Weer een bronzen medaille voor Nederland Ned. ploeg wint met 91-77 p. Schubart won van de Egyptenaar Foehim Z.-Slavië in de voetbalfinale DONDERDAG 12 AUGUSTUS 194S DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 OLYMPISCHE SPELEN. Bram Charité derde bij gewichtheffen In de wedstrijden der zwaargewichtklasse gewichtheffen wist onze land genoot Charité de derde plaats (bronzen medaille) te bezetten met een" totaalgewicht van 412Y: kg, waarmede hij 2 kg boven het oude olympi sche record van Manger (Duitsland), in 1936 te Berlijn gemaakt, bleef. De winnaar van de gouden medaille was de Amerikaan Davis met een totaal gewicht van 452kg, terwijl de tweede prijs eveneens voor de Ameri kaan, Schemansky, was. In de Empress hall was het gister avond de beurt aan de zwaargewich ten om hun krachten te meten in vreedzame strijd. Aan Nederlandse zijde dong de Ha genaar Charité mee, een gewichthef- fer van internationale klasse van wie gehoopt werd, dat hij zich bij de eer ste zes zou klasseren. En er waren er zelfs, die hem een bronzen medaille hadden toegedacht. En dezulken heb ben het gelijk aan hun zijde gehad. Hierbij moet er op gewezen wor den, dat de concurrentie in deze klas se zeer zwaar was. De Amerikaan Davis b.v. is houder van alle wereld records: 151 kilo voor drukken. 139.5 kilo voor trekken en 174.5 kilo voor stoten en dit zijn prestaties, die door geen enkele andere deelnemer kun nen worden benaderd. Evenwel had de nederlaag van de beroemde Egyp tenaar Touny bij de middengewich ten geleerd, dat ook bij deze kracht mensen inzinkingen altijd mogelijk zijn, terwijl anderzijds weer rekening moet worden gehouden met gewel dige prestaties van athleten omtrent wie in Europa nu niet zo heel veel bekend is. Zo'n openbaring was ook de Ko reaanse middengewicht Kim, die een prachtige derde prijs verwierf. Overi gens was Davis niet de enige Ameri kaanse troef. Er is altijd nog Sche mansky, eveneens een heffer met een grote reputatie. Verder bevonden zich onder de deelnemers onder meer de bekende Brit Knight, van wie Charité enige malen gewonnen heeft, de laatste keer nog slechts enkele maanden geleden. .Dc Egyptenaar Moestafa, de Deen Pete :-n en de Oostenrijker Eibler. Inderdaad zijn de beide Amerikanen Davis en Sche mansky onderscheidenlijk op de eer ste en tweede plaats geëindigd. Davis verbeterde twee wereldrecords en behaalde een totaal van 452 Y- kilo, terwijl Schemansky 425 kilo bereikte, maar op de derde plaats kwam, tot grote vreugde van de heer Perel, voorzitter van de Nederl. Kracht- sportbond, mr. J. N. van den Hou ten. secretaris van het N.O.C. en van de zeer vele Nederlanders, die in de zaal aanwezig waren, onze Ne derlandse kampioen Bram Charité die een totaal van 412/4 kilo naar boven bracht: 2'A kilo meer dan het olympisch record, dat op' naam van Manger (Duitsland- stond sinds 1936. De Nederlander was bijzonder goed in vorm en verbeterde op alle drie onderdelen de Nederlandse records. Na het drukken stond hij tweede achter Davis, de wereldrecordhouder, doch na het trekken kwam hij op de derde plaats achter Davis enSche mansky en wist deze keurig te be houden. Alle negen pogingen, die in elk onderdeel, gelukten hem. Ook de Amerikanen waren op dreef. Davis brak de olympische records voor de drie onderdelen en natuurlijk ook van het totaal. Met het trekken ega liseerde Schemansky het olympisch record en zijn landgenoot Davis be reikte 5 kg meer met het gewicht van 13714. De poging om het wereldrecord te breken gelukte niet, dpch toen hij het buiten het kader van de wedstrijd trachtte werd zijn eigen wereldrecord inderdaad met 3 kg gebroken en op 142H kg gebracht. Met de eerste po ging stootte Davis reeds meer dan het olympisch record (165 kg). Nadat de tweede poging om 177 kg te-stoten mislukte, had de derde poging suc ces, waardoor hij zijn wereldrecord met 3 kg verbeterde. MAATREGELEN TEGEN SCHEIDS RECHTERS EN JURYLEDEN. Zolang het bokstournooi duurt zijn er protesten uit het publiek geko men tegen bepaalde uitspraken van de jury. Men moet er niet al te veel waar de aan hechten, omdat de deskundi gen vlak op de ring nu eenmaal be ter geplaatst en meer bevoegd zijn om te oordelen dan de toeschouwers, die er 50 of 60 meter van af zitten. Evenwel heetf ook de jury d'appèl wier richtlijnen overigens niet al te duidelijk en consequent schijnen te zijn aanstoot genomen zowel aan zekere uitspraken van de jury als aan de wijze, waarop sommige scheidsrechters een gevecht leiden. In totaal zijn er al maatregelen ge nomen tegen 18 van deze officials: de scheidsrechters werden terugge steld tot jurylid en enkele juryleden mogen niet meer als zodanig optre den. Onder hen is een Zwitser, die een naam heeft in de bokswereld en een 17-jarige. ervaring als scheids rechter. Een heidens kabaal ontstond na de match tussen de Uruguese vederge wicht Alves en de Amerikaan John son. Het gevecht stond onder leiding van onze landgenoot Sanders, die de Uruguees enige malen waarschuw de, wat dadelijk protesten van zijn landgenoten uitlokte. Na de beslissing, waarbij Johnson overwinnaar werd verklaard, droe gen de Uruguezen Alves in triomi rond de ring om hem vervolgens op de tafel van de jury d'appèl te depo neren, wat een strenge terechtwij zing aan het adres van de daarbij betrokken Uruguese officials ten ge volge had. Verder heeft de jury d'apipel aan de heer Sanders mede gedeeld, dat hij voortaan nog wel als jurylid maar niet meer als Scheidsrechter bij dit tournooi zal •mnen fungeren. Charité werkte alle beurten af in zijn, bij de Nederlanders welbeken de fraaie soepele stijl en werd her haaldelijk luide toegejuicht door eni geduizenden toeschouwers. Het eind klassement luidt: 1. en olympisch kampioen Davis (V.S.) 137!-, 137)4, 177)4totaal 452)-; 2. Schemansky (V.S.) 122132)4, 170, totaal 425 kg. 3. Charité (Nederland) 127)4, 125, 160, totaal 41234 kg. 4. Knight (Gr. Br.) 5. Moustafa (Egypte); 6. Petersen, (Den.). Daarna kwamen in volgorde Allart (België), Taljaard (Zuid Afri ka) Parera (Cuba) en Dominguez (Peru). Er waren in totaal lodeelne- mers. Nederland-Zwitserland athietiek /"\NDER IDEALE omstandigheden voor de athletieksport zijn gister- avond op de Nenijto-sintelbaan .te Rotterdam wedstrijden tussen Ne derlanders en Zwitsers gehouden. De tijding, dat' de „Flying Dutchmam" Fanny Blankers-Koen, op het terrein aanwezig zou zijn had duizenden toeschouwers op de been gebracht. In de eerste ronde van het sabel- schermen behaalde de Nederlandse olympische equipe een eclatante 13-3 overwinning op de Canadezen. A. F. Hoe vers (Links) in zijn ontmoeting tegen R. Y. Desjarlais, welke hij met 4 tegen 5 treffers verloor. Het Olympisch Bokstournooi Opkopers verkochten hun kaarten voor de helft Terwijl zich boven Wembley een van de vele dagelijkse pias buien ontlastte en de koepels van de stadiontorens schuil gingen in de grote sluiers van regen stond voor de pool een groepje ontgoochelde opkopers hun kaar ten voor de helft van de prijs van de frand te doen. Dit probeerden zij tenminste, maar er was bijna geen vraag naar en dit bewijst eens te meer hoezeer de organisa toren zich vergist hebben met de indeling van het programma, dat alle belangrijke gebeurtenissen in een week samenperste en de minder populaire nummers voor de tweede week bewaarde. Wij hebben de pool en de Em press hal bij de bokswedstrijden nooit meer dan voor een derde» hoogstens de helft gevuld gezien, wat correspondeert met 2 a 3.000 toeschouwers inclusief de hon derden officials en. deelnemers. Gistermiddag kwam Schubart in de tweede ronde der middengewicht klasse uit tegen de Egyptenaar Fa him: Schubart had dank zij zijn su perieure bokskunde in de eerste ron de de Tsjech Prihoda verslagen, ter wijl Fahim de Spanjaard Frontera de baas was gebleven. De Egyptenaar bleek een beweeg lijk bokser, tegen wie Schubart zich stijlvol verdedigde, zijn langere reach goed uitbuitend. Het bleef trouwens niet bij verdedigen wantjiij viel her haaldelijk uit met zijn rechtse waar van er een, goed doorkwam. Onze landgenoot bokste zeer kalm en beheerst in de derde ronde. Hij ontweek, dook en blokte schitterend, stak voortdurend zijn linkse in het gezicht van de Egyptenaar en bleef ook scoren met zijn bliksemsnel uit- flitsende rechtse. Op deze wijze wer den alle tegenoffensieven van Fahim reeds in de kiem gesmoord. Thans was hij ook bij het vechten op korte afstand zeer in de meerderheid, tal van malen plaatse zijn rechtse tegen de kaak van de Egyptenaar. Schu bart heeft deze partij meesterlijk ge bokst, domineerde over de gehele li nie wat techniek betreft, sloeg veel zuiverder en harder en moet een straatlengte op punten voorgestaan hebben aan het einde van de partij. De uitspraak: Schubart winnaar werd met applaus ontvangen. Schubart komt in de derde ronde uit tegen de Brit Wright, die van de Argentijn Garcia gewonnen heeft. Onze landgenoot Corman heeft zich aardig door de eei'ste twee ronden heen gewerkt en een plaats gewon nen in de kwart eindstrijden. Vooral zijn zege over de Birmees Maung was zeer overtuigend en bewees, dat hij kwiek en fel genoeg is om van alle kansen te profiteren. Zodra hij Maung op de „toboggan" had, zoals de Engelsen dat noemen, liet hij er geen gras over groeien en opende hij zo n vernietigend trommelvuur op zijn tegenstander, dat de scheidsrech ter Maung terugzond naar zijn hoek om hem een onnodige afstraffing te besparen. Hij was toen niet meer in staat zich behoorlijk te verdedigen. Gisteravond moest Corman uitko men tegen Soo Ann Han hit Korea het liet zich aanzien, dat dit een heel zware opgaaf zou worden. De Koreaan begon tegen Corman precies zoals men verwacht had: in zijn typische trant op een drafje in komend, het hoofd gedekt door beide vuisten en terugslaande met v/ijd. hoeken, wanneer hij daar kans to< zag. Corman vocht terug en plaatste de eerste treffer van de wedstrijd van links. Ook bij het vechten op korte afstand wist hij herhaaldelijk linkse en rechtse opstoten tegen de kin van Soo te plaatsen. In de tweede ronde bleek Corman vermoeid, hij kwam eenmaal in met het hoofd naar voren waarvoor hij door de scheidsrechter gewaarscnuwl werd, bokste zeer onsamenhangeld alhoewel hij nog enkele malen eer opstoot op de kin van Soo kon plaat sen, waarvan deze zich echter weinig aantrok. Hij moest bij een slagenwis seling op korte afstand zeer veel in casseren en de Koreaan beukte hem met een regen van linkse en rechtse slagen. Hij ging ten slotte neer op een zware rechtse. Toen de scheidsrechter tot tien geteld had en het „out" weer klonk. lag Corman nog steeds op zijn rug. Zo won de Koreaan met K.O. in de tweede ronde waarmede hij zich in de halve finale heeft geplaatst. DE ZESDE ZEILDAG TE TORQUAY De zeilwedstrijden te Torquay na deren het einde. De uitslagen van de zesde wedstrijddag, met dus nog één race voor de boeg, luiden: Firefly-klasse: 1. Denemarken 2 uur 34 min. 44 sec., 2. Frankrijk 2.35.07, 3. Nederland (de Jong) 2.35.33, 4. België 2.36.22. Canada ein digde als 3e, doch werd gediskwali ficeerd. Drakenklasse: 1. Italië 3.09.06, 2. Argentinië 3.09.50, 3. Noorwegen 3.10.07, 4. Nederland (Jonker) 3J0.38, 5. Denemarken 3.11. 6-Meter klasse: 1. Ver. Staten 2.55.06, 2. Noorwegen 2.57.33, 3. Gr. Brittannië 2.58.18, 4. Argentinië 2.59.17. Swallowkiasse: 1. Ver. Staten 1.52.48, 2. Brazilië 1.53.08, 3. Noor wegen 1.53.48, 4. Italië 1.53.56, 5. Por tugal 1.54.24, 10. Nederland (de Vries Lentsch) 1.56.31. Starklasse: 1. Cuba 1.50.09, 2. Ne derland (Bob Maas) 1.51.08, 3. Frank rijk 1.51.35. Italië, die als eerste dooi de finish ging, werd gediskwalifi ceerd, evenals Gr. Brittannië die als 3e eindigde. Groot Brittannië met 3-1 verslagen ZANDER VRIJ GiROTE BELANGSTELLING vond gisteravond de voet- balwedstrijd Zuid-SlaviëGroot Brittannië voor de halve finale van het olympisch tournooi in het Wembley-stadion plaats. Het is een wed strijd geworden, die wel niet te vergelijken is met de eerste halve finale tussen Zweden en Denemarken, maar die de toeschouwers toch op goed voetbal heeft getracteerd. Begonnen werd met een algeme ne opmars, waarna de beide teams zich voor de tribune opstelden en de volksliederen weerklonken .De Zwit sers hadden vervolgens de aardige attentie, Wim Slijkhuis, die een bronzen medaille van de o'ympische spelen meebracht, een grote tuil gla diolen aan te bieden, welke hij ver rast met een glimlach in ontvangst Een grote teleurstelling voor het Nederlandse publiek was ongetwij feld, dat de Zwitserse po'sstokhoog- springer W. Manger tijdens een sprong een zijner vingers aan zijn schoeisel openscheurde, waardoor hij van verdere mededinging was uit gesloten. De wonde is niet ernstig, maar moest in een ziekenhuis ge hecht worden. Even over zeven uur arriveerde Fanny Blankers-Koen, luide toege juicht door de wachtende buiten de poort, zowel als door de toeschou wers op de tribune, waaronder zich een vrij groot contigent Zwitsers be- .'ond, herkenbaar aan de vele rode vlaggetjes met het witte kruis. Begonnen werd met het nummer kogelslingeren. Op dit nummer was W. Steffen vervangen door Vogler De Nederlanders waren hier vrij sterk in de meerderheid. J. H. Hout zager werd eerste met 52.92 meter, waardoor hij echter nog bijna drie meter beneden zijn eigen record bleef. 2. A. G. J. de Bruyn (Ned.) 51.77 m. 3. R. Veeser (Zwit) 45.81 m. 4. Vog'er (Zw.) 42.45 m. Het nummer 400 m. werd een on betwiste overwinning voor O. Hard- meier (49 sec.), die na de eerste ronding van de baan zijn krachten enigszins scheen te verspelen, maar toch nog kracht genoeg had om in de eindspurt de snel naar voren ko mende de Kroon van het lijf te hou den. Tenslotte wist zelfs de Zwitser W. Keiler met miniem verschil twee de te worden. Op 800 meter werd felle striji ge leverd. De Nederlander Mejjborglv Nauwelijks was de strijd begon nen. of de Zuid-Slavische midvoor Volfl miste een prachtige kans. De Britten speelden aanvankelijk zeer nerveus en schenen veel last te heb ben van het zware veld. Geruime tijd ging het spel op en neer zonder dat er sprake was var, overwicht van een der beide partijen. Bij een scherp schot van rechtsbinnen Mitic verrichtte doelman McAlinden een fraaie safe, door het van dichtbij ge loste schot op spectaculaire wijze uit zijn doel te stompen. In de 12e mi nuut leek het erop. dat Groot-Brit- tannië door Mcllvanny de score zou openen, maar door tijdig uitlopen van de Zuid-Slavisehe doelman Sos- paric wist deze laatste het onheil te voorkomen. Na 20 minuten nam Zuid-Slavië de leiding, McAlinden liet een schot van linksbinnen Bobek uit de han den glippen en tergend langzaam rolde de bal in het net. (01). Het duurde echter niet lang of bij een Britse aanval wist de rechtsbuiten Donovan de stand op gelijke voet te brengen. Hierna ontwikkelde zich een felle strijd met beide teams beurtelings in de aanval zonder enig overwicht van een der partijen. De voorhoede van Zuid-Slavië de monstreerde een uitstekend en zui ver samenspel, waarbij tevens een zeker opportunisme werd ten toon gespreid. Dit bleek wel duidelijk uit het tweede Zuid-Slavische doelpunt, dat ontstond, toen een slecht weggewerkte bal onmiddellijk door de actieve Volfl werd ingeschoten buiten het bereik van de Britse doel man. (12). Vlak voor de rust dach ten wij de Britten gelijk te zien maken door een harde, lage kopbal van Mcllvenny, maar met een fan tastische sprong tipte Sosparic de bal uit zijn doel. De tweede helft was nauwelijks begonnen, of een mooie combinatie tussen Mihajlovic en Mitic leidde tot een derde doelpunt voor Zuid-Slavië. Mitic stormde op een afgemeten pass van zijn rechtsbinnen toe en knalde de bal onhoudbaar in het net (13). Hoewel het spel uiters fair bleef, kende scheidsrechter Karei van der Meer toch enkele vrije schoppen aan Groot-Brittannië toe. die echter geen van alle door de Britten werden uit gebuit. Eenmaal ontsnapte het Zuid- Slavische doel op het nippertje aan een doorboring, toen een der backs bij een corner de bal maar nauwe lijks kon wegwerken terwijl de kee per reeds geslagen was. Zuid-Slavië ging, met deze veilige 3'1 voorsprong, hoe langer hoe rustiger spelen en het uitstekend plaatsen deed hun aanval lopen als een goed geoliede machine. De Brit ten daarentegen vervielen steeds meer tot paniek-voetbal en nagenoeg geen enkele bal kwam op de juiste plaats terecht. Zo eindigde deze wedstrijd in een 3,1 overwinning voor Zuid-Slavië, dat nu Vrijdagavond in de finale te gen Zweden zal uitkomen. Weinigen geloven echter, na het aanschouwen van deze wedstrijd, dat Zuid-Slavië, ondanks hun prach tig team-work, een kans tegen de Scandinaviërs maakt. DE OLYMPISCHE KANO WEDSTRIJDEN. De resultaten van de gehouden kano wedstrijden zijn: Eenpersoons Canadian over 10 km: 1. Capek (Tsj. Slow.), 1 u. 2 min. 0.5 sec., 2. Havens (V. S-), 1.02.40.4, 3. Lane (Canada), 1.04.30.3. K 1-Klasse: 1. Frederikson (Zwe den), 50 min. 47.7 sec., 2. Wires (Fin land), 51 min. 18.2 sec., 3. Skabo (Noorw.), 51 min. 35.4 sec., 6. Bobel- dijk (Ned.), 52 min. 13.2 sec. Tweepersoons Canadian over 10 km.: 1. Ver. Staten, 55 min. 55.4 sec., 2. Tsj. Slow., 57.38.5, 3. Frankrijk 5P.00.8. 10 K.M. tweepersoons Kajaks: 1. Zweden, 46 min. 9.4 sec., 2. Noorwe gen, 3. Finland, 6. Nederland (H. P. Stroo en G. Koch). Mobile televisie De B.B.C. heeft ten gerieve van de Engelse radio luisteraars v&le evenementen van de Olympische Spelen per televisie uit gezonden. Om dit mogelijk te maken moest deze mobiele televisie-con- tróle-„kamer" gebouwd worden, die voor de eerste maal gebruikt werd voor de uitzendingen uit de Empire Pool tijdens de zwemwedstrijden. Wat onze ruiters presteerden PRINS BERNHARD TE ALDERSHOT. Z. K. H. Prins Bernhard heeft gis teren een tweede bezoek aan Alder- shot gebracht, waar hij echter slechts een der Nederlandse ruiters aan het werk heeft gezien omdat de heer Siem, wegens kreupelheid van zijn paard Glen's Man" uitviel, waardoor onze ploeg als team moest uitvallen en de heren Van Loon en dr. Ten Cate slechts aan de indi viduele wedstrijd kunnen deelnemen. Het heeft echter weinig gescheeld of „Glen's Man" zou toch in de ring verschenen zijn. Het was namelijk in de namiddag gebleken, dat het paard na wat werk gedaan te hebben veel beter ging dan 's morgens het geval was. De betrokken Nederlandse autoriteiten besloten dan ook het er maar op te wagen en het paard een injectie te geven, voordat het aan de dressuurproef zou deelnemen. Voor. het heropenen van „Glen's Man", die zijn beurt op het programma had laten voorbijgaan, was evenwel de beslissing nodig van een bepaalde commissie van vier personen, die ditmaal uit een Brit, een Argentijn, een Chileen en een Turk bestond. De Turk kon niet gevonden worden, zodat aan het verzoek van Neder landse zijde tot deelneming aan het reeds opgegeven nummer niet kon worden voldaan. Waap men tenslotte heel blij om mag zijn, want het ar me paard zou heden, met' de zware cross vooral helemaal „ip de soep", gereden zijn. De heer Ten Cate, die gisteren als op een na laatste ruiter de ring bin nenreed maakte een heel behoorlijk parcours, waarbij hij echter jammer genoeg een grote fout maakte bij het aanspringen in de galop, terwijl hij even daarna in de galop een slan genbeweging maakte, die als zij gang, en rechte lijn bedoeld was. Fouten, die hem veel strafpunten ge kost zullen hebben. Maar toch maak te het geheei een behoorlijke indruk en vooral het paard deed het goed in de ring, waar reeds zovele goede paarden verschenen waren. Voor „Unique de Genval" behoeft Nederland zich zeker niet te scha men, was de commentaar van de heer Ten Cate na de wedstrijd, het geen we ten volle beamen. De heer Van Loon kreeg een zeer eervolle 26ste plaats van de 45 deel nemers met 271 punten (maximum 400). Dit wil zeggen, de heer Van Loon kwam met de Italiaanse bur- gerruiter Raimonde d'Inzeo, die even eens 271 punten behaalde, op de 26e en 27e plaats. De heer Ten Cate kwam in een groep van drie ruiters, die elk 256 punten haalden en 33, 34 en 35 geklasseerd werden. Het hoog ste aantal punten bereikte de Franse kolonel Jousseaume (322), terwijl op hem volgden de Zwitser Buhler (320) de Italiaan Markies Fabio Mangilli (297) en de Franse kapi tein Chevalier (296). SCHERMEN FINALE SABEL-EQUIPES. De eindstand luidt: 1 en olympisch kampioen Hongarije. 2. Italië. 3. Ver. Staten. 4. België. nam dc kop gevolgd door zijn landge noot Ribbcns. Eerst na 700 m schoot de Zwitser Vjolk/m er naar voren, zo onweerstaanbaar, dat de beide Ne- den1 anders hem de overwinning niet meer konden verhinderen. Zijn tijd was 1.57.4 minuut. Hubler, die Streuli verving, werd vierde met een tijd van 1.58.6 min. Na vier nummers was de stand: Ned 21 p. Zwits. 19 p. De 100 m. was voor Nederland. Lamers was eerste in 10.9 sec, Jo Zwaan tweede in 10.11 sec; W. Bür- gisser (Zw) werd derde in 11.3 sec., W. Giger (Zw.) 11.4 sec. De uitslag van het nummer ko gelstoten was: 1. W. Senn (Zw) 14.17 meter; 2.A .G. J. de Bruyn (Ned) 13.97 m. 3. J. Hirsch (Zw) 13.88 m. 4. J. H. Houtzager (Ned.) 13.41 m. De 1500 m bracht veel spanning. Hoewel Frits de Ruyter van meet af de leiding had, werd hij toch op de voet gevolgd door Waldvogel, maar na 1300 m. ging dc Nederlan der trekken, waarop de Zwitser een antwoord probeerde te vinden en met succes. Doch opnieuw verhoog de De Ruyter het tempo, om ten slotte in een eindspurt over te gaan, die- hem 20 m voorsprong ver zekerde. De Nederlander Groen, die reeds als laatste gedoodverfd werd, leverde een onverwachte verrassing door zich op het allerlaatste ogen blik nog van de derde plaats te verzekeren. Uitslag: 1. Frits de Ruyter (Ned.) 4.1.7; 2. E. Waldvo gel (Zw.) 4.6.1; 3. W. Groen (Ned.) 4.6.8; 4. Meincn (Zw.) 4.7.1. Het nummer 200 m gaf dc Zwit sers geen schijn van kans. 1. G. Scholten (Ned.) 22 sec.; 2. J. Larrf- mers, Ned., 22.1; 3. W. Biirgisser (Zw.) 22.8; 4. E. Dell'Olivo (Zw.) 23.4. De grootste belangstelling ging natuurlijk uit naar dc 5000 meter, waarin de Zwitsers Schudel en Günther (die de plaats van Bernard innam) hun krachten moesten me ten met Slijkhuis en Lataster. Ron den lang drukte het viertal eikaars voetstappen en hoewel het tempo niet snel was, deed Slijkhuis voor lopig geen poging om te ontsnappen. Toch had Günther voor de laatste twee ronden ingingen reeds een achterstand van 30 m, maar Schu del hield voortreffelijk vol. Eerst bij het ingaan van de laatste ronde moest ook Schudel achterblijven. Het werd nog een verbitterde strijd tussen de twee Nederlanders, maar de soepele eindspurt van Slijkhuis maakte aan iedere illusie een einde. Uitslag: 1. W. Slijkhuis, Ned., 14. 58.8; 2. J. Lataster (Ned.) 15.4.4; 3. E. Schudel, Zw., 15.8.8; 4. Günther (Zw.) 15.35.4. De tijd van Lataster was de beste, welke hij tot heden heeft gemaakt. De 4 x- 400 m werd een sensatie. Tot driemaal toe namen dc Zwit sers de leiding, maar de Nederlan ders wisten telkens opnieuw terrein te winnen, totdat ten slotte bij de derde wissel Hardweier er zo'n on genadig tempo inzette, dat hij met bijna drie seconden voorsprong voor zijn land de eer en de punten in de wacht kon slepen. Tijd Zwitser land 3 min. 18 sec., een nieuw Zwitsers record; 2. Nederland 3.20. 9, eveneens een nieuw Ned. record. De uitslagen van de overige nummers waren: Verspringen: 1. Leeuwenhoek, Ned., 6.81 m; 2. Naaktgeboren, Ned. 6.65; 3. Studer, Zw., 6.60; 4. Keiler, Zw., 6.19 m. Hoogspringen: 1. Wahli, Zw., 1.90 m.; 2. Briner, Zw., 1.80; 3. Keyzer, Ned., 1.75; 4. Bulder, Ned., 1.75. 110 m horden: 1. Bernard, Zw., 15.2; 2. Jan ,i Zwaan, Ned., 15.3; 3. Christen, Zw., 15.7; 4. van der Hoe ven, Ned., 16. 400 m: 1. Hardmeier, Zw., 49; 2. Keiler, Zw., 50; 3. De Kroon, Ned., 50.1: 4. Bakels, Ned., 50.4. 800 m: 1. Volkmer, Zw., 1.57.4; 2. Ribbens. Ned., 1.57.9; 3. Meyborgh, Ned.. 1.58.3; 4. Hubler 1.58.6. 100 m: 1. Lammers, Ned., 10.9; 2. Jo Zwaan, Ned., 11; 3. Bürgisser, Zw., 11.3; 4. Giger, Zw-, 11-4 sec. Hinkstapsprong: 1. van Egmond, Ned., 13.51; 2. Lourens, Ned., 13.38, 3. Gilgen, Zw., 13.30; 4. Studer, Zw. 12.41 m. Discuswerpen: 1. de Bruvn,' Ned., 42.94; 2. Brasser. Ned., 41.70; 3. Hirsch, Zw., 40.51^; 4. Bachmann, Zw., 38.97 m. De 4 x 100 m werd een waardige revanche voor Nederland voor het verliezen van de 4 x 400 m. De uit slag wós: Nederland 42 sec., Zwit serland 43.5. Einduitslag: Nederland 91 punten Zwitserland 77 punten. De laatste nummers werden in bijna volslagen duisternis verwerkt, zodat ze moeilijk te volgen waren. Tussen de, laatste nummers door heeft de heer E. Meekes Jr. namens de Rotterdamse Athietiek commis sie zowel Fanny Blankers-Koen Ms Wim Slijkhuis met vriendelijke woorden en bloemen Fanny ont ving bovendien nog een boek ge-huldigd. Mevr. Blankers-Koen reikte na afloop de Rotterdamse Nieuwsbladbeker aan de winnende ploeg uit. maar het werd haar niet gemakkelijk gemaakt, want het pu bliek drong zo op om zijn favoriete te zien, dat jury en deelnemers in de menigte opgingen en de bereden politie er aan te pas moest komen om haar naar de uitgang te gelei den, hetgeen met veel moeite ge lukte.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5