WEGENS VACANTIE GESLOTEN Met JCCaaeMad" VRIJDAG 23 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 EEN TOREN IN DE HUISKAMER. In de toren van de St. Petruskerk gapen grote gaten. Gedurende enige jaren waren het alleen maar gaten, tegenwoordig dragen zij opnieuw met ere de naam van galmgaten. In de tijd echter, dat er niets te galmen was, vonden wij die toren veel ge lijkenis vertonen met een geweldig- grote spaarpot, een stenen bus met openingen boven-in. Misschien, dat de leidende sterren van het paro chiële mannelijk Jeugdwerk eenzelf de indruk is bijgebleven en hen op het idee heeft gebracht de spaarpot toren in te schakelen bij de voeding van hun uitgehongerde kas. Een uitgehongerde kas is nog erger dan een uitgehongerde maag. Met een lege maag kun je nog een tijdje voort, maar het Jeugdwerk kan met een lege kas geen stap verzetten. We kun nen u de verzekering geven, dat de kas léég is en wij, als krant, schamen ons daarom in 't geheel niet de ge liefde en beminde parochianen van de St. Petrus een zachte wenk of flinke por te geven, het mannelijk Jeugd werk bij te springen. Met een reeds door Goethe gelan ceerde gedachte,- dat wie véél brengt Vélen iets brengt, hebben de leiden de sterren een stel acties ondernomen, waarvan de een nog hoffelijker en aanlokkelijker is dan de andere, maar die alle ten doel hebben door velen iets te brengen veel bij elkaar te, brengen. De laatste stunt van het Jeugdwerk is de spaarpot-toren. Een werkelijk goed-geslaagde tekening van de to ren der St. Petrus-kerk wordt aan geboden en tegen betaling van 1. krijgt men de toren in de huiskamer. Met die gulden kunt u er altijd weer mee uit, want op verjaringen en brui loften is de tekening een prachtig ca deau. Degene, die uw milddadigheid van ƒ1.ten geschenke krijgt, ver keert vast en zeker in de overtuiging, dat u er f 5.voor hebt uitgelegd. Wij overdrijven nu eens bij uitzonde ring nietHet is een kloeke teke ning op zwaar plaat-papier, die ten eerste een sieraad is in een deftige huiskamer en tweedens als alle muren reeds vol hangen een door ieder Leidenaar of oud-Leidenaar ge waardeerd geschenk zal zijn. Het ie dus een buitenkansje door ƒ1.aan het mannelijk Jeugdwerk te besteden, een plaat te verkrijgen, die door iedereen getaxeerd wordt op 5. Winst: 4een goeie beurt. De oplage is niet zo bizonder groot. Dus, om teleurstelling te voorkomen en in welbegrepen eigenbelang.... BRANDWEER EN E.H.B.O.- DEMONSTRATIE. uitgebroken. Wilt u onmiddellijk ko- 'dreggen, zonder resultaat. men?" De ondercommandant van Leidse Brandweer Kosten had de te lefoon nog geen minuut op de haak gelegd, of met luid geloei van sire nes kondigde de brandweer zich aan. Het stoppen, uitrollen en aanschroe ven van de slangen was werk van een ogenblik en vier minuten na het alarmsignaal richtte een souitgast zijn pijp op de gevel van het distri butiekantoor aan de Steensehuur, dat verondersteld werd in brand te staan. Verondersteld, want in werkelijk heid was er niets anders gebeurd, dan dat een stel Leidse verkenners, ir de meest onmogelijke houdingen, in het kantoor waren neergelegd, om als slachtoffer gered en verbonden te worden. tijdens een oefening, die gisteravond door de Leidse Brand weer en de Leidse E. H. B. O.-bri- gade gehouden werd. Aan de zijde van .de Steensehuur werd de grote brandladder uitgescho ven en dappere brandweerlieden be gaven zich naar binnen, om de bij dergelijke gelegenheden traditionele oude dame, compleet met kantjes broek. en parapluie-zwaaiende opa van de eerste verdiening omlaag te laten zakken. Verdere gewonden od de eerste etage werden door de brandweerlieden geholnen. terwi'l op de begane grond de E.H.B.O.-bri- gade aan de hulpverlening bezig was. Spoedig werden de eerste brancards naar buiten gedragen en naar de brandweerkazerne getransoorteerd. Ondertussen ging de brandweer verder met de demonstratie en gaf een numertje schuimblussen weg. Weldra was een deel van de gevel I bedekt met 'n vies drabberig schuim, maar omdat het niet echt was kwam er SDoediq een waterstraal te voor schijn, die alle ongerechtigheden weer wegsooot. Dokter J. Teeuwen controleerde tenslotte in de brandweerkazerne het werk van zijn discioelen, maakte aanmerkingen op de foutjes, die bij het verbinden gemaakt waren, en wees de E.H.B.O'ers er op, hoe in sommige gevallen anders gehandeld had moeten worden. Hiermede was de demonstratie ten einde*. De ver kenners werden weer „uitgepakt", het materiaal opgeborgen; het pu bliek droop af en de Steensehuur dommelde weer in de rust van een stille zomeravond. MULO-EXAMEN Voor het Mulo-examen (diploma A) zijn geslaagd: L. G. Landkroon. Leiden; F. W. Buurman, Leiden; M. Splinter, idem; W. Veerman idem; E. Slootweg, Sas- senheim: J. Snaterse, Haarlemmer meer; J. D. Westeneng, Sassenheim; J. de Kruis Alphen aan den Rijn; G. H. Bosnia, Nieuwkoop; D. Buijs, Mijdrecht; W. Foekking. Alphen A. de Ru, Leiden; T. de Ru, idem; M. Schoneveld, Rijnsburg; L. W. Planje, Leiden: M. G. v. d- Bosch, Hazerswoude; K. M. C. Noest, idem; J. Kloos. Noordwijk-Binnen; P. E. Binnendijk, idem. Afgewezen 8. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Antonia Petronel- la d. van H. W. van der Hoorn en M. A. Verheugd; Johanna Christina d. van H. J. Brandt en M. J. Hendrikse; Hendrik z. van J. F. Mechelse en H. P. Bontje; Cornelia d. van D. H. van de Werken en C. van Gelder; Rob bert Erik z. van B. J. Kluit en A. Vollmar; Adrianus Cornelis z. van H. Flippo en J. M. Straathof. t Overleden: G. E. Vlietstra dr.l8j. Ondertrouwd: M. H. Beuken jm. 51 j. en E. M. Chrispijn wed. 42 j.; G. Clements jm. 21 j. en'C. E. van Gooswilligen jr. 22 j.; 1. Hensen jm. 30 j. e nM. van Delft jd. 27 j.; J. van den Hout jm. 31 j. en A. M. Swin- kels jd. 23 j.; M. P. Kuipers wednr. 47 j. en A. G. M. Meijer jd. 38 j.; W de Mooij jm. 25 j. en C. M. van Val- deren jd. 22 j.; G. N. Overdevst jm. 23 j. en M. T. Langezaal jd. 21 j.: L. Schouten wednr. 59 j. en C. Piket wed. 48 j.; M. C. de Vogel jm. 35 j. en J. E. Ladan jd. 32 j.F. Offerman jm. 30 j. en S. M. Weber jd. 22 j.; J. Oostendorp jm. 25 j. en N. E. van Waas jd. 28 j.; J. A. Lut jm. 25 j. en E Lit jd. 26 j.; M. A. J. Gros gesch. 40 j. en P C. van den Bos jdk 27 j.; J. Kooien jm. 27 j. en E. Hamerling jd. 24 j. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Door de tram gegrepen. Doordat de chauffeur voor het indraaien van een inrit aan de Weeresteinstraat niet uitkeek, werd zijn vrachtauto door de tram gegrepen. Het voorbalcon der tram werd ernstig beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op en de tram had 3 kwartier vertraging.. DE ZILK De weg misbruikt. Terwijl J. N zich per fiets naar Noordwijkerhout begaf ontmoette hij op de Cornelia- brug een andere»wielrijder, die uit de tegenovergestelde richting kwam en zig-zags-gewijze rijdende de volle wegbreedte nodig had. N. werd aan gereden en smakte over de weg. Hij bekwam een gapende hoofdwonde en ernstige verwondingen aan beide be nen. Dr. Wösten behandelde het slachtoffer. De dader maakte zich uit de voeten en bekommerde zich niet over zijn slachtoffer. Trouwring terug. De heer vond bij het spitten in zijn voortuin de trouwring terug, die hij 18 jaar geleden had verloren. HOOGMADE Personalia. Onze plaatsgenote Cisca Verbey slaagde voor het ULO diploma. KATWIJK AAN DEN RIJN De 13-jarige O .v. d. Stam uit Am sterdam, gelogeerd te Warmond, was met familieleden aan het strand en werd bij de uitwatering vermist. De politie is reeds twee dagen aan het Gevaar no. 1. Wegens verzuim om te spuiten tegen het Colorado kevers-gevaar zijn drie tuinders ge verbaliseerd. LISSE Bond van Bloembollenhandelaren, Groep III van de Bond vergaderde Donderdagmiddag in „de Nachtegaal alhier; de opkomst was groot. De voorzitter dezer groep (de Duitse groep), de heer P. Hopman zeide, door het grote surplus, dat dit jaar aanwAig zal zijn, noopt er toe, alles te beproeven, ten einde weer een af zetgebied voor de bollen in Duitsland te verkrijgen. Dat al het mogelijke daartoe moet worden gedaan, werd door de vergaderden eenparig er kend. Te dien einde vertrekt volgen de week weer een Commissie naar dat land en waar de Regeringsautori teiten reeds in Frankfort zijn, ten einde een - handelsovereenkomst te sluiten, kan deze materie tegelijk on- 'der het oog worden gezien. NIEUWVEEN JONGETJE ONDER AUTOBUS GERAAKT. Dat de hoek bij de Ned. Herv. Kerk in de Kerkstraat, zoals wij reeds eer der via ons blad aan de daartoe be voegde instanties bekend hebben wil len maken, zeer gevaarlijk is voor het verkeer en dat het keren van de autobussen, mede door de aldaar ge vestigde O. L. school een gevaarlijke verleiding is voor de jeugd, is gister middag door een tweede, doch nu ernstig ongeluk bevestigd, waarvan de 8-jarige Jopie Roskam het slacht offer is geworden. Samen met het zevenjarige zoontje van A. J. v. D., stoeide hij om in de bus te komen, wat door de meeste chauffeurs, met gevoel voor de jeugd wex-d toegestaan. De chauffeur van deze dienst waarschuwde, dat het niet, mocht. Bij het uitstappen kwamen beide jongens te vallen, waarbij Jopie Roskam door de achteruitrijdende bus werd gegrepen. Het ventje liep een ernstige wonde aan zijn linker been op. De toevallig passerende dr. B. Nout. legde een noodverband, waarna het slachtoffer naar het zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. Het dient vermelding, dat de chauf feur geenszins schuld treft. Veelaleer is het noodzakelijk, dat op korte ter mijn maatregelen worden genomen, welke de kans op ongelukken althans tot een minimum kunnen worden be perkt, waarna de omwonenden met verlangen uitzien. bezoeken, nu in staat gesteld wer den daar een hele dag te vertoeven. Pastoor Looyaard droeg om half tien een plechtige H. Mis op, geas sisteerd door kapelaan Eeken en fr. Sommeling, terwijl pater v. d. Post de predikatie hield. Nadat de zieken ontbeten hadden, volgde om 12.15 uur een gezamenlijke aanbidding, geleid door Rector Sondaal. waarna alle aanwezige priesters bij iedere zieke afzonderlijk de handoplegging verrichtten. Des middags volgde een plechtig Lof, gecelebreerd door pastoor Looyaard met assistentie van pater v. d. Post en fr. Sommeling, Rector Sanders hield de predikatie, waarbij hij de deugd van geduld, waarmee vooral onze zieken nog al eens te kampen hebben, belichtte in het kader van ons geloof. Een groot en sterk geloof kan en moet voeren tot een sterke beoefening van de deugd van geduld. Daarna werd het Allerheiligste in plechtige ommegang door de kerk gedragen, en vervolgens verkreeg iedere zieke persoonlijk de zegen met het H. Sacrament, waarbij geza menlijk de aanroepingen verricht werden, zoals die te Lourdes bij de zegening met het Allerheiligste worden gedaan. Het Te Deum werd aangeheven om God te danken voor het feit, dat zovele zieken deze mooie dag hebben kunnen meemaken. Aan het eind van de plechtigheid kwamen de kleine bruidjes iedere zieke een tuil witte bloemen aanbie den. „Poelmeer". Onder voorzitter schap van dr. T. Hugenholtz hield „Poelmeer" een alg. vergadering die helaas zeer slecht was bezocht. Van de 1100 leden waren er slechts twee aanwezig. Het jaarverslag 1947 was opgewekt van toon. De voorzitter doet mededeling van de nieuwe overeen komst met het gemeentebestuur. De exploitatie verricht de gemeente, ter wijl het bestuur alleen de inrirhting beheert. De periodiek aftr. bestuurs leden, de heren G. Groen en Th. v. Vugt, werden herkozen, terwijl al: nieuwe bestuursleden werden aan gewezen mevr. Varenkamp en de he ren I. v. Ingen Schenau. SASSENHEIM Personalia Voor het Mulo diplo ma slaagden G. Roodberg, J. Kourijn, Jac. Westering, H. Snaterse, E. Sloot weg, M. v. d. Laan, A. v. Leeuwen, L. Loogman, E. Rotteveel. Personalia. Mej. B. Roozen be haalde het diploma landbouwhuis- houdschool te Bergen. VOORSCHOTEN plaats genomen, het comité en ook de burgerij, die deze tocht had moge lijk gemaakt. Eveneens huldigde hij het bruidspaar Dijkman, waarop de muziek „een Lang zullen zij leven" ten gehore bracht. Ten slotte heeft dr. M. v. d. Stoel allen dank gezegd voor de ondervonden medewerking en in het bijzonder de heer P. Kaaijk, de spil. waarom alles draait en die. gelukkig weer hersteld, de tocht had voorbereid en geleid. Het was in één woord een buitengewone middag. Geboren: Jan, z. v. H. Noort en D. Havelaar; Alida M., d. van J. C. van der Horst en M. Vlaardinger- broek; Albertha F., d. van A. F. Veerman en J. Bakker; Nelly J. M. L., d. van L. D. Timmermans en W. C. van 't Woud; Nicolaas A. H., z. van N. G. van Valderen en J. Ver schoor; Steven, z. v. J. van Mulli- gen en C. Vos; Marinus, z. van M. van der Burg en C. Kaptein. Gehuwd: P. H. Langeveid 27 jaar en H. M. C. Rijsdijk 26 jaar; A. Zwaan 34 jaar en J. J. de Vet 33 jaar P. G. van der Hoek 33 jaar en P. C. Vink 21 jaar. Ondertrouwd: N. van Vessem 30 jaar en A. G. Lamboo 27 jaar. Overleden: te Leiden: J. H. J. van der Bijl 3 rnnd., te Leidschendam. C. L. M. Bancken 48 jaar geh. met M. J. Soentjes; te Leiden: W. P. van der Krogt 56 jaar ge'h. met Th. Wou ters. NOORD WIJK Personalia. Mej. R. Waasdorp slaagde voor U.L.O.-diploma A. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Onze plaatsgenoot Jac. van der Geest, slaagde voor het Mulo-diploma B. OEGSTGEEST Ziekendag Kerkwerve was gisteren ingeruimd voor de zieken. Uit het middenschip van de kerk waren de banken ver dwenen en hun plaats werd ingeno men door een aantal bedden, waar door des morgens ruim 70 zieken uit de parochie, die anders niet in de gelegenheid zijn het kerkgebouw te Op het Marine Opkomst Centrum alhier, dat in deze gemeente reeds burgerrecht heeft verkregen en in de toekomst nog meer gelegenheid zal hebben het marine cachet aan Voor schoten te accentueren, had gister morgen een korte, eenvoudige plech tigheid plaats. Er was om 8 uur alle hens voor de boeg geblazen, daar de kapitein-luitenant ter zee M. A. J. Deaksema, die eerstdaags naar Indië vertrekt, nadat hij twee jaar het com mando over het centrum heeft ge voerd, het commanda overdroeg aan kapitein-luitenant ter zee J. G. Broek- huyzen. De overdracht geschiedde in aanwezigheid van alle schepelin gen en burgerpersoneel. De nieuwe commandant dankte voor gelukwensen en zeide te zullen trachten de voetstappen van zijn voorganger te drukken. Vrouwenbeweging. De afd. Voorschoten van de Kath. Vrouwen beweging maakte gisteren met. een tweetal „Eltax"' bussen haar zomer- uitstapje. Men vertrok om ongeveer 7.30 uur richting Rotterdam. Hier werd de Maastunnel bezichtigd, waarna men via de Moerdijk Bra bant inreed. In Zevenbergschehoek werd gestopt voor de morgenkoffie. Vandaar reed men naar Breda, waar in Hotel ..Irene" de lunch gebruikt werd. Hier gin,g een hoeratje op, toen men daar tot grote verrassing de drie parochiegeestelijken aantrof, die met de dames meelunchten. Des Middags reed men via Tilburg naar 's-Hertogenbosch. In Hotel „De IJze ren Man" had men ondertussen de thee gebruikt. In Den Bosch moest natuurlijk de St. Jan bezichtigd wor den. In Utrecht werd gedineerd en de laatste rust gehouden. Om onge veer half twaalf arriveerde men weer in Voorschoten, Tilen zeer ge slaagde dag, waaraan ook het weer zijn medewerking verleende. De ouden van dagen een middag uit. De jaarlijkse autotocht met de ouden van dagen werd wederom door prachtig zomerweer begunstigd. Wederom, want nog nooit hebben de tochtgenoten slecht weer gehad. Omstreeks één uur vertrokken, uitgeleide gedaan door een haag van belangstellenden een 60-tal auto's Donderdagmiddag van de Voorstraat in de richting de Vink, om via Rijn dijk, Haagse Schouw, Den Deijl. Pa pelaan en Veursewag in de richting Voorburg, Ypenburg naar Rotter dam te gaan. In Rotterdam werd o.m. langs „ae Maas" gereden, over de Maasbruggen en door de tunnel onder de Maas. om te eindigen in de diergaarde „Blijdorp". Nadat ver versingen waren aangeboden kre gen de, tochtgenoten gelegenheid een wandeling in de tuin te maken en de dieren te bewonderen. Voor en kelen werd de tocht per auto ge maakt, omdat zij slecht ter been wa ren. Omstreeks 5 uur verenigden al len zich wederom in de restauratie en deelden jonge dames pakjes met belegde broodjes uit. Er werd huis waarts .gereden via Den Haag en omstreeks half acht werd Voorscho ten weer bereikt, alwaar de stoet door een grote menigte belangstel- lenden en door „St. Laurentius'' en „Benvenuto" werd opgewacht en naar Hotel „Het Wapen van Voor schoten" gebracht. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven, die vergezeld van zijn echtgenote de tocht als autobestuurder had meege maakt, dankte, toen allen hadden LAATSTE BERICHTEN Gistermiddag is de 8-jarige Jacob de Ruiter uit de Zuidpolderstraat te Rotterdam, toen hij op een rijdende melkwagen wilde springen, onder de wielen terecht gekomen. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Zuiderziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst overleden bleek te zijn. IN HOTELKAMER GESTIKT In een kamer van een hotel aan de Stationsweg te 's-Gravenhage werd hedenmorgen om zeven uur brand ontdekt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, vond zij in de kamer, het stoffelijk overschot van de 44- jarige matroos Pieter de R. uit Am sterdam. Vermoed wordt, dat de matroos op \>ed een sigaret heeft gerookt en dal het beddegoed in brand is geraakt. De matroos is waarschijnlijk door de rookontwikkeling gestikt Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal ver voerd. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. TWEEDE ZOMERCURSUS VOOR BUITENLANDSE STUDENTEN TE LEIDEN. Door jhr. mr. C. J. A. de Ranitz geopend. Voor de tweede maal treedt de Leidse universiteit op als gastvrou- we voor een groot aantal buiten landse studenten, die een academi sche zomercursus zullen volgen, wel ke gisteravond op officiële wijze is geopend en welke tot 6 Aug. zal voortduren. Het vorig jaar, ter gelegenheid van de eerste zomercursus, werden de culturele en sociale problemen be handeld, samenhangend met de ver stedelijking der samenleving, nu zal men zich voornamelijk bezig houden met de problemen en aspecten van de verhouding tussen beschaving en moderne maatschappij, in het bijzon der ten aanzien van de bevolkings vraagstukken, de opvoeding en het ontspanningsleven. Rond 150 studenten uit tal van landen nemen dit jaar aan de cur sus deel, w.o. ook vijf Duitse stu denten, die door de Ned. regering zijn uitgenodigd en van het Geal lieerd bestuur in Duitsland toe stemming o verkregen naar hier te komen. Gisteravond vond de officiële ope ning van de cursus plaats in het Groot Auditorium der Leidse Uni versiteit. Tal van studenten waren reeds aanwezig, anderen arriveerden eers laat in de avond. Onder de autoriteiten merkten we o.m. op ba ron de Vos van Steenwijk, presi dent-curator der universiteit, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, hoofd van de af deling Hoger Onderwijs van het De partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de rector-magni- ficus, prof. mr. J. C. van Oven, prof. dr. A. W. Bijvanck, die de leiding van de cursus op zich heeft genomen, mr. K. Wiersma, secretaris van het college van curatoren en de heer F. W. Hondius, die het secretariaat van de cursus waarneemt, alsmede de heer Steph. Menken, wethouder van soc. zaken der gemeente Leiden, Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz heette uit naam van de Minister van On derwijs in het Engels, Frans en Duits de aanwezigen hartelijk wel kom in de oudste universiteit des lands, om er vervolgens op te wij zen, dat het doel van deze cursus voornamelijk is bij te dragen tot her stel van het oude Europa en dat men dit doel tracht te bereiken door behandeling van vraagstukken, wel ke zowel hier te landen als in die, waaruit de verschillende deelnemers komen, van het grootste belang zijn. Ten aanzien van de deelnemende Duitsers sprak jhr. de Ranitz de hoop uit, dat ook zij hun aandeel zul len geven in geestelijke wederop bouw van Europa. Prof. dr. A. W. Bijvanck, die hier na het woord verkreeg, begon zijn toespraak met te wijzen op de ver schillende belangrijke herdenkingen, welke dit jaar hier te lande zullen worden gevierd, om vervolgens te wijzen op de bijzondere plaats, wel ke dit Groot Auditorium in deze universiteit inneemt, omdat het een historische plaats is, waar alle bij zondere gebeurtenissen gevierd of herdacht worden. Daarna weidde prof. Bijvanck in de brede uit over het programma en somde in het kort alle te behande len onderwerpen op, om vervol gens en overzicht te geven van de te houden excursies en van de ste den, die in het kader daarvan zullen worden bezichtigd. Na afloop hiervan vond in de aca demie een kennismfekingsreceptie plaats. Hedenmorgen te 10 uur vingen de eerste colleges aan, waarbij als eer ste onderwerpen behandeld werden sociale aardrijkskunde en de econo mische en sociale geschiedenis van Nederland. Na een gezamenlijke lunch in res taurant „De Doelen" vonden in de na middag besprekingen plaats over de des morgens behandelde onderwer pen, waarna er te half vijf een ont- cangst was ten stadhuize door het Leids gemeenebestuur. BINNENLAND. Naar wij vernemen is benoemd tot burgemeester van Eemnes (prov. Utrecht) de heer E. J. M. Kolfscho ten, die op' 16 Augustus a.s. zijn ambt zal aanvaarden. Tot op heden was de heer Kolfschoten werkzaam op de secretarie te Edam. De nieu we burgemeester is lid van de Ka tholieke Volkspartij. Gistermiddag is de 60-jarige P. Kraayeveld uit de Jacob Catslaan te Schiedam in de Marconistraat met zijn rijwiel tegen een passerende vrachtauto aangereden. De man was op slag dood. Aires te Kopenhagen verw. EEM- DIJK 20 Juli van Vera Cruz te Tam- pico HEELSUM 22 Juli van Rotter dam te Hamburg HELDER 21 Juli te Trinidad verw. HUGO DE GROOT 22 Juli van Makassar te Seharang. KELBERGEN 21 Juli dwars van Oporto LARENBERG pass. 21 Juli Ouessant. LEKHAVEN 22 Juli te Rio Grande do Sul. LEMSTERKERK 21 Juli van Khoramshar te Abadan. LIMBURG 21 Juli van Los Angelos te San Francisco LOOSDRECHT 21 JuU van Bombay naar Dubai MA- NOERAN pass 21 Juli Dondrahead MEERKERK 21 Juli te Colombo MAAS 21 Juli van Antwerpen te Pa ramaribo. MIJDRECHT 22 Juli van Port Arthur te Thameshaven .ODI- NA 21 Juli van Port Said OSSEN- DRECHT 26 Juli van Puerto Padre te Liverpool verw en niet 24 Juli. OVERIJSEL 21 Juli in Panama-ka naal PAPENDRECHT 21 Juil van Beaumont te Hull. PERICLES 20 Juli van Montevideo naar Santos. POE- LAU LA UT 21 Juli van Singapore naar Batavia ROEPAT 21 Juli te Sin gapore RONDO 21 Juli van Batavia naar Singapore. RIJNLAND 22 Juli te Buenos Aires SALATIGA 21 Juli 10.45 te Suez verm. 22 Juli bij dag licht vand„aar naar Rotterdam. STAD LEIDEN 22 Juli van Houston te Rot terdam verw. STAD SCHIEDAM 21 Juli van Bordeaux SOMMELS- DIJK 21 Juli van New York naar Baltimore GTANVACPENDOPO 21 Juli bij Miri SUMATRA pass. 21 Juli naar Santa Fé VENUS 21 Juli van Sabang. TAMO 21 Juli van Rosarip Genua te Livorno WELTEVREDEN 21 Juli te Port Said. ZEELAND 21 Juli van Londen op de Tyne. ABBEKERK, 22 Juli van Fre- mantle. ALDERAMIN, 22 Juli van Amsterdam te Bahrein. ARENS- KERK, 22 Juli van Alexandrië. AXELDIJK, 22 Juli 400 mijl Z.O. v. Socotra. GROOTE BEER, 23 Juli van Soerabaye te Batavia. INDRA- POERA, pass. 22 Juli 12 uur Gibril- tar wordt 26 Juli 20 uur aan de Hoek van Holland verw.. KEILEHA- VEN, pass, 22 Juli Kaap Verde, MOLENKERK, 22 Juli van Kobe te Shanghai. POLYPHEMUS, pass. 22 Juli Straat Messina. PRINS MAU- RITS, 22 Juli 420 mijl West nrd. West van Scillies. ROTTI, 22 Juli v. Colombo naa Bombay. STREEF- KERKe 23 Juli te Rangoon. TERNA- TE, pass. 22 Juli Malta. WESTLAND, 22 Juli van Baria. WATERMAN, 22 Juli 150 mijl zd oost Dondrahead. WELTEVREDEN, 22 Juli 1.30 uur v. Port Said. SCHEEPSBERICHTEN ALDEGONDA 21 Juli van Singapore te Bangkok, ALPHARD pass 21 Juli Las Palmas. ANTONIA 21 Juli van Batavia naar Pladjoe. ALCHIBA 21 Ju'i van Rio de Janeiro. ALHENA 21 Juli van Montevideo. CISTULA 22 Juli van Pladjoe naar Singapore DELFSHAVEN 22 Juli van Buenos MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Juli. Vee. Aan voer: 11 Fokstieren, 6 Slachtdieren, 64 Kalf- en Melkkoeien 400800, handel t. vlug, 103 Varekoeien ƒ300 500, handel z. m., 70 Vette koeien, 7 Pinken, 7 Vette kalveren, 102 Nuch tere kalveren, 100 Vette schapen, 150 Weideschapen 50—80, handel z. m. 240 Lammeren, 2 Zeugen, 87 Mest- varkens ƒ60—80, handel z. m., 328 Biggen 4060, handel z. m., "4 Paarden, 12 Veulens 100—175. han del z. m., 21 Bokken en geiten. Kaas. Aanvoer: 84 partijen zware Goudse kaas ƒ176—174, Goud se kaas le srt. 170—169, handel goed, id. 2e srt. 167—169. 10 par tijen Leidse kaas 160—164, handel met opzetrecht. Totaal aanvoer 94 KATWIJK a. d. RIJN, 22 Juli Groente. Waspeen 1216. idem II 10—12.—, Bospeon 13.90 kroten ƒ4.60—4.90, Tuinbonen 21. 25.10, Aardappelen, bonken ƒ6.40— 11.—, idem grote ƒ6.60—12.—idem Drielingen ƒ3—8.—, idem kriel ƒ4— 5.—, Kroten p. 100 kg. 13—15.—, Sla 6.407.70, Doppers 2.50, Princesse- bonen ƒ63.4064.10. VEUR, 22 Juli. Groente. Tomaten 4250 cent, komkommers IA 912 cent, idem I 6—11 cent, idem II 7— 10 cent, idem in 57 cent, bloeip- kool IA 3745 cent, idem I 3436 cent, idem II 30—33 cent, idem III 2125 cent, sla 3.506.50. stoof- sla 57 cent, andijvie 57.60, spi nazie 1418 cent, peen 19—23 cent, postelein 2631 cent, rode lassen 9072 cent, tuinbonen 2532 cent, stamfbonen 5765 cent. IS ONZE ZAAK GEHEEL VAN MAANDAG 26 JULI TOT EN MET ZATERDAG 31 JULI 1948 KOFFIE- EN THEEHANDEL Firma Wad. B. N. J. T. MOLKENBOER HOGEWOERD 15, LEIDEN, TELEF. 21158 PTT. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST 'S-GRAVENHAGE administratieve krachten Verei3te: Diploma MULO-A of B, bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klasse van een HBS of mms met 5-J. cursus of daarmede gelijkgesteld diploma. Aanmeldingen in persoon of schriftelijk bü het Bestuur van de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. alwaar ook nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op alle werkdagen (beh. Zaterdags) van 9-13 en 14-17 uur. 2 Strandemmers 1.10, schopjes 50. ballen 65-100, zandvormen 3 voor 25 ct. bootjes 1.35. fluitjes 20 ct., fietsvlaggetjes 25. repara tiedoosjes. isolatieband, pe dalen, sneren, kettin" |n, Philipslantaarn 13.50. bin nenbanden, solutie, reflec tors, fietsstoeltjes, prima Franse fiets 90. Bernard Schulte Voorhout. 6327 2 Vacantie artikelen: rugzakken, veldflessen, drinkbekers, bagagetas, cJips voor racket, stofbril len. zeepdozen, leren rie- rnep, touw, batterijen, zon nebrandolie. vaseline, zelf- 'oinders, jasbeschermera, leien zadeldekken, fiets sloten, nikkelen bellen, fietspompen. Bernard Schulte, Voorhout. 6328 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd, St. Joseph en de H. Antonius voor verhoord gebed, na het houden van de krachtdadige Noveen der Drie Weesgegroeten. 2 Weckringen 4. beugels 15. citroenpersen, komkom merschaven, aluminium nachtpotten 2.45, stenen 1.65, witte 2.60, emaille 3.15, bazarbak van 5.25 nu 4.25. aluminium schalen en pannen 10 pet. korting, lepelrekken 7.22 nu 6.25 rekje met draadartikelen nu 1.25, bedkruiken nu 2.Bernard Schulte te Voorhout. 6326 2 Boerderij De Poppenkast Voorschoten. Voorstellin gen: Zondag 25 Juli 3 uur 15 Imprompter; Donder dag 29 Juli 8 uur 15. De Blinde Koning. Tel. 551. Plaatsbespreken. Tel. 574. 2 Voor kampeerders: ver banddoos. haarkam, zeep- doos. tandpasta, tanden borstel, crème, scheerzeep, scheermesjes, scheerappa- raat, citronelolie, spons. Al deze artikelen koopt men in Nolet's Drogister, Mors- weg 5. 6304 2 Gasmaskers draagt men niet op een bruiloft, maar wel feesthoedjes. in vele moderne modellen vanaf 20 cent. Voor slingers, toeters, lampions, vuurwerk, ser pentines, fopartikelen naar de Volle Neef, Diefsteeg 19 2 Accordeon. Hohner, Scandalli, Soprani of an der goed merk a contant te koop gevraagd. Br. met prijs en aantal bassen on der no. 6254 bureau van dit blad. 2 Net R. K. Meisje b. z. a. 16 jaar, voor halve dagen. F. Zandvliet. Tyloosstraat 10, Sassenheim. 5990 2 R. K. Meisje b. z. a. voor dag en nacht. v. g. g. v. Br. onder no. 6320 bur. van dit blad. 2 Net meisje. Gevraagd net R. K. meisje, pl.m. 15 tot 16 jaar van 9 tot half 1 Vrfjdags de gehele dag. Zondags vrij. Mevr. Mul der. Korevaarstraat 11a. 2 Gevraagd een flinke loopjongen voor groenten en fruithandel bij W. Sik- king B 126. Warmond. 2 Allround Timmerman b. z. a. tegen 9 Augustus, liefst intern, daar steller dezer in N. Brabant woon achtig is. Loon nader over een te Komen, Br. J. de Wit, Reusel (N.-Br.). 5975 2 Rolfilms vanaf Zater dag bij ons gekocht, wor den wederom gratis ont wikkeld. Prijsverlaging af drukken 6 x G. 9 cent. Wij brengen thans het fotogra feren weer onder ieders bereik. Doet uw voordeel bi; Foto Kino Bouwens, Breestraat 3. 6323 2 Te koop aangeboden z g. a. n. Jazz gitaar, Nieu we Rijn 110. 6324 2 Motorpomp te koop, moet weg wegens over compleet. W. Hölscher Wz. Roelofarendsveen tel, 417. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3