»De Kaag« won drie teamwedstrijden Bartali alweer de van de dag held Harper en Sturgess verslagen doqr Cochet en Abdessalam ZATERDAG 17 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 KAAGWEEK 1948 JJE EERSTE DAG VAN DE KAAGWEEK zit er weer op en de Kaagbe woners mogen niet ontevreden zijn over het resultaat, ndanks de sombere voortekenen verliep de wedstrijddag geheel zonder regen, er stond een stevige wind, er was zon in de middag en de zeilers hebben in teamwedstrijden zowel als in onderlinge zeilwedstrijden weer eikaars krachten gemeten, terwijl als toegift de gebruikelijke motorbootwedstrij- den het zeilprogramma afwisselden en natuurlijk als steeds veler belang stelling trokken. Duo Hofland eerste in de Regenboogklasse Over de eerste race der teamwed strijden hebben we gisteren reeds een en ander medegedeeld, doch nog niet voldoende. Want in de 12 M2. klasse werd het resultaat van de eer ste race volkomen gewijzigd doordat Sjaak Kraan wegens een bakboord stuurboord aanvaring werd uitgeslo ten. Dat kostte het Brasemermeer- team vier punten. Desniettegenstaan de slaagden S. en H. Kraan erin de teamwedstrijd, met heel gering ver schil weliswaar, te winnen. In de tweede race nl. waren de Kranen de mede-concurrenten volkomen de baas en eindigden zij op de twee eerste plaatsen, hetgeen hun een voorsprong van drie punten op de Forel verschaf te. In de beslissende derde race kwam die voorsprong danig in ge vaar. Wel slaagde Sjaak Kraan erin de eerste plaats te veroveren, doch zijn teamgenoot kwam als nummer laatste binnen. Het eindresultaat gaf hun toen een voorsprong v\an 0.1 punt op het-Forelteam. De totaaluit slag was: 1 Brasemermeer 21.2 pnt., 2 Forel 21.1 pnt., 3. De Kaag 19 pnt. De Kaagvertegenwoordigers in de Valkenklasse hebben uitstekend hun best gedaan. In de eerste race werd J. J. v. Koolbergen nummer een en Wim Ritman bezette de eerste plaats (samen 14.1 pnt.). in de tweede was het resultaat nog beter, want toen werd Ritman tweede, terwijl v. Kool bergen weer de eerste plaats had ver overd. Met een totaal van 29.2 pnt. konden zij het in de laatste race kalm aan doen en met een vierde en zesde plaats voegden zij nog tien punten aan hun totaal toe, zodat de einduit slag werd: 1. Kaag 39.2 pnt., 2. Bra semermeer 28.1 pnt., 3. Sneek 27 pnt. en 4 Aegir 10 pnt. Ook de Olympiajollenteamwedstrijd was voor de Kaag. In Theo van Hel- vert en Jacq. F. Stap had de organi serende vereniging twee allround zeilers en al 'bleef Stap in de eerste race lelijk achter doordat hij het waagde met nog niet gebruijt zeil de race aan te vangen, in de tweede was het euvel verholpen en hij eindigde op de tweede plaats. Toen evenwel had van Helvert pech, want nadat hij wegens te vroeg starten was terugge roepen, haalde hij spoedig enige con currenten in, maar toen brak zijn schoot en moest hij er varende een nieuwe aanbrengen, hetgeen hem weer op de laatste plaats terugbracht. Desondanks slaagde hij er daarna nog in tot de vijfde plaats op te lopen. Samen met Aegir had de Kaag toen 20.1 pnt., zodat de laatste race inder daad de beslissing moest brengen. Maar de Kaagvertegenwoordigers lieten zich door tegenslag niet ont moedigen en zij brachten het in de laatste wedstrijd tot de tweede en de derde plaats, zodat het eindresultaat werd: 1. De Kaag 33.1 pnt., 2. Aegir 30.2 pnt., 3. Gouda 27 pnt., 4. De Schinkel 17 pnt. De deelname in de 16 M2 Een heidsklasse viel dit jaar zeer tegen. Waren er vorig jaar tien deelnemen de verenigingen, nu zagen we er slechts twee en dat, terwijl er zo tien tallen zeilers in deze klasse zijn. De animositeit tussen slechts twee teams is natuurlijk groter dan bij meerdere deelname en de strijd zwaarder. In de eerste race eindigden de Gouwe naars op de eerste twee plaatsen, in de tweede race was het Kaagteam de gelukkige, zodat de stand precies- gelijk was, zodat de derde race de beslissing moest brengen. Deze viel tenslotte uit in het voordeel van de De Olympische fakkelloop begonnen De Olympische fakkel is van daag ontstoken in de ruïnes van de tempel van Zeus in het oude dorpje Qlympia in Zuid Grieken land, waarbij een 3000-jarige tra ditie gehandhaafd wordt als een Grieks meisje, gekleed in wit chiffon, een olijftak onder een vergrootglas zal leggen, opdat deze door de hitte van de zonne stralen kan ontbranden. Een brandbare stof in een an tieke schaal wordt dan met deze tak aangestoken. De eerste fakkel kreeg 't vuur uit de schaal, waarna het olym pisch vuur meer dan 3000 kilo meter door Europa gebracht moet worden, voor het bij de opening van de olympische spelen op 29 Juni het Wembleystadion te Lon den zal hebben bereikt. Bij deze plechtigheid in Olym- pia was koning Paul van Grie kenland niet aanwezig; wel be vonden zich hier afgevaardigden van het Grieks en van het Brits olympisch comité, terwijl bood schappen van de president van het internationaal olympisch co mité Sigfrid Edsstrom en Lord Burghley bekend werden ge maakt. Later zal door het Grieks olympisch comité de schaal, af komstig van het Grieks oudheid kundig museum aan prinses Eli sabeth worden overhandigd. Gouwenaars, zodat de uitslag werd: 1. Gouda 16.2, 2. Kaag 14.1. Tenslotte de 12 Voetsjollenteam-. wedstrijd met zeven deelnemende verenigingen ,een mooie klasse van scheepjes, die het elkaar niet gemak- kelijk hebben gemaakt. Als uitslag van de eerste race meldden wij reeds, dat de Kaagzeiler Herfst, die als eer ste was gefinished, zich terugtrok wegens een door hem veroorzaakte aanvaring, hetgeen de Koag op der tien, punte kwam te s-taan. Niettemin, B. P. Hageman hield zich kranig, zorgde in de tweede race voor de eer ste plaats en in de derde vnor de tweede, zodat hij in totaal reeds 41.2 pnt. voor de Kaag veroverde en Herfst zorgde in de twee laatste wed strijden nog voor 22 pnt., een totaal van 63.2 pnt.. 2. Haarlemse Jachtclub 56 pnt., 3. Zaanlandse Zeilver. 46.1 pnt., 4. Rotterdamse Zeilver. 46 pnt., 5 Goude 42 pnt., 6. Loosdrecht 26 pnt. en 7. Aegir 25 pnt. Al met al legde de Kaag dus beslag op drie eerste prijzen, hetgeen zeker een mooi resultaat, mag worden ge noemd. De onderlinge zeilwedstrijden. D eres'ultaten der onderlinge zeil wedstrijden zijn: Drakenklasse: 1. Kortenaer, st. H. Verduyn, 2. Puzzle, £<t. K. H War burg, 3. Sterna, st. J. C. Tims, 4. Co- ninckskint, st. G. A. Pfeiffer. Regenboogklasse: 1. Beneventum, st. J. Hofland, 2. Duke, st. J. C. v. d. Velde, 3. Leede III, st. F. A. D. Theu- nissen, 4. Nelis, st. J. Huisman. Pampusklasse -zonder bij zeilen: 1. Windekind, st. J. H. Ca Sieverts, -2. Eider, st. B. Ouwerkerk, 3. Waterlöo- per, st. Th. Fontein. Regenboogklasse voor dames: 1. De Steur, st.vr. mevr. G. C. H. van der Steur-Oudshoorn, 2. Beneventum, st.vr. mevr. H. A. Hofland-Houmes, 4. Nelis, st.vr. mevr. Huisman. De onderlinge motorboot wedstrijden. Hier waren de uitslagen: Regelmatigheidswedstrijd: 1. Rose- may, st. L. van Essen, 2. Wiltzangk, st. J. C. de Wilde, 3. Roerdomp, st. Jan Vogel. Ringsteken: 1. Roerdomp, 2. De Spil, st. A. Kolk. R. Bruiser, st. M. H. v. d. Steen. Balspel: 1. Bruiser, 2. De Spil, 3. Roerdomp. Flessenspel: 1. Bruiser, 2. Atlanta, st. M. Stigter, 3. Roerdomp. Commissaris der Koningin beschermheer der vereni- êtoe. Aan het gisteravond gehouden zei lersdiner in de Sociëteit „De Kaag" zat mede aan de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, die sinds 30 jaar ook lid van de vereniging „de Kaag" is. Hem werd het beschermheerschap der vereniging aangeboden, hetgeen door hem onder dank werd aanvaard. Nam iedereen in 't zwemmen les, De L.R.B. ging op de fles! Leidse Reddingsbrigade TOUR DE FRANCE Gele trui dekt thans zijn verkleumd lichaam gARTALI heeft zijn meesterstuk volbracht. In de tweede Alpen-etap pe heeft hij getoond geen enkele concurrent in deze 35e ronde van Frankrijk.te bezitten. Na de overwinning in de voorgaande etappe, die in zeer slecht weer werd gereden, won de Italiaan gisteren zijn vijfde etap pe sedert het vertrek uit Parijs. Zo heeft de beste man van de Tour de leiding in het algemeen klassement, met meer dan 8 minuten voorsprong op Bobet. Nadat Bobet eergisteren door pech was achtervolgd, moest Bartali gisteren tweemaal wegens een lekke band, van wiel verwisse len. Hierdoor had hij bij de Pas van de Croix de Fer twee minuten ach-' terstand op Bobet en Brule, die toen alleen aan de kop lagen. Maar na langzamerhand het verloren terrein w eer te hebben teruggewonnen, kwam hij bij het bestijgen ^an de Col de Porte zo onweerstaanbaar opzetten, dat niemand zal aanval kon stuiten. Bartali ging door en zonder een mo ment te verslappën nam hij nog alle komende hindernissen. achterhoede viel Rolland van de Franse Z.O. ploeg uit. Even later ontvluchtten Schotte en Piot het pe loton, dat echter i-eageerde. De eer ste twee groepen passeerden met een verschil van 20 sec. de top van de Lautaret. Bij de afdaling had men last van de sneeuw, en in mist en kou begonnen de renners de bestijging van de Galibier. Teisseire passeerde het eerst de top, op een kleine af stand gevolgd door Geminiani. Bij de lange afdaling hadden de renners veel last van de modderige weg en zij reden gemiddeld niet sneller dan 5 k.m. per uur. Schotte en Van Dijck slaagden er in de kopgroep te berei ken, die toen uit 7 man bestond: Brule, Teisseire, Bobet, Bartali, La- pebie, Schotte en Van Dijck. Kirchen reed hier vlak achter. Op 2 min. 50 sec. volgden Oclcers, die een niet ernstige val bij de af daling maakte, Camellini, Engels en de Vreese. Op 8 min. kwam de Belg Matieu, gevolgd door verscheidene andere renners, Rodiv, Lambrecht en Lazarides lagen op 14 min. 30 sec. Ronconi op 14 min. 45 sec. en Im- panis op 19 min. 10 sec. Bij het be stijgen van de Col de Porte viel Bar tali fanatiek aan en nam binnen kor te tijd een flinke voorsprong. Wel dra bedroeg deze ongeveer 414 mi nuut op Schotte, Ockers en Bobet. Steeds meer liep de Italiaan uit en toen hij te Aix les Bains als overwin naar over de eindstreep vloog, be droeg zijn voorsprong bijna 6 minu ten. Hoe zwaar deze etappe was blijkt uit het grote aantal uitvallers; uit de wedstrijd verdwenen: Cottur (Italië A), De Muer (N.O.); Joly en Tacca (Int.): Chupin (W.); Molineris (Z.- O.); Rolland. (Z.O.): Declercq (Bel gië A); Mathys en Rossel (België B); CoDpini (Italië B); Pras (Z.O.). 1. Bartali (Itali A) 263 km. in 9 uur 30 min. 18 sec. 2. Ockers (Bel gië A) 9 u. 36 min. 11 sec. 3. Lape- bie (C.Z.W.) 9.37.21. 4. Van Dijen (België A): 5. Schotte (België A) zelfde tijd. 6. Robot (Frankrijk) 9.37.27. 7. Kirchen (Lux.). 8. Lazari des (Fr.) 0.42.27. 9. Vietto (Fr.) 10. Piot 9.43.25. 11. Bevilacoua 9.44.30. 12 Camellini 9.47.13. 13. Geminiani 9.47.13. 14. Mathieu, 15. Gauthier, 16. Brule. 17. Tesseire, 18. Thietard. 19 Giguet 9.53.18. 42. Jansen in 10.30.08; 44. De Rui ter in dezelfde tijd; 50. De Hoog in 12.08.22. De Hoog kwam na de slui ting van de controle die 15 pro cent van de tijd van de winnaar be droeg binnen. Er bestaat echter een redelijke kans gezien de moei lijkheden van de rit dat hij toch zal mogen starten. Het algemeen klassement: 1. Bar- Nederlanders houden vol Deze tweede Alphen-etappe waar voor 63 renners startten, heeft in het algemeen klassement grote verande ringen teweeg, gebracht. Bobet heeft, na een hardnekkige verdediging, de vlag moeten strijken. Lambrecht, de Frans-Belg, is een flink stuk gezakt. Hij lag bij het beklimmen van de Da- libier nog in goede positie, maar ver loor tijdens de levensgevaarlijke af daling zeer veel tijd. Bij de Belgen is alle hoop nog steeds op Impanis gevestigd, maar hij had bij het bestijgen van de Galibier veel last van de koude en zijn knieën wilden niet meer mee. Ockers, Schot te en van Dijck waren gisteren de beste Belgen. Ockers zette zelfs, te zamen met Lazarides, een achter volging in op Bartali. Toen Lazarides het tempo niet meer bij kon houden en zich weer liet afzakken, bleek dat de Belg zich niet liet ontmoedigen en alleen ging hij door. Ook Schotte reed een uitstekende course ?n Ward van Dijck deed de slechte vorm, die hij in de eerste berg-etappes vertoonde, geheel vergeten. Bij de Jonge Odelaars-ploeg was Engels weer de man. De Nederlands-Luxemburgse ploeg heeft gistêren gereden, zoals in alle voorgaande etappes. Het is jammer, dat de Luxemburger Kirchen, die in goede vorm blijkt te zijn en in het algemeen klassement dan ook een fraaie plaats inneemt, juist 'even te weinig steun ontvangt van zijn ploeg genoten. De Hoog, Janssen en De Ruyter beklommen de Cols geza menlijk, hetzij te voet, hetzij per fiets, terwijl Kirchen bij de strijd tegen de „keien" van de Tour op zich zelf was aangewezen. Met uitzonde ring van Bartali toonde Kirchen zich gisteren ,de gelijke van alle andere sies meer te maken. Niettemin heeft zou hebben van gelijkwaardige ren ners, zou hij wel eens zeer gevaar lijk voor de besten kunnen blijken te zijn. Nu behoeft hij zich geen illu sies meer te maken. Nietemin heeft hij zich thans onder de eerste tien weten te plaatsen. Bij de start voor de veertiende etappe scheen een bleek zonnetje, maar weldra kregen de renners op nieuw met slecht weer te kampen, wat hun taak extra moeilijk maakte. Een kilometer na de start viel de drager van de gele trui Bobet reeds aan en werd spoedig gevolgd door Lapebie en Gauthier, die echter af zakten bij de bestijging van de Col du Lautaret, toen de Italiaan Volpi zich bij deze kopgroep voegde. In de tali (Italië) is 100 u. 1 m. 3 sec.; 2. Bo- (Fr.) 100.9.8; Lapebie (Zw.) 100.30.4; 4. Schotte (België A) 100.30.8; 5; Camellini (Int.) 100.30.13; 6. Teisseire (Fr.) 100.32.57.7; Vietto (Fr. 100.37.44; 8. Kirchen (Lux.) 100.39.36; 9 Lambrecht (Int. 100.42.55; Thietard (Parijs) 100.48.48; 11. Brule (Parijs) 100.58.1; 12. Impanis (België A); 13. Robic (Fr.) 101.2.4. 40. Janssen in 102.47.35; de Ruij- te rin 103.09. 07; 50. De Hoog in 104.36.45. het ploegenklassement neemt, Frankrijk met Bobet, Teisseire en Vietto de eerste plaats in, met 301.19.49. België A staat tweede en de Internationale ploeg derde. De Nederlands-Luxemburgse ploeg is 8e met een achterstand van 5 uur 17 min. 36 sec. Het Wembleystadion in Londen wordt gereed gemaakt voor de over veer tien dagen beginnende Olympische Spelen. Bijna honderd arbeiders zijn thans dag en nacht bezig de Olym pische sintelbaan aan te leggen. Sinds 1923 was deze niet meer voor atletiekwedstrijden gebruikt. Tach tig ton materiaal speciaal voor de sin telbaan samengesteld, moet in de korte spanne tijds vóórdat de Spe len beginnen, op het baan-dek wor den aangebracht. BOKSEN GERMAINE SLAAT JAN NICOLAAS. In een gisteravond te Manchester gehouden gevecht over tien ronden werd de Nederlander Jan Nicolaas op punten geslagen door de West-Indiër Ivor Germaine. De ontmoeting tussen beide lichtgewichts stond op een hoog peil en het overwicht van Germaine was zeer klein. CERDAN—ZALE. De wereldkampioen middenge wicht, Tony Zale zal in de loop van de maand September zijn titel ver dedigen in een gevecht tegen Mar cel Cerdan. Het contract voor deze ontmoeting werd getekend door Sam Pian, de manager van Tony Zale en door Niederreiter, hande lend uit naam van Marcel Cerdan. Volgens het contract zal Zale 40 van de recette ontvangen en Cerdan 17 *4 In het geval Cerdan de wedstrijd mocht winnen, heeft hij zich verbonden in Juni 1949 aan Tony Zale revanche te geven. Het is nog niet zeker waar de yedstrijd zal worden gehouden. Men denkt -er over het gevecht te doen houden in het Roosevelt-stadion van Jersey City of op Ebottfield te Brooklyn. WANDELSPORT 7000 TIPPELAARS VOOR DE VIERDAAGSE. Voor de internationale vierdaagse afstandsmarsen van de N.B.V.L.O., welke van 27 tot 30 Juli te Nijmegen gehouden worden, hebben ruim 7000 personen ingeschreven, te weten 1100 militairen en 6000. burgers. Aan de dagelijkse mars van 55 km. nemen 2200 personen deel, aan de 50 km. 1000, aan de 40 km. 3750 en aan de 30 km. 150. Het aantal dames bedraagt onge veer 1250. Er komen ook deelnemers en deelneemsters uit Frankrijk. En geland, België, Denemarken en Noor wegen. GOLF NEDERLAND—BELGIë (PROFS) AFGELAST. Gisteren zou op de banen der Hil- versumse golfclub een landenontmog- ting voor professionals van Nederland en België worden gespeeld. Deze wedstrijd'vond echter geen doorgang, daar de Belgen niet in staat waren een team samen te stellen. MOTORRENNEN. DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSE. Als in September de Internatio nale Motorzesdaagse wordt gereden in Italië, zullen ook Nederlandse rij ders hun kansen daar verdedigen. En om die kansen zo groot mogelijk te maken, heeft de sportcomm'issie van de K.N.M.V. zich voorgenomen de ploegen, die ons land zullen ver tegenwoordigen, grondig voor te be reiden. 1 Het spreekt vanzelf, dat alle aan dacht geschonken wordt aan de technische bekwaamheid, opdat in de wedstrijd zo snel mogelijk repa raties uitgevoerd kunnen worden, waardoor tijdverlies wordt voor komen. Daarom heeft de K.N.M.V. alle rijders, die voor plaatsing in een team in aanmerking komen, in een garage in Hilversum een vaardig- heidsproef af laten leggen, ten over staan van de sport- en technische commissie. Verschillende opdrachten moesten worden uitgevoerd, waarbij het vooral ging om de snelheid, waarmede ze werden verricht. Voor deze technische test toonde TENNIS TE NOORDWIJK Ook de vierde dag van het tournooi der internationale clubs te Noord- wijk heeft weer veel aantrekkelijk en goed tennis te zien gegeven. De tal rijke toeschouwers hebben dan ook met volle teugen genoten van het pro gramma, dat hun gisteren werd voorgezet. na 5—5, de aanval van Sturgess niet meer weerstaan en moest met 75 de set aan zijn tegenstander laten. Een grillige wedstrijd was het tref fen tussen de Wimbledon-kampioen, de 22-jarige Falkenburg, en de Belg Peten. De Belg speelde deze partij buitengewoon goed, hoewel met op vallend slecht voetenwerk, hetgeen aan zijn spel iets krampachtigs geeft. Zijn zuivere slagen pn zijn „alles heb ben" verleidde Falkenburg echter tot zijn meest onbesuisde spel, waarbij de bal, altijd ontzettend hard, vaak meters en meters uit ging of laag in het net belandde. Zo, door de fouten van zijn tegenstander, won Peten de eerste set (64). In de tweede set speelde de Amerikaan wat meer be heerst en toen bleek, dat hij toch wel veel sterker was. Hij won deze set met 63. De derde set ging tot 77 gelijk op. Na 8—7 miste Falkenburg door roekeloos netspel vier match points maar kon de game tenslotte in zijn voordcel beslissen. Of het con- certgebouw-applaus, dat hierna op klonk, nu voor de winnaar of voor de verliezer bestemd was, hebben we niet kunnen nagaan. Het dubbelspel Sturgess-Hughes contra Geelhand-vari den Eynde leek aanvankelijk een walk over voor de Britten te worden. Vooral Hughes dreef zijn harde services en drives vaak scorend langs of tussen de Bel gen. Zo eindigde dc eerste set met 61. De tweede set verliep geheel an ders. Om beurten hadden de teams de leiding. Vooral van den Eynde was er nu beter in en dat Engeland uiteinde lijk met 86 de set won, heeft zeker niet aan deze blonde sympathieke Belg gelegen. Borotra en Brugnon hebben de an dere Engelse combinatie Mottram Harper, vooral in de eerste set, goed partij gegeven en het was verwonder lijk hoe deze Fransen, samen bijna een eeuw oud, nog als dartele junio res over de baan sprongen, waarbij Borotra blijk gaf zijn grapjes, die vroeger schering, en inslag waren, nog niet te zijn verleerd. Maar met char mante grapjes, hoe zeer ook geappre cieerd, wint men geen wedstrijd en zo won het Britse paar, waarvan Mot- tram een .betrouwbaar, rustig speler is, met 64 60. Een goede dubbel zagen we daarna van de Fransen Cochet en Abdessa lam tegen Harper en Hughes. Hier waren vier netspecialisten, allen even vast, aan het werk. De eerste set werd een titanenstrijd, die vanaf 55 ge lijk opging om ten slotte met 1311 voor de Fransen te eindigen. In de tweede set was de tegenstand van de vermoeide Britten gebroken en thans wonnen de Fransen met 64. De Argentijnen Morea en Russel waren tegen de Belgen Washer en Pe ten evenals in hun voorgaande par tijen uitstekend op dreef en ondanks het gave spel der Belgen, wonnen zij regelmatig met 62 64. Nederlaag van v. Swol, zege van v. Meegeren Drie Franse musketiers verschenen gistermiddag op de baan, nl. Borotra, Brugnon en Cochet, en dat alleen is al een attractie. Van Swol speelde een enkelspel te gen Cdbhet en dolf evenals vorig jaar het onderspit tegen deze fijne tacti cus. De eerste set was al heel zwak van de Nederlander. Van Swol tel kens maar weer tot onbesuisde slagen verleidend, kwam de Fransman in een ommezien op 51, verloor een game op van Swols service maar be sliste de set in de volgende. Zoals al tijd met van Swol het geval is, ging het in de tweede set veel beter. Hij was blijkbaar „op stoom" gekomen, zijn service», smashes en drives wa ren nu overtuigender. Op dit athletische spel vond Co chet geen antwoord en met 62 won van Swol de set. Het leek logisch, dat de Nederlander op deze voet zou doorgaan, maar Cocvhet vond dit in 't geheel niet en logenstrafte deze logi ca op afdoende wijze. Het was Cochet zelf eigenlijk niet, die dit deed, het was van Swol, die nu alle controle ineens kwijt was en fout op fout maakte. Geen enkele maal kwam zijn gevaarlijke eerste service meer in en in minder dan geen tijd was de stand 50 voor Cochet. Door uiterste kractsinspanning, terwijl Cochet en kele match-points miste, kon van Swol nog ophalen tot 54 maar de achterstand bleek toch te groot te zijn geweest en met 64 won de 47- jarige Fransman de laatste set. Het andere enkelspel van de ont moeting NederlandFrankrijk ging tussen van (eegeren en Dubucq. Het was 'n eenzijdige strijd. Van Meege ren speelde zijn beste spel en hoewel de Fransman, wat stijl en souplesse betreft, de meerdere bleek van de Ne derlander kon hij het slechts tot 2 ga mes brengen. Met 62, 60 kwam dit punt aan Nederland. Het mooiste enkelspel van de dag was de ontmoeting Sturgess— Abdes salam. Beide spelers bezitten een prachtige stijl en beiden hebben het zelfde speltype: lange fore- en back hand-drives van af de baseline. Mi nutenlange rallies waren het gevolg en langzaam volgden de games elkaar op. Het was echter een partij die geen enkel moment verveelde. Abdessalam speelde verrassend goed en na een aanvankelijk gelijk opgaan won hij de eerste set met 63. In de tweede set was Sturgess meer aanvallend, kwam nu een enkele maal naar het net, waar hij de Fransman dan kans loos met zijn prachtige vlakke back hand passeerde. Thans bleef de Zuid- Afrikaan met 63 in de meerderheid. In de beslissende set was het speL beeld geheel gewijzigd. Sturgess zocht het nu niet meer in baseline-duels maar trachtte met veelvuldig oplopen de partij te farceren. Abdessalam speelde zeer vast en zuiver, maar'kon ook dr. J. Miedema, chef van het Bureau Lichamelijke Opvoeding en Sport van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, belangstelling. De wedstrijd in Italië bestaat uit een betrouwbaarheidsrit van 2000 K.M., alsmede een snelheidsproef op een circuit bij San Remo. Er wtfrdt vermoedelijk drie teams door de K.N.V.M. uitgezonden. Een ploeg van vijf man, die als trophee- team uitsluiten op lichte motoren zal uitkomen en twee ploegen van drie rijders. Nu de F.I.C.M. heeft be sloten, dat ook landen, die geen eigen motorindustrie hebben voor de trophee mogen uitkomen, kan Ne derland voor het eerst met een der gelijk team inschrijven. De deelne mers in deze ploegen krijgen de be schikking over drie Eysink-machi nes twee van 125 cc en een van 98 cc alsmede twee DMF motoren van 125 cc. De Beide andere teams, die aan de strijd om de „Zilveren Vaas" deelnemen en daarom Vaas teams heten, worden uitgerust met drie B.S,A. twee cylinder 500 cc ma chines en drie jawamotoren 250 cc. Ook aan de uitrusting zal alle zorg worden besteed. De Nederlandse rij ders zullen oranje helmen dragen van speciale waterdichte overalls worden voorzien, waarop het K.N.M.V.-embleem is aangebracht en een rood-wit-blauwe band om de arm hebben. VOETBAL Op uitnodiging van de Deense Po litie Sportbond zal het Nederlandse Politie-voetbalelftal in de week van 4 tot en met 8 Augustus een tweetal wedstrijden in Denemarken spelen. ,,St. Bernardus". Het program ma van de Thuisfront-competitie is enigszins gewijzigd, vanwege het K. J.M.V.-congres. Inplaats van op 25 Juli i«< de ontmoeting Stompwijk— Groenendijk nu op 1 Augustus en wordt dan S.J.Z.Stompwijkse Boys 8 Aug. Voor de junioren en aspi ranten is verder vastgesteld voor a.s. Zaterdag 3 uur St. Bernardus A-asp. VVLV A-asp. en voor Zondag om 2 uur St. Bern. A-jun.GDS A-jun., 3 uur 15 St. Bernardus B-jun.GDS B- jun.; 4 uur 30 St. Bernardus A-asp. GDS A-asp. NIEUW WERELDRECORD KOGELSLINGEREN. Aan de vooravond van hun vertrek naar de Londense Spelen heeft de Hongaarse ahleet Emeric Nuneth een nieuw wereldrecord kogelslingeren gevestigd met 59 meter 20. (Blask, Dtld., 59 meter). BROMWICH NAAR. EINDHOVEN. Het staat nu definitief vast dat de Wimbley-finalist, de Australiër Brom- wich op 25 Juli aan de tennis-kam- pioenwedstrijden in het gem. sport park te Eindhoven zal deelnemen. Met hem komen uit van Swol en Rinkel en als vierde man werd door de K.N.L.T.T. voor het dubbelspel Knottenbelt aangezocht. Gespeeld zal worden een enkelspel tussen Brom- wich en van Swol. Voorts een heren- dubbel tussen de combinaties Brom- wichKnottenbelt en van Swol Rinkel. SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN LISSE. In de Oud-Hollandse zaal van hotel „De Witte Zwaan" had de prijsuitreiking plaats van de gehou den wedstrijden om het schaakkam pioenschap van Lisse, georganiseerd door dc plaatselijke verenigingen „De Lisser Schaakclub" en „De Zwarte Pion". De voorz. van de Lisser Schaak club, de heer B. L. Hooyer, dankte in zijn openingswoord wethouder A. Tibboel voor zijn tegenwoordigheid, voorts de heer Tummers van de Leidse Schaakclub, welke een simul taanseance zal geven. Hierna reikte wethouder Tibboel de prijzen aan de winnaars uit, wel ke als volgt werden toegekend: Kampioensprijs een wisselbeker en een medaille aan Pastoor J. C. de Groot, welke de beker voor de twee de maal achter elkaar heeft gewon nen. 2de prijs 1ste klasse P. Koets- heid. 4 punten; de prijs 1ste klasse N. v. d. Mey 2)4 P- 2de klasse: 1ste prijs M. van Rui ten 4 p.; 2de prijs P. Langeveld 4 p. 3de prijs A. Verbree, 4 punten. 3de Klasse: 1ste prijs G. Timmer man, 4 p., 2de prijs W. Handgraaf, 4 punten. Verliezersronde 1ste klasse, Groep A: 1ste prijs Jac. Boogerd, 5 punten, 2de prijs P. Schoenmaker 2)4 p. Groep B.: 1ste prijs C. v. d. Lip, 3 punten, 2de prijs B. L. Hooyer, 2 punten. Verliesfersronde 2de Klasse A: 1ste prijs C. Btaring, 4 punten; 2de prijs G. Vermey Jr., 4 punten. Verliezersronde 2de klasse B: 1ste prijs J Th. v. Koppen, 4 p., 2e prijs C. van Ruiten 2 y. punt. Verliezersronde 3de klasse, 1ste prijs J. Geerling, 6 punten, 2e prijs: Jac. Geerling 3 punten. De heer Tummërs speelde hierna een simultaan aan 30 borden; 19 partijen werden door hem gewon nen, 8 remise en slechts 3 partijen werden door hem véHoren.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 7