GESLUIERDE TOEKOMST De inhuldiging van Koningin Juliana Nog geen vrede in Jeruzalem Er wordt weer heftig gevochten De onderhandelingen te Moskou in critiek stadium Beide partijen blijven op hun stukken staan Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMEE- KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1948 39ste JAARGANG No. 11467 Jongensstad" opent jvlL. hedenmiddag zijn Oranje - kamp. Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20S26, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w., f 130 p. mnd., £3.90 p. kwart. Franco p. p. £4.65 Adverts 15 ct p. m.m. Telefoontjes £130 HET LEZEND publiek begint de aandacht te verliezen voor het speleltje rond Berlijn. Geen wonder, want het is vacantietijd en het weer bericht wordt iedere dag met meer spanning bekeken dan welke grote kop ook. Bovendien zijn de journalis ten ook met vacantie, óf ze gaan vol gende week met vacantie óf ze zijn juist terug van hun vacantie en in zo'n tijd staat hun kop er niet naar, cm een serie diepzinnjge bespiegelin gen weg te geven over een gebeur tenis waarvan ze niets afweten. Want er wordt nog steeds gezwegen als het diepste donkerste graf over al les wat er in Moskou wordt bekok stoofd. En Europa over wier lot de teer ling wordt geworpen, wacht gedul dig af. Als het om leven en dood gaat, zijn de mensen gewoonlijk het meest gelaten. Merkwaardig is dat, Anders zouden we misschien-moord en brand geschreeuwd hebben over die vermaledeide geheime diploma tie, waarvan we tegenwoordig niets meer 'willen weten. Alles moet in het openbaar geschieden; geen ge heim gekonkel; de vrije volken wil len weten wat er over hen wordt be slist! Maar in de spannendste ogen blikken aanvaarden wij zonder blik ken of blozen de meest volmaakte geheimzinnigheid, omdat wij besef fen er toch niet buiten te kunnen. De laatste weken zijn vol geweest van druk overleg. Telkens komen de afgezanten der drie Westerse mach ten bij Molotof, stellen zb hun rap porten op en sturen ze naar hun res pectievelijke hoofdsteden, waarna zij weer hun instructies krijgen, waar- mède ze dan weer op Molotof afste venen. Onderwijl gluren de kran tenmensen naar de gezichten van de diplomaten, of ze zuur kijken dan wel glimlachen, en proberen daar uit te lezen wat zij uit hun mond piet te horen krijgen. Het is alles tevergeefs: raden en gissen heeft geen nut, wij worden er niet wijzer van. Dat intussen de spanning in Ber lijn toeneemt vormt geen aanwij zing, dat de onderhandelingen zullen mislukken, want hangende de be sprekingen zullen de beide par tijen natuurlijk alles doen om zo veel mogelijk munt te slaan uit de situatie. Vandaar dat de Russen hun greep om Berlijn niet laten verslap pen en de Amerikanen en Engelsen hoog opgeven over hun succes met de luchtbrug. Er is slechts één duidelijke aan wijzing en dat is de verklaring van Marshall, die de wereld gerust ge steld heeft, dat Moskou geen herha ling van München zou worden. Toen accepteerden de mogendheden alles om maar verlost te worden van het spookbeeld van de oorlog, met geen ander gevolg, dan dat de oorlog daar door juist een flink stuk naderbij kwam. Marshall heeft thans te ken nen gegeven, dat Amerika geen vre de tot elke prijs zal kopen, maar .vastberaden op z'n stukken zal blij ven staan. Dat klinkt erg geruststellend, maar aan de andere kant wordt het er niet helderder op, hoe de beide antagonisten |tot overeenstemming zullen moeten komen. IN DE INTERNATIONALE politiek zijn echter vele dingen mogelijk, welke men op arjder gebied niet voor ^mogelijk zou houden. Tijd win nen is dikwijls een buitengewoon voornaam ding, omdat zich in het verloop van die tijd van alles kan voordoen wat de situatie totaal ver andert. Direct na de oorlog hadden de Rus sen het getij mee, maar nu is de eb ingetreden. Hun invloed ebt weg in verschillende landen en zelfs in die landen, welke trouwe volgelingen schenen, loopt het voor de Sovjets falikant verkeerd. Neem maar eens Joego-Slavië. Geen trouwer Moskou satelliet dan Tito. Maar opeens hlijkt hij banbliksems van de Kominform te verdienen en nu hij daarvoor niet wenst te zwichten, nu hij zich niet buigen wil onder de straffende hand van vadertje gtalin, wordt hij be dreigd met economische sancties. De eerste rebel van formaat onder Mos- kou's bondgenoten en de eerste scheur in het zo hecht schijnende Oosterse blok. Tito staat blijkbaar sterker dan de aanvoerder van de Italiaanse com munisten, Togliatti. Ook daar in Ita lië is het Moskou niet naar den vleze gegaan, met het gevolg dat er „ge zuiverd" moest worden. Togliatti moest verdwijnen en hij is verdwe nen, Weliswaar is de aanslag geen afdoend middel gebleken, maar uit gerangeerd is hij toch. Hij heeft het ziekenhuis kunnen verlaten en is thans een langdurige rustperiode be gonnen, zó lang, dat we zijn naam wel kunnen schrappen van de lijst van hen, die op geregelde tijden van zich doen spreken. Zo kan het getij verlopen en Mos kou dwingen de bakens te verzetten. Men kan daarom nooit zeggen, dat er geen uitkomst is, al lijkt het op het ogenblik een hopeloze onderne ming, om te proberen met de Russen tot overeenstemming te komen. GEEN VERLIEZEN IN INDONESIë De regering maakt bekend, dat in de afgelopen week geen verliezen zijn gerapporteerd. KONINGIN JUL!ANA ZEGELS OntwerperS. L. HARTZ Tekst en waarde-aanduiding: J.van KRIMPEN Zegelgrootte28 x 35 m.m. Watermerk CIRKELS 10 cent: BRONSKLEURIG 20 cent: BLAUW |4878jV. PELT Op 6 September a.s. zullen de P.T. T.-karitoren de eerste zegels worden verkocht met de beeltenis van H. M. Koningin Juliana. Voorlopig alleen in twee waarden n.l. TO cent en cent. Ze worden uitgevoerd in roto gravure, op papier met cirkeltjes wa termerk: een kamtanding van 14j4x 13K, de zegelgrootte bedraagt 28x35, de beeldgrootte 25x32. Voor beide series geldt, dat de druk, van de Firma N.V. Joh. Enschede en Zonen te Haarlem, is. V Grote eenstemmigheid HET debat in de Tweede Kamer over de Regeringsverklaring is begonnen. Er zijn vijf sprekers aan het woord geweest de laatste was de heer Weiter. Van de vier eerste sprekers kan worden verklaard, dat zij alle met groot vertrouwen de Regering tege moet traden. Het waren de fractie voorzitters van K.V.P., P. v. d. A., V.V.D. en Chr. Hist. Unie. Dit is nu het grote voordeel van een Kabinet op breder basis, en hièrin ligt de voornaamste reden, waarom wij naar zulk een Kabinet hebben verlangd: het heeft.in breder kring vertrouwen. En vóóral in deze tijd is dat al opzichzelf een landsbelang, een nationaal belang van hoge orde. Wat het huidige Kabinet voor een soort Kabinet is laat ons vrijwel onverschillig. Het verschil tussen een parlementair en dit extra-parlemen tair kabinet lijkt ons subtiel. Prof. Romme verklaarde, dat de fractie der K.V.P. aan dit Kabinet haar „con structief-critische" medewerking zal verlenen. Naar ons gevoelen zou ook in een parlementair kabinet die me dewerking „constructief-critisch" móeten, zijn. Critisch crtisch in gezonde zin te staan tegenover de Regering is naar onze mening de taak van de Volksvertegenwoordiging, van alle partijen in de Volksvertegen woordiging, hoe die Regering dan ook is samengesteld, al zal er natuur lijk nuance zijn in die crtische hou ding. Het is vanzelfsprekend, dat bij partijen, van wie niemand in de Re gering is opgenomen, die een „oppo sitie" een loyale oppositig vor men, de critische geest zich scherper zal en zelfs ook móet spitsen, dan bij partijen uit wier midden personen, die hun vertrouwen genieten (zij 't dan ook niet critiekloos), in de Re gering zetelen. En, in de huidige Regering hebben niet minder dan vier partijen ver trouwensmensen in het Kabinet. Uit het parlementair debat van gisteren is, zoals wij reeds opmerkten, o.i. reeds gebleken, dat de vorming van een Regering op deze bredere basis de meest gewenste, naar onze me ning: zelfs de énig-gewenste Kabi netsformatie voor deze tijd is. Dat daarbij niet alle partijen tevreden zijn gesteld, is óók waar met na me geldt dit voor de K.V.P., zoals prof. Romme heeft verklaard maar tevreden zijn wij wel, en héél tevre den over het feit, dat in het Kabinet ministers zijn uit vier politieke par-1 tijen. I Wie uitgenodigd worden Tot bijwoning van de plechtige in huldiging van koningin Juliana op 6 September in de Nieuwe Kerk te Am sterdam zullen,- naar de regerings voorlichtingsdienst ons meldt, o.m. de volgende uitnodigingen worden ver zonden aan autoriteiten, deputaties, vertegenwoordigers 'van organisaties en anderen. De leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, de mi nisters, de directie van het Kabinet der Koningin, deputaties van de Overzeese Gebiedsdelen, het Corps Diplomatique en hèt Internationaae Hof van Justitie, de Raad van State, de Algemene Rekenkamer, Hoge Raad der Nederlanden, Bijzondere Raad van Cassatie, vertegenwoordi gers van hoge rechterlijke colleges, presidenten en procureurs-generaal van Gerechtshoven en Bijz. Gerechts hoven, Hoog Militair Gerechtshof, vlag- en opperofficieren van Zee- en Landmacht, deputaties van het K.N. I.L., kapittel Militaire Willemsorde, kanselier der Ned. orden, res.-gene raal-majoor H. Koot (die comman dant der Binnenlandse Strijdmachten was), grootkruizen Ned. Leeuw en Oranje Nassau-orde, Hoge Raad van Adel, landcommandeur en vertegen woordigers van de Souvereine Órde Van Malta en de Orde van St. Jan, hoogste ambtenaren van de verschil lende departementen van Algemeen Bestuur, commissarissen der Konin gin, Gedeputeerde Staten van Nóord- Holland, burgemeesters van de grote gemeenten, voltallige gemeenteraad van Amsterdam, comité Kroningsstad 1948, ere-escorte voor de rijtoer van de vorstin op 6 September, voormalig verzet in Nederland en in Ned.-Indië, vertegenwoordigd door de verschil lende organisaties en groepen en vele oorlogsinvaliden, vertegenwoordigers van de verschillende kerkgenoot schappen, w.o. kardinaal de Jong, le ger en vlootpredikanten en aalmoeze- niers, de commandant van het Leger des Heils, vertegenwoordigers van de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, die als gastvrouwe der Staten-Gene raal in de Nieuwe Kerk optreedt, orde van Vrijmetselaren, vertegenwoordi gers van universiteiten en andere 'in stellingen van onderwijs en weten schap (de schooljeugd- zal vertegen woordigd zijn door twee jongens en twe emeisjes), prominente figuren uit de kunst- en sportwereld (ook mevr. Blankers-Koen krijgt een uitnodi ging), de jeugdbeweging in al haar schakeringen, vertegenwoordigers van de Stichting van de Arbeid en de Stichting voor de Landbouw, de 88- jarige minister van Waterstaat in het kabinet-de Meester (19051908), prof. dr. ir. J. Kraus (prof. Kraus -is de oudste in leven zijnde vroegere mi nister), mevrouw M. T. Steyn, wedu we van de laatste president van" de Oranje-Vrijstaat. De in het buitenland geaccrediteer de Nederlandse diplomatieke verte genwoordigers zullen op 6 September niet hun posten verlaten. Echter zul len wel in de kerk aanwezig zijn onze ambassadeur in Frankrijk jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer als drager Grootkruis Ned .Leëuw en onze gezant bij het Vaticaan. De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zullen zich desge wenst in de morgen van de 6de Sëp- .tember naar het paleis op de Dam begeven. Vandaar zullen zij te voet in cortege onder de pergola naar de Nieuwe Kerk gaan en het gebouw aan de Damzijde betreden. Te kwart over tien wordt in het kerkgebouw de vergadering der Verenigde Kamers geopend. Na voorlezing van het des betreffend Koninklijk Besluit zal de commissie voor in- en uitgeleide van de nieuwe vorstin worden samenge steld. De commissie zal Hare Maje- sleit bij de ingang van het kerkge bouw ontvangen, waarna de voorzit ter dezer commissie koningin Ju liana en prins Bernhard naar hun ze tels op het troon-platform zal gelei den. Hygiënisch melken. De volksge zondheid wordt ten zeerste gebaat door hygiënisch melken. Derhalve zijn z.g. melkcursussen ingesteld, tot stand gekomen door de samenwer king van coöperatieve zuivelfabrie ken, vakverenigingen en landbouw- organisatie's De deelnemers (sters) aan deze cursussen moeten na drie maanden een examen afleggen. Eni ge vrouwelijke cursisten leggen het practische gedeelte van het examen af. Vorstelijke personen in het Amstelhotel De verblijfplaats voor de vorste lijke gasten, die tijdens de jubileum feesten en op de inhuldigingsdag van Prinses Juliana in ons land zullen verblijven, is thans vastgesteld. De keuze is gevallen op het tachtig jaar oude Amstel-hotel te Amsterdam Hier zullen gedurende vijf dagen de koninklijke bezoekers uit Zwe den. England, Noorwegen en De nemarken hun intrek nemen. Met het eigen gevolg, dat de gasten zul len medebrengen en de hofdames en adjudanten, die van Nederlandse zijde zullen worden toegevoegd, zal het gezelschap uit 'vijfenvijftig personen bestaan. Daar het Amstelhotel be schikt over ruim honderd kamers zal het hotel naast de vorstelijke gasten gedurende de jubileum week nog aan 45 andere bezoekers onderdak kun nen bieden. INTOCHT VAN KONINGIN JULIANA IN DE RESIDENTIE. H. M. koningin Juliana zal op 18 September haar officiële intocht in Den Haag doen in de bekende crè mekleurige calèche, waarmede zij ook op de vierde September een rij toer door Amsterdam zal maken. Op 21 September zal H.M. zich per gouden koets en met groot ce remonieel naar de Ridderzaal be geven ter opening van de gewone zitting der Staten-Generaal. HERDENKINGSZEGELS OntwerperS. L. HARTZ Tekst en waarde-aanduiding: J. van KRIMPEN Zegelgrootte: 25 x 36 m.m. Geen watermerk. 10 cent ROODACHTIG ORANJE 20 cent BLAUW |4677|V.P Ter gelegenheid van het 50-jarig Regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin zal het Staatsbedrijf der P.T. T. van 31 Augustus tot en met 30 September speciale herdenkingspost zegels met de beeltenis van H. M. de Koningin uitgeven. Voor de frankering zullen deze ze- gelg, die zonder enige bijslag zul len worden verkocht, geldig blijven tot en met 31 Dec. 1949. Ze worden uitgegeven in twee waarden, n.l. 10 cent en 20 cent op papier zonder wa termerk en met kamtanding 12^x14. De beeldgrootte zal 22x33, de zegel grootte 25x36 zijn. De zegels worden in plaatsdruk uitgevoerd. Op de Donauconferentie werden de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk gisteren uitgesloten van de deelne ming in de toekomstige controle op de Donauscheepvaart, doordat de al gemene commissie met zeven tegen drie stemmen artikel vijf van de Rus sische ontwerp-^onventie aanvaardde. De toekomstige. Donau-commissie zal nu beperkt zijn tot vertegenwoor digers van de Sowjet-Unie, Honga rije, Joegoslavië, Bulgarije, de Oe kraïne en Tsjechoslowakije. Na on- GODS NAAM. Over de Regeringsverklaring schrij vend besluit de Gazet van Limburg: „Tenslotte heeft ons iets getrof fen. Wij waren er in Nederland aan gewend geworden, dat aan het einde van de regeringsverklaring of Troon rede de aanroeping van Godes Hei lige Nclam plaats vond met een bede Gods zegen en bijstand. Wij heb ben dit nu gemist, zij het dan dat de waarde van zedelijke beginselen en die van h^t christendom worden er kend. Moet dit beschouwd worden als de eerste uiting van de aanwe zigheid van een socialistisch premier? Wij betreuren dit in hoge mate en vertrouwen, dat die leden van de regering welke hier positieve begin selen belijden, voor de toekomst her haling van het hier door ons gesig naleerde kunnen voorkomen". pRAAF BERNADOTTE heeft telegrafisch aan zijn hoofdkwartier op Rhodos verzocht om meer waarnemers naar Jeruzalem te zenden, waar op het ogenblik hevig wordt gevochten. Het Arabische Legioen van Transjordanië heeft in de afgelopen 24 uur herhaaldelijk aanvallen on dernomen op de Joodse stellingen in de stad. Waarnemers van de Uno, die gingen kijken wat er aan de hand was, kwamen in de vuurlinie terecht. De Joden hebben Bernadottes laatste voorstellen om tot vrede in Jeru zalem te komen, van de hand gewezen. Hij had de Arabieren en Joden verzocht om eventueel vuren dat op hen na 7 uur gisterochtend geopend zou worden, niet te beantwoorden. De Arabieren hadden zyn verzoek aanvaard. Israël wi| een limiet voor het bestand Uit Lake Success wordt gemeld, dat de regering van Israël de Ver enigde Naties verzocht heeft een li miet te stellen voor het huidige be stand. Voordien moeten, aldus de Joodse regering, de invasielegers uit Palestina verd,wenen zijn of er moet vrede zijn gesloten. Aan een en ander diende de voorwaarde verbonden te worden, dat in geval van mislukking van deze voorstellen, de regering van Israël het recht heeft zelf een actie te voeren om uit de impasse te gera ken. Volgens deze verklaring legt het bestand de regering van Israël z^are financiële oorlogslasten op, belem mert het de vooruitgang en stelt het Israël onder een ingewikkeld systeem van internationale supervisie, „die op de lange duur zeer onvruchtbaar is en nog ingewikkelder wordt door on gewettigde pogingen, de vrijheid van immigratie te beperken". Verder ver klaart de ïe'gering van Israël, dat de aanval te Latroen „een duidelijk be wijs is van de onhoudbaarheid der huidige toestand, daar geen van de door deze oorlog veroorzaakte moei lijkheden in het kader van het be stand kunnen worden opgelost". De Donau-conferentie dertekening van 't vredesverdrag zal voor Oostenrijk de deur geopend zijn en Wisjinski, de Russische gedele geerde, verklaarde, dat hij van me ning was, dat ook voor Duitsland een zetel gereserveerd behoorde te blij ven in afwachting van het vredesver drag. Een Amerikaans amendement, dat deelneming Leoogde voor de Weste lijke mogendheden en Oostenrijk, werd evenals een Frans amendement, verworpen. Deze afwijzing maakt het onwaarschijnlijk volgens waarne mers, dat de Westelijke mogendhe den de nieuwe conventie zullen on dertekenen. Frankrijk en Engeland hebben sinds 1856 deel uitgemaakt van de DonaU-commissie. Katholieke herleving in Duitsland Op indrukwekkende wyze wordt thans te Keulen het zevenhonderd jarig bestaan van de majestueuse Domkerk'gevierd. Kardinalen en bisschoppen uit verschillende Euro pese landen zijn" naar Keulen geko men om er de verschillende kerke lijke plechtigheden mee te maken en getuige te zijn van de viering, die ook vanwege het stadsbestuur is georganiseerd. Intussen maakt men zich te Mainz gereed voor de herdenking van het honderdjarig bestaan van het Insti tuut der Duitse Katholiekendagen. Daarvoor zijn naar alle landen uit nodigingen gezonden; en nu bericht men ons, dat tienduizenden vreem delingen in de eerste week van September te Mainz zullen aanwe- zig zijn. Voor zover mogelijk zullen openlüchtplechtigheden worden ge houden op de Liebfrauenplatz en massale bijeenkomsten in de door bombardementen geheel gespaard gebleven kathedraal. Ook het Uni versiteitsgebouw zal voor vergade ringen worden ingeschakeld. Men stelt zich voor een verantwoording te geven over geloof cn Kerk in het tegenwoordige Duitsland. Man nen van naam zullen belangrijke onderwerpen inleiden als:, sociale vragen, hulpverlening, huwelijk en familie, jeugdbeweging, school en opvdeding, vrouwenvraagstukken, opvoeding en cultuur, pers, film en radio. Voor de jeugd zullen afzon-, derlijke bijeenkomsten worden ge houden. Ook concerten, toneelvoor stellingen, lekenspelen en tentoon stellingen zullen bij gelegenheid van de 72ste Katholiekendag worden georganiseerd. Het hoogtepunt is stellig op Zondag 5 September, als Z.'H. de Paus via een radio-uitzen ding de grote slotvergadering zal toespreken. Ook te München bereidt men een grote Katholieke week voor. Te be ginnen 1 October zal de reeds uit gestelde tweede sociale week wor den geopend. Van 2 tot 5 October komen verschillende onderwerpen van maatschappelijke aard in be handeling. Op Woensdag 6 October worden de conclusies gesteld en zal een grote godsdienstplechtigheid worden gehouden. Kardinaal Faul- haber heeft zich bereid verklaard, de deelnemers in audiëntie te ont vangen. Na de sluiting van deze so ciale week zullen excursies worden gemaakt, o.a. naar het klooster te Ettal en naar Ober-Amm'ergau. De Christelijke Loge. die deze sociale week voorbereidt, hoopt, dat'men ook met' het buitenland contact zal kunnen bereiken. PRIMAAT VAN HONGARIJE KRIJGT GEEN PASPOORT. De Hongaarse regering heeft de primaat van Hongarije, kardinaal Mindszenty, geen paspoort willen verstrekken om zich naar Keulen te begeven, waar op 15 Augustus de feestelijkheden worden geopend ter herdenking van het 700-jarige be staan van de Keulse Dom. J^E JONGSTE ONTMOETING te Moskou tussen de drie Westelijke vertegenwoordigers en Molotof is, naar in Russische kringen te Berlijn verluidt, evenmin als de voorgaande besprekingen met succes bekroond. Op geen enkel gebied is men verder gekomen, en gezien de onoverbrugbare tegenstellingen, die ook in de Russische hoofdstad aan de dag zijn getreden, verwacht men te Berlijn geen wijziging in de situatie. Te Londen verwacht men, dat de drie Westerse diplomaten te Moskou een zesde en laatste onderhoud rrret Molotof zullen hebben. Tenzij de Russen op het laatste ogenblik hun politiek wijzigen zal de Britse afgezant Molotof zeggen, dat verdere onderhandelingen op het ogenblik nutteloos zijn, daar er blij kbaar geen basis kan worden ge vonden voor onderhandelingen over Duitse problemen. Wat te doen als de zaak dood loopt Rusland wil nog steeds, volledige controle over de munteenheid in Berlijn en een belofte van de Wes telijke geallieerden, dat zij „lang zaam aan" zullen doen met hun plannen voor een politieke hervor ming van West-Duitsland, voordat de Russen er over kunnen denken om de blokkade op te heffen. Enge land, Amerika en Frankrijk weige ren echter over geschillen te praten zolang zij geen vrije toegang tot Berlijn hebben. De geallieerden hebben al over legd wat er te doen staat als defi nitief blijkt, dat men niet verder is opgeschoten en de zaak is dood gelopen. Sommige diplomaten te Londèn denken dat Molotof een aanvaard baar aanbod zal doen aanvaard baar dan als een basis voor onder handelingen zodra hij merkt dat de geallieerden geen enkele van hun rechtèn als bezetters willen prijs geven. RUSSEN VERLATEN KOMMAN- DANTURA. Is het toeval of opzet, dat juist gisteren de Russen de Kommandan- tura te Berlijn hebben verlaten? Op 1 Juli j.l. hadden zij de bijeen komst der Kommandantura verla ten en verklaard, dat deze niet lan ger bestond. Zij bleven echter nog in het gebouw om de archieven op te ruimen. Gisteren echter zeiCfèn ze, dat ze klaar waren. Slechts een portret van Stalin en Lenin lietef zij achter. De Russische vlag werd van het gebouw omlaag gehaald. Een koMeJ&it... Hadde ik al de schatten van de wereld, ik gaf ze voor een kinderherte geren, ik. Guido Gezélle.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1