Nederlandse athletiekploeg wint van België Ned. hockeyteam tegen de Oiymp. kampioen v)5IS£# '<T KV" MAANDAG 23 AUGUSTUS 194S DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - BAGINA 2 r\OOR DE UITSTEKENDE RESUL TATEN van de Nederlandse athle- ten, in het bijzonder van Fanny BlankersKoen* en Slijkhuis, heeft de athletiek in Nederland belangrijk aan populariteit gewonnen. Het was dan ook begrijpelijk, dat ds wedstrijd NederlandBelgië, die gistermiddag door de Haagse Athleti ekvereniging Vlug en Lenig werd georganiseerd ruim 8000 toeschouwers wist te trekken. De Nederland se ploeg behaalde een royale overwinning op onze Zuiderburen (9579) punten). 95 79 punten Ondanks de vrij straffe wind wer den op de loopnummers goede tijden genoteerd en op de 4 x 200 meter estafette werd zelfs een nieuw Ne derlands record gevestigd. Het wa ren LammerSyMeyer^Blok en Schol ten, die najöen uiterst felle strijd een tijd van 1 min. 28 sec. noteerden. Ook de Belgische ploeg (Bourgout, Kunnen, Vanderwiele en Linssen) brak .het nationale Belgische record met de tijd van 1 min. 28.3 sec. Ook het Belgische record hinkstapsprong werd verbeterd. Denis sprong 14.09 meter. Bij de sprintnummers werden de tijden, gedrukt door de wind,, maar dit nam niet ,weg, dat Scholten en Lammers een dubbele overwinning behaalden op de 100 en 200 meter. Rustig en tactisch .liep de olym pische kampioen Gaston Reiff zijn 1500 meter, de verbeten lopende Frits de Ruyter geen kans gevend. Op de 5000 meter had de Belg Everaert de tactische opzet van W. Slijkhuis en Lataster goed door en 2 ronden voor het einde verhoogde hij het tempo waardoor Lataster moest lossen. Uitstekend wist de Belg onze kampioen te volgen, maar hij kon de eindspurt van Slijkhuis niet beantwoorden. Van Egmond boekte met 14.62 meter een uitstekend re sultaat bij ce hinkstapsprong. Ver rassend was de nederlaag van de Bruyn op het nummer discuswerpen, waarbij hij door Kintziger (44 m.) werd geslagen, maar bij het kogel stoten wist hij zich te revancheren. In de b-nummers won onze vier voudige olympische kampioene Fan ny Blankers-Koen op overtuigende wijze de 100 meter dames invitatie. De uitslagen luiden: 400 m. horden: 1 D. Schaay N. 56.3, 2. Dits* B. 56.4, 3. SchuTenberg N. 56.6, 4. de Try B. 57.5. 100 m.: 1. Scholten N. 11; 2. Lam mers N. 11.1; 3. v. d. Wiele B. 11,2; 4. Bourgeaux B. 11.4. 1500 m.: 1. G. Reiff B. 3.54,8; 2. F. de Ruyter N. 3.55,8; 3. W. Groen N. 4.05,3; 4. Janssen B. 4.13,6. 110 m. horden: 1. P. Braekman B. 15,2; 2. J. Zwaan N. 15,3; 3. v. d. Hoeven N. 15,7; 4. v. d. Sijpe B 16. 400 m.: 1. de Kroon N. 49,6; 2. Kunnen B. 50; 3. Nusse N. 50.1; 4. Soetewey B 51.5. Polsstokhoogspringer*: 14 Degens^ B. 37.0 m.; 2. Van Peteghem B 3.60 m.; 3. Hove N. 3.40 m. Vèrspringen: 1. Libert B. 6.95 m.; 2. Leeuwenhoek N. 6.92 m.; 3. Wes- sels N. 6.78 m.; 4. Hutsebaut B. 6.37 meter. Discuswerpen: 1. Kintziger B. 44 m.; 2. de Bruyn N. 43.005 -m.; 3. Brasser 21.12 m.; 4. Verhas B. 41.11. 5000 meter: 1. W. Slijkhuis N. 15,16; 2. Everaert B 15.19; 3, Latas ter N. 15,33,8; 4. Le Blon B. 15.56,4. 200 m.: 1. Scholten N 22.2. Lammers N. 22.2, 3. Linssen B 23.8. 800 m.: 1. Rosier B. 1.57; 2. Brijs, B. 1:57,1; 3. Meyborg N. 1.57,4; 4. Woldendorp N. 2.01. 4 x 200 m. estafette: 1. Nederland 1,28; 2. België 1.28,3. Hoogspringen: 1. van Muilen B. 1.83 m.; 2. Hersens B. 1.83 m.; 3. Key- zer N. 1.78 m.; 4. Bulder N. 1.68 m. Speerwerpen: 1. Lutkeveld N. 58.25; 2. v. d. Poll N. 54.45; 3. Haast B. 50.07; 4. Fontaine B. 49.95. Kogelstoten: 1. A. de Bruyn N. 14,35.5 m.; 2. Kintziger B. 13,75,5 m.; NEDERLANDS ELFTAL DOOR M.C.C. GESLAGEN. Op de eerste dag van de wedstrijd tussen het Nederlands cricketelftal er. de M.C.C., die op het terrein van Rood en Wit te Haarlem gespeeld wordt, is geen fraai spel vertoond. Het batten was vrij zwak en voor 118 runs zaten de Nederlanders aan de kant. Alleen Leeftink presteerde nog wat en sloeg in korte tijd 27 runs, waarvan 2 vieren en een zes. Verder kwamen in de'dubbele cijfers: Gallois 15, de Villeneuve 16. Om half drie trokken de Engelsen naar de wickets en legden zich op verdedigen toe. De score steeg daar door zeer langzaam. Het bowlen van de Nederlanders, speciaal van Mole naar was goed. Voor het verlies van 6 wickets werd het totaal van de Nederlanders gepasseerd en om half zeven werd bij de start van 122 runs voor 7 wickets gestopt. Gisteren is de match voortgezet. Na een spannende strijd wonnen de Engelsen met 8 wickets. M.C.C. zette de eerste innings voort, welke bij de stand van 122 voor 7 onderbroken werd. Wvkes sloeg er flink op los en scoorde 67 runs. Het totaal werd 186, waarvan Macindoe 19 scoorde. Er waren 28 extra's. In de tweede innings van het Ne derlandse elftal vielen de wickets vrij snel en het scheelde niet veel of de gastheren hadden met innings verloren. Er waren immers op 78 reeds 7 vtfickets meer. Met de Ville neuve en Molenaar steeg het totaal tot 113 en Sanders en de Villeneuve zorgden er tenslotte voor, dat hpt totaal werd 161 runs. Om half vijf, met nog 11/2 uur speeltijd, begonnen de Engelsen aan de .tweede innings en moesten 89 runs scoren om te winnen. In de laatste overs werd dit totaal bereikt, waarna gestopt werd. 3. Houtzager N. 13.68,5 m.; 4. Verhas B. 13.12.— m. Hinkstapsprong: 1. van Egmond N. 14.62 m.; 2. Lourens N. 14.32 m.; 3. Dennis B. 14,09 m.; 4. Machiels B. 13.21 m. Totaal uitslag: Nederland 95 pun ten, België 79 punten. De uitslagen van enkele vrije nüm- mers luiden: 100 m. invitatie dames: 1. Fanny BlankersKoen 12.4; 2. G. v. d. KadeKouöfjs 13.2; 3. X. Stadt de Jong 13.3 sec. 800 m.: 1. Turkenburg Holland 2.3; 2. Wortel, Tempo 2.3.6; 3. Rem Ly- curgus 2.3,7. Olympische estafette: 1. V. en L. 3.44,4; 2. Zwaluwen 3.50,4; 3. Sciomo 3.52,9. LAWNTENNIS VAN SWOL NEDERLANDS KAMPIOEN De uitslagen van de finales der Nederlandse tenniskampioenschap pen, die gistermiddag op de Mets- banen te Scheveningen zijn gespeeld, luiden: Heren enkelspel: Van Swol slaat van Meegeren 6-3 4-6 6-3 7-5. Herendubbelspel: Van Swol en Rinkel s^an Linck en Dehnert 6-2 6-1 6-2. Dames enkelspel: mevr. Roos slaat mej. Hermsen 6-0 6-2. Dames dubbelspel: jneyr. Blaisse en mevr. Lubbers slaan mevr. Blom en mevr Borren 2-6 6-0 6-3. Gemengd dubbelspel: mej Rollin Couquerque en Wilton s^an mevr. Roos en Knottenbelt 6-2 9-7. Australië heeft tenslotte de inter- zone finale van het Daviscup-tour- nooi door een 3-2 overwinning op Tsjecho-Slowakije gewonnen en heeft zich dus gekwalificeerd voor de uitdagingsronde tegen de houders van de cup, de Ver. Staten. ZWEMMEN. Op de laatste dag van de Inter, mi litaire zwemkampioenschappen, die in het Bosbad te Apeldoorn gehouden werden, gaf de commandant lucht macht generaal-majoor Giebel blijk van zijn belangstelling. De uitslagen luiden: De 100 M. vrije slag: 1. H.' Padou (Fr.) 1.2.7; 2a A. Boxem (Ned.) 1.3.8 (nieuw Ned. militair record); 4. F. Ruimschotel (Ned.) 1.5.3. 200 M. schoolslag: 1. J. van Daat- selaar (Ned.) 2.52.5 (nieuw Ned. mil. record); 2. H. Rademakers (Ned. 2.57; 3. R. Laurent (Fr.) 2.57.5. 100 M. rugslag: 1. J. Kroeber (Ned.) 1.15.9; 2. J. Wiest (Fr.) 1.20.3. 400 M. vrije slag: 1. H. P^dou (Fr.) 5.17.2; 2. Geert Jan van Roo (Ned.) 5.28.6 (nieuw Ned. mil. ree.); 3. W. te Kloeze (Ned.) 5.30.9. 3 x 100 M. wisselslag estafette: J. Frankrijk 3.40.1; 2. Ned. 3.41.1; 3. Bel gië 4.13.8. Schoonspringen: 1. Bardugoni (Fr.) 110.56 pnt.; 2. Hernandez (Fr.) 104.10 pnt.; 3. Kettles (Ned.) 96.67 pnt. Waterpolo: Frankrijk—België 31, Nederland—Frankrijk 31. Eind stand Waterpolo: 1. Nederland 4 pnt., 2. Frankrijk 2 pnt., 3. België 0 pnt. WATERPOLO HAARLEM WINT VIJF-KRINGEN - TOURNOOI. Zaterdag werd in het zwembad Heereduinen te Velsen het eerste gedeelte van het vijf-kringenwater- polotournooi verwerkt, georganiseerd door de Velsense Zwemvereniging. Het tournooi wordt in een halve com petitie gespeeld. De uitslagen van Zaterdag luiden: Den HaagRotterdam 52, Haarlem Amsterdam 102, HaarlemDen Haag 2-2, UtrechtRotterdam 0-2, UtrechtAmsterdam 11. Het tournooi werd gisteren gewon nen door Haarlem met 7 pnt. Den Haag bezette door een beter doelge- middelde de tweede plaats voor Am sterdam. Rotterdam werd vierde, Utrecht vijfde. De uitslagen luiden: Amsterdam Den Haag 6—2; Haarlem—Utrecht 72; Rotterdam—Amsterdam 26; UtrechtDen Haag 17; Haarlem- Rotterdam 61. WATERPOLOTOURNOOI A.Z.G. Het is jammer, dat deze zomer de voetbal in Alphen vrijwel niet heeft stilgelegen, waardoor de werkelijke zomersporten het hard te verduren hebben. Daardoor waren Zaterdag middag lang niet zoveel belangstel lenden gekomen naar het Zwembad, waar de Alphense Zwemclub A.Z.C. een belangwekkend waterpolo.-tour- nooi georganiseerd had, als wel moi gelijk ware geweest. Toch was het gezellig in het Zwem bad, toen de eerste ploegen, Blauwe Beugel uit Aalsmeer en Z.Z! en P.C. uit Zwijndrecht-met elkaar de strijd aanbonden. De Aalsmeerders kwa- menr door oogstwerkzaamheden van verschillende leden van hun eerste zevental vrij zwak uit, zodat het Zwijndrecht geen moeite kostte zich voor de finale te plaatsen door met 6-^0 te winnen. Een heel ander beeld toonden Z.L .S. (den Haag) en A.Z.C.. in de vol gende wedstrijd. Het werd een harde strijd, waarbij de Alphenaren geerj fout maakten. De eerste aanvallen waren voor de Hagenaars, doch dan krijgt Coen v. d. Bijl een kans en met een hard schot is het 01. Vlak voordat gedraaid wordt maakt Siep de Jeu er 02 van, maar daarna mar ken de Hagenaars het een tijdlang doelman Gesman tamelijk lastig. De ze bleek berekend voor zijn taak en verrichtte talrijke fraaie safes. Ten slotte weet Edelman de overwinning veilig te stellen en kort daarop fluit de Leidse scheidsrechter van der Reij- den, die uitstekend leidde, het einde. De beide tussenwedstrijden A.Z.C. - comb. (dames) tegen de dames van „Blauwe Beugel" (1—2) en A.Z.C. II (heren) tegen Bodegraven I gaven weinig verheffends te zien. Jammer is het, dat er bij de Alphense reser ves zo weinig goede krachten schui len. Zij verloren met 3—0. Ook Z.I.O.S. had in de verliezers ronde weinig moeite met het zwakke „Blauwe Beugel" en door met 40 te winnen, wisten de Hagenaars de der de prijs in de wacht te slepen. Meer spanning gaf de strijd om de le en 2e plaats tussen A.Z.C. en Z.Z. en P.C. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd en er werd sbms hard, te hard voor vriendschappelijk spel, gespeeld. De doelverdedigers wisten hun doel echter schoon te houden, zo dat 't einde, kwam met blanke stand. De Alphense doelman Gesman was echter beter, want van de 5 strafwor- pen wist hij er 4 te houden. De Zwijn- drechtse keeper, liet er na elkaar 2 door, zodat A.Z.C. dit door haar ge organiseerde tournooi had gewonnen. Arsenal speelde gelijk tegen Huddersfield Town De Cuphouders verloren De Engelse voetbal rolt weer en nauwelijks was de perste Zaterdag middag op een der vele velden af getrapt of het voetbalminnend pu bliek kon voor de eerste goal jui chen. De rechtsbinnen van Hartle pool, die de bal binnen 10 seconden in het vijandelijke net werkte, bracht het eerstedoelpunt van dit voetbalseizoen op zijn naam. Arsenal, de kampioen van het vo rig jaar, begon met een goed gelijk spel in de zware uitwedstrijd tegen Huddersfield Town, evenals Bir mingham City en Newcastle, die verleden jaar in de tweede divisie als eersten eindigden en promoveer den. Bij verscheidene wedstrijden waren meer dan 50.000 toeschou wers, zoals o.m. bij de thuiswed strijd van de cuphouders Manches ter United, die met 2—1 verloren van Derby County, de ploeg, die zij verleden jaar in de halve finale voor de Cup uitschakelden. De uitslagen waren: Eerste divisie: Aston VillaLiver pool 2—1; Burnley—Manch. City 10; Chelsea—Middlesborougr 1—0, EvertonNewcastle Un. 33; Hud- dersf. TownArsenal 11; Man^h. Un.—Derby County 1—2; Preston North EndPortsmouth 22; Shef field Un.—Blackpool 3—2: Stoke City—Charlton Athletic 2—2; Sun derlandBolton Wanderers 2—0; Wolverhamptdn WanderersBir mingham City 22. HET ZILVEREN BAL TOURNOOI. De uitslagen van het op het Sparta-terrein te Rotterdam begon nen voetbaltournooi om' de Zilveren Bal luiden: R.F.C.—Emma 0—3; V.V.V.—Sparta 33 (Sparta w. -m. s.); Eindhoven —Heracles 2—2 (Heracles w. m. s.), EnschedeS.V.V. 10; 't Gooi— H.V.V. .2—2 ('t Gooi w. m. s.). OM DE DOCOS-SUPPORTERS- BEKER L.D.W.S. weer winnaar Als eerste ploegen kwamen' in het veld de U.V.S. combinatieL.F.C., welke strijd eindigde in- een 2-1 over winning voor U.V.S. In deze wed strijd toonde UVS een technische meerderheid, hetgeen door LFC door enthousiasme werd vergoed. Plet eerste doelpunt kwam voor LFC door een misverstand in de UVS- achterhoede. Na 15 minuten maakte UVS door goed doorzetten van de midvoor gelijk (1-lV Na de pauze maakte UVS met een kopbal het winnende doelpunt, waarmede zij zich in de finale plaatste. Hierin kwamen de beide winnaars van de vorige week in 't veld nl. LugdunumL.D.W.S. welke strijd in 0-1 eindigde. De strijd werd aan bei de kanten op zeer sportieve wijze gestreden om de overwinning. Na twintig minuten spelen in de eerste helft gelukte het de midvoor van LDWS met een strak schot de kee per te verrassen (1-0). Na de rust vocht Lugdunum voor de gelijkma ken maar de LDWS-doelman, die op uitstekende wijze zijn doel ver dedigde, liet zich niet meer passe ren, waarmee LDWS zich ook in de ^inale plaatste. Hierna kwam de verliezersronde nl. L.F.C.Lugdunum welke in een 4-3 ov'erwinning voor Lugdunum eindigde direct na de aftrap nam Lugdunum met een gelukkig schot de leiding, we'ke zij na 5 minuten verhoogde (2-0) door toedoen van P. Vermondt. De vermoeidheid begon een woordje mee te spreken. Dit was voor L.F.C. het sein, om beter aan te pakken, daar zij tenslotte vol doende gerust hadden en zij brach ten de stand op 2-2. Vijftien minuten voor het einde leefde Lugdunum i op, waardoor zij met twee. prachtige schoten de stand op 4-2 brachten. L.F.C. probeerde nog alles de stand gelijk te krijgen, doch kon het niet verder brengen dan één doelpunt waarbij de Lugdunum- keeper niet vrij uitging, en -hierdoor de stand op 4-3 bracht, waarmede het einde kwam. Hierna kwam de fi nale: U.V.S.—L.D.W.S. 1-1. Over deze wedstrijd valt niet veel ^e vertellen. U.V.S. was technisoh de meerdere van L.D.W.S.. Na tien mi nuten spelen maakte U.y.S. in bui- tenspe1, wat echter de scheidsrech ter ontging, een doelpunt dat zij handhaafde tot 2 minuten voor het einde en L.D.W.S. een penalty toe gewezen kreeg wegens hands. Deze werd benut en daarmee was de stand 1-1. Bij de beslissing wie van hen de eerste prijs zou krijgen, benutte L.D.W.S. twee van de drie penal ty's en U.V.S. geen één Hiermede legde L.D.W.S. voor de tweede maal 'ag op de DOCOS-supportersbe- ker. Na afloop reikte de voorzitter de heer v. Schie met enige toepas selijke woorden de prijzen uit. L.D.W.S. 1ste prijs; U.V.S. 2e pr.; Lugdunum 3e pr.; L.F.C. 4e pr. DEKEN DE KORTE TOURNOOI VAN ALPHENSE BOYS. 'G. D. A. en Excelsior '20 in de finale. De Alphense Boys organiseerden hun Deken de Korte Bekertournooi, waaraan dit jaar behalye de beker- houdster Amstel Zwaluwen en Al phense Boys een tweetal derde klas- sers nl. G.D.A. en Excelsior '20 deel namen. De beide derde klassers wis ten zich vpor de finale te plaatsen. Excelsior ,20 deed dit dank zij een overwinning op de Boys. Na een spannende kamp bleven zij met 21 in de meerderheid. De Amstel Zwa luwen gingen tegen G.D.A. met 31 ten onder, zodat ook deze derde klas- ser zich voor de finale wist te plaat- sen.A.s. Zondag zal dus gespeeld wor den Alphense Boys tegen de Amstel Zwaluwen in de verliezersronden en G.D.A. tegen Excelsior '20 in de win naarsronde. OM DE RIJNSTREEKBEKER. In het Alphensportpark werd gis termiddag de Rijnstreekbekerserie gespeeld, waaraan door de reserve elftallen van Ajax Blauw-Wit en DOS, benevens Alphen I werd deel genomen. Voor deie wedstrijden, die sinds 1936 niet meer georganiseerd waren, in welk jaar Alphen 1 als win naar" uit het strijdperk trad bestond flinke belangstelling. Het tweede elf tal van DOS werd tenslotte winnaar, nadat het eerst Ajax 2 met 31 en daarna in de fiqale Blauw-Wit met 42 wist te kloppen. De gasten wa ren alle met sterke elftallen, bij Ajax speelden o.m. meer mee, Leentvaar iri doel, Schoordijk, Wolfers, Broekman en v. d. Wijngaarden, Blauw-Wit kwam uit met de doelman van het Nederlands Jeugdelftal Vinck, die in beide wedstrijden pracht staaltjes liet zien. D.O.S. was eveneens met spe lers van zeer goede naam, zoasl van Baggem in doel en o.a. Baljet en van Luin. Alphen heeft tussen dit gc gezelschap een zeer behoorlijk figuur geslagen, door tot tweemaal toe met een gelijk spel uit de bus té komen, nl. eenmaal tegen Blauw Wit II, waarna de Amsterdammers met straf schoppen zich in de finale wisten te plaatspn, terwijl in de verliezersron de tegen Ajax II, na 23 gelijk spel Alphen--de strafschoppen beter nam en beslag wist te leggen op de derde prijs. De prijzen werden na afloop van de wedstrijden door de voorzitter der vereniging, de heer van Zwieten, met e entoepasselijk woord op het terrein aan de respectievelijke aanvoerders overhandigd. De. heer Touw bestuurs lid van Blauw Wit sprak names de deelnemende verenigingen woorden van dank aan „Alphen", voor de goe de organisatie en voor de prettige dag. Uitslagen: AlphenBlauw Wit 2 11, Blauw-Wit wint na strafsch.; Ajax II—DOS II 1—3. Verliezers: AlphenAjax II 22, Alphen wint na strafsch. Winnaarsronde Blauw-WitD.O.S. 2—4. ALPHIA KAMPIOEN VAN ALPHEN Doordat Alphia Zaterdag de beslis singswedstrijd voor het kampioen schap van Alphen niét 52 van ARC heeft weten te winnen, kan dit elftal zich voor een jaar winnaar van dit tournooi noemen. Gelukkig is deze wedstrijd in een behoorlijke ver standhouding gespeeld,- zodat scheids rechter Heeneman het niet eens zo heel moeilijk had. Bij de rust had Alphia dank zij doelpunten van de Hertog en Rijsdam een 20 voorsprong, maar van Duijn zorgde nog juist voor een tegengoal. In de tweede helft wist Alphia het spel in handen te nemen. De doel punten volgden elkander regelmatig op en het werd zelfs 51 voor Al phia, door doelpunten van Rijsdam Bezemer en de Hertog. Koopman maakte tenslotte het tweede ARC- doelpunt zo dat het einde kwam met een verdiende 52 overwinning voor de Oranjehemden. A.V.V.V.U.C. 3—12. Het is gisteren voor AVV een slechte dag geworden. Met 4 invallers werd de strijd aangebonden tegen VUC, die' al dadelijk in de meerderheid was. De oorzaak van de slechte cijfers voor A.V.V. was de plaatsvervan- DAT DE BELANGSTELLING voor de hockeywedstrijd NederlandIn dia zeer groot was.het Wagenerstadion was geheel uitverkocht zal niemand, die de verrichtingen van beide teams op de olympi sche spelen heeft gevolgd, bevreemden. Immers. Zaterdag stonden twee medaille-winnaars tegenover elkdar, India als olympisch kampioen en Nederland als winnaar van de bronzen plak. Een 5-3 zege voor India In Londen hadden de teams el kaar reeds eenmaal ontmoet. Het werd toen een 21 overwinning voor de Indiërs en dat tegen een Nederlands elftal zonder Kruize, maar.de omstandigheden waren toen wel geheel anders. Werd toen op een doorweekt en zwaar veld gespeeld, het terrein te Amstelveen was Zaterdagmiddag als een biljart laken zo glad, terwijl een vrolijk zonnetje zich af en toe door de wol ken priemde. Kortom een veld en een temperatuur, waar de Indische gasten best mee in hun schik waren. Dit bleek al spoedig toen Balbir tezair.'en met Jansen na drie minu ten door onze verdediging sneed en Jansen onhoudbaar langs Richter schoot (01). De onzen waren toen nauwelijks over de middenlijn ge weest. Het leek een eerste symp toom van een zware hederlaag, maar Oranje heeft nü eenmaal een linksbinnen, die Roepie Kruize heet. En het was Kruize, die vier minu ten later toonde, dat ook-.hij „Brits- Indisch" kan spelen. Bij een aanval over rechts plaatste van Heel, na een snelle ren langs de lijn, de bal in de cirkel, waar Boerstra het le der, na een paar vergeefse schiet- pogingen aan Kruize overgaf. Met enkele razend snelle stick-bewegin gen maakte de linksbinnen zich /rij en schoot toen hard langs Francislf (11). Bij een van deze Nederland se aanvallen gebeurde het 'ongelofe lijke: Oranje nam de leidingOp een gegeven moment werd Brom berg, die een uitstekende schietkans had, vrij ruw van de bal afgezet door de linksback Gentle. Dit kost te India een strafcorner. Zuiver gaf Dick de bal aan, uitstekend w/:d deze gestopt en een moment later vloog de- bal kei-hard van Kruize's stick langs enkele donkerbruine be nen in het net (2—1). Het succes aan de andere kant kon echter ook niet uitblijven. Telkens gleden de aalvlugge Indiërs langs Loggere en zijn mannen en bij een van hun bliksemaa'nvallen had een combina tie tussen Fernandes en Jansen succes Precies binnen de cirkel kreeg Jansen, de enige blanke uit de ploeg, de bal in zijn bezit en Richter vond hem pas terug toen hij zich omdraaide (22). Enkele ogenblikken voor rust had de barrevoets spelende Babu succes. Zigzaggend flitste hij langs Drijver en met een diagonaal schot gaf hij India de leiding (23). Een volko men juiste verhouding. He't Oranje team leek nu reeds te zijn uitge speeld .en het was dan ook een ver moeid Nederlands elftal, dat aan de tweede helft begon. Deze vermoeid heid'deed zich reeds dadelijk gel den toen Fernandes een verre pass opving en niemand bij machte bleek zijn solo-ren te stuiten. Ook Richter niet, die na een prachtige eerste helft, zijn eerste mistrap deed, 24. Dit spelbeeld, India voortdurend en sterker in de aanval, Nederland goed en taai verdedigend met af en toe een razendsnelle en gevaarlijke uitschieter, bleef tot het einde toe heersen. Na een kwartier was het. Babu, die er weer eens in zijn een tje tussen uittrok, zijn stick wente lend als een poffertjesbakker _zijn vork, om tenslotte ook de kranige keeper Richter te misleiden (25). Dit was een hockey-exhibitie van de bovenste plank. Met nauwelijks nog een minuut te spelen, besloot Esser een aanval met een lange W9 i Een der vele aanvallen der gasten op het Nederlandse doel. voorzet die door enkele spelers ge mist werd, maar tenslotte bij de vrijstaande van Heel terecht kwam, die de bal zonder moeite langs de uit positie gespeelde Francisk in het doel deponeerde. Onmiddellijk hier na kondigde een der scheidsrechters het einde aan en was deze interes sante ontmoeting, waaruit zowel spelers als publiek veel lering zul len hebben getrokken, met 53 in het voordeel van India geëindigd. OOK BELGlë VERSLAGEN (8—0). Het hockey-elftal van India heeft gisteren zijn zegetocht op het continent voortgezet: na de 53 overwinning op Nederland .Zaterdag j.l. moest het Belgische hockeyteam er met niet minder dan 8—0 aan ge loven. Sportfeesten in Sassenheim De Grasbaanwielerwedstrijden. Hier hadden wij ons meer van voor gesteld en het lijkt ons toe dat de or ganisatie voor zo n nummer meer tijd vraagt. Dat kan zo maar niet in en kele dagen gebeuren. Vandaar ook dat de deelnamen niet zo groot was. Allereerst kregen wij een afval wedstrijd te zien, met 14 deelnemers. Hier viel steeds de laatst aankomende van elke ronde af, totdat tenslotte van Riethoven als nummer een en D. van Beek als 2de winnaar optrad. Daarna een koppel wedstrijd. Zeven koppels stoven over de grasbaan en hier eindigde het koppel Riethoven als no.l, terwijl als 2de de Gebr. van Beek en 3de van de Oever uit de strijd kwamen. TeylingenRijnsburgse Boys 20. Zaterdagmiddag werden door Tey lingen de nederlaag-wedstrijden voortgezet, met de Boys uit Rijnsburg als tegenpartij. Hier is door voetbal liefhebbers genoten van een hoog staand voetbalspel. Toch vielen de Boys dadelijk niet zo mee, omdat Teyl. het stopperssysteem keurig uit voerde, terwijl de Rijnsburgers hier helemaal geen vat op konden krijgen. In het begin waren beiden elftallen aan elkaar gewaagd, hoewel door Teyl in de eerste vijf minuten twee mooie kansen om zeep werden ge bracht. Rijnsburg, dat alle pogingen deed om tot het doel dopr te dringen, stuite voortdurend op de Teyl.-ach terhoeden-. Teyl ging het beter toen de linksbinnen keurig voor doel zet ten. De rechtsbuiten kopte voor de voeten van de midvoor, die ineens in- kogelde (10). Na de thee was Teyl. beslist sterker, maar Fortuna was te-' gen haar. Verschillende mooie kop ballen van de linksbinnen en mid voor hadden beter lot verdiend. Ten slotte behoedde de Boys-keeper zijn elftal yoor grotere nederlaag, hoewel hij nog eenmaal moest zwichten voor een mooi doelpunt van d,e Teyl-mid- voor, die er 20 van maakte. Teylingen 2 speelde voor de neder laagwedstrijden tegen Warmunda 1. welke wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor de Warmonders, zodat deze een mooie kans -maken voor de beker, of Foreholte moet er a.s. Zondag nog anders over denken? Gecostumeerde Voetbalwedstrijd. Het was_2.30 uur toen het gehele terrein omzoomd was van supporters en zeker een duizendtal kinderen. Deze hebben dan ook genoten van de costuuras en de zotste capriolen, wel ke hier werden vertoond. Dat dit af zou zijn was te begrijpen, daar hier de toneelvereniging Caecilia tegen een groep veteranen uit kwam. Zo zagen wij een oud moedertje als bui tenspeler met een sneltrein vaartje op doel afstuiven, terwijl een jonge da me in zwarte japon, menigmaal over haar eigen benen struikelde. Dit ver oorzaakte nogal ongelukken, maar ge lukkig was de ziekewagen op het ter rein en werd de patient weer bijge bracht met een emmer water, tot gro te hilariteit van de aanwezige. gendë keeper, die herhaalde malen ballen liet passeren, welke zonder enige moeite gestopt konden wor den. Daardoor had VUC als het wa re maar voor het inschoppen. Het spel van A.V.V. was niet slecht. De elftallen waren van gelijke sterkte, wat bewijst de vele corners welke AVV te nemen kreeg. Maar behalve spel doet geluk ook veel aan de uit slag af. En het geluk was aan de kant van V.U.C.. In ieder geval was het een echt vriendschappelijke wedstrijd, welke benut werd voor het inspelen voor de a.s. competitie. A.V.V. 2—V.U.C. 2 2—1; A.V.V. 3 —V.U.C. 3 3—1. LisseT.H.B. 51. De tweede wedstrijd van de door Lisse georga niseerde nederlaagwedstrijd ontving Lisse op haar terrein T.H.B. (Haar lem). In deze ontmoeting speelde Lisse aanzienlijk beter. Er werd een vlug en vlot spel gegeven. Geruime tijd oefenden de Lissenaren 'n zwa re druk op het Haarlemse doel, maar voorlopig bleven de doelpun ten uit. Na een half uur wist van Rooyen met een kalm schot de score te openen en nog "voor de rust wist P. Ruigrok de voorsprong te vergroten (2—0). Ook na de hervatting was het spel levendig, maar nu waren beide par tijen aan elkaar gewaagd. De bezoe kers faalden echter geregeld voor het Lisse-doel. Aan de andere zijde deed Lisse het beter en in enige mi nuten tijd had Lisse opnieuw twee doelpunten door Boot en v." Rooyen Ook het vijfde doelpunt kwam1 van Boot. Hierna namen de Haarlem mers het spel in handen, wat spoe dig tot een doelpunt leidde van hun midvoor (51). Hoewel T.H.B. nog verschillende fraaie kansen kreeg, kwam er gfeen verandering in de stand meer. A.s. Zondag komt HBC I uit Heemstede op bezoek. R.K.S.V. Foreholte. De heer A. C. Kant, trainer van Foreholte, hield in het parochiehuis voor de leden der vereniging een lezing over het geen hij tijdens zijn bezoek aan de Olympische Spelen te Londen heeft meegemaakt. Behalve een kort ver slag van de voor Nederland belang rijke wedstrijden, gaf hij op een buitengewoon aantrekkelijke manier de indrukken weer, die hij had op gedaan als Nederlander, temidden van mensen van nagenoeg alle na tionaliteiten, in een millioenenstad verenigd. Hij bracht de hoogtepun ten der Nederlandse successen weer voor de geest en vertelde, hoe onze landgenoten door hun uiterst spor tieve houding, op hun manier pro paganda hebben gemaakt voor ons kleine land en welke onvergetelijke momenten hij heeft beleefd, wan neer eën onzer vertegenwoordigers de hoogste eer wist te behalen. In de leden, die in een vrij groot aan tal waren opgekomen, vond hij een zeer aandachtig en dankbaar gehoor.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6