De erepromotie van veld maarschalk Smuts nee™Akkertje NIEUWE BOEKEN Nachtwakers Gemeente- Werkman Veilinggebouw Nassau Afschrijver Spantenbuiger Plaatwerkers Klinkers Lassers V Café Van der Geest ZATERDAG 19 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Omtrent de plechtigheid der ere promotie van veldmaarschalk Smuts kunnen we nog het volgende mede- delen. Even voor 3 uur arriveerde H. K. H. Prinses-Regentes Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard per auto aan de Pieterskerk. De vorste'ijke personen werden hier ontvangen door prof. mr. R. P. Cleveringa en prof. J. J. L. Duyvendak, terwijl twee dochtertjes van deze laatste ue prinses een bou quet oranje rozen aanbood. Terwijl „Pro Patria" op het voorplein der academie de eerbewijzen bracht, ver trok de academische senaat naar d« Pieterskerk .Voorop liep de rector- magnificus en de president-curator, daarachter volgde veldmaarschalk Smuts, aan diens zijde ging zijn pro motor prof. van Bemmelen. In de stoet liep ook mede de zo juist tot ere-doctor gepromoveerde prof. dr. Hocking. Tijdens zijn tocht naaj de kerk werd veldmaarschalk Smuts hartelijk toegejuicht. Toen allen hun plaatsen hadden in genomen werden de Prinses en de Prins binnengeleid. Zij namen ter weerszijden van veldmaarschalk Smuts plaats. 't Was ietwat onwenning deze plechtige zitting in de Pieterskerk, beschenèn door de gloed van talrijke schijnwerpers voor de filmopname. Af en toe rikketikte het opname-ap paraat, de fotografen deden hun toe stellen kliklakken Nadat de inleidend! muziek, het Maestoso van Handel voor orgel, be speeld door Leo Mens en enige vrije bewerkingen van Nederlandse mu ziek voor orgel, hobo, trompet en ba zuin (door leden van het Residentie orkest, kwamen achtereenvolgens de sprekers op het spreekgestoelte en HARINGRECEPTEN. Het voorlichtingsbureau van de voedingsraad schrijft ons: Nu is de malse maatjesharing op zijn best. Dat is de beroemde Hol landse nieuwe, waarop de vissers vloot in Mei, na een glorieuze vlagge tjesdag en uitvaart, de jacht opent, de haring, waarvan reeds enkele vaat jes aan de Koningin en het Prinselijk gezin zijn aangeboden en waarvoor aan karretjes en viswinkels de rood- wit-blauwe vlaggen worden uitgesto ken Vroeger werd die nieuwe haring door de liefhebfters nog reikhalzender tegemoet gezien dan nu, want toen had men, na de verse haring (vooral als panharing gebruikt) en de ijle haring in het najaar die gewoonlijk werd gemarineerd, geen haring meer geproefd, terwijl men nu het hele jaar genieten kan van de koelhuismaatjes dat zijn nieuwe haringen, die in hun rypste tijd zijn opgeslagen. Maar al is de koelliuisharing ook uitstekend, hgt bijzondere aroma van de nieuwe maatjes wint het van haar nog. Haring is een bijzonder goed voe dingsmiddel, omdat ze veel vet, veel eiwitten en mineralen bevat, licht ver teerbaar is en bovendien nog dezelfde goede eigenschappen heeft als lever traan, door haar rijkdom aan de vita minen a en d. Onze voorouders had den het dus niet zo ver mis, als ze zeiden: Kunt u het kunstje om een schoon gemaakte haring, bij zijn staart ge pakt, om te gooien, met een bewe ging in tweeën te scheuren en zo door het keelgat te laten glijden? Zo smaakt ze heerlijk, maar er zijn nog tal van andere manieren om ze te genieten: bijv. ontgraat en in stukjes gesneden op de boterham of op toeast met boter, met enkele schijfjes kom kommer er by. Voor een diner legt men filets van nieuwe haring, gegarneerd met takjes peterselie, wel op stukjes ijs, als hors d'oeuvre. Kinderen wennen 'gemak kelijker aan de smaak, wanneer zij de haring aar: stukjes gesneden en bedekt met wat mayonnaise cf toma- ten-ketchup op hun boterham krij gen daarbij trok vooral de eenvoudige fi guur van Smuta de bijzondere aan dacht. Hij vertelde meer dan hij een redevoering hield, maar de wijze, waarop hij dit deed bekoorde. Inder daad: „eenvoud is het kenmerk van het ware" en zo vertelde deze een voudige man op ongekunstelde wijze over zijn dieeën en ideologieën. Hij vertelde hoe hij op het eind van de oorlog groter watersnoodrampen voor Nederland kon voorkomen. Daarna zette Smuts zijn begrippen uiteen omtrent de aaneengesloten heid, die de wereld van het Westen thans moet tonen in de voortdurende strijd. Benelux is een goed begin.... Hierna wenste de rector-magnificus, prof. mr. J. C. van Oven de jonge doctor geluk met zijn benoeming en besloten werd met het eerste couplet van het Wilhelmus. Na de plechtige promotie begaven het prinselijk paar, de pas geïnstal leerde doctor en de senaat zich naar het Groot Auditorium van de acade mie, waar een druk bezochte recep- tie plaats vond. En hier bleek weer eens hoe kleiig behuisd de academie eigenlijk vooP dergelijke plechtigheden is. Het was er in het Groot Auditorium spoedig overvol en de velen, die Smuts wil den gelukwensen konden niet eens allen op tijd tot hem komen. Vele honderden belangstellenden wensten Smuts geluk met de verkregen on derscheiding, terwijl het prinselijk paar zich met de ministers en diver se hoogleraren onderhield, onder meer met de Amerikaanse gasthoog leraar prof. dr. W. E. Hocking. Onder degenen, die erin slaag tot Smuts door te dringen was ook de bekende schrijfster-reisjournaliste Mary Pos, die Smuts het eerste exem plaar van de herziene drede druk v. haar boek „Op vleugels naar Zuid Afrika" aanbood. Dit boek, in blau we omslag en met goud op snee, is „opgedragen aan veldmaarschalk Smuts en mevr. Isie Smuts, die zc ondubbelzinnig van begrip en war me sympathie voor het stamverwante volk hebben getoond". Smuts was enigszins verrast door de verschijning van Mary Pos, die hem bij haar bezoek aan Zuid Afrika reeds een interview had afgenomen. En vrezend, dat hij thans weer „on der de loupe" zou worden genomen, weerde hij haar af, zeggend, dat hij nu daarvoor geen tijd had! Tot de velen, die Smuts hier kwa men gelukwensen, behoorde ook de Apostolische Delegaat van Zuid-Afri ka, Z. H. Exc. Mgr. M. N. Lucas, ti tulair aartsbisschop van Adulis, resi derend te Bloemfontein. Aangezien de tijd van Smuts be perkt was, moest de receptie reeds spoedig worden beëindigd, waarna de veldmaarschalk zich per rijtuig naar de studenten-sociëteit-„Minerva" be gaf, waar diverse redevoeringen wer den afgestoken en een blijvend aan denken aan dit bezoek werd over handigd. Ook van hier vertrok Smuts spoedig naar Schiphol om nog in het begin van de avond naar Engeland terug te vliegen. Zenuwpijnen P OPROEP VAN GETUIGEN. De verkeerspolitie te Leiden roept getuigen op van een op 11 Juni j.l. te omstreeks 9.30 uur op de Haarlem merstraat bij de Mare plaats gehad hebbende aanrijding tussen een trek ker met oplegger en een wielrijdster. Geslaagd Voor het te Den Haag gehouden examen van de H.C.V., slaagde mej. M. v. Noord, alhier, leerfing van mej A. J. Leget, te Lei den. St. Monica-vereniging De da mes, die zich voor de retraite van de St. Petrus-parochie hebben opgege ten, moeten te 17.15 uur aanwezig zijn op het terrein over de spoorlijn, voor de N.Z.H.-bus. JUBILEUM- WANDEL- EN FIETSTOCHTEN. Naarmate de plannen van de a.s. viering van het 50-jarig regerings jubileum van H. M. de Koningin te dezer stede bekend worden, blijkt wel, dat het Jubileum-comité 1948 alle pogingen in het werk stelt om daarin de gehele burgerij te doen delen. Ze hebben gisteravond de he ren G. A. de Bruyn en A. Valken burg, via de derde lijn van het ge meentelijk radio-distributienet, weer het een en ander verteld over de te houden wandel- en fietstochten op Vrijdag, 27 Augustus. De heer De Bruyn, die over de wandeltochten sprak, maakte bekend, dat er in twee afdelingen zal worden gewandeld, nl. één van 16 K.M. voor meisjes en jongens van 1416 jaar en één van 25 K.M. voor personen van 16 jaaj en ouder. Ingeschreven zal kunnen worden door groepen, welke zullen moeten bestaan uit minstens 12 personen en voorts door zelfstandige lopers. De beloning be staat voor alle deelnemers uit een op naam gesteld diploma van de Vereniging „Koninginnedag", terwijl voor groepen een aantal extra prij zen wordt beschikbaar gesteld, d.a. voor de 25 K.M. „De Lindenbergh- beker" en voor de 15 K.M. de Oranje plaquette. De start zal plaats vin den 's ochtends om half negen van af „Het Raedthuys" aan de Nieuwe Rijn. De heer Valkenburg, die vervol gens het een en ander mededeelde over de te houden fietstocht, zette uiteen, dat deze tocht niet is bedoeld als een prestatie-rit, zodat het wed- strijdkarakter er ten enemale aan ontbreekt. De tocht, welke voor een deel door Leiden voert en verder door en langs enkele plaatsen in de omgeving, neemt plm. 2 y. uur in beslag. Zij, die de gehele tocht vol brengen en de afgetekende controle- kaarten bij de finish inleveren, ont vangen een aardige herinnerings medaille. De commissie, welke deze fietstocht voorbereidt, heeft ge meend hieraan een werstrijd te moe ten verbinden en wel in het versie ren van de fietsen. Bovendien wordt een extra prijs uitgeloofd voor de moois.t versierde groep van ten min ste 6 deelnemende fietsen. De wed strijd zal bestaan uit twee afdelin gen en wel voor deelnemers onder de 16 jaar en voor daar boven. Voor deze tocht vindt de start plaats van- f „Oud Hortuszicht" om pl.m. 10 uur Nadere mededelingen over beide tochten zullen binnenkort bekend worden gemaakt. BONKAARTEN AFHALEN. Voor de uitreiking van bonkaar ten, welke gehouden wordt in het Stadhuis (ingang Breestraat) zijn de loketten geopend van 8.3012 uur en van 24.30 uur. Medegebracht dienen te worden: Stamkaarten van alle gezinsleden, inwisselingsbonnen van de thans lopende bonkaart en eventuele cou- trolekaart moeders (voor toeslag kaartjes) Maandag zijn aan de beurt de nummers 8100186400. K.L.-DAGKALEND ER Corresp. adres: Secretariaat Ver, „Katholiek Leiden Jan Lievens- straat 2, Leiden, tel 22761. Zondag 20 Juni Van 15.0617.00 uur. St. Antonius Clubhuis a. d. Ma re. Feestelijke buitenkerkelijke Ver gadering der Derde Orde voor -leden en belangstellenden. Woensdag 23 Juni. Van 19.0020.00 uur (precies!) Stadsgehoorzaal. Groepsrepetitie R.K. Mannelijk- en Vrouwelijke Jongerenbeweging. Voor het jubileumspel „Wij Gedenken" onder auspiciën van de Lèidse Jeugd- actaa (Jongemannen gevraagd!) Aan de Kweekschool der Zus ters van Liefde te Tilburg slaagde voor de Akte L.O., mej T. Stuifzand alhier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerarda Agatha d. van A. C. van Schie en S. M. Juffermans; Elioner d. van J. van Duuren en A. M Jonkers; Jacoba Catharina Marga retha Maria d. van A. Janssen en M. C. van Putten; Nelly Sebilla d. van S. Kroonenberg en A. G. Holthuis; Frederik Jacques z. van F. Loonstra en Al Dorst; Dirk z. van J. Evers en H. W. Westerhoud; Grietje d. van J. Bos en K. Swets; Tineke d. van J. I. Herbert Adams, Lied der Overwinning. Vert. uit het Amerikaans, A'dam; Antwer pen, Wereldbibliotheek. IV Speelt in de laatste oorlog. Ed ward Dalton wordt vermoord, maar de daders ontkomen niet dank zij Roger Bennion. Goede opzet, maar wat lang van stof. Herbert Adams: Vier winden. Vert. uit het Amerikaans (Four winds) A'dam; Antwerpen, Wereldbibliotheek IIITV. Spionnageroman met Roger Bennion uit „Lied der overwin ning" als hoofdfiguur. Vlot ge schreven; vertaling niet ideaal. N. Avancinus, S.J.: Overwe gingen. Over het leven en de leer van Jesus Christus voor iedere dag. Vert. uit het Latijn. In het Nederlands bewerkt dr. W. F. Amse. Geïll. met teken, dr. Jac. Ydema Voorhout, Foreholte. V. Een meditatie- boek volgens de liturgische jaar getijden. Aanbevolen. Vicki Baum, Marion leeft. Vërt. uit het Amerikaans (Ma rion alive) dr. H. M. A. Ludolph van Everdingen Utrecht, W. de Haan; Antwerpen, Fr. de Backer. III. Society-leven en cosmopolitisme. Erotiek en po litiek. Terreinen dus waar de schrijfster haar reputatie aan te danken heeft. Het geheel maakt een eerlijke indruk. Voorbehou den. A. Boudens: Ons dagelijks brood. Een noveen in vertelsels voor de kleine over de H. Com munie. Geïll. met gekl. teken, dr. G. Januszewski Utrecht, De Fontein. VI. Uitstekend hulp middel bij de voorbereiding op de eerste H. Communie. Prach tige verhalen en mooie tekenin gen. Aanbevolen. K. Galesloot en H. Kuiten brouwer: De mooiste dag. Geïll. mét teken. Utrecht, De Fon tein VI. Een rijk gevarieerd en alleraardigst boekje over de Communie-dag. Ook voor ouders en opvoeders belangrijk. Henri de Greeve: Op de plaats rust. A'dam, Keizerskroon, (Zwaluw-editie no. 5). IVV. Opbouwende lectuur voor on ze jongens overzee. De zeereerw. heer De Greeve verstaat de kunst ook in deze materie te boeien. Dr. W. M. Kruseman: Het „Denkende" en handelende dier. Geïll. met fig. Assen, Born. TVV. Prettig beschreven proeven met verrassende en voorzichtige conclusies. Een mooi boek voor de liefhebbers. J. A Meijers: Kies uw woord. Een 10.000 tal woorden en uit drukkingen alfabetisch gerang schikt in synoniemen en ver wante begripen A'dam, Mous- sault. V. Een handig en keu rig uitgevoerd boekje. Helaas voor hen, die een fijn taaigewe ten missen en het dus misschien niet zullen raadplegen. O. de Moor: Ratten ruiken spek. Geïll. met teken. dr. H. Berserik Den Haag, J. N. Voorhoeve. VI. De kwajon gensstreken van Maarten Som- meling. Een vrolijk en spannend boek. Neapolis: Het leven van Ru bens en Rembrandt. Een verge lijking. Geïll. met reprod. Leiden, A. W. Sijthoff, IV—V. Levensvergelijking om te ko men tot kunst-vergelijking. De ze subjectieve methode is zeer aanvechtbaar. Royaal verzorg de uitgave. Jean Plakuevent: Kleine na volging van Jesus. Vert uit het Frans (limitation du Petit Jé- sus). Geïll. met teken. dr. Lilly Renner Utrecht. De Fontein. VI. Een zeer goed boekje voor kinderen. Guy de Pourtalès: Het leven van Chopin. Met een voorwoord van Casper Höweler. Vert. uit het Frans (Chopin ou'le poète) dr. W. A. FickLugten. Geïll. met 10 reprod. waarvan 1 uitsl. Naarden, In den Toren, IVV Een romantische biografie, die als de beste over Chopin geldt. F. de Sinclair: Everhardus, pas op! Utrecht; Antwerpen, A. W. Eruna en Zoon, IH. Ex-leraar Everhardus als rent meester op Rijnevaert. Humor en luchthartigheid. Aardige ont spanningslectuur. H. Sturm: De prijs der Vrij heid. Roman van Walcheren's ondergang. Gejfll. met teken. 1 pl. dr. Annelies Kuiper Wa- geningen, Zomer Keuning. IV De ontroerende strijd, vol christelijke overgave en vol hu mor. Ook nog een ideale liefdes geschiedenis. Een edel nationaal boek. Aanbevolen! Anne de Vries: De Levensro- "man van Johannes Post Kam pen, J. H. Kok. IV—V. Het 4eVen van de verzetsleider Post in zijn moed en Godsvertrouwen. Hij werd in 1944 gefusilleerd. Een ontroerend boek. J. Joh. Zonruiter: Jacht op Don Antonio. Geïll. met teken. dr. Hein Kray Assen, Born. IV V. Maarten Volkertsz strijdt aan Spanje's zij, maar schaart zich onder Oranje. Hij redt zelfs het leven van de Prins. Span nend en onpartijdig. 'I a verboden; II is streng voorbehouden; III r= voorbe houd; IV volwassenen; IVV rijpere jeugd; VI voor allen van Tol en I. Kesseboom; Gerardus Johannes z. van W. J. Zirkzee en E. Filippo; Cornelia Pieternella d. v. P W. van der Klauw en A. Delfos. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren: v. Bockel, De Graaff, Kors, Postel en Veldhuizen. Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Juni 13 uur tot Zater dag 26 Juni 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9 tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. R.K. OPENBARE LEESZAAL ^EN BIBLIOTHEEK. Aanwinsten der Bibliotheek: Profane ontwikkèlingslectuur: Gas 18481948: Gedenkboek Stedel. Fabr. v. Gas en Electr. Leiden; Anile, A. Schoonheid en waarheid der dingen; Flines, A. Q. de en W. F. Klinkert Jr. Practisch werken op kantoor; Greeve, H. de Het vierde beest; Guise, E. J. en Zr. Theresina Beknopte warenkennis voor de huis houding; Mandement v. h. Nederl. Episcopaat over het fascisme en na- tionaal-socialisme; Mandement v. h. NederL Episcopaat tegen liberalis me, socialisme en communisme; vóór de eenheid der katholieken; Paneth, Ph. De generalissimus Tjsang Kai- Shek; Schouwenaars, M. C. De kie-* sche waarheid; Simons, E. Geriefe lijk wonen in beperkte ruimten; Tol man, R. Het wisselend jaargetij; Ven, _J. M. F. van de Televisie. Dl 1; Vlekke, B. H. M. Geschiedenis van de Indische Archipel. Godsdienstige Ontwikkèlingslectuur: Ignatius, St. van Antiochie De zeven brieven; Leven en regel van Sint Benedictus; Maes, J. D.Godsdienst- Filosofie van het communisme; Pol, W. H. van de Het Christelijk dilem ma: Katholieke Kerk Reformatie; Popnva, P. A. Ons morgenoffer; Tim mermans, A. Bijbel voor de jeugd. Dl 12; Ven, J. J. M. van der Leven* in Gods tegenwoordigheid. Nederlandse romans: Kemp, M. De felle novene; Sinclair, F. de Everar- dus, pas op: Idem Het groene oog van Siva; Bomans, G. Avonturen van Tante Pollewop. Vertaalde romans: Abbot, A. De moord in het rivierhuis; Eberhart, M. G. Het lijk in de kano; T.ogeby, S. Irene bepaalt het Engelse romans: Benson, R. H. Lo neliness. Jeugdlectuur: May, K. In de schuil hoeken van de Balkan; ld. De pe- troleumkoning; Schuil, J. B. Jan van Beek; Strang, H. Samba; Heijer- mans, I. Uit Tante's jeugd; Rogge veen, L. Piet en Nel en hun vriend jes. LAATSTE BERICHTEN DODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag is in de Rosestraat te Rotterdam, de daar wonende drie jarige C. de Haan bij het onoplettend oversteken door een auto gegrepen en gedood. POSITIE NEDERL. SCHEPEN. ABBBDUK, 19 Juni voorm. te Antwerpen; AVERDIJK, 18 Juni van Mobile te Corpus Christi; BLOEM FONTEIN, 19 Juni van Beirate Am sterdam; KAEMANA, passé 17 Juni Gibraltar; NIEUW AMSTERDAM, 19 Juni 10.35 uur voorm. van South ampton, wordt 19 Juni 20 uur te Rot terdam verwacht; KOTA INTEN, 18 Juni van Quebec naar Rotterdam 23 uur. SALLAND, 18 Juni te Victoria; WESTLAND, 18 Juni van Amster dam te Buenos Aires; WESTERDAM vertrekt 19 Juni nam. van Rotter dam naar New York. KATHOLIEKEN IN INDONESIë KUNNEN GEEN DEVOTION ALIA KOPEN. De 560.000 katholieken van Indo nesië zitten al jaren verlegen om kerkboeken, godsdienstige lectuur, rozenkransen, kruisbeelden, heiligen beelden enz., aldus een uitvoerig hoofdartikel in het Bataviase blad Katholiek Leven van 13 Juni j.l. Het blad gaat in den brede na hoe ongeveer 1.000.000 pond sterling aan deviezen door het Nederlands-Indi sche gouvernement werd beschik baar gesteld om 8767 Mohammedaan se pelgrims in de gelegenheid te stel len de pelgrimstocht naar Mekka te volbrengen en brengt dan dit bedrag in verband met het antwoord, dat de katholieken in IndoneSië onverander lijk krijgen op hun verzoek om de- viêzen: de deviezenpositie is te be nard. Katholiek Leven zegt geen be zwaar te hebben tégen overheids steun aan de Islam als godsdienstig lichaam. Ook zending en missie ont vangen die en zo lang de overheid aan deze steun geen druk verbindt, kan het blad er genoegen mee ne men. De schrijver stelt echter de 560.000 katholieken naast de pl.m. 8000 pelgrims voor wie een millioen' pond beschikbaar wordt gesteld en zegt dan dat de katholieken met 10.000 pond allang genoegen zouden nemen. „We zouden er wonderen mee kunnen doen".... „We vragen niets cadeaugeen verlaagde ta rieven niet dat de regering een deel der onkosten drage.... We willen alles betalen." Ten slotte bepleit het enige katho lieke blad van Indonesië de vrijheid om kerkboeken, lectuur en andere devotionalia te betreken via „een onderneming die ons aanstaat". Zwemmen is een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordt! Leidde Reddingsbrigade gevraagd voor de Wijk- arbeid. Loon en arbeids voorwaarden volgens lan delijke regeling vastge steld door de Rijksbemid delaar. Aanmelden tus sen 1012 uur. N.V. Leid- se Veiligheidsdienst en Controle, Plantsoen 61, Tel. 22883. 5129 TE KOOP AANGEBODEN: Vergrote B.M. in pjüma staat, geheel com pleet. Bouwjaar 1946, Prijs 1200,—Te bevra gen: Zuid Hollands Jacht huis. Valkenburgseweg 16, Voorschoten. 5120 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ZOE- TERWOUDE roepen solli citanten op naar de vacan te betrekking van Sollicitanten moeten de leeftijd van 21 jaren be reikt hebben en die van 35 niet hebben overschreden. Sollicitaties worden inge wacht (op zegel van 0.30) vóór 29 Juni a.s. bij de Burgemeester. 5117 Notaris W. S. JONGSMA te Leiden, is voornemens op Vrijdag 25 Juni 1948 en zo nodig op Vrijdag 2 Juli 1948 telkens des nam. 7 uur in het Notarishuis, Hogewoerd 144, in het openbaar te verkopen de n.v. percelen te Leiden: 1. Huis en erf, Hoge Mors- weg 33, groot 78 c.a. Ver huurd voor 5.90 p. w. 2. Huis en erf met afz. bo venwoning Prins Frederik- straat 18-18a, groot 88 c.a.. Verhuurd: beneden voor 4.75; boven voor 4 p. w. 3. Pakhuis met erf en schuur en afz. bovenwo ning, Narmstraat 34-34a, groot 44 c.a. Verhuurd: pakhuis voor f 1.25 en bo ven voor 2.50 p. w. 4. Huis en erf, Narmstraat 36. groot 46 c.a. Verhuurd voor 3.25 p. w. 5. Huis en erf, Langegracht 8?, groot 96 c.a. Verhuurd .voor 4.50 p. w. 6. Huis en erf, Sint Joris- steeg 36, groot 42 c.a. Ver huurd voor 3.25 p. w. 7. Huis en erf. Uiterste Gracht 150. groot 48 c.a. Verhuurd voor f 4 p. w. 8. Huis en erf, Vestestraat 144, groot 31 c.a. Verhuurd voor 3.p. w. Bet. der kooppeningen: 2 Augustus 1948 met rente ad 5 net. p. jaar vanaf aan vaarding tot betaling. Bezichtiging in de weken var. veiling en afslag Dins dag en Donderdag van 2 tot 4 uur. 4901 Inlichtingen worden ver strekt ten Kantore van ge noemde Notaris. Rapen burg 31, Tel. 25351. Nassaupleln 40, Den Haag VEILT Donderdag 24 en Vrijdag 25 Juni om 10 uur v.nv MEUBILAIRE GOEDEREN, TAPIJTEN, enz. KIJKDAGEN: Dinsdag 22 Juni Tan 10 tot 4 uur en Woensdag 23 Juni Tan 10 tot 3 uur 4^ Zie uitgebreide annonce Maandag in dit blad Gevraagd voor spoedige in diensttreding een Verkoopster en Leerling-Verkoopster Aanmelden: Maandagmor gen tussen 162 uur. Manufacturenhandel WE PE Gangetje 4, Leiden. AANGEBODEN: Amerik. Bus asterplanien Roosasterplanten ANT. LOOS, Zuideinde 115 ROELOFARENDSVEEN 5116 Tel. K 1713—355. GEVRAAGD: Aank. Bakkersbediende door H. LINDEBOOM, Brood- en Banketbakker Voorhout. 5101 GEVRAAGD EEN R.K. BAKKERS- LEERLING en Halfwas, tevens een volwassen bediende bij Mooijmans Bakkerij. Wils- veen 30. Leidschendam. Voor direct gevraagd ge schoold personeel: bij AKERBOOM'S Scheeps en Jachtwerf te Lisse. Kantoor K 36, Tel. 256 K 2534. 5107 GLAS ln LOOD IN ELKE UITVOERING GLA5BEWERKINQ r\ AC GESLEPEN VEWIIVEPD "'J QLAS AUTO qiAS QEHAPD qiAS Narmstraat 3 tel LEIDEN BEZOEKT tijdens het Concours te ROELOFARENDSVEEN BELEGDE BROODJES, FIJNE BORREL. 5112 Tevens Fietsenstalling. Jlelefaantjea GEVRAAGD 2 Garageruimte te huur gevraagd in Oegstgeest voor kleine wagen. Brie ver. onder no. 5959 bureau van dit blad. 2 Nette Jongen, 20 jaar, vraagt gezellig kosthuis of kamer met pension. Brie ven met prijsopgave aan N. de Ridaer. Stadhuoders- laan 30, Leiden. 5940 AANBOD 2 Aangeboden: Handnaai machines, Stofzuiger merk Protos in prima staat. Co- coslopers 2 pers. ledikan ten. Overgordijnen enz. Vaneman. Zuidbuurtseweg 25. Zoeterwoude. 5964 2 Vogeljacht te koop. Zeilt prachtig en veilig ook met kinderen. Jachtwerf Glupstra Warmond. 5098 2 Harol in elk gezin, waar schoolgaande kinderen zijn. Harol is het ideale haar water tegen roos en onrein. Verkrijgbaar in flacons van 35 en 50 cent bij uw Dro gist. Fabrikant N. de Wolf. Noord wijk. 5911 2 Meerpoel. Alles op naaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171, Leiden, Tel. 24815. 2 Golfplaten. Ladders. Nog enkele maten 2K en 3 m. lang. zware, gebruik te gegalvaniseerde golf platen. Ladders in prima staat, diverse maten. Bas cules. gewichten, enz.; A. J. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 79, veemarkt, t o. Marktkantoor, telef. 26627—24013. 5966 2 1 pers. Eng. ledikanten met matrassen 30 en 45, Divan 36. 2 fauteuils ƒ30 2 pei-s. h. ledikant met spi raal, 4 delig bedstel 85, ook afzonderlijk, rieten lauteuil met kussen 12. Witte Rozenstraat 50a. 5985 2 Aangeboden Chevrolet 1935, in zeer goede staat. Leidse Vaart 13, Tel. 3182 Lisse. 5952 2 Te koop aangeboden Voor uw leeg land hebben wij nog in-ruime voorraad alle soorten koolplanten. Beleefd aanbevelend A. C. Hogervorst, Langeraar A 145 tel. 68. 5109 2* Attentie. Wij repareren at uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatielijsten Inkoop goud en zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1. Tel 22791. 3967 PERSONEEL 2 Het costuumhuis Erato, vraagt aankomende naai sters en thuisnaaisters, Oudé Singel 14. 5963 2* Net R. K. Meisje gevr. in gezin, liefst van buiten v. d. dag. Goede behande ling. Th. Döfferhoff, Kem- penaerstraat 41, te Oegst geest. 5960 2 Gevraagd een net meis je voor 3 of 4 dagen per week. P. van der Meer, Noordeinde no. 78, Roelof- arendsveen. 5968 2 Voor terstond gevraagd net meisje, voor 3 of 4 x p. week van 9 tot 2 uur. In gezin van 2 pers. Liefst kunnende koken. Zich aan te melden: Mevr. Koel man, Deutzstraat 6, Oegst geest. 5967 2 Gevraagd zo spoedig mogelijk een net R.K. Meis je voor dag en nacht. Ko nijnenburg. Rijksstraatweg 185. Wassenaar, Tramhalte. Maaldrift. 5958 2 R. K. Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht, bij Wed. J. v. d. Salm. Hee- reweg 306, Lisse. 5961 DIVERSEN 2 Kantoor van Th. J. v. d. Heijden. Rechtskundige en .Gemeente-Deurwaar der Hoge Rijndijk 105-105a Leiden, tel. 23405. Bespre kingen bij voorkeur Vrij dagsmorgens. Incasso's, Rechtszaken, Pachtzaken, Contracten. Ontruimings- en Woonruimtewetzaken. enz. 4523 2 Verlogen een zwart le deren portemonnaie met inhoud, gaande van Zuid hoek naar overzet v. d. Lip Tegen beloning terug te be zorgen Joh. Bakker. Zuid hoek 13. Roelofarendsveen. 2 Gevonden een sjaal, te- een advertentiekosten te rug te bekomen bij L. C. van der Geest, van Klaver- weijdenweg 19. Hoogmade. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hooestena 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3