MAANDAG 14 JUNI 194S DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ZESTIG-JARIGE LIEFDE VOOR DE HARMONIE Het diamanten jubileum van het muziekkorps te Roelofarendsveen TEN UITBUNDIGE VLAGGENTOOI. het regelmatig binnentrekken van muziekkorpsen, die zich met luid tromgeroffel méldden, de fees telijke optocht naar het terrein, en alles overgoten <door stralend zon licht, zette Roelofarendsveen in een feesttooi zoals het deze nog nooit gezien en gekend had. dat het concours in alle opzichten zal slagen. Spr. verklaarde hiermede, het concours officieel voor geopend. De geestelijk adviseur, kap. G. J. Groen, sprak namens de parochie woorden van gelukwens. Muziek brengt blijdschap. Moge het daarom gegeven zijn, dat de jubilerende ver. nog vele jaren deze taak zal ver vullen. Voor de St. Pancratiuszaal stelde men zich op, om in een grote op tocht, begeleid door verschillende muziekkorpsen, zich naar het feest terrein te begeven. Aan de ingang hiervan werd door de echtgenote van de burgemeester van Alkemade het lint doorgeknipt en de toegang tot het terrein officieel geopend. Als eerste ging de jubilerende ver eniging ..Liefde voor Harmonie" op de tent, om onder het bekwame oog en oor der jury uiting te geven van haar muzikale talenten. En met suc ces, want met 323 pnt. wist zij een eerste prijs te behalen. Voorwaar een mooie bekroning van dit 60-jarig be staan en een keurige prestatie van haar directeur, de heer J. M. Ruyten, die de vereniging tot dit succes ge leid heeft. Achtereenvolgens bestegen in totaal 12 muziekcorpsen dit po dium, die afwisselend met meer of minder succes, toch de gehele middag de jury voor een moeilijke taak plaatste, waarvan deze zich op loffe lijke wijze kweet. Het hoogst aantal punten werd behaald door „St. Adria- nus" uit Naaldwijk, die met 350 pnt. een le prijs in de' wacht sleepte. Jammer was het, dat nog zo vele in' woners van Roelofarendsveen dit cou cours nog niet tenvolle wisten te waarderen, door zich niet op het ter rein, maar naast het terrein te be vinden. De vele voorbereidende werk zaamheden van het uitvoerend co mité worden hierdoor niet volledig geapprecieerd, en wij betreuren het, dat er nog zovelen waren die van deze dis-harmonie blijk gaven. Mis schien dat volgende Zondag ook deze mensen een goed blijk van belang, stelling zullen geven. Al met al hebben wij de overtui ging,. dat deze eerste dag geslaagd is. In het dorp heerste een vrolijke stem ming door de binnentrekkende mu ziekcorpsen, en op het terrein bereik te deze muzikale uiting haar top, en werd deze eerste dag, na de marswed strijd, besloten met een concert door de jubilerende vereniging, afgewis seld met zang van „Vox Laeta" onder leiding van haar eminente directeur Toon Vranken. De uitslagen waren: 3e afd. Fan fare: „Liefde voor Harmonie", Roe lofarendsveen, een le pr. met 323 pnt!; 3e afd. Harmonie „St. Radboud", Kethel, le pr. met 305 pnt.. 2e afd. Fanfare: „St. Jansfanfare", Zoeter- woude met 288 pnt. een 2e pr.; 2e afd. Harmonie: „St. Cecilia", de Lier, 2e pr. met 250 pnt.. le afd. Fanfare: „Door Samenwerking Sterk", Aarlan- derveen, 2e pr. met 288 pnt.; le afd. Harmonie: „Gloria in Excelsis Deo", Nootdorp, 3e pr. met 232 pnt., „St. Adrianus", Naaldwijk, le pr. met 350 pnt.; afd. uitm. Fanfare „Juliana", Stompwijk, le pr. 329 pnt.; „Arti et Regilioni", Langeraar, 2e pr. 272 pnt.; afd. uitm. .Harmonie: „Prinses Bea trix", 's-Gravenhage, 2e pr. 283. pnt. Ere-afd. Fanfare A: „Excelsior", Noordwijk, 2e pr. 305 pnt. Ere-afd. Harmonie B:'„St. Franciscus", Delft, 2e pr. 281 pnt. Uitslagen marswedstrijd: 1. „Excel sior", Noordwijk, le pr. 108 pnt.; 2. „St. Cecilia" de Lier, le pr. 96 pnt.. 3. „St. Radboud" Kethel, le pr. met 90 pnt.; 4. „Prinses Beatrix" 's-Gra venhage, le pr. 90 pnt.; 5. „St. Fran ciscus1" Delft, le pr. 90 pnt.. 6. „St. Adrianus' 'Naaldwijk, 2e pr. 84 pnt. Concours buitengewoon geslaagd 's Morgens te kwart voor twaalf, had de ontvangst van het ere-co- mité, het bondsbestuur, de jury, en vele genodigden plaats. Toespraak van de heer W. A. Harteveld. De voorz. van het uitvoerend co mité de heer W. A. van Harteveld, sprak een welkomstwoord, verheug de zich over de reeds vele blijken van belangstelling, bracht dank aan de voorz. van de R. K. Bond van muziekgezelschappen, de heer C. A. Volgering, voor de vele voorberei dende werkzaamheden door de bond gedaan, en hoopte, dat de jury een gemakkelijke taak zal hebben, om dat zo min mogelijk fouten gemaakt zouden worden door de deelnemende verenigingen; richt woorden van fe licitatie tot de jubilerende vereni ging. en dankt voor het vele wat „Liefde voor Harmonie" in deze 60 jaren voor deze plaats is geweest. Voorts maakte de voorz. melding van de extra prijzen, van 3 mooie legpenningen, die resp. beschikbaar gesteld zijn door H. M. de Koningin, prinses-regentes Juliana en prins Bernhard: De burgemeester opent, Hierna sprak de burgemeester van Alkemade J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht woorden van felicitatie tot de jubilerende vereniging en sprak de wens uit, dat de muziek vereniging „crescendo'zal gaan. Brengt dank aan het bestuur van de Bond om het concours in Alkemade te organiseren, en hoopt dat de be zoekers een prettige herinnering aan deze gemeente zullen behouden en -ytaZ-2 $K. 4T.1 -/- 'j VLIEGFEESTEN TE SOESTERBERG H.K.H. Prinses Juliana, Z.K.H. Prins Bernhard en de drie oudste Prinsesjes volgden Zaterdagmiddag op Soesterberg de verrichtingen van de vliegers ter gelegenheid van de feesten in verband met het 40-jarig bestaan van de Nederl. Vereniging voor Luchtvaart. De vrijgelaten Duitsers Nadere toelichting gevraagd Het lid van de Tweede Kamer Don ker heeft aan de minister van justi tie gevraagd hoe het mogelijk is, dat Schwebel onvoorwaardelijk buiten vervolging is gesteld, nadat de mi nister in zijn antwoord van 30 Maart op zijn vragen had gezegd, dat aan Schwebel, in tegenstelling tot Wim- mer, wel degelijk rechtstreekse ver antwoordelijkheid voor duidelijke en zeer ernstige oorlogsmisdaden kan worden ten laste gelegd. Verder vraagt de heer Donker of minister Van Maarseveen bereid is om ,nu bij velen wegens niet-vervol- ging of buitenvervolgingstelling van een aantal prominente Duitsers als Wimmer, Ritterbusch, Fischböck, Schreieder en Schwebel, geen duide lijke voorstelling blijkt te bestaan over het vervolgingsbeleid aangaande oorlogsmisdadigers, een uiteenzetting te geven, welke daarin redelijk in zicht kan verschaffen. R.K. VERENIGING VOOR VOOGDIJ HEROPGERICHT. In den Haag is de R.K. Vereniging voor Gezinsvoogdij en Patronage als onderafdeling van de Landelijke Bond voor Kinderbescherming op nieuw opgericht. Deze vereniging heeft ten doel een voortdurende ac tie te voeren tot aanwerving van gezinsvoogden, nodig voor katholie ke pupillen, die het slachtoffer zijn geworden van huwelijksmoeilijkhe den, echtscheidingen enzovoort. In samenwerking met de kinder rechter en „Pro Juventute" wil de nieuw-opgerichte vereniging man nen en vrouwen aanwerven, die be reid en geschikt zijn het toezicht op de opvoeding der katholiekk pupil len op zich te nemen. Men kan zich hiertoe aanmelden bij het bureau der Vereniging voor Gezinsvaagdij, Nieuwstraat 23, Den Haag. Ter voor lichting van de aspirant-voogden zal op 23 Juni in Pulchri Studio een contact-avond worden belegd, waar op het woord zal worden gevqerd door mr. A. Hillingh Prins en rector J. N. Verkley. CACAO IN JULI. In de bonnenlijst van 2 Juli zal voor de leeftijdsgroepen A, B en C een bon worden aangewezen voor vijftig gram cacao. Voor de D en E- groepen wordt een rantsoen van hon derd gram verstrekt. MISDIENAARS CONGRESSEREN! Het is een voorrecht voor een jon gen, misdienaar te zijn! Je bent als 't ware kind in huis bij Onzelieveheer en de intieme sfeer van de sacrasrie heeft niets geheimzinnigs meer voor je. Het is een uitverkiezing! En voor de parochie is 't van bij zondere waarde, als de jongens, die misdienaar zijn, zich dat voorrecht en de uitverkiezing waardig tonen door hun uitwendige correctheid in alles, een correctheid die voortkomt uit een inwendige eerbied voor het heilige. Dezer dagen bereikte ons een cir culaire. waarin wordt mee gedeeld, dat 3 Aug. a.s. op Bouvigne een Mis dienaarsdag wordt gehouden. Die be-, gint '«morgens on. tien uur met een gezongen H. Mis, als het mooi wéér is zelfs :n de openlucht. Om 11 uur is er een korte bijeenkomst en daarna wordt, de dag gevuld met spel, zang en vreugde. De begeleidende priesters hebben om 12 uur bovendien nog een bijeenkomst, waar het een en ander zal worden gezegd, over misdienaars vorming. SASSENHEIM Klokken-wijding Wijding der kerkklokken. Om vier uur gisterhiiddag kwamen de parochianen in groten getale ter ker ke om getuige te zijn bij de wij ding van hun kerkklokken. Deze 5 klokken immers zijn een geschenk van alle parochianen aan hun pas toor. Op 27 Febr. 1943 werden zij door de vijand geroofd. Na ruim vijf jaar later zijn de nieuwe klokken plechtig gewijd. De deken van Noordwijk verrichtte plechtigheden, geassisteerd door pater v. Eijken, kapelaan Vulsma en door tien paro chianen. Door de assistentie der pa rochianen werd beklemtoond, dat de klokken een parochiebezit zijn. Na de wijding van het water en de ver menging met zout begon de eigen'ijke wijding der klokken. De deKen vangt aari ue k.okken met wijwater te was sen, de assistent!en zetten deze af wassing voort. Zij werd door de pa rochianen zelf gedaan. Twee gehuw de dames, twe: jongedames, twea ge huwde mannen, twee jonge mannen en twee kinderen waren hiervoor uitverkoren. De pastoor gaf vanaf de preekstoel een duidelijke uiteenzet ting der plechtigheid. Na de wijding sprak de deken woorden van gelukwens aan geeste lijkheid en parochianen. De klokken hebben dezelfde na men als de vorige en zijn gegoten in Asten door de fa. Eijsbouts. De zwaars te klok weegt pLm. 1450 kg en draagt de naam Sanctus Theo doras. Verder staat erin gegraveerd het volgende vers. De klokken zwegen vijf jaar lang en ieder miste het klokgezang De oude weg., te saam gespaard Nu zijn ze ons nog veel meer waard. De tweede klok weegt 720 k.g. en heet Sanctus Adrianus. No. 3, Sanc- LEIDEN 25 JAAR VINCENTIAAN Op Vrijdag 18 Juni herdenkt de president van de St. .Petrus-Confe rentie de heer J. Th. Hosman, de dag dat hij voor 25 jaar toetrad tot de St. Vincentiusvereniging. Zondag 20 Juni zal te zijner intentie een H. Mis worden opgedragen in de kapel van de voorzienigheid te 9 uur. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren met Gods zegen het belang van de vereniging te dienen! ST. LEONARDUS-PAROCHIE. Wij vestigen nog eens de aandacht op de vergadering van heden, Maan dag om half 8, in de Pastorie voor allen, die leider of leidster zijn in de Zonc^gse Kindermis, en zich daar voor opgaven of nog wensen te mel den. Om half 9 vergadering K. A. afde ling Dames. Woensdag 8 uur, in de Pastorie bijeenkomst voor allen, die wensen ingekleed te worden in de Derde Orde van St. Franciscus. Opening Volkstuincomplex „Het Noorden'. Het was Zaterdagmiddag voor de Volkstuindersvereniging „Het Noorden" een moment van grote vreugde,' toen de wethouder van Fa bricage, de heer A. J. Jongeleen, het hek ontsloot, dat toegang gaf tot het 4.5 H.A. omvattend volkstuincomplex „Het Noorden", dat eertijds in ge bruik was bij de personeelsvereni ging P. C. L. Met de wethouder van Fabricage waren hier tegenwoordig de wethou der van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, de heer Uitham van het Alg. Verbond van Volkstuindersver- enigingen in Nederland, de heer Zon neveld, voorzitter van de Leidse Bond van V. T. V., de heer Galjaard, chef van de Plantsoendienst te dezer stede, afgevaardigden van tal van zusterverenigingen en vele anderen. Nadat de voorzitter van „Het Noor den", de/ heer J. Boom, een woord val welkom had uitgesproken, ver richtte wethouder Jongeleen de sym bolische opening, waarna de aanwe zigen zich naar een met vlaggen om zoomd terrein begaven, waar als eerste spreker het woord voerde de voorzitter van het vlaggencomité, de heer Lepelaar, die namens de leden het bestuur een groen-witte vereni- gingsvlag aanbood. Wethouder Jongeleen, die hierna het woord voerde, prees het bestuur voor zijn grote activiteit. Spr. achtte het van zeer veel betekenis, dat deze tuin in de plannen van het te stichten Volkstuinpark is opgenomen, waar door de vereniging thans de zeker heid heeft, dat zijvan deze plaats niets meer zal worden verdreven. De heer Uitham, bracht de geluk wensen van het Alg. Verbond van Volkstuindersverenigingen in Neder land over. De heer Zonneveld, die als voorzitter van de Leidse Bond van V. T. V., herinnerde aan de voor geschiedenis van de oprichting van „Het -Noorden". Spreker deed het bestuur de toezegging van een wis selplaquette. Vervolgens voerden nog het woord de heer Zaalberg, voorzitter van de volkstuinvereniij ging „Ons Genoegen", de heer Van Stralen namens de V. T. V. „Room burg" en de heer Gerritsen, namens de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst. Nadat voorzitter Boom nog een woord van dank had gesproken en de zangvereniging „Ons Genoegen" zich in enkele nummers had laten horen, maakten de aanwezigen een rondwandeling over de tuin, waar momenteel reeds ruim 130 volks tuinders „een onderdak" hebben. R. K. E.H.B.O. „PEERKE DONDERS" Door onvoorziene omstandigheden kan de cursus van de E.H.B.O. he denavond niet doorgaan. Deze is echter verplaatst naar Woensdag avond 16 Juni. Aanvang 8 uur. tus Hermanus, weegt 430 kg. De vierde de St. Joseph-klok die reeds enige tijd haar geluid liet horen, weegt 300 kg. Het angelusklokje, waarop staat Sancta Maria, Ora por nobis, weegt 95? kg. Zondag 27 Juni op het aanbid- dmgsfeest, zullen de klokken weer officieel haar feestklanken doen galmen. Dat allen hun roepstem mo gen volgen. ZOETERWOUDE (H. R.) DE NIEUWE KERKKLOKKEN. Voor onze parochie zijn thans de twee laatste klokken van de drie ge arriveerd; deze zullen heden, Maan dagavond, om half acht uur door de deken van Zoeterwoude worden ge wijd. J. C. P. v. OYEN 25 JAAR BIJ DE GEMEENTE. Huldiging bij de Dients voor Sociale Zaken Zaterdag herdacht de heer J. C. P. v. Oyen het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst van de gemeente kwam. Er vond in tegenwoordigheid van familieleden van de jubilaris een huldiging plaats, waarbij als eersle spreker de directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, dr. S. Rozemond, het woord voerde, en een kort histo risch overzicht gaf. Namens B. en W. overhandigde hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De wethouder van Sociale zaken, de heer S. Menken, schetste de taak van de ambtenaar en sprak de wens uit, dat de heer v. Oyen nog vele ja ren in dienst van de gemeente werk zaam mocht zijn. Namens de personeelsvereniging sprak de voorzitter, de heer J. Tie- lenburg, en overhandigde de jubila ris verschillende geschenken. Mevr. van Oyen mocht bloemen in ont vangst nemen. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. JAARFEEST VAN „WERKMANS WILSKRACHT... In de grove stadszaal vierde de Harmone-kapel „Werkmans Wils kracht" Zaterdagavond haar 46ste jaarfeest met een uitvoering, waar voor goede belangstelling bestond. Met een programma van 7 num mers vulde de harmonie-kapel het eerste .gedeelte van de avond en het moet gezegd worden dat zij het er goed van af gebracht hebben. Als wij denken aan de drie symphoni- sche werken, die in het programma opgenomen waren, zoals de moei lijke „Carnaval Norvégiën" en So „Finlandia" van Jean Sibelius, dan was het niet te veel gezegd, toen de voorzitter, de heer J. Bij, consta teerde dat W. W. niet op oude roem wilde blijven teren en na 46 jaar kan tonen, dat zij iets presteert. Trou wens het feit dat deze drie nummers op het Nationaal Concours te Ben- nebroek met eerste prijzen bekroond werden, spreekt voor zich zelf. W. W. is haast ondenkbaar gewor den zonder de heer Ger. Dik, die ook nu weer soepel en beheerst ,de di rigeerstok zwaaide en die het grote gezelschap volkomen in zijn macht had. Binnenkort zal de heer Dik 25 jaar aan W. W. verbonden zijn. „Het vrolijk kwartet", enkele le den van W. W„ hielden na afloop van het muzikale gedeelte, met een liedje en een praatje de stemming er in, in aansluiting waarop de toneel vereniging „Tot ieders Genoegen" de wolijke één-acter van Jan Ever wijn „Storm in een glas water" in derdaad tot ieders genoegen op voerde en in dit simpele spelletje de toeschouwers een lesje meegaf. Niet alleen onv in een glas water geen storm te ontketenen, doch ook om zich niet in te laten met ruzietjes van anderen, om te voorkomen, dat de storm overslaat! „Spreek met Jansen en het komt in orde" was de tweede één-acter, waarmede T. I. G. haar geslaagde optreden besloot en daarvoor de dank van de voorzitter in ontvangst mocht nemen. De heer van Wijk en Gé Hofenk's Dansorkest zorgden voor de rest. DANSAVOND OP HET S.S. INDRAPOERA Zelfs de temperatuur heeft Zater dagavond meegewerkt om de In dische sfeer, waarin de dansavond op het s.s. Indrapoera gehouden werd te suggereren en er was weinig fantasie voor nodig om zich te den ken op Java te zijn, in plaats van in het St. Antoniusclubhuis, dat voor deze gelegenheid in een stoomschip op de Indië-route veranderd was.. Het Kath. Thuisfront van de Har- tebrug, dat deze avond organiseer de, heeft geem half werk geleverd: alles was tot in de- puntjes verzorgd en het inwendige van de zaal was bijna opherkenbaar. En wie üch even wiMe terugtrekkenuit het la waai van de band en het voetge- schuifel, vond in de achter gelegen messroom alles, wat z'n Indische maag begeerde, opgediend door Ja vaanse bediende, compleet met snor en slendang. Onder de vertrouwde leiding van de heer Evert Castelein en met me dewerking van de band „The Luckey Strikes*!, ter afwisseling voortref felijk geassisteerd doof „The Rhyth- rpe Tigers", kon het niet anders of ook het dansen zelf ging perfect. En dan moge er wel eens een stijf boordje bezweken zijn, op de Indië- route wordt niet zo nauw gekeken en danst men lustig verder. Pater Sprayt O.F.M. had dan ook alle reden om bedankjes uit te de len aan de medewerkers, zo we1 de heer Castelein, als de twee bands, de verkenners, die de zaal in orde hadden gemaakt, en de organisato ren van dit alles, die ezamen deze Thuisfront-actie uitstekend hebben doen slagen. Tenslotte dankte de heer W. Stum- pel de ruim 200 aanwezigen voor hun goede opkomst en sloot deze «vond, die o_e. ook door pastoor Smit», HtnuwMlir W. Gajnnan deeld werd nog dat eind Augustus in de openlucht een Oranje-bal gege ven zal worden. Kath. Thuisfront Hartebrug Na- Namens het bestuur dank ik hier bij aL'en, die hun medewerking ga ven bij het organiseren van de dans avond op „De Indrapoera". Het en- thousiastme waarmede gewerkt is en de vele medewerking van alle zijden verkregen, is voor ons een aansporing om nog meer alle krach ten te geven voor onze jongens in Indië Pater E. Spruyt O.F.M. Door de fa. Gebrs. v. d. Meer is Zaterdag de Kantoorark „Transex" geopend, welke ligplaats heeft ge kregen in de Oude Rijn bij de Kaas markt. In dit scheepshuis is het transport- en expeditiebureau der firma, welke gevestigd is Utr. Jaag pad 1, ondergebracht. Het is dus niet alleen een goederenbureau maar ook het kantoor, waardoor de berioefte aan kantoorruimte op originele wijze is opgelost. Het geheel, dat een afmeting heeft van 16 x 4 M. is gebouwd op een schip, voorzien van gas, water en electriciteit en werd gebouwd door de firma M. Groenewegen en Zn. Behalve kantoorruimte bevat het ook een ruime opslagruimte en een slaap plaats voor een chauffeur. JAARVERGADERING „ST. ANTONIUS". Morgenavond viert de Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café- Restaurant- Geëmpl. „St. Antonius" sectie Bio scoop en Theaterpers. afd. Leiden het Patroonsfeest voor leden en ge nodigden. Mogenochtend zal een H. Mis wor den opgedragen door de geest, advi seur, kap. W. Bende, in de Petrus- kerk om 7.30 uur voor de levende en overleden leden van de afdeling. Morgenavond om 9 uur worden de leden en genodigden met hun da mes verwacht in het café van de heer H. Rooyakkers, Korevaarstraat 11. Eerst zal er vergaderd worden met zeer belangrijke agendapunten o.a. jaarverslag van de secretaris en penningmeester en bestuursverkie zing. Daarna gezellig samenzijn tot 's nachts 4 uur met attractie en mu ziek. De leden, die verhinderd zijn door werkzaamheden, worden verzocht hun echtgenoten of verloofden voor uit te sturen; het belooft een echt bruilofstfeest van „St. Antonius" te worden om ook vanzelf sprekend kennis te maken met familie en gezin van de St. Antonius-leden. JUBILEUM P. J. COLLA. Het zilveren secretariaat van het kerkhof werd heden door de heer P. J. Colla gevierd op het kerkhof. In de kapel werd ^oor de Deken een gezongen H. Mis opgedragen, welke o.a. werd bijgewoond door pastoor Beukers. Daarna wérd een ontbijt aangericht, waaronder de Deken in een gevat toespraakje de feesteling feliciteerde en ook de voorzitter van het kerkhofbestuur, de heer S. Wij- tenburg, uitvoerig de grot$ verdien sten van de jubilaris vermeldde. Een \ulpen werd de heer Colla ten ge schenke gegeven als herinnering aan deze dag. De leerlingen van school „Voor geest" zullen a.s. Dinsdagavond om half acht op Endegeeest, een 3e uit voering geven, thans voor de buurt vereniging „Ons Genoegen" te Oegst- geest, voor pl.m. 300 kinderen en nog ruim 200 ouders. BURGERLIJKE STAND. Overleden: H. H. A. Versneij man 66 j.; C? van der Meer dr. 2 mnd. Geboren: Willem Frederik Johan nes z. van G. J. van der Meer en T. Kersseboom; Johanna Maria d. van T. M. van Seggelen en J. Overduyn; Tammo z. van T. A. van Waveren en C. J. de Winter; Iréne Astrid d, van E. P. Oppelaar en S. E. Ouwerkerk. POSTDUIVEN. Leidse Concourscommissie. Wed vlucht vanaf Pont St. Maxense, af stand 344 K.M. In concours waren 670 vogels, welke om 9 uur werden ge lost met Z.Z.W. wind. De eerste duif werd geconstat. te 12.42.48, (1548.97 meter per minuut), de laatste prijs winnende te 13.18.22 (1329.84 meter per minuut. De volledige uitslag luidt: H. Wallaart 1, 51; P. Griensveen 2; J. Lichtvoet 3; R. Pet 4, 31, 82; G. De- vilee 5, 7; J. J. van Dort 6, 38, 71, 103; H. Schouten sr. 8, 11, 66, 94; W. Schouten 9; J. J. Smit 10, 16, 92, 102, 117; W. v. d. Steen 12; H. E. Christi- aanse 13, 81; A. Rijsbergen 14; G. de Graaff 15; TV J. Fasel 17; G. A. van Albada 18, 47; R. P. de Graaff 19, 23 35. 41, 56, 132; J. Sierat 20, 65, 112, 123; W. Sinteur 21, 90; A. P. v. d. Voort 22, 46, 76, 105; J. P. v. d. Blom 24; A. Polak 25, 53; N. F. Bemelman 26; J. R. Smits 27, 110; C. W. F. On- vlee 2849, 134; A. van Noord 29; D. v. d. Blom 30; W. de Romijn 32, 36 57, 85, 116; F. N. Bink, 33, 89; Chr. v. d. Pluym 34; A. van Egmond 37; P. de Groot 39, 70, 119; P. Helversteyn 40, 62; N. v. d. Linden 42; J. de Hollan der 43, 59, 87, 115; G. A. v. d. Reyden 44; W. G. de 'Jongh 45; J. W. v. Duu- ren 48; M. Jongelee 50, 60, 88; A. van Dijk "2; J. Schipper '4; S. Jansen 15 P. Kramp 58, 100; A. Fasel 61; T. de Roode, 63, 98, 130; H. Sterk 64, 133; J. Staf feu 67, 86; D. Mosseveld 68; J. F. W. Truyers jr. 69; F. Hofman 72, 127; M. .J. Noordervliet 73; S. N. van Leeuwen 7477;'H. Abspoel 75, 93, 113; W. Jonk 78; J. van Alphen 79; 121; H. Filippo 80; H. van Al{5hen J. F.,W. Truyers sr. 84; H. v. d. Steen 91, 129; J. Vogelenzang 95; H. Rey- ken 96; J. v. d. Wal 97; J. P. Fasel 99: H. B. Oskam 121; Th. van Harteveld 104; J. P. Nijs 106; J. Steenbergen 107; Jac. Krekelaar 108; P. van Dijk 109 B. Arens 111; P. Gijsman 114; W. H. Abrahams 118; J. Vlaardingerbroek 120; J. S. A. Bailey 122; Gebr. de Graaf 124; A. van Weeren 125; J. Uiterdijk 126; Fr. Mieremet 128; A. W. Krol 131. LAATSTE BERICHTEN DE TWEEDE KAMER-VERKIEZING Nummering dér lijsten. De verbindingen der candidaten- lijsten voor de verkiezing van de le den der Tweede Kamer zijn op de normale wij2^ tot stand gekomen met uitzondering van de in de kieskring V (Rotterdam) en in de kieskring IX (Amsterdam) ingediende lijsten der Revolutionnair Communistische Par tij, waarvan de eerste candidaten resp. zijn de heren Kruidhof en San ten. Deze lijsten zijn niet verbon den. Hedenmiddag te 12 uur heeft het Centraal Stembureau voor de verkie zing van de leden der Staten-Gene- raal de in art. 50 der Kieswet be doelde openbare zitting gehouden voor de nummering van de ingedien de lijsten van candidaten voor leden der Tweede Kamer. Er waren zeven verklaringen in geleverd, waarbij een groep van lijs ten voor een voorkeurnummer werd aanbevolen. Dienovereenkomstig zijn voor de betrokken partijen de vol gende nummers aangewezen: 1. Katholieke Volkspartij. 2. Partij van de Arbeid. 3. Anti-Revolutionnare Partij. 4. Communistische Partij Neder land. 5. Christelijk Historische Unie. 6. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 7. Staatkundig Gereformeerde Partij. Bij loting werden vervolgens vast gesteld de numfners van de overige candidatenlijsten. Daarbij verkregen: 8. Oude S. D. A. P. Vooruitstre vende Partij voor Wereldrege ring. 9. Onafhankelijk-Nationale Groep 10. Lijst-Welter. 11. Middenstandspartij. 12. Revolutionnair Communisti sche Partij. Op de Pleinweg te Rotterdam is Zaterdagavond de 64-jarlge uitvoer der P. G. Kalkman bij het plotse ling oversteken dogr een auto gegre pen en 10 m. meegesleurd. Zwaarge wond werd hij naar het Zuiderzie kenhuis vervoerd, waar hij bij aan komst reeds overleden bleek te zijn. Sinds Vrijdagmorgen wordt de 35- jarige Jan Pool uit Schagen, die hoofd is van het incassobureau te Schagen vermist. Die ochtend is de heer P. zoals gewoonlijk om 6 uur 's morgens naar zijn kantoor gegaan om enige uren later thuis te komen ontbijten. Even later is hij per fiets vei trokken. Nadien heeft men niets anders van hem vernomen, dan dat hij Vrijdagochtend 10 k.m. Noorde lijk van Schagen door een Schage- naar is gezien. De politie van Schagen acht een ongeluk uitgesloten, daar het ver keer in de omgeving tamelijk druk is en men dit stellig zou hebben be merkt. De heer P. had geen tas bij zich, er wordt geen geld vermist. SCHEEPSBERICHTEN. ALDABI 13/6 van Montevideo naar Santos. ALETTA.13/6 van Ba tavia naar Pladj'oe. ALGENIB pass. 13/ Finislerre. AMSTELVEEN 13/6 dwars van Owers lichtschip. ARNE- DIJK 12/6 200 mijl West Lizard. EALTIC 13/6 van Gibraltar naar Rotterdam. BLOEMFONTEIN 13/6 van Southampton naar Antwerpen. GAASTERKERK 14/6 van Hamburg te Rotterdam. HELDER pass. 12/6 Ouessant. JOHAN DE WITT 13/6 van Aden. KEDOE 12/6 van Batavia naar Rotterdam. KLIPFONTEIN 13/6 van Beira te Dar es Salaam verwacht. KOTA AGOENG 13/6 van Sui^. Leerdam 12/6 van Antwerpen. MODJOKERTO 12/6 van Aden. SIBAJAK 12/6 van Soerabaya naar Batavia. VOLENDAM 12/6 van Southampton. WESTLAND pass. 12/6 kaap St. Marta Grande. INDRA POERA 12/6 van Rotterdam te Ba tavia. KOTA INTEN 15/6 van Rot terdam te Quebec verwacht t Heden is voorzien van de H.H, Sacra menten der Stervenden in Christus ontslapen, onze lieve Moeder, Be huwd-, Grootmoeder en Overgrootmoeder CATHARINA MARIA VERDEGAAL Weduwe van JOANNES LANGEVELD in de gezegende ouder dom van 83 jaar. Wij bevelen de ziel var. onze geliefde overlede ne in uw godvruchtige gebeden aan, opdat het Eeuwige Licht' haar ver lichte. Lisse: J. Langeveld C. W. Langeveld— v. d. Poel kinderen en kleinkinderen Wed. M. v. d. Poel— Langeveld en kin leren. Lisse 13 Juli 1948. le Poellaan 103. De plechtig gezongen Uitvaart zal gehouden worden op Woensdag 16 Juni a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van St. Agatha. voorafgegaan door de Stille H.H. Mis sen van 7.30 en 8.15 uur, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof al daar. Rozenkransgebed 's av. 8 uur le Poellaan 103.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3