knapt het op Leiden en het Regeringsjubileum TYPEN - STENO NIEUWBOUW DINSDAG 24 AUGUSTUS 1945 DE LEIDSE COURANT PAGINA KATWIJK Personalia. De heer J. C. v. d. Oever, commies bij het Hoogh. Raad schap Rijnland, is met ingang van 1 September benoemd tot commies bij de stedebouwkundige dienst in Zuid-Holland te 's Gravenhage. Geboren: Willem, z. van D. van Duyn en H. Leeuwenberg; Neeltje, d. van M. van Rijn en J. M. Sieröt; Cornelis, z. van C. Zwaan en J.iAxts; Neeltje, d. van J. van Duyn en G. van Duyvenvoorde; Catharina, d. v. 'D. Meij vogel en J. van Duyn. Ondertrouwd: L. Vlieland en N. van der Zv/an; H. M. Tjebbes en D. Imthorn; I. J. Wolfaart en W. Kuyt; R. Wolting en J. Versteeg E. van der Mark en A, Heemskerk. Gtrouwd: D. Plug en J. de Kleijn. LANGERAAR Personalia. Voor het examen Middenstands-diploma Algemene Handelskennis slaagden te Leiden mej. Ag Hogervorst Cd. en de heren A. Bos, N. v. Eijk. W. v. Eijk (Nieuw- veen), G. Ran (Nieuwveen), P Hoo- gendoorn (Nieuwveen), Ph. Koele- man, J. Rem, N. Heemskerk (Nieuw veen). W. Valk, W. Visser. Jac. v. Tol. Jac. v. Vliet (Nieuwveen) en W. Valk. Schoolnieuws. De Eerw. zuster M. Leonarda, onderwijzeres aan de R.K. Lagere school alhier, is overge plaatst naar Stomp wijk. Mej. M. Boogenboom, die .eenzelfde functie bekleedde, gaat het onderwijs per 1 Sept. a s. verlaten om in te treden bij de Zusters van de H. Familie. OUDE-WETERING Behouden thuiskomst. Met het s.s. ,,Johan van Oldebarneveld" is uit Indië teruggekeerd Simon van Ben- turn. Des avonds werd hem door de muziekver. „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering e,en serenade gebracht, en /sprak voorz. M. Spring in 't Veld worden van welkom. ROELOFARENDSVEEN Oranjefeesten. Naast de gebrui kelijke attractieve feestviering, zal een optocht georganiseerd worden, getiteld „Van alles en nog wat". Voorts om het dorp een feestelijk aanzien te geven, een wedstrijd in ge velversiering, en voor de midden stand eeji letterwedstrijd, met de daaraan verbonden keurig en goed- geëtaleerde winkels. TETDERDORP 40-jarig jubileum. Op 26 Aug. a.s. herdenkt de heer P. v .d. Kwaak het feit, dat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij dr. de Bruine. Toen de dok ter in 1916 overleed en zijn zoon de practijk overnam, bleef de jubilaris in zijn functie en bleef dat ook toen in 1943 dr. Bakema de practijk hielp verzorgen, 's Middags is er op F.„r.,t c 3 R „t „~i-_ genheid dc 70-jarige jubilaris geluk te wensen. Jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer D. de Jong, Patrimoniumpark 2, Leiderdorp, in dienst trad bij de fa. gebr. Ginjaar, kleiwarenfabriek te Leiderdorp. Hij werd toegesproken door een der fir manten, die hem als blijk van waar- dering, naast de gebruikelijke bloe-j menhulde, een enveloppe met inhoud overhandigde. waarbij hem tevens werd uitgereikt de oorkonde bronzen gedenkpenning, afgegeven door de Veren. v. Handelaren in Bouwmaterialen. Vervolgens werd de jubilaris toegesproken door een van de leden van het personeel, die hem namens het personeel een lamp en een bloemstuk schonk. NOORD WIJKERH[OUT Welkom uit Indië. De oorlogs vrijwilliger sergeant C. Bakker uit de Zilk en soldaat G. E. Spierenburg uit het dorp zijn bij hun terugkomst uit Indië hartelijk verwelkomd. De beide plaatselijke muziekverenigin gen „De Harpe Davids" en „Sfc. Jeanne d'Arc" brachten hun een se renade, wat tevens heel wat mensen op de been bracht, om de uit Indië teruggekomen militairen te zien. Het demobilisatie-comité irret aan het hoofd burgemeester van Iersel was meegegaah om de oorlogsvrijwilligers en hun familie te feliciteren met de behouden thuiskomst. Na afloop gin gen beide muziekverenigingen nog even naar het Langeveld om de uit Indië teruggekomen militair Duiven voorden een serenade te brengen hetgeen bij de bewoners van het Langeveld zeer werd op prijs gesteld. Personalia. Tot wijkverpleeg ster-huisbezoekster van het Wit Gele Kruis alhier is aangesteld Zuster E. Keus uit Zandvoort. OEGSTGEEST Geobren: Martinus Hendrikus z. van M. H. de Vreede en M. H. v. Straten; Petronela Maria d. van C. J. Strijk en P. H. van der Kamp; Jo hannes Jacobus z. van Jè van Rij en J. J. Vonk; Cornelia Apolonia Li- duin» Maria d. van A. H. J. Paarde- kooper en A. H. Th. Fles. Overleden: J. A. E. W. Lorrier e. v. J. Ph. Wissema vr. 65 j.; baronesse A. J. Verschuer vr. 62 j. Ondertrouwd: J. J. Ruijgrok 26 j. en M. Luca 22 j.; C. Sira 26 j. en S. Zwart 24 j. Gehuwd: F. C. H. van der Lin den en A. J. de Later; J. A. Ch. Op laat en P. Th. M. van den Berg; J. Kalsbeek en, Ch. J. F. Kramers. TER AAR Jubileumfeesten. Het Oranje comité organiseert op 1 Sept. a.s. een kinderfeest, op 2 Sept. een koningin- nehulde en 'n vloksfeest. STOMP WIJK Sportmiddag L.T.J.K.J.M.V. Het hoogtepunt van deze middag n.l. de handbalwedstrijd K.J.M.V. afd. StompwijkH.V. '36, werd door een groot aantal toeschouwers gadegesla gen. Vooraf stoelendans, 1. Jac. van Rijn, 2. G. van Santen, 3. Jac. v. d. Zijden. Touwtrekken. 1. Jac. v. Rijn, J. Verhage, 2. C. TurkenburgC. Ho- geveen. Ringrijden: 1. N. v. Schie, 2. P v. d. Salm en W. Oliehoek. De L.T.J.'er C. v. Bohemen heeft blijk baar te hard getrokken met touw trekken, want hij verdraaide zijn knie. Nu mag hij voorlopig rusten. Een ander ongelukje trof J. v. d. Horst, toén hij een paard onver wacht sloeg. Prompt gaf het paard met zijn achterpoot onverwacht ant woord.. Toen waren ze weer quitte. Daarna stelde de handbalploeg zich. ojj. Bij het begin blijkt al direct, dat H.V. '36 over een prachtig elftal be schikt. In vloeiende stijl en met een perfecte techniek wordt de ene aan val na de ander opgezet. De K.J.M.V. keeper, die gewend is weinig ballen te krijgen, krijgt nu bijna geen miv nuut rust.' Na ongeeer lf) minuten volgt de eerste goede K.J.M.V.-aan- val en wat niemand durfde dromen, gebeurde. De midvoor, die zich vrij gespeeld had, gaf een bal af, die door de H.V. '36-keeper vallende werd weggewerkt, doch via de paal schoot de bal achter de keeper (10). De K.J.M.V.'ers zien nu dat het mogelijk is en putten moed uit dit doelpunt, welke weldra door een tweede ge volgd wordt (20). Even rustig en gemakkelijk blijft H.V. '36 doorspe len. Zij bleven voortdurend gevaar lijk met hun weergaloos combinatie spel. De keeper moet dan ook zwich ten (21). Na de rust neemt H.V. '36 weer het spel in handen. De ge lijkmaker volgt dan spoedig (22). Bij een vrije worp genomen door een der H.V, '36—backs weet de voor hoede de bal te onderscheppen en knalhard gaat no. 3 in de touwen. De K.J.M.V.'ers krijgen dan een inzin king,, die noodlottig zal worden. H. V. '36 verhoogt het tempo en nu blijkt eerst welk een gaaf spelletje deze heren ten beste geven. Binnen 15 minuten is de stand 36. Met de ze grote nederlaag vor ogen schra pen de K.J.M.V.'ers het laatste beet je energie bij elkaar. Verbeten trekt de voorhoede op. De laatste 5 minu ten zijn echter tekort om deze ach terstand teniet te doen, maar wel net lang genoeg om de nederlaag zo klein mogelijk te doen zijn, h.l. 65. SASSENHEIM Herdenkings-samenkomst. Op 31 Augustus wordt alhier des avonds in de Geref. Kerk een herdenkings samenkomst gehouden waaraan alle plaatselijke zangverenigingen onder leiding van de heer v. d. Keur uit Leiden, zullen medewerken. Als spre ker zal o.a. optreden kapelaan van Nobel en. Aanbesteding. Door de Woning bouwvereniging „Vooruitgang" al hier werd gisteren aanbesteed de bouw van 64 woningen op het ter rein „Frijlink" aan de Zandsloot. De uitslag is als volgt: Hein Bakker, Roosendaal N.-OBr. 663.000; Aannemersbedrijf ,,Dudo", Dordrecht 669.960; Ouwehand Parlevliët, Katwijk aan Z. f 637.800; Martens, Leeuwarden 703.000: A. Brandwijk. Sliedreoht 712.837; C. Boel, Voorburg 737.000; C. v. d. Wiel, Noordwijk 738.000; Fa. Gebr. van Duin, Noordwijk 743.000; N.V. Koers, Heemstede 743.901,57; Joh. Seysener Hill^gom 747.500; J. C. Peper, Voorburg 748.004; Th. A. J. Matze, Sassenheim 7.58.000; Gebr. Lucas, Den Haag 760.500; C. de Best, Katwijk aan Zee 769.000; M. van Duin en Zoon, Noordwijk aan Zee 770.000, S. H. Blom, Heemste de 778.000: E. Schuijt, Hillegom 780.000; Fa. Bastiaanse.Lubken, Haarlem 784.000; A. J. Willebrord, Beemster 792.000. Morgen opening der feestweek Morgen zal de Leidse feestweek ter gelegenheid van het 50-jarig Rege ringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina officieel worden ge opend. Aan deze officiële opening gaat een onofficiëel gebeuren vooraf, dat evenwel niet minder belangrijk is, n.l. de bloemencollecte voor de zie kenhuis-patiënten, welke te 9 uur aanvangt. Bijzonderheden daarover vindt men in een apart artikel op de ze pagina. Te 10 uur zal in de grote hall van het Stadhuis de officiële opening van de Feestweek plaats hebben door de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, na een inleidend woord van de voorzitter van het Jubileumcomité, de heer dr. ir. P. C. Lindenbereh. Te 11 uur volgt dan in de Stads gehoorzaal de opening van de Jubel- flora 1948 met een rede van de heer Joh. Jonker Sr., voorz., en waar schijnlijk ook van d'Hangest Baron d'Yvoy van Mydrecht, voorz. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plant kunde, uit Rozendaal, waarna nog zal spreken, de heer Lindenbergh. Hierna zal 'de heer J. Th. Bakestein, voorzitter van de Winkelweekcom missie spreken over de georganiseer de Winkelweek en de burgemeester zal als laatste spreker optreden. De tentoonstelling wordt te 12 uur voor het publiek geopend en is ver der dagelijks geopend van 10 uur v.m. tot 11 nam. Gezien de voorbereidingen zal de Jubelflora 1948 uniek zijn in de ge schiedenis der bloemententoonstel lingen. Binnen zowel als buiten de Stadsgehoorzaal zal de expositie een lust voor het ook zijn en de feestver lichting zal het geheel niet weinig luister bijzetten. De feest- en étalageverlichting be gint morgenavond en zal branden tot en met 1 September, waarna op 6 September de laatste verlich ting volgt. Deze feestverlichting is o.a. aangebracht aan het Stadhuis, de Academie, bij het Gulden Vlies, fa. v. d. Heyden. Ned. Bank, Peter Leenen. IEMCO, V. en D., de Faam, C en A. en Arn. Bergers. Morgenmiddag te 3 uur zal het Leidse Politie Muziekgezelschap een rondwandeling maken door de stad en 's avonds te 8 uur is de beurt aan „Werkmans Wilskracht" en „Nieuw Leven". Morgenavond te 8 uur houdt de Leidse Chr. Oranje Ver. voorts een herdenkingssamenkonvst in de Zui- derkerk. MORGEN BLOEMENCOLLECTE Op wel zeer sympathieke en ori ginele wijze zal morgen het Leidse Jubelfeest worden ingezet. Sympa thiek omdat het Jubileumcomité bij de inzet der feestelijkheden aller eerst heeft willen denken aan de patiënten, die in één der Leidse ziekenhuizen, t.w. het Acad. Zie kenhuis, het St. Eiisabethgesticht, het Diakonessenhuis en de Anna- kliniek, worden verpleegd en die in deze dagen toch al zo veel van de feestvreugde moeten missen. Origi neel omdat, voor zover wij weten, nog niet eerder in onze stad een dergelijke collecte een bloemen- collectje werd gehouden. Teneinde deze collecte zo goed mogelijk te doen slagen heeft de 23 mnd. klaar. KON. ERK. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558 VOORSCHOTEN Personalia. Te Haarlem slaagde voor het diploma vakbekwaamheid huisschilderen de heer Jac. v. d. Hoeven, Tulpstraat, alhier. ZOETERWOUDE (H. R.) Fancy-fair. Gedurende het af lopen week-end werd ten bate van het jeugdwerk in de parochie een welgeslaagde fancy-fair gehouden, welke gisterenavond werd besloten met de trekking van de grote ver loting. De eerste prys, bestaande uit een ryv/iel, werd gewonnen door kapelaan J. Loerakker uit Oegst- Commissie van voorbereiding, wel ke bij haar plannen de grootst mo gelijke medewerking heeft verkre gen van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, de stad in 4 wijken verdeeld. Morgenoch tend orr? negen uur zullen vanuit deze wijken een geluidsauto en een vrachtwagen vertrekken, welke on ze stad in alle mogelijke richtingen zullen doorkruisen. Het is de be doeling, dat de Leidse burgerij zich bij het naderen van deze wagens met een bosje bloemen, waarbij zelfs is gedacht aan enkele bloe men, welke inderhaast uit de tuin zijn geplukt of die uit een bloemen vaas in de woning zijn genomen, posteert aan de ingang van haar huizen, welke daar dan door de „collectrices" in ontvangst worden genomen. Door middel van de ge luidsauto zal vroegtijdig bekend worden gemaakt wanneer de bloe menwagen in aantocht is. De routes, wefke de bloemenstoet zal volgén, zijn de volgende: Route I: Hoge Rijndijk, Zoeterw. Singel, Cronesteinkade, v. d. Bran- delerkade, De Sitterlaan, Kam. On- neslaan, Lammenschansweg, Plant soen, Plantage, Hogewoerd, Rijn straat, Hérengracht, Oude Rijn, Hooi gracht, Nieuwe Rijn, Stadhuisplein. Route II: Da Costastraat, Haagweg, Witte Singel, Herenstraat, Kastanje kade, Lammenschansweg, Leliestraat, Doezastraat, Rapenburg (O.Z.), Bree- straat, Korevaarstraat. Route III: v. Slingerlandtlaan, Warmonderweg, v. Oldenbarnevelt- straat, Johan de Wittstraat, Rijnsbur- gerweg, Stationsweg, Rijnsburgersin- gel, Haarlemmerweg, Groenoord- straat, Hansenstraat, Maresingel, Korte Mare, Oude Singel, Beesten markt, Morsstraat, Morsweg, Lage Morsweg, Const. Huygenslaan, Bre- derostraat, v. Baerlestraat, Vondel laan. Route IV: Sumatrastraat, Lage Rijndijk, Siebeldtstraat, Javastraat, Herensingel, Oude Herengracht, Lan- gegracht, Oostdwarsgracht, Oude Singel, Janvossenbrug, Oude Vest, Turfmarkt, Haarlemmerstraat, Ha ven, Zijlsingel, Trompstraat, v. Speystraat, EvertsenStraat, Zijlsingel. Uiteraard is het niet doenlijk om alle Leidse straten in deze routes op te nemen, maar het comité van voor bereiding vertrouwt er op, dat een ieder gelegenheid zal vinden om haar/zijn bloemenoffer de colteclri- ces ter hand te stellen. Leden van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, die gisteravond verhinderd waren de voorbereidende vergade ring bij te wonen en die toch gaar ne haar krachten aan deze bloemen collecte willen verlenen, worden ver zocht ,om morgenochtend om half negen uur op de Stadstimmerwerf (Galgewater) aanwezig te willen zijn. Wij vernemen nog, dat het ook in de bedoeling ligt om de militairerf, die m de voormalige Kweekschool voor Zeevaart worden verpleegd, in deze bloemengroet te doen delen. Moge deze sympathieke collecte morgen beantwoorden aan het doel, dat het Jubileumcomité in deze feestweek voor ogen staat: L^at vandaag uw bloemen pralen In de Leidse ziekenzalen. Dit bewijs van medeleven, Zal de patiënten vreugde geven! DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Inlevering van naamlijsten Bijzon dere arbeid te Leiden op Woensdag 25 Augustus, Donderdag 26 Augustus en Vrijdag 27 Augustus (men lette op de op de naamlijsten gestempelde datum). Inlevering van naamlijsten Bijzon dere arbeid te Rijp wetering op Woensdag 25 Augustus. De loketten zijn geopend van 8.3012 en 1.30 4 uur. ENIGE OPLEVING OP DE BEURS Na de mededeling van de handels vereniging. „Amsterdam'", dat aan houders van twee aandelen een gra tis aandeel zal worden uitgekeerd, behoefde het geen verwondering te wekken, dat ter beurze van Am sterdam de aandacht voornamelijk uitging naar HVA's, die vanzelf sprekend op deze prettige gebeurte nis in gunstige zin reageerden, met het gevolg dat bij de opening een 30-tal punten boven het vorige slot werd afgedaan. De vaste stemming voor HVA's had een gunstige uit werking op de gehele markt. De cultuurwaarden waren algemeen hoger. De beleggingsmarkt was kalm. De Nederlandse staatspapieren waren prijshoudend, maar niet of niet noemenswaardig veranderd. de peetAaaidei, 47. Ja, het is wel een orkaan die onze Grimboud te oogsten krijgt. Van de zelfverzekerde professor, de uitvinder van de talloze martelwerk tuigen, de bezitter van èen uitzon derlijk museum, van deze professor is niet veel meer over. Het is alleen nog maar een zielig oud mannetje dat zachtjes voor zich hem klagend naast de ingang van zijn eertijds zo trótse museum zit. Bijna onschade lijkmaar nog niet helemaal Professor Grimboud slaakt een die pe zucht en richt zich weer een beet je op. „Deze zaal was geheel gevuld met figuren die in hun eeuwige ver starring getuignis aflegden van mijn brilliante vernuft, van mijn supe rioriteit, van mijn geestkracht. Kort om, van alles wat mij zo geheel ver schalend doet zijn van de stumperige massa!'' zegt hij met zachte stem te gen Bimmelbam. „Hier, op deze voetstukken hebben eeuwenlang beroemde personen en dieren gestaan Onbeweeglijk. Verstijfd door. de kracht van mijn hypnotiseermachine Ik heb ze vertroeteld alsof het mijn eigen kinderen waren, elke morgen •bracht ilc hier uren door met afstof fen, kleding oppersen en schoenen poetsen van mijn standbeelden. Ha ha!" De professor lacht bitter en gaat dan verder: „En nu, nu is weer eens bewezen wat men tegenwoordig on der dankbaarheid verstaat. Een of andere bandiet, misschien wel Adal bert, heeft de betovering verbroken en ze allemaal uit hun verstijving gewekt. En hier ziet u nou het resul taat„Ik begrijp u niet," zegt Bimmelbam, „Wat is een hypnotiseer machine en wie is Adalbert?" In plaats van echter te antwoorden slaakt Grimmboud een schorre kreet en is opeens verdwenen. Een eenza me beer, die al die tijd onbeweeglijk op zijn voetstuk was blijven staan, geeuwt opeens luidruchtig eh springt luchtig op de grond.... DÉ STAND VAN DE GEWASSEN. De vrij hoog gespannen verwach tingen omtrent de stand der gewas sen in- het vorige bericht uitgespro ken, zijn door de ongunstige weers omstandigheden niet geheel in ver* vulling gegaan. De natte periode werd gevolgd door een korte hitte golf. De granen rijpten daardoor te snel af. De korrel bleef in het al gemeen te fijn, hetgeen de op brengst nadelig beïnvloedde. Bij de eerste dorsingen komt dit duidelijk naar voren. Het buiïge weer in Augustus bemoeilijkte de oogst- werkzaamheden, doordat de gewas sen niet voldoende droogden en het plaatselijk moeilijk was op het land te werken. Ook de kwaliteit van de fijne zaden en van het vlas is er niet beter op geworden. De aard appelen, welke in het voorjaar niet hoog werden aangeslagen, werden échter aanmerkelijk beter beoor deeld en de verwachtingen zijn nog vrij hoog. doch vooral in het Zui den treedt vry ernstig aardappel ziekte op. De stand van suiker- yi voederbieten blijft zeer gunstig, öe grasgroei is over het gehele land zeer goed, waardoor de ruwvoeder- positie voor het vee nvinder zorg baart dan het vorige jaar. Berichten reeds geplaatst Ui een gedeelte onzer vorige oplage. WIELRENNEN De achtervolging. Gistermorgen half elf (een uur te laat) zijn de voorritten aangevangen van de achtervolging voor amateurs over max. 4 km. Van ieder land mochten twee deelnemers starten. De resultaten luiden: lste serie: Dupont (Fr.) sloeg Cihlar (Tsj.) 5 m. 16.4. 2e serie (Benfenati (Italië) sloeg de Armas (Uruguay) 5 min. 23.4. 3e sefie: Attilio Frangois (Uru guay) won van Müller (Zw.) na zes ronden wegens lekke band van de Zwitser 4e serie: Cartwright (Gr. Britt.) sloeg Banderet (Zw.) 5 min. 24.8. 5e serie: Andersen (Den.) sloeg Goldschmidt (Oostenr.) 5.24.1. 6e serie: Blankenauw (Ned.) haal de Noble (India) in na 3 km in de tijd van 4 min. 11.2. Het was een gemakkelijke overwinning van onze landgenoot op een tegenstander, die niet van zijn klasse was. 7e serie: Glorieux (België) sloeg Marriner (Gr. Britt.) 5.25.1. 8e serie: Gissel (Den.) sloeg Maret (Lux.) 5 min. 23 sec. 9e serie: Messina (Italië) haalde Vesely (Tsj. Slow.) lit na 3.5 km. Tijd 4.40.1. 10e serie: Scholtz (Z. Afrika) sloeg Pasztor (Hong.) 5.37.4 11e serie: Adamsson (Zweden) haalde Havewalla (India) in na vijf ronden in 3.13.4. 12e serie: Molina (Argentinië) sloeg Heid (V.S.) in 5.24.8. 13e serie: Patterson (Australië) sloeg Olivier (Z. Afrika) 5.19.8. 14e serie: Stiller (V.S.) sloeg Aimar (Argentinië) 5.28.6. 15e serie: Coste (Fr.) sloeg Kunst (Nederland) met groot verschil. De Fransman reed in een uitstekende stijl, zeer rustig, regelmatig, zonder schokken, terwijl Kunst moeilijkhe den had, wanneer hij tegen de scher pe wind moest optornen. Het werd een volkomen verdiende overwin ning van de Fransman met zeker 'n kwart baanverschil. De tijd van Coste bedroeg 5.18.6, die van Kunst 5.31.5. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN 24 Aug. Kaas aanvoer 171 partijen; le soort 1.73-1.77 2e soort 169-171; zware 1.80. Handel matig. TER AAR. 23 Aug. Groente. Kas- snijbonen 9.80, snijbonen 2.00 8.50, idem stek 11.20, stokprin- cessen 2.405.30, stambonen 2.70 5.10, stekbonen 3.805.40, witte pronkers f 1.404.20 alles per 10 kg. bloemkool 428 cent per stuk. bos- peen 1114 cent, selderie 1 cent al les per bos; sla 2.104.50 per 100 stuks, komkommers 313 cent me loenen 1356 cent, alles per stuk, andijvie 0.441.03 per,bak, aard appelen 67 cent, kroten 78 cent, waspeen I 11 cent, idem II 7 cent, snijsla 2 cent, tomaten 2386 cena, exporttomaten 1.50, uien 613 ct.. rodekool 712 cent, groene kool 7 12 cent, savoyekool 1112 cent alles per kg.; bramen 1520 cent per doosje; Augurken fijn I gewas sen 6973 cent, fijn II 46 cent, fijn- basterd 2829 cent alles per kg.; basterd 5.90, grof I 5.80—6.30. grof II 2.30. stippel 1.85—2.00, fijnstipel 3.5*0, bommen 1.15 alles per 25 kg. NOORDWIJKERHOUT. 23 Aug. Groente .Kroten 45 per 100 kg.; snijbonen 59 en dubbele bonen 34.70 per 10 kg.; bloemkool 18 per 100 stuks, Augurken 25, poste lein 9 en rabarber 6.60 per 100 kilogram. ROELOFARENDSVEEN. 23 Aug. Groente. Aardbeien 4362 per doos je, meloenen 1237. kropsla 1.50 5.30, andijvie 44.30, kroten f 4 7, breekpeen 611, bóspeen 68 komkommers 516 per 100; snijbo nen 27.30, prinsebonen 25.90, dubb. stambonen 25.40, pronk- bonen 1.603.25 per 10 kg.; Aug. Grof 6.10—6.40. bommen 1.25 1.35, stigpel 22.10 per 25 kg. Bloemen. Dahlia 435 cent. Asters 317 cent Gladiolen 738 cent, Scabiosa 611 cent. Zinnia 4 20 cent Anemonen 1726 cent. Cy clamen bloemen 1115 cent, Chas- city 1544 cent, Utopia 4060 cent, Sept. Wit 152'5 cent, idem Yellow 1326 cent Douglas 1329 cent, Wendy 1745 cent. Rayonanten: wit 923 cent, lila 821 cent, geel 6 19 cent en amber 1023 cent; Lelie White Excelsior 48 cent. Advertentiën Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ónze dochter en zusje NANNET Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen ANTOINETTE MARIA J. H. J. M. Pierrot M. J. P. Pierrot-de Boer Hans Marjoleintje Leiden, 22 Aug. 1943. Maarsmanssteeg 14. 6768 T Heden, 24 Aug,, ont vingen wij het treu rige bericht, dat op 20 Aug. jl. onze lieve Zoon en Broeder PETRUS VAN BOHEMEN na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een ernstige ziekte in dienst van het Vaderland te Palembang is overle den in de leeftijd van 21 jaar. G. Th. v. Bohemen L. M. v. Bohemen Kleywegt Palembang: Leo van Bohemen Leidschendam: Nelly v. Bohemen. Leidschendam Prinses Julianaweg 100. Rozenkransbidden Zon dagavond 7 uur in de Kerk en H. Uitvaart dienst Maandag 30 Aug. eveneens in de parochie kerk. 6795 Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw èn Moe der, Dochter, Behuwddoch ter, Zuster, Behuwdzuster ?n Tante INA BOER—8CHAAP, betuigen wij U onze harte lijke dank. Uit aller naam: W. Boer Wim Leiden, Augustus 1948. Breèstraat 125. 6794 ST Net meisje gevraagd in klein gezin van 92 f 9. per week. Mevr. Duindam, Witte Rozenstraat 10. 243 Rijwielen te koop. Pri ma Dames- en Herenrijwiel tevens armstoel 5. weegschaal 15, spiegel 5.—. tafel 5.—. Alle soorten kisten én gereed- schapkisten en planken. Ook. inkoop van 2de hAnds- goederen. Langebrug 89, werkplaats 54, Leiden. 241 Moderne EENQEZINSHUIZEN te Katwijk aan de Nieuwe Duinweg te koop aangebo den. Hypotheek beschikbaar, Tekeningen en bestek te bevragen: MIJ. VOOR ONROERENDE ZAKEN NASSAULAAN N.V. KwekeriJweg 17c DEN HAAG Tel. 553698* Schiedamsesingel 44 d ROTTERDAM Tel. 28253 en Makelaars- en Aaa.kantoor Minnee, Wyborgstraat 3 Katwijk aan Zee. Tel. 2518. Notaris W. S. JONGSMA, te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 10 en 17 Sep tember 1948, telkens 7 uur nam. in het Notarishuis te Leiden, Hoogewoerd 144, in het openbaar te verko len de n. v. percelen te Leiden: 1. Het winkel- en woon huis, Breestraat nummer 13 hoek Papenstraat, gr. 56 c.a. Verhuurd voor f 160. per maand. Grondbelas ting: 110.49; Straatbelas ting 38.88. 2. De pakhuizen met bene denwoning, twee bovenwo ningen en erven aan de Waardgracht nummers 5, 5a. 5b en 5c, en Kaarsen makersstraat nummer 39, samen groot 2 Are 38 c.a. Verhuurd totaal voor 12.75 per week. Straatbe lasting 17.76. Grondbelas ting 51.50. Betaling der koopoennin- een 18 October 1948. Bezichtiging in de weken van veiling en afslag: Dins dag en Donderdag van 2 tot 4 uur nam. 6789 Inlichtingen worden ver strekt ten kantore van ge noemde notaris Rapenburg 31 Tel. 25351. In 'n net gezin kosthuis aangeboden voor 2.heren, huiselijk verkeer. Geen be roeps. Buurt Tuinstadwijk. Br. onder no. 238 bureau van dit blad. 3T Gouden damespoishor- loge verloren van Rapen- turg 77 naar Distributie kantoor. Hoge beloning te rug te bezorgen Rapenburg no. 77. 240

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3