Treksluitingen DE GROOT ANALYSTE Mij. der Nederlandse Letterkunde Neerlands krijgsmacht in internationaal Verband HELSEN WARMOND. TEL. 247 BOTEN EN BOOTARTIKELEN „Sursum Corda" Vacantie-Analyste STENO-TYPISTES Flinke Dienstbode SLEGTENHORST DONDERDAG 17 JUNI 194S DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 IN DE JAARLIJKSE VERGADERING van de Maatschappij der Neder- landse Letterkunde, welke gisteren .in het T.C.C. Paviljoen Vondelpark te Amsterdam is gehouden, is op advies van de Commissie voor Schone Letteren onder aanbeveling van het Bestuur de Lucie B. en C. W. van der Hoogt-prijs toegekend aan de di chter Hendrik de Vries voor diens gedichtenbundel „Toovertuin". burg), dr. F. Jansonius (Assep), mevr. J. V. C. Hefting (Den Haag), W. Nijhoff (A'dam), dr. C. C. W. J. Hijszeler (Enschede), dr. J. F. Hey- broek (Leiden), Rob. Franquinet (Maastricht) prof. dr. L. W. G. Scholten (Utrecht), dr. R. E. J. We- bei^ (Wassenaar). Tot buitenlandse leden werden benoemd bisschop E. Berggrav (Os lo), H.'A. Gomperts (Parijs) en pr^f. prof. dr. W. E. Hocking, de jongste ere-doctor der Leidse Universiteit en prof. dr. L. -Fouché, gezant van Zuid- Afrika. dr. A. J. Coetzee (Johannesburg)., Van der Hoogt-prijs voor Hendrik de Vries De Commissie blijkt zich in haar advies bewust te zijn van het feit, dat deze prijs een prijs van aanmoe diging is en dat de auteur van de bundel, die zij unaniem en met de meeste aandrang voor bekroning aanbeveelt, niet zo heel jong meer is. Hij vierde in Augustus 1946 reeds zijn vijftigste verjaardag. De com missie is van de stellige overtuiging, dat de bekroonde in 1946 verschenen bundel een der werken is, die nog lang na deze tijd beschouwd zullen worden als hoogtepunten onzer poëzie. In bijna geen der tegenwoordige jongeren ziet de commissie een ta lent, dat met dat van Hendrik de' Vries in poëtische rijkdom kan wor den vergeleken. Zijn dichterschap grondt zich op een geheel eigen geest, op andere bestanddelen van de ziel dan bij de moderne lyrici over het algemeen het geval is. Altoos heeft het droomleven, dit romantisch bestaan van de ziel, dat zich thans verkerkelijkt heeft in- romancen, sproken en arabesken, de dichter geobsedeerd, maar hij was aan sa menvatting van zo verborgen dran- gen nog niet toe, totdat zij zich thans in deze rijke bundel verbeel dingen baan braken. Het wil *de commisise voorkomen, dat het verlenen van de prijs aan Hendrik de Vries een passende uit drukking is van het feit, dat letter lievend Nederland hem in de loop der jaren als een onzer grootste dichters heeft leren zien. Daar hij voortkwam uit de zo interessante en gevoljenrijke beweging van Het Getij, moge men deze bekroning mede beschouwen als een officiële erkenning van een beweging der let teren, uit wier midden alleen Slauer- hoff een Van der Hoogt-prijs ver wierf. De commissie gaat voorts in op de critiek welke wel eens is gele verd op bekroningen. Zij vestigt er de aandacht op, dat wat letterkun dige prijzen betreft, de omstandig heden zich» grondig hebben gewij zigd. Tien, twintig jaar geleden was de Van der Hoogt-prijs vrijwel de enige, waarop mocht worden ge hoopt. Thans is, ten gevolge van verscheidene prijzen, de kans op een prijs voor elke schrijver in onverge lijkelijke mate toegenomen. Benoeming nieuwe leden. Tot binnenlandse leden werden be noemd: H. A. Höweler (A'dam), prof. dr. H. Plessner (Groningen), dr. R. W. Zandvoort (Groningen), dr. J. A. Fijn van Draat (Veendam), dr. D. Hoek (Den Haag), G. Achterberg (Neede), dr. A. E. Cohen (A'dam), F. Sierksma (Groningen), Josine Reuling (La ren), G. M. de Gelder (Den Haag), prof. dr. P. W. A. Immink (Gronin gen), prof. mr. H. R. Hoetink (Am sterdam), mevr. b.esse A. van Haer- solteVan Holten tot Echten (Dalf- sen), prof. dr. H. Smitskamp (Voor- BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Destins", volwassenen. Lido: „Tropenkolder", volwasse nen. Lpxor: „Mens durf te leven", alle leeftijden. Rex: „De man met 5 gezichten", 14 jaar. Trianon: „Rigoletto", 14 jaar. De erepromotie van veldmaarschalk Smuts De 76-jarige veldmaarschalk Smuts uit Zuid-Afrika, die zich enige tijd in Engeland ophoudt, is hedenmor gen om 11.05 uur in zijn eigen vier motorige Yorktoestel op Schiphol aangekomen. Zoals bekend zal morgenmiddag het doctoraat honoris causa in de Pieterskerk wórden uitgereikt aan- veldmaarschalk Smuts. Omtrent net bezoek morgen aan Leiden kunnen wij het volgende me dedelen: Nauwelijks was de grijze veld maarschalk uit zijn vliegtuig ge stapt, of hij liep met uitgestrekte arm een Nederlandse dame tegemqet, die hem hartelijk verwelkomde. Zij is de dochter van een der oudste particuliere vrienden van de veld maarschalk, aan wie hij van te vo ren een telegram had gezonden met het verzoek hem op Schiphol te ko men begroeten. De hoge gast gaf daarop zijn secretaris, die de reis heeft medegemaakt, opdracht iets uit later bood hij de onbekende mevrouw een enorme doos bonbons aan. Ruim tien minuten stonden verschillende officials en een talrijke groep agen ten der Rijkspolitie afwachtend op het platform, terwijl de veldmaar schalk, die in een khaki-jas gekleed was en een zwarte hoed droeg, Zich in opgewekte stemming met de dochter van zijn vriend onderhield. Enkele ogenblikken later begeleidde hij haar Aaar de machine, liep het trapje op en toonde haar het inte rieur. Tezamen met de Zuid-Afrikaanse gezant, de heer L. Fouché, diens echt genote en dochter, en met mr. J. Visser, chef van het protocol "buiten landse zaken, "wandelde hij vervol- gëns naar de gereedstaande wagens, waarop hij hartelijk afscheid nam van de Nederlandse vrouw en zon der politie-escorte om halt .twaalf naar Den Haag vertrok.•Hij nam zijn intrek op de Zuid-Afrikaanse lega tie aldaar. De heer Smuts had van te voren verzocht aan zijn aankomst zo wei nig mogelijk b.ekendheid. te geven, zodat er slechts enkele ingewijden op Schiphol aanwezig waren. Tegen 1 uur komt Smuts met zijn uit 'n tiental personen bestaand ge volg per auto uit Den Haag. Via de Haagweg wordt naar het Rapenburg gereden, waar in het Oosters Insti tuut de lunch wordt gebruikt. Na afloop hiervan gaat het gezelschap naar de universiteit, waar de profes soren zich in hun toga steken om dan in een stoet via de Kloksteeg naar de Pieterskerk te gaan. Te kwart voor drie moeten de bezoekers in de Pieterskerk aanwezig zijn. Tegen die tijd worden ook Prinses Juliana en Prins Bernard per auto verwacht. Na de p^chtigheid zal de nieuwe eredoktor ricipieren in de universi teit, waarheen wederom in stoet de terugtocht wordt aanvaard met ge nodigden. Om 5 uur zal Generaal Smuts een bezoek brengen aan de studenten sociëteit „Minerva",- waar „Pro Pa- tria" een erewacht zal vormen. Dit bezoek zal, omstreeks een half uur in beslagnemen. Daarna vertrekt .generaal Smuts weer per auto naar het toestel te halen en een minuut Schiphol en vandaar naar Engeland. Luit. Generaal Kruis voor „Vereniging voor Staatkunde" Op uitnodiging van de Vereniging voor Staatkunde sprak gisteravond de luit.-generaal mr. H. J. Kruis in het Academiegebouw over „De Neder landse Krijgsmacht in internationaal verband". In het begin van,zijn rede zette spreker uiteen, wat ten alle tijde de doelstelling van een krijgsmacht dient tè zijn. Volgens spr.' is dit lcort samengevat: het beschermen "van de belangen van de staat en het behoud van haar territoir. Hoewel deze doel stelling steeds onveranderd dient ge handhaafd te worden, neemt dit niet weg, dat de taak van de Ned. krijgs macht in de laatste jaren grondig is gewijzigd. Zo was tot 1940 nauwelijks plaats om te spreken van een Ned. krijgsmacht in internationaal ver band. Nederland voerde toen een po litiek van neutraliteit en zelfstandig heid, waarbij het land steeds getracht heeft zich buiten internationale con flicten te houden. Zo heeft de Ned. krijgsmacht in de eerste wereldoor log al haar krachten aangewend om onze neutraliteit te beschermen, het geen haar toen ook is gelukt. Daar naast heeft de krijgsmacht tot taak de landsverdediging, welke zich in eerste instantie beperkt tot de tijd dat hulp van bondgenoten komt opdagen, voorts het openhouden van onze lucht- en zeeverbindingen en het handhaven van de orde en rust in eigen land (de binnenlandse veilig heid). Vervolgens wees spreker er op, dat onze krijgsmacht zich ook in 1939 op maakte om deze takèn te vervullen. Toen ons land echter op 10 Mei werd overvallen zag zij zich tot landsver dediging geroepen. Het valt te be treuren, dat zij daarin niet is ge- slaigd, maar volgens spreker is dit niet haar schuld, aangezien het Ne derlandse volk reeds in voorgaande jaren t.o.v. zfjn landsverdediging ern stig heeft gefaald en het leger ver waarloosd. Nadat spreker gewag had gemaakt van het optreden van de Ned. krijgs macht buiten bezet-gebied, wees hij er op, dat bij het beëindigen van de oorlog aan onze neutraliteitspolitiek een einde was gekomen. 'Dit blijkt al heel duidelijk aan ons lidmaatschap van de Verenigde Naties, welk lichaam internationaal wenst samen te werken. Spr. acht dit een zeer na bel streven. Hoewel er heden ten da ge mensen worden gevonden, die aan het optreden van de V.N. twijfelen, is het volgens spreker onjuist om hier een pessimistisch geluid te doen ho ren. Wij moeten dit spel blijven mee spelen en vertrouwen in de interna tionale samenwerking hebben. Handvest der Ver Naties. Nadat luit.generaal Kruis een uit eenzetting had gegeven van het hand vest der V.N., wees hij er op, dat on ze krijgsmacht thans tot taak heeft om in het kader der V.N. mede te werken aan de -handhaving van de vrede, Welke er op gericht dient te zijn een eventuele oorlog zo spoedig mogelijk te doen beëindigen. Voorts heeft zij tot taak om bij een eventuele schending van ons grondgebied, verdedigingsmaatregelen te treffen totdat de V.N. haar maatregelen heb ben bekend gemaakt. Hierna weidde spreker uit over het doör de vijf Westerse mogendheden gesloten Brusselse pact, waaraan ook een militaire samenwerking ten grondslag ligt. In dit verband drong spreker aan op een regelmatig mili tair contact, in het bijzonder ook met België. Wordt momenteel de samen werking tussen België en Nederland toebereid door een aantal commissies, die het bewapeningsvraagstuk en de organisatie der landsverdediging be studeren, de samenwerking tussen de vi^f Westerse mogendheden geschiedt door een permanent stafcomité, dat in Londen zetelt. Luit.-generaal Kruis, die vervol gens nog een ogenblik stil stond bij de huidige wereldsituatie en daarbij vooral aandacht wijdde aan de ver houding RuslandAmerika, wees er op, dat nog altijd met een botsing tussen beide wereldmachten reke ning moet worden gehouden. In dit verband merkte hij pp, dat eon krijgs machtbouwer wel pessimistisch moet zijn, aangezien hij altijd met een mo gelijke oorlogsdreiging moet rekening houden. Wij zijn op Amerika aangewezen. Het is sprekers diepe overtui ging, dat ons land meer hulp no dig heeft, dan dat het zichzelf kan geven en daarvoor zijn wij op Amerika aangewezen. Spr. hoopt, dat deze hulp zich gaat manifesteren voordat eventueel toegeslagen wordt. Ook het Brus selse pact acht spreker van gro te betekenis, want hierdoor zijn wij thans verenigd. Dit zal eerst echter dan voldoende zijn als wij ook gezamenlijk bewapend zijn. Spreker gelooft, dat wanneer dit pact stevig wprdt en ook de steun van Amerika in voldoende mate aanwezig is, wij gezamenlijk een krijgsmacht kunnen opbouwen, welke Europa in een zeker be- wapeningsevenwicht brengt. Tenslotte behandelde spreker nog de vraag wat onze krijgsmacht thans in concreto moet doen. Volgens spr. is dit in de eerste plaats de noodzake lijke zorg voor onze binnenlandse vei ligheid. Nog altijd moeten wij reke ning houden met het feit, dat het spel, dat in Tsjecho Slowakije is gespeeld, wordt voorgezet. Naarmate wij ech ter inwendig sterk zijn is de kans ge ring, .dat zulks gebeurt en daarente gen groot, dat wij het onheil kunnen afslaan. Voorts zullen wij ook goed geoefende en bewapende troepen moeten hebben om ons tegen een strategische overval te verweren. Spr. eindigde met er ojJ te wijzen, dat ons volk de noodzaak in zal moe ten zien om een goede krijgsmacht in internationaal verband op te bouwen. Een dergelijke krijgsmacht zal moe ten wortelen in ons volk en voor wat dat betreft, meent spr. in die richting hoopvolle geluiden te mogen verne men. Zij zullen echter nog moeten aanzwellen en zich in kracht en da den moeten omzetten. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd: candidaatsexamen Ro maanse taal- en letterkunde -,,Frans) mej. I. de Buck te Leiden (cum laude) en de heer H. P. G. de Wrin ger ie Gorinchem; doctoraal examen Nederlands Reoht: mej. G. Hoogcn- boom te Leiden en de heren L. F. Kleyn te 's-Gravenhage en R. Rijks te Rotterdam." Gepromoveerd tot doctor in de Lettere^ en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld .Ris kante philosophie (een karakteris tiek van het hedendaagse existen tiële denken)", de heer C. A. van Peursen, geboren te Rotterdam en wonende te Scheveningen. HET REGERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Wandel- en fietstochten. Morgenavond, „ditmaal bij uitzon dering om half acht, zullen de heren G. A. de Bruyn en A. Valkenburg via de derde lijn van het gemeente lijk radiodistributienet het een en ander vertellen over de in het kader van de hier ter stede te houden ju bileumfeesten te organiseren wan del- en fietstochten. TOELATINGSEXAMEN R.K. H.B.S. VOOR MEISJES. Voor het toelatingsexamen voor de Katholieke H.B.S. voor Meisjes slaagden de volgende candidaten: R. Braakman, M. v. Heteren, A. Horikx, A. Jansen, Ar Juffermans, A. Ka merling, C. de Koek v. Leeuwen, M. Nieman, -M. Schlatmann, C. Stik- voort, E. Vasen, B. Walenkamp, I. Willems, T. de Wit, L. Wortelboer, P. Zij er veld. 2 candidaten her-examen. 4 candidaten afgewezen. K. A. B. AFD. LEIDEN. Kinderuitzending en Dagtrips. Zoals reeds bekend gemaakt is, zal een aantal kinderen van leden der K.A.B., tijdens de a.s. vacantie uit gezonden kunnen worden naar- de dorpen, gelegen in het gewest Nieuwveen. Hiervoor komen in aan merking kinderen van 7 tot 12 jaar in het bijzonder uit grote gezinnen en ook de z.g. zwakko kinderen. Al len moeten goed gezond zijn en worden vooraf gekeurd. De uitzen ding heeft plaats in Juli en Augus tus en varieert van 1 tot 2 weken. Hiervoor kan men zich opgeven op a.s. Zaterdag van 4 tot 6 uur in het gebouw van de St. Vincentius- ver., Hoogl. Kerkgracht 32 (s.v.p. trouwboekje medebrengen). Verder zullen er voor de leden in Juli en Augustus z.g. „Vacantie- dagtrips" georganiseerd worden per touringcar. De eerste is op Woens dag 28 Juli, over Rotterdam, met bezichtiging van de Maastunnel, naar 's-Hertogenbosch, waar een be zoek zal worden gebracht aan de St. Jans kathedraal. Daarna naar Nij megen en Arnhem en over Utrecht terug. De volgende op Woensdag 4 Aug. naar een ander deel van mooi Ne derland. De kosten zijn per deelne mer J 10.met inbegrip van een voudig diner en meerdere consump ties. Aanmelding Maandag 21 Juni van 8 tot 9 uur, eveneens in het St. Vincentiusgebouw. Tijdens de vacantie zullen er ook nog kinderboottochten gehouden worden over de meren. De juiste da gen hiervan zullen nader worden, bekend gemaakt. Aan alle leden is enige tijd geleden een zakje uitgereikt c.-.i bij te kun nen dragen aan de jubileumgave, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Diocesane K.A.B. Mocht om een of andere reden dit zakje nog niet zijn terug gehaald, dan wordt men verzocht dit alsnog te depone ren aan het adres van de penning meester, Anna Paulownastraat 26. Het Beestuur. ZILVEREN JUBILEUM In aans1 uiting op ons bericht be treffende het zilveren jubileum als Vincentiaan van de president van de St. Petrus-Conferentie, zijn wij in staat mede te delen, dat de heer Hosman Zondag 20 Juni van 1-2 uur te zijnen huize, Breestraat 111, re- cëptie zal houden. BONKAARTEN AFHALEN. Voorde uitreiking ypn bonkaar ten, welke gehouden wordt in het Stadhuis (ingang Breestraat). zijn de loketten geopend van 8.3012 uur en' van 24.30 uur. Medegebracht dienen te worden: Stamkaarten van alle gezinsleden, inwisselingsbonnen van de thans lopende bonkaart en eventuele con- trolekaart moeders (voor toeslag- kaartjes). Vrijdag zijn aan de beurt de nummers 75601 t.m. 81000 MEPPELER SCHILDERS EXPOSEREN IN LEIDEN Op de plaats waar in Drente - hetland van dorpjes om brinken de Drentse Hoofdvaart, de Beiier- stroom en de Wold A met de Koe- kangerstroom in het Meppelerdiep samenvloeien, ligt de stad Meppel, te midden van deze stroompjes, in een provincie, waar veel natuurschoon ven1 oren gegaan is, door de opko mende inaustralisatie en ontginnin gen, maar waar toch nog prachtige plekjes bewaard gebleven zijn en een enkele schaapskooi op de heide In het oude stadje zijn pittoreske ge veltjes en oude grachtjes in diepe slaap verzonken. Dit alles verklaart waarom in Meppel de schilderkunst actief beoefend wordt. Hoe dat gedaan wordt is dezer da gen te aanschouwen op een tentoon stelling van 4 Meppeler schilders, die hun werk in een der zalen van het R.K. Mi'itaire tehuis aan de Ma re exposeren. De heren K. Smink, T. 1 Ponne, J. Mol en B. Arendhorst heb ben hier een aantal stukken bijeen gebracht, dat een aardige kijk .geeft op de hedendaagse schilderkunst in Meppel. De eerste indruk is onmiddellijk, dat er bij deze schilders niet veel is blfjven hangen van de oude school; zij tekenen niet, maar- smeren hun verf royaal op het doek. Zij zien de dingen groot en flink, misschien niet zo 'modern als Picasso, maar wel modern in kleur en vormgeving. Men kan hier echter te ver gaan en dan wordt het voor een leek onbe- grijpa'ijk. We konden dan ootc niet alles waarderen wat op deze expositie te zien is, wat niet wil zeggen, dat er geen goede doeken bij zijn. We den' en slechts aan een in sobere kle .n gehouden schaapskooi, een enigszins uitgewerkt grachtgezicht en een vrolijk tafereeltje van vis- verkopers voor een oude kerk. Afgezien van hun werk mag het meest jonge schilders als deze een verdienste aangerekend worden, dat zij tijdens de oorlog niet geëx poseerd hebben, omdat zij weiger den zich te laten inschrijven bij de Kultuurkamer. De heer N. Swierstra, die in Mep pel zeer goed bekend is en door wiens bemiddeling deze expositie naar Leiden gekomen is, opende gistermiddag met een %enke! woord de tentoonstelling en %wees op de prestaties van deze schilders, wier oeuvre hij deze dagen in de belang stelling van vele Leidenaars aanbe val. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: A. W. H. Dubbcldeman, jm en J. Matters jd; M. P. van Es jm en J. M. Outshoorn jd; J. de Groot jm en A. Hage jd; M. H. Ro- zier jm en M. G. ter Beck jd;' C. L. Seijn jm en G. Glasbergen jd; H. van Varick wednr en J. Boezaard, wed.; T. ten Wolde jm en J. Coert jd.; M. T. van der Poel jrrf en J. M. de Jong jd; J. Koster jm en G. de Groot jd. OEGSTGEEST Personalia. Op het te Den Haag gehouden examen der H.C.V., zijn geslaagd de dames G. J. S. Ravens- bergen voor coupeuse, L. Spieren burg, F.. Wiilemse, G. Kagenaar, T. van Delft, E. Poot, L. van Teylingen en I. Oudshoorn voor costumière, leerlingen van mej. Kaay, Kempc- naerstraat, Oegstgeest. LAATSTE BERICHTEN DE STAKING IN DE BELGISCHE METAALINDUSTRIE. Het aantal stakende arbeiders in de Belgische metaalindustrie be droeg Woensdagmiddag 225.000 en verwacht wordt, dat dit cijfer heden tot boven de 250.000 zal stijgbn. Dat een langdurige staking in de metaalnijverheid een ware ramp voor België zou kunnen betekenen, blijkt wel uit het feit, dat de uit- voerproductie in deze Belgische sleu telindustrie het derde gedeelte van het totale uitvoercijfer uitmaakt. KOPEREN VERCHROOMDE SPANSCHROEVEN KIKKERS STOOTWILLEN - BOOTLAKKEN •n al wat U wenst voor Uw Boot! Wij onvingen een grote zending van dit artikel in alle maten van 10 tot en met 100 cM. Jhiji aantne>i&e£ife iwilaaq,d DONKERSTEEG 1 Abonneert U op Bureau: Papengracht 32; Leiden Telefoon 20935 TIET ST. ELISABETH ZIEKENHUIS TE LEIDEN vraagt met ingang van 12 Juli a.s. voor een tijdvak van 4 weken een Aanbiedingen worden ingewacht bfj de Eerw. Moeder Overste, Hooigracht 1331, Leiden. 5043 De K.L.M. vraagt met middelbare opleiding voor haar kantoren te JB 's-Gravenhage. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, onder vermelding van dit blad, en onder bijvoeging van pasfoto en Hj cople diploma's en getuigschriften aan Personeels- zaken K.L.M., Postbus 121, 's-Gravenhage. £16 gevraagd, boven 20, jaar voor hele dagen in ge zin van 5 kinderen. Ge negen Zomers mee uit te gaan. Br. onder no. 5033 bureau van dit bl. Wederom honderden aanbiedingen Camouflage jassen 8.50, mil. werkbroe ken, lederen jassen en mantels v. 30 100, garbardine re genmantels en -jassen 15, heren demie's f 17.5025, prima v.o. kinderwagen 25.—, solkey's 10.strand wagons 10, Eng. trekwagen geheel op vouwbaar 45. HEREN SMOKING van 40 tot 125. VERDER: vele prach tige japonnen, mantels, mantelcostuums, rokken blouses, enz. enz. Uitsluitend le klas goe deren in prima staat en ZONDER PUNTEN en SPOTGOEDKOOP!!!! PIETERSKERKHOF 28, hoek P.K. Koorsteeg 23—25, Tel, 25476. 5834 2 Bekwaam schilderskn. gevraagd voor direct, schil dersbedrijf E. W. S. van der Plas. Herenstraat 120, Voorhout. 5925 2 Te koop of in ruil voor z. mantelstof of mantel 42 44, grijs kamgaren man- telcostuum m. 4446 (bo- venw. 115), wit m. blauwe pumps, smalle m. 36, Noord einde 29. 5937 2* Moeder met dochter van 17 jaar, b. z. a. voor alle voorkomende werk zaamheden. Liefst in pen sion of iets degelijks. Br. Zandslootkade 24, Sassen- heim. 5038 'J? Wie verschaft mij tijd. inwoning. Wordt hier werkzaam in bedrijf als chef-personeel. Spoed. Br. onder no. 5935 bur. van dit blad. 2 Kolenfornuis, rijwiel. Pracht wit emaille kolen- fornuis met circulatie, Damesrijwiel 75. Heren- rfiwiel compl. 85, auto ped z. g. a. n. 37.50. wrin gers 50.75, prima gebruik te 25. Langezaal, Stille Rijn no. 7. 5926 2 Te koop: Grote kamer vloerzeil 25, 15 meter ketting in een stuk f 22.50, mannenbroeken 5 per stuk, vloerkleed 15. Au- pmgspiraal 20. Vrijdag middag om 3 uur 3 stuks vloerkleden en loper en 2 pers. Engel.se leaikanten. én een beste kinderwagen 15.F. v. d. Pluym, Jan- vossenstee'p 51. 5934 2 Woningruil. Aangeb. vrij huis, centrum staa, 4 grote en 2 kleine kamers, keuken, kelder, plaats. Ge vraagd: kleiner huis, op gave van huur. 5928 <2 Heren. Uw kapper voor lastig haar en baard is na tuurlijk Nic. Plantfeber. Ook voor permanent en watergolven. Onze zaak is 7 uur al geopend. Apothe- kersdijk 8, tel. 26218. 2* Vacantie is permanent- Uld. Laat nu uw haar door. ons verzorgen en ook u is tevreden. Permanent vanaf 5,Bespreekt vroegtij dig. Het Permanent Huis, Anolhekersdiik 8, telefoon 26218. 5936

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3