprietlopen ook over 'n sloot en een .u-sen..,. i - ,:i ock al boven een sloot. Er was ring- njQfn voor paren in versierde wa- geT.s, een motorbehendigheidswed- sirijd, stoelendans, blindleiden voor paren, kuipje steken, mastklimmer, en een voetbalwedstrijd. Hel was er gezellig en druk. Er werd gefeest in Voorschoten. Hier zijn de winnaars: Mastklimmen: 1. N. Noort, 2. E. Schcltes, 3. P. van Llswijk. Wedloop met hindernissen: 1. A. v. d. Bos, 2. C. Kieviet, 3. R. Zuijderduijn. Boeg- sprietlopen: 1. K. Parlevliet, 2. P. van Elswijk, 3. L. Schoites. Kussentour- nooi; 12—16 jaar: 1. Joon x a. o 2 W. Vreeburg, 31. Leo Parlevliet. In het kussentournooi voor de groten vielen de eerste drie prijzen aan: 1 ï^eo Balfoort, 2. P. var. Leeuwen, 3. -tl. Barneveld. Blindleiden voor pa ren: 1. v. d. Driftvan Gent, 2. G. Oostergo—Ve-haar, 3 B. uiven- voordenM. Kouwenhoven. Stoelen dans: 1. P. v. d. Geest, 2. R. v. d. Werf, 3. T. Jongeneel. Kuipje steken: I. A Teunissen, 2. J. Luynenburg, 3. II. Niersman. Behendigheidswedstrijd met de fiets: 1. J. A. Schep, 2. S. Nieuwendijk 3. Job. van Behendigheidswedstrijdt-n met moto ren: 1. J. van Os, 2. II. v. a. Val<, 3. J. van Santbrink. Rirgrijden voor pa^en. 1. P. v. d. Vossenmej Rirri- mek waan, 2. W v. d. Berg—C Dui venvoorden, 3. A. van Santen—mej. de Priester. Van de mooist versierde rijtuigen was 1. J. van Egmond, 2. J. van der Lee, 3. A. Blok. Veel straten hadden voor deze ge legenheid een prachtige versiering van erepoorten, erezuilen, bloem bakken, guirlandes, illuminaties, groen en bloemen. De jury stond voor een moeilijke taak. Straat versiering: 1. Wijngaar denlaan, 2. Molenlaan, 3. Bijdorp straat, 4. Donklaan, 5. Marine, 6. De poort van het feestterrein, 7. Veur- seweg, 8. Tulpstraat, 9. Papelaan, 10. Leidseweg. Gevelversieringen: 1. Hoogwerff- Kroon, 2. Barmentloo, 3. De combi natie van oude gevels: Ju-van der Peet, 4. Smoorenburg, 5. Dr. van dei- Stoel, 6. Ossendrijver, 7. te Meij, 8. Verhoeven, Schoolstraat 132, 9. P. v. Kaaijk, 10. v. d. Krogt, Papelaan 11. R. v. d. Hoek, 12. Knijnenburg, 13. D. Cuilenborg. De Jun.-voetbalwedstrijd Rouw koopV.V.L.V. werd gewonnen door de Rouwkoop junioren met 21. Van een mooie middeleeuwse ro mance, ten tonele gebracht door het Zuid-Nederlands Toneel, waarin op genomen de Verenigde Haagse Spe lers van Pierre Balledux, hebben we 's avonds kunnen genieten. „Vrou- wenschaeck" (De Zwarte Ridder van Rhijnlandt) bracht enkele uren aan gename ontspanning. Van de zijde van het publiek was er veel belang stelling en zij die het aanschouwd hebben, zullen geen spijt hebben, dat zij dit kostelijk stuk hebben kunnen genieten. We werden teruggebracht naar de Middeleeuwen mot zijn eigen mentaliteit en gewoonten. We beleefden de strijd tussen de adel en poorter. Dit alles vervat in gepaste humor. Hoofse intrige, de schi'dering van een middeleeuws tournooi in al zijn felheid, een drink gelag, een vrouwenschaking en een boete doening. Dit alles meesterlijk vervat in deze romance. De over gang naar de moderne tijd door een passende declamatie was zeer goed gevonden en de slotphase was er een, zoals wij die bij een vijftig jarig ju bileum 'gaarne zagen: openlijke hul diging van de Oranjes. Toen de aan wezigen zich bij het vendelzwaaien en het spelen van het Wfhelmus van hun zetels verhieven, moet iedereen voldaan zijn geweest over het gebo- dene. Met een fakkkeldans, bege leid door St. Laurentius-muziekge- zeischap, werd de eerste dag van de feestelijkheden besloten. Op 30 Aug. werden de feestelijk heden geopend met kerkdiensten. Op 31 Aug. te circa 9 uur brachten de schoolkinderen o. 1. v. het onder wijzend personeel de burgmeester een zanghulde, begeleid door beide muziekcorpsen. Hierna sprak de voorzitter van de commissie, de heer Th. R. de Vroomen, een felicitatie rede uit, waarna aan de echtgenote van de burgemeester door twee meis jes een bouquet van oranjebloemen werd aangeboden. Op het bordes van het gemeentehuis hadden ook plaats genomen de wethouders en de ge meentesecretaris. De burgemeester dankte de kinderen voor de hulde aan hem, als vertegenwoordiger van de Koningin gebracht. Nadat „St. Matthias" het Wilhelmus en War- monds Fanfare het „Wien Neerlands Bloed" ten gehore hadden gebracht, namen B. en W. en de echtgenote van de burgemeester plaats in een met twee paarden bespannen koets en trokken zij met de kinderen on der de vrolijke tonen van de muziek verenigingen door het dorp, waarrn de kinderen op de diverse scholen werden getracteerd en aan hen van gemeentewege het boekje „De Moe der des Vaderlands in het goud" door P. A. de Rover werd uitgereikt. Des middags te ruim 2 uur trok de jubileum-optocht, die in de bui tenplaats ,,'t Huys te Warmont" was opgesteld, door het dorp. Ook hierbij deed de Oranjezon haar best en kwa men de diverse wagens en groeien ten volle tot hun recht. De stoet was in 6 delen gesplitst, t.w. een a w meen gedeelte, waarin de stoet werd geopend door twee herauten te paard daarna een rijtuig waarin de ere voorzitter (de burgemeester) en echtgenote hadden plaats genomen, benevens de secr. van de Oranjecom missie met echtgenote, vervolgens een rijtuig met ed voorzitters van de Oranje-commissie en de Harddrave rij-commissie met hun echtgenoten, welke rijtuigen gevolgd werden door vn vaandeldrager te paard, met de Oranjevlag, waarna de muziekver eniging St. Matthias* voorafgegaan door haar vaandels, volgde. De eerste afdeling verbeeldde de Kroning en het huwelijk van prin ses Wilhelmina: de 2e afd. het leger van 1898 tot 1948, de 3e afdeling de klederdrachten van de bewoners der elf provinciën en enkele grepen uit de industrie en productie; de 4e afd. Oost- en West-Indië; de 5e afd. de hulde aan H. M. Koningin Wilhelmi na en de 6e afd. Koningin Juliana. Warmonds Fanfare liep, voorafge gaan door haar vaandel,' tussen de vijfde en zesde afdeling, zodat deze uitgebreide stoet, gelijkelijk voort kon marcheren op de maat van de pittige marsen, welke de muziek corpsen ten gehore brachten. De samensteller van deze optocht, die ook het ontwerp hiervan gemaakt •heeft, de heer Machen, mag terug zien op een geslaagde stoet, die, het geen haast vanzelfsprekend is, niet overal even mooi was, maar toch de volledige instemming van Warmonds burgerij kon wegdragen. Met deze optocht werd het officiële gedeelte van de eerste dag gesloten: 's Avonds maakten wij nog een rondgang door het dorp om de feest verlichting te bewonderen, die be halve door het gemeentebestuur, dat het gemeentehuis in een efestelijke oranjegloed had laten zetten, door verschillende particulieren was aan gebracht, te bewonderen. Vandaag, Woensdag 1 Sept. wer den 's morgens de kinderspelen ge houden in de Dorpsstraat, terwijl 's middags de kortebaandraverij ge houden zal worden. Op- deze gebeur tenissen komen wij nog nader terug. SASSENHEIM Voorproef jubileumfeest. Zoals gewoonlijk ging alhier in yerband mét de seizoendrukte, Koninginne dag zo goed als onopgemerkt voorbij. Door de Oraijevereniging was een herdenkingssamenkomst georga niseerd, waarvoor grote belangstel ling was, zodat men ook eenzelfde samenkomst zou houden in het K.S. A -gebouw. Dit bleek evenwel niet nodig, zodat alleen de samenkomst in de Gex*ef. Kerk doorging. Als sprekers traden on kanelaan A. M. van Nobelen uit Amsterdam en ds. Sillevis Smit, hoofdlcgcrpre- dikant. Een koor, gevormd uit alle plaatselijke zangverenigingen, onder leiding van de heer C. v. d. Keur, uit Leiden, zong toepasselijke liederen. Het gemeentehui was v»rhcbf r->®t schijnwerpers, hetgeen een mooie aanblik opleverde.. Enkele particulie ren hadden, de een meer, de ander rmnder, eveneens een verlichting aangebracht. Over enkele weken evenwel zullen we het oranjefeest vieren. Personalia. Aan het station voor maalderij en bakkerij te Wa^r'ngen slaagde voor de afd. Bakkerij de heer A. Stelma, alhier. ZOETERMEER Geboren: Wilhelmus Martinus z. van C. S. Lexmond en J. M. de Haas; Eleonora Maria Theresia d. van A. L. Koppert en M. Boone kamp, Gozewina Jacoba d. van J. Clement en G. Roos; Carolina Jo hanna Francisca d. van L. van Buij- tene en C. J. F. Leijdekkers. Ondertrouwd: H. W. Philippo 28 j. en E. van Duijvenbode 29 j.; W. H. van der Ploeg 31 j., te 's-Gravenhage en J. van der Spek 24 j. LEIDEN Voor alle Priesterstudenten zal in de kapel van het Sint Lidwinahuis Zoeterwoudse Singel 33, de oefening van het H Uur gehouden worden op Donderdag 2 Sept. a.s. des mid dags om haif vier. Alle studenten uit Leiden en omgeving worden ver wacht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis Wilhelmus z. van M. R. Vogt en N. Pouw; Judith Maria d. van C. G. van der Ham en A. Dissevelt; Willem Anton z. van W. Jacobse en M. E. J. Scholten; Ro bert z. van F. Pardon en C. M. Kerkvliet; Wilehlmina d. van H. W. Steenbeek en J. J. Crama; Harmen z. van H. J. W. Huisken en J. C. Vis. Overleden: E. C. A. van de Werve d. 1 jaar. WEERSVERWACHTING OVERWEGEND DROOG WEER Iets koudere nacht en och tend met meest zwakke wind en op enkele plaatsen nevel of mist. Vlorgen overdag: toenemende bewolking, maar overwegend droog weer. Matige, in het Noor den van het land nu en dan vrij krachtige Westelijke wind. On geveer dezelfde temperatuur als vandaag. Door overvloed van copie en be perkte plaatsruimte moeten wij ver scheidene verslagen van feestvie ringen enz. tot morgen laten liggen. Heren correspondenten gelieven ons te verontschuldigen. (Bovenstaande reeds geplaatst in onze vorige oplage). DOODVONNIS VOLTROKKEN Bij K.B. is afwijzend beschikt op het gratieverzoek van Maarten Kui per. tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam. Het doodvonnis is hedenmorgen voltrokken. Kuiper was tijdens de oorlog agent van politie en arresteerde talloze Joden en ande re onderduikers. DE STRIJD IN MALAKKA. Honderd opstandige Chinezen heb ben een aanval gedaan op een tin mijn in Zuid-west Malakka. Hierbij werd -de Europese bedrijfsleider en een Maleise politieman gedood. De zelfde groep opstandelingen deed een aanval op het nabijgelegen politie bureau, waarbij een politieman werd gedood en twee gewond. Voorts werd een politieman gedood van een groep die een wegversperring aan het op ruimen was. In Johore werd en Chi nees door de opstandelingen doodge schoten en bij Nagri Sembilan werd een gax-agehouder gedood. Voorts worden enkele voorgevechten ge meld. Hier en daar werden telefoon draden doorgesneden. LAATSTE BERICHTEN Hedenmorgen om vier uur werd door een Chinese milicien-soldaat in de vliegbasis Kali Djati (Noord- Oost Poerwakarta) een aanslag ge pleegd op een aantal slapende mili tairen, aldus meldt de dienst leger- contacten. Vier soldaten, van wie twee Ambonezen, werden gedood, terwijl twee soldaten levensgevaar lijk werden gewond. De dader is voortvluchtig. Naar alle waarschijn lijkheid was ondexlinge ruzie de reden tot deze aanslag. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden, brengt ter algemene kennis, dat Ge deputeerde Staten dezer provincie hebben goedgekeurd: a) het door de Gemeenteraad van 11 Juli 1947 vastgestelde partiële uit breidingsplan „Noord.", betrekking hebbende op gronden, gelegen ten Zuiden van de Stinksloot, ten Wes ten van de Zijl en ten Noorden van de Oude Rijn, de Herensingel en de Maresingel tot aan de spoorbaan naar de Lichtfabrieken, met de daar bij behorende bebouv/ingsvoorschrif- ten; b) het raadsbesluit van 11 Juli 1947, voorzover he{ strekt tot in trekking van een gedeelte van het bij raadsbesluit van 6 November 1933 vastgestelde uitbreidingsplan, zoals dit nader is gewijzigd. Het goedgekeurde plan.c. a. ligt voor een ieder ter inzage ter ge meente-secretarie, afdeling Algeme ne Zaken. 7011 Leiden, 23 Augustus 1948. De Burgemeest: F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris J. BOOL. MARKTBERICHTEN TER AAR, 30 Aug. Groente. Kas- nijbonen 7.70 per 10 kg.; snijbonen 25, idem stek 1, stokprincessen 4.406.10, stambonen 4.205.40; spekbonen 3.104.idem stek 1.30, witte pronkers 1.604.10 bloemkool 552 cent per stuk; bos- peen 1517 cent per bos sla 1.50 -5.10 per 100 stuks, kamkommers 315 cent, en meloenen 2239 cent per stuk, andijvie 4064 cent per bak, aardappelen 5 cent, kroten 6 cent, kaspeen I 1116 cent, tomaten 1199 cent, uien 6 cent, zilveruien 12 cent postelein 17 cent, groene kool 68 cent, witte kool 12 cent per kg.; Asters 8 cent en bloemen 10 cent per bos; Chiysanthen 20 cent per stuk, Augurken: fijn I 84 cent, idem II 49 cent en fijnba.':terd 35 cent per kg: Basterd 8.308.50 per 25 kg.: grof I 7.70—7.90 idem II /2.30 stippel 3.103.20, fijnstippel 3.75, bommen 1.251.50 per 25 kg. ROELOFARENDSVEEN. 30 Aug. Groente. Aax'dbeien 2739 cent per doosje, meloenen 937, kropsla 1.50-T-4.90, andijvie 44.50, kro ten 67, bloemkool 1742, breek peen 1011, bospeen 510, to maten 18140 per 100 kg.; snijbo nen 25.60 dubb. stambonen 2.39 5.10, princessebonen 3.605.10; pronkbonen 2.453.40 per 10 kg.; Augurken: grof 7.707.10, bommen 1.451.55, stippel 3.25—3.40 per 25 kg. Bloemen. Asters 417 cent. Gla diolen 643 cent, Scabiosa 811 ct., Afrikanen 1250 cent Goudsbloemen 1229 cent, Dahlia's 7—30 sent. Anemonen 617 cent, Chastity 27 51 cent Sept. wit 1117 cent. Dou glas 1018 cent, Bouvardia 5053 cent, Rayonanten wit 818 cent, lila 715 cent, geel 819 cent, amber 921 csnt, Utopia 69 cent, Stella 57 cent, Lelie White Excelsior 7 12 cent, Potchrysanten 1655 cent

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3