Heerènveen met een lamgelegde Lenstra grijpt weer mis Meerburg struikelt in de beslissing België-Frankrijk 4-2 MAANDAG 7 JUNI 1948 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGlftA I Go Ahead met 2—0 de meerdere Zullen de duizenden Friezen twee minuten na de rust, toen de Go Aheadman Bloemendaal de Friese keeper Veenstra passeerde, nog ge dacht hebben dat Heerenveen het winnen zou, als „us Abe" eerst maar eens vrij voor he doel kwam, of zul len zij toen al een naderend onheil bespeurd hebben van een herhaling der wedstrijd in Heerenveen, toen ook Go Ahead met de punten ging strijken? We weten het niet en het doet er ook niet toe, want twee mi nuten voor het einde werd hun twij fel zekerheid ,toen Bloemendal voor de tweede maal voor Veenstra kwam en geen fout maakte. Go Ahead met 20 de meerdere. DDe overwinning van Go Ahead i: Heerenveen lag nog te vers in het geheugen om zonder meer optimis- tisch deze wedstrijd tegemoet te zien, ondanks dat Abe Lenstra nu wel van zijn knieblessure zou zijn genezen. En wat verwacht werd gebeurde. Go Ahead besloot weer tot het spelen met een vier-man-voorhoede, zodat Haes niets anders te doen had dan Lenstra te schaduwen. Als een „Sia mese tweeling" heeft dit stel gedu rende de hele wedstrijd aan elkaar gekleefd gezeten en hoe Abe ook pro. beerde, het lukte hem niet Haes van zich af te schudden, zodat hij prac tisch tot niets doen gedoemd was. Toch is Heerenveen overwegend in de meerderheid geweest, zowel wat de techniek betreft, als het perfecte samenspel en de sublieme' indivi duele staaltjes van 11 Heerenveen- ders, die stuk voor stuk in top-condi- tie waren. Go Ahead heeft echter ge luk gehad en toen Bloemendal tij dens een zwak moment van de Frei- se verdediging zijn ploeg de leiding gaf, ging het hele middentrio verde digen, zodat er voor de Heerenveners geen doorkomen meer aan was. Hiermede heeft Go Ahead ,een waar dig slot gemaakt aan een uitsteken de competitie en de kampïoenschaps- wedstrijden, die dank zij hun uitmun tende moreel met dit succes geëindigd zijn. De wedstrijd. Er hing wel sfeer om deze ontmoe ting, waarin men Go Ahead zijn spor tieve plicht met succes heeft zien vervullen. Ongeveer 22.000 toeschou wers zaten en stonden mannetje aan mannetje, de grasmat was prachtig groen en.... Abe speelde mee. Zelfs op de daken van de huizen om het veld volgden nog tientallen enthou siasten de wedstrijd, die door scheids rechter van Vught werd geleid. Na een enigszins zenuwachtig be gin tekende zich reeds een licht over wicht van Heerenveen af. Jonkman kopte oyer en Abe Lenstra, die even vrij gelaten was, schoot naast. Het was dan ook geen gemakkelijke kans. Jonkman kreeg een heel wat lichtere taak te vervullen, toen de Deventer- defensie hem een wijle vrij spel liet. Zijn schot millimeterde de paal. De ontwikkeling van het spel der De- ven ternaren tekende zich af in een schot van Jan Kolkman, dat over de lat ging en een kansje voor Bloemen dal, die iets te laat reageerde. „Aahriep het publiek, toen Abe een vrije schop juist buiten het straf schopgebied te nemen kreeg. De bal werd zeer zuiver geplaatst naar Hof- ma, die echter buiten spel stond. Het - eerste werkelijk benauwde ogenblik voor het Deventel-doel ont stond, toen Brand een hoge bal niet kon bereiken en Koopman het leder nog net uit het doel kon trappen. En kele seconden later beleefde Veenstra een „narrow escape". Haes had de bal keurig naar Abse Klokman geplaatst, die speelde naar rechts en v. d. Laan schopte de bal in zijn angst op zijn doelman terug, maar zodanig, dat hij bijna gescoord had. Brand ging een moment „knock out", toen hij een hoog schot ver werkte en met de paal in aanraking kwam, maar ernstig bleek het niet te zijn, want in het verdere verloop van de wedstrijd bleek hij zijn mannetje nog te staan. V Weer kreeg Lenstra een vrije trap even buiten het strafschopgebied te nemen. Het bekende muurtje van rood-gele spelers noopte hem tot een poging in het uiterste hoekje, maar de bal ging juist naast de paal. Bijna had Go Ahead -eeds voor de rust de leiding genomen. De Deven- ternaren hadden hvn kans hardnek kig verdedigd en op hun beurt, een aantal vrij gevaarlijke aanvallen on dernomen, uit een daarvan zette Kerkdijk vajiaf de rechter-zijlijn voor; Jan Kolkman, die ongedekt stond, vuurde een hard schot af, dat, Veenstra tot zijn grote verrassing recht op zich af zal vliegen. Abe Len stra zocht daarna zijn heil op de rech tervleugel, wgar Abse Kolkman de bewaking der Heerenvener overnam. Er waren nog maar twee minuten na de rust gespeeld, toen de Deven- ternaren reden tot juichen kregen. Bloemendal gaf een pass over het midden, midvoor Kerkdijk nam, na een minder sterk moment van de Heerenveen-verdediging de bal met het hoofd mee, dreef even op en tik te vlak voor de uitlopende Veenstra het leder in het doel. (10). Men kreeg toen te zien e?n sterk verdedigend Go Ahead en een storm lopend Heerenveen, maar de gede cimeerde Deventer voorhoede pres teerde toch nog, na goed werk van de snelle Bloemendal, een gevaarlijk moment te scheppen voor 't Heeren- veendoel, waarin Feenstra echter red ding bracht. Brand kreeg echter veel meer te doen.^Na 20 minuten klonk nog eens de naam van Lenstra over het veld, toen hij tegen de paal schoot en het tekent wel de positie van Haes gedurende deze wedstrijd, dat hij het was die het terugspringende leder wegwerkte. Lenstra nam een cor ner.... Jonkman kopte over de lat. Brand was uit zijn doel en Lentra zond een listig boogballetje in, maar ie bal ging juist over. Een kopbal werd door Koopman uit de hoek ge kopt.... Het was al Heerenveen wat de klok sloeg, maar het was ook vol komen „in the game", toen twee mi nuten voor het slot Bloemendal een ver weg geschoten bal oppikte, er mee op Veenstra afstormde, nog even stopte voor een verdediger, die hem het schieten wilde beletten, maar de bal tenslotte tussen de paal en de Heerenveen-doelman over de lijn wurmde. (20). Voor de tweede maal had Go Ahead door tactisch voetbal de noordelijke kampioenen weerstaan. HAARLEMP.S.V. 3—1. De strijd om de onderste plaats in de competitie om het kampioenschap van Nederland is ten nadele van P. S.V. geëindigd, dat gistermiddag in het Heemsteedse sportpark met 31 van Haarlem verloor, een uitslag, welke de verhouding goed weergaf, omdat de Haarlemmers het beste ge bruik hebben gemaakt van de kansen en over het algemeen meer in de aan val zijn geweest. Alleen in het laatste kwartier, toen de stand reeds 30 was, vielen de Eindhovenaren geest driftig aan en profiteerden van de gelegenheid, dat de spelers der thuis club uitgespeeld waren. Slechts een maal slaagde PSV er in een doelpunt te maken. Over het algemeen wordt in den lande het kampioenschap aan Heeren veen gegund. Is dit omdat de grote man van het Nederlands Elftal Abe Lenstra daar de scepter zwaait? Of meent men, dat de Heerenveners na zovele malen het afdelingskam pioenschap behaald te hebben, recht hebben op de hoogste voetbaleer? Hoe het ook zij, hun kans is nu wel zeer theoretisch'geworden. Slechts als BW de volgende week de uitwedstrijd te gen EDO verliest, zullen de Bossena- ren en Heerenveners in een beslis singswedstrijd om het landskam pioenschap moeten strijden. Wint B VV daarentegen van EDO, of speelt zij slechts gelijk, dan gaat het kam pioenschap naar den Bosch, waar mede dan het einde der „weste lijke suprematie" beklonken is. tie B. V. V. 9 Heeren veen 10 Go Ahead 10 E. D. O. 9 Haarlem 10 P. S. V. 10 26—20 26—20 21—20 12 15—18 18—22 15—23 BESLISSINGSWEDSTRIJD M eerburgZwart Blauw, gisteren op het Rouwkoop-terrein te Voorschoten gespeeld, is op een desillusie voor de Meerburgers uitgelopen: een 21 voorsprong bij de rust zagen zij in een 52 nederlaag verander^. Daarmede bleef de poort van de 4e klas K.N.V.B., voorlopig althans, gesloten en Meerburg kan volgend seizoen opnieuw beginnen.... Na 2-1 voorsprong met 5-2 geklopt De wedstrijd als geheel is een te leurstellende wedstrijd geworden, omdat het elan, waarmede Meer burg in de eerste helft de strijd te gen de sterke wind in, volhield, het vermoeden wettigde, dat er na de rust wel meer uit de Meerburg benen zou komen, doch die ver wachtingen zijn niet bewaarheid. Zwart Blauw voor de rust noch Meerburg daarna bleken profijt te kunnen trekken uithet windvoor- deel: de voorhoeden waren machte loze factoren en de wijze, waarop de Hagenaars voor de rust schoten of eigenlijk gezegd: - niet schoten deed ons haar bestempelen als een voor hoede zonder schot, die het zeker niet tot een overwinning in deze wedstrijd zou kunnen brengen. De aanvallen van Meerburg waren toen veel gevaarlijker en dat er niet meer dan twee doelpunten uitkwamen, waarvan één nog uit een strafschop, was slechts te danken aan het uit stekend werk van de jeugdige Haag se keeper of te wijten aan 't slecht schieten der voorhoede. Evenwel, eerst na de rust bleek welke van de twee clubs inderdaad het sterkst was, want de Hagenaars speelden in de tweede helft 'n wel doordacht samenspel, waarbij de bal zo laag mogelijk werd gehouden, hetgeen met het oog op de wind wel nodig was ook en het was aan alles te zien, dat de Meerburg-verdedi ging het op de duur tegen de steeds opnieuw aanrollende aanvallen niet stand zou houden. Een grote fout van Meerburg was het, dat ook de middenlinie toen vrijwel geheel in dé verdediging zat, waardoor er grote gapingen op het middenveld ontstonden," hetgeen tot gevolg had, dat de Haagse aanval telkens op nieuw aan het werk gezet kon wor den. En toen Zwart Blauw de smaak eenmaal te pakken had, de gelijk maker was gekomen en zelfs de lei ding was veroverd, zakte het Meer burg-elftal in elkaar en was er geen herstel meer mogelijk. Evenwel, de Meerburg-keeper had een groot aan deel in de .nederlaag. Het eerste doelpunt had hij moeten voorkomen door op de hoog opgejaagde bal toe te lopen, bij het tweede en derde kwam hij te laat los. Daarna werd hij vervangen, maar de nederlaag was reeds een feit Meerburg won de toss en verkoos eerst tegen wind te spelen. Na enig middenveldspel met de spelërs veel te veel op elkaar, kwam na 6 min. een ver doorgeschoten bal uit de Haagse defensie bij linksback F. Zandbergen, die de bal de lucht in joeg en het leer dreef door de ster ke wind naar doel, stiet op enige af stand op en verdween onder de lat het doel in (01). Meerburg speel de niet ontmoedigd verder, zette en kele goede aanvallen op en toen bij een daarvan de bal uit het doel werd geslagen volgde een strafschop, welke door Th. Zandbergen werd benut (1—1). Toen was het de beurt aan Zwart Blauw om zich wat meer in te spannen, doch de rechtsbuiten schoot, met de keeper alleen voor zich, juist over doel en even later volgde van de linksbuiten een fraai schot, waarbij de bal van de deklat terugsprong. Ook aan de andere kant gingen twee goede kansen ver loren doordat een kopbal naast ging en daarna over de bal werd getrapt. N. Romijn zorgde evenwel voor een hoopvolle verwachting door Meer burg met een fraai schot de leiding te geven (21). Dadelijk daarna kwam de rust. In de tweede helft was het spel veel fraaipr. Het leek wel of ander elftal Hagenaars was aange treden. Goed combinerend trok het elftal steeds opnieuw naar voren na 20 min. slaagde Kuipers er met een goed schot na hands van N. Voordouw gelijk te maken (22). Dadelijk daarop kreeg Th. Zandber gen de kans, maar zijn boogballetje ging over het doel. Kuipers gaf Zw. Blauw daarna de leiding met een fraai schot (23) en er waren nog 10 min. te spelen. Spierenburg, die in het begin van de wedstrijd bij een botsing een verwonding had op gelopen, viel daarna uit en werd vervangen door de keeper van het tweede. De Hagenaars roken toen de overwinning en gingen steeds beter spelen. Het werd 24 en ten slotte weer door Kuipers 25 en toen was het pleit beslecht. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld en scheids rechter 't Hart had het geheel uit stekend in handen. V.V.O. De jun. zijn tegen de B.-jun. van St. Bernardus met een gelijk spel uit de strijd gekomen (1—1). Het 2e elftal speelde tegen Rijpwetering III. Deze wedstrijd werd met een 10 voorsprong afge broken, wegens beenbreuk van één der tegenspelers. Gelukkig was van unfair spel geen sprake. Het hoogtepunt van de middag vormde een wedstrijd van een de putatie Leidschendamse slagers tegen een elftal van V.V.O., samengesteld uit veteranen, waarvan er zelfs nog debuteerden. De slagers, die hun entrée in gepaste vorm maakten (in witte kielen, gewapend met hak messen) bleken in het veld overtui gend sterker. Reeds voor de rust wisten zij een voorsprong te beha len van 41. Na de thee werd door beide partijen nog tweemaal ge scoord, zodat de eindstand 63 werd voor de slagers. In drie dagen van Batavia naar StockhQ'm. De K.L.M. verzond op 24 Mei een brief van Batavia naar Stockholm. Via Amsterdam arri veerde de brief drie dagen later in de Zweedse hoofdstad, zoals uit de poststempels blijkt. Foto A.N.P.-K.L.M. te/'-'71 dh> K-LM KONINKLIJKE LUCHTVAART MAATSCHJ LA V l-A van meer K08ÏKKLIJKÉriüGHTYAAIT KAATSCKAPPIJ K.Y« Erlkabergsf:atan 12 A. StQckhol Het gebeurde in Warmond op het Warmundaterrein. dat de R.K. Leid- se Onderwijzers voor de tweede maal uitkwamen tegen een collegacombi natie van de bollenstreek. Deze re vanche wedstrijd heeft niet datgene voor de Leidse onderwijzers behaald, wat ze feitelijk gehoopt hadden. Met de verzekering en overtuiging, dat zij nu zeker met de overwinning naar huis zouden gaan, betraden de Leid se onderwijzers het veld. Of de Leid se onderwijzers nu ineens te hard van stapel zijn gelopen, kunnen wij niet beoordelen, zeker was, dat zij na de ze eerste aanval, die door Noord- wjjk prachtig werd weggewerkt enigszins bij de pakken bleven zitten. Noordwijk daarentegen kwam op zet ten tot dat ze in vijandelijke helft van hét veld geraakten, waarna zij een ware run naar 't Leidse goal maak ten. Hoe de Leidse keeper ook dook en sprong, hij kon niet verhinderen, dat het eerste goal knal hard in de netten vloog. (10). Leiden probeer de haar eer te redden, wat him ech ter niet mocht gelukkefï. Noordwijk was technisch beter. Dit bleek zeer duidelijk uit het verloop van de wed strijd. Nog voor de rust had het bloembollen-team de stand kunnen brengen op 30. Direct na de pauze wilde Leiden de kans nog eens wa gen, maar de Bloembollenstreek bleek een ware rots te wezen. De bloembollenstreek die de stand nog niet hoog genoeg vond, kwam nog eens opzetten, met het gevolg, dat er een Leidse speler met keeper en al, met een gebroken bril op het veld la gen te rollen, terwijl de bal in het goal vloog 40. Ongeveer 5 minuten voor het einde maakte de bloembol lenstreek het laatste doelpunt, zo dat zij voor de tweede maal op hun Leid se collega's een overwinning behaald hebben. In tegenwoordigheid dan 60.000 personen is .gistermiddag de wedstrijd België—Frankrijk ge speeld. Terwyl het uitverkochte sta dion daverde van de toejuichingen stelden beide ploegen zich onder lei ding van de Nederlandse scheids rechter D. Nijs als volgt op: België: doel Daenen; achter Aer- naudts en Anoul; midden: Coppens, Erroelen en De Buck; voor Lembe- rechts, Govard, Mermans, Chaves en Sermon. Frankrijk: doel Da Rui; achter: Hughet en Marche; midden: Cuisard, Gregoire en Prouff; voor: Batteux, Baratte, Bongiorni, Ben Barek en Flamion. De Belgen wonnen de toss en ver kozen met de zon in de rug te spe len. Zij kregen echter de lichte wind tegen. Onmiddellijk na de aftrap be stormden de Belgen het Franse doel, waar Da Rui op moest treden na een ver schot van Govard. Twee maal dwongen de Fransen een cor ner af, waaraan Daenen tenslotte op schitterende wijze een eind maakte. Kort daarl\i opende Ohaves de score voor België. Hij kreeg de bal goed toegespeeld Van Menmans en gaf Da Rui in de 11e minuut het nakij ken. (1—0). Daarna golfde de strijd in snel tempo heen en weer. Na de hervatting vielei^de Fran sen aan en een schot van Baratte ging rakelings naast. In razend tem po hervatten de gasten onmiddellijk het offensief, de bal kiwam in het bezit van hun rechtshalf Cuissard, die mede ten aanval was getogen en zijn schot was Daenen te machtig. Twee minuten na rust waren beide partijen dus op gelijke voet ge,- bracht. (1—1). Bij een Belgische uitval belandde het leer in het doel van Da Rui, maar de scheidsrechter annuleerde deze goal, wegens buitenspel. Korte tijd ;ing de strijd gelijk óp. Toen raakte e Belgische ploeg even haar samen hang kwijt, wat de Fransen gelegen heid gaf tot een serie prachtige aan vallen over de rechtervleugel. Bij een Van die offensieven zette de rechtsbuiten Batteux zuiver voor; de linksbinnen Ben Barek liep toe en in volle ren schoot hij de bal in eens langs Daenen (21 voor Frank rijk). De tweede helft was toen bijna een half uur oud. De Belgische re pliek was prompt en afdoende, want Govard ving een lange center van De Buck op en scoorde, precies twee minuten later, de gelijkmaker. (22) Onder geweldige spanning en geest drift werd de kamp voortgezet. Aan vallen over en weer wisselden elkaar onophoudelijk af. De Fransen kregen een vrije schop te nemen, juist bui ten het strafschopgebied, schuin voor doel, maar Daenen redde schit terend. Daarna had een Belgische aanval een corner tot gevolg. Lem- berechts plaatste zuiver, Mermans zette zijn hoofd er onder en in de 37e minuut werd Da Rui voor de derde maal gepasseerd. (32). Het Franse overwicht hield aan, en de Belgen werden in de verdediging gedrongen, maar hun voorhoede bleef paraat en ondernam bij de eerste de beste gelegenheid een felle uitval. Na een schot van Mermans kwam de bal bij Ghaves, deze aarzelde geen moment en met een kopbal werd de stand op 4—2 gebracht. Er moest toen nog 7 minuten gespeeld worden. Nog gaven de Fransen zich niet gewon nen, zij probeerden de strijd met man en macht te forceren en de te genstander onder de voet te lopen. Het was echter vergeefse moeite want de Belgen gaven geen krimp en het einde kwam met een 42 zege Voor de roodbaatjes. Terwijl in Brussel de a-ploegen van beide landen elkaar ontmoetten, werd in Rijssel (Fr.) een wedstrijd Frankrijk bBelgië b gespeeld. De Belgen leidden na de eerste helft met 10 maar in de tweede helft maakten de Fransen twee doelpun ten, waartegenover de gasten niets konden stellen. Frankrijk b won dus met 21. LEIDSE K.N.V.B.— WESTELIJKE POLITIE 3—3. Drie doelpunten van midvoor Windhorst. Een elftal, samengesteld uit K.N. V.B.-clubs van het district Leiden, speelde Zaterdagmiddag om zes uur op het U.V.S.-terrein een wedstrijd te gen het Westelijke politie-elftal. Het was een aardige partij, waarin soms knappen staaltjes voetbal weggege ven werden, doch die in zoverre te leurstelde, dat Leiden met een gelijk spel niet behaald heeft, wat behaald kon worden met wat meer inspan ning. De Leidenaars warén technisch beter en vooral de voorhoede was met gladde trucjes de politie te vlug af, maar over het algemeen werd het spel te kort gehouden, zodat de politie- verdediging vaak met succes kon in grijpen. De politie speelde veel en thousiaster, maar nogal doorzichtig, zodat dit ook niet veel resultaat op leverde. Na een gelijk opgaand begin, kwam Leiden er wat beter in, wat zij na 20 minuten in een doelpunt wist uit te drukken, toen midvoor Windhorst (Alphen) een afgemeten voorzet van de snelle linksbuiten Sloos (U.V.S.) eerst tegen de keeper, toen tegen een speler en tenslotte in het net schoot (10). Het spel verslapte toen wat, hoewel de linkervleugel aardig werk liet zien en hiermede 3 minuten voor de rust succes had, toen Sloos op nieuw de bal voor het doel bracht cn Windhorst met een smetteloze kopbal in de bovenhoek de* stand op 20 bracht. Na de rust had Leiden wind mee, maar zij geloofden het wel. Het spel was niet meer zo nauwkeurig en op vele voorzetten kon niet gelopen worden, omdat ze te hard gegeven werden. Na 10 minuten brak de poli- tfe plotseling door en met een kalme schuiver, waarop de Leidse keeper te laat reageerde, werd de stand op 21 gebracht. Aan de andere kant werden nog enkele kansen om zeep gebracht en ook het pechduiveltje liet zich niet onbetuigd. Zo werd een door Wind- horst achterover gekopte bal door een politie-back van de doellijn wegge trapt. Direct daarop moest de Leidse keeper weer vissen (2-2). Na een hafl uur brak Windhorst weer door en schoot een mooi voorgegeven bal langs de uitgelopen politie-keeper (32). De politie kwam toen meer opzetten en het Leidse doel kreeg het zwaar te verduren, terwijl Leiden uit gespeeld lee^c. Vlak voor het einde werd het stugge aanhouden van de politiemannen beloond met een ver schot, da.t achter de te ver uitgelopen Leidse keeper Groenhard (Alphen) tussen de palen verdween. (33). De politie rook toen de overwinning en zette-alles op alles, maar gelukkig voor Leiden kwam toen het einde van deze wedstrijd, die als een nachtkaars uitging. LISSE WINT „DE LEIDSE SLEUTELS". De finale van het tournooi om „De Leidse Sleutels" tussen Lisse I en A. S. C. I werd onder zeer grote be langstelling in het Gemeentelijk Sportpark gespeeld.' De Lissenaren begonnen zeer enthousiast en ook de bezoekers werkten hard voor de uitgeloofde prijs. N? 10 minuten spe len had Lisse succes, door toedoen van Boot, die na enige malen op de doelman geschoten te hebben voor de derde maal zijn zwoegen beloond zag. (10). Aangemoedigd door dit succes kwam Lisse er steeds beter in en kreeg de Leidse achterhoede het zwaar te verantwoorden, en kon niet verhinderen, dat dezelfde spe ler voor de tweede maal de Leidse doelman wist te passeren (20). De bezoekers lieten zich echter ook niet onfbetuigd en nog voor de rust werd een misverstand in de Lisse-aohter- hoede met een doelpuné» afgestraft. (21). In het tweede gedeelte van deze strijd waren de partijen aan elkaar gewaagd; de beide achterhoe den weerden zich geducht. Naar ma te het einde naderde, werd de span ning groter, daar A. S. C. door om zetting van l^ar elftal alsnog tracht te een gelijk spel te forceren. Het modht echter niet gelukken, daar Lisse met de overwinning in zicht met volle energie naar het eindsig naal streed. Onder grote geestdrift van de Lissënaren brak het einde aan met een welverdiende 21 overwinning voor de thuisclub, waar mede Lisse voor de eerste maal in bezit gekomen is van „De Leidse Sleutels". Vermeldenswaard is, dat Lisse zowel in de voorronde van de K. N. V. B.-beker als in het tournooi om „De Leidse Sleutels" geen enkele wedstrijd heeft verloren. In negen wedstrijden geen enkele nederlaag geleden! S.J.C. De A Junioren hebben schijnbaar hun oude vorm van vo rig jaar. weer terug gevonden en wonnen in de demi-finale om de L.V.B.-beker met 50 van R.C.L. uit Leiderdorp. S.J.C. I speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen BI. Zwart en moest daarbij - met liefst 62 het onderspit delven. Het moge wat geflatteerd zijn, doch BI. Zwart kwam de overwinning ruim schoots toe. Het 2e elftal speelde te gen BI. Zwart 2, waarbij oftze kam pioenen met een 50 zege uit de strijd kwamen. St. Bernardus. Onze A. jun. wisten gisteren op sensationele wij ze beslag te leggen op het afde lingskampioenschap. Zij speelden voor de tweede maal gelijk tegen DOSR b, echter dit keer werd er in de eerste 7 y, minuut verlenging reeds beslist door een diagonaal schot uit een strafschop door Heij- m'ans. Ons eerste elftal werd door MMO verrast door niet op te komen. Zaterdagmiddag kon slechts één elftal der adspiranten starten naar Warmunda en verloren uit een mooie strijd met 32. Het B jun. elftal ontving het jun. elftal van V.V.O. uit Oud-Ade en wisten er met kunst en vliegwerk een gelijk spel van te maken. GOLF NEDERLAND—BELGIë 4—5. De Nederlandse amateurploeg. welke gistermiddag op de Hilver- sumse golflinks de strijd aanlbond tegen België, heeft het niet tot de eindzege weten te brengen. Hoewel in de ochtenduren met de Foursomes een 21 voorsprong was bereikt, brachten de Singles in de middag een meerderheid voor onze Zuider buren, die daarmee een 54 over winning in de wacht sleepten. ALPHENS ELFTAL WINT OPNIEUW VAN BRITTEN Het met Bahlmann van de Alphen- se Boys versterkte Alphen heeft in een spannende, fraaie wedstrijd, die bijgewoond werd dooi1 enkele dui zenden toeschouwers weer kans ge zien de zege te behalen. Vooral de tweede heilft was weer buitengewoon goed en werden er in deze drie kwartier af en toe fraaie staaltjes voetbal te zien gegeven. Onder lei ding van scheidsrechter Weenink uit Rotterdam werd om kwart voor zeven uur begonnen. De eerste aan vallen zijn voor de Engelsen, die er blijkbaar zin in hebben revanche te nemen voor de veertien' dagen ge leden nederlaag. Het duurt dan ook niet al te lang, of de razend snelle rechtsbuiten weet de Alphen ach terhoede te omspelen en U'i zijn voorzet wordt de bal achter örits- emmer gewerkt (1-0). Het Alphén- elftal heeft blijkbaar tijd nodig om# op toeren te komen. Als bij een vrij onschuldige aanval van Alphen Balhmann de bal op schotsafstand krijgt, wacht hij geen moment en hard suist de 'bal in het net (1-1.) Het is even later weer Balhmann, die de Engelse doelman het nakijken geeft 2-1, waarmede de rust aan breekt. In de tweede helft doen de gasten er een schepje op en het is speciaal de rechtervleugel, die tel kens en telkens de Alphense achter hoede tracht te overspelen. Tal van gevaarlijke situaties ontstaan hier door vopr het Alphendoel. Toch is het weer Balhmann, die na goed. werk van IJkema opnieuw de roos treft (3-1) Nog feller vallen nu de Britten aan cn na een geweldig offensief gelukt het de rechtsbinnen in samenwerking met de rechtsbui ten, Britsemmer het nakijken te ge ven (3-3). Na prachtig samenspel van het gehele Alphenelftal weet ten slotte Balhmann de laatste hand te leggen aan deze aanval en na enkele militairen gepasseerd te hebben scoort hij rustig zijn vierde doa'punt van de avond (4-2). Onder grote spanning komt tenslotte het einde van deze fraaie wedstrijd. Alphia Dank zij een 4-1 over winning van -Alphia II zijn de Oranjehemden er in geslaagd zich in de K.N.V.B. te handhaven. DOSR H zal het dus volgend jaar in de afdeling Leiden moeten proberen. Alphense BoysHDW 2-0 De Alphense Boys speelden op eigen ter rein een vriendschappelijke wed strijd tegen de Rotterdamse vierde klasser HDW. Het is geen wedstrijd; geworden die op hoogstaand peil, stond. Bahlmann bleek nog al hin der te hebben van een Zaterdag avond opgelopen blessure. Toch ging de rust voor de Boys in imet een 2-0 voorsprong dank zij doelpunten van B. Haverkamp en F. Bahlmann. In dc tweede helft bleek echter al het kruit verschoten tc zijn, want noch de bezoekers noch de Boys wis ten het net te vinden, zodat het einde kwam met een 2-0 overwin ning voor de thuisclub. A. V. V.SCHEVENINGEN 2—3. A. V. V. zette flink in en forceer de reeds dadelijk drie corners ach ter elkaar. Deze bleven echter zon der succes. Hoewel A. V. V. behoor lijk in de meerderheid was, bleven doelpunten uit, omdat de sterke wind de bal steeds over de dwarslat deed gaan, zodat Scheveningen de gevol gen van A. V. V.'s beter spel ont liep. De rust kwam met blanco stand Reeds onmiddellijk na de hervatting kwam er weer een corner voor A. V. V. Weer zonder resultaat, doch toen daarna een mooie doorbraak werd-gemaakt, kreeg Frans Hakkaart de bal op het hoofd en kopte in. (10). Scheveningen, die overigens minimaal speelde, kreeg daarna een doelpunt van de scheidsreëhter ca deau. Vijf spelers van Scheveningen stonden buiten spel. De A. V. V.- verdediging en ook de keeper ver wachtte het fluitsignaaL van de sdheidsrechter en bleven werkeloos. Doch het signaal kwam niet en de links-buiten J. Hofland van Scheve ningen speelde op zijn eentje door en tikte geheel ongehinderd de bal in het net. De scheidsrechter deed of zyn neus bloedde en Scheveningen kreeg dat doelpunt cadeau. (11). De scheidsrechter bleef daarna aan houdend eenzijdig en daaraan heeft Scheveningen het te danken, dat zij de wedstrijd heeft gewonnen met 23, zij het dan ook op onverdien de wijze. De Nederlaag-competitie is nu uitgespeeld en de beker gaat naar Wassenaar, die aan A. V. V. de grootste nederlaag heeft bezorgd, nl. met 50. Voor de wedstrijd had. een huldiging plaats van A. v. d. Hulst, die cfc tijd gekomen achtte om zijn voetbalschoenen aan de kapstok te hangen. De heer v. d. Meer, als voorzitter van A. V. V., sprak onder het aanbieden van bloemen een har telijk woord vSn afscheid en dankte v. d. ^Hulst voor de gedurende een reeks van 20 jaren betoonde ijver en toewijding. Mevr. v. d. Hulst werd tevens bedankt dat zij Aat steeds iedere Zondag voor A. V. V. „vrij af" gegeven heeft. Foreholte. De nederlaag-wed strijden zijn gisteren beëindigd met de wedstrijden: Foreholte 3R.K. A.V.V. 4 (1—1); Foreholte 2—R.K. A.V.V. 3 (0—3); Foreholte 1—R.K. A.V.V. 2 (4—0). Dus 1ste beker-winnaar 1948 is R.A.V.A. met 6 winstpunten. Fore holte dong in deze wedstrijden niet mede naar de* Beker en speelde 6- maal zoveel wedstrijden als hun te genstanders. Foreholte 1 behaalde in deze ontmoetingen 3 winstpunten, terwijl Foreholte 2 en 3 resp. elk 3 en 6 winstpunten boekten.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5