Uit de Rijnstreek Uit dc Omgeving N,r HUIBERS ZATERDAG 19 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 VAN HET COLORADOKEVER FRONT. In de gemeente Laren is tegen 60 verbouwers van aardappelen proces verbaal opgemaakt, wegens het niet bespuiten van het aardappelgewas tegen de coloradokever. HENRY FORD SCHENKT VOED SELPAKKETTEN AAN NEDER LANDSE EMPLOYé'S. Toen Henry Ford onlangs van zijn reis door Europa in Amerika was teruggekeerd, besloot hij aan alle employé's der Fordfabrieken in Europa een voedselpakket te doen toekomen. De samenstelling en ex peditie dier 25000 pakketten ge schiedt in Nederland. Hierdoor komt een bedrag van rond 125.000 dollars aan Nederlands deviezenpositie ten goede. Elk der pakketten bevat twee kilogram suiker, een kilogram boter, een kilogram reuzel, een kilogram koffie, een kilogram cacao en een kilogram rijst. De benodigde hoeveelheden wor den betrokken uit onze exportquota. De uitreiking der pakketten aan de employé's der Ned. Fordfabrieken geschiedde gistermiddag na het ein de van de werkweek. ALPHEN AAN DEN RIJN Afdracht Wielercomité aan de Ni- win. Door het comité, dat jaar lijks de wielerronde organiseert in deze gemeente, is aan het plaatse lijke comité van de Niwin het be drag ter hand gesteld van f 486,66. Als men weet, dat, de couranten verkoop inbegrepen, die dag 'n ont vangst gemqakt is van rond 6000, zal ieder het met ons eens zijn, dat dit bedrag een klein beetje tegen valt. De verkoop van de couranten, waaraan tevens verbonden de gratis verloting ten bate van de NIWIN, heeft netto opgebracht 1200, Koninklijk onderscheiden. Gis termorgen is aan de heren C. Zim merman, A. van Leeuwen en T. Noomen in een feestelijke bijeen komst in hotel 's-Mólenaarsbrug door de burgemeester ter gelegen heid van het feit, dat de drie heren enige tijd geleden het feit herdach ten, dat zij veertig jaar in dienst waren bij de firma F. P. Bos en zn., een Kon. onderscheiding uitgereikt, n.l. de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na een hartelijke toespraak van de burgemeester reikte deze de on derscheidingen aan de jubilarissen uit. De jongste firmant de heer F. P. Bos, sprak complimenterende woor den, alsmede de heren F. van Eg- mond, procuratiehouder, de Haas, fabrieksbaas, en W. Hesseling na mens de fabriekscommissie. ALKEMADE Geboren: Antonius Jacobus Ma ria, z. v. C- J. Otto en M. G. Schra- der; Johannes Franciscus Maria, z. van G. Bouwmeester en E. M. Schoonderwoerd; Jacobus Francis cus Maria, z. van G. Plasmeijer en J. G. Baak; George Petrus Maria, z. van G. E. de Koning en J. W. M. Loos; Jan. Willem, z. van W. de Vos en B. van der Knijff; Anna Antho- netta Maria, d. van N. C. van Klink en Th. A. van der Meer; Johanna Cornelia Maria, d. van G. H. van Veen en M. van Hameren; Johannes Franciscus Maria. z. van L. Hogen- boom en M. C. Koek: Jozef Jacobus Maria, z. van S. E. Loos en M. J. Hoogenboom; Petrus Gerardus Jo seph, z. van W. van Emmerik en C. A. G. Zoetemelk; Johanna Wilhel- mina Maria, d. van J. P. Turk en H. Oliierhoek; Johannes, z. van J. van Wieringen en K. C. Hillenaar; Antonius Bernardus Maria, z. van A. van der Aart en A. van der Aar; Leonardus Hendricus Johannes, z'. van W, H. N. Bakker^en A. C. Klein. Ondertrouwd: J. P. J. Cozijn en G. M. van Oosten; H. P. Kalker en Q. M. M. Borst; L. J. Verdel en M. G. van der Meer; J. G. J. Schrama en A. B. I. Rodewijk; E. van den Broek en M. K. vaft Wieringen; C. Th. Hillebrand en J. van der Hoorn; W. N. van Klink en A. H. M. van der Hoorn; J. F. Stet en C. A. F. Huigsloot; J. W. Th., Rost en J. M. Rietbroek. Gehuwd: J. H. Vink en P. M. Straathof; J. S Wagenaar en M. C. G. Straathof; K. van Dijk en A. M. Los; J. W. Veriiagen en F. Reijn- goud; J. van Zanten en W. J. van Veen: G. B. Dobbe en E. J M. Pouw J. P. J. Cozijn en G. M. van Oosten; H. P Kalker en Q. M. M Borst. Overleden: Johannes Heemskerk, 63j.; Cornelis Ignatius Rodewijk, 22 jaar. BOSKOOP Aanbesteding. Bij de gehouden inschrijving voor het maken van een keermuur van gewapend beton met bijkomende werken in Reijerskoop over een lengte van 400 meter, wa ren de laagste inschrijvers, de heren J. D. Kranenburg en S Bodegraven voor de som van 31.700. Hoogste inschrijver was de fa. H. Kraan te Haastrecht voor de som van 84.000. Hagelschade. Enige weken ge leden werd een gedeelte van het boomkwekerij gebied getroffen door aanzienlijke hagelschade. Dadelijk daarna heeft het dagelijks bestuur van de Federatie van boomkwekers- verenigirgen besprekingen gevoerd met de Rijkstuinbouv/consulent en de Directeur van de Tuinbouw, ten einde de moeilijkheden der getrof fenen te verlichten. Het resultaat van deze besprekingen was, dat de Fe deratie zich bereid verklaarde de gedupeerde kweker te helpen door middel van het verstrekken van ma teriaal, terwijl de Directeur van de Tuinbouw heeft toegezegd, dat de genen die in bestaansmogelijkheden bedreigd worden', geholpen kunnen worden krachtens de z.g. steunverle ning aan kleine tuinbouwers. De Fe deratie verwacht van alle boomkwe kers, dat zij hun volle medewerking spontaan zullen geven. De Federatie zal trachten een regeling tot stand te brengen in overleg met de Rijks- tuinbbuwconsulent teneinde deze hulpverlening te organiseren. Wil dit mogelijk zijn, dan moet over vol doende gegevens beschikt kunnen worden. Derhalve worden zij die door de bovengenoemde ramp zyn getroffen, verzocht onmiddellijk op te geven, wat zij bij benadering no dig zullen hebben aan occuleerhout, stek, plantgoed e. d., aan het secre tariaat van de Federatie, Burg. Co- lijnstraat 10a, Boskoop. HAZERSWOUDE (Dorp) GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de raad in open bare vergadering bijeen, onder voorz. van burgemeester L. J. den Hollan der. De publieke tribune was goed bezet, voornamelijk door een groot aantal bewoners van het Rietveld. De aanvrage van het R.K. Schoolbestuur aan de Rijndijk in het Zwaantje, om gelden ingevolge Art. 72 L.O.-Wet, wegens oorlogsschade werd toege staan. De aanvrage van de vereniging voor Geref. schoolonderwijs om gel den ingevolge Art. 72 der L.O.-Wet, voor de vervanging tran een ver ouderde rekenmethode werd voorlo pig aangehouden, om nader te wor den onderzocht. Het voorstel van B. en W., op ver zoek van de bewoners van het Riet veld inzake een uitpad, werd in ge heime zitting behandeld. Na schor sing werd bij monde van de heer Slootweg het oorspronkelijke plan afgewezen. Getracht zal worden een primitiever plan te projecteren. Dit voorstel werd door de gehele raad goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. inzake demping en riolering van gedeelte doodlopende sloot bij L. van Gorkum, alsmede tot plaatsing van grensafscheidingen, werd in de brede besproken. De meningen van de raadsleden liepen sterk hiteen mei; die van B. en W. Tenslotte is men toch tot overeenstemming gekomen'. Het voorstel van B. en W. op het verzoek tot het ophalen van huisvuil van de Rijndijk werd in principe be streden door de heer Heijmans, die reeds tevreden zou zijm indien het- huisvuil eens per week zou worden opgehaald. Dit zou pl.m. 500 kosten. B. en W. zijn bereid dit te onderzoe ken. Het bouwen van de garage bij de ambtswoning van de burgemeester werd geraamd op 2800.en zal uit de kapitaaldienst worden gefinan cierd. De huurwaarde van de woning wordt iets hoger. Tevens werd een bijdrage toegekend voor gebruik van, eigen auto ten behoeve van de ge meente. De subsidie voor een kinderfeest in verband met het Reg. Jub. van H. M. de Koningin werd vastgesteld op 1 per schoolgaand kind; ook de kleuter scholen komen hiervoor in aanmer king. De verbetering van de 'Molenlaan werd onder enige discussie aangeno men. De voorzitter hoopte, dat sppe- dig ook de trottoirs in hetdorp ver beterd kunnen worden. Bij de rond vraag bracht de heer Slootweg de straatverlichting ter sprake. De voorz. heeft zich in verbinding gesteld met de lichtfabrieken te Leiden. De heer Rietveld vraagt toezicht op het aan gelegde gazon en de beplanting aan de B. W. Kade welke door de jeugd wordt vernield. De voorz. spreekt de wens uit, dat spoedig een openbaar zwembad zal worden gesticht; dit is voor de bevolking van groot belang. Hij vraagt of de raad hier zich mede kan verenigen. De heren Slootweg er^ Kouwenhoven betuigen hun bijval. Het is reeds geprojecteerd in het uit breidingsplan, maar het is wenselijk, dat dit spoedig wordt verwezenlijkt. HAZERSWOUDE (H. R.) Huldeblijk. De in Hazerswoude gehouden collecte van het huldeblijk der Nederlandse vrouwen aan H.M. de Koningin heeft totaal 755,38 opgebracht. NIEUWVEEN Huldeblijk. De totale opbrengst van de gehouden collecte in deze gemeente bij de Nederlandse vrou wen, ten bate van het nationale hul deblijk, bij gelegenheid van het 50- jarig regeringsjubi'eum aan te bie den door alle Nederlandse vrouwen aan H. M. de Koningin, bedraagt 195.14. Bioscopen Casino. In een zeer goed pro duct van de Franse filmindustrie viert Tino Rossi hoogtij met zijn dubbelrol in „Destins", een muziek film, die de toeschouwers veel te ge nieten geeft. Het is een echte Fran se film, d.w.z. een tikje sentimen teel, maar buitengewoon goed ge monteerd. Bovendien geen muziek zonder meer, doch een spannend ge geven met een dramatisch tintje, dat de spanning opvoert tot het happy end. Het is een verhaal van André Cartier, een bekend zanger, die na •zes jaar u:t Amerika terugkeert in Parijs en direct overstroomd wordt met engagementen. De tragiek van het» gegeven ligt hierin, dat André z'n vrouw overleden is en hem met een vier jarig zoontje achterliet. Bo vendien is zijn broer Fred een mis lukkeling, die in de Par ij se onder wereld vertoeft en hem telkens geld afperst, onder bedreiging zijn naam ten schande tq zullen maken, wat hem zeer gemakkelijk zou vallen, daar zy sprekend op elkaar gelijken. Verschillende n?alen geeft André toe, maar Fred kent geen grenzen, vooral omdat hij door z'n geliefde wordt opgestookt steeds meer te vra gen, waardoor al zyn voornemens om een beter leven te beginnen op niets uitlopen. Als André weigert hem nog meer geld te geven, schaakt Fred het zoontje van zijn broer, juist enkele uren voordat André in een STOMP WIJK Werkkleding. Personen die na 31 Jan. 1948 geen bon voor werk kleding hebben ontvangen worden in de gelegenheid gesteld weer bon-« nen aan te vragen. Daartoe moet een formulier ingevuld worden en deze zijn te verkrijgen bij het kan toor Delftsekade op 21, 23 en 25 Juni a.s. De ingevulde aanvraagfor mulieren moeten dan weer ingele verd worden op Maandag 28 Juni aanstaande. ZOETERMEER Werkkleding. Zij die in aan merking komen voor werkkleding en na 31 Jan. j.l. geen bon voor deze kleding hebben ontvangen, kunnen thans weer werkkleding aanvragen. De daartoe bestemde formulieren zijn te verkrijgen in het kantoor Dorpsstraat op Dinsdag 22 of Donderdag 24 Juni a.s. onder overlegging van de tweede stam kaart. De ingevulde formulieren moeten op Vrijdag 2 Juli a.s. weer ingeleverd worden. Geboren: Hendi s J., z. van H. J. Comijn en A. Buys; Christiaan F. C., z. van S. Westerman en H. Rut ten; Elizabeth M., d. van P. N. A. van den Bosch en E. M. Ruaaen; Pe- tronella A., d. van C. van Tilburg en N. Golverdingen. Overleden: A. van Straalen 60 j. weduwnaar van F. Ripping; E. M. Rutten, 37 jaar, echtgenote van P. N. A. van den Bosch. WOUBRUGGE Geboren: Dirk, z. van J. de Graaf en C. R. van der Lip; Petrus J. M., z. van A. Koetsier en G. van Goozen; Hendrik C„ z. van J. Wind- horst en G. van Arkel. Overleden: Kornelia van der Ploeg 79 jaar; Corneüa Zwetslooa 54 jaar. KATWIJK Gemeenteraad. In aansluiting van het raadsverslag van gisteren nog het volgende. Door de heren C. van Beelen, Mr. J. v. d. Plas en A. Wassenaar was nog een voorstel in gediend, strekkende om direct over te gaan tot uitkering der verhoogde salarissen aan gemeentewerklieden in vaste dienst. De voorz. zegt, dat B. en W. wel genegen zijn het voor stel tot in bepaald opzicht over te nemen. Maar bedacht moet worden,' dat de Minister deze regeling moet goedkeuren. De heer van Beelen wees er qp, dat de nieuwe salarisre geling door goedkeuring der begro tingscijfers is gedekt, dus kan het departement worden genegeerd. Hiertegen zou ook weer een en an der zijn in te brengen, ware het niet, dat schorsing of vernietiging niet meer kan plaats vinden, indien twee maanden zijn verlopen nadat het besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring der begrotingswijzigingen is ge nomen, zonder dat één dier middelen is toegepast. Per 30 Maart. 1948 zijn deze wijzigingen goedgekeurd, dus schorsing of vernietiging is niet meer mogelijk. De voorzitter wees er op, dat het voornamelijk gaat om de datum, hetzij 1 Juli, hetzij 1 Oct. 1947. Na breedvoerige discussies wordt besloten voorlopig de uitbe taling der verhoging te doen plaats hebben over het tijdvak 1 Jan.30 Juni 1948 met de toezegging, dat vanaf 1 Juli 1948 de verhoogde uit kering zal plaats hebben, terwijl als nog getracht zal worden de uitke ring met terugwerkende kracht vanaf 1 Ju1! 1947 te doen plaats hebben. De heer C. v. d. Plas vraagt, of al iets medegedeelt kan worden over de Ambachtsschool. Het wachten, zegt de voorzitter, is op het ant- wbord van de Minister. De neer v. d. Luyt klaagt over de hondeninvasie in Katwijk. Wordt door allen wel belasting voldaan. De voorz. zegt, dat het kohier honden belasting in korten tijd van 1800. op 5000:gestegen is! De heer C. van Beelen wil er aan herinneren, dat toezegging gedaan is tot verbe tering van straten als Achterweg, enz. Zal dat in 1948 werkelijk gebeuren? De voorzitter zegt, dat het inder daad de bedoe'ing schijnt te zijn". De heer Onwerling klaagt over de ver schrikkelijke baldadigheden die in Katwijk aan Zee door de jeugd be dreven worden. Spr. zou meer poli tietoezicht wensen. Wordt toegezegd, i groots opgezette revue moet optre den, om zijn wiegelied te zingen, dat door de hele film speelt. Op dit punt gekomen maakt het draaiboek een enigszins teleurstellende v/ending. Immers, wie hier een oplossing ver wacht in het probleem van de mis lukte broer, wordt teleurgesteld, want deze maakt er zich van af, door zijn geliefde te wurgen, het kind te rug te brengen en voorgoed te ver dwijnen. Het geluk van André is bijna weer volmaakt. Nog niet hele maal, maar zijn secretaresse, die dolveel van de kleine jongen houdt, zorgt voor de rest, die U kunt raden en anders deze week kunt gaan zien in deze film, die prachtige spelmo menten bevat, door de uitstekende vertolking van de dubbele rol door Tino Rossi en niet minder door li£t spel van Freds geliefde. Aan te be velen voor muziekliefhebbers, boven 21 jaar. Rex. De hardnekkigheid, waar mede vele mensen zich in de jaren '39'45 tegen de Duitse overweldi ger hebben teweergesteld, vaak on der bijna onhoudbare omstandighe den, is in menige film vastgelegd. „De man met de vijf gezichten", toond, is er een van. De geschiede nis speelt zich af kort na de val van welke deze week in Rex. wordt ver- Warschau, als de Duitsers hun krijgsgevangenen wegvoeren. Een bekend anti-nazistisch journalist, die zich onder hen bevindt, weet bij het passeren van de Weichselbrug de LISSE TER INPERKING VAN COLLECTES Comité van overleg benoemd. Een groot aantal dames uit de ge meente vertegenwoordigende alle richtingen en kerkgenootschappen heeft zich op initiatief van het ge meentebestuur bereid verklaard, zit ting te nemen in een comité dat zich ten doel stelt voortaan voor het orga niseren van de nationale collecten en inzamelingen voor algemeen charita tieve doeleinden zorg te dragen. De installatie heeft inmiddels plaats ge had en het comité bestaat uit de da mes: mevr. M. A. Pereboom-Veldhuy- zen van Zanten, presidente; mej. A. Strik, secretaresse en mevr. B. van Dijk-van Doorn, penningmeesteresse. Het ligt in het voornemen, dat de bestaande plaatselijke collecten-comi- té's zich geleidelijk aan in het alge meen comité oplossen, of daarmede nauw gaan samenwerken en dat het Algemeen Collecte-Comité verder coördinerend gaat werken, mede om tot beperking en samenvoeging van het aantal collecten te komen. De kerkelijke collecten en speldjes- dagen zullen ook voortaan op de ge bruikelijke wijze worden gehouden en vallen dus buiten de werkingsfeer van het algemeen Collecte-Comité. In verband met het zeer grote belang van de t.b.c.-bestrijding is voorts be paald. dat de 4 grootste t.b.c.-collec- ten (Herwonnen Levenskracht, Zon negloren. Sonnevanck en Zonne straal) eveneens afzonderlijk zullen worden gehouden, uit waardering voor het buitengewoon nuttige werk„ dat deze instellingen verrichten. De wens wordt evenwel uitgespro ken, dat de ingezetenen der gemeen te het-streven, om het aantal collec ten te verminderen zullen waarderen, doCh dat dit niet zal leiden tot- een aanmerkelijke vermindering van de totaal-opbrengst. Laat men er gezamenlijk voor zor gen, dat de instellingen hun zegen rijk werk in het belang van land en volk onverzwakt zullen kunnen voort zetten. SASSENHEIM De vierdaagse. Vandaag is het de laatste dag der vierdaagse kermis ten bate van het Apostolaat ter Zee. Wie er nog geen gelegenheid voor had, kan nog hedenavond genieten van deze speciale kermis. De toegang is geheel vrij en, wat veel zegt, de prijzen zijn laag. Maar vele kleintjes maken een groot. Het is er een gezel lige boel! Allerlei geluiden dringen tot je door. Bekende deuntjes uit het pierrement, een schelle stem door een luidspreker, het knallen op het hoofd van Jut, sirene geloei *en gebel der draai- en zweefmolens, het juichen van kinderen. De vele kramen nodi gen. uit om te smullen en te genieten van goudgele oliebollen of poffertjes en 'alles zonder bon. U heeft er ge weldig plezier en het Apostolaat ter Zee helpt u er mee. Laat uw kinde ren genieten voor een paar spaarpot centjes, geef ze hun zuurstok, laat ze eens zweven, want zo'n kermis komt niet meer. VOORSCHOTEN Voor Puttens Jeugd. Destijds is doar de Kon. Ned. Schaakbond een correspondentiewedstrij d uitgeschre ven, ten bate van de jeugd van Put ten, de gemeente op de V^luwe, waarvan door de Duitsers de meeste vaders werden vermoord. Het hoog ste aantal te behalen punten be droeg 8. In de groep van 7 punten verwierf de heer J. J. Bragaar, lid- van de Voorschotense schaakclub, de eerste prijs. Hem werd een zilveren medaille toegezonden. WARMOND Collecte. De netto opbrengst van de collecte 1940-r'45 bedroeg ruim 1030, WASSENAAR Park Deyleroórd. Het zal de be woners van de Deyl en Deyleroord. genoegen doen te vernemen, dat het Park Deyleroord met ingang van Zondag a.s. voor het publiek zal worden opengesteld. De burgemees ter, die dit besluit van B. en W. middels een officiële publicatie heeft bekend gemaakt, doet een dringend beroep op de medewerking van de inwoners van Wassenaar om vernie lingen van het fraaie park te voor komen. Mocht blijken, dat vernielin gen toch niet achterwege blijven, dan zullen B. en W. zich genood zaakt zien de openstelling te beper ken tot de uren, waarin vanwege de colonne te verlaten en door een ferme duik in de rivier zijn vrijheid te herwinnen. Zijn vijanden laten het er echter niet bij zitten en wen den alle middelen aan, orr? hem we derom in handen te krijgen. Talrijk zijn de penibele situaties, die hier door ontstaan en de liefhebbers van een spannende film zullen intensief meeleven met de avonturen van de ze journalist. Boven veertien jaar. Luxor. Het programma van deze week met de film „Mens durf te le ven" is geprolongeerd. Lido. „Tropenkolder" is 'n film uit het zeemansleven, die zich af speelt tegen het einde van de vorige eeuw'. Zij verhaalt de gebeurtenissen die zich voordoen op een zeilschip, dar varl de Franse haven Nantes op de Antillen vaart. Het geheel is ge lardeerd met een liefdesgeschiedenis, welke wij met inachtneming van liefde's kronkelpaden toch een beetje zonderling vinden. Vooral het einde van de verhouding tussen Ma- rie-Douce en de stuurman is niet recht duidelijk. Er zijn tal van aar dige momenten üit het leven der varensgezellen, waarbij vooral de zang van een matrozenkoor op de voorgrond treedt. Over het algemeen is deze film echter te langdradig en ziet geen kans de aandacht voort durend gespannen te houden. En kele passages, waarin de meest pri mitieve instincten, aangewakkerd plantsoendienst in het park wordt gewerkt. R.K.S.V. Blauw Zwart. Maandag 21 Juni organiseert de R-K. Gymnas tiekvereniging Blauw Zwart onder linge wedstrijden voor haar afd. Ju nioren en herenleden. De nummers voor deze? wedstrijden zijn: vrije oef.', brug, ringen, rekstok en springbak. Aan spanning zal het die avond niet ontbreken, daar de prestaties voor elke afd. afzonderlijk zo ongeveer gelijk zijn. De aanvangsuren zijn voor de junioren van 7.30 uur tot 8.30 uur en de heren van 8.30 uur tot 10 Uur. De uitslag zal direct na afloop bekend gemaakt worden. Er zijn zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld waarvoor dan ook een spor tieve strijd verwacht zal worden. Moge deze avond een aansporing zijn voor de ouders om hun jongens als lid te laten inschrijven bij de R.K. Gymnastiekvereniging Blauw Zwart. Zondagsdienst doktoren. Dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124; dr. M. de Haan, Lange Kerk- dam 56, tel. 2501, Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Geboren: Maria H., d. van A. de GrootM. G. G. Wezenburg; In- gril F. M., d. van C. E. van den Berg en H. M. H. Creemers; Paul P. F. M., 'z. van G. H. L. Zeegers en G. H. M. Koekkoek; Christiaan G. M., z. van L. C. M. van Eendenburg en C. G. S. van Bosse; Maria J. d. van J. P. G. van Noort en M. C. van der Kleij; Gerardus Ph., z. v. G. Martens en M. Knijf; Franciscus J. J., z. van F. J. Keizer en A. M. T. Konings; Dirk je, d. van G. C. de Groot en M. de Jonge; Johanna C. M., d. van L. J. Kouwenhoven en J. T. van Beek; Bastiaan C., zoon van A. Evertse en M. Okkerse; Edua E., d. v. C. van der Stad en A. de Vries. Getrouwd: B. A. van Harte veld en A. H. Vrijburg. Ondertrouwd: W. A. Barten en G. P. Kallenberg; K. van den Bosch en A. J. M. Westgeest; R. van Beek- en A. M. E. Hans; J. P. Wildschut en H. I. Brugmans; J. M. Fitskie en J. J. Nieuwenhof. Overleden: J. E. yan Bijlevelt, 10 jaar e. v. H. F. C. Berckenkamp; A. P., Kleijn, 77 jaar, wedn. van M. van Hof; D. Schuiling 10 jaar. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 18 Juni. Groente. Aardappelen grote 11.60 —15.20, Drielingen 10'12.60, Kriel 5.2013.bospeen 1324, sla I 2.004.70, H 2.70—2.90, rabar ber 7.4Ó-9.50, peterselie 0.701.60 selderie 2.004.60, spitskool 8.90 9.bloemkool Ia 2328, idem I 2025, idem II 716, Tuinbonen 1628, waspeen 2832, Princesse bonen 1.60, boskroten 58, aard beien 1.0*51.35, doppers 1.30 1.44, andijvie 4.804.90, radijs f 2 4.10, bos-uien 1.10—1.30, Kervel 1.60—3.10. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juni: Groente. Aardbeien 2446 cent, Fram bozen -5875 cent per half pond, Küppsla 2.50—8.00, Andyvie 5.60 5.70, Bospeen 1318, bloemkool 423, aardappelen 15:19, peulen I 4.60—8.20, idem n 2.00—2.80, Doperwten 2.30—3.30, Capucijners 2.403.00, Tuinbonen 1.301.60, Kassnijbonen 1113.50, idem stek 57.50, dubb. stambonen 1014 per 10 kg., Augurken: grof 10.10, idem Bom 8.70, idem stip 5.10 per 25 kg. Bloemen. Duizendschoon 26 cent, Esther Read 625 cent, Gla diolen 2070 cent, Anjers 626 cent, Violieren 7—38 cent, Margriet 8—24 cent, trosrozen 1325 cent, Convillies. 1561 cent, Campanula 615 cent, Scabiosa 4—15 cent, Alstroemeria 17 60 cent, Anglaia 2835 cent, Leeuw bekken 17—24 cent, Lathyrus 6—17 cent. TER AAR 18 Juni 1948 Groenten- veiling Kassnijbonen 75-1.35 ct idem stek 45-70 ct.; Stambonen 1.30-1.65 ct per kg. Peulen 2-9.50 gld. Tuinbonen 1.30-1.38-gld.; Doppers 2.20-3 gld.; Cap. doppers 2.80-3.10 fld per 10 kg. Komkommers 8-31 ct.; loemkool 5-24 per stuk; Peen 3-21 ct per bos; Sla 2.50-3.30 gld. per 100 stuks; Uien lOct. Bonenkruid 2 ct; Kroten 2-5 ct; Selderie 1-3 per bos; aardappelen 12-17 ct Kriel 3-6 ct per kg; Andijvie 5.40-6 gld per 100 kg. Sjalotten 5 ct. per bos; Rabarber 5 ct.; Waspeen 6-26 ct; Tomaten 72-132 ct Spitskool 8-9 ct. per kg. Aard beien 32-62 ct per doosje en 2.80- 2.90 gld per slof; postelein 3-14 per kg. Kersen 47 ct per pond. door een overmatig drankgebruik, worden verbeeld, doen aan het ge halte van deze filir? geen goed. Uitsluitend voor volwassenen. Trianon. Men kan er lang of kort over graten, het is een feit, dat Verdi's opera „Rigoletto" geen film is geworden. Men kan opwerpen, dat Carmine Gallone de bedoeling heeft gehad, de opera als opera weer te geven zonder „film" te wil len maken, duidelijk is ook, dat hij zijn intenties in deze niet kon vol gen zonder alle opnamen te laten verstarren. Herhaaldelijk gaf hij zijn camera daarom andere instellingen, met als gevolg, dat er scheve ver houdingen werden geschapen, te meer daar „Rigoletto" ook als opera zeer weinig beweging heeft. Een an dere (studio-)fout werd gemaakt ten opzichte van de geluidsweergave, wanneer de zangers zich van de ca mera verwijderen en hun stemgeluid even krachtig blijft als stonden zij vlak bij de microfoon. De decors hadden ook beter verzorgd kunnen zijn. Gaat men. uitsluitend als zang liefhebber, dan zal men volop kun nen genieten. Het bel canto viert hoogtij. Negen van Italië's beste operazangers geven een aaneenscha keling van de meest bekende soli en aria's. Wanneer men van opera-zang houflt, ga men deze film horen,' ook al kan ir/en het betreuren, dat van de Ouverture slechts een klein ge deelte kon worden weergegeven en het libretto beknot is geworden. Voor 14 jaar. WEERSVERWACHTING VRIJ KOEL Veranderlijke bewolking met enkele plaatselijke regenbuien. Tij da1 ijk zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. Vrij koel. LEIDEN PROF. DR. A. QUERIDO, benoemd tot hoogleraar in de me dische faculteit aan de Leidse uni versiteit, met speciale opdracht ten behoeve van de experimentele be oefening der endocrinologie. Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankonüigingen LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd: doctoraal-examen Ne derlands Recht: de heren HH. van Bemmel te 's-Gravenhage en P. C. Veldtman te Wassenaar; doctoraal examen Geneeskunde: mej. G. D. J. Zoutewelle te Rheden; en de heren R. J. Gielen te Voorburg; J. Th. Groenewegen te Leiden en J. A. Roosdorp te Katwijk a. d. Rijn; arts examen le gedeelte: de dames H. C. v. Eijsbergen te Leiden en G. M. Warmelink te Velsen; en de heer B. Westers te Voorschoten; arts-examen 2e gedeelte: mej. E. H. Boorsma te Utrecht en de heer J. W. IJdens te Oegstgeest. EINDEXAMEN GYMNASIUM. 'Van de le groep van de eindexamen- candidaten van hét Gymnasium slaagden allen. Geslaagd zijn de ba rnes: H. E. Koster, Leiden, N. Nust, Leiden; en de heren: J G. N, Cupé- do, Noordwijk aan Zee; A. Don, Voor burg; P. W. Martijn, Leiden; J. P. Mulder, Leiden; M. Polak, Oegs't- geest, en E. G. Sprey, Oegstgeest. TOELATINGSEXAMEN GEM. H.B.S Geslaagd voor het toelatingsexa men voor de eerste klasse van de Gem. H. B. S. met 5-jarige cyrsus alhier: W. den Baars, G. Bernard, Miep M. Beunders, Annie Bink, G. W. Bloemendaal, J. Bol Raap, Erki- na van Bommel, H. Broekstra, J. C. van der Burg, R. G. Crèvecoeur, Lies Eichhorn, W. F. H. Engels, H. Gal- jaard, D. de Geus, H. J. de Graaff, J. Guldemond, M. Harmsma, Tineke Haze noot, II. Hooger vorst, Elly Hoo- geveen, A. de Jong, E. Kanbier, P. H. van der Klugt, Marthie Koch, A. de Kramer, Micky Kroonberg, Juliska Kruts, Henny Kukler, Ch. W. Kuyk, W. van Leeuwen, W. A. Linschoten, Th. G. Locher, R. van der Loos, C. D. Lucas, P. H. van der Lucht, H. Middelraad, K. N. Moonen, A. J. Mulder, J. van Noort, D. van Or- mondt, J. A. van den Ouweelen. C. le Pair, Anneke Pander, J. A. Re- nes, B. G. Reys, Elly van Rhijn, C. Rietman, J. F. A. la Rivière, Ellen de Roock, M. Roos, J. H. de Rooy, W. J. Schoon, D. A. Smit, J. Spuy- man, H. van Steenis, R. Swint, G. Vermaas, H. O. Voorma, Nellie Wes terkamp. Tutti frutti I. De parochianen van de H. Leo nardus worden er aan herinnerd, dat morgen aan de uitgang van de kerk zal worden gecollecteerd voor het verkiezingsfonds. Dit sluitstuk van de „Actie I" moet klinkend zijn; wij rekenen op U parochianen van de H. Leonardus! II. De affiche „Lijst 1 K. V. P. no. 1 „Groèn" heeft zich inmiddels in Leiden ingeburgerd." Wie nog een raambiljet wenst kan zulks aanvragen aan het secretariaat: Witte Singel 85, telef. 22851, of aan de adressen: Leliestraat 112, Gas- straat 6, Papengracht 1, Haar'em merstraat 295B en Da Costastraat 73. De voorraad is echter beperkt. „Wie 't eerst komt, 't eerst maalt". Dat spreekt! III. Alle inlichtingen omtrent de verkiezing zijn te bekomen aan het secretariaat tel. 22851. TV. Opgaven omtrent zieken en gebrekkigen, die eventueel ter stem bus moeten worden gebracht, kun nen eveneens aan het secretariaat worden ingezonden. Adres: Witte Singel 85. V. Om te onthouden: De lijst waarop alle Katholieken stemmen is: Lijst 1, de eerste candidaat op die lijst is genaamd „Groen" en daarom luidt de nieuwste zegwijze: Heel Leiden, Stevent één op Juli zeven Naar Lijst 1 No. 1. Bestuur „Dr. Schaepmann".

Leidse Courant | 1948 | | pagina 2