knapt het op De 18e etappe voor Corrieri UIT DE OLYMPISCHE HOEK Kwetsend geschrijf in 'n weekblad DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD ('AGINA 2 TOUR DE FRANCE Het belangrijkste feit van de 18e etappe was de nieuwe inzinking van de Fransman Vietto, die als 45e en laatste binnenkwam, 16 minuten na de winnaar Corrieri. Na het vertrek van Straatsburg regende het gerui me tijd aan een stuk door, en het pe loton peddelde moeizaam voort over de natte weg met een gangetje van nauwelijks 30 k.m. Het duurde lang voordat vijf renners, t.w. Corrieri, Baratin, Martin, Gauthier en Kla- binsky eindelijk een serieuze uitloop poging waagden, die ook gelukte, om dat zij in verband met hun plaats in de algemene rangschikking niet gevaarlijk waren voor de leiders. Al leen de Belg Ockers reageerde in de laatste 20 kilometer. Hij ging achter de vluchtelingen aan, wist ze te achter halen en werd in de sprint alleen door Corrieri geklopt. Van de an dere Belgen gaven Impanis en Schot- te zich al heel weinig moeite, mis schien spaarden ze zich voor de strijd van heden en morgen in Luxembrug en België Dupont van de Belgische B-ploeg en Kirchen maakten samen een val. Maar ter wijl Kirchen met de sohrik vrij kwam kreeg de Belg een hevig bloedende wond aan het voorhoofd en hij heeft een krachttoer moeten verrichten om samen met het hoofd peloton te Metz te ariveren. In de internationale ploeg was men een beetje bezorgd voor Lam- brecht en Klabinsky, die Woensdag in de tijdrit alles gegeven hadden om een goede tijd te maken. Maar ze peddelden er gisteren lustig op los en Klabinsky werd vierde. Janssen en De Ruyter, de twee enig overgebleven Nederlanders, kwamen gisteren met het grote pelo ton binnen, evenals Kirchen, en wer den 12/40 geklasseerd op 33-; minuut van de winnaar Cortier. In het al gemeen klassement staat Janssen nu al drie dagen lang 37 maar De Ruy ter schoof een plaats op en is 42e. De Ruyter's positie is dus verre van veilig, gezien de bepaling van het 'wedstrijdreglement, dat de laatste van het alg. klassement de strijd moet staken. Maar er zijn nog maar drie etappes te rijden, en misschien zal onze landgenoot Parijs net halen. Hij heeft het zeker verdiend. Het klassement van de 18e etappe luidt: 1. Corrieri (Italië) 195 k.m. in 5.54.35. 2. Ockers (België A). 3. Gau thier (Z.O. Fr.). 4. Klabinsky (int. ploeg). 5. Martin (Z.O. Fr.). 6. Bara tin (lie de Fr. en N.O. Fr.) allen in dezelfde tijd als Corrieri. 7. Robic (Fr. Nat. ploeg) 5.56.03. 8. Seghezzi (Italië B) z.t. 9. Brule (Parijs) z.'t. 10. Mathieu (België) z.t. 11. Remy (O. Fr.) z.t. Vervolgens een pelotonrenners, die 12/40 ex aequo geklasseerd wer den in dezelfde tijd als Rtfbic. Hier toe behoorden o.m. de Ruyter, Jans sen, Kirchen, Bartaïi, Bobet, Lam- brecht, Lapebie §n Impanis. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Bartali (Italië A) 124.16.58. 2. Lapebie (Centrum en Z.W. Fr.) 124.41.45. 3. Scholte (België) 124.42.14. 4. Bobet (Fr. Nat. ploeg) 124.45.56. 5. Kirchen (Ned Lux. ploeg) 124.46.43. DE DEENSE PLOEG VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Deense ploeg voor dè wereld kampioenschappen, die van 2129 Augustus te Valkenburg en te Am sterdam gehouden worden, is als volgt samengesteld: Wegwedstrijd Amateurs: Knud Anderssen, Christian Pedersen, Boer- ge Nielsen, Rudolf Rasmussen, Villy Emborg en Freddie Ammentorp. Reserves: Knud Jensen en Wedel Oestergaard. Sprint Amateui's: Axel Schan- dorff, lb Hansen en Evan Klamer. Reserves: Boerge Mortensen en Jens Hemmingsen. Achtervolging Profs: Kay Werner Nielsen. Stayerswedstrijd: Willy Falck Nan- sen en Arne Pedersen. ATHLETIEK L.A.K. WEDSTRIJDEN IN DE LEIDSE HOUT. Donderdagavond werden- in de Leidse Hout, de dames athletiekwed- strijden voortgezet, onder leiding van de L.A.K. De uitslagen waren: Kogelstoten: 1. L. Meerburg (Brun- hilde) 8.23 8 pnt.; 2. Th. Brakel (Ba taven) 7.78^2 7 pnt.; 3. R. Meerburg (Brunhilde) 7.27 6 pnt.. 4. M Rijnvis, (WIK) 6.88 5 pnt. 5. F. Beek (WIK) 6.50^ 4-pnt.; 6. T. van Noort (Spor tief) 6.32 3 pnt.. 7. E. van Weizen (Sportief) 6.19]/2 .2 pnt.; 8. T. van Dorp (Bataven) 6.16^2 12 pnt. Brunhilde 14 pnt.; WIK 9 pnt.; Ba taven 8 pnt.; Sportief 5 pnt. Eindstand klasse Meisjes B: 1. Ba taven 33J^ pnt.: Brunhilde 32pnt.;' WIK 25 pnt.; Sportief 17 pnt. Hoogspringen Meisjes A: 1. A. van Ovost (Brunhilde) 1.47 8 pnt.. 2. J. van Leeuwen (Sportief) 1.42 7 pnt.. 3—4. L. Meerburg (Brunhilde) 1.32 5H pnt.; A. Montfoort (Sportief) 1.32 5'-; pnt.. 5—6. I. Donkers (WIK) 1.22H 3V2 pnt.; M. Hendriksen (WIK) 1.22H 31-2 pnt.: 7. P. Veldhoven (Ba taven) 1.22 2 p.; 8. Th. Brakel (Ba taven) 1.22 1 pnt. Brunhilde 13^2 pnt.; Sportief 12K pnt.; WIK 7 pnt.: Bataven 3 pnt. Eindstand: 1. Sportief 30H pnt.; 2. Brunhilde 29H pnt.. 3. WIK 28 pnt. 4. Bataven 20 pnt. Vèrspringen Dames: 1. E. Panne- koek (Sportief) 5.08 12 pnt.. 2. A. van Ovost (Brunhilde) 4.99 10 pnt., 4. N. Hendriksen (WIK) 4.90 10 pnt.. 4. N. Ju (Brunhilde) 4.86 9 pnt.; 5. P. Veld hoven (Bataven) 4,81 8 pnt.; 6. A. Montfoort (Sportief) 4.70 7 pnt.; 8. E. van Urp (Nw. Br.) 4.31 5 pnt.; 9. R. Robbers (Nr. Br. I) 4 20 4 pnt.; 10. B. van Iterson (Nd. Br. II) 4.09 3 pnt.: 11." N. van Tilburg (WIK) 4.01 2 pnt.; 12. N. van Duyvenbode (N. B. II) 3.85 1 pnt. Brunhilde 20 pnt.. Sportief 19 pnt.. Bataven 14 pnt.; WIK 12 pnt.. N. Brunhilde I 7 pnt.; Nw. Br. II 6 pnt. Discuswerpen Dames:'1. P. Veld hoven (Bataven) 29.22 12 pnt.; 2. R. de la Büe (Nw. Br. I) 26.62'A 11 pnt.; 3. R. Kantebeen (Brunhilde) 24.89 10 pnt.; 4. A. v. d. Kloot (Nw. Br. I) 23.65 9 pnt.; 5. M. Hendriksen (WIK) 22.96 8 pnt.; 6. N. Voorsluys (Nw. Br. II) 21.99 7 pnt.; 7. H. Kroese (WIK) 20.46 6 pnt.. 8. E. Mulder (Sportief) 19.99 5 pnt.. 9. N. van Duyvenbode (Nw. Br. n) 19.49 4 pnt.. 10. T. v. d. Steen (Bataven) 19.42 3 pnt.- 11. R. Heridriksen (Brunhilde) 18.33 2 pnt.; 12. B. de Leeuw (Sportief) 15.33 1 pnt. Nw. Brunhilde 20 pnt.; Bataven 15 pnt.; WIK 14 pnt.. Brunhilde 12 pnt.; Nw. Brunhilde II 11 pnt.; Sportief 6 pnfc 4 maal 80 M. estafette: 1. Brunhilde 42.2 sec. 12 pnt.; 2. Sportief 42.3 sec. 10 pnt.; 3. Bataven 42.7 sec. 8 pnt.. 4. Nw. Brunhilde 6 pnt., 5. WIK 4 pnt. Einduitslag Dames: 1. Brunhilde 102JX pnt.: 2. Nw. Br. I 78J4 pnt.; 3. Sportief 73 pnt.; 4 Bataven 70^ pnt.; 5. WIK 59 pnt.; 6. N. Br. II 45 pnt. Totaal uitslag over beide avond den: 1. Brunhilde 164'< pnt. winnaar van de Wisselbeker (1947 en 1948). 2. Bataven 124 pnt.; 3. Sportief 120H pnt.; 4. WIK 112 pnt.. 5. Nw. Brun hilde I 78H pnt.; 6. Nw. Brunhilde II 45]/z pnt. GOEDE PRESTATIES TE CH1SWICK Arthur Wint, die op de spelen voor Jamaica iiitkomt, won gisteren te Chiswick de 440 yards in 47.4 sec, wat een nieuw Brits record betekent Hij klopte Pike van de Britse Olym pische ploeg met ruim tien meter. Mac Donald Bailey liep met een verband om zijn schouder hij heeft een kleine operatie in de oksel onder gaan de 100 yards in 9.7 sec, een tijd, die s'eohts 0.1 sec. boven het Britse record ligt. Een zwak windje in de rug hielp 'hem bij deze presta tie. DE LOTING VOOR DE ZWEMWEDSTRIJDEN Gisteren had de loting plaats voor de serie indeling der Olympische zwemnummers, en het resultaat is, dat verscheidene bekende cracks al in de eerste series tegenelkaar zul len uitkomen. Zo ontmoet Alex Jany in de eerste serie van de 400 meter borstcrawl de Brit Jack Hale, die houder is van tal van Britse titels en die twee jaar geleden te Brussel op de 200 meter van de Fransman wits te winnen. Verder zitten Ann Curtis (V.S.) en Karen Harup (Denemarken) samen met het Britse meisje Margaret Wel lington in de eerste serie van de 400 meter borstcrawl voor dames. De Brit John Davies tenslote zal het op de 200 meter schoolslag niet gemakkelijk krijgen: hij krijgt al in de eerste serie de Amerikaanse we reldrecordhouder Joe Verdeur te genover zich. TOCH EEN SPRING-EQUIPE NAAR LONDEN. Naar het A.N.P. verneemt heeft het bestuur van het Nederlands comité besloten alsnog een ruiter- equipe naar Londen te zenden voor het deelnemen aan het zware spring concours, dat op Zaterdag 14 Aug. de laatste dag der Olympische Spe len, in het Wembley-stadion zal worden gehouden. Dit zware spring concours bestaal uit een landenwed- strijd, en een individuele wedstrijd, welke nummers tegelijk worden ge reden. De Nederlandse equipe zal bestaan uit de heer Rijks met het paard „Master", kapitein Gruppelaar met „Random Harvest" en majoor de Bruine met „Beiaart". Deze equipe vertrekt 4 Augustus naar Londen. HET OLYMPISCH SCOREBORD. Het reusachtige 33 M.-hoge score bord van het Wembleystadion te Londen zal door 22 matrozen van de Britse marine worden bediend. De uitslagen zullen van de con trolepost worden getelefoneerd en per telex over de vier galerijen van het /scorebord worden verdeeld. A VERY BRUNDAGE ACHT ZIJN TAAK GEëINDIGD Bij zijn aankomst te Londen be vestigde de heer Avery Brundage president van het Amerikaans Olympisch Comité, een vroeger be richt volgens-hetwelk hij in 1949 zijn post zou opgeven. Hij legde er de nadruk op, dat hij niet om de een of andere reden ontslag zou nemen, maar dat hij zich terug zou trekken „Na het baantje 20 jaar lang te heb ben waargenomen", verklaarde hij, „ben ik van mening, dat mijn werk thans gedaan is''. De heer Mahoney, lid van het dagelijks bestuur van het Amerikaans Olympisch Comité, zei- de in dit verband, dat het comité de heer Avery Brundage waarschijn lijk niet zou laten gaan, aangezien hij niemand kende, die de taak zou kunnen overnemen. JONGSTE DEELNEMER WENST EEN ANDERE SPRINGPLANK De jongste deelnemer aan de O.S. de 13-jarige Mund Gunter. kam pioen schoonspringer van Chili, vindt dat de springplank in de Wembley - pool niet soepel genoeg voor hem is. Zijn vader, die in 1926 het Euro pese kampioenschap behaagde zal een verzoekschrift bij het Olympisch comité indienen, ook namens andere schoonspringers, opdat zijn zoon een speciale plank zal mogen gebruiken die beter veert. Deelnemers uit Engeland, Austra lië, Mexico, Argentinië, Egypte Frankrijk en Brazilië -hebben medë- ondertekend. Gunter, die sinds zijn 2de jaar al springt en zwemt voelt zich gelijk een kikker ,even goed thuis in het water, als op het land. Het bevalt hem best in Engeland, alleen ver langt hij naar meei\ zonneschijn. VOETBAL Om de Leids Studentencorps Be ker. Gisteravond werd om deze beker gespeeld tussen de Burgemees- terwijk en de Prof.wijk. De jongens van Prof.wijk waren beter, maar de achterhoed van de Burgemeesterwijk hield braaf stand met als uitblin ker de keeper. Voor de rust maakte Prof.wijk 10 en wist deze voor sprong tot het einde te behouden. In de finale spelen nu Prof.wijk, Haag- wegkwartier en Tuinstadwijk. Om de Van Kintschotbeker. Gisteravond speelde Haagwegkw. Sr. tegen Prof. Senioren. Er ontstond di rect een vinnige strijd met aanvallen aan weerskanten. Na 10 minuten maakt prof.wijk 1—0. Hierna maakte Haagwegkwartier met een pracht kopbal gelijk (11). Nog voor de rust scoorde prof.wijk 21. Na de rust wijzigde Haagwegkw. zijn elftal, hetgeen meer voldeed, maar de ach terhoede van Prof.wijk stond als een rots. Haagwegkw. ging daarna af zakken en Prof.wijk voerde de stand op tot 41 en hiermede komt het einde. In de fnale komen nu Prof. wijk, Maredijk en Tuinstadwijk. WATERPOLO L.Z.C.—MAAS 7—1. Na de teleurstellende wedstrijd te gen Haarlem, gelukkig toen nog met 21 gewonnen, nu een veel beter ge spelde ontmoeting. Aanvankelijk ging het niet zo vlot en zelfs wist Maas met een ver schot de leiding te nemen (01), tot dat LZC door deze tegenslag werd wakker geschud en het samenspel plots veel beter werd. Goede scho ten van Tegelaar en Lut volgden elkaar snel op en doelpunten moes ten komen. Lut was de eerst gelukki ge en met een fraai achterwaarts schot vloog de bal in de touwen (1 1). Het hek was toen van de dam en met de regelmaat van een uurwerk werd het door Lut 21, door H. Ver sluis na goed opzwemmen 31. ter wijl nog voorrust door goed sa menspel tussen Tegelaar en Lut, laatstgenoemde de kans kreeg de stand tot 41 op te voeren. Ook in de tweede helft deed LZC zeer goed werk en nu was het de beurt aan J. v. d. Reyden om met twee goede doelpunten, LZC reeds een 61 voor sprong te bezorgen. Na veel heen en weer zwemmen en enkele gelukkige „reddingen" van de Maas-keeper, uit een straf worp nog 71, waarmede tevens het einde kwam. L.Z.C. 2—Merwede 2 1—2. Di rect na het uitzwemmen zijn de gas ten zeer gevaarlijk, zij schieten ech ter slecht, waardoor doelpunten uit blijven. Ook LZC kan de goede rich ting niet vinden, en mede door te lang wachten gaan goede kansen ver loren. Eindelijk gelukt het Brak uit een strafworp de leiding te nemen 1-0)In de tweede helft ongeveer een gr* spelbeeld, met alleen LZC met meerdere verdedigingsfou- ten, v 'oor Merwede een niet te missen kans kreeg en de stand gelijk kon maken (11). Voor LZC was de wedstrijd zeker nog niet verloren en vlak voor het einde kan Merwede met zeer veel geluk een doelpunt voor komen. Juist in deze aanvallende pe riode, een ongelukkige samenloop enMerwede maakt vlag voor het einde 12. Jammer voor de LZC- kampioenskansen! Het Fordmodel 1949 Journalisten zijn in de gelegenheid geweest, .kennis te maken met het model 1949 van de Fordfabrieken, dat eind Augustus door de Neder landse dochterfabriekm zal worden gebouwd. Het nieuwe model wijkt in uiterlijk geheel af van de oude types. De wagen is veel lager en heeft een hoogte van slechts 1.59 me ter. De spatborden zijn weggevallen en de hierdoor beschikbaar geko men ruimte wordt benut voor een bredere passagiersruimte. Ook ligt de wagen lager op de weg dan de oude Fordmodellen. Het frontaan zicht is evegieens geheel gewijzigd. In plaats van het bekende rasterwerk hebben de ontwerpers in het nieu we model een horizontale stang aan gebracht in het midden waarvan zich een stervormig ornament bevindt. De 8-cylinder motor is vrijwel onveran derd gebleven. Evenals bij de vori ge modellen wordt in het nieuwe een honderd pk. 8-cylinder gemon teerd. Het belangrijkste van het nieuwe Fordmodel is dit, dat men afstand heeft gedaan van de beken de voorbladvering. De wielen zijn in het model 1949 onafhankelijk ge veerd. hetgeen aan de wagen grote stabiliteit verleent. De Amsterdam se Fordfabrieken zullen zo.als gezegd eind Augustus beginnen met het vervaardigen van 2- en 4-deurs Se dans. De Ford-cabriolet 1949 zal niet in Amsterdam worden gemaakt, omdat de prijs daarvan zo hoog ligt, dat de regering het beter oordeelde hiervoor geen deviezen beschikbaar te stellen. Surinaamse voetballers komen naar ons land. Het Surinaamse elf tal zal op 24 Juli uit Pamaribo per K.L.M. naar Nederland vertrekken. De spelers uit de West zullen hier te lande tegen verscheidene Nederland se a'ftallen uitkomen. Hier zijn de Surinamers: staande v.l.n.r. Franklin Wilson, W. de Bois (trainer), Eriede- man Elsbot, Max Woerdings, Henny Gill, Henry Leeuwin, Reinier Zorgvol •Andre Deira, Arthur Babb, André Watson en André Nyman. Zittend v.l.n.r.; Guno Hoen, Fre- derik Purperhart, Rufus Belgrave, Desiré Samson, André Kamperveer, René Nelom én Richard de Clerck GEMEENTERAAD VAN WARMOND B. en W. ten volle gerehabiliteerd Onder voorzitterschap van burge-' meester jhr mr. L. M. E. von Fisen- ne kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwe zig met kennisgeving mevr. H. v. d. Struijs-Scheltenis. Na de gebruike lijke opening en voorlezing van de notulen der vorige bijeenkomst werd door de voorzitter de navolgende ver klaring afgelegd. De voorzitter legt een ver klaring af. Op 2 Juli j.l. verscheen in Elseviers Weekblad een artikel met als op schrift Grote huizen te Warmond". Na lezing van dit artikel heb ik terstond contact opgenomen met een lid van de raad van beheer van ge noemd weekblad, terwijl diezelfde avond in een spoedvergadering van B. en W. de tekst van het antwoord aan Elseviers Weekblad is opgesteld, hetwelk op 3 Juli is verzonden, me de aan. diverse personen en instan ties. Reeds op 5 Juli kwam een redac teur van het weekblad, namens zijn redactie de verontschuldigingen voor de plaatsing van het stuk aanbieden, waarbij hem toen betere inlichtingen werden verstrekt. Op 8 Juli ontving ik voor een be spreking op het gemeentehuis de he ren J. Heitlager en P. G. Marlet, waaroo ik nog nader zal terugkomen. Op 12 Juli had ik in deze gemeente een bespreking met de schrijver van het gewraakte artikel, de heer Ing- wersen, in tegenwoordigheid van het lid van de raad van beheer. Bij deze bespreking heeft de heer Ingwersen terstond zijn verontschul digingen aangeboden en ter zake een volledige verantwoording afgelegd. Hij heeft medegedeeld, dat hij dooi de heer P. G. Marlet was aangezocht om over „Grote huizen te Warmond" te gaan schrijven. Na een bespreking tussen deze beide heren heeft de heer Marlet een uitvoerig geschrift Gezon den aan de heer Ingwersen. Dit ge schrift was door de heer Marlet on dertekend en is aan mij, evenals aan de aanwezige getuige getoond. De inhoud van dit geschrift was nagenoeg van dezelfde strekking als het artikel in Elseviers Weekblad. Enkele dagen later ontving de heer Ingwersen anoniem uit Warmond een copie van een brief, die later bleek nimmer bestaan te hebben. Door dat ret van leugens en intriges heeft de heer Ingwersen zich laten verleiden om te gaan schrijven. Uit de vele protesten die bij Else vier na het verschijnen van het be wuste artikel binner» kwamen, bleek maar al te zeer hoe de schrijver be drogen was. Hij heeft toen een nieuw artikel ge schreven om alles te hei-stellen maar door bijzondere omstandigheden is dat niet gepubliceerd. Dit laatste bleek uit een brief van hem aan het lid van de raad van beheer. Tenslotte verscheen op 16 Juli het artikel „Amende honorable". Nu moet ik nog terugkomen op de bespreking met de heren Heitlager en Marlet, ten gemeentehuize op 8 Juli j.l. Deze bespreking had niet als onderwerp de bewuste zaak, maar bij die bespreking heeft de heer Marlet ongevraagd uit zich zelf verklaard, dat ik geheel ten onrechte vermoed de dat hij iets met deze aangelegen heid te maken had. - Hij verklaarde in het geheel niets af te weten van het geschrijf van de heer Ingwersen en eerst door het mij rondgezonden antwoord aan Elsevier van deze zaak kennis te hebben ge nomen. Hierdoor komt toch de onbetrouw baarheid van de heer Marlet volledig in een helder daglicht te staan. Het college van B. en W. meent in ver band met1 deze kwestie te moeten mededelen, dat de heer Giesbers, aan wien destijds na de begrafenis van de heer Meddens de brief met het verzoek om overleg te plegen was ge richt, tijdens een bezoek aan mij heeft medegedeeld, dat hij het be treurt dat dit aan hem gericht schrij ven heeft gegeven. Hij heeft er in toegestemd om zim leedwezen voor zover zulks nodig mocht zijn openbaar te maken". Met de grootste aandacht hadden de leden deze uiteenzetting gevolgd en algemeen was men_ van oordeel, dat het goed was dat dit zaakje eens goed werd opgehelderd. De Raad neemt een motie aan. Met algemene stemmen werd op voorstel van het lid P. F. Vergeer na bespreking de navolgende motie aan genomen: „De raad der gemeente Warmond; kennis genomen hebbende van het Hendrik de Zeevaarder begint verontwaardigd te sputteren. „Kon je nou niets beters bedenken?" vraagt hij verontwaardigd. „Je trouwste vriend verkeert in doods gevaar en jij haalt het in je hoofd om in een oude jas te willen sterven Geef hem liever een kla-kla-li'a-a-a" pen. Bimmelbam heeft de jas nu he lemaal aan en opeens kijkt Hendrik dwars door zijn vriend heen. Bim melbam wordt steeds doorzichtiger en na enkele ogenblikken is er van hem niets meer te zien. Ook de jas is onzichtbaar geworden. Professor Grimboud raakt helemaal van sreek zijn handen trillen en de bonen in de De woorden besterven hem op de lip- atoombonenmolen rammelen naar geestig mee. „Hé!" roept hij met overspande stem, „Dat is tegen de reglementen. Het past een onschuldig reiziger niet op deze manier te ver dwijnen. Ik kan dit niet dulden. Kom te voorschijn op dat ik u, zoals be schreven in artikel 37, lid 4b van mijn particulier wetboek, tot uwe.." Hier slaat de stem van de professor weer over en hij kan nog slechts on verstaanbare klanken uitbrengen. Plotseling begint echter zijn wapen op een vreemde manier te zwaaien en het ziet eruit alsof iemand po gingen doet om hem de atoombonen molen te ontwringen. De tegenstrib belende vingers van de professor moeten na enige tijd loslaten en het instrument belandt me een grote boog op .de bank naast Hendrik. artikel „Grote huizen in Warmond" van de heer Ingwersen, opgenomen in Elseviers Weekblad Van 3 Juli j.l.. gehoord de uiteenzetting van deze aangelegenheid door de voorzitter en overtuigd van de valse strekking van genoemd artikel; met instemming kennis genomen hebbende van het artikel „Amenda honorable" in dit blad van 17 Juli j.l.; keurt ten sterkste af de rol. die de heer P. G. Marlet en eventuële me dewerkers bij deze publicatie hebben gespeeld; betreurt het dat de eigenaresse van, de villa „Meba" op generlei wijze haar afkeuring over het artikel in Elseviers Weekblad van 3 Juli j.l. heeft kenbaar gemaakt; spreekt zijn góedkeuring uit over het beleid zowel van de burgemees ter als van burgemeester en wethou ders inzake een billijke verdeling van woonruimte in deze gemeente en gaat over tot de orde van de dag". Hierna werd overgegaan tot afwik keling van de agenda. Mededeling werd gedaan van een aantal ingeko men stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Ver eniging van de H. Catharina van Se- nen te Voorschoten om een subsidie in de kosten van het onderwijs van deze school. In afwijking van het be paalde in de bouwverordening werd aan P. J. v. Rijn vergunning ver leend tot herbouw van de door brand verwoeste veestal en hooiberg. Aan de orde,kwam hierna een voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een aanvullend voorschot aan de wo ningstichting „Warmund'a" voor ver betering van de 31 woningen der stichting. Het ligt in de bedoeling in deze huizen de nodige verbeterin gen aan te brengen als opknappen der keukens, vernieuwing van de raam kozijnen, buitenschilderwerk enz. De totale kosten hiervan worden bëgroot op 25.000.Met algemene stem men wordt besloten het gevraagde voorschot te verlenen. Aan genoemde stichting wordt een bijdrage verleend tot dekking van het te kort der stichting over het exploitatiejaar 1946/1947. Bij de ge bruikelijke rondvraag werd gewezen op het snellê-rijden der autobussen in deze gemeente en het slechte uitzicht op het rijwielpad ter hoogte van de Warmundastraat. De voorzitter zeg de toe aan een en ander de nodige aandacht te zullen besteden. Hierna sluiting der bijeenkomst, HET HIJGEND HERT. De Engelse mevrouw Mantle, ijve rig propagandiste tegen alle bloedi ge takken van sport en dus vol bloed anti-jacht, zag enige tijd gele den een door honden opgejaagd en uitgeput hert over haar tuinmuur springen en was dit toeval? een laatste beschutting zoeken tegen de naderende dood onder een groot aanplakbiljet, dat duidelijk het jagen als bloedige sport veroordeelde. Mevrouw Mantle snelde naar bui ten, sloeg beide armen stevig om de nek van het hert en zette zich schrap tegen de honden, die luid blaffende naderden, zowel als de ja gers, die op hun snelle paarden de tuinmuur „namen". „Mag ik u allen verzoeken mijn terrein te verlaten", sprak mevrouw gedecideerd, „en wilt u dé honden terugroepen?" Er viel weinig tegen dit verzoek in te brengen. De teleurgestelde ja gers zagen zich de praCtisch uitge putte buit Ontgaan. „Tja, we konden moeilijk anders doen dan de opvat ting van mevrouw Mantle respecte ren", lichtte de voorzitter van de jachtvereniging later aan een plaat selijk blad het besluit om deze jacht af te gelasten, toe: „We konden ons toch moeilijk met geweld meester van het hert maken, temeer daar wij ons op andermans terrein bevon den." Een ijverig verslaggever inter viewde de redster van het hert, die fier sprak: „Niet dan over mijn lijk hadden ze het stomme dier gekre gen!" Toen de kust weer veilig was en mevrouw Mantle zekerheid had, dat geen enkele hond of jager op de loer was blijven liggen, heeft zij het hert weer in vrijheid gesteld. DE LEVENDE DODE! In 1940 kreeg mevrouw Goder- bam in Engeland "bericht, dat haar man, soldaat in het Britse leger, als vermist beschouwd werd. Later bleek echter dat een en ander op een mis verstand had berust,, maar, waar hij eenmaal als „vermist" geboekt stond, liet men dat zo. Goderham diende zijn tijd uit, keerde naar huis terug, werd met open armen ontvangen door Vrouw en kinderen, wist zien weer zijn oude positie te veroveren en ging aan het werk om zijn vermis sing ongedaan te maken. Talloze kennissen kwamen getui gen, dat hij nog springlevend was. Of dit hielp? Na twee maanden kreeg mevrouw „de weduwe Goderham" officieel bericht, dat haar man in Frankrijk, nabij Parijs, begraven Goderham heeft toen zijn pogin gen .gestaakt zich van het etiket „overleden" te ontdoen. Zelfs heeft hij verklaard binnenkort met de „treurende weduwe" naar Parijs te zullen vliegen teneinde bloemen te brengen op zijn eigen graf! Nam iedereen in 't zwemmen les, De L.R.B. ging op de flesl Leidse Reddingsbrigade

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6